Th. H. Heyn - veertig jaar in dienst der overheid - onderscheiden Beroemdheden-van-straks kregen in Leiden een eerste kans Kind vermist te Leiden Pastoor F. H. Heemskerk benoemd DINSDAG 3 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De KRO leende een veilig oor Iemand heeft eens gezegd, dat het geluk om talent te hebben niet voldoen de is, men heeft ook nog het talent om geluk te hebben nodig. Deze woor den lijken ons van toepassing op de gespannen lieden, die gisteravond in Kool, en Pièrre Wijnnobel (de heer Kees Schilperoort kon niet aanwezig zijn), velden op deze avond géén oor deel. Hun technicus, de heer M. Stroomer, blikte de stemmen van de candidaten in en op hun gemak zul len zij in de studio de opnamen be oordelen. De radio heeft toch niets anders dan geluid nodig. Dit ig ons inziens bij voorbeeld spijtig voor de vrolijke ac cordeonist uit Noordwijk, die tijdens zijn uitvoering komieke danspasjes het café van Den Burcht te Leiden samengroepten in afwachting van een he^vooral^ioest hebbe^van^n'def auditie, die hen door de K.R.O. gegund werch Zij konden het geluk «en SeXSüng tadfciLHU^SS duwtje in de rug geven. Zij mochten hun liedjes laten horen, hun voor- daarom ook of de zaal welUchvt geneB drachten, hun sneldichten, hun plano-, accordeon-, of vioolmuziek; «j moch- gen was méé te zi t d ffrei. I Ptl 7inffnn von T!r do nn II'O oil I f rl 17 nnmmor nroc founrinl nn flor rln ten zingen van „Ik sta op wacht" (dit nummer was favoriet onder de ncn Men begrüpt, dat lleden die in groepjes zangers-met-gitaren), het „Vilja-Ued", „Myn Moedertaal" en „Bye anestiea SDannine hun ontreden ver. Bye sweetheart geheel naar eigen verkiezen. De beroemdheden-in-spe hebben van deze kans gisteravond een ruim gebruik gemaakt. angstige spanning hun optreden ver beiden, niet licht tot meezingen be wogen kunnen worden. Springplank" naar het succes De opkomst van de candidaten was zó groot, dat een bezorgde ober op gegeven moment bezorgd bij de heer Ton Kool kwam informeren, wat hij moest doen als de zaal te klein zou blijken. Zó ver is het niet gekomen. Van half acht af kwamen steeds nieuwe van hóóp doorgloeiden bin nen, maar met eenzelfde snelheid gingen de lieden, die beluisterd wa ren door een andere deur (die van de Jacobazaal) héén. Zij koesterden in hun hart de woorden van de heer Pièrre Wijnnobel, die met een be moedigende glimlach aan iedereen zei, dat hij of zij er wel méér van zou horen. De beide jury-leden: de heer Ton Veel talent. Eén uurtje in de Jacoba-zaal van De Burcht heeft ons geleerd, dat het talent ruim gezaaid is in Leiden. Wij hebben waarlijk verdienstelijke zan gers gehoord, voortreffelijke muziek- ensembles, een gezellig boerenorkest, •mistig kijkende, maar dikwijls goed' De drie-jarige Johan Cbrlstiaan van der Nat (roepnaam Jolleke) wo nend aan de Oosterstraat 2E te Lei den wordt sedert gistermorgen half twaalf vermist. Omstreeks die tijd heeft men het kind nog spelend voor de deur van de ouderlijke woning gezien. Daarna ontbreekt elk spoor. De politie heeft gisteren in de loop van de namiddag, het water in de omgeving afgedregd, echter zonder resultaat. Jolleke van der Nat is donker blond en flink voor zijn leeftijd en heeft blauwe ogen. Hij is gekleed in een rood jasje met capuchon en draagt een wit sjaaltje. Verder draagt hij een lang zwart broekje met schouderbandjes en vermoede lijk bruine kousjes en groene pan toffeltjes. Degenen, die enige aanwijzingen kunnen geven omtrent de vermiste kleuter, worden verzocht zich te mei- Het kwartet Winsen uit Lisse. De jeugdige pianist is de zoon van één der zangeressen. ZOETERMEER zingende, lady Crooners, een operet-den aan het bureau van politie, Zon- te-zangeres met een goede sopraan,neveldstraat 10 afdeling recherche, en een