Gouden zangersjubileum van Schouten te Zoeterwoude NA DE FEESTDAGEN Eerste nederlaag van Wolverhampton na achtien wedstrijden IIHKWIEH til. HUIBERS Junioren en adspiranten in de eerste competitie-heltt VRI1DAG 27 DECEMBER 1957 DF l.EIDSE COURANT PAGINA 11 Met een schone kerkelijke viering en een spontane hartelijke huldiging is bij het gouden jubileum en het afscheid als directeur van het paro chieel zangkoor van St. Joannes Onth. van de heer J. Schouten, op tweede Kerstdag, door de parochie, het kerkbestuur en vooral door de kerkzangers het verdienstelijk werk van de jubilaris hogelijk gewaar deerd. Voor de aanvang van de plechti ge Hoogmis werden de jubilaris met zijn echtgenote en al zijn familie leden, van verre gekomen, onder schoon orgelspel van de organist de heer J. Dobbe naar de ereplaatsen geleid. De H. Mis werd opgedragen door deken P. A. J. Juffermans met assistentie van kapelaan Wilmink en pater F. v. Vroonhoven O.S.C. Het zangkoor, krachtig versterkt door oud-leden, zong onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer Abr. Wesselingh, de drie-stemmige mis van Don Lorenzo Perosi in de ko ren en solo's in alle opzichten zeer goed, steeds volumineus en toch be schaafd. Daar was, blijkbaar, voor dit feest veel en intens gestudeerd met een schoon resultaat. Na de H. Mis werd het Te Deum van Alphons Mosmans al even schoon gezongen, waarna de plech tigheid werd besloten met het orgel spel van het Halleluja van Handel. In het Graalhuis verenigden zich de jubilaris met zijn familie, het kerkbestuur en de leden van het zangkoor met hunne dames, alsook de oud-leden aan een koffietafel. Deken Juffermans sprak het wel komstwoord en deelde mede, dat deze feestelijke dis door het kerk bestuur werd aangeboden om bij dit zeldzaam jubileum en het afscheid van de heer Schouten als dirigent tot een waardige viering te komen. Na het gezellig verlopen ontbijt hield de deken een toespraak, waar van de inleiding een beschouwing was over het ontstaan en het ver loop van de kerkzang eerst door de christenen zelf gezongen en later door de kerkvader Ambrosius in Milaan in hymnen omgezet en nu in de laatste tijd weer een streving om de «gelovigen mee te laten zingen tijdens de H. Diensten. De goede gave aan de mens ge geven, schoon te kunnen zingen te rug te geven aan de schepper door met een goede intentie tot eer en glorie van God te zingen, zoals de heer Schouten vijftig jaren lang, ondanks zijn drukke werkkring ge daan heeft, i£ te prijzen. Bovendien heeft de jubilaris gedurende 17 ja ren als directeur op uitnemende wijze geleid, en wel zo goed, dat het koor een goede naam heeft verwor- ven.- Om een blijvende herinnering er aan te geven, zoveel jaren de kerk zang te hebben gediend, reikte de deken de jubilaris het diploma na mens de Gregoriusvereniging uit voor 50-jarige vervulling van het ambt van koorzanger. Aetherklanken 7ATl?RTiAfl TELEVISIE-PROGRAMMA'S. VPRO: 17.0017.30 voor de kinde ren. NTS: 20.00 Journ. en weerber. VARA: 20.15 Pension Hommeles, muzikaal blij ij spel. 21.00 Filmverz.- progr. 21.20 Weet wel wat je waagt. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ge wijde muz. 7.45 Morgengebed en li turg. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Grai... 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Amus. muz. 14.00 Voor de jeugd. 1420 Gram. 14.40 Boekbespr. 