aan den liijn vergrcol haar werkterrein Alphen aan den Rijn acht grenswijziging met Woubrugge onnodig Kaih. school in Alphen aan den Rijn staat op rottende hout-fundering VRIJDAG 27 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 30 gemeenten opgenomen De Stichting Vluchtelingenhulp „Rijnstreek", die vorig jaar decem ber in het leven werd geroepen door de gemeenten Alphen aan den Rijn, Alkemade, Koudekerk aan den Rijn, Leiderdorp, Leimuiden, Rijnsater- woude, Nieuwveen, Nieuwkoop, Ter Aar, Woubrugge, Zevenhoven en Zoe. terwoude, waar plaatselijke comité's waren opgericht, met het doel hulp te verlenen aan Hongaarse vluchte lingen, wordt thans op instigatie van het landelijk comité tot hulpverle ning aan vluchtelingen, te 's-Gra- venhage omgezet in een gelijke stich ting met een vergroot rayon. Zij zal, onder de naam stichting Vluchtelin genhulp „Rijga" haar taak gaan ver richten in een dertigtal gemeenten, liggende in de strijk van Rijn, IJssel, Gouwe en Aar. Dit is mogelijk, nu kan worden aangenomen, dat de Hongaarse Vluch telingen, zover zijn aangepast en in hun onderhoud zelf kunnen voor zien, dat zij aan hun eigen verant woordelijkheid kunnen worden over gelaten. Als haar eerste nieuwe taak krijgt de stichting „Riijga" de hulpverlening aan z.g. „dispraced penrsons". Deze hulpverlening kreeg het afgelopen jaar, doordat pioriteit moest worden verleend aan de Hongaarse vluchte lingen, niet die aandacht, die zy be hoefde. Die achterstand moet nu drin gend worden ingehaald en de gelden, welke hier en daar nog bij de on derscheiden plaatselijke comité's als mede bij de verschillende stichtin gen aanwezig zijn, met goedkeuring van de beheerders, voor de nieuwe taak van „Rijga" worden benut, los van een eventuele hulpverlening aan repatrianten uit Indonesië. ONTBINDING EN OPRICHTING Dit besluit werd maandag mede gedeeld door de heer L. de Graaf, voorzitter van het pl. comité en van de stichting „Rijnstreek", tydens een slotbijeenkomst van de stichting in haar oude vorm. in de trouwzaal van het Alphens raadhuis. De nieuwe stidhting „Rijga" be houdt Alphen aan den Rijn als cen trale gemeente. De heer De Graaf, die het voor zitterschap van „De Rijnstreek" be kleedt, wenst deze f-unctie niet te continueren. Het dagelyks bestuur deed de suggestie, dat hij zal worden opgevolgd door iemand uit industriële kringen. De vergadering aanvaardde de vingerwijzing en jhr. Z. H. M. Asch van Wijck, die de bijeenkomst bijwoonde namens de plaatselijke in dustriële chtb, nam op zich, na te gaan wie deze functie ambieert. Het ligt in de bedoeling, dat de plaatselijke comité's de onder haar beheer zijnde gelden ingezameld ten bate van de Hongaarse vluchtelingen, overdragen aan de nieuwe stichting. Het Alphens comité heeft tijdens deze bijeenkomst besloten, 9.000 af te staan aan de stichting „Rijga" en 1.000 in eigen kas te houden voor eventualiteiten welke zich mochten voordoen met de Hongaren. „Verplaatste personen". Volgens de uiteenzetting van de heer i>e Graaf is het niet denkbeel dig, dat de stichting ook hulp zal moeten verlenen aan repatrianten uit Indonesië, maar die actie zal in elk geval los van de actie voor de z.g. „displaced persons" worden ge voerd. De hulpverlening aan uit In donesië terugkerende personen is nog weinig vastomlijnd. Wat de nieuwe taak van „Rijga" betreft, is er reeds sprake van dat de geméenten Waddinxveen Reeuwijk en Woerden een aantal vluchtelingen opnemen, die reeds 15 en meer maan den in verschillende opvangcentra en kampen hebben doorgebracht. In dit verband wees de heer De Graaf op de vaak onbeschrijfelijke levens toestanden waaraan deze verjaagde