Merenplan verzandt in trage houding van Ged* Staten DINSDAG 24 DECEMBER 1957 PAGINA 7 Leidse raad benoemt de heer C. F. Coers Op beslissing aangedrongen Plaatsgebrek in dit kerstnum mer noopt ons slechts een kort verslag van de raadsvergadering te Leiden te geven. In de lange agenda waren er slechts twee punten, die tot een langdurig de bat aanleiding gaven, de benoe- min van de heer J. C. F. Coers, thans ambtenaar voor de licha melijke oefening tot gemeente lijk inspecteur van de lichamelij ke oefening en het merenplan. De bezwaren van de raadsleden richtten zich zeker niet tegen de persoon van de heer Coers, maar tegen het creëren van een nieuwe functie in de gemeente lijke dienst. De heer Van Dijk (KVP) bijv. op perde de bedenking, dat benoeming van nieuwe ambtenaren het gevolg zal zijn. In de commissie voor perso neelszaken was reeds een afwijzende houding aangenomen en ook twee le den van de commissie van onderwijs hadden tegen gestemd, terwijl voorts de klacht werd gehoord, dat de commissie van financiën buiten deze zaak was gelaten. „Wanneer is het tekort in de lichamelijke oefe ningen te Leiden aan het licht geko men?", zo vroeg de heer Van Dijk het college, dat de benoeming van een speciale inspecteur noodzakelijk werd geacht?" Fracties van de KVP, VVD en Prot. Christelijken waren critisdh gestemd. Zo niet de P. v. d. A., die van mening was, dat van de gymnastiek in het huidig onderwijs dikwijls weinig te recht komt. Applicatie-cursussen voor het onderwijzend personeel zijn noodzakelijk. Wethouder Van Schaik verklaarde nadrukkelijk, dat aan de dienst door de benoeming van deze functionaris geen verdere uitbreiding wordt ge geven. In 1945 kwam reeds aan het licht, dat het beleid ten aanzien van de lichamelijke oefeningen een tekort vertoonde. De taak van de gemeen telijk inspecteur (voor openbaar on derwijs) ten aanzien .van het bij zonder onderwijs blijft beperkt tot adviezen over inrichting en mate riaal. Na repliek werd dit voorstel zon der hoofdelijke stemming aangeno men. Waarna de heer Coers in zijn nieu we functie werd benoemd. Zuigen. Na de nota van b. en w. over het Merenplan (zandzuigen in de Zwa nenburgerpolder te Warmond) die op voorstel van de heer Van Iterson (Pr.-Chr.) was samengesteld) werd gistermiddag nog een debat van ruim anderhalf uur door de Leidse raad gehouden. De heer Van Iterson kwam met het schriftelijk voorstel alle maatregelen maar te staken en het plan te liquideren, want het was toch een hopeloze zaak. Het exploita tie-saldo vraagt maar geld van de gemeente; hij berekende, dat de jaarlijkse kosten voor de gemeente tienduizend heeft bedragen. De heer Van Dijk, die in 1950 niet vóór het merenplan heeft gestemd, herinnerde aan hetgeen hij destijds gesteld heeft. AOok nu nog is hij een felle tegenstan der van het tenietdoen van cultuur grond. Hij wees op de povere resul taten van zeven jaar onderhande ling: het Rijk en de Spoorwegen zijn als partners afgevallen, de provin cie wil niet meewerken. De inzich ten van versschillende organen zijn inmiddels ook ten ongunste van het Leids Merenplan gewijzigd. De idee van recreatie-verruiming, door uitbreiding van het oppervlak van de Kagermeren verliest aan waarde door het toekomstig Botlek plan. Kaag en Brasem zullen niet meer op de eerste plaats komen voor de watersport. Eens temeer betreurde hij het, dat aan zijn suggestie zand te betrekken van 't Langeveld niet overwogen. Ook de kust bij Katwijk j kan een rijke zandwinning