Gemeenteraad van Leiderdorp behandelt begroting 1958 ZATERDAG 21 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Hoge rente belemmert uitvoering werken Bezoek van ULO-klas De publieke belangstelling voor deze vergadering in Leiderdorp was van dien aard dat de tribune te klein was en derhalve plaats was gereser veerd in de raadszaal zelve. De vier de klas van de Chr. Ulo-school was n.l. in haar geheel, onder leiding van haar leraar, aanwezig om deze verga dering bij te wonen. Dit was voor de voorzitter, burgemeester Van Die- peningen aanleiding om hen, al was dit niet de gewoonte, hartelijk wel kom te heten. Hij waardeerde het ten zeerste dat zij bij deze zitting aanwe zig waren. Wij leven op het ogenblik in een tijd, aldus de voorzitter, dat de belangstelling van het publiek voor de publieke taken niet zeer groot is. De voorzitter weidde nog even uit over het staatsbestel om de jeugdige aanwezigen een indruk te geven van de gang van zaken en deed dit nader hand- bij de behandeling van de be groting opnieuw, om toch vooral dui delijk te doen uitkomen hoe in een democratisch bestuurd land een ieder zijn stem kan laten horen. Bij de ingekomen mededelingen was een schrijven dat een nieuwe transportleiding voor de waterleiding in de Lage Rijndijk in voorbereiding is. Overleg in deze met b. en w. van Zoeterwoude is gaande. Goedgekeurd werd een besluit tot wijziging van de rechtspositierege ling van het gemeentepersoneel, als mede een voorstel tot vergoeding aan een inwoner van de kosten voor ver pleging in een instelling te St. Mi- chiels-Gestel. Wel bepleitte de heer Broxterman om meer souplesse in deze, maar de voorzitter vond dat de gemeente in deze zich zeer coulant had betoond. Vervolgens werd behandeld het verslag van de begrotingscommissie en het antwoord van b. en w., dat wij reeds eerder publiceerden. Debatten. Ten behoeve van de jeugdige aan wezigen gaf de voorzitter vervolgens een uitvoerige uiteenzetting van de behandeling van de begrotiftg, waar na de heer M. v. Winkel (GH) de al gemene beschouwingen opende. Hij betreurt dat het centraal-riole- ringsplan geen doorgang kon vinden hoewel hij dit niet verwijt aan b. en w. Hij hoopt dat dezen volledig steun en medewerking mogen ondervin den voor het uitvoeren van hun plan nen en vraagt financiële steun voor de repatriërenden, indien mogelijk. De heer Los (AR) heeft allereerst enige opmerkingen over het voor woord van de begroting 1957. Ver schillende opjecten konden geen door gang vinden. Verwacht mag worden dat verschillende nodig geachte wer ken geen doorgang kunnen vinden in verband met de bestedings beperking, die in plaats van bezuiniging juist grotere uitgaven vergt. Immers voor meerdere wer ken zijn plannen en kosten gemaakt die door de bestedingsbeperking geen doorgang kunnen vinden. Maar deze kosten zijn gemaakt en worden niet vergoed. D grondaankoop in dè sector Doesbrug kon een goedkeuring niet verkrijgen. Dat er geen sluitende begroting is valt niet te verwonderen. Hij hoopt dat de wensen van b. en w. in vervulling mogen gaan wat be treft de bouwplannen en vestigt de aandacht op de waterleiding. Te veel leden. Een nieuwe transportleiding is z.i. noodzakelijk. Voorts zag hij gaarne de Culturele Raad van Leiderdorp op nieuwe leest geschoeid. Hij vond de raad niet effectief werken, wat z.i. gelegen was in het feit dat het le dental te groot is. Tenslotte vestigde hij de aandacht van de voorz. op het feit, dat er op zondag een z.g. ster- rit was gehouden, waarbij Leiderdorp betrokken was. Hij vroeg de voorz. alles in het werk te stellen om de zondgsrust in de gemeente te handhaven. Niei'w geluid. De heer Broxterman (R.K.) deelde mede dat hij er van af zag een alge mene beschouwing te houden omdat hij volledig met de begroting van 1957 accoord ging en het z.i. geen nut had omdat de begroting 1957 nog niet goedgekeurd was. De zelfstandigheid is het gemeente bestuur ontnomen en in verband met de huidige omstandigheden èn de bestedingsbeperking heeft het geen zin een verlanglijst te doen horen. Hij is overtuigd, dat 1958 voor b. en w. een moeilijk jaar zal worden. Maar hij is tevens overtuigd dat b. en w. diligent zullen zijn en middelen beramen om de dingen die dringend nodig zijn te doen uitvoeren. Ook de heer Nievaart (P. v. d. A.) laat een beschouwing achterwege al laat hij wel enige wensen horen, zij het met schroom. Zijn verlangens gaan uit naar woningwetwoningen. Middenstandswoningen zijn er vol doende, zegt hij, dus geen kapitaal meer voor deze woningen besteden. De heer Schoppen (Gem. Belang) maant aan voorzichtig te zijn met woningbouw en aantrekken van in dustrie. In het noorden van het land is grond genoeg terwijl men hier alles vol bouwt, wijst ook op een z.i. on gezonde situatie wat betreft sport en ontspanning op zondag. De sportter reinen en het zwembad zouden meer rendabel zijn waardoor minder sub sidie zou worden vereist. Antwoord Hierna antwoordt de voorz. zeer uitvoerig in verband met de aanwe zige belangstellenden en geeft een overzicht van het staatsbestel om vervolgens de verschillende sprekers te beantwoorden. De heer v. Winkel, die het o.a. had over verbetering van de Hoofdstraat, deelt hij mede. dat de Ericalaan zal worden doorgetrokken, waardoor de Hoofdstraat zal worden ontlast. Te vens zijn onderhandelingen gaande om de Hoofdstraat nabij de Chr. Nat. school te verbeteren. Door stagnatie van aankoop grondèn en door de be stedingsbeperking is de woningbouw achterop geraakt. Inmiddels is toe stemming te verwachten om met de bouw van 40 woningen aan te van gen. Met de heer Los is de voorz. het eens dat het centrale rioleringsplan er moet komen. Maar, alweer in ver band met de bestedingsbeperking kan hiervoor alleen toestemming worden verkregen als dit bekostigd wordt met een financiering op lange termijn, waarvan de rente niet meer mag bedragen dan 4 yt pet. En waar het Rijk zeif leent tegen 6 pet. is het duidelijk dat de realisering van het centraal rioleringsplan op grote be zwaren stuit. Ditzelfde geidt voor alle geprojecteerde bouwwerken zoals centraal gymn. lokaal, ambtswoning enz. Het terrein van Rijksweg 4a tot Hubrechtsplein is bestemd voor par ticuliere bouw, maar, alweer door de hoge rente wordt dit zeer bemoeilijkt. Desondanks lopen er toch onderhan delingen over de aankoop van grond. Zich tot de heer Schoppen wen dende zegt de voorzitter, dat destijds ai- raad zich definitief uitgesproken heeft over het standpunt: sport op zondag en het geen zin heeft hierop terug te komen zolang de samenstel ling van de raad zich niet gewijzigd heeft. En wat betreft woningbouw en industrie: deze laatste vestigt zich waar dit het meest verantwoord is en de woningbouw past zich daarbij aan. De heer Los vindt zijn vragen niet allen beantwoord en op zijn verzoek deelt de voorz. mede dat in verband met de ontwikkeling van de rand stad Holland overleg wordt gepleegd met diverse omliggende gemeenten. Ook het structuurplan Leiden is hier bij betrokken. De motor ritten heb ben eveneens de aandacht van de voorzitter getrokken en bij een vol gende aanvraag zal terdege worden bekeken wat of de bedoeling is. Hij besluit met te verzekeren, dat de werken, waarvoor op de begroting 1957 gelden zijn uitgetrokken, ook zullen worden uitgevoerd. Meevaller van 4500. Na de koffiepauze is het de