mensen zich hebben moeten onder werpen en constateerde met vreugde dat de sfeer der besprekingen tydens de bijeenkomst er een is van „De nood lenigen waar ze op onze weg komt". De heer A. Hofland, directeur van Sociale Zaken te Alphen aan den Ryn die tot dusver administrateur was van de stichting „Rijnstreek" en straks secretaris wordt van de stich ting „Rijga", gaf een verslag van de activiteiten t.b.v. de Hongaarse vluch. telingen. De heer G. v. Staalduinen, pen ningmeester, gaf voorts een globaal overzicht van de financiële bemoei ingen. Van het kapitaal dat het vo rig jaar middels collectes, inzameling bij bedrijven en uit anderen hoofde i$ bijeengebracht, bleef bij het comité na afdrachten aan de stichting ca. 10.000 over. Kostbaar advies. Wat de financiën der stichting „Rijnstreek" betreft, vertelde de heer Hofland, dat van de diverse afdrach ten der plaatselijke comité's na ge dane betalingen een batig saldo is overgebleven van 4600. Een van de aanwezigen gaf het dankbaar aanvaard advies aan het bestuur om Ingeval de stichting wel geroepen zal worden hulp te verle nen aan repatriërenden, die in Indo nesië „geworteld" zijn, daarbij eer der gerepatrieerden, die reeds aan de Nederlandse toestanden zijn aan gepast, in te schakelen. In vaart verdronken Dinsdagavond is de 22-jarige C. S Kempenaar te Aarlanderveen (gem. Alphen aan den Rijn), nadat hij in het veilinggebouw te Ter Aar had ge traind voor het schaatsenrijden, in de achter dit gebouw gelegen vaart ge vallen en verdronken. Zijn kameraden, met wie hij sa- men aan het oefenen was geweest, verkeerden in de veronderstelling, dat Kempenaar naar huis was ge gaan toen hij niet terugkeerde om verder te trainen. Na een half uur dreggen haalde de Ter Aarse politie het ontzielde lichaam van Kempenaar in de nabij heid van het veilinggebouw uit het water. Burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen aan den Rijn heeft namens de gemeente zijn deelneming betuigd aan de ouders met dit droevig gebeu ren op de vooravond van Kerstmis. Bereid iol samenwerking op recreatie-gebied KL2? rakter van Alphen a. d R«„ waar- voor grote financiële offers werden en worden gebracht, moet het draag- LEIM17EH KERSTUITVOERING De avond van de Tweede Kerstdag had de r.-k. Toneelvereniging ge kozen voor de eerste uitvoering van het seizoen. „St. Genesius" had hier voor een goede keus gedaan met het bekende Kerstspel van Felix Tim mermans „En waar de Ster bleef stille staan". Evenvals in 1946 is dit spel door „St. Genisius" ook nu weer met succes opgevoerd. Het verplaatste de toe schouwers naar Vlaanderen waar elk jaar opnieuw met Kerstmis Maria en St. Jozef langs de wegen trekken; en waar God elk jaar opnieuw geboren wordt. Het was een zware opgave voor "St. Genesius", niet alleen om het grote aantal personen maar ook om de veelvuldige toneelveranderin gen, aangezien het spel verdeeld is in tien taferelen. De 3 hoofdpersonen: Pietje Vogel, Schrobberbeek en Sus. kewit hebben hun opdracht prachtig uitgevoerd; hun samenspel was pri ma, zowel in ernstige als in de vele komische scènes, Maar ook de tal rijke kleinere rollen met enkele de butanten zijn goed vertolkt. Een se rieuze voorbereiding was duidelijk merkbaar. Het publiek dat deze avond uitslui tend bestond uit donateurs en enkele genodigden heeft met aandacht het spel gevolgd en na afloop door zijn applaus zijn grote tevredenheid ge toond- Zondagavond zullen zeker de overige toneelvrienden de herhaling bijwonen, die weer wordt gegeven in de zaal van de dames Sneeboer. Geslaagd. De heer W. J. van Wijk, alhier, slaagde dezer dagen voor het examen beroepsgoederen- vervoer. De