LFC moest het loodje leggen door een zwak achterhoedespel SVLV verloor in onfortuinlijke strijd met 2-1 van Concordia Lisse nam met 3-2 revanche op de leider THB Foreholte versloeg DOCOS ondanks rommelig begin Teylingen verloor in 'n slechte wedstrijd met 4-1 van ASC MAANDAG 2 DECEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Pijnakker brak scheenbeen De verre uitwedstrijd, welke LFC moest maken tegen Vriendenschaar, is geen succes voor de Kanaries ge weest. Ten eerste werden de Leide- naars zonder twee puntjes naar huis gestuurd, doordat de Culemborgers hun een fikse 65 nederlaag toe brachten; en ten tweede: één van de backs nl. Pijnakker moest in de 28e minuut van de tweede helft het veld uitgedragen worden per brancard, daar hij zijn scheenbeen had gebro ken, toen hij en een voorhoede-speler van Vriendenschaar tegelijk naar de bal trapten waarvan de Leidenaar het slachtoffer werd. De korfbalcijfers, als wij de uitslag zo mogen noemen, waren te wijten aan het zeer zwakke verdedigingsspel van LFC, zodat de 6 doelpunten van Vriendenschaar zo maar voor het in schieten waren, omdat men niet zijn „mannetje" dekte. Vooral ook slecht was deze middag keeper Selier, die zeker «jlrie doelpunten op zijn reke ning kreeg, doordat hij de bal uit een voorzet van de zijlijnen verkeerd be oordeelde. En als klap op de vuur pijl beging hij de blunder, de bal uit een vrije trap, door Vriendenschaar genomen, in eigen doel te laten be landen. De produktieve voorhoede deed al les wat zij kon getuige de vijf doelpunten die zij wist te scoren doch had zij de balans weer in even wicht gebracht, de achterhoede was te zwak en te traag deze stand gelijk te doen houden. Het was LFC, dat de aftrap mocht verrichtten op een hard en effectvol terrein. Na 5 min. gaf Aad Heymans een scherpe pass naar W. Nagtegeller, die meteen doorplaatste naar Henk Heyman en deze opende met een fraai schot de score (01). Vijf mi nuten later opnieuw een scherpe voorzet van Aad hoog voor doel. Henk Heymans miste, maar de achter hem opgestelde D. Franke miste niet, en voor de tweede maal kon keeper Bleyenberg de bal uit het net halen (04). Daarna kwam Vriendenschaar opzetten en de eerste gevaarlijke aan val was raak, door een fout van back Pijnakker kon van Beest inschieten (1—2). Weer door een blunder in de verde diging kon Vriendenschaar de stand gelijk maken (22). Een derde fout kostte LFC de voorsprong. Th. van Kampen deed een voorzet van rich ting veranderen, van Santen kreeg de bal en met een fraai schot moest Se lier voor de derde maal zwichten (32). Nog geen halve minuut later werd de stand weer gelijk gemaakt door D. Franke (33). Er was toen pas een half uur gespeeld en 6 doel punten gescoord. Een lage bal van de linker zijlijn beoordeelde Selier ver keerd en van Santen was er als de kippen bij om zijn c'ub opnieuw aan een voorsprong te helpen (43). In de tweede helft leek het alsof LFC nu uit een ander vaatje zou gaan tappen. Het middenveld werd nu re gelmatig door de Kanaries veroverd en ook de posities werden ingenomen. Na 5 min. een gevaarlijke aanval van LFC. Het was Aad Heymans, die met een fraai doelpunt de stand opnieuw gelijk wist te maken (44). Midvoor van Santen, die steeds door de verde diging van LFC vrij werd gesloten, benutte deze vrijheid dankbaar; op voortreffelijke wijze wist hij Vrien denschaar opnieuw aan de leiding te helpen (54). Even later was het weer Van. Santen, die was doorgebro ken, doch nu zag hij zijn weg ver sperd door keeper Selier, die juist vóórdat hij kon schieten, de bal weg wist te werken. Een zesde doelpunt even later door Vriendenschaar ge maakt, werd afgekeurd, omdat die in buitenspelpositie werd gescoord. En kele minuten later lag toch nummer zes achter keeper Selier, dat hijzelf maakte, toen hij de bal uit 'n wirwar van blauw-zwart-spelers in