Wegrijden is opletten! Huurprijs en onderhoud 50 mille verduisterd DE KLEINE 7) VRITDAG 27 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 VAN WONINGEN Steeds weer blijkt, dat vele huur ders van oude woningen in de mening verkeren, dat de laatste huurverho ging gepaard is gegaan met een uit breiding van de onderhoudsplicht van de verhuurder. Zij hebben de klok horen luiden, maar weten niet, waar de klepel hangt. De gehele oor- logse en na-oorlogse huurprijsbeheer- sing van het „Huurprijsbesluit 1940" tot en met de jongste wijziging van de Huurwet heeft geen enkele nieuwe onderhoudsverplichting van de verhuurder in het leven geroepen. Wel bestaat er tegenwoordig enig ver band tussen de huurprijs en de toe stand, waarin de woning verkeert. Wij zullen hieronder in grote lijnen aangeven, in hoeverre de huurprijs verlaagd wordt, als bewoonbaarheid te wensen overlaat. De onderhoudsverplichtingen van verhuurder en huurder liggen veran kerd in de huurovereenkomst. Par tyen zijn vrij daaromtrent overeen te komen, wat hun goed dunkt. Als par tijen geen nadere regeling aangaande het onderhoud hebben getroffen, gel den de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek. Dit zal meestal het geval lijn, als de huurovereenkomst mon deling is aangegaan. Het Burgerlijk Wetboek legt de verhuurder de verplichting op het ge huurde in zodanige toestand te onder houden, dat het kan dienen tot het gebruik, waarvoor het verhuurd is. Daarentegen zijn de geringe en da gelijkse reparaties voor rekening van de huurder. Ook 't vegen van schoor stenen is ten laste van de huurder. In het algemeen gesproken zijn de grote reparaties voor de verhuurder en de kleine voor de huurder. Als de gootsteen in de keuken wegens slij tage gaat scheuren en lekken, zal de verhuurder een nieuwe gootsteen moeten laten aanbrengen. Breek er echter een deurknop, dan zal de huur der voor vernieuwing moeten zorgen. Ernstige verwaarlozing. Wanneer het onderhoud van een woning door de eigenaar ernstig wordt verwaarloosd, levert dit een grond op voor huurverlaging. De huur kan dan worden teruggebracht tot de huurprijs van 31 augustus 1955. In dat geval worden dus de huurver hogingen van 5 en 25 ongedaan ge maakt. Dat zijn de verhogingen, wel ke op resp. 1 september 1955 en 1 augustus 1957 van kracht zijn gewor den. Voorwaarde voor deze huurverla ging is, dat de verwaarlozing een zo danige omvang heeft bereikt, dat de woning niet meer voldoet aan de ei sen, die daaraan in verband met in standhouding en bewoonbaarheid re delijkerwijze kunnen worden gesteld. Voorts moet de verwaarlozing aan de schuld van de verhuurder te wijten zijn. Vast moet dus staan, dat niet de huurder, doch de verhuurder in zijn onderhoudsplicht te kort is geschoten. De huurder mag de hier bedoelde huurverlaging niet op zijn eigen houtje toepassen, als de eigenaar zich niet om het onderhoud bekommert. De huurder kan slechts een verzoek tot huurverlaging indienen bij de in stantie, die daarover te beslissen heeft. In kleine gemeenten berust de beslissing bij burgemeester en wet houders. In grote gemeenten, b.v. Al phen a. d. Rijn, Haarlemmermeer, Hillegom, Katwijk, Leiden, Lisse, Noordwijk, Oegstgeest, Voorschoten en Wassenaar, is deze taak opgedra gen aan een huurcommissie, die door de gemeenteraad wordt benoemd. Deze huurcommissie mag niet ver ward worden met een geheel andere commissie, de huuradviescommissie, die slechts adviezen geeft omtrent huurprijzen en geen bindende uit spraken kan doen. De beslissing op een verzoek om huurverlaging geschiedt met inacht neming van de door de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid vastgestelde richtlijnen. Volgens deze richtlijnen zal de huur verlaagd kunnen worden, in dien zich belangrijke gebreken voor doen o.a. met betrekking tot: daken, afvoerleidingen, balcons, balustrades, muren, vloeren, plafonds, trappen, schoorstenen, kozijnen, deuren, kas ten, gas- en electrische leidingen en waterleidingen, voor zover de gebre ken niet het gevolg zijn van bevrie zing. Bij de beoordeling van het verzoek om huurverlaging wordt acht gesla gen op hetgeen de eigenaar in het verleden aan de instandhouding en bewoonbaarheid ten koste heeft ge legd. Voorts wordt in aanmerking geno men, of de huur steeds op tijd is be taald en of en in welke mate de huur der aan zijn verplichtingen ten aan zien van de instandhouding en be woonbaarheid heeft voldaan. Geen huurverlaging wordt toege past, indien de toestand, waarin de woning verkeert, voor een belangrijk deel veroorzaakt is door opzettelijke handelingen, grove nalatigheid, slor digheid of onreinheid van de huur der en zijn medebewoners dan wel door ruwe bewoning. Hetzelfde geldt, indien de gebreken het gevolg zijn van het niet treffen van voorzienin gen, welke volgens de huurovereen komst, de wet of het plaatselijke ge bruik voor rekening van de huurder zijn. Als het verzoek van de huurder ge grond wordt verklaard en de huur dus verlaagd wordt, geldt deze verla ging slechts voor zolang de woning in de betreffende verwaarloosde toe stand verkeert Zodra de verhuurder zodanige voorzieningen heeft getrof fen, als redelijkerwijze van hem kun nen worden gevergd, wordt op zijn verzoek beslist, dat die toestand een einde heeft genomen. Dit betekent, dat de verhuurder weer de huurprijs van 1 augustus 1957 in rekening kan brengen. Onbewoonbaar verklaarde woningen. De huurprijs van een woning, die ingevolge de Woningwet onbewoon baar is verklaard, is gelijk aan de huurprijs op 31 december 1950. Deze huurprijs is praktisch gelijk aan de vóóroorlogse huurprijs. Deze regel geldt alleen, zolang de woning of schoon onbewoonbaar verklaard nog als woning in gebruik is. Zodra de woning ontruimd is en voor ande re dan woondoeleinden gebruikt wordt, kan de huurprijs hoger wor den. Als de voormalige woning na 1 augustus 1957 als pakhuis gebruikt wordt, zal de huurprijs gelijk zijn aan die van soortgelijke pakhuisruimte op 31 juli 1957, eventueel door partijen te verhogen met 15 Krotwoningen. Wat wij hierboven schreven over de huurprijs van onbewoonbaar ver klaarde woningen, geldt ook ten aan zien van zogenaamde krotwoningen. Dat zijn woningen, die weliswaar niet onbewoonbaar zijn verklaard, maar die, naar het oordeel van de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid, ongeschikt zijn ter bewoning en niet door het aanbrengen van verbe teringen in bewoonbare staat kunnen worden gebracht. De degradatie tot krotwoning ge schiedt door de Minister. Deze gaat hiertoe slecht over na advies van bur gemeester en wethouders van de ge meente, waarin de woning is gelegen. Alvorens advies uit te brengen moe ten burgemeester en wethouders de verhuurder in de gelegenheid stellen zijn mening schriftelijk kenbaar te maken. Aanwijzing tot krotwoning kan ge schieden zonder dat de huurder daar om gevraagd heeft. Deze kan echter ook zelf het initiatief nemen door een verzoekschrift in te dienen bij de Mi nister of bij burgemeester en wethou ders. Mr. C. A. BARON BENTINCK. WEET U HET OOK NIET Boekbespreking „Augustinus de Zielzorger" door prof. dr. F. G. L. van der Meer Uitgave „Het Spectrum", Utrecht, 2 delen. De geheimzinnige aantrekkings kracht van dit omvangrijke, nu als Prisma-boek (550 bladzijden com pact gedrukt) uitgegeven werk is eensdeels de aantrekking, welke van de figuur van Augustinus door de eeuwen heen uitgaat, andersdeels de aantrekking welke de schryvende Nijmeegse hoogleraar op de lezer uitoefent door zijn uitgebreide ken nis, gegoten in krachtig en bijzon der fraai gestyleerd Nederlands. Degene, die voor de beïnvloeding door Augustinus en Van der Meer openstaat, leest d>t boek niet in één