Mej. dra W. Bladergroen over „De vrouw in de sport" NIET BEZORGING Leidse Universiteit Juist bedrijfsbeleid eist geestelijk tegenwicht bij tecbnische specialisatie Gem. Werkplaats Groenesteeg officieel heropend Leidse Ijsbaan biedt nog vo!doende ruimte Leidse Agenda ZATERDAG 30 NOVEMBER 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 Contactavond Sportstichting Leiden In het openingswoord van de gis terenavond gehouden Contactavond van de Sportstichting Leiden, sprak I de voorzitter, heer J. C. F. Coers van zijn verrassing voor de grote belang stelling voor deze avond, hetgeen hij beschouwde als een blijk van waar dering voor deze contactavonden. Hij heette de spreekster van deze avond mej. dra. W. J. Bladergroen, lectrix kinderpsychologie aan de rijksuniversiteit te Groningen, die het onderwerp „De vrouw in de sport zou behandelen. Onder applaus ven de aanwezigen reikte" de voorz. vervolgens aan de heer van F. van Waveren, de voorzit ter van LFC de prestatie-beker uit met de plaquette, welke deze vereni ging zeker heeft verdiend door de eendrachtige samenwerking bij de herbouw van haar afgebrand club huis. Vervolgens reikte de heer Coers aan de Korfbalvereniging „de Danaï den" en aan ASC uit de medaille wel ke telkenjare wordt gegeven aan de vereniging die als kampioer uit de competitie komt, welke medaille ook voor de n iet-aanwezige korfbalver eniging KNS beschikbaar is. Hierna ving Drs Bladergroen haar inleiding aan met een korte uiteen zetting waaruit bleek, dat zij als ac tief sportleidster, haar mening gaf. De sportbeoefening door vrouwen, welke zich in vroegere eeuwen voor namelijk beperkte tot paardrijden en dansen heeft pas in de laatste 40 ja ren een grote vlucht genomen. Dit hangt samen me!, het zelfstan dig worden van de vrouw. Sport geeft 't meisje evengoed als de jongen een gezonde lichamelijke ontwikkeling en de statistieken tonen aan, dat de sportbeoefening veel' in vloed heeft gehad op groei en ont wikkeling heeft enerzijds een ver snelling van groeitempo plaats gevon den, anderzijds stelde men verschui ving van de puberteitsjaren vast, d'e minstens op 1 a 2 jaren kan worden geschat, dit alles als gevolg van de meerdere harmonische beweging. Spr. kwam tot de conclusie, dat de sportbeoefening belangrijk is voor de gezondheid om zichzelf in de licha melijke structuur te leren kennen en het lichaam daardoor beter te leren gebruiken, wat maakt dat men ook zijn geestelijke doeleinden beter kan nastreven. De lichamelijke opvoeding moet reeds beginnen bij de zuigelingenver zorging, maar komt pas goed tot zijn recht als 't kind deze zelf bewust kan bedrijven. Hierna betoogde spreker, dat het zo jammer is. dat het Lager Onderwijs hierin zo schromelijk tekort schiet, omdat het aantal uren te gering is en de leiding vaak te weinig deskun dig, vooral in de 1 rgere klassen. Daar om moet elke. vereniging trachten de jeugd op te vangen na de schooltijd in juniores-afdelingen onder goede pedagogische leiding. Drs. Bladergroen wees nog op het verschil in houding en lichamelijke gesteldheid tussen het Nederlandse en bijv. het Scandinavische kind en daarom is het zinvol reeds vroeg te beginnen met het fit maken van onze jeugd. Spr. legde de nadruk op de licha melijke opvoeding door goede oefe ningen, waaraan het in de scholen Leidse Vogelvrienden laten hun mooiste vogels zien Zaterdag en zondag zal de vereni ging „de Leidse Vogelvrienden" in het clublokaal van Oosterkwartier (einde Borneostraat) weer haar jaar lijkse vogelshow houden en daar wij reeds vrijdagavond in de gelegen heid werden gesteld een kijkje te ne men, kunnen we verklappen dat door deze show alle vorige inzendin gen teniet worden gedaan. Met niet minder dan 300 beestjes verdeeld