SfeJ IMBSBD DUINSTREEK llUTtLGM Scherp ZATERDAG 28 DECEMBER 1957 DF f.EIDSE COURANT PAGINA 2 m V A C* tb JAARWISSELINGSWEE. Een jaarlijks weerkerend envel Is het gooien met vuurwerk in de da gen, die aan de jaarwisseling vooraf gaan. Het getuigt niet alleen van wei nig begrip voor het volksgebruik van het vuurwerk-afsteken als begroeting van het nieuwe jaar maar het le vert daarbij nog gevaar op voor de argeloze voorbijganger. Erger nog wordt het, als minder jarigen rotjes, donderslagen, vuurpij len en zevenklappers hanteren als was het kinderspeelgoed. Dat we deze kwestie niet te som ber inzien, getuige het feit, dat gis termorgen omstreeks elf uur weer êens een kleine jongen het slachtof fer werd van dit gevaarlijke gepruts. In de Van 't Hoffstraat waren een paar jongetjes met vuur en vuur werk aan het spelen. Een van hen gooide een „Japanse kanonslag" weg, die bij zijn vriendje, de 10-jarige Ge rard Steenbergen in de kraag te recht kwam en explodeerde. De jon gen kreeg brandwonden in de nek en werd ter verpleging bij zijn moeder thuis gebracht. De politie heeft het vuurwerk in beslag genomen en de ouders van de dader het gevaar van het spel onder ogen gebracht. Weer die oliehaarden Een defect aan de oliehaard in het kantoortje van de houthandel n.v. Fontein aan de Havenkade, heeft gis- termmiddag een binnenbrandje doen ontstaan. Er was olie uit de kachel op de vloer gelekt en door de warm te ontstond er brand. Het vuur werd echter spoedig met schuimblussers door het personeel bedwongen. Niet temin brandde er een gat in de vloer. De brandweer kon zijn activiteiten beperken tot het wegzagen van smeu lend hout uit de vloer. Zonnige voorstelling van toneelgroep Arena Onder auspiciën van de Leidse Jeugd Actie en de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen verzorgt de Toneelgroep Arena uit Den Haag een viertal jeugdtoneelvoorstellingen op 27 en 28 december. Het is een goede gedachte van de Leidse Jeugd Actie geweest, ook tijdens deze kerstva kantie evenals bij vorige gelegen heden de jeugd te laten genieten van een ontspanning, welke, in deze vorm gebracht, „verstrooiing op hoog niveau" is. Gisteren ging in de Stadsgehoorzaal het eerste tweetal opvoeringen van het toneelspel ..Hoera voor zon en regen" van Hep van Delft Het is een allerkostelijkst verhaal van een flinkdoende koning van een klein land, een echt sprookjesrijk met een paar onderdanen, zoals een verkeersagent, die tegelijk postboae en paleiswacht is, een winkelier in zonnebrillen en parapluies, en een deftige dame, die steeds een nieuw hoedje draagt en verder geweldig haar best doet deftig te zjjn. De ko ning en zijn onderdanen zijn niet tevreden met het weer. Volgens de één is er te veel zon en een ander kan de regen wel schieten. Ze wil len het weer regelen zoals hun dat goed dunkt, doch alleen de oude Weerman heeft hier over te beslis sen. Ondanks de waarschuwingen van de winkelier, gaan de overigen toch hun gang en zetten het weer naar hun hand. De oude Weerman komt er achter en voor straf verdwijnt de zon, maar ook de regen blijft uit en het komt er allemaal erg droef uit te zien; niets groeit er meer en de koning kan zelfs geen limonade meer drin ken en dat is heel erg voor een koning. De oude Weerman heeft echter een oud, maar ook een goed hart en bij het slot van het verhaal danst een ieder weer vrolijk rond en loopt men om beurten met een zonnebril en een parapluie, GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis. dat zij hebben