heer Veldhuyzen, als voorzitter van de begrotingscommissie, die de aandacht vestigt op het feit, dat voor het zwembad 2500,op de begroting is uitgetrokken voor onderhoud, ter wijl uit de inmiddels ingediende be groting van het bestuur van de zwem vereniging is gebleken dat deze, af gezien van het onderhoud dat zij voor haar rekening neemt, een batig saldo begroot van f 2000,Dit be tekent een voordeel voor de begro ting van 4500. De heer Boot zei tenslotte, daar hem is gebleken dat de Culturele raad door zijn groot aantal belemme rend werkt bij het nemen van beslui ten, deze raad gesplitst willen zien in een sport- en in een culturele sector. De voorz. zegt toe, dat in het col lege van b. en w. te zullen behande len. De begroting. Bij de behandeling hiervan vinden de heren Kuilenberg en Los het ge wenst een opmerking te laten horen over de onderhoudskosten van de ambtswoning van de burgemeester. Ondanks minimaal onderhoud, in verband met de toekomstige bestem ming als bureau gemeentewerken, waarvoor verbouwing noodzakelijk is, blijkt de post onderhoud toch ho ger dan vorig jaar. Als wethouder Snel dit punt heeft toegelicht en zegt dat deze kosten noodzakelijk waren, gaan de heren accoord. De heer Los heeft ook nog klachten over verlichting Achthoven en de nood- slachtplaats. Deze laatste zou hij willen voorzien van een cel waar het vlees in bewaard kan worden en de afval moest spoediger worden verwijderd. B. en w. zullen dit weer opknappen en met betrokkenen over leg plegen. De heer v. Winkel meent dat de kosten van verwarming, licht enz. om de ambtswoning van de bur gemeester te laag zijn. De vergoe ding door de burgemeester te be talen, zou hij willen verhogen tot 350. Na discussie wordt besloten deze zaak voor behandeling in han den van b. en w. te geven. Hierna wordt de begroting voor de algemene dienst z.h.st. goedge keurd en evenzo die van de diverse diensten. Wensen De voorzitter spreekt de verwach ting uit dat 1958 een succesvol jaar zal zijn voor de gemeente en brengt dank aan het particulier initiatief dat zo actief werkzaam is geweest in het eerste jaar van de exploitatie van het zwembad. Hij vindt dat het langzamerhand tijd wordt dat, als de overheid iets opzet, de exploitatie al gemeen wordt gëdragen. Nadat de vergoeding van de Ulo school is vastgesteld op 60.per leerling, is genaderd tot de rond vraag, waarbij de heer Nievaart be pleit een bushalte van de dienst Maarse en Kroon aan de Zijldijk, omdat de stopplaats in Leiden, net over de Spanjaardsbrug, is opgehe ven. Vele Zijlkwartierbewoners zijn hierdoor gedupeerd. Het college zal zich er voorspannen. De heer Boot is getroffen door het bezoek van enkele jonge mensen aan deze raadszitting en vroeg in ver band hiermede of het geen zin zou hebben om een zgn. burgerdag te houden. Velen hebben interesse voor gemeentezaken, maar kunnen zich niet op de hoogte stellen. Met b. en w. en enige raadsleden zou hij dezen als forum tegenover de bevolking willen zien. De voorz. zegt, dat dit plan ook reeds bij b. en w. onder werp van bespreking is geweest. Hij vindt echter dat dit uit moet gaan van de kiesverenigingen. Mocht ech ter de raad van mening zijn dat de overheid zulks moet doen, dan wil hij in de volgende raadszitting hier nader op terugkomen. En hiermede kwam dan het einde van deze lang durige zitting. Grond- en rioleringswerken ge gund. De direóteur van gemeente werken heeft namens b. en w. het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratingswerken ten Oosten van de Ericalaan gegund aan de fa. J. Mens te Lisse voor 99.600. ZEVENHOVEN Onderwijs. Voor mej. Roelofsen, die per 1 januari a.s. de christ. nat. school alhier gaat verlaten wegens benoeming elders, is door het bestuur van genoemde school in tijdelijke dienst aangesteld mej. de Vries, uit Haarlem. Verbouw raadhuis. De verbouw van het gemeentehui", hoofdzake lijk betrekking hebbende op het ver wijderen van de bestaande archief ruimte en de bouw van een nieuw ar chief in de kelder onder het raadhuis, is door b. en w. gegund aan de laag ste inschrijver, F. B. Beekman, te Ze venhoven. Met de werkzaamheden is intussen reeds een aanvang gemaakt. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP OPENING HUISVLIJTTENTOONSTELLING Alles wat kinderen met tekeningen kunnen zeggen van hun vader, in zijn gewone doen en in zijn hobby's wordt u getoond met vele tekeningen, geplakt op grote borden en beschik baar gesteld door de centrale pro paganda en cultuurdienst van de K.A.B. uit Utrecht. Deze borden staan opgesteld om een voorbeeld van wat kinderen op dit gebied kun nen presteren. Maar er is meer, en dat is eigen werk van jong en oud, die hun vrije tijd daarmede goed hebben besteed. Wij zagen goed verzorgde tekenin gen, schilerstukjes, houtsnij- en tim merwerk, een miniatuur „Meerburg- kerk met plein", een verscheidenheid van aardewerk beeldjes, handwer ken, tafelkleden, kleedjes, kussens, poppen enz. Ook op het gebied van speelgoed is er veel te zien, te veel om op te noemen. Door een knutselclub uit Roelof- arendsveen is 'n afzonderlijke groep, bestaande uit ruim 50 stuks diverse soorten van speelgoed. Gisteravond om half acht was bur gemeester Smeets gekomen om op verzoek van het bestuur van de KAB de tentoonstelling te openen. De bur gemeester zeide gaarne aan dit ver zoek te voldoen, omdat hij hierin zag het vele goede wat de K.A.B. hiermede beoogde en dat het stre ven om de huisvlijt op te voeren, een groot goed was voor de gezin nen. Hij sprak de wens uit, dat op de ingeslagen veg zou worden voort gegaan om, zoals hij wel van de voorzitter had begrepen, te komen tot een soort knutselclub zoals Roe- lofarendsveen hier de resultaten toonde. Pastoor Kouwenhoven sloot zich hierbij aan. Hij was zeer tevreden over het geheel en zag hierin het evolueren van de strijd om het be staan naar een streven van culturele aard. Voorts prees hij het doel van deze tentoonstelling, omdat een goed geleide huisvlijt van grote betekenis kan zijn voor de gezinnen, en ver wachtte dan ook een grote belang stelling. De voorzitter, de heer Goddijn, dankte burgemeester en pastoor voor hun aanmoedigende woorden, waar na de genodigden een rondgang maakte en grote bewondering had den voor hetgeen er te zien was. Om Om 8 uur begon het bezoek, wat geleidelijk toenam. Voor de kinderen zullen enige filmpjes worden ge draaid. De tentoonstelling is geopend vandaag (zaterdag) van 3 tot 11 uur en zondag van half 12 tot 6 uur en van half 8 tot 11 uur. Overdracht kerkorgel. Vanavond kwart voor acht zal het geheel ge restaureerde kerkorgel door de kerkvoogdij aan de kerkeraad van de Ned. Hervormde Kerk worden overgedragen. Na deze plechtigheid zal de koorzang door de „Rhyn- sanghers" onder leiding van Hans Boelee worden uitgevoerd, gevolgd door koorzang tezamen met de Chr. Zangvereniging „Zingt den Heer" Na het orgelspel door Hans Boelee zal de r.k. zangvereniging Santa Lu cia tezamen met „Zingt den Heer" Laudate Dominum van W. A. Mozart uitvoeren. HAZERSW0UDE Geb.: Adriana Elisabeth Cornelia, dr. v. H. C. van Wijk en M. J. van .der Laan. Ondertr.: J. G. Kouwenhoven, 26 jaar en E. M. Brugman, 22 jaar. Getr.: J. W. A. Rijsbergen. 