over diverse soorten en in gezonden door 29 inzenders is deze show een lust voor het oog. Alles wordt te klein, aldus de voor zitter en wij weten volgende jaren niet waar wij heen moeten, maar vast staat, dat jarenlange studie, be langstelling en juiste kweek deze vo gelshow tot een hoog niveau hebben opgevoerd. Was het wonder dat niet minder dan vier keurmeesters deze show moesten beoordelen en de deskun digen v. Geel, Roosendaal (zangvo gels), Hiemstra, Rotterdam (kleur- kanaries, vetstof), Zandvliet (Den Haag (gepigmenteerden) en Dilg, Amsterdam (tropische vogels), zijn uren en uren bezig geweest om deze inzendingen te bekronen. De voornaamste uitslagen (slechts voorlopigwaren Tropische vogels: A. Jansen le cn J. van Rossum 2e kampioen; overige prijzen: J. v. Dordt le; W. W. Slin gerland le en 2e; G. de Graaf 2e; me vrouw v. d. Klauw 2e; mevr. de Jong 2c; A. v. Seggelen 3e; W. N. Slin gerland 3e prijs. Kleurkanarries vetkleurstof van Rossum le; A. van Mook 2e kampioen; A. v. Mook le; C. Roosen le; H. Laterveer le prijs; mevrouw Mook 2e; A van Mook 2e; J. Nievel- stein 2e prijs. Idem gepigmenteerden: Th. Olyer- hoek le; J. van Rossum 2e en J. Kriek 3e kampioen. Bastaarden: H. Bavelaar le prijs. Zangkanaries (Hazerzang): J. N. de Groot, meesterzanger in de klasse 1, 2, 3; E. de Koning le en A. L. De- genaars le prijs. Vluchten kanarienoppen: J. Nie- velstein le; mevr. v. Mook 2e prijs. Parkieten: P. v. d. Velden le en 2e prys. nog teveel ontbreekt. Dus niet in de eerste plaats wedstrijdsport. Jammer achtte spr. het, dat de ervaring leert, dat kinderen dikwijls bij verenigin gen moeilijk geplaatst kunnen wor den, omdat men vindt, dat zij er geen aanleg voor hebben, d.w.z. omdat de sport met het wedstrijd-element niet openstaat voor iedereen. Bewezen is voorts, dat vrouwen gaarne sport beoefenen als ze niet het gevoel hebben, dat er iets van hen wordt geëist wat ze toch niet kunnen. Gymnastiek is bij uitstek geschikt, daaraan kan iedereen mee doen; elf- of twaalftal vraagt andere eisen. Voor de mannen geldt vaak bij sportbeoefening energie kwij tra-v ken, met clubgenoten vriendschappe lijk samenzijn, krachten met elkaar meten en ook esthetische overwegin gen. Voor de vrouwen nuttigheid, ge zondheid, gezelligheid. Er dient' rekening mee te wor den gehouden dat niet iedere sport voor iedereen geschikt is en daarbij gelden ook motieven van estetische aard. Na nog te hebben aangegeven, dat een medische sportkeuring voor allen die aan sport doen uitermate nood zakelijk is, wijst spr. nog op het ge vaar voor de geestelijke gezondheid, welke ligt in 't opdrijven van het wedstrijd element, waarin een grote verantwoordelijkheid schuilt. Na de pauze had er een geanimeer de gedachten wisseling plaats, waa-r- dr. Bladergroen op uiterst pretti ge wijze antwoordde op vele vragen, die vooral van de zijde van specifieke mannensporten aan haar werden voor gelegd. Ook maakten verschillende vragenstellers van deze gelegenheid gebruik om zioh te beklagen over de b langstelling welke velschillende takken van sport hebben bij de pers, welke hele pagina's wijdt aan de voetbal, maar gymnastiek en andere sportbeoefeningen met een half of kwart kolommetje afdoet. Volgens spr. vindt dit zijn oorzaak terecht in de belangstelling van het lezend publiek, welke men uit gaat naar het voetbal dan naar ande re soorten, welke minder spectacu lair zijn en meerdere kennis van za ken vereisen om deze naar waarde te kunnen genieten. Op een laat uur sloot de voorzit ter deze zeer geanimeerde bijeen komst met een hartelijk dankwoord aan drs. Bladergroen, waarmee de aanwezigen met een krachtig ap plaus instemden. F. J. LIBOT NAM AFSCHEID. Vanmorgen kwamen vele belang stellenden bijeen in de koffiekamer