$LMUGAT f 2&J LWOSTAD Scherp DUINSTREEK RIJNSTREEK Gemeente-toren te Voorschoten in tweede jeugd ,Ci>uxnje" dxacfit eeïó'.e Jndiócde J\Cede*£andei& tfiuiA VRIJDAG 27 DECEMBER 1957 DP t.EIDSE COURANT PAGINA 2 D&tf hf* H. MIS VOOR INDONESIË Wij willen gaarne uw aandacht vragen voor de H. Mis, die zondag morgen om 9 uur in de kapel van het lyceum aan de Mariënpoelstraat te Leiden wordt gelezen tot inten tie van.de Nederlanders, die in In donesië dikwijls in zeer moeilijke omstandigheden verkeren. Het Sint- Melania-werk vraagt voor deze H. Mis aandacht. Het is immers goed, zo stelt het bestuur van de vereni ging, dat er voor Indonesië veel ge beden wordt. St. Melania doet zeer veel voor de missie in Indonesië, een missie die door de houding van vele In donesiërs ernstig gevaar loopt. Het bestuur welft de leden op de H. Mis bij te wonen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. De geestelijk adviseur, pater Tij- nagel, zal de H. Mis opdragen en ook een korte preek houden. Voor de kindermiddag, die OKO St. Leonardus morgenmiddag aanbiedt aan de schoolkinderen van de eerste tot en met de zesde klas van de lagere school, zijn voor aan vang van „Henk Cordans Jeugd- parade", tegen het bedrag van twee kwartjes te verkrijgen aan de grote zaal van Den Burcht. Voor het pro gramma verwijzen wij u naar ons nummer van zaterdag jl. De middag begint om half drie. Ontsticht. Op Kerstavond waren velen op het Noordeinde getuige van een wei nig stichtende vertoning. Een potige dronkaard wilde ieder te lijf gaan, die in zijn buurt kwam. Hij had al enige tikken uitgedeeld, ook aan soldaten, toen de politie ter plaatse kwam. Het gelukte enige jonge agen ten, dank zij enige deskundige gre pen, de man te overmeesteren. In de cel kreeg de rustverstoorder tijd genoeg om over zijn euvele daden na te denken. Burgerlijke Stand Geboren: Geneviève Anita dr van L. Landesbergen en J. Arnoldus; Maria Johanna dr van J. C. M. Witkamp en C, J. M. van Mil; Mar- tinus Cornells Antonius zn van J. A. Roelofs en J. Need; Lydia dr van J. W. Zirkzee en M. Kapaan; Louise Esther dr van P. Kuijt en M. C. van 't Wout; Isabella Geertruida Maria Bernadette dr van J. Corten en M. P. Hoogervorst; Adriaan zn van A. van den Thoorn en J. E. Schreuder; Pieter Douwe zn van S. Tjalsma 'en A. Schneider. Overleden: M. Linschoten 70 jr weduwe van P. Marijt: M. I. Smit 55 jr man; N. Dijkdrent 48 jr echt genote van F. Schaap; A. M. Veeren 66 jr man; C. G. van Kempen 57 jr man; A. Hooggreef 82 jr weduwe van J. Groenewegen; G. van der Vijver 62 jr man: S. J. Cornelissen NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van üe Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19 00 uur (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uar) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMIN1STK 4T!|« POTLOOD en GEEST 1 I 2 3 U 6 6 I 7 8 9 10 11 12 13 U 15 16 17 18 Jeugd E.H.B.O. De lessen op zaterdagmiddag 28 december gaan voor alle cursussen van de Jeugd-E.H.B.O. door op de gewone tijd. „Komt allen tezamen". Wij vernamen nog, dat van de zijde der gemeente Leiden bij de samen zang op het Stadhuisplein, dinsdag avond j.l., tegenwoordig waren bur gemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot en echtgenote en de wethouders J. C. van Schaik en A. J. Jongeleen. Leidse Agenda VRIJDAG 27 DECEMBER Leidse Kunstkring „Voor Allen" Jan Smeterlin, piano. Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. ZATERDAG 28 DECEMBER. Instituut v. Middenstandsontwik keling en Ver. von I.M.O.