LAKENS,.SLOPEN Master Sheets LAKENS 1 1 IT 8H 1 H H Abonnementsconcert Residentie Orkest EXPORT „MASTER SHEETS' Het Leidsche Wollen Dekenhuis Scheep 3 9 1 BEKENDMAKING VRIJDAG 20 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 kort tijdsbestek voerde het Re sidentie-orkest de Concertante Mu- sik van Blacher uit, melodisch spel van rhythme zonder problemen en goed gecomponeerd. Zij die bezwaren maakten, zo kort op elkaar twee keer deze muziek op het programma voorgediend te krijgen, zullen zich wel verzoend hebben, met deze mu ziek in zo'n voortreffelijke uitvoe ring. Dan speelde Willem Andriessen het 4e pianoconcert van Beethoven, dat (hoe dikwijls men 't ook heeft horen spelen) altijd bewondering wekt, om de poëthische gedachte, die de componist erin gelegd heeft. Toen de kunstenaar Andriessen op het podium kwam om in alle eenvoud zijn sober, maar groots opgevat pro gramma, het genoemde pianoconcert, te .vertolken, werd hij onmiddellijk hartelijk toegejuicht. De benadigde pianist, die vijftig jaren lang, zijn toehoorders gelukkig heeft gemaakt door zijn serieus en knap klavierspel, die de kunst gepeild heeft op haar waarde, die de weg wees aan zove- len naar het innerlijk vooral van de klassieke muziek hem bewonderen wij om zijn eerlijke kunst, die hij voor velen inleidde èn uitvoerde. Rustig aan de vleugel gezeten, speelt hij ingetogen (zou men willen zeg gen) en gevoelig voor klankkleur. Men was opgetogen tot in de wol ken, over de fijnzinnig opgevatte in terpretatie, die met het begeleidend orkest één volmaakt geheel vormde. Werd deze bijzondere mens al met opvallend applaus ontvangen, bij zijn weggaan brak er een ware orkaan van bijval los, en de ereburger van Amsterdam, verheugd en ontroerd, dankte zijn toehoorders voor hun hulde door het spelen van een Ma zurka van Chopin. •"POT BESLUIT een fraaie interpre- tatie van de Symphonische Suite Shéhérazade naar Duizend en één FILMAVOND OP INTERNATIONAAL NIVEAU VAN „DE NATUURVRIEND" Gisteravond nam De Natuurvriend, aquarium- en terrariumhoudersver- eniging, afscheid van 1957 met een geslaagde filmavond op internatio naal niveau, in het St. Antonius Clubhuis aan de Mare. Niemand min der dan de bekende Belgische ci neasten en natuurliefhebbers, de he ren Carels en Wante presenteerden voor de leden van de „De Natuur vriend" en De Leidse Aquarium- vrienden hun grote kleurenfilm „Aquarium juwelen". Hiervoor wa ren tevens uitgenodigd leden van de Kon. Natuurhist. Ver. en de Leidse Amateur-fotografen vereniging. De voorzitter van De Natuurvriend de heer W. Zwart opende deze avond met een woord van welkom in het bijzonder tot de belangstellenden van de uitgenodigde verenigingen. Na een korte inleiding, in de gezellige Vlaamse verteltrant, waarin de heer Carels hulde bracht aan de twee grote Nederlandse natuurliefhebbers en -kenners: Thijsse en Heimans, werd de aandacht der aanwezigen opgeëist voor de met schepnet gewa pende schooljeugd. Het doodgewone stekelbaarsje, maar ook de meest bi zarre, vaak ongekende en meestal onbereikbaar voor de doorsnee lief hebber, schoonheid uit de tropische koraalzeeën, werd in deze meester lijke film op het doek gebracht. Men zag ook de unieke verfilming van de broedzorg van vele vissen, zoals van de Paradijsvis, Betta Splendes en enkele chiclidensoorten. Juweel