sneldichter, die de rijmwoor den als rijpe kersen uit zijn mouw schudde. De hoop is een voorschot op toe komstig geluk; wie weet horen wij de artisten uit Abbenes, Hoogmade, Noordwijkerhout, Leiden, Roelof-1 arendsveen binnen niet al te lange' tijd voor de radio. I Velen van hen verdienen een wij-1 dere bekendheid. De Selvera's, u| kent ze wel, de zusjes van twee ree-1 bruine ogen, zijn ook hun vuurpijl- carrière bij een auditie van de KRO* begonnen namen van Geoffrey Land, J. v. d. Horst en Anny Palmen wer den ook voor het eerst gehoord in de springplank-auditie van de KRO. Wie weet. In ieder geval weten wij, dat van de deelnemers aan de auditie te Lei den velen een goede kans krijgen om in het amateur-programma „Spring plank" uit te komen. DE KUNSTMANEN Vanmorgen om 6.45 uur is de 2de kunstmaan door de sterrenwacht te j Utrecht gezien. Hij verscheen als een betrekkelijk zwak sterretje laag aan de oostelijke horizon en was een hal ve minuut zichtbaar. De raket van de 1ste kunstmaan is ook in Nederland niet waargeno men. De 2de kunstmaan zal morgen ochtend, woensdag 4 december, te 6.37 uur laag aam de noord- oostelijke) hemel te zien zijn als een betrekke lijk zwart sterretje, gaande van noord naar oost, zo deelt de sterrenwacht te Utrecht ons mede. Huldiging in bureau Rijksgebouwendienst te Leiden Personeel van het district Leiden van de Rijksgebouwendienst was van morgen om half elf verzameld in het bureau aan de Herengracht 24 om de opzichter, de heer Th. H. Heyn, te huldigen naar aanleiding van het feit, dat deze 40 jaar in overheids dienst is. De jubilaris was vergezeld van zijn echtgenote, zoon en twee dochters. Hij werd door het hoofd van het district Leiden, de heer P. C. Maas, met een woord van welkom ontvangen, waarna ir. W. A. v. d. Meer, directeur van de Rijksgebou wendienst, directie Zuid-Holland en Zeeland, zich tot de jubilaris richtte. Ir. v. d. Meer wees op het feit, dat in deze tijd een veertigjarig jubileum een bijzonderheid is, een jubileum, dat een hartelijke gelukwens en gro te waardering waard is. Spr. hoopte, dat de heer Heyn ook in de komende tijd in staat zou zijn, zijn beste krachten aan de dienst te geven. De heer K. P. Beekman, hoofd van de afdeling personeel en financiën van de Rijksgebouwendienst ver vulde een bijzondere zending. Hij deelde n.l. mee, dat het H.M. de Konnigin had behaagd de heer Heyn te onderscheiden met de zilveren me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nasau en hij spelde de heer Heyn deze onderscheiding op. Voor hij tot deze bijzondere mede deling kwam, mem'oreerde hij, dat de laatste veertig jaar veel ten goede is veranderd in de dienst. Hij heeft in deze tijd niet met lege handen te komen en het verheugde hem, dat hij als vertegenwoordiger van de direc teur-generaal een gratificatie mocht overhandigen. Warme gelukwensen ook aan vrouw en kinderen beslo ten zijn woorden. Als directe chef van de heer Heyn voerde vervolgens de heer P. C. Maas het woord, die teruggrijpend in veertig jaar historie, onder meer aan haalde, dat de jubilaris 17 jaar oud, aan de hand van zijn vader, de eer ste schreden deed op het ambtenlij ke pad. Hij herinnerde aan de promoties, die de heer Heyn in de loop der ja ren ten deel vielen. Met recht mocht men de heer Heyn de vraagbaak van de dienst noemens; hij was van velé zaken op de hoogte. Het geschenk, dat het districts-personeel de heer Heyn aanbood was gericht op de be langrijkste functie, die de heer Heyn, naast zijn ambt als opzichter, in neemt. Hij is n.l. koorzanger van de Meerburgkerk te Leiderdorp (de heer Heyn is inwoner van Leiderdorp) en het geschenk was een prachtig ge bonden Graduale. De heer Maas richtte zich ook tot mevr. Heyn, haar dankend voor de steun en het mededeven, dat zij haar man