van het Stadhuis om afscheid te ne men van de heer F. J. Libot, tech nisch hoofdambtenaar bij de dienst van Gemeentewerken, d ie met in gang van vandaag met pensioen gaat. Wethouder A. L. Jongeleen van Openbare Werken, als vertegen woordiger van het college van b. en w., zeide het niet prettig te vinden om aldus het woord te voeren, om dat dit afscheid een eind betekent van een langdurige samenwerking. Namens het college bracht hij de scheidende ambtenaar alle dank voor zijn uitnemende prestaties. De heer Libot was altijd in de weer om zijn werk naar behoren te vervullen. Zijn staat van dienst noemde wethouder Jongeleen een voorbeeld voor vele jongeren. Hij heeft het tijdens zijn loopbaan niet gemakkelijk gehad en heeft zijn rang niet cadeau gekregen. Wethouder Jongeleen herinnerde aan de moeizame pogingen om de wo ningbouw in Leiden op gang te xrij gen. Thans is een aantal complexen verrezen, welke onder toezicht van de heer Libot zijn gebouwd. Laat er in Leiden niet veel zijn gebouwd, wat er staat is goed. Na een woord van persoonlijke dank overhandigde de heer Jongeleen een waarderend schrijven van b. en w. en een enve loppe met inhoud. De heer D. IJ. Lem, directeur van Gemeentewerken, sprak ook zijn woorden van hartelijke dank en wenste de heer Libot geluk met de bereikte resultaten. Ook hij had veel waardering voor de energie van de heer Libot die zich altijd door te genslagen wist te werken en zich ten volle had gegeven. Vervolgens voer de nog het woord de heer P. F. Jan sen, hoofdingenieur bij de volkshuis vesting, die herinnerde aan de uit stekende geest, welke de heer Libot altijd in deze afdeling had weten te bewaren. Tot slot dankte de scheidende jubi laris de sprekers en alle aanwezigen voor hun woorden en belangstelling bij dit afscheid. Vooral wethouder Jongeleen, met wie hij twaalf jaar had mogen samenwerken, was hij dankbaar voor zijn gevoelvolle woor den. Zijn taak had hij altijd als een ideale taak beschouwd en zyn werk heeft hij immer met plezier verricht. De heer Libot dankte ook de heer Lem voor de samenwerking. Velen maakten van de gelegenheid gebruik de heer Litbot de hand te drukken. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris M. F Kaptein te Leiden is heden geveild Huis en erf Janvossensteeg 36 in bod: 6.000.is niet verkocht. BU eventuele N1E1 BEZORGINC. van De Leidse Courant gelieve O te lefnnisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uui (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten D alsnoe een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE GEM. AANKONDIGING BESTRIJDING AARDAPPELMOEHEID. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat ten Stad- huize (kamer 125) voor een ieder ter inzage ligt de beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 29 oktober 1955, no L/PA 670, zoals deze is ge wijzigd bij de beschikking van 24 no- ember 1956, no L/PA 3001, alsmede de bij eerstgenoemde beschikking be horende en op deze gemeente betrek king hebbende kaart en lijsten, zoals deze op 1 november 1957 opnieuw zijn vastgesteld en waarop zijn aan gegeven de thans aangewezen gebie den, waarop is verboden de teelt van: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en knollen, tapom- kwekerijprodukten, koolraapplanten, koolplanten. stekbieten en andere planten, die met ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voor zover zij kennelijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. VAC ANTIEFILMS VAN LEIDSE SMALFILMERS. Gisteren hebben enkele leden van de Leidse Smalfilm Liga in de can- tine van Röntgen Apparatenfabriek Smit hun tijdens de vacantie opge nomen film vertoond. De voorzitter, de heer H. Kleybrink, opende de bijeenkomst met enkele mededelingen. O.m. werd