adem, maar met gestage en stijgen de belangstelling uit, dankbaar, dat Augustinus zulke een begeesterend en toch critische commentator ge vonden heeft. Het boek veronderstelt een zekere basis-ontwikkeling. „De grote vier", door Agatha Christie Uitgave A. W. Sijthoff's Uitgeverij N.V. Leiden. Agatha Ghristie, de vrouw die de meeste moorden op haar papie ren geweten heeft, heeft in dit spannende boek weer een nieuwe yoorraad sensatie bedacht. Het is beter, dit boek niet in de trein te lezen, wil men niet de kans lopen, verslonden in de lectuur, dat men vergeet uit te stappen. Ra, ra, wat is dat?, door Lau rens A. Daane. Prisma juniores. 1015 jaar. Teke ningen Henk Albers. Uitg.: Spectrum Utrecht—Antwer pen. De kinderen behoeven zich niet meer te vervelen nu dit boek ver schenen is. Het staat vol rebussen, puzzels spelletjes enz. Bovendien verrassende, allernieuwste soorten kleurplaten. Vraag: mevr. S. W. te L. Betreffen de een katholieke mondorgelclub. Antwoord: Voor zover wij hebben kunnen nagaan is er in Leiden geen katholieke mondorgelclub. Op uw tweede vraag betreffende de aardappelschillen kunnen wij geen afdoend antwoord geven, daar wij niet weten welk groeiremmend middel is gebruikt en het percentage ervan. Kunt u ons dat even opgeven? Vraag: Over de Elfstedentocht. Antwoord. De afstand van de Frie se Elfstedentocht is 200 km. groot. Er wordt gestart in Leeuwarden langs de volgende route: Sneek, Ylst, Sloten, Stavoren, Hindelopen, Workum, Bols- ward, Harlingen, Franeker, Dokkum en terug in Leeuwarden. Vraag: C. J. M.: Bestaan er vpor schipperskinderen ook verplichte leerjaren? Antwoord: Ja, vrijwel dezelfde verplichtingen als voor andere kin deren; deze groep valt echter onder de B.L.O.-groep. De kinderen mogen reeds naar school als ze 6 jaar oud zijn. Vraag: Mevr. v. d. M.: Mijn rode glacéhandschoenen hebben een nacht op speculaas gelegen en vertonen nu vlekken. Hoe kan ik deze verwijde ren? Antwoord: zwart of donkerge kleurde peau de suède of glacé hand schoenen moet men niet zelf wassen of ontvlekken, dat loopt veelal op een mislukking uit. Hoogstens kunt u ze zelf inwrijven met dunne was of talkpoeder, maar nog beter is het om ze naar een chemische wasserij te sturen. Indien u ze wilt ontvlekken met tetra zullen ze vermoedelijk ver kleuren, maar lukt het, dan droog- wrijven met watten en nabewerken met talkpoeder. Vraag: Mevr. v. D.: Kunt u mij een recept geven voor croquetten? Zoals ik ze maak, vallen ze uiteen en sma ken ze zoet. Antwoord: voor 8 vleescroquetten hebt u nodig: 200 gr. gekookt of ge braden kalfs- of rundvlees, 2H dl. bouillon, een stukje laurierblad en foelie, mespuntje thijm, 4 peperkor rels, stukje ui, stukje wortel, een paar takjes peterselie, 25 gr. bloem, 25 gr. boter of margarine, 4 gr. gela tine, 1 sjalotje, desgewenst wat ci troensap, wat peper of kokskruiden, paneermeel, 1 ei, frituurvet. De werkwijze is als volgt: bereid een dikke saus, zoals u maakt voor ragout, los er de gelatine, die 10 min. in ruim water geweekt is en daarna is uitgeknepen, van het vuur in op en meng er het zeer fijngehakte of gemalen vlees doorheen. Maak het geheel op smaak met geraspte sjalot of citroensap en wat peper of koks kruiden. Strijk de ragout op een plat bord uit en laat hem door en door koud worden. Verdeel hem daarna in ongeveer 8 gelyke punten, ze uit elkaar vallen. Citroensap en uitjes zorgen er wel voor dat er geen zoete smaak komt aan het kroket je. Vraag: Mej. N. H.: Hoe verwijdert met vetvlekken uit een paraplu? Antwoord: probeert u het eens met wat tetra, Betten, niet wrijven. Eventueel nabehandelen met sop van synthetisch wasmiddel. Paraplu ope nen. Mevr. C. U.: Hoe verwijdert men vlekken van erwtensoep uit een gele wollen blouse? Antwoord: probeert u het eens door de vlekken te begieten met warm sop van synthetische