gegeven heeft. Voor mevr. Heyn en de dochters des huizes waren er bloemen. De afdeling O. en U. bood de heer Heyn nog een envelop met inhoud aan, als bijdragen in de aanschaf- fingskosten van een nieuwe bromfiets, waarvan een model in chocolade aanwezig was. Kruis en mol. Nadat alle aanwezigen in de gele genheid waren gesteld, de heer Heyn en familie de hand te drukken de geschenken stapelden zich op - dank te de jubilaris met een enkel woord, Waarin hij er de nadruk op legde, dat de woorden van waardering op een jubileum betrekkelijk zijn. Zij deden hem denken aan een melodie, waarin vóór vele noten kruizen zijn geplaatst. De jubeltoon ligt wat te hoog en hij was er van overtuigd, dat voor vele genoemde kwaliteiten een mol geplaatst had kunnen worden. Niettemin toonde hij zich uiterst dankbaar voor alle woorden van waardering, en voor de geschenken. Ook vor zijn persoonlijk leven ont leende hij een vergelijking aan de muziek, die „arses" en een „theses" kent. Er zijn in zijn leven lichte en donkere tijden geweest en zeker kan hij de lof, die aan hem werd gericht ook doorgeven aan zijn vrouw, die hem door donkere perioden heeft héén geholpen. Zeer dankbaar was hij ook voor de onderscheiding. Hij dankte allen, die hierin de hand hebben ge had. rake flitsfoto's met PHILIPS „Photoflux" Het feilloze flitslempje -25 ct De heer Maas wenst de heer Heyn geluk. De nieuwe pastoor van Zoeter- meer, de zeereerw. heer Frederik Hendrik Heemskerk is geboren te Amsterdam, 9 september 1906. Na zijn priesterwijding op 30 mei 1931 was hij achtereenvolgens kape laan te Wassenaar (St. Willibrord); van 19351946 kapelaan te Den Haag (H. Gerardus Majella); van 19461949 kapelaan te Haarlem (H. Elisabeth en Barbara) en van 1949 tot nu toe rector van „Huize Groe- nestein", een internaat van voogdij kinderen. Behalve het rectoraat van dit in ternaat bekleedde de rector een groot aantal adviseurschappen, o.a. het landelijk adviseurschap van de R.K. Bond van werknemers en werkneem sters in het industriële bedrijf „St. Willibrordus", van de werkgevers in de porcelein- en aardewerkindustrie Paghala, van de banketbakkerspa troonsbond en van vele Haagse afde lingen van arbeiders-, midden stands- en werkgeversorganisaties. Examen. De heer H. v. Haastert slaagde te Den Haag voor 't examen melk- en zuivelhandel. D.W.O.—H.D.V. 1—1. D.W.O. speelde tegen H.D.V. Teneinde de onproductiviteit van de voorhoede te verbeteren had de elftalcommissie een verandering in de voorhoede aangebracht welke o.i. evenmin heeft voldaan. De aanvallen van beide elf tallen wisselden elkaar met regel maat af met D.W.O. meer scorings kansen dan H.D.V., welke echter door geen der spelers konden wor den benut. Bij rust was de stand nog steeds 00. Na de rust hetzelfde spelbeeld, doch H. D. V. wist uit een scrimmage voor doel gebruik te maken de ge heel van uitzicht beroofde keeper Smits te passeren (10). Het zou nog tot 10 minuten voor het einde duren voordat D.W.O. door een zeer listig genomen vrije trap door Jan van Steenderen gelijk kon makend1). Verder zagen geen van beide partijen meer kans er iets van te maken. Verder uitslagen: H.B.S. 7D.W.O. 2 2—0; D.W.O. 3—Marathon 2 0—2; D.H.L. 6—D.W.O. 4 3—0. LEIDSCHEHDAM Ouderavond St. Janskleuterschool In het oudercomité voor de St. Janskleuterschool zijn gekozen de dames C. J. Bakkèr-v. d. Helm, J. M. van Erp-van Leeuwen en C. T. M. Hooymans-de Graaf. De heer J. H. M. van Emmerik, lid van de dio cesane ouderraad en voorzitter van het centrale oudercomité alhier, hield vervolgens een causerie over het doel en de werkwijze van een oudercomité VALKENBURG Novib. Op 28 novejnber j.l. werd in Valkenburg een Novib-comité op gericht, dat als volgt is samenge steld: C. Middelbraad, voorzitter-se cretaris; mej. S. v. d. Nagel, pen- ningmeesteresse; mevr. G. J. A. M. JonkerSchulte, mej. R. v. Dijk en de heren A. v. Delft, P. J. Eiken broek, W. A. Mathlener en M. P. v. Stijn. Als voorlopige aktiviteit zullen de komende weken iedere zaterdag propaganda-vouwbladen huis-aan- huis bezorgd worden. 