raad der gemeente Woubrug ge heeft zich tot de Knjon gewend met het verzoek een grenswijziging tussen Alphen aan den Rijn en Wou brugge alsnog op te nemen in het hangende ontwerp van wet betref fende het plan tot grenswijzigingen in de Rijnstreek, dan wel de bedoel de grenswijziging als afzonderlijk plan in behandeling te nemen. Het deel van de gemeente, waarop het verzoek betrekking heeft, telt 125 inwoners en heeft een opper vlakte van ca. 100 ha. Het betreft de Vrouwgeestpolder en het oostelijk van de Heimanswetering gelegen deel van het Alphens grondgebied. Woubrugge motiveert de overgang op sociologische overwegingen en poneert de stelling, dat Woubrugge goeddeels de rol vervult van verzor gingsgebied en cultuurgemeente voor de in genoemde gebieden wo nenden. De bewoners van de Vrouwgees- polder zijn aangesloten aan de open bare nutsbedrijven van Woubrugge hun weg naar Alphen aan den Rijn loopt over Woubrugge, zij worden van uit Woubrugge voorzien van me dische hulp, hun dagelijkse beno digdheden en postbestelling. De laatstgenoemde omstandigheden gel den ook voor de bewoners van het andere voor annexatie beoogde ge bied. Voorts zien alle betrokken be woners van die gebieden Woubrug ge als hun gemeente voor kerk, school en verenigingsleven. Wou brugge wijst er verder nog op, dat in het beoogde gebied aan de Hei manswetering de scheepswerf „De Dageraad" is gevestigd. Voor een aantal arbeiders in dit bedrijf heeft de directie in Woubrugge huizen ge bouwd. Voor een ander deel van de in dit Alphens bedrijf werkzame ar beiders, zijn de huisvestingsmoeilijk- heden nog niet opgelost, alhoewel er wel verdergaande plannen in die richting zijn. Geen voldoende reden. Het college van Alphen aan den Ryn merkte in zijn praeadvies aan de raad op, dat de aangeduide om standigheden, welke in meerdere en mindere mate steeds in de aan el kaar grenzenden delen van de ge meente kunnen voorkomen, geen voldoende reden vormen voor grenswijziging. Van een uitgroeien van Woubrug ge tot over de grenzen met Alphen aan den Rijn is in het minst geen sprake. Van belemmeringen voor de uitbouw van Woubrugge is nimmer gebleken. Een ingreep in het histo risch gegroeide kan slechte door zeer bijzondere en gewichtige redenen gerechtvaardigd zijn- Mede m.h.o. op het industrieel ka- tering betreft moeten komen te lig gen even ten noorden vun de beton- fabriek der fa. F. P. Bos en zoon. Is de veronderstelling dan zo ge zocht, aldus merken b. en w. van Al phen aan den Rijn op, dat Woubrug ge, na verloop van koitere of langere tijd gelyke argumenten zou noemen voor een verdere verlegging der grens en zou stellen, dat ook de voornoemde fabriek binnen haar ter ritoir behoort te komen. Waar blijft men op die manier! Langs die weg krijgt men nooit een afdoende oplossing van dergelijke vraagstukken! Alhoewel in een brief aan het gemeentebestuur van Woubrugge door dat van Alphen aan den Rijn de suggestie van even tuele toevoeging van Woubrugge aan Alphen aan den Ryn is gesteld, ten einde de industrialisatievraagstuk ken van het westen in nauwe sa menhang met de plannen tot schep pen van de nodige recreatie-moge lijkheden in hetzelfde gebied tot een gewenste oplossing en uitvoe ring te brengen als een verantwoord geheel, zo willen b. en w. van Al phen aan den Rijn deze mogelijk heid uiteraard ook gaarne, en zelfs bij voorkeur, zoeken langs de weg van samenwerking. B. en W. van Alphen a. d. Rijn spreken het vertrouwen uit, dat ook het gemeentebestuur van Woubrug ge alsnog bereid is met hen samen dit grotere streekbelang onder ogen te zien. Dit streekbelang gaat o.a. ook de gemeenten Rijnsaterwoude, Leimuiden