eigen doel deed rollen (64). Er waren nog maar drie minuten te spelen, de stand 64, dus moest LFC twee doel punten scoren om er nog een gelijk spel uit te halen. Henk Heijmans was het die voor een doelpunt zorgde met een fraaie kopbal (65), maar verder kwam de Leidse voorhoede niet meer. Zo moest LFC de overwinning toe staan, niet aan het sterkste elftal, maar aan een elftal, dat feller op de bal zal maar ook fellet voor de over winning vocht dan de Kanaries. RKAVV-VFC 3-1 Het is de Leidschendammers niet gelukt uit de thuiswedstrijd tegen het Vlaardingse VFC enige winst te be halen. Het Leidschendamse elftal leed door het uitvallen van Van Dorp en middenvoor Holstein die. in de twee de helft tegen de grond werd gelopen en van het veld moest worden wegge dragen, een te groot verlies om nog tegen de gasten te kunnen optornen. Toch heeft VFC de beide punten niet cadeau gekregen, want RKAW heeft voor de rust en tot op de helft na de rust met goede kansen het harde spel van VFC bedwongen. Na een voorzet van v. d. Sman ging een kop bal van Bolleboom over de lat. Een volgende aanval ging naast. Ook een et langer zo - maar - vloei vraag uitdrukkelijk om Mascotte. (Advertentie) Dat S.V.L.V. van plan was zijn I laatste tien minuten kregen een span- huid duur te verkopen was bekend, nend karakter. De aanvallen van want de smadelijke nederlaag, die S.V.L.V. waren niet van de lucht en S.V.L.V. in Hillegom had was te groot om nog eens herhaald te worden. Het is een wedstrijd ge worden waarover het publiek niet tevreden kon zijn en waarvan het verloop zeer onbevredigend was. In de eerste helft ging alles gewoon. Er werd behoorlijk op de bal gezeten en de beide partijen deden nun uiterste best om punten binnen te halen SV.L.V. had hier geen geluk, maar ook Concordia zat het niet mee. Van een bepaald overwicht was hier geen sprake. Zo ging de rust in met 00. Na de hervatting was het Con cordia, dat na twee minuten spelen de score opende. In de S.V.L.V.-ver- dediging werd een fout gemaakt en daardoor kreeg de linksbuiten van Concordia een schietkans en hij be nutte deze (0—1). Ook S.V.L.V. kwam herhaaldelijk gevaarlijk voor het Concordiadoel en het verwon derde iedere keer, dat de bal niet achter de doellijn rolde, want op de meest onverklaarbare wijze was er steeds een obstakel, dat de bal tegen- j hield. Bij een aanval van rechts wist kopbal in de verkeerde richting door rmp I mem. oij een aanval van recoils wisi Na Jan Hnnrhraat Ho cracton de Concordia-buitenman verschillen- Na een doorbraak door de gasten ^oUrv, Q-rrT tt kwam er gevaar voor RKAW. De de SP^F55 S.V.L.V. te omspelen DCV—BLAUW ZWART 4—0. Blauw Zwart heeft zich gisteren in Krimpen een 40 rederlaag moeten laten welgevallen tegen DCV. De Blauw Zwarters, die na een kwartier al een 20 achterstand te wijten had den aan fouten in de verdediging bleken niet te zijn opgewassen tegen het vrij forse spel van de Krimpense gastheren. De Wassenaarse voorhoe de, die zich ietwat teruggetrokken hield, kwam daardoor nauwelijks tot aanvallen van enige betekenis. Na 5 minuten reeds nam DCV de leiding door midvoor v. d. Hoek, die profi teerde van een fout in de Blauw Zwarte achterhoede (10), tien mi- nten later bracht dezelfde speler de stand op 20. De verdediging van de Wassenaarse ploeg werd daarna wat hechter en wist voorlopig verdere doelpunten te voorkomen. Ook in de tweede helft bleven de Krimpenaren baas op eigen terrein, waarbij het wel eens wat al te hard toeging. Niettemin wist ook nu de Blauw Zwart-verdediging steeds het gevaar te keren, totdat in het laatste gedeelte van de wedstrijd de Krim penaren nog tweemaal kort achter een het net wisten te vinden. Eerst damse doel af, waarbij spil Van Dorp zodanig bewerkt, dat hij moest uit vallen. C. van Bohemen was zijn plaatsvervanger. Na over en weer ge vaarlijke