14.5 Gram. 14.55 Fanfare ork. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Vrouwenkoor. 16 00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.20 De spring plank. 17.40 Gram. 18.00 Journalis tiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Pari. overzicht. 18.25 Strijkork. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Radio Filh. orkest en solist. 20.10 Lichtba ken, caus. 20.25 Act. 20.40 Gevar. progr. 22.10 Amus. muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 KRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8 00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Lichte muz. 10.50 Buitenl. weekoverz. 11.05 Annemarieke, hoorsp. met muz. 11.35 Strijktrio. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Roe meens ork. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA Varia. 13.20 Harmonie-ork. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Lichte muz. 15.00 Boekenwijs heid. 15.20 Koorzang. 15.35 Brabants progr. 16.00 Qmr. orkest en solist. 16.45 Wenkend perspectief, caus. 17.00 Dansmuz. 17.30 Act 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Rege- nngsuitz.: Atlantisch Allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangeslo ten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Ar tistieke Staalkaart. 19.30 Passepar tout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Waar gaan wij heen? 20.13 Gevar. progr. 21.45 Klaver Vier. 22 15 Soc. comm. 22.30 Dansmuz. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Vervolgens richtte spr. zich tot mevr. Schouten-Krom in waarde rende woorden voor hare bemoedi ging tot de trouwe vervulling on danks het offer van de afwezigheid van haar echtgenoot. Spr. stelde de ze goed begrepen houding ten voor beeld aan alle vrouwen van de zan gers. Tenslotte feliciteerde spr. ook de familie van de jubilaris met zeldzaam jubileum. Ter afwisseling werd nu het Zangerslied van Huygens gezongen waarna de heer G. P. v. Leeuwen namens het bestuur en de leden het woord voerde en vooial persoonlijk hartelijk dankte voor zoveel vriend schap en samenwerking, met een op somming van de belangrijke staat van dienst in de 50 jaren en vooral in de laatste 17 jaren van het direc teurschap. Bij woorden van dank voegde spr. de wens, dat het de heer Schouten nog lang gegeven mag zijn vele malen de koortrap te bestijgen om vooral in de week bij rouw en trouw nog verdere dienst te verle nen. Namens de leden bood spr. als ge schenk een lamp voor de huiskamer aan, waarbij de wens werd uitge sproken dat dit geschenk nog jaren lang een lichtende ster op een blijde levensavond mag zijn. De deken deelde nu, als presi dent van het zangkoor mede, dat de heer Schouten door het zangkoor tot erelid is benoemd. De heer Winkelmolen, die 45 jaar geleden 9 jaar lang met de heer Schouten heeft gezongen en steeds na zijn vertrek naar Leiden een hechte vriendschap heeft onderhou den, sprak waarderende woorden tot de jubilaris. Alvorens op de oude vriendschap geklonken en gedronken werd, hie ven de zangers het „Jubilate" aan waarna nog het woord werd gevoerd door de heren A. Wesselingh, J. Dobbe, Q. H. Onderwater, namens het kerkbestuur, P. de Vogel en Jac. N. v. d. Salm. De laatste spreker vooral noemde de heer Schouten zijn goede leidsman zowel van de school, de landbouwlessen en als koor-dirigent, prijzend de grote zelf beheersing. Hij dankte