en Alkemade aan. In de lijn van het vorenstaande stellen b. en w. de raad voor: 1 als zijn gevoelen aan de Gedeputeerde Staten te berichten, dat de argumen ten voor grenswijziging, welke het gemeentebestuur van Woubrugge heeft aangevoerd, niet van zodanig gewicht zijn, dat ze grenswijziging noodzakelijk of zelfs maar gewenst zouden doen zijn; 2 de aandacht van G. S. te vragen voor het in het kader van de industrialisatie in het wes ten des lands zo belangrijke recrea- tievraagstuk en voor de mogelijkhe den welke in dit opzicht het Braas- semermeer en omgeving bieden en hiertoe mede te willen bevorderen de daartoe zo gewenste samenwer king van de hierbij betrokken ge meenten, t.w. Alphen aan den Ryn, Woubrugge, Rijnsaterwoude, Lei muiden en Alkemade. LAATSTE PUZZELRIT VAN „RIJNLAND" VOOR DE COMPETITIE 1957. De Alphense Motor- en Auto Club „Rijnland" heeft Tweede Kerstdag haar laatste puzzelrit gehouden voor de competitie 1957. Kampioenen zijn geworden in de auto-klasse A de heren J. Th. Wür- zer en F. G. van Leeuwen, beiden te Leiden; in de B-klasse auto's de heren Y. van Wermeskerken en mr. J. Loef, beiden te Alphen aan den Rijn; in de A-klasse motoren de he ren J. Goedhart en J. Kroon, beiden te Alphen aan den Rijn; in de B- klasse motoren de heren G. Vos en G. Kroon, beiden te Alphen aan den Ryn. De rit, die pl.m. 75 km. lang was en de deelnemers door de omgeving van Alphen aan den Rijn voerde werd uitgezet door de heren A. II. Lemkes, Alphen aan den Rijn en O. Kerkhoven, J. Besemer en G. Vos te Ter Aar. Zij hebben pleizier van hun werk gehad want velen hebben een dankbaar gebruik gemaakt van de vele voetangels en klemmen. Er werd dan ook over het algemeen een hoog aantal strafpunten opgelopen. Dit nam echter niet weg, dat de deelnemers de rit zeer geslaagd noemden en zy een prettige herinne ring aan de traditionele Kerstrit van „Rijnland" mochten bewaren. De kampioensprijzen worden later uitgereikt. De pryzen voor de Kerstrit wer den door de heer A. Verbree. voor zitter van „Rijnland", uitgereikt, na dat hy medewerkenden en deelne mers dank had gebracht. Dit keer werd in één klasse gere den. Motoren: 1. G. Bos en mej. De Rui ter, Boskoop 101 strafpunten; 2. J. Groenendijk en echtgenote, Alphen a. d. Rijn 102 strafp.; 3. J. Goedhart en Jac. Kroon, Alphen a. d. Rijn 144 strafp.; 4. J. Reijneveld met mevr. Cats, Ter Aar 145 strafp.; 5. A. Ver- sluijs met J. v. Aalst, Hazerswoude 159 strafp.; 6. G. van 't Wout met mej. H. Bijleveld, Alphen aan den Rijn 162 strafp. Auto's: 1. J. Th. Würzer met F. G. v. Leeuwen 74 strafp.; 2. J. Lemkes met mej. M. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn 94 strafp.; 3. K. Tensen, Ter Aar met F. v. Deuren, Alphen aan den Rijn 99 strafp.; A. A. van Gemeren met L. v. Gemeren, Boskoop 124 strafp.; 5. H. Kok met A. Blom, Al phen a. d. Rijn 142 strafp.; 6. H. Bergshoeff met G. Kroon, Alphen i. d. Rijn 154 strafp. De „poedelprijzen" kwamen toe in afdeling auto's aan de heren J. Bos en L. v. d. Steen, Alphen a. d. Ryn, die 306 strafp. behaalden, in de afdeling motoren aan L. Zuida en mej. v. d. Leeden, Boskoop voor 332 strafp. De extra-prijzen, beschikbaar ge steld door de eigenaar van hotel „Toor"gingen in de afdeling motoren naar de heer en mevr. B. Verdonk te Nieuwkoop, in de afdeling auto's naar de heren E. Samsom en R. Mys. De extra-prijzen van de fa. M. v. d. Hoek vielen ten deel in de afde ling auto's aan de heren J. Berre- voets, Koudekerk aan den Rijn en Joh. Cats, Ter Aar, in de afdeling mo toren aan de solorijder J. D. Binnen dijk. Geboren: Leendert zn van B. Janszen en S. G. van Amsterdam; Ronald Petrus