bekend, dat de Leidse Smalfilm Liga zelfs in het buitenland faam geniet, zoals bleek uit de uitnodiging om deel- te nemen aan een film wedstrijd, uitgeschreven door de organisatoren van de Wereld tentoonstelling 1958 te Brussel. De inzendingen hiervoor dienen be gin april binnen te zijn. Tevens werd medegedeeld, dat er een excursie wordt georganiseerd op 11 jan. a.s. naar de filmstudio's van Joop Gee- sink in Duivendrecht, waarvoor gro te belangstelling bleek tè bestaan. Hierna werd een zevental filmpjes vertoond, waaronder goed geslaagde. Hoewel er door te weinig coupures van minder juist belichte gedeelten of stukken, die andere feilen vertoon den, wel een enkele minder geslaagde film bij was, was het vertoonde over is nu eenmaal altijd moeilijk voox de is n eenmaal altijd moeilijk voor de amateur-filmer de schaar onbarm hartig te hanteren. Het nuttige effect van deze avond bestond in de kritiek waaraan elk filmpje na vertoning erd onderworpen, welke kritiek voor de vervaardiger goede adviezen opleverde en dikwijls ook geldbespa- rende ideeën aan de hand deed. Prachtig studiemateriaal leverden op o.a. de films ,Op de Boerderij" van J. J. de l'Ecluse", „Vacantieflarden" van Joh. de Kier en „Rivièra" van Pardon, de laatste met muzikale begeleiding. Na een dankwoord van de voorzit ter gingen de leden voldaan huis waarts. Geslaagd voor het Doct.ex Ned. Recht mej. A. J. Prins te Den Haag en de heren M. Schuur te Den Haag en F. M. Luyten te Bergen op Zoom. Geslaagd voor het Doct.ex Sociolo gie mej. M. C. S. de Jager te Leiden en de heer R. Doop te Den Haag. Ge slaagd voor het Cand.ex. Gen. mej. N Bunge te Geleen en de heren J. Bleeksma te Rotterdam, N. S. Feuer (USA), W. G. J. Iemhoff te Ommen, H. Kuijper te Den Haag en H. J. M. Thomeer te Den Haag. Ge slaagd voor 'het Semi-artsex. de he ren M. J. Haverkorn van Rijswijk te Utrecht, N. Koster te R'da-m, L. de Priester te Voorschoten en L. J. A. Straathof te Leiden. Geslaagd voor het Aartsex. mej. M. A. v. d. Lelij te de Lier en de heer Goe Ing liang te Leiden. Geslaagd voor het Doct.ex. Ned. Recht mej. W. V. van Leeuwen te Velsen en mej. E. de Mol van Ot teren te Den Haag; Geslaagd voor het Cand.ex. Godgeleerdheid de heer H. J. Mulder te Leiden. Katholieke werkgevers hadden verrijkende avond De mens is geen nevenstaande lactor De Lichtweek zal er wel niet ge heel onschuldig aan zijn geweest dat gisteravond in „Het Gulden Vlies" slechts een kleine schare leden van de Algemene Katholieke Werk nemersvereniging uit de kring Lei- zicht te krijgen in deze vertechni- seerde tijd. Cultuurdrager en technicus dienen met elkaar in contact te blijven voor het tegenwicht aan de technische specialisatie; anders ontstaan een eenzijdigheid welke funest moet werken. De technische mens moet streven naar de totaliteit van zijn mens-zijn want slechts de universele Uitzei mi r&°r. I 9.45 Hllveri Schrijf in elk der Hen vak|es een 1 of 2 of 3. Opfeilen. Plak dit formulier op ge frankeerde briefkaart met 50 cent extra zijde. Inzenden aam Klaver ssing per kaart. porto op adroszijde. In Vier, Hilversum. Eén c minsten» T den vergaderd was ondanks de grote J* "TSï,2T.&JZ trekpleister, welke het onderwerp van de inleiding toch vormde. Later op de avond bleek echter, dat dit kleine auditorium een zeker bevoor recht groepje mensen genoemd mocht worden, want de spreker, de heer J. H. Ducrot, hoofd personeelszaken van een grote fabriek in het centrum van het land, wist zijn inleiding over de invloed van de techniek op de mense lijke en organisatorische verhoudin gen in de onderneming op dermate bekwame en hoogst interessante wijze uit te spinnen tot een geheel, dat het niet heeft nagelaten tot een verdiept inzicht inzake de menselijke factor in het bedrijfsleven bij te dragen. De voorziter van de A.K.W.V.