situaties kwam de doelpunt loze rust. Na de pauze was RKAW buiten gewoon actief, maar de kansen strand den op de Vlaardingse spil Remmers en doelman Groeneveld. Toen v. d. Sman goed voorzette en Holstein op het doel zou richten werd hij door de keeper gevloerd waarvoor de scheidsrechter geen strafschop gaf maar gewoon liet doorspelen. Hol stein werd eerst na 10 minuten ver vangen door G. van Ommeren. Tij dens de 10 minuten, dat RKAW met 10 man speelde, verdubbelde VFC haar activiteit met gevolg een doel- (02). Toch was S.V.L.V. nog geens zins een geslagen elftal. Zij bleven er goed bovenop zitten, met het 'ge volg, dat een doelpunt niet achter wege kon blijven en uit een scrim mage voor het Concordiadoel kwam er tenslotte een. Gejuich weerklonk, maar nu besliste de scheidsrechter anders. Hijliet Concordia een vrije schop nemen .Na afloop vernamen wij, dat hij deze vrije trap had ge geven, wegens geconstateerde hands bal van een der S.V.L.V.-spelers. De druk op het Concordiadoel bleef vol houden. Een hard schot van West geest belandde tegen de paal. Een reeds geteld doelpunt werd op het uiterste moment door de doelman nog weggewerkt. Daar stond tegen over, dat S.V.L.V. ook nog een keer punt op onverwachte wijze gescoord bijzonder geluk had, toen de back door rechtsbinnen v. d. Burg. Hierna werd door RKAW nog alles gepro beerd maar zij kon met twee invallers geen voldoende aanvallen meer op bouwen. een hard schot met zijn lichaam uit het doel wist te houden. Toch bleef S.V.L.V. vechten voor de doelpunten en dat lukte toen P. Zonneveld voor zette en inschoot (12). Vooral de Tegen aller verwachting in is Lis- se erin geslaagd op fraaie wijze re vanche te nemen voor de smadelijke 83 nederlaag in het Lisser Sport park. Lisse stond voor een moeilijke opgave, daar een drietal spelers ont braken, maar ondanks deze handi cap moest het leidende T.H.B. met 3—-2 het onderspit delven. Lisse begon al direct energiek aan te pakken en nadat beide doelen bracht linksbinnen de Haij de standbeurtelings in gevaar waren ge- 30, enkele minuten voor het I weest, wist Kesteren die einde scoorde rechtsbinnen Brand het laatste doelpunt (40). WASSENAAR—LUGDUNUM 3—0. Wassenaar heeft gistermiddag op eigen terrein een verdiende 30 zege behaald op Lugdunum. In de voor hoede van de thuisclub stonden weer enkele op de getrouwen opgesteld P. Remmerswaal en J. Prosman die in de zege een groot aandeel heb ben gehad. De thuisclub toonde al di rect een zeker overwicht, dat tot uit drukking kwam in enkele gevaarlijke momenten voor het Leidse doel. De Lugdunum-keeper weerde zich echter kranig totdat hij na een kwartier zwichten moest voor een kopbal van C. Pieterse (1—0). Lugdunum kwam na dit eerste doelpunt wat meer in de aanval, maar de combinaties wa ren niet gevaarlijk genoeg om het de hechte Wassenaar-verdediging erg moeilijk te maken, terwijl in laatste instantie doelman Vos paraat was. Een doelpunt kwam aan de andere kant, toen P. Remmerswaal de bal had vrij gespeeld, maar niet zelf op doel schoot, doch doorgaf aan H. Klinkhamer, die feilloos inkogelde (2—0). In de tweede helft bleef de krachts verhouding vrijwel ongewijzigd, al leen kwam de Lugdunum-voorhoede in mindere mate aan gevaarlijke aan vallen toe. Halverwege de tweede helft kreeg Lugdunum wegens hands van Verboon een strafschop te ne men, die echter ver naast geschoten werd. Enkele minuten voor het einde kwam een verre hoge bal van Klink hamer, die als voorzet bedoeld was, in de uiterste bovenhoek van het Lugdunum-doel terecht en dat bracht de stand op 3—0. ditmaal als midvoor was opgesteld de bal naar Hoekstra te plaatsen. Op handige wijze passeerde hij de spil van T H.B., waarna hij een hard schot inzond, dat de Haarlemse doelman te machtig bleek (01). Dit doelpunt inspireerde de thuis club tot krachtige tegenaanvallen, maar