Leonardus zn van P. If. Verdel en C. G. de Heij; Helena Maria dr van A. Benniks en A. A. Slobbe; Peter zn van J. J. Goedhart en J. J. Bossemeijer; Dirk zn van T. Lagerweij en J. Heij mans; Petrus Louis zn van P. P. N. Kwanten en L. Schellink; Maria Johanna dr van P. J. Verdonschot en M. Vink; Eliza beth Maria Wilhelmina Klazina dr van H. v. d. Zwaard en M. M. Kleijn; Alida dr van H. van Roon en J. de Pater; Kees zn van J. Smit en C. J. Haga; Yvonne dr van T. Hagen en K. van den Hoek; Antonius Alexan der Theodorus zn van M. W. de Lan ge en A. Egberts. Ondertrouwd: Willem Chr. Coste- ris 24 i. en Helena H. Hoogendoorn 23 j.; Adrianus M. van der Weijden 36 j. en Jacoba M. Brouwer 29 j.; Arie C. van Gog 26 j. en Dirkje Ko ren 25 j.; Matthijs J. van Dongen 23 j. en Heintje Hesseling 20 j. Getrouwd; Johannes J. van der Leij en Hendrika M. Schouten; Jo- hannes M. v. d. Brink en Pieternella J Hoekstr; Antonius P. A. van der Neut en Gerdina Karten; Christiaan Paling en Gezina Schouten; Gerar- dus C. S. M. Breukel en Maria G. F. van Slagmaat; Arie Vergeer en Ger- ritje Houtman; Robert de Ruiter en Sophia Baksteen; Abraham Versloot en Petronella Kroon; Laurens N. Stuivenberg en Neeltje van Velde. Overleden: Pieter van den IJssel 76 j., Pietje de Vogel 64 j., echtge note van J. Bezemer; Dirkje den Bleker 82 j., echtgenote van A. van Vliet; Jurjen Thomas 53 j.; Francina Frakhuizen 75 j., echtgenote van W. Griffioen; Zwantje S. C. Visser 51 j. ALKEMADE GEMEENTERAAD (Vervolg) De voorz. beantwoordde de spre kers. Voor de woningbouw mogen we ons gelukkig prijzen als dezeiide re sultaten als in 1957 behaald kunnen worden. Spr. is echter sceptisch ge stemd, want ook wy zijn afhankelijk Gebleken is, dat de houten paal- fundcring, waarop het schoolgebouw Paradijslaan 9 van het r.k. schoolbe- - stuur van de parochie van de H. Bo- vlak zo groot en krachtig mogelyk i nifaCius te Alphen a. d. Rijn rust, ge- zyn. Woubrugge neemt daarentegen met zijn plassen een bijzondere po sitie in t.a.v. het zo belangrijke re creatie-vraagstuk in de provincie Z.-H. Het is daarom van meer belang, aldus b. en w. van Alphen aan den Rijn, dat Woubrugge in dit opzicht zal streven naar realisering van mo gelijkheden en niet naar grenswijzi ging waardoor zij een scheepswerf, welke juist op het grensgebied ligt, binnen haar grenzen zal krijgen, een industrie voor de vestiging waarvan zestig jaar geleden het toenmalige gemeentebestuur van Woubrugge positief geweigerd heeft medewerking te verlenen. Alphen a. d. Rijn heeft in verge vorderd stadium plannen tot bouw- rijpmaken van industrieterreinen aan de Heimanswetering. Het zou on juist zyn het beoogde gebied af te stoten tb.v. een naburige gemeente die in het industrialisatievraagstuk niet een rol speelt. Volgens de gedachtegang van het college van Woubrugge zou de nieu- deeltelijk droog is komen te staan, waarvan verrotting van het houtwerk het gevolg is en verder zal voort gaan. Het gebouw vertoont verder een aantal gebreken, zoals scheuren in muren, plafonds en granito vloeren, welke gedeeltelijk een gevolg zijn of kunnen zijn van het droogstaan van de paalfundering. Een en ander is nog niet met volkomen zekerheid te zeg gen, omdat een nader onderzoek naar de oorzaken van de verschillende ge breken eerst kan worden inge steld wanneer vloeren en plafonds zijn open gelegd. Het schoolbestuur heeft zich met deze aangelegenheid tot het gemeen- bestuur gewend om medewerking aan 't herstel der euvels. Het heeft daarbij overgelegd enkele technische rapporten van de diocesane bouwin- specteur alsmede een rapport van de directeur van gemeentewerken. Voorts is i.v.m. de