bieden. De heer Van Dijk is er van overtuigd, dat zand een levensbehoefte is voor de woning- en industriebouw te Lei den. Het is dus noodzakelijk, dat het LEIDERDORP INTERKERKELIJKE KERSTVIERING TE LEIDERDORP „Komt, laten wij aanbidden", deze gedachte beheerste een bijeenkomst, gisteravond gehouden op het gras veld naast de Herv. Kerk aan de Hoofdstraat. Deze gezamenlijke inlei ding tot het kerstfeest was een ge volg van de interkerkelijke samen werking welke reeds geruime tijd bestaat tussen de Protestantse ge meenschap van Leiderdorp en de katholieken van de parochie Meer burg. De waardering voor de kerst groet, van de Herv. en Geref. Kerk genootschappen, sinds enige jaren aan de zieken in de gemeente ge bracht, heeft er toe geleid deze kerk genootschappen het verzoek te rich ten, hieraan van katholieke zijde te mogen medewerken. En dit is dan gisteravond geschied, en wel op een wijze die tot verheugenis stemt. Een groot aantal belangstellenden had den zich om 8 uur op het grasveld verzameld. Ook op de aangrenzende Eikenlaan hadden velen een plaats gezocht. Na een inleidend woord van ds. J. P. Honnef, waarin deze zijn grote vreugde uitsprak om op deze wijze het Kerstfeest 1957 in te lei den en zeide dankbaar te zijn dat zovelen er aan mee wilden doen, werd gezamenlijk gezongen: „Komt allen tezamen". Hierna volgde Jesaja 60 15 uit de H. Schrift, gelezen door ds. Honnef. Vervolgens zong het parochieel zangkoor „Rorate Caeli". Afgewisseld door kerstliederen door alle aanwezigen, gesteund door de Chr. koren „Hart en Stem" en „Excelsior", spraken nog pastoor H. C. A. M. Kouwenhoven die het Evan gelie van Johannes las, ds. J. J. Dijk en burgemeester K. O. Diepeningen die tenslotte het Kerstevangelie las. Besloten werd weer met het zingen van „Komt allen tezamen". Tijdens deze slotzang gingen de collectebus sen rond om de zieken, in totaal on geveer 300, met een Kerstgroet te verrassen. Met een woord van dank sloot ds. Honnef deze buitengewoon geslaagde openlucht-kerstzang. Jaarvergadering Ver. v. Zieken- huisverpleging. De Ver. voor Zie- kenhuisverpleging „Leiderdorp-Zoe- terwoude (H.R.)" hield haar jaarver gadering in „Het Witte Huis". De voorzitter, de heer L. C. Snel, open de. Na lezing van de notulen werden enkele bestuursmededelingen gedaan. De kascommissie gaf een gunstig verslag. De bescheiden van de pen ningmeester werden in orde bevon den. De uitgaven voor 1956 bedroe gen: ƒ24.961,14; ontvangen werd 25.188,70, zodat de vereniging een batig saldo maakte van 227,56. Het kapitaal per 1 januari bedroeg 9454,20. De bestuursleden L. C. Snel, A. Cats en C. J. Kluiters wer den herkozen. Uit de bestuursmede delingen bleek, dat 1957 een gunstig jaar voor de vereniging was; de ontvangsten werden belangrijk ho ger, de uitgaven lager dan de vorige jaren. Het bestuur toonde zich hier over verheugd. De jaarvergadering zal in het vervolg weer in het voor jaar gehouden worden op verzoek van de vergadering. college elke mogelijkheid onder zoekt. liet voorstel van de heer Van Iterson leek hem weinig terzake doend. Het is beter af te wachten wat Ged. Staten ten aanzien van het Merenplan besluiten. De heer Pina (P. v. d. A.) kwam hierna met het voorstel G.S. te vragen zo spoedig mogelijk een beslissing te nemen. Dit voorstel werd door b, en w. en raadsleden ondersteund. De heer Van Iterson nam zijn voorstel terug, nadat hij verklaard har, dat het in zijn bedoeling had gelegen het college wakker te maken. „Wakker maken?", riep