24 jaar en J. P. van Amsterdam, 26 jaar. Overl.: P. A. H. M. Hennekens, 54 jaar. ZWAMMERDAM Geboren: Laurentius Anthonius zn van A. A. de Vos en B. C. Goosen Overleden: Jan Lammers 66 jr echtg. van A. Veldhuizen. De wetenschap in de Sowjet-Unie De voorzitter van de Sowjet-aca- demie van wetenschappen, dr Nes- me janof, heeft vrijdag op een ver gadering van de Unieraad, een yan de kamers van het parlement, kri tiek geleverd op het wetenschappe lijk beleid in de Sowjet-Unie. Vol gens hem is er nog veel voor nodlj? om de Verenigde Staten op alle fronten van de wetenschap te ver slaan. Dr Nesmejanof zei, dat er te wei nig geld ter beschikking wordt ge steld voor wetenschappelijke appa ratuur. Sowjet-geleerden krijgen verouderde apparaten. Er wordt in de Sowjet-Unie minder geld voor de uitrusting van labaratoria uitge geven dan in de Verenigde Staten. Bovendien maken de fabrieken niet wat de geleerden nodig hebben. De Spoetnik daarentegen heeft, aldus dr Nesmejanof, aangetoond, dat de Sowjet-raketwetenschap een voorsprong heeft en dat ook grote vooruitgang is geboekt op het ter rein van de mechanica, de wiskun de, de scheikunde, de radiotechniek en de automatisering. De afgevaardigden hoorden dr Nesmejanofs opsomming van tekort komingen in doodse stilte aan. Wes telijke waarnemers toonden zich er door verrast, dat dr Nesmejanof het pleidooi van westelijke geleerden voor meer geld voor wetenschappe lijk onderzoek bleek te hebben over genomen. Marktberichten LEEUWARDEN, 20 dec. Zuivel. Gouda volvet 1.891.90, Edammer 40 plus 1.691.70, broodkaas 40 plus 1.711.72. Stemming redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 dec. Groente. Andijvie A f 36 37, idem B. f 2030, boerenkool 1718, breekpeen f 10.5011, gele kool 66.90, groene kool 7.10 11.10, kervel 7.507 60, knolselde- rie 2023, peterselie f 12.80 12.90, selderie 44.10, uien 11.50 —15.50, uien geschoeid f 25—26, ro de kool 5.60—7.10, witlof f 4081, waspeen export f 22—28. waspeen binnenland A f 17.50—26.50 idem B. 17.50—20. Aanvoer waspeen 36000 kilogram. TER AAR, 20 dec. Groente Wit lof I 0.77—0 91, idem II 0.40—0.81, idem stek 0.100.23, glasandijvie 0.450.59, idem B. 0.370.40, sprui ten 0.55—0.64, idem B. 0.20—0 33, boerenkool 0.11—0.13, tomaten 0.21, savoye kool 0 06. groene kool 0.13. waspeen 0.13, prei 0.160 26, alles per kg; kroten 5 50, per 100 kg; sla 0.07, per stuk; selderij 0.070 08, per bos; boerenkool 0 601.00, per kist. Dansklubs voor beginners Tango, Mambo, Roll-step enz. aanvang januari a.s. Inschr. iedere zondag 311 uur Ant. Clubhuis, Leiden. GEZELLIGE DANSAVOND A.S. ZONDAG 8—11 UUR Ant. Clubhuis. Entrée 1.45. Toegang onder voorbe houd. Kaartverkoop 37 7uur a. d. zaal. Privé-les dagelijks te bespreken. Speciaalschool voor R.K Jongelui PERSONEEL 2 Voor spoedige indienst treding gevraagd ervaren chauffeur voor Volkswa gen-bestelwagen. Enige technische kennis vereist. Br. onder no. 4430 bur. v. d. blad. 2* Pastoor Veerman. Stieltjesplein 17. Rotter dam. vraagt 2e meisje v. d. en n. 2* B.z.a. schippersknecht op sleepboot of grote vrachtboot. Br. onder no. 6213 bur. v. d. blad. 2 B.z.a. energ. jongeman, 23 jr. voor aile voork. werkz.heden. tijdens beide dagen voor Kerstmis. Ad ministratief goed onder legd. Loosenstr. 34a. Lei den. 2 Werkster gevraagd 2 of 3 dagen of ochtenden per week. 1.50 p. uur netto. Tramgeld vergoed. Hotel „Het Wapen van Voor schoten", Voorstraat 16. Voorschoten. 2 Biedt zich aan: net r.k. meisje 18 jaar voor winkel z.n. huishouding. Liefst in Roelofarendsveen. Brieven onder letter M aan R. Paauw. kantoorboekhandel Roelofarendsveen. 2 H.T.S.-er, 26 ir. werk zaam bij de I.K.I., zoekt per 2 ian. 'n goed gemeub. zit-slaapkamer met of zon der pension, in Leiden, Voorschoten of omgeving. Brieven met volledige in lichtingen s.v.p. onder no. 4454 bur. v. d. blad. 2 Alt op de Mare, Inzet ten van nieuwe pakkingen in bedkruikstonpen, klaar terwijl U wacht. 