- Leiden, de heer J. A. E. Aalders, heette behalve de heer Ducrot en de aanwezige leden bovendien welkom de nieuwe secretaris van de kring Leiden, de heer Ruigrok uit Den Haag. Nadat in een gezellige sfeer enkele huishoudelijke puntjes waren behandeld verkreeg de heer Ducrot het woord. Spreker wilde aan het omvangrijke gebied, dat de ontwikkeling van de techniek beslaat, enkele brede be schouwingen wijden waarbij hij uitging van het prille begin der samenleving: de pater familias in het gezin bij de beginperiode der ons bekende menselijke sociale verhou dingen. Allengs is een nieuwe figuur ;egroeid, die van de zelfstandige on- lernemer, die de taken verdeelt en uitgroeit boven het ambachtelijke. Van deze ondernemer nu, van deze werkgever, wordt een beleid ge vraagd en de laatste vijftig jaar heb ben we kunnen zien hoe een weten schappelijk bedrijfsbeleid zich heeft ontwikkeld. Op dit stramien voortbouwend ging de heer Ducrot na, in hoeverre dit beleid gehanteerd dient te worden. Er is zoveel reeds gedokterd aan velerlei methoden tot rationalisering, aan de efficiëncy en aan de opvoe- rnig van de productiviteit, dat de factor „mens" terzijde werd gescho ven. Het is juist zo. dat het bedrijfs beleid ten volle moet rekening hou den met deze mens en deze factor is dan ook de laatste tijd grondig bestu deerd. Via de mechanisatie en ratio nalisatie zijn we verder gekomen en thans heeft de technische ontwikke ling ons gebracht bij de automati- satie, hetgeen wil zeggen: een uit schakelen van al die handelingen waarvoor het denkende wezen „mens" niet meer nodig is. Dit is niet tegen te houden; het is een natuurlijke ontwikkeling, welke wel noodzakelijk naar een eind moet groeien. Na al die factoren, welke de tech niek hebben beïnvloed, als ratio nalisatie, economie enz. heeft men een nieuwe factor ontdekt: de mens, die in zich een grote waarde ver tegenwoordigt. De mens is het doel van de productie en geen neven schikkende factor. Dit is het, waar een goed personeelsbeleid zich naar te richten heeft. De techniek dreigt topzwaar te worden wanneer zij niet wordt opgevangen in haar gang door een geestelijk tegenwicht en hier voor hebben de cultuurdragers te zorgen, de kunstenaars, de philo- sophen, de zielzorgers en anderen die geestelijke verdieping moeten brengen en moeten trachten een in- „Sociale revalidatie nummer één" Vele belangstellenden waren gis termiddag getuige van het overdra gen van de sleutel van de gerestau reerde en uitgebreide gemeentelijke werkplaats door de burgemeester van Leiden aan de heer Bassie, di recteur. De heer S. Menken, wet houder van sociale zaken te Leiden leidde de plechtige bijeenkomst in de cantine van de werkplaats aan de Groenesteeg no. 97 in, als voorzit ter van de commissie van beheer. Hij herinnerde aan de gedenkwaar dige feiten, die aan de uitbreiding van de werkplaats vooraf zijn ge gaan en die wij in ons blad van gis teren reeds gememoreerd hebben. Hij verwelkomde voorts de vele geno digden onder wie het college van b. en w. met secretaris, hoofden van dienst, raadsleden, vertegenwoordi gers van het ministerie van sociale zaken en verschillende organisaties, die zich met de zorg voor blinden en invaliden izig houden. Ook de burgemeester ham een duikje in de geschiedenis op; hij be gon bij de blindenzorg, die in 1927 in de oude school aan de Groene steeg gevestigd werd. Het gebouw voldoet thans aan de eisen, zo stelde hij vervolgens en dit is verheugend, omdat het belang van velen, die dachten overbodig te zijn, maar in het productieproces op genomen konden worden, er bij ge diend is. I De directeur, de heer H. Bassie, dankte de burgemeester en wees