zeep. Denkt u dat de stof er niet tegen kan dan kunt u betten met tetra en goed naspoelen. Vraag: Route van Noordwijk naar Arnsberg. Antwoord: Noordwijk, Leiden, Bodegraven, Rijksweg naar Gelder land, Arnhem, Emmerich, Wesel, Dortmund, Urma, Neheim, Arns berg. Vraag: omtrent de noodzaak van toestemming der ouders bij burger lijk huwelijk. Antwoord: Op het ogenblik is de situatie nog zo, dat personen onder de 30 jaar de toestemming van hun ouders nodig hebben. Voor personen tussen 21 en 30 jaar kan, bij weige ring van die toestemming, de kam tonrechter na 3 maanden toestem ming verlenen. Wat dus praktisch neerkomt op een uitstel van 3 maan den. Boven de 30 jaar is geen toe stemming meer nodig. Binnenkort, wanneer het nieuwe burgerlijk wetboek wordt ingevoerd, zal boven de 21 jaar geen toestem ming meer nodig zijn. Maar zover is het nog niet. Vraag: R.K. cursus voor kinder verzorgster, liefst een avondcursus. Antwoord: Wend u tot mevrouw M. SmitVan Mook, Abrikozenplein 2, te 's-Gravenhage. cj)% 5keea yeftuldigd kapzteti amfrt&juditemu Minister president dr. W. Drees Is dinsdagochtend o p het ministerie van algemene zaken in Den Haag ge huldigd in verband met zijn 12^ jarig ambtsjubileu m. Onze fotograaf maakte deze opname van de secretaris generaal van algemene zaken, mr. C. L. W. Fock, die d e premier complimenteert met het jubileum. Links de echtgenote va n de premier. Notaris voortvluchtig Een accountantscontrole van de „Kamer van Toezicht" heeft aan het licht gebracht, dat een 55-jarige nota. ris uit Heemstede over een tijdsduur van vijf tot zes jaar onder zijn be heer geplaaatste sommen gelds tot een totaal bedrag van 59.000 niet heeft verantwoord. De notaris, die zijn kantoor in de Deurloostraat te Amsterdam heeft, is thans voort, vluchtig. De Amsterdamse recherche, die in samenwerking met de politie te Heemstede een onderzoek instelt, verdenkt de notaris van verduiste ring van dit bedrag. De voortvluch tige is na de ontdeking noch thuis noch op zijn kantoor verschenen. Het grootste deel van de ontbre kende gelden behoort tot de nalaten schappen van enkele Joodse families, waarvoor de notaris het beheer over de boedel voerde. Hij zou in de afge lopen jaren op onregelmatige tijden sommen gelds van hun rekeningen hebben opgenomen zonder deze be dragen te verantwoorden. De con trole wordt bemoeilijkt doordat het feit, dat de betrokken families zich ha de oorlog over de gehele wereld verspreid hebben. De Heemstedenaar zou ook cliën ten hebben benadeeld. In die geval len stopte hy het ene gat met het an dere zo verklaarde de politie. Over de verblijfplaats van de voort vluchtige was vanmorgen nog niets bekend. Vermoed wordt, dat de ver duisterde bedragen niet meer te achterhalen zullen zijn, aangezien de fraude zich over een zo groot tijdvak uitstrekt. Ook interpol is bij de op sporing ingeschakeld. PRIJSVRAAG JEUGDTONEEL De redactie van „Speel, werkblad voor expressie in gebaar en klank" schryft een prijsvraag uit voor een blijspel of klucht in één bedrijf, te spelen door de jeugd van 10 tot 18 jaar. Het doel van deze prijsvraag is de jeugd goede speelteksten te ver schaffen, terwijl de initiatiefnemers tevens hopen dat middels deze prijs vraag de belangstelling van de Ne derlandse toneelschrijvers voor het jeugdtoneel zal worden vergroot. Er worden drie prijzen uitgeloofd, te weten van ƒ500.