de voorzitter uit. „We zijn waak zaam genoeg geweest. Maar wat haalt het uit?" Het is goed mogelijk, dat G.S. na deze zeven jaar Leiden on danks een verzoek toch nog jaren op hun beslissing laten wachten. Zand nodig. Wethouder Jongeleen had eerst een dramatische uiteenzetting gege ven van de kwalijke gevolgen voor Leiden van het gebrek aan zand. Er moeten bijv. 220 woningen aan de Voorschotenseweg worden ge bouwd. Maar er is nog geen schop zand op aangebracht. Leiden heeft 3 miljoen kubieke meter zand nodig vor het gebied, dat het nog moet be bouwen; ook voor zandwinning in het Zweiland is nog geen toestemming van G.S. afgekomen. Straks zullen we nog op poiderpeil, dus op niet op gehoogde grond, bouwen. Dit is bepaald geen luxe? Het op treden van Ged. Staten laakte hij in toornige termen. De heer Van Dijk vroeg waarom de wethouders die lid zijn van Prov. Staten niet aan de bel trekken. De wethouder betoogde, dat men bij voortduring aan de bel heeft ge trokken maar dat er niet wordt open gedaan. Het wachten is nu dus op de beslissing van G.S. Alle overige voorstellen o.m. dat tot medewerking van een BLO-school aan het Philisophenpad werden z.h.s. aangenomen. Er vonden 11 benoemin gen plaats. Gemeenteraad van Warmond wijzigde bouw-verordening Onder voorzitterschap van de bur gemeester kwam de raad van War mond bijeen. Afwezig was de heer J v. d. Voet. Aan de orde kwam een schrijven van de directie van de Nederlandse Spoorwegen betreffende verbetering van de situatie bij de spdorwegover- g*ng. De heer Van Vliet sprak er zijn te leurstelling over uit, dat de spoor wegen geen tyd hebben aangegeven waarbinnen zij de noodzakelijke ver beteringen zullen aanbrengen zodat het niet uitgesloten is dat deze. op de lange baan zullen worden geschoven. Hij verzocht b. en w. derhalve het daarheen te willen leiden dat alsnog een termijn wordt vastgesteld waar binnen de nodige verbeteringen zul len worden aangebracht. De voorzitter zegt toe, de spoorwe gen hieromtrent in kennis te stellen. Teneinde op korte termijn te kun nen voorzien in het nijpende gebrek aan ruimte in het gemeentehuis, zul len plannen worden uitgewerkt om zo spoedig mogelijk tot plaatsing van een noodgebouw voor dat doel te kunnen overgaan. Het voorstel tot wijziging van de bouwverordening gaf veel stof tot bespreking. De heer Van Vliet kon in zijn algemeenheid met deze wij ziging wel accoord gaan. De uitvoe ring dezer verordening zal in de praktijk echter wel moeilijkheden met zich medebrengen, vooral wat de vestiging van klein industrie be treft. Hij wil de ontheffing van de bepalingen dezer verordening niet in handen leggen van b. en w. doch in die van de raad. De voorzitter wil tegemoet komen aan het verlangen van de heer Van Vliet en in de verordening wel doen opnemen dat beroep op de raad mo gelijk is. Wethouder Dekker voelt hier niets voor. B. en w. mogen toch aannemen dat zij het vertrouwen van de raad hebben en het is toch de taak van b en w. om de verordening uit te voeren. De heer Willemsen vraagt of het wel noodzakelijk is alles vast te leg gen waardoor wij in een keurslijf gedrongen worden. Hij zag deze ver ordening liever helemaal niet vast gesteld, waarbij hij steun kreeg van de heer Beugelsdijk. De voorzitter zegt toe, dat b. en w. de zaak nog eens zullen bezien, re kening houdende met de door de raad naar voren gebrachte wensen. Goedgekeurd werd het voorstel van b. en w. tot wijziging van de in tercommunale I.Z.A.