van hart tot hart met de slotwens dat de oude vriendschap, nog lang bestendigd mag blijven. De jubilaris nam tenslotte het woord om alle herinneringen, die hem op dit uur bestormden te uiten. Breedvoerig was zijn getuigenis van de goede geest, die altijd al die ja ren geheerst heeft. Eerst onder lei ding van de heren Streefkerk en de Boer en later onder zijn leiding. Even, om aan te duiden hoe lang de tijd was, zegt spr. dat reeds een kleinzoon van een zange*, met wie hij nog jarenlang gezongen heeft, zanger van het koor is. Sprekende over de taak door hem vervuld, dankte de jubilaris zijn echtgenote voor haar bemoediging. Komende aan de viering van zijn jubileum zeide de jubilaris vooral getroffen te zijn onder de H. Mis door de schone zang en het orgel spel. Sprekende over het nog een maal op zijn oude dag verkregen diploma, zegt spr. dat het naast de oude foto van de zangers in 1910 een plaats zal krijgen. Dankend voor de huldiging en het geschenk besloot spr. met de wens, dat het koor onder de nieuwe directeur goed mag gaan. Kath. Volkspartij De ledenwer vingsactie, die maandag 23 decem ber j.l. werd gehouden, is een groot succes geworden. Nadat door ver huizingen en andere oorzaken het ledenaantal was teruggelopen tot onder de duizend, is door deze actie dit weer gestegen tot een hoogte, die niet eerder bereikt werd.106 Nieu we leden gaven zich op. Een zeer hoog getal, vooral omdat 2 wijken door omstandigheden nog niet, be werkt konden worden. Het bestuur is veel dank verschuldigd aan de leden, die geheel belangeloos, dit vaak zo taaie werk op zich hebben genomen en door medewerking het mogelijk hebben gemaakt zo'n groot succes te boeken. Nieuwe le den, van harte welkom in onze par tij. Door Uw lidmaatschap staan wij weer sterker in de strijd voor onze Katholieke beginselen. Klaverjassen A.s. zaterdag om 8 uur in het Don Boscohuis klaver jassen om mooie prijzen. De op brengst is voor het jeugdwerk. U een lekkere hap en de jeugd een helpende hand. Weg die vlekken ADVOCAATVLEKKEN verwijdert men door spoelen met lauw water en zeep, of als u er spoedig bij bent door direct uit te wassen. BANKETVLEKKEN behandelen met tetra, wasbenzine of tri. Daarna spoelen voor de suiker. Goed wasbare stoffen kunt u ook een sopje geven van synthetisch wasmiddel, waarme de in de regel de vlekken al verdwij nen. BIER VLEKKEN behandelt men met lauw water of met een sopje. Achtergebleven vlekken nabehande- len met een bleekmiddel, of alles di rect wassen in een sopje van syn thetisch wasmiddel. CHOCOLADEVLEKKEN worden eerst afgeschraapt met een bot mes en daarna behandeld met wasben zine of tetra v.z.v. betreft de vette bestanddelen, de rest verdwijnt door het wassen. Zonodig neemt men een borsteltje met zeep. CHOCOLADEMELK-VLEKKEN. Deze moeten direct uitgespoeld wori den. Indien reeds ingedroogd neme men heet water als de stof er ten minste tegen kan. Proberen dus voor ge er aan begint. CRê ME VLEKKEN behandelt men als vermeld voor banket. HARSVLEKKEN. Geduldwerkje. Men neme terpentijn, kleurloze spi ritus of alcohol, waarmede men voor zichtig bet. De aanhouder wint. Pro beert u eerst of de stof er wel tegen kan. In elk geval niet wrijven, maar steeds betten. JUSVLEKKEN. Hier kan een syn thetisch sopje goed werk verrichten. Indien nodig de vlek aansmeren met zeep. Naast benzine kunt u ook talk poeder nemen; 6trooi