2 cent per millimeter. Regencapes beschermen ook reusachtig tegen koude, met en zon der capuchon, vanaf 9.60. 2 Biedt zich aan: hulp v.g.g.v. in winkel of huis houding voor enkele of halve dagen per week. Br. onder no. 4451 bur. v. d. bl. AANGEBODEN 2* Aangeboden: tafelten- nisbladen met schragen, gootsteenbakken. ramen, deuren, vloer-, kraal- en kaphout, vuren en Ameri kaans grenen binten, ijze ren binten, holle en kruis- dakpannen. eiken kinder bintjes. Fa H. de Bolster. Overrijn 8. Leiden. 2* Te koop v. particulier: groot Philips radiotoestel. 4 golfbereiken -f F.M. 4- bandspreiding. balanstrap enz. onbeschadigd 195. Zaterdagavond na 8 uur. Oude Singel 244a. Leiden. 2* Aangeboden: scooter N.S.U.-Prima 1956 met cherm enz. i.z.g.st. 975.-. Heeft gekost 1800.-. Be reid koper in te rijden. Sitterlaan 34. Leiden. 2 GratL boekje ..Waar wetenschap en natuur el kaar ontmoeten". Zend een briefkaart met naam en adres aan: Postbus 27. Hilversum 2 Stencilmachine. Gestet- ner handmachine ter over name aangeboden. Ook zeer geschikt voor grote verenigingen. Hofbrou- ckerlaan 8. Telefoon 30831 2 Te koop aangeboden: een z.g.a.n. electr. A.E.G.- wasmachine, met nieuwe wringer. Te bevr.: A. J. Vreeburg. Antoniusstr. 5. Zoeterwoude. ff Dames polshorloges. del doublé 17 st Anker onbr veer schokvrij (In cabloc) In de onovertrof fen EWE Anker kwaliteit Geen f79 50 slechts f 57 50 .De Goedkopere Zaakr S v. d Water en Zn.. Haar lemmerstraat 207. 2 Alt op de Mare. Heren- rijw. gebruikt vanaf 75.- tot 225.-. Damesrijw. idem. vanaf 97.50 tot 185.-. Di verse brommers vanal 80.- tot 140.-. Driewiel fietsje 16.-. Motorriiw. 98cc. 125.-. 125 cc 100.-. 2* Een slecht kerstrap port? Onderwijzer heeft nog enkele uren vrii voor het geven van bijlessen en hulp bij huiswerk tegen normale vergoeding. Br. onder no. 3623 bur. v. d. bl. 2 Nieuw Caltex Edel- Haardolie, meer warmte voor minder geld! Speciaal Caltex produkt. Reukloos en geen roet. Neemt proef Bestellingen Caltex Servi- cedienst Fa. Sasburg. De Wetstraat 35. Leiden, tel. 21523. 2 Te koop: een pracht Jaarsmahaard en een half- Engelse kinderwagen, kleur crème. Zuidwee 43. Rijp wetering. 2 Dit jaar brengen wij wat nieuws op vuurwerk- gebied. Mooie sorteringen kersvers vuurwerk ver pakt in solide kokers. Prij zen vanaf 3.Alleen bii het vanouds bekende adres Volle Neef. Diefsteeg 19. 2 1958 de nieuwe Solex direct leverbaar Nog mooier, nog solider, nog krachtiger Gebr Huisman Hogewoerd 66-68 Eigen financiering Tel 3129? 2 Aangeboden: bloemis- terijverg. en B. koude of warme kas. koop of huur. J. Elstgeest. Zuideinde 99a Roelofar- ndsveen, tel. K 1713—291. 2 Pako-prints. Het foto succes van dit jaar: ver lote afdrukken 7x7 en 7x10 20 cent 9x9 23 cent 9x13 25 cent Fotoreoort Fotoh N v d Horst Doe Steeds de eerste met het nieuwste! 2 Zilveren lamettaslin- gers, zwaar gevuld, uitslui tend de beste kwaliteit. 120 cm. lang. slechts 10. 16 en 28 ct. Bovendien bii el ke vijf stuks één gratis. Papiergroothandel Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. 2 Spreekt U over kaarsen van zuivere Gouda-steari- ne, dan denkt U aan de Kaarsenspecialist Padden burg. Nieuwe Rijn 11. Lan ge. korte, dikke, dunne, witte, gekleurde, rookver- drijvende, gewone huis houd- en kerstboom-kaar sen. 2 Brood voor de feestda gen blijft heerlijk vers in onze plastic broodzakken. 50 cm. lang. voor dubbele broden, slechts 10 ct. zes stuks 50 ct. Papiergroot handel Paddenburg. Nieu we Rijn 11. 