op de verschillen in de oude en nieuwe huisvesting. Hij stelde vast, dat oud en nieuw in de werkplaats op voor beeldige wijze zijn samengevoegd. In deze omgeving is het een lust te wer ken. Hij bracht dank aan de velen, die op een of andere wijze aan het tot stand komen van her- en nieuw bouw hadden meegewerkt en legde er tenslotte de nadruk op, dat sociale revalidatie op de eerste plaats wordt gesteld in de werkplaats. Vervolgens voerden nog het woord de heer W. Zoet, rijksconsulent voor de arbeidsvoorziening, dr. Riem Vis, voorzitter van de Stichting van Ne derlandse Blindenverenigingen, mr. Drossaert Belfort, namens de invali- denbonden, de heer R. Bakker, na mens de staf an de werkplaats, de heer T. C. Tingen, voorzitter van de Nederlandse Blindenbond, de heer F. Verstegen, namens de hoofden van dienst en de heer J. Abspoel, namens de bedrijfskèrn van de werk plaats. Bijzonder was hierbij, dat de heer Bakker namens het personeel een in de werkplaats vervaardigde volière aanbood, de heer Verstegen een ther mometer voor de directeurskamer en de heer Abspoel als geschenk van de tewerkgestelden de verkleinde copie van een nog te vervaardigen duiventil. Na een rondleiding door de werk plaats vond in de cantine een recep tie plaats, waarvoor velen belang stelling toonden. deze, hier slechts summier weergegeven, beschouwingen kregen de aanwezigen ruimschoots gelegen heid hun vragen naar aanleiding van het besprokene te stellen, waarvan dankbaar werd gebruik gemaakt. Slechts omdat de tijd onverbiddellijk paal en perk stelde aan het uitwis selen van de gedachten moest de bij eenkomst worden opgeheven. Het is jammer dat niet meer leden van de A.K.W.V. van deze verrijkende avond hebben kunnen profiteren. Prof. dr. C. C. Berg sprak voor VIRO Voor de Vereniging voor Interna tionale Rechtsorde hield prof. dr. C. C. Berg gisteravond in het gebouw de Nationale Levensverzekering Bank aan het Rapenburg een voor dracht over: Het vierde project van de Unesco (United Nations Educa tional, Scientific and Cultural Orga nization). Dit 7ierde project is een der vier voorstellen, die op de con ferentie, in 1954 te Montevideo ge houden waar besloten werd, dat de Unesco zich op vier grote pro jecten moest concentreren waren ingediend. Dit vierde onderwerp was: Mutual appreciation of Eastern and Western culfural values (wederzijds begrip voor oosterse en westerse culturele waarden). Terwijl men goed begreep dat het genoemde onderwerp ten nauwste samenhing met het doel van de Unesco, had men toch weinig idee van de wijze van uitvoering. Hier voor is een adviescommissie inge steld, waarin 18 landen zitting kre gen en later nog drie. Tevens werd een bedrag beschikbaar gesteld. Prof. Berg gaf een overzicht van de problemen, die de adviescommis sie bij haar taak ontmoet, waarbij hij zeer belangwekkende punten naar voren bracht met betrekking tot het ontstaan van culturen en wederzijdse waardering en verstaan hiervan. In de oudheid zijn het eigenlijk alleen de Grieken gew est, die voor de cul tuur van een vreemd volk evenveel belangstelling en waardering hebben gehad als voor hun eigen cultuur Twee factoren hebben meer eenheid gebracht* nl. de veroveraars (bijv. Julius Caesar) en de wetenschap. Tenslotte gaf spreker nog enkele richtlijnen aan, volgens welke de adviescommissie te werk kan gaan, waarna nog een levendige gedach- tenwisseling volgde. Ui breiding N S. nam terrein weg Gisteravond werd in café-restau rant „In den Vergulden Turk" de jaarlijkse algemene vergadering ge houden van Je Leidse LJsclub. De voorzitter, de heer II. J. de Kos ter, opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen, meer speciaal tot de bei de ereleden de heren J. W. Henny en H H. Tieleman. In