ƒ300.en 200.De jury wordt gevormd door de heren dr. Jop Pollmann, Kees Spierings en Anton Sweers. Inzen dingen moeten vóór 1 april 1958 bin nengekomen zijn bij het Secretariaat: Gudelalaan 2, Bussum. Aan dit adres zijn tevens voorwaarden-formulieren verkrijgbaar. een rechte lijn, dan, halt houdend voor een knoest, verandert hij van richting en zet ziin weg voort in een lang zame spiraal. Wanneer hij een van zijn soortge- - w - - vov*: noten tegenkomt wor- hiervan telkens een croquet en wenteJ 'den er tastend en waaie- ren de zo noodzakelijke Een mier klimt er wél bü.door od hun langs de stam van beurt de luizen in letter- ruwe suiker binnen en een pereboompje om- liike zin uit te zuigen, blijven de luizen voort- hoog. Nu weer eens in De bladluizen schei- den namelijk een zoete substantie af. „honing- ze door het paneermeel. Klop het ei met een eetlepel water even los maar niet schuimig, wentel de croquet er doorheen, rol ze opnieuw door paneermeel en zorg er voor, dat er zich geen barstjes in bevinden. Laat intussen het frituurvet zo heet wor den, dat het begint te dampen, leg er, eventueel met behulp van een schuimspaan, de croquet in, en laat ze even op grauw papier uitdruipen en dien ze op een schotel, die met een kanten kleedje van papier of met een vingerdoekje belegd is, onmid dellijk op. Wij wijzen er op, dat het ei zeer belangrijk is en ook dat u er op let, dat er geen barstjes in de kroketjes zijn want juist daardoor krijgt u dat dauw" genaamd, door de mieren zeer geapprecieerd woordt. Als het etenstijd is, zon dert de mier een van de luizen af van de kudde, die door ziin collega's als door cowboys be- geapprecieerd wordt. rend met de voelsprie ten inlichtingen uitge wisseld en dan gaat ieder weer zijns weegs. Wanneer we de stijgen- voelsprieten zacht]es de mier volgen, zien we over het achterlyf. De hoe hij na verloop van die dicht opeenge drongen hun best doen nog in de loop van dezelfde middag het pereboompje van luis reageert daarop door haar kop naar be neden en haar achter lijf omhoog te steken. Van die gelegenheid maakt de mier gebruik om ziin slachtoffer te melkenMen be- aardbodem te doen ver- weert zelfs, dat mieren dwiinen. Luizen zijn in menige tuin een kna gende kwestie. En wordt onze pere laar dan al uitgezogen: de mierenlegers varen de eieren van bladlui zen mee naar hun nest nemen om ze daar, in de warme grond, geduren- blijven de luizen voort bestaan. En mocht u menen dat geen van beiden betekenis heb ben voor de mens, dan bent u zeker verkeerd geïnformeerd: de Australische hamsteren de mieren, die sommi gen var# hun soortgeno ten in ondergrondse ge- vangenissen opsluiten om hen vol te pompen tot de grootte van een erwt. In tijden van hon gersnood komen ze bij hun gevangenen te gast en krijgen zo toch de benodigde suikers bin nen. Dat weten echter ook de inboorlingen. Ze graven de voorraadka mers op als er ook voor hen voedsel schaarste heerst. Als ze een „volle" mier vin den bijten ze hem het achterlijf af en genieten GIFT VAN PRINSES BEATRIX H.K.H. prinses Beatrix heeft door storting op giro 777 van het Ned. Roode Kruis aan de actie ten bate van Nederlanders, die als gevolg van de gebeurtenissen in Indonesië in hoge mate hulp nodig hebben, een belangrijke gift geschonken. Deze actie wordt gevoerd door het Ned. Roode Kruis in overleg en samen werking met het comité, kerkelijk en particulier initiatief ten bate van ge- repatrieerden uit Indonesië. „ORONTES" MET 627 NEDER LANDSE EVACUé'S NAAR LONDEN Het Engelse passagiersschip „Oron- tes" is vandaag met 627 Nederlandse evacué's van Singapore vertrokken, op weg naar Londen. De meesten van hen zijn afkomstig uit de beide kampen, welke in Singapore voor de Nederlandse vluchtelingen zijn ingericht. Hoewel de „Orontes" Londen als eindbestemming heeft, zeide een woordvoerder van de maatschappij, waaraan het schip behoort, dat het schip mogelijk van koers zal veran deren en zijn passagiers in een Ne derlandse haven zal afzetten. MINNAAR VOOR INBREKER AANGEZIEN De afgelopen nacht deelde 'n café houder in de Keizerstraat te 's-Gra venhage de politie telefonisch mede, dat er in zijn tuin een man verscho len zat. Toen de politie arriveerde nam de onbekende de vlucht, maar werd spoedig gegrepen. Het bleek te zijn de 20-jarige haringpakker N. de H. Weldra kwam aan het licht, dat de H. bevriend was met de dochter van de caféhouder. Hfj was die avond zijn geliefde komen bezoeken maar had, toen de vader thuis kwam ijlings de benen genomen en zich in de tuin verborgen. DE PRINSESSEN IRENE EN MARGRIET NAAR DE WINTERSPORT De prinsessen Irene en Margriet zijn hedenmorgen per K.L.M.