-leraren. Besluit van Jaarvergadering. L.J.A. Bond Speeltuinverenigingen „Hoera voor Zon en Regen", Toneel groep Arena. Stadsgehoorzaal 14.30 OKO-„St. Leonardus". Hans Cor dans Jeugdparade. Kinderprogram ma, grote zaal Den Burgt, 14.30 nam. RJt. Jongeren-sociëteit „St. Leo nardus". Jaarsluiting met het Veri- dansorkest. Socitëteit 8 uur nam. L.J.A. Toneelgroep Arena: idem. 2.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: tentoonstelling van Haagse aquarellen, tot 16 december Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur A.s. weekend 28/29 dec. zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: Hartman, Pleiter, 's-Gra- vesande, De Bruyne en'Den Haan. Dienst der Apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek Kok Ra penburg 9. tel. 24807; Apotheek Tot hulp der Menschheid Hooigracht 46, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel 26274. Mannen Ook in de periode van 9 t/m 14 december 1957 nam de geregistreerde arbeidsreserve voor mannen, voor wat Leiden en aangrenzende gemeen ten betreft, weer toe en wel van 660 tot 740. Een vergelijking met het overeen komstige tijdstip in 1956, toen 285 personen als geheel werkloos werden geregistreerd, laat een stijging met 455 zien. Naast de algemene afneming van de werkgelegenheid als gevolg van seizoensinvloeden, speelt ook de ver minderde bedrijvigheid tengevolge van de economische toestand van het ogenblik een rol. Niettemin is de werkloosheid relatief niet bijzonder hoog; in 1953 b.v. stonden medio de cember 1520 personen ingeschreven. De geregistreerde vraag naar man nelijk personeel daalde en omvatte 100 personen, waaronder 45 aanvra gen betrekking hebbend op jeugdig personeel. Vrouwen Het aanbod van vrouwelijk perso neel onderging geen wijziging en be liep 145. Het aantal openstaande aanvragen voor vrouwelijk personeel bleef vrij wel gelijk en bedroeg 100. N00RDWIJKERH0UT TOEGANGSWEG LANGEVELD NAAR STRAND Naar de mogelijkheid om de toe gangsweg vanaf het Langeveld naar het strand in Noordwijk tevens ge schikt te maken voor autoverkeer, hebben Ged. Staten een onderzoek ingesteld. Nog afgezien van de ver dere vertraging van de uitvoering van het gereed liggende plan voor de aanleg van een rijwielpad ter plaatse als gevolg van de dan nood zakelijke omwerking van dit plan en van nieuwe onderhandelingen omtrent de verdeling van de meer dere kosten, stuit de verwezenlijking van dit denkbeeld voorshands af op he+ bezwaar, dat de toeleidende we gen naar het ontworpen pad niet ge schikt zijn voor doorgaand autover keer. Naar Ged. Staten menen ver dient daarom spoedige uitvoering van deze toegangsweg als rijwielpad de voorkeur. Het tracé loopt vanaf het Langeveld langs het zuidelijke einde van het Van Limburg Stirum- kanaal naar het strand ter hoogte van paal no. 74.700. Over de voor ziening in de behoefte aan een goede toegangsweg voor auto's naar het strand in deze omgeving zullen Ged. Staten nog nader beraden. VOORSCHOTEN Pondjesactie geslaagd. De „Pond jesactie' georganiseerd door, de wel pen, verkenners en voortrekkers der St. Laurentiusgroep te Voorschoten is weer. goed geslaagd. Deze Kerst- goede daad ten. bate van de Hongaar se vluchtelingen leverde ruim 400 pond waardevolle levensmiddelen waaronder blikjes vlees, soep, koffie, thee, slaolie, snoep en bovendien nog 135.Gisteravond werden de goe deren verpakt in dertig dozen ge haald door vertegenwoordigers van de Stichting Hulpactie Hongarije uit Amsterdam. Deze stichting krijgt per dag 125 verzoeken om ondersteuning van gevluchte Hongaren binnen. Van daag worden de goederen via het centrum München in Duitsland ge distribueerd aan de diverse vluchte lingenkampen in Duitsland en Oos tenrijk. Een beperkte hoeveelheid wordt zelfs Hongarije binnengevoerd. Voor deze actie stonden 8 parti culieren hun auto af en wijksgewijze „stroopte" de jeugd van Baden Po well katholiek Voorschoten af. No 537. Horizontaal: 1. rivier in Z.