GS Dit maal een week bedenktijd! TWINTIG PRIJSWINNAARS Maandag a.s. opent Bioemlust haar poorten 'n TIP VAN BOOTZ Patiënten dagvaardden ziekenfonds voor de vergoeding van tandheelkundige hulp VRIJDAG 20 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 pagina staan tien (TROOST) Prettig nieuws hebben wij vandaag voor twintig puzzelaars, die deelnamen aan de vorige prijzenpot- prijs vraag. Het best uit de bus komen nog altijd de families, die in gezinsverband aan de slag gaan en waarvan vader, moeder en verscheidene kinderen zoeken naar de op lossing van de P.P. Als zij dan door logisch denken de juiste antwoorden vrijwel allemaal weten te vinden, kunnen wij zo'n gezin ook prompt met een prachtige prijs verrassen, omdat ook kolommen, die niet feil loos worden ingevuld, tezamen nog een flinke troost prijs opleveren. Zo ontvangt bijvoorbeeld de familie J. TACKE, Pie- ter Brinkmanstraat 3 te Tilburg dank zij zulk een voorbeeldige samenwerking 286.84 en de familie A. OOSTERS, Gentiaanstraat 4, Bergen op Zoom door een bijkans gelijke prestatie 237.62. In ons rayon konden de volgende troostprijzen wor den toegekend: Fam. v. Cassel, Rijndijk 308, Voorschoten 14.13 Kees Stokkermans Jr, Lombokstraat 1, Leiden 12.67 Alle tijdig ingekomen geldige briefkaarten zijn drie maal minutieus gecontroleerd. Over de uitslag kan derhalve geen correspondentie worden gevoerd. OPLOSSING P.P. 21 A. Een bascule is alleen geschikt voor het wegen van grote gewichten, een snelweger is voor het wegen van vergiften niet nauwkeurig genoeg en daarom zal de apotheker voor dit werk een balans (2), die nauwkeurig is en geschikt voor het wegen van kleine gewichten, gebruiken. B. Wanneer niet de gehele opname voor vergroten geschikt is, kan de fotograaf een deelvergroting maken (1). Een Ausschnitt (3) is de vakterm hier voor. Beide antwoorden zijn juist. De fotograaf zal zeker het negatief niet weggooien, omdat het toch bruikbaar is. C. Wanneer de luchtslang van een duiker op gevaar lijke wijze tussen koraalriffen geklemd zit, zal hij zeker niet doorwerken. Ook zal hij zich niet laten ophalen, waarbij hij het risico loopt, dat de slang scheurt of afknapt. Neen, hij zal trachten zich zelf te helpen en de slang losrukken (2) of lostrekken. D. Een overwonnen gladiator, die op het einde wacht, weet dat hij van zijn tegenstander geen genade be hoeft te verwachten, want de gladiators schikten zich geheel naar de wensen van het publiek of de keizer. Wanneer het publiek gunstig beschikte (2) of de keizer (3) dan kon zijn leven gered worden. E. Volgens art. 145 van de Grondwet staat in Neder land de raad (1) aan het hoofd van een gemeente. F. De zeewesp is een uiterst gevaarlijke kwal (2), die o.m. voorkomt in de zee rondom Australië. Er is een geval bekend van een havenarbeider, die binnen een half uur, nadat hij gestoken was, stierf onder hevige pijnen. G. Men spreekt over de bladeren (3) van de bomen. Dit wordt samenge trokken tot blaren (2), maar ook bladen (1) moet volgens taalkun digen goed worden gérekend. H. De harp is een tokkelinstrument, zodat de musicus alleen van viool (1) of contrabas (3) kan hebben gesproken. Term ij n sluit na Kerstmis ■^UZZELT U MEE? Op deze eindtotaal te schrijven in de cirkel onderaan. Inzenden t3taI van de PrU"npot, gevormd uit inleggelden en saldi, na aftrek v>n Het ingevulde diagram knipt U uit ko8t*°- uitgekeerd. 