2 Accordeon, gitaar, mandoline banjo trompet sax. klaiinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pre pectus Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5 tel 24358 2 Te koop: 2e hands da mes-. heren- en kinderrij- wielen Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen Dubbelebuurt 11. Riins- burg. tel. K 1718—2917. geel. bruin en rood thans verkriigbaai bii De Verf- ton. Hogewoerd 75. Leiden 2 Onze plastic goochel- bekers, een aardige attrac-| tie voor de a.s. feesten, slechts 0.50. Goochel-si- garettenkokers f 1.30. Ja panse geldgoocheldoosies slechts 0.40. Ziet onze etalages! Papiergroothan del Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 2 Kerstkransdozen. Taartranden. Caisses. Bon- bonzakjes. Kerstzakken. Cellophaanlint. Goudkoord Kerstzegels. Kerstlint. Chenille-kerstmannen. Kerstoapier. Zijdevloei. Houten lepeltjes. Houten vorkjes. Cellophaanwol. Fruitschalen. Zilverpapier. Celloohaanzakjes. Kerst hulst. enz. Papiergroothan del Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 2 Houthandel ,De Burcht' Nieuwstraat. hoek Hoogl Kerkgracht. Goedkope ge schaafd vuren latten, hardboard, zachtboard. tri plex en meubelplaten. Vraagt U eens priis bii Houthandel .De Burcht" Nieuwstraat. hoek Hoogl Kerkgracht (achter de bloemenmarkt). 2 Sjoelbakken v.a. ƒ12.-. Kindermeubelen, eiken boekenkastje. droogrek- ken. keukentafels, aan- maakhout 1.25 p. zak Ongeregeld hout en laties Vakkundig villen en slü- oen van alle zagen, ook machinezagen. Oude Sin gel 216. 2 c.v. N. Bakkei Hzn. Roelofarendsveen K 1713 487 in Groententeeitver- gunning«n en Sierteelt vergunningen. 2 Voor uw kerststukje. groen mos 40 ct. Bemoste takjes 25 ct. Denneannels 20 ct. enz. Vlieland. Nieu we Rijn 50. bij het Gange tje. 2 Schuimrubber, schuim- plastic kunstleder, plastic in alle maten .omplete be kledingen. auto-hoezen kappen pyama's, asbakjes zonnekleppen. bloemvaas- ies spiegels kaplak, rub bermaties tochtrubbers vloermatten, sloten, enz Autobeklederij Van Kunk Morssstraat 46 Tel 30552 Leiden 2 Kersttafellakens 125x 150 0.45. Kerstlooers 50x 175 0.25. 20 Kerstservet ten 0 30. 25 Kerstdrup- oelvangers 0.50. Alles in onze bekende fraaie uit voering. Papiergroothan del Paddenburg. Nieuwe Riin 11. 2 Voor verbuur zonder chauffeur. Customline en Consuls Garage v d. Piil. Stomowiik. tel 1916K 1761. 2 Accu service Groenen, Nieuwe Rijn 106. tel 2314C Leiden. Het aangewezen adres vooi aankoop van Uw batterij. Tevens revi sie. reparatie, laden en verhuren van batterijen Gratis leenbatteri]. Han del en industrie korting. 2 Rijwielstalling per dag, per week en per maand met sleutel. Grote inboe del: boekenkasten. bu reaus. diverse kasten, ta fels, stoelen. bankstel, typetafel, divan, opklao- bedden. divanbedden, ma trassen. ameublementen, kassa. Pluym. Hoogewoerd koo^t inboedels. Tel. 21266 2 V.W zig-zag naaimach. van de ..Victoria" Werke A G Neurenberg (Did sinds 1886 en de Carson als gewone huishoud naai machine looen soepel en geluidloos! Uw adres: Rooyackers Leemanstraat 31. Leiden tel 31324 2 Rooyackers en naaima chines een begrip, prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd ziin Naai machinehandel Roovackers Leemanstraat 31. Leiden, tel 31324 2 2-pers. veren bed. De- venter-kleed; 4 fauteuils: zwaar eiken spiegelkast: open boekenkast: 2-pers. eiken ledikant met soiraal gaskachel- open haard: spiralen. W. F. Kooreman. Nieuwe Riin 9. t.o. V. en D. let op tel. 23261. 2 Houthandel .De Burcht' hoek Nieuwstraat—Hoogl Kerkgracht. Maak zelf uw meubelen en zolderka mers. Wii leveren alles op maat en voordelig. Koop bij de vakman, daar heeft U gemak van! 2 Houthandel .De Burcht' Nieuwstraat hoek Hoogl Kerkgracht Geoerf. hard board 244x122. 