-Engeland, 5. vogel, 6. grote hou ten hamer, 8. voorvoegsel. 9. bosgod, 10 ik (Lat.), 13. boom, 14. insekt, 17. rivier in Engeland, 18. mengsel van lijnolie en hars. Verticaal: 2. strookje, 3. iemand de achting geven, welke hem toekomt, 4. draad van een spinneweb, 6. koord van een speeltuig, 7. hemelgeest, 8. voorzetsel, 11. rund, 12. putemmertje, 15. gem. in Gelderland, 16. telwoord. Oplossing morgenavond. BOSKOOP PROV. KONIJNEN- EN PLUIMVEETENTOONSTELLING „Dank zij het 6tuwen van onze leden en tal van inzendingen uit de gehele provincie Zuid-Holland, zijn wij in de gelegenheid, in verband met de herdenking van ons 35-jarig bestaan, een prachtige collectie ko nijnen en pluimvee te exposeren en het verheugt ons, dat wij deze, onze zes en twintigste show, weer in het oude vertrouwde veilinggebouw kun nen houden, waardoor wij het vei- lingbestuur zeer erkentelijk zijn. Aldus de voorzitter van de Ras Pluimvee- en Konijnenfokkers ver eniging „Nut en Sport", de heer A. de Greef, toen hij dinsdagavond de driedaagse tentoonstelling opende, daarbij burgemeester Verkerk en diens echtgenote, alsmede andere ge nodigden begroetend. De voorzitter roemde de secretaris, de heer H. J. Hoogeveen, die zich meer dan een half jaar lang heeft ingespannen om de tentoonstelling op deze leest te schoeien; de heer Hoogeveen heeft eer van zijn werk. Vervolgens trad burgemeester Verkerk naar voeren, die zijn beste gelukwensen bij dit zevende lustrum uitsprak. Betreffende de soorten en kwali teiten van de ingezonden dieren, kan gezegd zijn, dat de stoutste verwach tingen werden overtroffen. De jury, bestaande uit de heren J. P. Hennekens te Dordrecht (Grote Hoenders), C. Aalbers te Oosterbeek (krielhoenders), B. H. van Kampen te Doetinchem en J. Broekhuis te Lei den (konijnen) Ph. M. Kok te Den Haag (sierduiven) en A. Unterhorst te Rotterdam (Postduiven) moet zich wel voor moeilijke opgaven ge plaatst hebben gezien om alle dieren, waarbij de duiven ditmaal sterk wa ren vertegenwoordigd, nauwkeurig te beoordelen, doch kennis en opge dane ervaringen maakten het moge lijk het beste uit al het goede aan te wijzen. De voornaamste bekroningen: Konijnen. Vlaamse Reus Wit oud, ,J. C. Visser te Alphen a. d. R«n; Groot Ghinchella oud, L. de Blaey, Nieuw Vennep; Weners wit, oud, C. de Wagenaar, Rijnsaterwoude; We ners wit, jong, P. N. Koster, Delft; Havanna, oud, C. Vastenhout, Nieuw Vennep; Havanna, jong, C. Vasten- J. de Jong Gouda. Burgemeester als klokke-luider De restauratie van de gemeente- toren heeft voorlopig een eindfase bereikt, nu het tweede gedeelte afge werkt is en de gelden voor het uitvoe ren van de derde fase, mede door de bestedingsbeperking, voorlopig niet beschikbaar zullen zijn. In een eenvoudige bijeenkomst in de raadzaal heeft burgemeester C. J. van der Hoeven aandacht geschon ken aan de restauratie van de toren. Spr. wees ^r op, dat de officiële op levering geschied is nadat negen jaar geleden de plannen voor deze restauratie ontworpen zijn. In 1949 werd besloten tot het volledig her stel van deze uit de middeleeuwen daterende toren en toen de directeur van het Rijksbureau voor de Monu mentenzorg een onderzoek had inge steld, bleek tevens, dat de toren in de loop der tijden ernstig verminkt is. Dus werd een geheel nieuwe spits ontworpen. De totale kosten van de restauratie werden begroot op 117.507,—. Toch is deze restauratie niet uitge voerd. In 1954 pas werd een nieuw restauratieplan gemaakt, dat in drie fasen uitgevoerd zou worden. Begon nen is met een nieuwe spits, die naar het oordeel van de architect, de heer L. v. d. Kloot Meijburg, in overleg en in samenwerking