6 Inzenders van een kolom met slechts en plakt dit op de blanco zijde één fout ontvangen 39*1» van de be- van een briefkaart. Aan de andere •ch'kb*re pot en onder do inzenders n van kolommen met 2 fouten wordt de afgedrukt, waaruit één oi It m zin A b.v. elk van de drie kan' adrcsseer< ,ol8t: P P' T',/erdeJld' "KStJ? 4 Postbus 35. Utrecht. uitkeringen in de andere categorieën, meer woorden zijn weggelaten, antwoorden mogelijk, dan Kan een bepaald deel van de pot niet Aan U de taak te bepalen wel- kruist U 1, 2 en 3 door en vult Naam en volledig adres van de worden uitbetaald, omdat in die ca ke van de daarbij vermelde daarachter in 6. Passen in afzender in blokletters invullen en hc*0tegoedeivan """Inzender minder (genummerde) woorden in de- vraag B slechts twee omschrij- rechtsboven 25 cent voor elke dan 2,5©. dan worden deze bedragen sp-C. iIJ 'i-rtitiiitUr. i. £^2 IQ vt i t k tt x i ingevulde kolom aan extra ze zinnen thuishoren. Het kan vingen, dan zet U twee kruisjes zegels plakken, plus het zijn, dat alle drie gegeven mo- en telt die twee cijfers op. Is porto van 8 cent gelijkheden juist zijn, maar bij C slechts één mogelijkheid, kaa"ndnjedeinbn^|l ook, dat er twee, slechts één of dan streept U dat nummer aan veloppe maar open geen enkele van deze ingevuld en herhaalt dit als totaal voor jn. kan of mag worden. C. En treft U het bij D, dat postiïjels" De tien zinnen zijn aangeduid geen enkel van de gegeven ge- Vervallen postze- met de 'etters A t.m. K. Als U vallen van toepassing kan zijn, egerjgdiTO^dgl* nu de antwoorden van een zin dan kruist U niets aan en WOrden door dé weet, neemt U het diagram en schrijft U als totaal bij D een posterijen niet ver kruist achter de overeenkom- 0. inzendingen stige letter in de eerste ko- Het diagram biedt u vier ko- moeien uiterlijk lom telkenmale de num- lommen, zodat vier gezinsle- mertjes door van de gr ede om- gen (b.v. vader, moeder, zoon I" ""s t>"» 'II" schrijvingen behorend bij die en dochter) ieder een oplos- aee„°£S"8s zi*1- sing kunnen inzenden op de- tenschappelijk ver- Als de gehele kolom op de- zelfde briefkaart. Ieder legt antwoord. door ze wijze is afgewerkt, hebt 'J 25 cent in, zodat per ingevul- zien"" eV" "voor niets anders meer te doen, dan de kolom 25 cent extra port iedereen contro- de aangekruiste cijfers op te geplakt moet worden. tellen, regel voor regel de to- ran e-n f~:-' ze talen te vermelden per zin en Inzenders van kolommen mei kolom wordt to- dan nog eens alle totalen sa- 0, 1 en 2 fouten hebben in de- men te tellen en het gevonden ie puzzel ALTIJD PRIJS de PRIJZENPOT I 1 3 [TTT LLJLL LLil KV i "i Voorwaarden 4 6 alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prys. elk meedingend gezinslid is 25 cents t-nleggeld ver schuldigd; hei volledig uitgekniptt diagram moei op een briefkaart worden ge plakt: onduidelijke veranderin gen of invulling maken een inzending ongeldig: oplossingen die na a.s. dinsdag 12 uur v m m ons bezit komen, dingen 10 centen het extra porto van 25 cent per ingevuld» kolom is geplakt, zijn on geldig: briefkaarten die event niel door PTT z(jn af gestempeld, zijn ongeldig, wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken. beschadiging ot vertraging der kaarten, over opgave en oplossing ij geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie. deze ts bindend: door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. Een woordenboek geeft een verklaring van woorden. 1 alle: 2 vele; 3 vreemde. „WU schieten het net. Daarom zei de schipper van de haringlogger tegen dc journa list. 1 liggen we stil; 2 varen we achteruit; 3 varen we volle kracht vooruit Linkshandige mensen houden met de linker hand vast. 1 een kopje; 2 een deurknop; 3 D. De trein naar het noorden had ernstige ver traging. Toch kwam ik nog juist op t(jd om getuige te z(jn van het huwelijk van mijn nicht. Tijdens de receptie werden we getrae- tcerd op 1. brandewijn met suiker; 2. engelkoeken; 3. brij met bonen. E. liet Joodse Driekoningenfeest wordt in 1958 gevierd op 1 6 januari; 2. 17 maart; 3. 1 oktober. F. Van de symphonieën van is dc „Onvol tooide" wel een van de meest bekende. 1 Beethoven; 2 Schubert; 3 Brahms. G. De „groene octopus" is een soor| die een ernstige bedreiging voor hel menselijk bestaan kan vormen. 