besloten met in gang van 30 december 1957 voor de duur van de ter plaatse uit te voe ren werkzaamheden: 1. de zuid-oostelijke rijbaan van het Stationsplein, voor zover gelegen tussen het punt van samenkomst met de Stationsweg en dat met de Ge vangenlaan en de Morssingel, geslo ten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee in beide richtingen; De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- 2. de voor de noordwestelijke rij- venhage heeft het bouwen van een baan van bet onder 1 bedoelde ge- gebouw ten behoeve van de experi- deelte van het Stationsplein gelden- mentele chirurgie van het Acade-1 de geslotenverklaring voor het ver- misch Ziekenhuis te Leiden gegund aan de fa. B. J. Huurman en Zn. te Leiden voor 179.320. keer met alle voertuigen, rij- trekdieren en vee in de richting van het station in te trekken; 3. voor de onder 2 bedoelde rij baan een stop verbod vast te stellen. II1C11 UB liCCl JJUACia IC i-lCJUCll, IlCt bouwen van 2 woningen aan de Van I man H. Trel had onderscheiden met Slingelandtlaan gegund aan bouwbe-de gouden St. Jacobsstaf. drijf Gebr. van Beukering. Commissaris Duindam is reeds sinds 1939 werkzaam als leider in de Liften in het Rijks-Herbarium. St. Lode wij ksgroep te Leiden In 11947 werd hij hoofdleider van het ge- De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- hele mannelijke Jeugdwerk in de St. venhage, heeft het leveren, monteren I Petrusparochie aldaar, terwijl hij in en bedrijfsvaardig aanbrengen van hetzelfde jaar zitting nam als com- een electrische goederen- en perso- missaris in de districtsstaf voor Lei- nenlift voor het Rijks-Herbarium te I den en omstreken. Leiden gegund aan de N.V. Starlift j Nadat commissaris Buis de vele te Voorburg voor 32.425. verdiensten van de heer Duindam J had gememoreerd, werd de onder- „Alma Mater"-koor in Hartebrug.1 scheiding uitgereikt door commis- I saris drs G. Bots. Het behoort tot de uitzonderingen,» Hopman Trel begon zijn leiders dat in Nederland een gemengd koor loopbaan eveneens in 1939. In 1945 de Hoogmis zingt. Zondag is dit ech- j richtte hij de St. Laurentiusgroep ter in de Hartebrugkerk het geval, te Voorschoten op, waarvan hij ja- waar het Alma-Materkoor onder de ren hopman was. Thans is nij de Hoogmis van kwart over tien de „Missa Eucharistica" van L. Perosi zal uitvoeren. Aanleiding tot dit kerke lijk optreden is de 21e verjaardag van dit Leidse koor. Erkentelijkheid aan de pastoor van de kerk, die het koor hiertoe in de gelegenheid stelt is op haar plaats. Erkentelijk is het koor ook voor de gelegenheid die het krijgt de kas wat te spekken. De tweede schaalcollecte is n.l. bestemd voor het Alma-Materkoor. In de Hartebrugkerk zal het Al- ma-Mater-kinderkoor o. 1. v. Simon Dekker vrijdag 3 januari om half tien een in het Nederlands gezongen kindermis ter ere van Jeanne d'Arc van C. B. Wienk uitvoeren. Dit zal het eerste optreden naar buiten van dat kinderkoor zijn. KERSTBOMEN VERBRANDEN. Verzamelplaatsen voor de optocht naar de kerstboomverbranding op Schuttersveld en het terrein gelegen in de bocht van de Kanaalweg bij de Voorschoterweg zijn: de Kamerlingh Onneslaan (voor St. Petruskerk), de Willem Klooslaan, het Kooipark ^n de Hoge Morsweg. Start is om 9.15 uur precies. Drumbands gaan aan de optochten vooraf. Leidse Kunstkring „Voor allen" EEN TALRIJKE EN geestdriftige schaar Kringleden was gister avond in de Gehoorzaal bijeen om het Chopin-recital van Jan Smeterlin te beluisteren, in zijn belangrijk en