de Lisse-defensie liet zich niet gemakkelijk van de wijs brengen en bezweerde menige aanval. Maar ook RIJSWIJK—ROODENBURG 2—2. In een harde maar sportieve strijd speelde de thuisclub met zoveel elan, dat Roodenburg nog alle zeilen moest bijzetten om een nederlaag te voorko men. Reeds dadelijk was het te zien, dat onze stadgenoten een zware strijd te gemoet gingen en het bleef een gelijk opgaand spel met wisselende kansen. Roodenburg kreeg de beste, maar de Rijswijkse keeper en de lat voor kwamen doelpunten. Toch nam Roo denburg vrij spoedig de leiding toen Guldenmond zich door de verdediging drong en goed inschoot (01). Kort erop opnieuw een flitsende aanval waarbij een Rijs wij kspeler de bal uit het doel sloeg, echter onzichtbaar voor de scheidsrechter. In de tweede helft kwam de thuis club direkt fanatiek in de aanval en spoedig was de stand gelijk (11). Zwaar werd de Roodenburg achter hoede op de proef gesteld en na 20 min. kon Rijswijk de leiding nemen (21). Roodenburg vocht hard voor de gelijkmaker en even voor 't einde gelukte het van Groeningen de stand gelijk te maken (22), een uitslag waarmede Roodenburg dik tevreden mag zyn. de Lisse voorhoede zat niet stil, zo dat de strijd een aantrekkelijk ka rakter kreeg. Tien minuten voor de rust gaf T. Boon een prachtige voor zét, waaruit H. v. d. Voort met een kopbal de voorsprong voor de Lisse- naren vergrootte.. Maar nog vóór de rust wist de T.H.B.-midvoor van een misverstand in de Lisse-defensie te profiteren door doelman Baak te passeren, zodat de eerste helft met een 21 voorsprong voor dé oranje- zwarten werd afgesloten. Lisse begon na de rust met een krachtig offensief, hetwelk evenwel voorlopig niets opleverde, doch na een kwartier volgde een mooie com binatie van Hoekstra naar Castien die de bal hoog naar Boon doorgaf en met een vliegend schot moest de T.H.B.-doelman voor de derde maal capituleren (13). T.H.B. kwam hierna sterk in de aanval, uit een vermeend handsgeval van P. Was senaar buiten het beruchte gebied, kreeg T.H.B. een vrije schop te ne men, waaruit de thuisclub met een schuiver hun tweede doelpunt scoorde (23). De spanning steeg ten top en T.H.B. zette alles op alles om de gelijkmaker te fabriceren, maar de Lisse-achterhoede met v. d. Poel en invaller Clemens als uitblin kers gaven de zo kostbaar verkre gen voorsprong niet meer uit handen Het eindsignaal werd door de Lisse- spelers en de vele supporters met groot enthousiasme begroet. VVSB-Wilhelmus 0-1 In het laatste kwartier van de wed strijd is het VVSB gelukt van een technisch beter spelend Wilhelmus te winnen, terwijl het voordien prak tisch geen kans had tegen de rustig verdedigende achterhoede der gas- het Concordiadoel stond stevig onder druk. In een critiek moment stopte een achterspeler van Concordia de bal met beide handen en nog wel in het beruchte gebied. Het wóórd penalty weerklonk, maar de scheids rechter toonde geen enkele reactie en liet doorspelen. Achteraf ver klaarde hij dit niet gezien te hebben. Zo kreeg het spel toch wel een onver kwikkelijk karakter en het irriteerde spelers en publiek. Maar de tijd drong en de speeltijd verliep en toen het einde was aangebroken werd de scheidsrechter bestormd om nadere uitleg omtrent enkele genomen be slissingen. En al ging Concordia met de winst strijken, de spelers zullen toch wel het gevoel hebben, dat hun winst aan een zijden draadje gehan gen en lang niet zo overtuigend was als in Hilelgom. ALPHIA—GSV 0—1. In een zeer matig gespeelde wed strijd heeft Alphia beide punten aan de Gouwenaars moeten laten. Het was wel sneu, dat dit in de laatste mi nuut moest gebeuren toen linksback D. Bouthoorn niet anders kon doen dan de bal uit het door keeper Stoop verlaten doel te slaan. De toege stane penalty werd ingeschoten. Af getrapt werd er toen niet meer. Alphia, dat voor de