-lijn- toestel voor een wintersportvakantie van Schiphol naar Lech (Oostenr.) vertrokken. HUISVESTING PROVINCIALE GRIFFIE ZUID-HOLLAND Ten aanzien van de huisvesting van de provinciale griffie van Zuid- Holland, delen Gedeputeerden in de memorie van beantwoording mede, dat z^j, gezien een zo spoedig mo gelijke totstandkoming van het Pro vinciehuis, voorstellen met een nood voorziening te volstaan. De noodvoorziening is bedoeld voor een tijdvak van ongeveer 15 jaar. De bedoeling is dat het pand, als het niet meer voor de provinciale dienst nodig zal zijn, zal worden afgebro ken. De constructie (systeembouw) is zodanig gedacht, dat de restwaarde zo groot mogelijk zal zijn. De onder delen boven de grond zijn nl. geheel demonteerbaar. Gedeputeerden delen mede, dat, gelet op de tegenwoordige prijzen de restwaarde na aftrek van kosten op ongeveer 300.000 gulden te stellen zou zijn, exclusief die van het meubilair. Dat uitvoering van het project tot gevolg zou hebben, dat de bouw van het definitieve Provinciehuis zou worden vertraagd, achten Gedepu teerden Staten niet waarschijnlijk. Bij het voorstel is uitgegaan van twee volledige bouwlagen. In het, in het verslag genoemde" kostencijfer van anderhalf miljoen is inbegrepen 275.000 gulden voor een nieuwe telefooninstallatie, de bouw van de uitbreidnig zelf 950.000 gul den en van de inrichting 180.000 gul den. Gedeputeerden delen voorts nog mede, dat de aanbouw in gebruik zal kunnen worden genomen ongeveer een jaar nadat benodigde vergunnin gen zullen zyn verkregen. Bij het wegrijden (bijvoorbeeld uit geparkeerde stand) mag men onder geen beding het overige verkeer hin deren. Men is dus op zo'n ogenblik volko men ondergeschikt aan het overige verkeer en dient zich dan ook daar naar te gedragen. De ANWB meent dat de volgende wenken niet overbodig zijn: Wat men niet moet doen: Wegrijden zonder ervan over tuigd te zijn dat dit mogelijk is. Doet men dit wel, dan is de kans groot dat men een aanrijding veroorzaakt of in ieder geval het achteroprijdende verkeer in moeilijkheden brengt. (Het moet b.v. plotseling remmen of naar links uitwijken). Wat men wel moet doen: Vóór men wegrijdt goed letten op het achteropkomend en tege moetkomend verkeer. Dit ver keer heeft volledig voorrang; is het reeds zo dicht genaderd dat het door het wegrijden in onze kerheid kan raken of gehinderd kan worden, dan mag men niet wegrijden. Bij het achterjit kijken dient men te denken aan de „dode hoek" die gevormd wordt tussen de achterruit en de linker zij ruit. Hierin kan zich juist op het ogenblik van wegrijden een fiet ser, bromfietser of ander voer tuig bevinden. Heeft men piet voldoende over zicht over het links achter gele gen weggedeelte dan doet men er goed aan het zijraampje naar be neden te draaien. Biedt ook dit geen voldoende uit komst dan kan men de auto heel langzaam rijdend en zeer voorzichtig in eenenigszins schuine stand plaatsen. De ANWB wijst er in dit verband op dat het gebruik van de richting aanwijzer bij het wegrijden niet ver plicht is, en zelfs ongewenst. Het is immers niet van belang dat men het overige verkeer laat zien wat men gaat doen: men dient zélf op te letten, en niet eerder weg te rij den vóór dit werkelijk mogelijk is. En tenslotte- Wanneer men veilig is weggereden dient men de snelheid direkt op te voeren tot die van het andere snel verkeer. Wanneer men blijft „Voortsukke len" hindert men de overige wegge bruikers.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8