geslaagd programma. Dit programma bevat niet uitsluitend veel noten, maar bovenal veel muziek, omdat het talent van deze Chopenist volkomen is uitgegroeid tot gerijpt schoon, in eigen mooie opvatting overtuigd en met verantwoorde intenties. Smeterlin begon met de Fantaisia in f kl. t.; welke begint met een treurmars, dan een agitato, een triomphale mars, weer het agitato en met een cadens sluit het boeiende stuk. Onmiddellijk al: een duidelijk bewijs van zijn créatief beleven. Dan waren 't vier mazurka's, hoge eisen stellend aan voordracht en aanslag. Zijn immer werkende speurzin beeldde elke Mazurka muzikaal an ders uit. De vertolking van de 24 Préludes bracht nog groter verrukking, omdat zijn affiniteit hiertoe nog meer vol maakt is. de uiterst gevoelige nocturne in cis kl. t., een van de posthume wer ken van de meester no. 20. Hoe licht is hier Smeterlin's toets zijn frase zangerig en dan de sfeer!. Verder speelde de Chopin-specialist twee études. Een muzikale rijkdom naast Toneelgroep Arena is voor virtuositeit; pracht melodiek, pare- ïidse jeugd al geen onbekende Dassagewerk stemming en élé- Leidse j--0- meer. Twee maanden geleden heeft men kunnen genieten van De reis naar Bombola en getuige de reeks van opvoeringen van dit laatste toneelstuk kunnen we zeggen: goede wijn behoeft geen krans. Alles was, zoals wij van Arena gewend zijn, uitstekend verzorgd: het soepele spel, de eenvoudige, doch suggestieve de cors en de kleurige costuums. Bij len passagewerk, stemming en gance. Wat wilt gij nog meer? Be hoeven wij nog aan te duiden, dat de Grande Valse brillante in As gr. t. ook uiterst biljant werd voorgedra gen? Zijn forte frappant; ondanks de brille zeer sierlijke een épaterend sa lonstuk in de beste zin van het woord. Tot besluit niet minder dan het Andante spianato et grande Polonaise x "v Anaanie spidiidLu cc giaiiuc i uiwiiciot zondere waardering hebben wy ook brillante op 22; statig, monumentaal voor de muzikale achtergrond waar- p.mtio An PYart was voor de muzikale achtergrond bij enkele zeer goede vondsten wa ren. Vanmiddag kunnen weer en kele honderden jongens en meisjes zich amuseren bij het spel van zon en regen. Toneelgroep Arena laat de zon evenwel de boventoon voe- POTLOOD en GEEST Oplossing No. 537. Horizontaal: 1 Severn, 5. ara, 6. slegel, 8. on, 9. pan. 10. ego, 13. es, 14. krekel, 17. Dee, 18 vernis. Verticaal: 2. val, 3. eren, 4. rag, 6. snaar, 7. engel, 8. op, 11. os, 12 aker, 15. Ede, 16. een. en imposant. Puntig en exact was het polonaise rhythme. Alles was fascinerend en voornaam. Smeterlin demonstreerde een sterk ontwikkel de physieke kracht en klankboetse ring in zijn spel. 't Was mooi! De stemming was ongekend enthousiast en twee toegiften konden nauwelijks het overstelpend applaus tot bedaren brengen. J. KORTMANN HOGE ONDERSCHEIDING VOOR TWEE VERKENNERSLEIDERS Gisteravond vierden de leidsters en leiders van de Kath. Jeugdbeweging traditiegetrouw het feest van hun pa troon St Jan. Het was voor de aan wezigen, en niet in het minst voor de betrokkenen zelf, een grote ver rassing toen de waarnemend districts, commisaris, de heer A. Buis, mede deelde dat het Nationaal Hoofdkwar tier commissaris A. Duindam es hop- hoofdleider van het mannelijk Jeugdwerk in genoemde parochie. Nadat de aanwezigen hun geluk wensen hadden aangeboden werd het St. Jansfeest op sfeervolle wij ze gevierd. HET NED. ROODE KRUIS EN DE REPATRIëRENDEN Gisteren vermeldden wij reeds, dat H.K.H. Prinses Beatrix door storting op