tjes van vissen in alle mogelijke kleuren en variaties passeerden de lens en we kunnen dan ook niet ders vaststellen dan dat De Leidse Aquariumliefhebbers en belangstel lenden het neusje van de zalm heb ben voorgeschoteld gekregen. Nacht van Rimsky Korsakow. Deze toch is de toondichter, die in een exotische sprookjessfeer in een prachtige instrumentatie de wonde re verhalen van de sultane vernuftig aaneen verbond. Van alle verhalen is het laatste wel het mooist en meest bewogen, nl. het Feest in Bagdad. Alle thema's zyn hier verwer'. t in een roes van feestelijkheden. Daarna de storm op zee, en uit is het ver haal waarin verteld wordt, dat het schip te pletter is geslagen. Shéhé- razande spreekt de harmonische slot woorden. 't Blijkt, welk een ontzag gelijke fantasie de componist heeft gehad, toen hij dit werk schreef. Het orkest speelde in topvorm. Er is genoten van zoveel muziek, alles zins en volop. Aan de dirigent werd dit kenbaar gemaakt door daverend applaus. Herman Krebbers mocht voor zijn mooie vioolsolo een extra compliment in ontvangst nemen. J. KORTMANN Begrafenis mevr. E. Pley-Langezaal Zeer groot was hedenmorgen in de St. Petruskerk de belangstelling voor de uitvaartdiensten en de begrafenis van mevr. E. C. M. Pley-Langezaal, die dinsdag j.l. in het St. Elisabeth - ziekenhuis is overleden. Mevr. Pley heeft zoals reeds deze krant is geschreven zeer veel werk gedaan in Leiden, voornamelijk op sociaal en charitatief terrein. Zij deed dit werk in alle stilte, maar in de vele jaren van bescheiden arbeid heeft zij zich vele vrienden gemaakt. Geen wonder, dat dit hedenmorgen tot uiting kwam bij de stille H. Mis sen, die tot intentie van de overlede ne werden opgedragen, bij de H. Mis van Requiem of bij de begrafenis op het kerkhof aan de Zijlpoort. De Re quiemmis werd hedenmorgen om tien uur opgedragen door pastoor W. E. Blok, met assistentie van kapelaan C. W. Thomas als diaken, en kape laan B. Truyens als subdiaken. Kape laan J. W. M. de Jong was ceremo- niarius. Op het priesterkoor hadden plaats genomen deken W. P. M. Haring, pas toor Auxentius van Schalen o.f.m. en pastoor A. P. Louwe o.f.m. uit Haar lem. In de kerk waren ondermeer aanwezig pastoor F. A. M. Bernefeld en vertegenwoordigers van katholie ke organisaties en instellingen in Lei den. De belangstelling op het kerkhof was eveneens zeer groot. Ondermeer waren aanwezig, mr H. F. A. Don ders, voorzitter van het Sociaal-Cha ritatief Centrum, vertegenwoordigers van ziekentriduum, zusters van de Vrolijke Arke, de gemeente-ontvan ger, de heer F. Verstegen, de St. Vin- centiusvereniging, prior Y. Snabel van het Kruisherenklooster te Zoeter- woude, pater J. Sweerts, O.S.Cr., di recteur van het S.F.R., pastoor Berne feld, kapelaan J. A. M. v. Adrichem, familie en vrienden van de overlede ne. Kapelaan J. W. M. de Jong ver richtte de absoute. Onze zeer bekende exportkwaliteit lakens en slopen van een Twentse fabriek, die o.a. enkele bekende Nederlandse merken maakt. Wij zijn er ook in geslaagd deze kwaliteit voor onze firma te reserveren. SPECIALE VERKOOP: van gegarandeerde kwaliteit, in Amerikaanse verpakking. 