met de architect van de dienst voor Monumentenzorg, de heer C. A. Baart de la Faille, op historische en architectonische wijze de vroegere verminkingen ongedaan maakte. De kosten van deze eerste fase van de restauratie bedroegen 93.000,—. Dank zij .een toezegging van het Rijk, dat in het werk zou bij dragen als de gemeente de voorfinan ciering verzorgde, kon de firma Wou- de Greef en T. Ravenhorst, Boskoop; Klein Zilver Konijngrijs, P. v. d. Kwaak, Rijnsburg; Rus, Zwart, J. Broekhuis, Leiden; Pool Roodoog, oud, A. v. d. Klein; Kleurdwergen, oud en jong, M. Bervoets, Koude kerk; Cavia's, H. M. Bosman Boskoop. Grote hoenders: Goudfazanten, paar, B. Blanken, Boskoop; idem, paar G. Grootendorst, Boskoop; Holl. wit- kuiven, Zwart, J. H. Bakhuyzen, Bos koop; Holl. Hoen Goudpel, J. D. de Koning, Boskoop; idem, S. Sol, Nieu- werkerk; Orpington Zwart, J. van Gils, Waddinxveen; Leghorn Buff, W. Dolle Den Haag; Minorca Zwart, A. de Greef Boskoop; Trio Minorca's Zwart, A. de Greef; Paar Minorca's ■Zwart, A. de Greef. Krielhoenders. Paar Padua's, J. v. d Velden Hazerswoude; Trio Opping- tons Zwart, P. Vermeulen, Boskoop; Trio Plymouth Rock, W. Dolle, Den Haag; Trio Sussex Hermelijn, H. Ver meulen, Hazerswoude; Trio Antwerp se Baardkrielen, C. Marchand Wad dinxveen; Ned. Sabelpoot, B. van As en W van Willigen Waddinx veen; Javakriel Zwart, B. Blanken, Boskoop; Orpington Zwart. B._ Blan ken Boskoop, en J. van Gils Wad dinxveen; Sussex Hermelijn, H. Ver meulen; Wyandotte Columbia H. Boom Reeuwijk; Brahma licht C. Anders, Boskoop. Eenden. Bergeenden., A. Delen Zwammerdam; Pekingeenden, B. Blanken, Boskoop; Kwakers Wit, B. Blanken. Fraaiste Hoender (Sabelpootkriel) W. van Willigen lid Nut en Sport, Waddinxveen; Fraaiste trio Minor ca's, A. de Greef, Boskoop; Fraaiste Konijn, J. West/dorp, Hazerswoude, lid Nut en Sport; Fraaiste Angora's, F. v. d. Wolf, Boskoop, 20 pnt; Groot Chinchilla, H. J. Hoogeveen, Bos koop, 18 pnt; Fraaiste Sierduif. Holl. kropper, A. Konst, Den Haag; Fraai ste Meeuw, H. G. Kamphuis, Schie dam; Fraaiste collectie Sierduiven, D. Geurts, Gouda; Fraaiste Postduif, hout, Nieuw Vennep; Alaska, oud en jong, C. Marchand, Waddinxveen; Gouwenaar oud. T. v. d. Loo, Wad dinxveen; Angora wit, oud, P. v. d. Wolf, Boskoop; Pappilon, zwart, jong, H. van Lunteren, Oudewater; Black and Tan, jong, A. Destdorp, Hazers woude; Rex Blauw, oud en jong, A. Tenslotte zij nog vermeld, dat dé keurmeester B. H. van Kampen, tij dens de tentoonstelling in verband met zijn tiende keuring voor „Nut en Spart" gehuldigd werd en dat hij ter gelegenheid van dit feit een bij zonder mooie wisselbeker beschikbaar had gesteld. denberg uit Ameide, specialisten op het gebied van rest?uratie van oude monumenten, met de uitvoering be ginnen. Toen de spits verwijderd was bleek, dat het geheel in minder goe de staat verkeerde, dan gedacht was. Verder breekwerk op transhoogte moest onverwijld stopgezet worden en een extra crediet van 1800,, bleek nodig om verder te kunnen gaan. Ook bleek, de diameter van de wijzerplaat verkleind te moeten worden, wat met een vernieuwde verlichting nog eens S 2450,kostte. In januari 1956 was het eerste ge deelte van de restauratie voltooid. Toen werd een plan ontworpen voor verdere verbetering. Besloten werd eerst de westgevel en het binnen werk te vernieuwen. De bakstenen van gevels en steunberen bleken te zacht te zijn geweest, waardoor hier en daar de voegen waren blijven zit ten als een honingraat. De buitenste lagen metselwerk moesten daarom vervangen worden door hardere steen. Een nieuwe klokkenstoel was noodzakelijk, de windkast van het orgel moest verplaatst worden. De kosten van deze fase van de restau ratie bedroegen 