dit over de vlek, waarna afschuieren. De bruine vlek, die mogelijk achterblijft, be handelt men met waterstofsuper- oxide 3 waaraan een scheutje am moniak is toegevoegd bij wollen stof fen en verdund bleekwater bij ka tcenen stoffen. Ook hier weer eerst proberen op een onzichtbaar plekje of de stof er tegen kan. KAARS VETVLEKKEN. Eerst weg krabben met een stomp voorwerp, b.v. achterkant van een schaar cf iets dergelijks, de restanten verwij dert men met tetra of wasbenzine. Ook kunt u gebruikmaken van grauw papier en een strijkijzer, maar denkt u dan om het schroeien? KOEKVLEKKEN. Zie hiervoor banketvlekken. KOFFIBVLEKKEN zo spoedig mo gelijk behandelen met lauw water. Eventueel nableken als bij jusvlek- ken is vermeld. LIKEURVLEKKEN en vlekken van andere zoete dranken: uitspoe len met lauw water en nableken als vermeld bij jusvlekken. LIPPENSTIFTVLEKKEN zijn veel al hardnekkig, maar men heeft kans ze te verwijderen met een mengsel van ammoniak en spiritus. Indien mogelijk borstelen met water en zeep. In enkele gevallen is nableken nodig. NAGELLAKVLEKKEN: hiervoor r.eme men aceton. Dit middel nooit gebruiken voor stoffen, waarin ace taatzijde is verwerkt, dus eerst pro beren op een onzichtbaar plekje. Wordt de stof, waar u het probeert, hard, stop dan meteen, want dan kan deze stof er beslist niet tegen (dus: stomerij). VRUCHTENSAPVLEKKEN, uit wassen met water, betten met ci troensap en laten drogen in de zon. Eventueel met wolblankmiddel of waterstofsuperoxide 3 waaraan een scheut water is toegevoegd. Syn thetisch sop bleekt ook enigermate, dus ook dit kunt u proberen. WIJNVLEKKEN worden behandeld als omschreven onder vruchtensap. PUDDINGVLEKKEN als vermeld onder melk. SOEPVLEKKEN, als onder jus- vlekken. SUIKER of SUIKERGOED VLEK KEN als onder likeur. VLEESSAP als onder jusvlekken. VAN DE ENGELSE VELDEN Een bijna volledig League-pro- ham, waarin de jeugdige spil Mau- gramma hebben de Engelse clubs woensdag afgewerkt. De wedstrijd ChelseaPortsmouth, die in een 74 overwinning voor de thuisclub ein digde, trok de meeste toeschouwers: 27.036. En het publiek zal met ge noegen naar het spel van Jimmy Greaves, een zeventien-jarige voor hoedespelers van Chelsea, gekeken hebben. De voor de toekomst veel belovende Greaves, die zes weken niet in Leaguewedstrijden was uit gekomen, vierde zijn terugkeer met het maken van vier doelpunten. In de 15e minuut opende hij de score en nog voor de rust had hij zijn hat trick verricht. De ontmoeting heeft overigens een eigenaardig verloop gehad. De spils van beide ploegen scoorden n.l. in eigen doel. Het waren Cyril Rutter (Portsmouth) en John Mortimore (Chelsea), die hun eigen doelman .verrasten". De uitslagen luiden Eerste divisie: BlackpoolLeices- ter City 51; BurnleyManchester City 21; ChelseaPortsmouth 74; EvertonBolton Wanderers 11; Manchester UnitedLuton Town 3—0; Newcastle United—Notting hamForest 14; Sheffield Wednes day—Preston North End 44. Tweede divisie: Blackburn Rovers Sheffield United 10; Bristol Ci ty—Derby County 21; Charlton AthleticDoncaster Rovers 20; Grimsby TownLiverpool 31; Hud- dersfield Town—Middlesbrough 1—0; Ley ton OrientRotherham United 62; Lincoln CityFulham 0—1; Notts CountyBarnsley 23; Swan sea TownBristol Rovers 64; West Ham UnitedIpswich Town 11. Wolverhampton Wanderers, de top- ploeg van de Engelse eerste divisie, is eindelijk