giro No. 777 van het Ned. Roode Kruis, aan de actie tot steun aan de uit Indonesië repatriërende Ne derlanders, verheugend leven heeft ingeblazen. Niemand zal durven ont kennen, dat die hulp niet zeer drin gend nodig is. Immers onze landge noten worden uit Indonesië verdre ven zonder dat zij iets mogen mee nemen. In de opvangcentra te Sin gapore is van alles nodig om'de men sen te kleden en te beschermen te gen de koude, die hun in het moe derland weer te wachten staat. Kolonel M. Vooren van het com mando R.K.K. is gisteren naar Sin gapore vertrokken om aldaar in sa menwerking met de afdeling Singa pore en de Ned. Consul-Generaal al die maatregelen te nemen, die in het belang van de repatriërenden geacht kunnen worden. Reeds is ruim ƒ25.000 op de giro rekening van het Ned. Roode Kruis gestort. Was uw gift daar ook reeds bij? Zo niet, stel dan vandaag nog een goede daad en giro op 777 voor hulp aan eigen landgenoten! Leidse Agenda ZATERDAG 28 DECEMBER. R.K. Jongeren sociëteit „St. Leo- nardus". Jaarsluiting met het Veri- dansorkest. Socitëteit 8 uur nam. MAANDAG, 30 JANUARI Club de Limetz. Kerst- en Nieuw jaarsbijeenkomst. Royal, 8 uur nam. DONDERDAG, 2 JANUARI. LJA Kerstboomverbranding. Ter reinen Schuttersveld en Kanaalweg. Kwart voor acht nam. VRIJDAG, 3 JANUARI Nederlands Madrigaalkoor. Nieuw jaarsconcert. Stadsgehoorzaal^ 8 uur. Kamer van Koophandel „Rijnland", Nieuwjaarsvergadering. Grote pers. Lakenhal, half vier nam. Alma Materkinderkoor. Kinder mis ter ere van Jeanne d'Arc. Harte brug kerk, 9.30 uur v.m. ZATERDAG, 4 JANUARI St. Adelbertvereniging. Drieko ningenfeest. Aula St. Bonaventura- lyceum, Mariënpoelstraat, half ne gen nam. Filmdienst Endegeest. „De fami lie Moordslee", recreatiezaal Nieuwe gebouw, 7 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Vrouwenkerk steeg 12): Tentoonstelling van teke ningen, de School voor esthetische vorming. Werkdagen 2—5 en 7i uur nam. Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie (v. d. Werffpark 1). Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname' (tot 1 maart 1958). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto's van Erich Salomon. Werk dagen van 25 uur (t.m. 18 jan.). ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN TE LEIDEN. A.s. weekend 28/29 dec. zal df dienst worden waargenomen door de doktoren: Hartman, Pleiter, 's-Gra- vesande, De Bruyne en Den Haan. Doktersdienst Oegstgeest. Dr. H. Varekamp, J. H. Meissner. Dienst de apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken t( Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: apotheek Boekwijt, Bree straat 74, tel. 20552, Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085, apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274 Op zondag 30 december zijn van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend Haven-apotheek apotheek Oegstgeest. P. N. G. van Tol f In de gezegende ouderdom van 84 jaren is overleden de heer P. N. G. van Tol. Vóór hij zich in 1939 uit zaken terugtrok, heeft de heer Van Tol een grote sociale werkzaamheid ont plooid. Aan het toenmalige Patronaat, waarvan hij voorzitter was, had hij zijn hart verpand. Avond aan avond was hij aanwezig in het Pancratius- gebouw aan Hooigracht. In de parochie zijner inwoning de heer Van Tol had een gerenom meerde opticien-zaak aan de Hooi gracht was hij collectant en vier de als zodanig zijn zilveren jubileum. Tevens was hij lid van de Maria- conferentie der St. Vincentiusvereni- ging, eerst in de Mon Père, later in de parochie van O.L. Vrouw Hemel vaart en St. Joseph. De heer Van Tol was een goed vakman niet alleen opticien, maar ook bekend medisch instrumentma ker en een goed christen, die al les voor zijn medemens over had en in stilte wél deed. Ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest ontving hij de kerke lijke erkenning voor zijn vele ver diensten in de vorm van het gouden ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Burgerlijke Stand Geboren: Trijntje Wilhelmina dr van D. Wolters en J. Fasel; Alber- tus Jacobus zn van H. Boot en J. C. Eradus; Helena Maria Bemadette dr van A. J. van Buuren en M. E. M. Juffermans; Johannes zn van C. N. Beij en A. van den Hoed; Ber- nadette Louise Marie dr van A. A. M. van Leeuwen en H. C. M. Brands Adriana Wilhelmina dr van L. van Stijn en A. Faas; Rudolf Adrianus Geertruida zn van F. J. Jekkers en C. A. C. Bakker; Theresia Francis- ca Maria dr van D. Wessendorp en T. de Knegt; Maria Antonia Mar- garethe dr van N. van Dijk en K. Sosef; Antonius Maria zn van P. van Houten en M. G. Seriese; Cornelia Wilhelmina dr van a. van der Zeeuw en W. van Duijl; Raymund Richard zn van J. de Haan en F. J van Ake- lijen; Adriaan Herman zn van A. Westphal en G. Veldhuizen; Gabrie- la dr van B. Wegerif en G. M. B. Cochrane; Gijsbertus zn van J. de Vos en G. M. Wijsman; Jacoba dr van C. Brussee en J. Neuteboom. Ondertrouwd: M. K. H. Wagten- donk en E. Teske; H. Danser en A. Stam; J. van Kouwenhove en S. Zuidema; N. Webbers en J. M. Boe- re; H. J. Beekman en T. M. Kluts; H. W. Burgemeester en W. Velthuij- zen. Overleden: H. den Heeten 81 jr man; S. Slavekoorde 76 jr man; C. J. van Haastregt 76 jr weduwe van C. van der Werf. KLAVERJASSEN LEIDSE BEDRIJVENCOMPETITIE Na de helft van de competitie zijn de standen als volgt: Afdeling 1: Groenoord (10) 1720^, DSB (10) 1542, SLF (9) 1515 y,. Krantz (9) 1498, LBF (9) 1467 «4, KNG (9) 1467, Oosthoek (9) 1309 pnt. Afdeling 2: Oosthoek 2 (11) 1829, Groenoord 2 (11) 1815y2, P v H (11) 1804, KNG 2 (11) 1803'/S, Krantz 2 (10) 1694SLF 2 (10) 1687 T en D 2 (10) 1664y2, AWS (10) 1654 V*. MDH (10) 1648; j, DSB 2 (10) 1625 Centrum (9) 1459. MDS 2 (9) 1448 pnt Afdeling 3: LBF 2 (8) 13691/$, Groen oord 3 (8) 1337, Overrijn (8) 1336 DSB 3 (8) 1299Pe Ve We (8) 1281. P v H 2 (8) 1278. T en D 3 (8) 1271, Oosthoek 3 (7) 1196, Menken (7) 1179^ pnt. Afdeling 4: GKL (9) 1530, Oosthoek 4 (9) 1468, SLF 3 (8) 1439, T en D 4 (9) 1383Vj. Centrum 2 (8) 1353, Groen oord 4 (9) 1351, DSB 4 (8) 1335, Krantz 3 (8) 1331, P v H 3 (8) 1197, Pe Ve We (7) 1140^ pnt. De tussen haakjes geplaatste cijfers geven het aantal gespeelde wedstrijden aan. De verdere uitslagen zijn als volgt: Afdeling 1: GroenoordSDB 176170, KNG—DSB 173—126, Zaalberg—APP 169—158. Afdeling 2: Oosthoek 2Groenoord 2 163—164, P v H—KNG 2 166—179, KNG 2—Krantz 2 161—173. Afdeling 3: P v H 2Groenoord 3 157^—171^. KATVJIJK AAN DEN PIJN Receptie Het gemeentebestuur zal haar Nieuwjaarsreceptie houden in het gemeentehuis op woensdag 1 januari des nam. van 4 tot 5.30 uur. Neerzetlial Met de werkzaamhe den voor de neerzethal welke bouw is opgedragen aan de fa. Zitman en Zn. te Zoeterwoude is een aanvang gemaakt, de eerste palen zijn in de grond geheid. Med. dienst De zondagse dienst ten behoeve van de patiënten van de doktoren H. M. Hueting, J. Berg man en E. E. van der Laan voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg zal worden waargenomen door dok ter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. LEIDSCHENDAM