nodige urgentie verklaring van de minister van O. K. en W. voor de noodzakelijke verbou wing en het hérstel, het advies ge vraagd van de inspecteur van het l.o. in de inspectie Alphen a. d. Rijn. Bij een inmiddels plaats gehad heb bend onderhoud met het schoolbe stuur, aldus b. en w. is overeenstem ming verkregen over de volgende. we grens voor wat de Heimanswe- vóór rekening der gemeente komende werkzaamheden, waaromtrent een gunstig advies van de inspecteur is ontvangen: herstel, van de fundering; het aftapbaar maken van de water leiding; het bijplaatsen van drie ra diatoren op de verdieping; het roest vrij maken van stalen lateien, blinde ankers e.d.; herstel van doorslaand metselwerk; het brandvrij maken van de bestaande houten trap. Voorzover mocht blijken dat de volgende werkzaamheden niet ge woon onderhoud betreffen het na der onderzoek waarop eerst is ge doeld zal dat moeten uitwijzen zijn b. en w. bereid de raad ook ten aan zien daarvan tot medewerking te ad viseren: 't herstel van scheuren in t muurwerk, de plafonds; herstel van de houten balklagen, de bestaande houten vloeren; de verbetering van de elektrische installatie; herstel van de granito vloeren in de gangen; het vernieuwen van de betonvloer vanaf de gang naar de hoofdingang. Het hiervoor nodige krediet wordt voorlopig globaal geraamd op 30.000. Het maken van een nieuwe uit gang aan de achterrijde van het ge bouw en daarmede samenhangend het maken van een nieuwe betonnen trap 'moet onder de huidige omstan digheden worden gezien als een over schrijding van de normale eisen, evenals het maken van waterdichte vloeren in de toiletten en het aan brengen van naadloze dekvloeren in de lokalen. Wat dit onderdeel van de aanvrage betreft adviseren b. en w. de raad de medewerking te weigeren. ONDERHOUD RIJKSWEGEN IN LEIDEN EN OMGEVING AANBESTEED. De Gedeputeerde staten van Zuid Holland hebben openbaar aanbesteed: Het onderhouden van de wegvak- ken Leiden—Oude Wetering met zij tak, LeiderdorpAardam, Rijnbrug AlphenRijnsaterwoudeLeimuiden met zijtakken. Papenveer—Nieuw veen, weg Oostzijde Aarkanaal Nieuwveen en Van der Valk Bouw manlaan onder Woerden, benevens van het rijwielpad LeiderdorpKou dekerkWoubrugge, een en ander gelegen in de gemeenten Leiderdorp, Alkemade, Woubrugge, Ter Aar, Al phen a. d. Rijn, Rijnsaterwoude, Lei muiden, Nieuwkoop, Zevenhoven, Nieuwveen, Woerden en Koudekerk a. d. Rijn, gedurende het jaar 1958. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: P. B. Huberts Aann. en Wegenb. de Bilt f 413.388; Fa. B. Bokhoven, Gouda 378.700; H. Rienstra, Nieuwerkerk a. d. IJssel 369.000; H. Zanen, Bergambacht 363.500; J. Mens, Lisse 363.000; M. van Ooyen, Gouda 360.000; N.V. ~»r i Aann. Bedr. P. Stigter en Zn Ammer- van het „touwtrekken der gemeen- t j f 359 800; j. de Vries en Zrlt Dem ten inzake het verkrijgen van bouw- j f 350 450 fa H de Vries en A. van volume. Verfraaiing willen wy «tel- Schie Delfgauw 349.000; A. van lig niet verwaarlozen. j Halem en Co, Schipluiden 348.600; Door de minister van bouunyver- Aan. Wegenbouw en Transportbe- beid is het saneringsplan goedge- dryf j e M Samson, Oegstgeest keurd. Echter de begroting van f 346500; fQ D V- d steen Nieuwer- 1.200.000 - is sterk besnoeid en te- brug a d RUn f 342.500: fa Luijmea ruggebraent tot 450.000,—. Voor de cn Bal RySoord 341.500; N.V. van verfraaiing heeft een deskundige Splunders Aann. My Ridderkerk een rapport samengesteld hetgeen I f 335.500fa S. van 't Verlaat Co., t.z.t. de raad zal bereiken. Voor speel- Giessendam 334.000; Westlandse ruimte is reeds iets gedaan, doordat Wegenbouw Rijswijk Z.H. 333.500; thans een