1 inktvis; 2 cactus; 3 zwam. H. ..Austin riep de pientere knaap, toen hem gevraagd werd naar 1. de naam van de componist; 2. het merk van de auto; 3. de stichter van de staat Texas. I. „Kalmis ligt in een lang omstreden grenago- bied", vertelde de aardrijkskundeleraar, „dal vóór 1919 wel honderd jaar lang 1. van Pruisen; 2. van Nederland; ,3. onzijdig. „Biezen niets voor jou 7" vroeg de schilder aan z'n collega, „man, je weet niet wat Je zegt; ik zou het maar vlug eens gaan 1 aanschaffen; 2 proberen; 3 opzoeken. I. Natuurlijk kan de oude man tegen zijn kleinkinderen zeggen, dat oma er goed (1) of slecht (3) uitziet. Aangezien Oma echter ook een on- hergbergzaam eiland in de Bandazee is en (zoals blijkt uit de zin) de man een veelbewogen leven achter de rug heeft, waarbij het niet uit gesloten is, dat hij op Oma is geweest, kan hij wanneer hij dit eiland bedoelde, ook het woord onaantrekkelijk (2) gebruikt hebben. K. Het vinden van een Nederlands woord met acht opeenvolgende mede klinkers is niet uitgesloten of onmogelijk. Het is echter niet eenvoudig (1), want zoveel van dergelijke woorden zijn er niet. Als voorbeeld het woord „angstschreeuw". En is het in Lisse „Lente in wintertijd" jyïAANDAG 23 DECEMBER zullen in Lisse de deuren van de grote I** H.B.G.-veilinghal worden geopend voor de eerste Bloemlusttentoon- stelling van dit seizoen. De verwachtingen van deze show zijn, wat de „inhoud" betreft hoog ge spannen, zo vertelde ons de heer W. Roos, 2e voorzitter van de Stichting „Bioemlust", want er zullen meer bloemen te bewonderen zijn dan ooit te voren. En wat nog belangrijker is: door het buitengewoon gemakkelijke broeiseizoen zal de kwaliteit evenredig zijn aan de grote kwantiteit. Meer dan 2000 m2 beslaat de tentoonstellingsruimte en niet alleen tulpen, hyacinthen en narcissen zullen er te zien zijn maar ook andere gewassen als crocussen, irissen, amaryllis en poinsettia's, de bekende rode kerst sterren. Kon derhalve voorheen de propagan da gericht zijn op een betrekkelijk kleine groep van afnemers, thans moet het doel zijn de grote massa het publiek te bereiken. Daarmee groeide het reclameapparaat in om vang en intensiviteit maar ook in kostbaarheid. Jhr. v. Nispen betoogde dat er meer werk diende gemaakt van markton derzoek in brede zin: wensen en ver langens van de afnemers te leren kennen en rekening te houden met bepaalde psychologische factoren in de verschillende afnamegebieden. Uitvoerig stond spr. stil bij die z.g.n. psychologische research. Zonder deze te willen overschatten meende Jhr. v. Nispen dat dit voor het artikel bloembollen zeer belangrijk kan zijn: „bloemen worden immers niet met verstand gekocht, men moet er door bekoord worden." Daardoor treden ook grote verschillen op met betrek king tot bepaalde verlangens. De Scandinaviërs b.v. zijn gesteld op felle kleuren, een gesteltenis die men wel wil wijten aan de lange win ters in het noorden. Zulke speciale eigenaardigheden kunnen we echter ook dichter bij huis opmerken want wist U dat b.v. tulpen in rood-met- geel in Amsterdam bijna niet „gaan" doch in Rotterdam juist gevraagd worden? Wij hebben het nimmer ge weten en het lijkt eigenlijk al te fan tastisch maar het werd ons verzekerd door de heer Uyttenbogaard van Was senaar, een bekend expert in de bol- lentrekkerij, die zulks uit eigen er varing wist. De beïnvloeding van het publiek moet dus op de voor hen juistte wij ze zijn gericht en daarom mag de nieuwe wetenschap, de psychologi sche research, niet worden voorbijge zien, zo besloot Jhr. v. Nispen. fit Inflatie en bestedingsbeperking Ontlokt ons slechts één opmerking; Wij zweren bij Bootz, Die brengt nog iets groots Een TIP met een ruim(t)e werking. Inz. Hr. J. T., Bergen op Zoom ontving 1 fl. TIP -f 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Nieuwe wegen in de propaganda Het algemene beeld en de grote lijn van deze tentoonstelling is wederom van de tuinarchitect W. Buurman uit Oegstgeest die een aanleg in strakke lijnen