1-persoons, 150 breed, glad6 95 2-persoons, 180 breed, gladg 1-persoons, geborduurd y 2-persoons, geborduurd g gtj slopen, glad gij slopen, geborduurd 2 25 Ter kennismaking, zolang de voorraad strekt, bij elk laken een bijpassende sloop voor 25 cent HAARLEMMERSTRAAT, HOEK DONKERSTEEG GEM. AANKONDIGING Door de Sociale Raad te Leiden is uitgegeven een „Gids voor het maat schappelijk werk te Leiden". Omdat de laatste uitgaven van een dergelijke gids dateert van 1951, was het nodig, dat een nieuwe gids aan de gewijzig de omstandigheden werd aangepast. In deze gids zijn enige verbeterin gen aangebracht, die de houdzaam heid bevorderen. Het aantal hoofd stukken werd van twaalf tot zes te ruggebracht. De inleiding geeft de hoofdindeling aan van de verschil lende terreinen van maatschappelijk werk. Op overzichtelijke wijze zijn de vele sociale en charitatieve werkzaamhe den hierin ondergebracht. Ongetwijfeld zal deze gids er toe bijdragen, dat het sociaal en chari tatief werk Leiden doeltreffend en efficiënt gedaan wordt. Hij is ver krijgbaar op he bureau van de so ciale raad, Nieuwsteeg 6 boven. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 21 december 1957 tot en met 17 januari 1958 ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stad huis, kamer 111) voor een ieder, in ontwerp, ter inzage zal liggen een plan tot herziening van het partiële uitbreidingspion „LeidenZuidwest", vastgesteld bij raadsbesluit van 6 juni 1955, no. 149, met betrekking tot gronden, begrensd door de Fon- tuinsloot, de Trekvliet, de Voorscho- terweg en de westzijde van de Chur- chilllaan (kaart gemerkt K IId-1032 I E), met bijbehorende bebouwingsvoor- schriften. Leiden, 19 december 1957. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Tuin wedstrijd „Ons Belang" De uitslag der tuinwedstrijd van de woningbouwvereniging „Ons Belang" was als volgt: POTLOOD en GEEST li 2 4 mr 7 8 10 11 15 ,6 18 19 20 22 24 No. 535 Horizontaal: 1. honing bij, 4. rivier in Nederl., 7. iemand de achting geven welke hem toe komt. 8. bijwoord, 9. afval van stro, 10. vaarwel. 11. omgekromd schaaf sel, 14. ieder. 15. honingbij, 17. voor zetsel. 19. lichaamsdeel, 21. voor zetsel, 22. tegenstelling van hoge, 23. verlegen. 24. roodachtig. Verticaal: 1. scheepsvloer, 2. rijst brandewijn, 3. keerregel (dichtk.), 5. plechtige gelofte, 6. kleine druif zonder pit, 10. stad in N.H., 12. stad in Duitsland, 13. schittering. 16. dus (Lat.), 18. streling, 20^-puntig voor werp. Oplossing morgenavond. Oploss'ng No. 533 Horizontaal: 1. amper, 4. aar, 7. Senne, 9. last, 11. o.l., 12. era, 13. kol, 14. ge, 15. made, 16. Essen, 17. Don, 19. Leens. Verticaal: 1. Aa, 2. massa, 3. pret, 5. teller, 6. slegel, 8. nood, 10. Ares, 13. kanon, 15. mede, 18. N.S. Gevoelige kerstavond Kath. Vrouwengilde Het Katholiek Vrouwengilde van Leiden heeft gisteravond in de Ro- manuszaal aan de Mare zijn leden \ergast op een kerstavond, die een juiste mengeling was van ernstige bezinning op het kerstgebeurena en \an ontwapenende vreugde om Chris tus' geboorte. In haar welkomstwoord heeft mevr. H. J. LindenhoffHop een In me- moriam uitgesproken bij het ver scheiden van mevr. E. C. M. Pley Langezaal, die door haar dood een grote leegte in de gelederen van het Gilde zal achterlaten. Leden en genodigden herdachten de overledene met gebed. Nadat al len gezamenlijk het „Nu sijt welle- comè" hadden gezongen, heeft pater J. H. I. Nieuwenhuyzen, geestelijk adviseur van de Gilde-afdeling een kerstgedachte