terrein op het erf van wy- Aann Bedr Gebr schouls N.V. Lei- len de heer Van Ruiten voor de den 333.500; C. A. Langeveld Al- jeugd van Roelofarendsveen be- I phen a d Rijn f 333.400. De gunning schikbaar komt. Voor de bebouwing js aangehouden, in de polder is een uitbreidingsplan gereed, evenzo voor de Kaag en ge b.eelte West-Einde, hetwelk de raad ir. een volgende vergadering te be handelen krijgt. Met nadruk vroeg spr. de aandacht voor de voorzieningen in beplantin gen waarvoor de medewerking van de ingezetenen noodzakelijk is, en voor het ontzien hiervan vooral de jeugd nog moet worden opgevoed. In de recreatienota van G. S. is in belangrijke mate aandacht besteed aan gedeelten in deze gemeenten. Voor mogelijkheden tot sportbeoefe ning wijst spr. op het pas gereedge komen gym-lokaal. Het sportvelden complex is in het uitbreidingsplan opgenomen, waarop de voorgestelde rioleringswerken alreeds betrekking hebben. Door Staatsbosbeheer wordt een beplantingsplan voor het gehele ruilverkavelingsplan samengesteld. Bij de hoofdstuksgewijze behande ling merkte de heer v. d. Veldt op, geen post aangetroffen te hebben voor een reeds eerder door de raad geuite wens voor een rijwiel-voetpad vanaf de bur^em. Van Wychenlaan naar Oostenrijkse woningen. De voorz. gaf hierop een toelich ting waaruit bleek, dat dit thans ge projecteerd wordt langs de z.g. dijk en niet parallel aan de Prov. weg, omdat de kosten hiervoor te hoog en technisch niet uitvoerbaar waren. Gevaar op de weg Nadat de heer M. R. v. d. Veld ge wezen had op de grote gevraen aan de provinciale weg, speciaal voor de bewoners van Roelofarendsveen en Oude-Wetering hieraan verbonden, werd dit ook door de voorz. nog gens met nadruk vastgesteld. Hij vroeg hiervoor de medewerking van de pers alsook van het onderwijzend perso neel om de gevaren van deze auto weg dus verboden voor fietsers en voetgangers de bevolking ernstig onder het oog te houden. De heer v. d. Geest vestigt hierna de aandacht op de verzakkingen bij de gedempte Kolk te Oud-Ade. Bij het hoofdstuk Maatschappelijk werk stelde de heer W. C. J. Versteege met voldoening vast, dat in vergelij king met de begroting 1957 de ge meente thans een ambtenaar in dienst heeft kunnen nemen speciaal belast met de rapportering voor de afdeling sociale zaken. Tot slot wees de heer Rietbroek nog op de riolering Spoorstraat wel ke door verzakking waarschijnlijk op bepaalde punten verstopt is geraakt. De voorz. is echter van mening, dat dit aan andere oorzaken te wy- ten is geweest. De begroting werd hierna vastgesteld. Het bedrag per leerling bedoeld in art. 101 der L.O. wet, voor 1958 voor gewoon en voortgezet lager onder wijs alsmede voor het v.g.l.o. wer den ongewijzigd op resp. 40, 40,en 50,— vastgesteld. De heer W. F. A. de Leeuw, hoofdcom mies ter éecretarie, werd benoemd tot waarnemend gemeente-secretaris en na beëdiging door de voorz. met enkele waarderende woorden als zo danig geïnstalleerd. Bij de rondvraag richtte de heer v d. Bijl waarderende woorden tot het secretariepersoneel. De voorz. sloot zich hier gaarne bij aan. De heer L. J. Kerkvliet vroeg de aandacht voor de in het ruilverkave lingsplan geprojecteerde weg vanuit de Westpolder naar de kerk, de z.g. Kerkweg. Hiertegen zijn van tuin derszijde verschillende bezwaren ge rezen en wordt aangedrongen om deze weg rechtstreeks to. de veiling te projecteren. De voorz. zegt, dat deze plannen in de eerstvolgende raadsvergadering ter tafel komen. Dan kan de raad zich uitspreken en besluiten nemen. De heer Rietbroek informeert naar mogelijkheden door de gemeente voor toewyzing woonschepen, dit ter verlichting van