-regeling, nadat op de vraag van de heer Weijers de voorzitter mededeelde dat deze rege ling tot grote tevredenheid van de ambtenaren werkt. Goedgekeurd werd een voorstel tot verhoging van de huren van een lokaal van het voormalige gemeentehuis en twee arrestanten-lokalen. De eendenkooi Het voorstel van b. en w. betref fende de verhuur van de gemeente lijke eendenkooi lokte eveneens een langdurige discussie uit. De finan ciële commissie was tot het stand punt gekomen dat zij niet overtuigd is dat een huur van f 1200,per jaar reëel is. B. en w. en de adviseur der gemeente, aldus de voorzitter, zijn na ernstige bestudering van dit vraagstuk tot de overtuiging geko men, dat er geen omstandigheden zijn om de huur'te verhogen gezien de vangst en de prijzen der eenden en de kosten die de huurder moet maken om de eendenkooi in goede staat te houden. „Wij hebben een pachter die alle lof verdient en die zijn taak op uitstekende wijze ver richt hetgeen toch een groot ge meentebelang is". De heer Van Vliet vindt de moti- LENTE IN DE WINTER Show van bloeiende Hyacinthen, Tulpen, Narcissen en Amaryllis. 2328 december le Kerstd. gesloten H.B.G.-HALLEN Advertentie GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het kantoor van de Gemeente- Ontvanger en dat van de Gemeente lijke Dienst voor Kasbeheer en Kre dietwezen op 30 en 31 december 1957 voor het publiek gesloten zullen zijn. EEN NIEUWE STRAAT IN LEIDEN Te uwer bediening wordt u mede gedeeld, dat Burgemeester en Wet houders dezer gemeente aan de nieu we straat, die de verbinding vormt tussen de Hooigracht en de Middel stegracht via het voormalige fa briekscomplex der C.V. Tieleman en Dros, alsmede de doortrekking daar van in de toekomst tot de Heren gracht, de naam Ir. Driessenstraat hebben gegeven, zulks naar de op 5 mei 1957 overleden Ir. G. L. Driessen, oud-directeur der Gemeentewerken alhier. vering, die aan deze huurvaststelling ten grondslag ligt erg vaag. De heer Willemsen vindt het vreemd dat, waar alle huren omhoog zijn gegaan de huur van de eenden kooi een uitzondering maakt. Hij noemt verschillende motieven op die voor een huurverhoging pleiten, waarbij hij wordt gesteund door de heer Weijers. Nadat de zaak nog eens van alle zijden is bekeken wordt een voorstel van de heer Van Vliet aan genomen om de huur voor de thans vastgestelde periode te aanvaarden maar, wanneer de huur opnieuw moet worden vastgestéld, een uit voerige motivering zal worden ver langd van de dan vast te stellen huurprijs. Als leden der commissie tot we ring van schoolverzuim worden ver volgens benoemd de heren prof. dr J G. M. Willebrands, M. M. B. Pie- terse, J. A. M. Luijten, J. Schipper, J D A. van Beek en C. G. M. Buters parochiehuis, onlangs geheel geres- terwijl als lid van de commissie van taureerd, bood bij het binnenkomen toezicht op het lager onderwijs wordt1 een sleervolle aanblik. De versiering Echtpaar Rijnbende 59 mp.; H. v. d. VoortA. v. d. Holst 57 mp.; L. v. d. HolstJ. Vink 54 mp. Tafeltennis De beide tafelten nisverenigingen R.K.T.O.V. en Dol fijn zullen op 2e Kerstdag in Hotel De Zeeleeuw een tienkamp houden Aan dit evenement zullen 5 spelers van T.O.V. en 5 spelers van Dolfijn hun medewerking verlenen. Er zal gespeeld worden om een grote wis selbeker, welke door een ingezetene van Noordiwijk beschikbaar is ge steld. Deze wedstrijden vangen aan te 2 uur. Het verdere programma voor deze luidt: Zaterdag T.O.V. 3 Rustenburg 1, T.O.V. 3 jun.D.E.C. jun. Uitwedstrijden: zaterdag: Baro nie 1T.O.V. 1 (jun.), Sparkler 2 T.O.V. 2 (jun.). Maandag 30 dec. Gouda 2T.O.V. 1 (sen.) Medische dienst De medische dienst op beide Kerstdagen zal wor den waargenomen door dr. Mulder Tel. 2230? De Duinrand apotheek is geopend van 12luur en 56 uur. Buiten deze uren alleen geopend voor spoedrecepten. 