uitgewerkt onder de titel „Gods gang naar ons". Hierin zeide hij, datrde voorstelling, die wij ens van God maken, altijd belache lijk is in verhouding tot wat Hij IS. Iedere middag luidt het Angelus j als een vreugdevolle boodschap van j het altyd boeiende geheim van de I menswording van Gods Zoon. Het Goddelijk Kind is de mensgeworden I heerlijkheid van de Vader en de per- soonlijke band, die wij met God hebben. Wij moeten God vragen om de ge nade, het Kind te zien, zoals het is. Dan eerst zullen wij hem, als Gods verloste kinderen beminnen en daar door onze naasten liefhebben. In de ze geest is het Kerstfeest ons zalig De woorden van pater Nieuwen huyzen werden omlijst door samen zang en gramofoonmuziek. Voor de pauze voerden een groot aantal kin deren een alleraardigst kerstspelletje op onder de titel „Jezus is geboren". Het was geschreven door C. Vlas man en ingestudeerd onder regie van de heer Van Leeuwen. Ontwaoenend v/as de toewijding en de ingetogen heid waarmee het kleine goedje met zang en declamatie het Kerstkindje hulde kwam betuigen. Kerstdeclamatie door mevrouw Van NeerBraam en een oorspron kelijk kerstspel van Godfried Bo- mans, ..De nieuwe kerststal van de pastoor", dat door enkele grotere kin deren, met hulp van verschillende „beeldige" kleinen werd vertolkt, werd na de pauze weer voorafgegaan en besloten met samenzang, waarna mevrouw LindenhoffHop de intie me bijeenkomst besloot met harte lijke dank aan allen, volwassenen en kinderen, die aan de verweze- lijking van de plannen voor deze kerstavond hun medewerking had den verleend. Grote voortuinen: 1ste prijs M. J. Verhagen (beker); 2e prijs: S. H. Marck, A.van Mastricht, wed. Slig- gers, A. A. de Leng, A. C. Bonarius,- C. Streefland, C. D. den Os. 3de prijs: W. v. d. 'Berg, A. Singerling, A. Wendt, Jef van Beek, J. E. van Bie zen, J. de Man, Joh. v. d. Bos. 4de prijs: A. Louwrier, H. J. P. Wortman, A. Heetveld, Jac. van der Leek, J. W. Rijsdam, J. G. v. d. Pompe, H. de Graaf, Joh. Ober, J. H. v. d. Berg, A. v. d. Velden, J. G. Veen, mevrouw Kooger, H. Habraken. 5e prijs: H. J. W. Kwik, J. Kukler, A. Gerritsen, H. J. Dickhoff, L. Volkers. Kleine achtertuinen: 1ste prijs P. Winterkamp (beker), L. J. de Waal, W. Teleng, D. Galjaard, P. G. M. de Winter. 2e prijs: J. P. Crama, J. Dreef, C. Baart. 3e prijs: J. Boetekees, II. Kerkvliet. 4e prijs M. J. Willem- se C. Scheurwater, mevr. Kaakvan Giezen, J. Gerritsen. Voortuinen: 1ste prijs: A. A. de Leng (beker). 2de prijs: mevr. Van der Velden. 3de prijs: Joh. v. d. Leek, Joh. Ober, A. Wendt, Joh. v. d. Bos 4de prijs: C. Scheurwater. 5de prijs: Jef van Beek, A. Gerritsen, Veen, J. Kukler. Uitslag potplantenk week wedstrijd: In verband met het feit dat geen der inzendsters aan het dor de jury vast gestelde aantal punten kwam, werd géén eerste prijs toegekend. 2e prijs: mver. Verhagen. 3e prijs: mevr. Verlaan, mevr. v. d. Wilk, mevr. Winterkamp, mevr. v. d. Wijn gaard. 4e prijs: mevr. Florisson, mevr. Baart, mevr. v. d. Bos, mevr. De Leng, mevr. Kaakvan Giezen, mevr. Sliggers, mevr. Gijzenij, mevr. Wil- lemsen, mevr. v. d. Linden, mevr. Van Mastrigt, mevr. Chaudron, mevr. Heetveld, mevr. Crama, mevr. Pe tiet, mevr. Westbroek, mevr. Slegten- horst, mevr. Zirkzee. 