Nieuwe vaccinatie regeling. Met ingang van 1 januari a.s. wordt een nieuwe regeling getroffen voor kos teloze vaccinatie tegen pokken. De zittingen worden gehouden iedere 2e woensdag der maand in het patro- naatsgebouw Damlaan om 15 uur om beurten door dr A. H. Keijzer en dr S P. Perquin aan te vangen in ja nuari met dr Keijzer. In het Groene Kruisgebouw om 15 uur om beurten door dr W. M. Hannig en dr J. W. Ludwig aan te vangen in januari met dr Hannig. In de kleuterschool te Stompwijk om 15.30 uur om beur ten door dr S. P. Perquin en dr W. Kortman aan te vangen in januari met dr Perquin. Na de vaccinatie tegen pokken zal de huisarts met de ouders contact opnemen omtrent dc vaccinatie tegen kinkhoest en difterie. N00RDWIJK KERSTFEEST VAN BEJAARDEN De r.-k. Bond van Bejaarden „St. Joseph" vierde j.l. vrijdag zijn Kerst feest in de grote zaal van het Juve naat, welke stemmig was versierd o.a. met een flinke kerstboom. De voorzitter, de heer A. C. Meijer, opende circa 2 uur de bijeenkomst en heette alle aanwezigen hartelijk welkom in 't bijzonder mevr. Klok— Boerdam, die zo bereidwillig was ge weest het zangkoor der H. Familie te leiden. Het dameskoor van de H. Familie voerde verschillende num mers uit, welke zeer correct en zui ver ten gehore werden gebracht, waarin ook de jeugdige pianiste, Ria Beuk, haar aandeel heeft gehad. Twee dames uit het koor, mevr Geerling—de Ridder en mevr. Hoo- gervorstHeimans declameerden en kele verzen betrekking hebbende op bet Kerst-gebeuren. Een daverend applaus was het slot van dit mu zikale gedeelte. Door omstandighe den moest mevr. KlokBoerdam de bijeenkomst verlaten. De voorzitter bracht mevr. Klok hulde voor haar belangeloze en kundige leiding, die de zang zeer ten goede kwam. Uit "'dankbaarheid bood de voorzitter haar namens de aanwezige bejaarden een ruiker prachtige bloemen aan. Daarna werd gepauzeerd om de bejaarden een kop koffie aan te bie den; de dames kregen een zakje kerstkransjes en de heren een si gaar. Na de pauze kwam voor het voetlicht een Kerstspel door meisjes van de V.G.L.O.-school der eerwaar de zusters, dat het Kerstgebeuren op verdienstelijke wijze weergaf. Ten slotte zij nog vermeld, dat een der tigtal jonge meisjes onder leiding van een eerwaarde zuster echt kin derlijk enkele liederen ten beste ga ven. Een daverend applaus viel deze kinderen ten deel. Hiermede was deze kerstviering weer ten einde. De voorzitter dank te de dames en jongedames voor hetgeen zjj dez# middag voor de ka- Vóór honderd jaar ZATERDAG 28 DEC. Leyden. Dezer dagen ver voegde zich bij den Heer Pastoor der R.K. Gemeente te Voorscho ten een persoon, vermoedelijk ruim 20 jaren oud, die hem me dedeelde, dat zijne moeder plot seling in eene schuit onder die gemeente overleden was. Hij be stelde eene begrafenis en gaf den moeilijken toestand te ken nen, waarin ,iij door dat onver wacht overlijden verkeerde, daar hij geen geld genoeg had mede genomen om voorloopig eenige kleine uitgaven te doen. De Pas toor gaf hem hierop eenig geld, dat hij bij de begrafenis zou te ruggeven. Met hetzelfde verhaal bestelde hij voor de begrafenis een rijtuig bij een stalhouder en ontving ook daar geld. Later bleek dat het geheele verhaal onwaar was. tholieke bejaarden hebben gepres teerd. Omdat dit geheel belangeloos werd gedaan, werd alle medewerk sters door de penningmeestëresse. mevr. van de Bergv. Kampen een klein stoffelijk blijk van waardering aangeboden. Daarna bracht de voor zitter dank aan de heer Bouwhuis voor de kosteloze verlichting van de kerstboom en aan mevr. Hoogduin v. d. Berg voor de prachtige versie ring van he kerstboom. Tenslotte wenste de voorzitter alle leden van de bond een zalig uiteinde en hoopte alle aanwezigen weer te zien op de eerstvolgende bijeenkomst in het nieuwe jaar. T.O.V.