0EGSTGEEST Kerstviering Katholiek Vrouwengil de. We hebben een vorige maal niet te veel gezegd, toen we schre ven dat het Katholiek Vrouwengilde op godsdienstig en cultureel gebied altijd iets bijzonders had te bieden. De kerstviering van gisteravond, waaraan een 40-tal kinderen mede werkten, was daarvan weer 'n spre kend bewijs. De grote zaal van het BIOSCOPEN. De films in de week van 20—27 december zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Dwars door Parijs", 14 j. Lido: „Zoek het maar uit". Alle leeftijden. Luxor: „De baby-sitters van de marine". Alle leeftijden. Trianon: „Tantes laatste stunt". Alle leeftijden. Rex: „Vallei der wetteloosheid", 14 jaar. benoemd de heer W. v. d. Voet. Aankoop van gronden Bij het voorstel tot aankoop van gronden gelegen in het uitbreidings plan „Oost" zegt de heer Weijers dat hij geschrokken is van de bedragen die hiermede gemoeid zijn, maar hij weet dat dit nu eenmaal nodig is. Hij vraagt zich echter af of deze dure aankoop niet zijn terugslag zal geven op de huren van de te bouwen wo ningwetwoningen. De voorzitter zegt, dat deze zaak wat de bouw van woningen betreft nog in studie is, zodat van de huur prijzen nog niets te zeggen is. De heer Van Bladel is het opge vallen dat de inkomstenschade hoger getaxeerd wordt dan de prijs van de grond zelf en hij kan zich niet ont trekken aan de indruk dat hier een bepaalde camouflage in het spel is. De voorzitter licht deze zaak nog eens uitvoerig toe waarna het voor stel met alg. st. wordt aangenomen. Bij de gebruikelijke rondvraag bracht de heer Weijers b. en w. dank voor de uitgereikte kerstgaven. De heer Willemsen stond uitvoerig stil bij de schade-vergoeding toe te ken nen aan de heer J. van Winsen in verband met de aankoop van grond door de gemeente, waarop de heer Van Winsen zijn bedrijf uitoefende. Hier ligt voor de gemeente een mo rele verplichting aldus spreker, waar aan de gemeente zich niet zonder meer onttrekken kan. De heer Ver geer licht deze zaak nog eens uit voerig toe en zegt dat b. en w. deze morele verplichting ten volle erken nen. In het komende jaar zal alles worden gedaan om alsnog tot een i edelijke oplossing van deze kwestie te komen. Hierna wordt de vergade ring gesloten en ging de raad in ge heime zitting. JUBILEUM DR WALENKAMP De herdenking van het 25-jarig arts-jubileum van dr Walenkamp werd gistermiddag reeds ingezet met een serenade van de Warmondse Fanfare, waarbij door de voorzitter der vereniging woorden van dank en waardering werden gesproken aan het adres van de jubilaris. Dr Walen kamp bracht de vereniging dank voor deze door hem op prijs gestelde at tentie waarbij hij de vereniging in de toekomst alle goeds toewenste. N00RDWIJK Bridgewedstrijd De uitslag van de paren wedstrijd van de Bridge club „Noordwijk" gespeeld in Café Rest. „Flora" is als volgt'. Hooger- vorst—Beugelsdijk 73 mp.; v. Kam pen—Kaptein 71 mp.; Echtpaar den Haan 66 mp.; Bakkerde Winter 64 mp.; Marianov. Egmond 60 mp.; was geheel aangepast aan het kerst feest, met als middelpunt de vlag van het gilde. De presidente, mevr. Staal-v. Sandvliet, wees bij opening op het naderende kerstfeest, het vredefeest, evenwel helaas niet voor