gestuit. Na in 18 achter eenvolgende wedstrijden ongeslagen te zijn geweest, verloren de leiders gisteren in een voortreffelijk duel met 10 van Tottenham Hotspur. Het enige doelpunt werd acht minu ten na het begin gescoord door Bob by Smith, de middenvoor der 'spurs'. De hechte achterhoede van Totten- Volgens de uitkomsten van de definitieve raming van de oogst 1957, welke door het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn gepubliceerd is de totale graaniproduktie ad 1.776.000 ton 6 groter dan in 1956. Met uitzondering van de produktie van rogge en korrelmaïs, (welke met resp. 7 en 38% is gedaald) geven de overige granen allen een hogere totale opbrengst te zien. De grootste stijging onderging de tarwe-produk- tie nl. van 309.000 tot 393.000 ton 27%). De totale opbrengst van de peul vruchten steeg van 87.000 ton in 1956 tot 126.000 ton 46%). Hoewel de opbrengst per ha van de oliehoudende zaden hoger is dan in 1956 en ook boven het gemiddelde van de jaren 19521956 ligt, is ten gevolge van een inkrimping van het areaal de totale produktie gedaald van 72.000 tot 59.000 ton 17%). De netto-opbrengst van de klei- aardappelen ad 900.000 ton is 17 lager dan vorig jaar. De netto-produktie van de zand en veen aardappelen steeg met 11% tot 932.000 ton. De suikerbietenproduktie is, afge zien van het suikergehalte, geraamd op 2.689.000 ton of 6% hoger dan vorig jaar. Verwacht wordt dat. ge zien het kwantum dat door de suiker fabrieken is ontvangen, deze raming ca. 4 te laag zal blijken te zijn. De opbrengst per ha van de zaai- uien bleef dit jaar 15 ten achter bij die van het vorig jaar. De totale pro duktie daalde hierdoor tot 148.000 ton 12%). Men moet stoppen er. •roorrane geven aan hei verkeer oo de andere wee „De s femme nt*ov (65) H UKTOPHETOOENBUK VRT0N7E VRIENDEN DE WLO NRRR HIT Pffl [if Vim/, VULLEN DETRRWRNTEN VRN DE ETEMMENROVER HEN RRN EH maiN VmVMNOmTK vimanrnxs .MheeltalmW- m..spMKvediK nieten neten niet dit knentn.. Bills dj§ rice Norman zich onderscheidde, verdedigde daarna de kleine voor sprong bekwaam. Ondanks de nederlaag bleef de po sitie van Wolverhampton gunstig. Het verschil met West Bromwich Al bion, nummer twee in de rangschik king, is nu zes punten. Preston North End en kampioen Manchester United, die elk drie winstpunten behaalden uit hun twee kerstwedstrijden, delen de derde plaats, met een achterstand van 7 punten. Dubbel programma Het kerst-programma was, zoals gebruikelijk, zwaar. Veertien eerste divisie-clubs moesten twee wedstrij den spelen „thuis" en „uit" tegen dezelfde tegenstander. Behalve Pres ton North End en Manchester United behaalde ook Everton drie winst punten. De thuiswedstrijd tegen Bol ton Wanderers eindigde in een gelijk spel (11) en in Bolton won het met 5—1. Het was de eerste over winning van Everton na 13 wedstrij den-zonder-triomfen en tevens de grootste nederlaag, die Bolton sedert twee jaar op eigen terrein leed. Geen der eerste divisieclubs kwam tot vier winstpunten. Het meest opmerkelijke herstel, na een nederlaag op eerste kerstdag, was dat van Portsmouth. Woensdag ver loor het met 74 van Chelsea de jeugdige Graeves scoorde vier doel punten maar donderdag schonk het de Londense formatie geen en kele kans. Portsmouth won met 30, en Peter Harris miste bovendien nag een strafschop. Leicester City verliet door een 21 zege op Blackpool de laatste plaats. Het verschil met nummer twintig in de rangschikking, Aston Villa, bleef echter ongewijzigd. Shef field Wednesday sluit nu de rij. De stand in de kopgroep is: 1. Wol verhampton Wanderers 24—37; 2. West Bromwich Albion 2431; 3. Manchester United 2430; 4. Pres ton North End 2430; 5. Manches ter City 2429; 6. Luton Town 24 27; 7. Nottingham Forest 2426; 8. Tottenham Hotspur 2426. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Aston VillaArse nal 30; Birmingham CityWest Bromwich Albion 35; Bolton Wan derersEverton 15; Leicester City Blackpool 21; Luton TownMan chester United 22; Manchester Ci tyBurnley 41; Nottingham Forest Newcastle United 23; Portsmouth Chelsea 30; Preston North End Sheffield Wednesday 30; Sunder land—Leeds United 21; Tottenham HotspurWolverhampton Wande rers 10. Tweede divisie: BarnsleyNotts County 11; Bristol RoversSwan sea Town 30; Cardiff CityStoke City 52; Derby CountyBristol City 52; Doncaster RoversCharl ton Athletic 12: FulhamLincoln City 41; Ipswich TownWest Ham United 21; LiverpoolGrimbsy Town 32; MiddlesboroughHud- dersfield Town 01; Rotherham Uni tedLey ton Orient 22; Sheffield United—Blackburn Rovers 42. o«lc mat Engels* talciUn vindt U In RUIME SORTERING bij Haarlemmerstraat 123. Leldan (Advertentie) SCHAATSENRIJDEN N.V.B.H.S.-TRAININGSPLOEG EN HENK SCHENK NAAR HAMAR Vanmorgen in alle vroegte zijn Klaas Schenk en 14 leden van de tralnings- ploeg van de N.V.B.H.S. met de Scan- dlnavië-express uit Amsterdam naar Hamar vertrokken. In Amersfoort en Enschede voegde zich bij het gezelschap nog dertien N.V.B.H.S.'ers. Het is slechts toeval, dat Klaas Schenk, die in Hamar de leiding van de kernploeg van de K.N.S.B. van Piet Zwanenburg gaat overnemen, met de N.V.B.H.'ers reist. Hij werd nochtans tot reisleider be noemd. De groep komt zaterdagavond laat in ladalen verwacht worden. De N.V.B.H.S.'ers, die deze reis voor eigen rekening maken en die onder lei ding van Piet Zwanenburg tot en met 25 Januari a.s. in de jeugdherberg te Hamar zullen verblijven, zijn: mej. R. J. Havinga (Noord-Laren), mej. A. Wormsbecher (Hoorn), mej. R. Meijer (Wormer) en de heren M. Pik (Wilder- vank), C. de Koning (Edam), C. van der Hogen (Volendam), W. Roozendanl (Bovenkarspel), J. Oomes (Amersfoort), D. Havelaar (Dieverbrug), G. Bloem berg (Ruinen), P. Wals (Landsmeer). A. Besteman (Utrecht), D. van Zanten (Kesteren), B. Heijn (Wormer), J. v. d. Berg (Amerongen), W. Hirdes (Krab- bendijke), H. Vollenbroek (Hilversum), W. Bruine de Bruin (Aalsmeer), L. Kerstma (IJlst). R. Verhoeff (Stavoren), P. Bakker (Hilversum), L. Meijering (Arnhem). C. de Kreek Cs-Gravendeel). W. Verhoeven (Amsterdam). J. Heems kerk (Hazerswoude). L. Blijlevens (Bre da) en H. Clevering (Warffum). Zij werden uitgeleide gedaan o.m. door kolonel W. F. Engelbrecht. voor zitter van de N.V.B.H.S. en de heren H. Roos (voorzitter technische commis sie K.N.S.B.), A. D. Leeuwls (secreta ris), Herman Buyen en Wout Egas. In het reisgezelschap ontbreekt we gens huiselijke omstandigheden de Am sterdamse Iet Louwen, die aanvankelijk met Rie Meijer naar de wereldkam pioenschappen voor dames zou gaan. IJSHOCKEY Het bondsteam „Den Haag in een aanmerkelijk gewijzigde opstelling, heeft gisteren in een wedstrijd om de Cun- De tussenstanden 2—0 3—0 en WIELRENNEN DE EROBA-PLOEG VOOR HET SEIZOEN 1958 Eroba heeft voor het jaar 1958 de volgende 