196.400,—. Nu is deze twede fase gereed en daarom meende burgemeester Van der Hoe ven dat deze dinsdagochtend de ge legenheid aangegrepen moest worden op het he- stel van deze prachtige his torische toren terug te zien. Spr. bracht dank aan de heren Van der Kloot Meijburg en Baart de la Faille en aan de restaurateur, de heer Wou denberg. De toren is een sieraad ge worden voor de gemeente en weer behouden voor de toekomst. De architect,- d- heer Van der Kloot Meijburg, herinnerde er aan, dat reeds in het voorjaar van 1940 een rapport over het herstel van de toren was opgesteld, maar dat de oor log de uitvoering verhinderd had. Nu is een gedeelte klaar gekomen, maar het is de dringende wens van het Rijk dat ook de derde fase uit gevoerd zal worden, al is dit nu niet direct mogelijk. Mede dor de toewij ding van de heer Baart de la Faille en de goede samenwerking met de gemeente en de Kerkvoogdij van de Herv. Gemeente is het werk zo vlot en prettig verlopen, $pr. wenste de ingezetenen van Voorschoten geluk, dat nu met Kerstmis de kickken kunnen beieren van de gerestaureer de toren. De heer Woudenberg Jr. overhan digde daarna aan burgemeester Van der Hoeven een bijzonder fraaie, grote foto van de toren, daarmee de overdracht symboliserend. De genodigden begaven zich daar na naar de toren, waar burgemeester Van der Hoeven de deuren ontsloot en eigenhandig de klok luidde. Bij deze overdracht waren behalve de beide wethouders en de gemeente secretaris aanwezig: de heren archi tecten, de firmanten van de fa. Wou denberg uit Ameide, de gemeente raadsleden de heren Bolle, Dekker, Lamboo, Pels en Van der Werf, ds. W. G. Meijering en namens de Kerk voogdij van de Ned. Herv. Gemeente de heren Van Meurs en Hoogwerff Kroon. Het is jammer voor het bijzonder fraaie gemeentebezit, dat de toren nog niet geheel vrij gemaakt kon worden en dat de om de toren ge bouwde gedeelten van de te hoge en logge kerk, het uiterlijk van dit mo nument nog ontsieren. Het zal nog wel enige tijd moeten duren voor ook deze fase van de restauratie uitge voerd kan worden. Het is echter te hopen, dat dan de te hoge kerk het geheel nog niet ontsieren zal. De wens van de heer van Eist: een ca rillon aan te brengen kon ook nog niet vervuld worden, hoewel de ar chitect de klokkenstoel zo heeft uit gevoerd. dat er wel ruimte voor is. Vóór honderd jaar Berlijn. In den toestand des Konings kan men geene verbe tering opmerken. Hoewel Z.M. niet meer ziek is, heeft toch eene rust van 2 maanden de gevolgen niet gehad die men verwacht had. Vooral zijn zijne vermogens zeer verzwakt; er zijn ogenblik ken waarin hij die geheel mist, en ook somtijds ontwikkelen zij zich xoeder met buitengewone helderheid, en alsdan spreekt de Koning over verschillende on derwerpen even goed als voor zijne ziekte. Voor het beleid van 's lands zaken is 's Konings toe stand zeer nadeeiig, daar de Prins van Pruisen te veel liefde voor zijn broeder heeft om hem als onbekwaam voor de Regee ring te beschouwen. GERDING voor Kantoorinrichting voortaanBREESTRAAT tl TER AAR Geslaagd. Bij de dezer dagen ge houden examens uitgaande van de vereniging tot bevordering van de vakopleiding in het boekdrukkers-, rasterdiepdruk- en chemigrafisch be drijf behaalde P. A. Verlaan Wzn. het diploma jonggezel. Een nachtelijke opname van het nu. „Oranje", dat in de nacht van maandag op dinsdag in ons land is aan gekomen. We zien het schip hi er in de sluizen bij Ilmuiden. LANGERAAR JUBILEUMWEDSTRIJD ALTIOR—NIC. BOYS 3-3. In het programma der viering van het 12>$-jarig bestaan van Altior was een wedstrijd opgenomen tegen de buurtvereniging Nic. Boys uit Nieuw- veen. Gisteren is de wedstrijd ge speeld. Velen hadden