onze landgenoten in Indonesië. Vervolgens verwelkomde zij de af gevaardigde van de Leidse afdeling, alsmede van K.A.V. van onze paro chie. Spr. bracht hulde en dank aan mej. Weiter, onder wier bezielende leiding de zang en toneelstukjes werden ingestudeerd en die evenals mevr. Heemskerk haar woning dis ponibel stelde voor de vele repetities Nadat zij nog een korte uitleg had gegeven over het kerstspel „Naar Bethlehem", kwam de vertelster Nel Zandbergen ten tonele om de bij belse taferelen in te leiden. Een en ander werd afgewisseld met toepas selijke zang door een kinderkoortje o.l.v. mej. Weiter. Treffend was het toen de baby (Adje v. Nieuwland) die het Kindje Jesus moest voorstel len, op het juiste moment bij het inzetten van 't lied „Er is een kind geboren op aard", luidkeels begon te schreien. Na de pauze werd opgevoerd „De Nieuwe Kerststal van de Pastoor", door Godfried Bomans, een bekend verhaal, dat op keurige wijze ten tonele werd gebracht. De ingetogen heid en de toewijding waarmede de kinderen, zowel vóór als na de pauze, de hun toebedachte rollen vervulden, had onze bewondering. De articulatie was zó perfect, dat het gesprokene zelfs achter in de zaal zeer goed was te verstaan. Jam mer was het, dat de belangstelling niet groter was. De organisatrices van deze avond en de kinderen had den dit verdiend. Bij het einde was er een hartelijk applaus, gevolgd door een dankwoord van de presi dente. Vermelden we nog, dat pas toor Looyaards en de drie kapelaans aanwezig waren. Verslag van Eisenhower en Dulles President Eisenhower en minister Dulles hebben maandagavond via de radio en de televisie het Amerikaanse volk verslag uitgebracht over de Navo-conferentie van regeringslei ders te Parijs. De president verklaarde, dat men bij alle behandelde kwesties zich in de eerste plaats had laten leiden door het gemeenschappelijke verlangen naar een rechtvaardige vrede en de hoop, dat men dit doel zal kunnen bereiken. „Bij geen enkele gelegen heid heb ik iets gehoord, dat op sabelgekletter leek", aldus de presi dent. Minister Dulles voegde hieraan toe, dat de Navo-raad met algemene stemmen had besloten, ballistische projectielen met middelgrote reik wijdte ter beschikking van generaal Norstad, de opperbevelhebber in Europa te stellen. Het zou wel enige tijd duren, voordat deze wapens zijn opgesteld. Als er intussen een ont wapeningsakkoord zou worden be reikt, zou de uitvoering, hiervan van zelfsprekend voorrang hebben. Het Sowjet-voorstel om alle 82 leden van de V. N. bij het ontwapeningsoverleg te betrekken, noemde de minister echter niet praktisch, omdat men dan een veel te groot onderhandelings orgaan zou krijgen. President Eisenhower zei, dat het tot stand komen van een verminde ring van de internationale spanning, naar de mening van de V. S. alleen maar afhangt van 'n duidelijk bewijs van de Russen, dat zij het oprecht menen. Er was echter nog steeds een kloof tussen de woorden en de daden van de Sow jets. Chinese boertjes in Fai rooo dwangbuis De Chinese regering is een nieuwe campagne begonnen om het toezicht op ue ongeveer vijftien miljoen klei nere boêren te versterKen, die nog niet gewonnen zijn voor het stelsel van coöperatieve boerderijen. Vol gens de regering behoort 9 i procent van de boeren tot deze coöperaties. De staatsraad heeft deze coöpera ties opgedragen, te melden, wan neer' boeren de belastingen ontdui ken, particulier hun oogst verkopen in plaats van aan de staatsinkoop- organisaties en de