de woningnood. Voorts bespreekt spr. de reeks op gemaakte processen-verbaal aan tuinders en bloemisten voor het bou wen van kassen en glas-opstanden zonder vergunning. De voorz. ant woordt hierop, dat kassen gebouwd met crediet van het W. I. net aan vragen van vergunning als voor waarde hadden. Voorts dat voor rol- kassen in het geheel geen boete is opgelegd. Alsook dat deze kwestie net door de gemeente is aanhaneig gemaakt. Spr. zegt de heer Riet- broek persoonlijk gaarne alle verdere ONDERHOUD RIJKSWEGEN IN IN BLOEMBOLLENSTREEK AANBESTEED. Door Gedeputeerde staten van Zuid Holland is te 'sGravenhage openbaar aanbesteed: Het onderhouden van de wegvak- ken Oud^ Waalsdorperweg in 's Gra- venhageLaan van Koot in Wasse naar, Wassenaar, Noord Hollandse grens, Hillegom—De Zilk en Rijks weg, Oegstgeest, Haarlemmermeer polder, Sassenneim, Noord wij kerhout, benevens het rijwielpad Wassenaar NoordwijkRuigenhoek, een en an der gelegen io de gemeente 'sGra venhage, Wassenaar, Katwyk, Noord- wijk, Noordwijkerhout, Hillegom, Sassenheim en Voorhout, gedurende het jaar 1958. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: N.V. Aann. Bedr. P. Stigter en Zn Ammerstol 148.000; J. de Vries en Zn Delft 146.800; fa H. Bunschoten en Zn Noordwijk 144.800; Westlandse Wegenbouw, Rijswijk 133.800; fa. H. de Vries en A. van Schie Delfgauw 132.900; fa. D. v. d. Steen Nieuwerbri.g a. d. Rijn 130.000; N.V. van Splunders Aann. Mij Ridderkerk 125.500; C. A. Lan geveld, Alphen a. d. Rijn 124.800; A. van Halem en Co Schipluiden 123.000; S. van Verlaat, Giessen dam 122.200; fa J. Stam, Voorscho ten 119.200; Aan. Bedr. Gebr. Schouls N.V. Leiden 116.950; fa Gebrs. J. P. en B. J. Schelvis Heem stede 116.700. De gunning is aange houden. irlichtingen te willen verstrekken, waarbij hy overtuigd is, dat deze dan een andere kijk op deze onver kwikkelijke geschiedenis zal krijgen. De voorz. besloot mot de gebruike lijke wensen. Parochie Maria Praesentatie 29 DECEMBER—5 JANUARI. ZONDAG 7. Piet Morsch, als lid van het collectantencollege. 8.30. uur overl. ouders van Dijk. 10. Margare- tha Pouwde Prie. MAANDAG 7 tot zekere intentie (P.). 8. Maarten van Ruiten, als lid van de broederschap v. d. gedurige aanbidding. DINSDAG 7. Petrus van Ruiten, overledene. WOENSDAG 7. Gods zegen over een gezin (K.). 8.30 Antonius Schou ten. 10. Simon Hiep en Agnes War- menhoven. DONDERDAG 7. Wilhelmus An tonius van Harteveld. 8. Christianus Cozijn. VRIJDAG 7. levende en ov?rl. le den van- het apostolaat cLs gebeds. 8. Gerardus Bontje, Johanna Klei- berg en nverl. kinderen. ZATERDAG 7. Hendrikus van Klink en overl. zuster. 7.30 voor goede priesters. ZONDAG 7. om Gods zegen over de bouw van het nieuwe seminarie en om de priester- er kloosterr e- pingen. 8.30 Maria Casleleinde Jeu. 10. Piet Morsch, als lid van het collectantencollege. HEDEN zondag onder het Octaaf van Kerstmis, 12 uur Falimagarde, 7 uur Lof. DINSDAG, de laatste dag van het oude jaar, om 7 uur danklof met preek. Na het Lof biechtgelegenheid, zo lang er achtereenvolgens biechtelin gen zijn. WOENSDAG, Nieuwsjaarsdag, de H. Missen als op zondag. Van half twaalf tot een uur gelegenheid tot wisselen van nieuwjaarswensen op de pastorie; geen lof. DONDERDAG geen biechthoren. VRIJDAG de eerste van de maan 4, 6.30 uur Communie-uitreiken, 7 uur gezongen H. Mis,om 7 uur Lof. ZATERDAG de eerste zaterdag van de maand, gewijd aan het gebed voor de priesters. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur biechtgelegenheid, zo ook van 4—6 en 6.308 uur. Deze week geen congregaties en geen achttienjarigencursus.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11