heeft ontworpen. Hiermede kon worden tegemoet gekomen aan het verlangen de bezoekers een zo goed mogelijke gelegenheid tot rus tig beschouwen van de tentoonstel ling te waarborgen, iets wat met kronkelpaden, hoe sierlijk deze overi gens ook kunnen zijn geprojecteerd, niet altijd het geval is. Met uitzondering van le Kerst dag is de tentoonstelling dagelijks geopend van 1022 uur; des avonds is zij feestelijk verlicht. De opening vindt plaats maandag 23 december des namiddags om half drie door de burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf. Za terdag 28 december, des avonds om 10 uur wordt ze weer gesloten. In tegenstelling met verleden jaar, toen een der beide jaarlijkse Bloem- lusttentoonstellingen in het buiten land, en wel te Keulen werden ge houden, blijven ze nu beide „thuis". Wel waren er aanvankelijk plannen om weer naar het buitenland te gaan. waarbij Essen in het Roergebied een goede kans maakte, maar er rezen bepaalde moeilijkheden. Wat dit jaar niet doorging, kan echter in de toe komst weer wél gebeuren want de stichting heeft de idee van tentoon stellingen in het buitenland nog niet losgelaten. Een vak dat voor bijna 200 miljoen gulden exporteert heeft nu eenmaal propaganda nodig en men gaat nog steeds van het standpunt uit dat men het product zo veel mogelijk moet la ten zien daar waar het gebruikt wordt. AANGEPASTE METHODEN. Over die propaganda voor de bloem bollen in het buitenland sprak Jhr mr dr O. F. A. H. van Nispen tot Panner- den, voorzitter van de Kon. Alg. Ver eniging v. Bloembollencultuur en van het Centraal Bloembollencomité (CBC) onderverdeeld in twee sec toren: een Commissie voor Onper soonlijke Reclame (O.R.) en voor het Wetenschappelijk Onderzoek (W.O.). Elke tijd stelt n.l. nieuwe eisen aan de reclame en dat klemt voor het pro duct bloembollen temeer daar hier sinds de oorlog een grote verschui ving in dc afnemersgroepen heeft plaats gevonden. Waren het voorheen vooral de broeiers die de bollen koch ten, deze afzet is sterk teruggelopen en overgeheveld naar de z.g.n. droge verkoop in zaad- en warenhuizen. Bloemen naar Arabië 1250 Kilogram verse snijbloemen uit Aalsmeer zullen vandaag per lijn- vliegtuig van de Aramco naar Saou- di-Arabië worden gebracht. Zij zul len daar in de winkels van de maat schappij worden verkocht en naar schatting 24 uur na het vertrek uit Nederland prijken In de huiskamers van het personeel van de oliemaat schappij, ter opluistering van het Kerstfeest. De bloemen tulpen, anjers, ro zen, freesia's, seringen en amarylla's werden vannacht in Aalsmeer ge plukt en vanmorgen op Schiphol af geleverd. Een week later, op 27 december, volgt een tweede bloementransport van dezelfde omvang, zulks voor de komende jaarwisseling. Öp het ogen- (Advertentie) Twee fondsleden, die zich bena deeld voelden, doordat ze tijdens het tandartsenconflict geen tandheelkun dige behandeling hadden kunnen on dergaan, hebben zich tot de Maas trichter rechtbank gewend met het verzoek aan ziekenfonds te dwingen, het tandartsenhonorarium te betalen, dat nu uit eigen beurs moesten four neren. De zaak diende gisteren. De pleiter voor de beide patiënten toonde aan, dat er tussen ziekenfonds en verze kerde een overeenkomst bestaat, die de autonoom voor het ziekenfonds vastgestelde verstrekkingen waar borgt. Tandheelkundige hulp behoort tot die verstrekkingen. Tijdens het tandartenconflict, dat voortduurde van 1 april tot 4 september j.l., kre gen de verzekerden geen tandheel kundige hulp meer, waaruit pleiter concludeerde dat het fonds civiel rechtelijk in gebreke was gebleven. De verdediger van het ziekenfonds, Prijsindexcijfer iets gedaald Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek berekende het prijsindexcijfer van het levensonderhoud van gezin nen van hand- en hoofdarbeiders per 14 nov. op basis 1951 100. Het in dexcijfer inclusief AOW daalde van 124 medio