instructies der re gering ten aanzien van het zaaien niet opvolgen. De schuldigen zullen „zo nodig worden gestraft." Waarnemers herinneren er aan, dat vele boeren groenten verbou wen, die veel geld opbrengen in plaats van granen, waarvan de oogst tegen lage prijzen door de staat wordt opgekocht. Srijd in Ifni luwt Volgens te Rabat ontvangen be richten is de strijd In Ifni een Spaans „eiland" In Marokko tus sen aldaar gelegerde Spaanse mili tairen en ongeregelde Marokkaanse troepen, die meer dan twee weken geleden, als gevolg van een onver hoedse aanval door de Marokkaanse ongeregelden, uitbrak, thans tot stil stand gekomen. De Spanjaarden hebben het berg achtige gedeelte van Ifni prijs gege ven Zij hebben zich ingegraven in versterkingen, die in een halve cir kel van twintig kilometer rondom de haven Sidi Ifni, de voornaamste plaats der Spaanse enclave, liggen. Het ministerie van oorlog te Ma drid heeft bekendgemaakt, dat een eenheid Spaanse militairen zondag bij een gevecht met een groep Ma rokkanen twintig man van deze groep heeft gedood en enige gevan gen genomen. Onder de gesneuvel den bevond zich de leider van de Marokkanen. Van het waterfront te Boston Zondagavond is Tommy Sullivan, een ex-bokser in Boston doodgescho ten, terwijl hij naar zijn werk aan de haven ging. Een auto reed hem achterop en toen de wagen vlak bij hem was, schoot één van de vier inzittenden zijn revolver leeg op Sullivan, die door drie kogels in het hoofd werd getroffen. Sullivan stond bekend als een be strijder van de gangsterpraktijken in de vakverenigingen en men meent dat hij vermoord is door „racke teers" die hun invloed proberen uit te breiden tot het Bostonse „water front" Hij was een neef van de beroem de John L. Sullivan, wereldkampi oen zwaargewicht in de jaren 1889 —1892. KORTE golf Het 4-jarlg meisje Alida Bud ding uit de Beuningenstraat te Am sterdam is gistermiddag, toen zij daar plotseling de rijweg overstak, aangereden door een vrachtauto. Zij werd ernstig gewond en was bij aan komst in het Wilhelminagasthuis reeds overleden. Tengevolge van de gladheid is gisteravond omstreeks elf uur in Schiedam aan de Westvest, te water geraakt, de 72-jarige J. C. S. uit de Fabrisstraat. Voorbijgangers haalden hem uit het water maar toen bleken levensgeesten reeds te zijn ge weken. Door de linkerwielen van de aanhangwagen van een melkauto werd gisteren in de Dirk Lansen- straat te Delft een negenjargie jon gen overreden, toen deze tussen de beide gedeelten van het voertuig 1 was gaan zitten terwijl de auto weg reed. De knaap, G. A. Deumers uit de Dirk Langendwarsstraat, werd naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij later is gestorven. HET DRAMA OP DE NOORDZEE Woordvoerders van het Britse mi nisterie van luchtvaart en de admi raliteit hebben vandaag medegedeeld, dat het zoeken door schepen en vlieg tuigen naar de vermiste bemanning van het Britse schip „Nerva", dat twee dagen heeft geduurd thans is opgegeven. Het enige resultaat is ge. weest, dat een omgeslagen redding boot, twee boeien en wrakstukken zijn waargenomen. De „Nerva", die een bemanning had van 28 koppen, was op weg van Zwe den naar Aberdeen. Het schip zonk zondag in een zeer ruwe zee, terwijl het zich naar het in nood verkerende Eritse vrachtschip „Bosworth", zware slagzij maakte, begaf. Maan dagavond zijn de veertien leden van de bemanning van de „Bosworth", die hun schip verlaten hadden Aberdeen aan land gezet. NIEtlWE SAMENZWERING TEGEN NASSER? Het semi-officiële Egyptische blad „Al Sjaab" maakt melding van de ontdekking door de Egyptische veilig heidspolitie van een nieuw komplot tot omverwerping van president Nas ser. De mislukte samenzwering was op touw gezet door de Britse gehei me dienst. „Al Sjaab" meldt verder de arres tatie van een familielid van ex-ko- n?ng Faroek prins Abdel Moneim, en zijn echtgenote, Nazli Sjaa. Marktberichten LEIDEN. 