-nieuws. 2e Kerstdag or ganiseerde de beide Noordwijkse ta l'eltennisver. Dolfijn en T.O.V. in hotel de Zeeleeuw een tienkamp tus sen de beide genoemde ver. Er werd gespeeld om een mooie wisselbeker, welke beschikbaar was gesteld door een Noordwijkse ingezetene. Om streeks 2 uur opende de voorzitter van T.O.V. met een woord van wel kom en wenste de spelers en suppor ters van beide ver. een prettige mid dag. Hierna werd het woord gege ven aan de heer M. v. d. Weijden, die de wedstrijdleiding voor deze middag op zich had genomen. Nadat de heer v. d. Weijden nog enkele puntjes had genoemd, werd begon nen. De wedstrijden hadden een vlot verloop en et werd leuk gespeeld. Na de 8ste ronde kwam de winnaar te voorschijn en wel de heer P. Turk van de ver. T.O.V.. die deze middag ongeslagen bleef De verdere uitsla gen werden: 1. P. Turk, 18 pnt. uit 9 wedstrijden: 2. Kl Gode (Dolfijn) 14 uit 10; 3. A. Meiier (TO.V.) 12 uit 10; 4. Fr. Timan (Dolfijn) 10 uit 9: 5. Beugelsdiik (TO.V.) 8 uit 9: 6. J Haasnoot (Dolfijn) 8 uit 9; 7. D. Fasschier (Dolfijn) 8 uit 9; 8. H. de Ridder (TOV.) 6 uit 9; 9. J. van Rooven (Dolfiin) 6 uit 9 en 10. J. Alkemade (T.O.V.) 2 uit 9. Aan het einde reikte de voorzitter van T.O V. de prijzen uit en dankte de wedstrijd leiding. spelers, suoporters en de heer v. Rhiin voor het beschikbaar stellen van de zaal en voor de prettige mid dag. Kerstbomen-brandstapel. In overleg met de politie zal evenals in voorgaande jaren de jeugd gezamen lijk de gelegenheid worden geboden de niet meer dienstig zijnde kerstbo men te verbranden op donderdag 2 januari a.s. 's avonds te 7 uur Brand- plaats voor Noordwijk-binnen aan ce Boerenburgérweg en te Noord- wijk aan Zee op het terrein van de voormalige tramremise. Laffe diefstallen. Inbrekers heb ben een bezoek gebracht aan de r.-k Ulo-school en de Openbare school aan de Van Panhuysstraat. Zij ver schaften zich toegang door het ver nielen van een ruit In beide scholen wordt een bedrag aan geld vermist uit enkele busjes met opgespaarde gelden van de schoolkinderen. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. Medische dienst. De zondagse dienst zal worden waargenomen door dr Goudriaan, tel. 2333. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 5—6 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. SASSENHEIM Doktersdienst. zondag 29 dec. wordt de doktersdienst waargeno men door dr. G. van Raay Sassen- heim, tel. 7777. STOMPWIJK Toneelavond L.T.J. Het toneel spel „Het hing in de lucht" heeft niet de bedoeling een levensprobleem uit te werken, doch is alleen bedoeld om een gezellig amusement te geven en de zorgen te doen vergeten", zo sprak regisseur J. v. Rijn na een kort wel komstwoord van de heer De Haas, voorzitter van de L.T.J. En inderdaad de regisseur had gelijk. Het in hoofd zaak jongere publiek heeft zich kos telijk kunnen amuseren aan spel en de toneelspelende jeugd van L.T.J. Een jong getrouwd paar, waarvan, door financieel steunende oom van de man en tante van de vrouw, ver wacht wordt dat zij ijverig aan de universiteit studeren en nog niet aan trouwen denken, krijgt bezoek van de tante en later van de oom. Een bootvertraging zorgt er