het er ondanks het zure koude weer toch voor over om deze wedstrijd te zien. Hoe gaar ne hadden we genoten van een faire spannende strijd, die een propaganda zou zijn voor een goede sportbeoefe ning. Dit nu was er deze keer niet bij. We weten wel, dat in zo'n wed strijd waar buurtrivaliteit een woord je meespreekt, er wel eens dingen passeren, die hoewel niet goed te keuren, toch graag vergeven worden, maar nu ging het naar onze opvatting toch wel wat al te enthousiast, voor al "aan de kant der gasten. Van de wedstrijd val', niet zoveel te vermel den. In de aanvang hadden we de indruk, dat Altior er wat gemakke lijk over dacht. De gasten daarente gen wierpen zich met veel elan in de strijd. Na circa vijf minuten werd dit harde werken beloond met een treffer (0-1). Altior kwam hierdoor tot wat meer activiteit en na tien mi nuten was de stattd weer gelijk. Nic. Boys bleef er steeds goed op zit ten en succes bleef voor hen niet uit. Na een kwartier veroverden zij op nieuw de leiding 1-2 en na ruim een half uur was de stand zelfs 1-3- ge worden. Dit werd ook de ruststand. Na de hervatting pakte Altior wat beter aan. Vanaf de aftrap wisten zij reeds een hoekschop te forceren. De thuisclub viel nu goed aan en de gasten verdedigden fel hun voor sprong. Het duurde 25 minuten eer het tot een doelpunt kwam, .dat de stand in 2-3 veranderde. Het spel werd steeds feller en de gasten voch ten voor het behoud van hun winst kans. Jammer dat dit gebeurde op een wijze, die een wedstrijd minder aantrekkelijk maakt. Na 35 minuten scoorde de rechtsbuiten van Altior zijn derde doelpunt en bracht de stand daardoor weer gelijk: 3-3. In deze cijfers is geen verandering meer gekomen al was het een moment zeer critiek voor het Nic. Boysdoel. Paal en lat vertoonden daarvan het bewijs. Na afloop is in het parochiehuis door de heer H. Egberts, voorz. van het jubileumcomité, aan beide ploe gen met een toepasselijk woord een beker uitgereikt. Nic. Boys kreeg de grote beker, Altior een kleinere. DE KW»**!. Klaverjaswedstrijden. Het be stuur van de sportvereniging KDO organiseerde in de zaal van Leen- ders klaverjaswedstrijden. De op brengst kwam ten goede aan het KDO-jeugdwerk. De opkomst was zeer goed. Er schaarde zich 'n 60-tal liefhebbers om de tafels; er werd sportief gestreden, en de spanning steeg naarmate de avond voerderde. Als hoofdprijs was beschikbaar ge steld door een supporter van KDO een vet konijn; verder waren ex- vlees, worst, sigaren en sigaretten te verdienen. Na afloop was het resultaat als volgt: 1. C. v. Zaal Ezn. (konijn) 4921 punten; 2. Jac. Vork Sr. (21/2 pond vlees 4850 p.; 3. P. Rodenburg (2 pond vlees 4850 p. (na loting); 4. J. Wijf jes (11/2 pond vlees) 4791 p. De marsenprijs (1 worst) ging naar Mar. Klijn Jr. met 7 marsen. Het hoogst aantal punten in één partij behaalden de hex-en J. Voorn J.zn. en P. Rodenburg, totaal 1773 p. (ieder 1 worst). Het aantal erwten in de pot werd het dichtst'geraden door Jaap Vox'k (smid); aantal was 538, ge raden werd 535, prijs 1 doos sigaren. ROEinFABENnsVEEN Oud-papier-actie jeugdhuis. De voor de laatste zaterdag van decem ber aangekondigde inzameling van oud papier t.b.v. de Stichting jeugd- en verenigingsgebouwen kan door omstandigheden niet doorgaan. Zij is nu verschoven naar de laatste zater dag in januari. De aangekondigde da gen voor andere parochie-gedeelten blijven echter gehandhaafd. NiEuwnop Geboren: Elisabeth Johanna Ma ria d. v. J. L. Koek en J. H. Baas. Ondertrouwd: M. Hoogerwerf 26 j. wonende te Kamerik en A. M. de Beer 20 j. Gehuwd: J. Blijleven 33 j. en C. ten Haken 30 j. H. C. Rietveld 31 j. en C. A. Mourits 28 j.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2