5e prijs: mevr. Vijlbrief, mevr. Kwik, mevr. Eduard, mevr. Teleng, mevr. Boot, mevr. Gerritsen, m,evr. Ober, mevr. De Winter, mevr. De Waal, mevr. Se- gaar, mevr. van den Berg, mevr. Streefland, mevra v. d. Berg, mevr. van der Velden, mevr. Jansen, mevr. Oppelaar, mevr. v. Giezen. Alle prijzen bestonden uit pakken textiel. KLAVERJASSEN VOOR BLINDEN EN INVALIDEN. Voor de vierde maal heeft de kla ver jasclub Haagweg klaverjas wed strijden uitgeschreven ten bate van de blinden en invaliden van de ge meentelijke werkplaats. Door de griep is het een wedstrijd geworden, die veel tijd in beslag nam, maar gis teravond heeft men dan toch de eind streep bereikt en kon de prijsuitrei king in het clubgebouw-café J. v. Die- men plaats vinden. De secretaris, de heer A. Kruithoff, sprak omda* de voorzitter door ziekte verhinderd was een welkomstwoord o.m. tot de directeur van de werk plaats, de heer Bassie, en de adj-di recteur, de heer Bakker. De opbrengst was ondanks de moeilijkheden door ziekte der deelnemers nog vijf gulden hoger dan het vorig jaar en penning meester, de heer W. Hannaart, was in staat de heer Bassie een bedrag van 210.voor de ontspanning van blinden en invaliden der werkplaats te overhandigen. Een geheel ver nieuwde invalidenwagen werd bij dit geschenk gevoegd. Leidse Universiteit In de staatscourant van vandaag zijn de volgende benoemingen bij het hoger onderwijs gepubliceerd: Bij koninklijk besluit is, gerekend van 16 september 1957 tot een nader te bepalen datum, de bij eerder k. b. aan dr W. L. G. Lemaire, gewoon hoogleraar aan de Leidse universiteit, verstrekte opdracht tot het geven van onderwijs in het conflictenrecht (Waaronder begrepen het internatio naal privaatrecht en het intergentiel recht) en het westerse privaatrecht van de Overzeese Rijksdelen en van Indonesië uitgebreid met: het bur gerlijk recht. Zijn benoemd: aan de rijksuniversi teit te Leiden alsnog voor het tijdvak van 1 mei 1957 tot en met 30 april 1958 tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse bij het Academisch Zie kenhuis dr A. E. F. H. Meyer, thans wetenschappelijk ambtenaar. Smeterlin weer in Leiden Vrijdag, 27 december zal voor de Leidsche Kunstkring „Voor Allen" ip de Stadsgehoorzaal optreden de beroemde Poolse pianist Jan Sme terlin. Deze Chopin-vertolker bij uit nemendheid. zal een keur van wer ken van Ohopin ten gehore brengen. Postduiven Zaterdag en zondag organiseert de L.P.C. in Oud-Hortuszicht haar jaar lijkse clubtentoonstelling. Meer dan 200 vogels worden voor deze show ingezonden. Leidse Agenda ZATERDAG. 21 DECEMBER K. O. Kerstfilm. „Het wonder van de 34ste straat" Luxortheater, 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal. 10 tot 4 uur en donder dag bovendien van 7.30 tot 9 30 uur- Van Gogh-tentoonstelling, tot 16 de cember. Lakenhal: tentoonstelling van Haagse aquarellen, tot 16 december Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1) Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en.feestdagen 24 uur Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. JUBILEUM W. TH. ALTING De heer W. Th. Alting; werkzaam aan de gas- en stroomberekening van de Lichtfabrieken, was gisteren wij meldden het reeds 40 jaar in dienst van dit bedrijf. Nadat hij ten stadhuize uit handen van de wethou der voor de bedrijven, de heer D. v. d. Kwaak, de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen had gebaf de heer Alting zich met zijn echtgenote naar Nassau ontvangen had begaf de heer F. J. J. Meuwese, aangezien de direc teur, ir Y Ykema, verhinderd was. d jubilaris met enige toepasselijke woorden de oorkonde en de gratifi catie van het gemeentebestuur over handigde. Spreker dankte de heer Alting voor de langdurige en met veel toewijding bewezen diensten en sprak zijn beste wensen uit voor de resterende jaren. Ook de overige bij de plechtigheid aanwezige heren uitten hun waar dering voor de werkkracht, het ver antwoordelijkheidsgevoel en de pret tige omgang van de heer Altine Na mens het bestuur van de Personeels vereniging ontving de heer Alting een waardevolle herinnering aan deze terwijl mevrouw Alting een bloemenhulde in ontvangst mocht nemen. Het personeel van de gas- en stroombereking, inclusief het me- teropnemerscorps, had zich intussen verzameld in de kantine en hier wa ren het de heren J. Bonsel en C. M. J. Verhagen, die zich in hartelijke 'bewoordingen tot de heer Alting richtten en in hun toespraken her innerden zij aan de uitstekende ver standhouding met de jubilaris. Enige attenties onderstreepten hun woorden van waardering. Tot slot dankte de heer Alting, ook namens zijn vrouw, voor zo veel hartelijkheid. Hij sprak de hoop uit, dat het hem gegeven moge zijn, met dezelfde opgewektheid zijn ar beid in de nog resterende jaren voort te zetten. Van de gelegenheid tot gelukwen sen maakten vele collega's gebruik. BIOSCOPEN. De films in de week van 2027 december zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: ino: „Dwars door Parijs". 14 i. Lido: „Zoek het maar uit". Alle leeftijden. Luxor: „De baby-sitters van de marine". Alle leeftijden. Trianon: „Tantes laatste stunt". Alle leeftijden. Rex: „Vallei der wetteloosheid' 14 jaar. Vóór honderd jaar Advertentie: De Ondergeteeken- de heeft de eer bij deze het ge ëerde Publiek te berigten, dat hij alhier is aangekomen met eene Oost-Indische Koe en Kalf; het Kalf zuigende aan de moeder. Nog nimmer is zulks alhier ten toon gesteld ge weest en H.H. Liefhebbers kun nen overtuigd zijn, dat de be- zigtiging daarvan hunne belang stelling overwaardig is. Hij vleit zich dan ook met een druk be zoek vereerd te zullen worden. Men vervoege zich in het Hee- ren-logement van den Heer Ver- haaff van den Burg alhier. Hij zal gedurende drie dagen hier vertoeven. Entreé 49 Cents. (get. J. E. van Straten, Rotterdam). Weinig verandering In de nacht van donderdag op vrij dag daalden de temperaturen op vele plaatsen aanvankelijk tot het vries punt, wat gladheid van wegen tenge volge had. In de loop van de nacht begon de wind iets in kracht toe te nemen en steeg het kwik een paar graden. De toeneming van de wind hield verband met een omvangrijke zuidwestelijke stroming, die zich van de Azoren via de Britse eilanden en de Noordzee, naar Zuid-Scandinavië uitbreidde. Deze stroming voert ta melijk zachte oceaanlucht aan. Langs de noordelijke begrenzing van de stroming lopen enkele storingen in noordoostelijke richting over Schot land naar de Noorse kust. Dtze be grenzing verplaatst zich langzaam in oostelijke richting, maar zal ons land de komende 36 uur nog niet bereiken. Er komt dan ook niet "eel verande ring in het heersende weertype. Aan gezien in het oosten van het land de lucht uit Frankrijk wordt aangevoerd, kan de temperatuur daar tot om het vriespunt dalen, overdag loopt het kwik overal tot boven het vriespunt op. De neerslagkansen blijven gering. LENTE IN DE WINTER Show van bloeiende Hyacinthen, Tulpen, Narcissen en Amaryllis. 