12 renners gecontracteerd: Martin van den Borgh (Koningsbosch). Piet van den Brekel (Echt), Piet Haan (Nieuwenhagen), Jef Lahaye (Bunde), Jan Plantaz (Eindhoven), Pierre Steen bakkers (Maastricht), Gerard Vergoos- sen (Echt), Jan van Vliet (Rotterdam). Jack Vranken (Eysden), Jan Westdorp Cs-Heerenhoek), Piet de Jong (Made) en Kees van der Zande (Halsteren). De Eroba-ploeg zal aan alle grote klassie kers in Nederland deelnemen. Voor de wedstrijden in het buitenland staat de 4-daagse van Duinkerken op het pro gramma. Hieronder volgen de competitiestan den van de Junioren-afdelingen, bijge werkt tot 16 december 1957. AFDELING B: VVSB (A) 9 SJC (A) 7 SVLV (A) 6 Teylingen (A) 7 Docos (A) 7 Foreholte (A) 7 Lisse (A) 7 Warmunda (A) 8 AFDELING C: Alph Boys (A) 7 5 1 MMO <A) 5 5 0 Altior (A) 6 5 0 DOSR (A) 6 4 1 SJZ (A) 6 2 0 VVOA <A> 8 1 2 Rijpwetering (A) 7 1 1 St. Bernardus (A) 7 0 1 AFDELING G: 1 1 15 53—14 0 1 12 49—13 8 39—12 8 35—24 3 0 4 6 19- 6 18—47 2 12—47 8—57 1 11 37—13 0 10 34— 5 1 10 30—11 1 9 4610 4 4 11—26 5 4 12-48 5 3 11—32 6 1 6—42 VVSB (B) 7 Docos (B) 8 6 0 Teylingen (B) 6 5 0 SJC (B) 6 3 2 VNL (A) 7 1 2 Lisse (B) 6 1 1 SVLV (B) 6 1 0 KRV (A) 6 0 0 AFDELING H: UDO (A) 6 Lisse (C) 6 Teylingen (C) 5 SJC (C) 6 Docos (C) 8 SJC (D) 6 VVSB (C) 8 SVLV (C) 7 1 0 13 27— 7 0 2 12 31—10 0 1 10 20- 9 1 8 17— 8 4. 4 14—18 4 3 617 1 10 27—12 1 10 17—10 0 8 19-10 2 7 22—10 3 7 21—24 3 5 15-16 6 3 12—31 6 2 9-29 AFDELING I: Foreholte (B) 7 Warmunda (B) 7 SJC (E) 7 Lisse (D) 5 Docos (D) 7 VNL (B> 7 WSB <D) 3 Teylingen (D) 5 1 12 32- 6 1 10 12— 3 3 7 19—11 16 6-8 3 6 12—13 4 5 11—18 AFDELING J: Alph. Bovs (B) Wet. Boys (A) St. Bern. (B) DOSR (B) Altior (B) SJZ (B) Alph. Boys (C) 8 6 0 2 12 35—17 6 5 0 1 10 24— 8 8 4 1 3 9 19^-16 5 2 0 3 4 10— 8 5 2 0 3 4 9-9 4 1 1 2 3 4—11 6 0 0 6 0 4—36 Hieronder volgen de standen van de adspiranten-afdelingen, bijgewerkt tot 1 december 1957. AFDELING J: St. Bern. (a) 7 6 0 Wet. Boys (a) 7 5 1 DOSR (a) 7 4 1 Alph. Boys (a) 6 3 1 SJZ (a) 5 3 0 Rijpwet. (a) 7 2 1 SJZ (b) 8 2 1 VVOA (a) 5 1 0 Altior <a) 6 0 1 AFDELING K: MMO (a) 8 7 0 Altior (b 8 5 1 St. Bern. (b) 9 DOSR (b) 7 SJZ (c) 5 3 0 Stompw. B. (a) 7 3 0 Wet. Boys <b) 8 10 Alph. Boys (b) 8 0 1 AFDELING L: WSB (a) 7 1 12 23— 4 1 11 16- 6 2 9 27— 8 2 7 12—12 0 1 14 47— 5 1 2 11 16—13 1 3 11 27—16 9 20—11 6 21—12 4 6 1» -13 7 2 7—24 Warmunda SVLV (a) 7 Lisse (a) 7 SJC (a) 8 SJC (b) 8 3 0 Docos (a) 5 2 0 Teylingen (a) 6 2 0 Foreholte (a) 6 0 0 Docos (b) 7 0 0 AFDELING M: Lisse (b) 7 7 0 Teylingen (b) 9 KRV (a) 6 SJC (c) 8 VVSB (b) 6 Docos c) 0 0 14 26— 8 1 1 13 18—10 1 1 11 23—13 1 2 9 23—13 1 4 7 22—19 0 5 6 13—19 0 3 4 10—14 0 4 4 8—11 SVLV (b) Docos d) UDO (a) 7 2 7 1 0 0 14 33— 9 1 3 11 35-14 0 1 10 25- 7 1 3 9 29-15 1 2 7 19—12 1 3 7 16—20 0 5 4 16—32 0 6 2 12—30 0 7 0 2—41 AFDELING N: WSB (c) 7 Teylingen (c) 8 SVLV (c) 7 SJC (d) 7 4 1 VVSB (d) 7 4 0 Lisse (c) 7 2 1 SJC (e) 7 1 1 Docos (e) 7 0 2 Docos (O 7 1 0 AFDELING O: Teylingen (d) 7 6 0 WSB (f) 6 5 1 Foreholte (b) ..731 Lisse (d) 5 4 0 WSB (e) 5 3 0 SVLV (d) 7 3 0 SJC (g) 7 2 1 SJC (f) 7 2 0 Docos (h) Docos (g) 1 1 0 14 33— 9 2 12 31—14 2 9 47—14 2 9 29-14 3 8 25-26 4 5 15—19 5 3 19-28 5 2 7—34 6 2 9-53 3 7 1211 1 6 14—5 2 6 25—10 4 6 14—15 4 5 8-25 5 4 18-23 4 3 5—29 5 2 1—20 Twee verllespunten w.n.o.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9