1 HILLEG0M Slachtoffer aanrijding overleden De heer M. Mesman die zaterdag avond met zijn motor rijdende op de Weeresteinstraat, tegen de achterzij de van een aldaar geparkeerde auto reed, waarschijnlijk afgeleid door de wijze waarop een vrachtauto aan de overzijde van de straat achterwaarts een zijstraat in reed, is in het zie kenhuis waarheen hij na het onge val werd vervoerd, overleden. De heer Mesman, die te Nieuw- Vennep woonachtig was, was 37 j3ar, gehuwd en vader van 5 kinderen. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD (Vervolg). Verbetering van het kruispunt Haagse Schouw kan redelijkerwijze worden verwacht. Met betrekking tot de winkelplanning in Vlietwijk is het college het er mede eens, dat het in derdaad beter ware geweest, indien dit eerder in groter verband was be- zien. Naar de mening van het Centraal Orgaan ter bevordering van de bouw van Middenstandsbedrijfspanden zul len de bewoners van Vlietwijk terecht aanspraak kunnen maken op de vesti ging van winkels in dagelijkse levens behoeften. Vestiging van deze win kels zal op den duur noozakelijk zijn. Het college betreurt het dat haar pogingen om voor de gevluchte Hon garen een vijftal houten noodwonin gen te stichten op niets zijn uitgelo pen. Het was misschien te ideaal. Toen bleek, dat huisvesting niet het grootste probleem meer was heeft het college haar poging gestaakt. In over leg met de minister zal in het plan Vlietwijk 1 woning aan een Hongaars gezin worden toegewezen. Over het onderwijs waren de geluiden gelukkig niet zo somber. De houten noodschool zal 10 decem ber a.s. in gebruik worden genomen. Oprichting van een plaatselijke afde- link N.O.V:I.B. is binnenkort te ver wachten. Sportief. De invoering van schoolmelk stuit op bezwaren bij de schoolbesturen. Het college acht het niet wenselijk voor de vierde maal een poging in het werk te stellen. De verhouding SVDV-Rouwkoop is prima. Ongerust heid omtrent het gebruik der kleed lokaaltjes behoeft niet te bestaan Als er zich moeilijkheden voor zou den doen voor het gebruik der velden of gebouwen zullen zij elkaar weder kerig helpen. Het college betreurt wanneer ge ruchten de goede verstandhouding in opspraak brengen. Invoering van een ideeënbus voor de burgerij ziet het college af, wel wil zij bij wijze van proef de ideeënbus voor het to tale gemeentepersoneel invoeren. Op de banken in de publieke tribune zul len enige losse kussens komen, doch van de ventiliatie van de raadszaal ziet het college voorlopig af. Aan een oplossing voor de onrendabele aan sluitingen wordt gewerkt. In de a.s. vergadering van de Com missie voor de Bedrijven in januari 1958 zal een afgerond voqrstel ter 'a- fel worden gebracht. Gedacht is aan de moglijkheid om 50 pet. van de kosten van aansluiting voor rekening Een definitief standpunt is echter nog Een definitief standput is echter nog niet bepaald. van een concurrentie-organisatie is dus beslist onjuist. Het college heeft niets gedaan om de activiteiten van dit comité te sti muleren. Het gemeentebestuur be sloot een afwachtende houding aan te nemen. Officieel was het college niet op de hoogte van een stopzet ting van de activiteiten. Replieken. In dezelfde volgorde als bij de alge mene beschouwingen werd door de fractie-voorzitters geantwoord. De heer Fortanier (KVP) was dankbaar voor het zeer uitvoerige antwoord. Het was prettig te horen, dat het aantrekken van lang geld ter hand zal worden genomen. Bij de Nat. Woningbouwlening niet afwach ten, maar er