2328 december le Kerstd. gesloten H.B.G.-HALLEN Advertentie GLADIOLENTEELT IN ACHTERHOEK MISLUKT. In het afgelopen jaar zijn verschil lende kwekers in de Gelderse Ach terhoek begonnen met de aanleg van proefvelden vóór de teelt van gladio len. Men was in de veronderstelling, dat de aard der gronden daar uitste kend geschikt zou zijn voor deze bloembollenkweek. Thans zijn de resultaten van de verschillende bedrijven bekend ge worden. Verschillendbedrijven no teerden in het afgelopen jaar flinke verliezen, terwijl andere nog nauwe lijks de eindjes aan elkaar hebben kunnen knopen. Zo werden op een proefterrein van 1 ha in de gemeen te Lichtenvoorde tien gangbare va riëteiten uitgezet. Het percentage le verbare knollen bewoog zich tussen de 35 tot 68 procent, terwijl zes van de tien rassen een van 48 "t. tot 1,58 per arbeidsuur het nadelig saldo op leverden variërende gemiddelde van het gehele perceel gaf een arbeidsbe- loning per uur te zien van 6 ct. (Maasb.) KATWIJK Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 der Wederopbouwwet vergunning te ver lenen tot de bouw van: een boswachterswoning in het „Panbos", kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie B nr. 5324 De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden tot 27 december a.s in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. Advertentie NIET BEZORGING Bij eventuele NIE1 BEZORGING vaD De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uui (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE Marktberichten LEIDEN. 20 dec. Vee. Aanvoer: 5 stieren, 45 melkkoeien, 250 vette koeien, 69 varekoeien, 19 graskalve ren, 33 vette kalveren, 59 nuchtere kalveren, 40 vette schapen, 607 vette lammeren, 13 varkens (zeugen) 302 schrammen, 556 biggen, 5. geiten. To taal 2033 stuks. Notering: melkkoeien 800950, vette koeien 2.50—2.95 per kg. gesl. gew., vare koeien 600—800, graskal veren 2.5C3.00 p. kg sl gew., vet te kalveren 1.90- 2.90, nuchtere kal veren 1.501.70, vette schapen f 85 100, vette lammeren 85 105, zeu gen ƒ225300, schrammen 6090, biggen 32—40. Handel: voor melkkoeien levendig, vette koeien redelijk, vareloeien stil, graskalveren lui, vette kalveren kalm. nuchtere kalveren rustig, schapen en vette lammeren willig, zeugen schrammen en biggen zeer matig. Kaas Aan 'oer; 18 partijen Goudse kaas. Notering: eerste kwa liteit 2.17—2 25, tweede kwal. 2.10 —2.16. Handel traag. LEIDEN, 20 dec. Groente. Andij vie 2658, kroten 7—17, kroten, ge kookt 20—25. boerenkool 10—25, ro de kool 6—10, gele kool 6—10, groene kool 813, witte kool 6, prei 10—30, stoofsla 12—23, spruiten A 52—70, id. B, 4155, tomaten A 56- 1.12, id B 46—50, id. C 26—1.00, uien 6—13, was- peen 10—15, witlof 66—1.12, knolsel derij 13—25, sla A 3 50-12.—. id. B 3.00^8.00, peterselie 49, selderij 6 —11. VINKEVEEN, 18 dec Groente. - Andijvie 62, boerenkool 23—28, prei 29—35, waspeen A II 10—13, witlof A II 88—93, witlof E II 83—84 ct. per kg., Peterselie 17—19, selderij 30—34 ct. per bos.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2