oktober tot 123 medio no vember. Het indexcijfer exclusief AOW was met 118 gelijk aan dat van de vorige maand. Voor de voeding daalde het index cijfer van 123 naar 122. Dit was voornamelijk het gevolg van een vrij sterke daling van het indexcijfer voor groenten en fruit. Verder viel o.m. een prijsdaling te constateren voor vlees en vleeswaren en voor eieren. De prijs voor aardappelen steeg een weinig. Buiten de sector voeding werd een prijsdaling waargenomen voor brei- wol, terwijl het indexcijfer voor bloemen verder terugliep. Voor verkeer steeg steeg het in dexcijfer t.o.v. de vorige maand met 2 punten, nl. van 120 naar 122. Dit was hoofdzakelijk het gevolg van de verhoging van de posttarieven. blik is het in Arabië volop winter dat betekent dat de temperatuur er „maaf" 21 granden Celsius is. bestreed het argument, dat hier spra ke zou zijn van een gewone overeen komst volgens het Burgerlijk Wet boek. Voorts merkte hij op, dat de fondsen niet vrij zijn in doen en la ten, maar in alles toestemming behoe ven van de Ziekenfondsraad. Op 28 november j.i. is et in de Zie kenfondsraad een voorstel ter stem ming gebracht om over de conflict periode een vergoeding te geven voor ontvangen en betaalde tandheelkun dige hulp. Dat voorstel behaalde ech ter niet de vereiste 2/3 meerderheid van stemmen. De rechtbank zal zich tot 23 jan. beraden. UIT TREIN GEVALLEN Vordering op N.S. afgewezen De civiele kamer van het Gerechts hof te A'dam heeft gistermorgen in hoger beroep de vordering van de thans 17-jarige G. Leijgraaf, aan wie de rechtbank te Utrecht een schade vergoeding van 15.000 had toege wezen wegens verminking tijdens een treinreis in 1946, afgewezen. Leijgraaff was 1 januari 1946 als 6-iarige klaapje nabij Gouda uit eei rijdende trein gevallen en zo era- stig gewond dat hij een been moest missen. Eerst in 1953 werd een vor dering tegen de N.S. ingesteld, die aanvankelijk door de rechtbank te Utrecht werd toegewezen. In september kwam de zaak in ho ger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam. De advocaat van Leij graaf betoogde toen dat de deur van de wagon niet goed gesloten zou zijn geweest. De NS voerde aan, dat de deur waardoor Leijgraaff naar bui ten was gevallen een veiligheidsslot had en de betrokkene waarschijn lijk met de deurkruk had gespeeld. 4000 GULDEN UIT BRANDKAST. Nadat zy de deur van de brand kast piet een snijbrander hadden opengesneden, zijn enkele inbrekers met een buit van 4000,— gulden uit een bijkantoor van het afdelingszie kenfonds aan de Dordtselaan ver dwenen. De politie van Rotterdam tast nog in het duister omtrent de Identiteit van deze „nachtbrakers". SUS IV-ACTIE. In het tijdvak van 20 tot en met 31 december 1957 zullen over geheel Ne derland per gezinsverspreiding 3.000.000 SUS-kranten huis-aan-huis worden bezorgd, betrekking hebbende op de thans lopende „SUS-IV"-actie. Tussen de 3.000.000 kranten zijn door notaris mr. M. J. Meijer (Am sterdam) 150 prijsbepalende exem plaren aangebracht. Deze 150 prijsbe palende kranten wijken van de ove rige 3.000 000 exemplaren af. De af wijkingen worden in de nacht van 31 december op 1 januari tussen 0.10 0.30 uur over de zender Hilvzrsum I (402 m.) bekend gemaakt. Gelukkige bezitters van deze prijsbepalende kranten zullen tezamen 25.000 aan belastingvrije geldprijzen op 1 jan. 1958 in ontvangst kunnen nemen. Er zijn geen voorwaarden gesteld. Men heeft alleen de plicht de krant goed te bewaren, deze te lezen en naar de radio-uitzending te luisteren Deze radio-uitzending zal niet worden herhaald, zodat men in geen geval slapende rijk kan worden. 