rust over het algemeen sterker was, heeft de geste kansen gehad, maar eensdeels door pech en ook aan onkunde was het te wijten, dat er niet gedoelpunt werd. De GSV-voorhoede was gevaarlijker, hoewel ook niet groots, maar deze trof het niet, dat de Alphia-achter- hoede er prima in was en maar heel weinig kansen weggaf en tevens zorg de doelman Stoop dat de gasten niet konden scoren, zodat de rust met blanke stand inging. Na de thee, in de eerste 25 minuten, zag men een steeds aanvallend Al phia met gevaarlijke uitvallen der gasten; deze moeten van geluk spre ken, dat er geen doelpunten vielen. Wel keerden lat en paal schoten van Den Hertog en A. Bouthoorn. Toen dit offensief evenwel op niets uitliep kwam GSV opzetten en moest de Al- phia-achterhoede alle zeilen bijzetten. Stoopredde eenmaal fantastisch, doch ook dit liep op niets uit en toen iedereen zich al met een gelijk spel had verzoend kwam het boven ver melde momènt (01). VEPDSO 0—1. Op een hard doch goed bespeelbaar veld is het DSO gelukt VEP in Woer den een nederlaag toe te brengen, DSC, die een invaller telde, speelde eerst met de zeer hinderlijke zon in het gezicht. Toch was dit voor DSO geen beletsel om de eerste aanvallen op touw te zetten maar VEP gaf al spoedig niet thuis. VEP dat aarzelend begon kwam er geleidelijk beter in, zodat de strijd aardig gelijk op ging. Na 20 minuten spelen profiteerde de DSO-linksbuiten van een fout in de VEP-verdediging en tikte zodoende de bal in het verlaten VEP-doel. Hier na trachtte VEP het verloren terrein te herwinnen doch de DSO-verdedi- ging stond zijn mannetje. Na de rust was er volop spanning, doelrijpe kansen werden aan weers kanten gemist door te slecht schie ten en teveel treuzelen met de bal. Hoe meer de tijd verstreek, hoe druk kender de spanning voelbaar werd. Eenmaal dacht ieder VEP de gelijk- ten. De eerste helft van de ontmoeting speelde VVSB met een doorelkaar ge worpen voorhoede, waarin J. Neder- stigt de rechtsbuitensplaats bezet te en C. Koomen linksbinnen speelde. Veel stootkracht bleek deze opstel ling niet te hebben en na de thee was de proef weer beëindigd. In een praktisch gelijk opgaande A. Groot het eerste doelpunt mocht aantekenen. Een goede pass van Ne- derstigt werd door de Voorburgse verdediging onvoldoende behandeld (10). In de dertigste minuut loste de Wilhelmus-rechtsbinnen een dia gonaal schot op doel, waarbij het leer via de binnenkant van de paal achter de verraste B. Rooijakkers in het doel verdween (11). Midden in een spannend duel voor het Wilhelmus- doel eindigde de eerste helft. Niettegenstaande het duidelijke overwicht in het veld van de gasten, die het middenveld zonder slag of stoot van de WSB-middeniinie ca deau had gekregen, waren de schaar sere Bavo-aanvallen veel gevaarlij ker. Zes corners in de tweede helft en vijf daarvan voor WSB. Uit de derde corner schoot C. v. d. Togt hard in en de Wilhelmus-doelman kon de bal niet onder controle krijgen. Via zijn lichaam kaatste het leder in het doel (21). Twee minuten later stopte J. Nederstigt een slecht geno men doelschop, speelde de bal naar de vrijstaande C. Koomen en ook diens schot behandelde de Wilhelmus- doelman onvoldoende (31) Ineens leek de Voorburgse verdediging in volledige verwarring. Iedere VVSB- aanval was nu gevaarlijk, maar in de maker te zien maken, doch het afge vuurde schot werd door DSO-doel- man keurig gestopt. Ook DSO zag geen kans meer door de VEP-verde diging te breken, zodat de stand 10 bleef in het voordeel van DSO. DSO 2 zette zijn overwinningenreeks voort door Hoorn wij ck 2 met 52 te verslaan, VIOSALPHEN 8—2. Een heel begrijpelijk debacle van Alphen. Er zijn verscheidene redenen daar voor aan te wijzen: een vrij hard veld waarop de gastheren risico durfden nemen, in tegenstelling met Alphen, waar de achterhoede deze middag wel een zeer