voor dat de tante onverwachts weer terugkomt. Om de moeilijkheden te ontlopen speelt de vrouw Emmy de rol van een vriend van haar man, terwijl deze bij het bezoek van de tante zich als de hospita voordoet. Bij deze travestie-rollen liggen de mogelijkheden voor gekke situaties voor het grijpen en de schrijver heeft daar dan ook een dankbaar gebruik van gemaakt. VOORSCHOTEN Toneeluitvoering „St. Genesius" De plaatselijke toneelvereniging „St. Genesius" gaf op Tweede Kerst dag een uitvoering van het toneel spel „De Kasteelheer" van A. Gris- homme. Dit stuk speelde zich af op een boerehoeve rondom de Kerst tijd. De zaal was niet geheel gevuld ofschoon het stuk wel de moeite waard was om te gezien te worden. Er kan echter gesproken worden van een goed geslaagde avond, want alle spelers or.der regie van de heer C. P. Meegdes hebben hun steentje bijgedragen om het spel tot een succes te maken. Bovendien was het decor prima verzorgd. Een woord van waardering komt ook toe aan de 4 zangeresjes, die onder des kundige leiding van mevrouw Streng Schoonderwoerd, mejuffrouw Le lieveld en de heer Vogelaar veel luister aan dit Kerstspel hebben bij gezet. Na afloop van de toneeluit voering was er nog een geze'lig sa menzijn met een dansje op de mu ziek van The Johnny Wimtils waar van gretig gebruik werd gemaakt en de oudjes deden het nog goed. Als extra vermelding aient nog ge zegd te v/orden dat de donateurs en donatrices pas na Pasen weer een uitnodiging zullen ontvangen voor een uitvoering. Dit in verband met de uitnodigingen welke St. Genesi us ontving om elders te spelen. Gecompliceerd auto ongeval Gistermiddag gebeurde er op het kruispunt Haagse Schouw nog een gecompliceerde aanrijding. Een vrachtwagen met aanhar.eer kwam van de Rijndijk af en d~aaide de rijksstraatweg op in de richting van Den Haag. Een personenauto ko mende uit de richting Den Haag hield nog in om de vrachtwa°en met aanhang te laten passeren. Een an dere personenauto komende uit de Valkenburgseweg had de bedoeli ïg om het kruispunt Haagse Schouw over te steken en zijn route via de Rijndijk te vervolgen BI ;Lbaar had hij de sleep van de vrachtwagen te laat in de gaten Hij reed er boven op en na deze geraakt te heben reed hij nog tegen de personenauto, die ingehouden had om de vrachtwa gen te laten passeren. Dit alles liep echter zonder persoonlijke ongeluk ken af Het bleef beperkt tot schade aan de drie auto's. S.V.L.V. Zondag a.s speell S.V.L.V. 1 tegen Lisse 1. Het ver trek is vastgesteld op half twee per bus. Ongeval met vuurwerk Gister middag kreeg een tweejarig meisje een „rotje" in haar nek, dat door een stel spelende jongens achteloos was weggeworpen Het meisje liep gelukkig nog lichte bi and wonden op. Haar mutsje is verbrand. Te gen de minderjarige gooier is pro ces-verbaal opgemaakt. De ouders worden hierbij gewaarschuwd, om dergelijk „speelgoed" uit handen van hun kinderen te houden. Ieder jaar opnieuw gebeuren e» ongeluk ken! Medische zondagsdienst De me dische dienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door di ll. Olthuis, Leidseweg 179, telefoon 2570. Voor de zuster vervoege men zich tot het Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan 1. VOORHOUT Doktersdienst. zondag 29 dec. wordt de doktersdienst waargeno men door dr. G. van Raay Sassen- heim, tel. ?772 WARMOND Doktersdienst. zondag 29 dec. wordt de doktersdienst waargeno men door dr. G. van Raay Sassen- heim, t*L .7777.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2