24 dec. Vette varkens. Aanvoer: 22 vette varkens,geen notering wegens geringe aanvoer. BODEGRAVEN. 24 dec. Kaas. Aanvoer 22 partijen. Notering 2.13 2.26, Handel kalm. ROTTERDAM, 24 dec. Vee. Aan voer 1619 stuks. Weektotaal 2569. 140 vette koeien, 527 gebruiksvee, 43 vette kalveren, 150 graskalveren, 546 nuchtere kalveren, 8 varkens, 13 big gen, 24 paarden, 3 veulens, 148 scha pen en lammeren, 17 bokken en gei ten. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00, 2.60—2.80, 2.40 -2.50; gras- 2.552.65; vette kalveren 2.80 3.00, 2.?0—2.80, 2.40—2.50; gras- kalveren 425300250: nuchtere kalveren 685242; slachtpaarden 2.20—1.90—1.75, schapen 100-90 80; lammeren 9570—60; kalf- koeien 12251000800; melkkoeien 1225—1000—800; varekoeien 850— 700—600; vaarzen 875-750—550; pinken 550—450—350. Handel: vette koeien aanvoer klein, handel goed, prijzen onveranderd; vette kalveren aanvoer gering, handel vlot, zelfde prijzen; graskalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen lager; slachtpaarden aanvoer klein, handel stil, eerste kw. iets stijver in prijs, tweede en derde kwaliteit als vorige week; schapen en lammeren aanvoer klein, handel stil, prijzen onveranderd; melk- en kalf- koeien aanvoer klein, handel stil en zelfde prijzen; melkkoeien aanvoer kleiner, handel stil, prijzen als vori ge week; vaarzen en pinken aanvoer kleiner, handel stil, prijzen onveran derd. TER AAR. 23 dec. Groente. Wit lof 1. 0.86—1.10, idem 2. 0.44—0.97, idem stek 0.090.31, glasandijvie 0.450.60, idem B. 0.35, kroten 0.10 0.14, prei 0.100.23, spruiten 0.45 0.64, idem B. 0.24—0.29, tomaten 0.250.39, boerenkool 0.100.12, groene kool 0.070.13, uien 0.09 alles per kg. sla 0.03, knolselderij 0.130.16 alles per stuk. selderij 0.060.10 per bos. boerenkool 0.601.10. WIJ WENSEN U EEN ZALIG KERSTFEEST le KERSTDAG GESLOTEN. 2e KERSTDAG: ANT. CLUBHUIS, LEIDEN: DANSMIDDAG 3—6 uur. Entrée j 1.45. DANSAVOND 811 uur, met dansorkest. Entrée 1.75. Voor avond-kaartverkoop uitsluitend (niet telefonisch) 36 a. d. zaal. NIEUWE DANSKLUBS: Tango: zondag 5 jan., 3 uur, Ant. Clubhuis. Roll-step-, Jive- en Mambo-cursus: zaterdag 4 jan. 9 uur, Het Witte Huis, Oegstgeest. Begin ners: woensdag 8 jan. Inschrijving tel. 25439 of zondag 311 uur Ant. Clubhuis. SPAARGARENSTR. 27 Spsciaaischool (naast A.S.C.-Tarrein) voor R.K. Jongelui lansschooi HENNÏ BOES - Oegstgeest G? Gillende keukenmeiden vuurpijlenrotles. voet zoekers. atoomraketten, zevenklapers. kanonslagen, gouden en zilverre«en. ko renbloemregen. enz. enz. Bazar-prijzen. Victorie-Ba- zar. Hogewoord 3173. Te koop aangeboden: kleine aanhangmotor Boat- Master. verbruik halve li ter per uur. In hele beste staat voor 150 gld. Nieuw prijs is 349 gld. N. W. Ver haar. Scheepmaker. Noord einde 91, Roelofarendsv. Een koker vol prachtig, kersvers vuurwerk: ver krijgbaar bij de vanouds bekende Volle Neef. Dief- steeg 19. Ook los verkrijg baar. Alleen verkoop aan personen boven de 18 jaar. Koop vroegtijdig. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen!

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3