grote zeef geleek. Ook J. Mees was reeds na 10 minuten uit geschakeld en liet zich na rust door v. d. Tas vervangen. Een omzetting was hiervan het gevolg, iets wat het geheel niet ten goede kwam. Dé ze ge der gastheren is verdiend en zeker niet geflatteerd. Var.af de aftrap bleek Vios heel wat in haar mars te hebben, al spoedig schoot linksbinnen Waesdorp in, doch Jansen wist het harde schot te stoppen. In de 5de min. echter kreeg Trommel een on verwachte kans, die hij benutte (10). Uit een corner kopte midvoor Haasnoot tegen de lat. Aan de ande re kant kwam Alphen tot enige aan vallen, maar het duurde steeds te lang. Een hard schot van Boon werd door de doelman prima gestopt. Na ruim 35 min. speelde v. d. Berg veel te zacht op zijn doelman terug, Waas dorp strafte deze fout af (2—0). In de zelfde minuut bracht de goed spe lende Trommel, uit een voorzet van links, de stand op 30. Vlak voor de rust ontstond een schermutseling op de doellijn van Jansen's heiligdom, midvoor Haasnoot zette zijn blonde kuif onder de bal (40). De tweede helft begon al direct hoopgevend voor Alphen, toen Dus- schoten van dichtbij inschoot (4-^-1). Aan de andere kant evenwel verricht te Trommel zijn hattrick met een strak schot (51). Het werd nu toch wel een eenzijdige vertoning Trom mel omspeelde de gehele Alphense achterhoede en Jansen kon voor de zesde maal naar het net (61). Een hard schot van Leeuwenhoek vond in de ogen van doelman Hoogenbard geen genade. Aan de andere kant gaf Trommel een repris j van zijn vorige doelpunt en bracht het vijfde doel punt op zijn naam 7—1. Dat Leeu wenhoek aan de andere kant doel puntte was maar een formalteit (72). Linkshalf Ilartevelt mocht een vrije trap nemen van ongeveer de middenlijn. Trommel stak een been uit en onhoudbaar vloog de bal langs Jansen (82). De wedstrijd vond plaats op het nieuwe terrein van /ios met haar prachtige accómodatie. Al direct zaten de gasten er goed op. De f oreholte achterhoe ie was daarbij niet goed op dreef, maar ook de voorhoede van Docos schoot slecht. Docos was de eerste periode be slist sterker, doch aan de andere kant vielen de goals. Na 'n kwartier tier ging een goede pass naar rechts en de Foreholte-rechtsbuiten Bel opende met een scherp schot -de score (01). Niet ontmoedigd bouw de Docos echter menige gevaarlijke aanval op en had even later succes. Toen Warmerdam de bal wegkopte werd deze niet goed weggewerkt en vóór de keeper van Foreholte er bij kon zijn, maakte de toestormende Docos m.voor Helverstein er ver diend 11 van. Tot aan de rust wogen de partijen vrijwel gelijk tegen elkaar op. Na de thee was Docos meteen weer aan bod, doch daartegenover begon Fo-1 reholte zich toch ook te roeren, het juiste schot was echter zoek. De thuisclub werkte zich van een ver dedigend team stelselmatig op tot een sterk aanvallend elftal. Bij een van die aanvallen kopte v. Dijk in de doelmond en verricht te een Docos-speler een safe door de bal over te stompen doch de penal ty voltrok v. Dijk (21). Het laat ste kwartier was bijna geheel voor Foreholte, hoewel Bel pas in de laat ste minuut de zege veilig kon stel len op 31. WARMUNDA—SJC 2—3. Reeds toen beide clubs nog in de Dioc. Haarl. Bond speelden en zij tegen elkaar uitkwamen trokken deze wedstrijden grote belangstel ling. Nu zij in de KNVB wederom tegenspelers geworden zijn is de be langstelling voor deze wedstrijden onverflauwd gebleven. Het zijn twee elftallen, die volkomen aan elkaar gewaagd zijn. Voor de rust golfde het spel heen en weer. Na 20 minu ten wist de rechtsbinnen van SJC de bal te bemachtigen en met een beheerst schot zijn club de leiding te geven. Vijf minuten later echter wist Veltenaar de stand op gelijke voet te brengen (11). Spoedig daarna werd het door de rechtsbuiten van SJC 12, met welke stand de rust inging. Na de rust had Warmunda