40 Vooraanstaande Nederlandse bedrijven hebben de uitgift van deze nieuwjaarskrant mogelijk gemaakt. Verloskundige hulp beter gehonoreerd De ziekenfondsraad deelt mede: De organisties van vroedvrouwen en algemeen ziekenfondsen hebben overeenstemming bereikt over een verhoging van het honorarium voor „verloskundige hulp door vroedvrou wen" aan ziekenfondsverzekeringen. Met ingang van 1 januari 1958 zal het honorarium, dat per bevalling wordt betaald, van f 40,tot 48, worden verhoogd. Voor vroedvrou wen, die de ruimere bevoegdheid, voortvloeiend uit de wet van 1 juni 1951, niet hebben verworven, wordt het honorarium van 37.50 op f 43, gebracht. De ziekenfondsraad heeft eveneens zijn goedkeuring gehecht aan een overeenkomst betreffende de herzie ning van het tarief voor het verlenen van „verloskundige hulp door huis artsen" aan verzekerden van alge mene ziekenfondsen, gesloten tussen de organisaties dezer fondsen en de landelijke huisartsenvereniging. Het honorarium per bevalling wordt verhoogd van 45,— tot ƒ60,— De bedragen voor de overige verrichtin gen als bovenbedoeld, die thans va riëren van f 5,tot 2.50 worden gebracht op ƒ7.50 respectievelijk 30.—. VIERJARIG MEISJE BIJ HET SPELEN VERONGELUKT. Een vierjarig meisje uit Amster dam is op zeer tragische wijze om het leven gekomen. Voor haar ouder lijk huis, waar zij aan het spelen was, kroop zij onder de spijlen van een bruggetje en het wegdek door, om met haar tenen bij het ijs te kunnen Zij kon het ijs echter niet bereiken, zij schoot door en kwam met haar hoofdje klem te hangen. Zo vond haar moeder haar enkele minuten la ter. Het meisje was toen reeds dood. Harvard neergestort Piloot gered In de omgeving van Zaltbommel is gistermiddag een Harvard-lesvlieg- tuig van de Kon. Luchtmacht veron gelukt. Sergeans-vlieger Biesbrock was bezig met boven het daarvoor aangewezen gebied te oefenen in het maken van een voorzorglanding. Sergeant Biesbroek moet daarbij te laag bij de grond gevlogen hebben. Volgens ooggetuigen moet het toe stel een mast van de hoogspannings kabel geraakt hebben. De Harvard is daarop in het bouwland tegen een dijk blijven liggen. Het vliegtuig stond gedeeltelijk in brand, maar toch konden enkele toegesnelde omwonen. den de vlieger uit zijn benarde positie redden. Het toestel was afkomstig uit Gilze- Rijen, de piloot werd met een ge compliceerde beenbreuk naar een ziekenhuis in 's-Hertogenbosch ver voerd. BISSCHOPSSTAF VOOR MGR BEKKERS. Op de al|emene vergadering van de Noord-Brabantse Christelijke Boeren bond, die gisteren in Tilburg werd gehouden heeft mgr. W M. Bekkers, bisschop-coadjutor van Den Bosch, de bisschopsstaf ontvangen, die hem destijds bij zijn afscheid als geestelijk adviseur van de N.C.B. is toegezegd. Mgr. Bekkers heeft zijn keuze de geestelijk adviseur kreeg enige ontwerpen voorgelegd laten vallen op het ontwerp van de beeldhouwer Niel Steenbergen uit Oosterhout. Deze vervaardigde een bijzonder mooie staf, niet met de traditionele krul- versiering, doch met een haak. dié liggende leeuwen, de oude wetten sym laar. De nodus is gesierd mot twee ligende leeuwen, de oude wetten sym boliserend, teiwijl de andere zijde tv/ee tafels voorstelt, de nieuwe wetten uitbeeldend. Vier figuren beelden uit: de apos tel Petrus met de sleutel, Paulus met het zwaard Martinus met de bis schopsstaf en Willibrordus met het kruis Ook deze zijn in de nodus verwerkt. Het materiaal voor de staf, dié de kenmerken van een herdersstaf bezit, is ivoor. De staf vormt een harmonisch ge heel met het bisschopskruis, dat de K.A.B. in het Bossche bisdom aan haar oud-adviseur zal schenken en de ring, die coursgenoten van mgr. Bekkers cadeau gaven. HONDERDJARIGE IN NIEUWE NIEDORP Op 25 december a.s. hoopt de weduwe D. Wit-Hoogland te Nieuwe Niedorp (N.-H.) haar honderdste geboortedag te vieren. Mevrouw Wit woont in het bejaarden-rusthuis Van de 32 bewoners daar zijn er 17 boven de tachtig jaar. De jubilares- se geniet een goede gezondheid en is zeer vitaal. Zij heeft veel plezier in het leven en draagt zelfs nu en dan nog voor. Eerste kerstdag zal haar een groot feest worden bereid.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11