bovenop zitten. Afstoten van het woningbezit, dat de aandacht heeft achtte spr. te passief. Dit moet worden geactiveerd b.v. door een enquête onder de bewoners van de betrokken huizen. Verder wenste spr. gaarne een opgave van de bij zondere gebouwen in het plan-Ade- geest en Plan-Zuid. Ook wenste spr. dat meer bekend heid zou worden gegeven aan de mo- lijkheden, die geschapen zijn bij wo ningsplitsing. Dit vooral bij de be- langhebbendèn ter kennis brengen. Wat betreft de schoolmelkvoorzie- ning. Voor de voeding van de kinde ren zijn in de eerste plaats de ouders verantwoordelijk. Misschien bestaat de mogelijkheid het rapport van dr. Vermet te verspreiden, wellicht krij gen dan de ouders een ander inzicht betreffende de voeding. Spr. was ver heugd met de toezegging, dat er aan de onrendabele aansluitingen gewerkt wordt en dat een voorstel in januari a.s. in de commissie van de bedrijven ter tafel komt. De heer Dekker had nog enige vra gen over het structuurplan en wat daarmede verband houdt, zoals wo ning- en kapelbouw nabij de Rijn dijk. Voorts nog over de aansluiting van Wijngaardenlaan. Doch de rest van de avond resulteerde in een dis cussie over het Cultureel Comité, waarbij harde woorden vielen. De heer Fortanier trok fel van leer tegen de heer Pels, die bij de alg. beschouwingen een zeer onjuiste voorstelling van de gang van zaken omtrent het Cultureel Comité had gegeven. De heer Fortanier weerlegde alle beweringen en uitlatingen van dé heers Pels en drong er op aan, dat de heer Pels zijn beweringen dan maar met bewijzen moest waarmaken. De heer Pels had er beter aan gedaan inlichtingen in te winnen bij het co mité. Het was volgens spr. geen stijl, burgers van de gemeents Voorscho ten die een goede reputatie genie ten op het gebied van het culturele leven, op een voor hen beledigende manier aan te vallen zonder dat zij zich nu konden verdedigen. Toen daarop de heer Pels het woord kreeg was hij zeer zwak in zijn ver weer en toen hij dan ook weer zijn visie op het geval gaf, weerklonk van de publieke tribune: „Dat is niet waar!" De heer Van Eist van de WD stond in deze achter het betoog van de heer Fortanier en toen de heer Pels wei gerde om zjjn gedane uitlatingen te rug te nemen, hoorden wij de heer Van Eist zeggen: „Er zijn hier on verbeterlijke mensen!" Gezien het late uur stelde de heer Van Eist voor, de vergadering te ver dagen naar een ander tijdstip. De meerderheid van de raad viel hem hier bij en besloten werd de verga dering en de behandeling van de be groting af te werken op 20 december a.s. In de vooravond kwam nog een voorstel van b. en w. in behandeling Wat betreft het Cultureel Comité om een crediet van ƒ2000 beschik-1 zette de voorzitter uiteen, dat het co-1 baar te stellen voor de herinrichting mité gestreefd had naar een nauw van de centrale verwarming in het keurige afbakening van zijn taak ina.s. nieuwe politiebureau. De huur- verband met het bestaan van een ver- j prijs kon verhoogd worden tot een be- De heer Dekker zijn goedkeuring eniging, die zich op hetzelfde vlak drag van 135,- beweegt. Het was niet de bedoeling verzocht alvorens „M.. geweest van het comité tot een leden-1 eerst een technisch onderzoek naar de werf-actie over te gaan omdat het anders als een concurrerende organi satie zou worden beschouwd. Het comité wilde coördinerend en stimulerend werken en zoveel moge lijk met andere organisaties in sa menwerking. De suggestie van de heer Pels, dat hier dus sprake was verwarming te laten instellen. De heer Dekker maakt hier zelfs een voorstel van, dat de meerderheid ver kreeg. De werkzaamheden zullen wel door kunnen gaan, maar het onder zoek zal thanc toch plaats vinden. Daarna werd het voorstel aangeno men.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7