het beste deel van 't spel. Bij een scrim mage voor het doel wist Warmunda te scoren en de stand weer in even wicht te brengen. Dit was slechts van korte duur, want spoedig werd door de Ridder van SJC de stand op 23 gebracht, waarin geen veran dering meer kwam. Of Warmunda minder gekregen heeft dan zij ver diend had menen wij te moeten be twijfelen, yrapt al had zij dikwijls de veldmeerderheid de finishing touch ontbrak waardoor succes uitbleef. Na een vrij snel begin bleek al spoedig, dat de aanvallen van Bode graven iets gevaarlijker waren dan die der gasten en al spoedig vloog bij een schot van K. Sterk de bal naast het doel. Na 10 minuten spelen was het H. Hol, die een voorzet van Boelen onhoudbaar benutte (10). Lang had Bodegraven van deze voor sprong geen pleizier, want vanaf de aftrap nam Kranenburg de bal mee en scoorde D. Plateel de gelijkmaker (11). Bodegraven bleef doorgaans iets in de meerderheid maar het door de vorst effectvolle terrein deed en kele goede kansen te niet gaan en het duurde tot twee minuten voor de rust eer H. Hol er in slaagde, uit een voorzet van K. Sterk te doelpunten en Bodegraven de leiding te bezorgen (21). Na de hervatting was het overwicht van Bodegraven nog gro ter en het zag er naar uit, dat de roodzwarten een gemakkelijke zege tegemoet gingen. De scheidsrechter, die tot nu toe vrij zwak had ge leid beging een nog grotere fout, toen hij, nadat K. Sterk bij 'n Bodegra- venaanval ongeoorloofd van de bal was gewerkt, naar de penaltystip wees, doch op advies van de grens rechter van Kranenburg zijn beslis sing wijzigde en aan Bodegraven een corner toekende. Toen even later de scheidsrechter zich bezig hield met 'n ongeval op de linkervoorhelft van het terrein, oordeelde de grensrech ter van Kranenburg het nodig, het veld op te gaan en .zich met de Bode^- gravenspelers te bemoeien. De spelers van Kranenburg en hun dames, die het veld opgingen, lieten zich niet onbetuigd èn toen een gedeelte van het publiek zich met het onaange name gedoe begon te bemoeien, oor deelde de scheidsrechter het nodig, de wedstrijd te staken, zodat de wed strijd een kwartier na de rust ontij dig werd beëindigd. Het waren de mooiste wedstrijden de laatste jaren tussen deze twee elftallen, maar zelden hebben wij zulk slecht voetbal zien spelen als deze middag en vooral van Teylin gen die er totaal niets van maakte. A.S.C. daarentegen profiteerde er van en eerlijk gezegd is de overwin ning volkomen verdiend. v. Daalen als back deed het niet slecht en Spiering alsmeden Lolkes de Beer zorgden voor de doelpunten. Zowel de achterhoede van Teylin gen als de halflinie leken ons door de eerste nachtvorst wel bevroren, terwijl van de voorhoede geen kracht uitging. A.S.C. was het eerste ge vaarlijk, doch Lefeber stompte de bal nog juist weg. Een tweede aan val ging hoog over. Eindelijk na lang geploeter van beide elftallen was het Vreeken van A.S.C. die keu eerste helft was het WSB, dat door stand kwam geen verandering meer. 'rig aan Spiering doorgaf en onhoud baar inschoot. (01). Toen was het Teylingen, dat vier prachtige kansen kreeg, doch over of naast schieten was het resultaat. Vreeken kon ech ter een keurig doelpunt maken (02). Kort hierop volgde een der de doelpunt, doch dit werd geannu leerd. Hierop zette v. Kesteren van Teylingen goed voor, Boekei schoot en via een been van een A.S.C.-spe- ler ging de bal in (12). Na de rust had Teylingen een kwartier het spel in handen, doch aan de andere kant was het Spiering die doorgaf aan Lolkes de Beer, die er 13 van maakte. Teylingen trok weer ten aanval en doelpuntte zui ver. De arbiter annuleerde dit doel punt. WaaromEnkele corners kreeg Pijl nog te nemen maar zon der succes. A.S.C. had meer succes en dat gaf het vierde doelpunt door Spiering (14).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8