366x122 305x122 bij hele platen 2.50 m2. Plasticplaten in 24 kleuren, tegelboard v.a. ƒ5.75 m2. U koopt voord -• lig bij de Burcht. 2 7 Nieuwjaarskaarten. samen 10 ct. Bedrukt met diverse landschappen ir kleurendruk, met goud af gewerkt. Alleen met ad vertentie 7 stuks voor 10 ct. Geldig tot 31 december. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43 Lei den. f? Wegens omstandighe- en: Duitse kruiss. oiano pracht klank „Gever" 750.Teylerstraat 141. Den Haag. 2 Wegens vertrek. Philips radio van 1935 iets moois 125.-; Dual platenspeler. 3 snelheden met platen f 50.-: sleestofzuiger 125 V. 25.-; meisjesfiets ƒ45.- Maresingel 3. 2 Wasmachines f 395. met sneldroger merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me de Enkele beschadigde machines belangriik goed koper Ook op gemakke liike betaling voorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straal 48 Noordwiik Zee wee 1 Katwiik/Zee 2 Met 'n schrijfmachine maakt U snel keurige brie ven en gelijk copieën. Een prima machine is o.a. de „Kolibri" in tas. ƒ260 contant ot in 2. 6. 9. 12 mnd. Vrijblijvend demon stratie en proefplaatsing. Hees Kantoormachines Ho- gewoerd 92. tel. 31983. 2 Aangeboden: r>artijtje best gewonnen hooi. -± 2 ton. oogst 1957. Te bevra gen bij: A. H. Uilenburg. Poeldijk 16A. Rijpweterin" (Z.H.) 2 Kinderriiwielen 25.— goedkoper Door aankoop van enorme nartii kinder rijwielen iongens en meisjes met remnaal tn 5 kleuren Volle garantie Thans f 58 alleen con tant Fa Dusoswa Turf markt 2 Leiden Kerkstr 48 Noordwiik- Zeewpp 1 'Catwiik/Zee 2 In één dag uw oude matras als nieuw terug maar dan alleen öii Jar Vonk matrassenmaker» stoffeerder». Haarlemmer straat 81. Leiden Tele foon 22580 2 Flitsfoto's met Kerst mis en Oudejaar door om advies altijd geslaagd Reeds Vanaf f 11.— eer flitser. A. G. Ober foto- handel. Hooglandse Kerk- koorsteeg 5. Let op: t.o St. Elisabeth Ziekenhuis Hooigracht. 2 Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen dank zii de rolfilm- en flitslamoies automaat van fotohandel N. v d Horst. Doezastraat 1 39. tel. 24702. DIVERSEN 2 Auto-rUles! Dan naar Autorijschool „Metro". Oosterstraat 2c. Gasstraat 46. telef. 31493. Geeft les met de nieuwste Austin Metropolitan 1958 2 De Kniltax breit in enkele uren wat anders wekenlang moest duren! De Knittax breimachine breit rpcht aveierht oa- tent en ontelbare natro nen Inlichtingen Var der Soek Haarlemmerstr I98n Leiden tel K 1710-23214 2 Verhuur zonder chauf feur. 4-5-6 oers All i<k- verzekenng De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billijke tarievpn Werkhoven's r xe auto- \erhuur Van t Hoti-traat II Leiden tel 22300 2 Herenhoeden stomet), modelleren nieuw lint nieuw leer eventueel ver groten of verkleiner. Vnnr vakwerk v Velsen. hod- denkliniek Donkersteen 3 2 Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur, tevens nieuwste Forc Con sul beiden met radio en Morris Minor Alléén nieuw maWinal billta rief. Stiodonk Hoo«l. Kerkeracht 30 tel 31608 2 Engels. Grondige exa- menonleidine handelscor respondentie spreekvaar digheid Cambridee Spoedopleiding Emigran ten Vertalingen W Ver boog Leraar Engels beë digd Tolk/Vertaler 'Prof Cert Cambridge Univer sity Steenschuui 18 Lei den Telefoon 25335 2 Een dier kwijt? Een aier gevonden? Stichting Amivedi: mevr. J. Brons geest. Zeemanlaan 57 tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen Ami vedi neemt geen dieren op 2 A.s bruidjes wii ver huren 1ste klas bruids— toiletten, compl m sluief. handsfhoenen en tasie. ook bont en maraboe- capes. Hygiënische ver zorging Besorepk vroeg tijdig Fa J .J SI009 en Zn Stille Riin 11. Telef. 20868.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3