de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werd een uitvoe rige uiteenzetting gegeven van de toestand van de club, waaruit bleek, dat de financiën er weliswaar niet rooskleurig, maar toch allerminst zorgwekkend voorstonden. Het verheugde de voorzitter te kunnen mededelen, dat, hoewel de baan een stuk kleiner was gewor den, doordat de Nederlandse Spoor wegen uitbreiding moesten geven aan het Staitonsemplr cement, -er nog ruim voldoende over bleef om te kunnen rijden. Deze mededeling werd door de leden met grote bijval begroet. Het zal van de omstandigheden en de toestand van het ijs afhangen of er t.z.t. voldoende dagkaarten beschik baar zullen worden gesteld. Ten aanzien van de plannen voor een nieuwe IJsbaan Leiden waardig, deelt de voorzitter mede, dat hier over regelmatig contact bestaat met het gemeentebestuur. Hij is er van overtuigd voor de verwezenlijking van deze plannen de volle medewer king van de betreffende autoriteiten te zullen verkrijgen, hoewel hij vreest dat de bestedingsbeperking een voortgang hiervan zal belemme ren. De heer Visser die wegens vertrek naar het buitenland zijn mandaat als bestuurslid ter beschikking had gesteld werd hierna door de voor zitter toegesproken. Hij meende de waardering van leden en bestuur niet beter tot uitdrukking te kunnen brengen dan door de heer Visser het ere-lidmaatschap van de vereniging aan te bieden. Onder grote bijval van alle aanwezigen sprak hij de wens uit dat de heer Visser nog vele jaren zijn belangstelling voor de Leidse IJsclub zou blijven tonen. Tot slot deelde de heer De Kos ter mede, dat de baan geheel in ge reedheid is gebracht en begin vol gende week zal worden volgepompt. Hij spreekt de hoop uit dat dit sei zoen, in tegenstelling tot vorig jaar, aan de leden veel gelegenheid zal bieden van de baan gebruik te ma ken. Radio-actie In samenwerking met en ten bate van St. „Prins Bern hard fonds", St. „Het Nederl. Blindenwezen", Ned. Ver. Sociale Zorg voor Minder-Validen „AVO" en St. „Ned. Org. voor Intern.^ Bijstond". Goed- m Club de Limetz. De leden van de Club de Limetz worden langs deze weg opgewekt, deel te nemen aan het H. Misoffer met uitleg dat zondagmorgen om negen uur in de kapel van het St. Liduinahuis aan d» Zoeterwoud- se Singel wordt opgedragen door kapelaan J. de Jong. De gezangen worden verzorgd door de Scola van Warmond. Trekking. De trekking van de Nationale Lo terij van de Vereniging tot beharti ging der belangen van T.B.C.-pa- tiënten in Nederland heeft ver vroegd plaats gevonden. De hoofd prijzen zijn gevallen op de num mers: 24605 een woninginrichting ter waarde van 3.000.3577 een elektrische naaimachine, 52908 een elektrische wasmachine en 63769 een radiotoestel. Trekkingslij sten zijn te verkrijgen bij het secretari aat: Leeuwkenstraat 11 te Leiden. 25 Jaar Orde Commissaris. Morgen is het 25 jaar geleden dat de heer M. v. d. Weyden, Poelgees terstraat 22a van de Hartebrugpa- rochie tot ordecommissaris werd be noemd. Wij feliciteren hem met dit jubileum en we hopen dat vele paro chianen en vrienden hem niet zul len vergeten. Moge hij nog lang de ze functie vervullen. De Orde Commissarissen Hartebrug (Kath verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van oyeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raaa van Maatsch en CuJt Overleg, W J. Kriek, Hooigracht 12. tel 20U18). ZATERDAG 30 NOVEMBER Kon. Ned. Ver. voor EJH.B.O. Feestavond. Stadsgehoorzaal, kwart voor acht nam. Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. St. Nicolaasfeest. Cantine Doelenkazerne 2.30 uur. ZONDAG 1 DECEMBER. H. Mis met uitleg voor katholieken er. niet-katholieken, gezongen door de S<:hola van Warmond. Kapel St. Liduinahuis, Zoeterwoudse Singel 33- 34, 9 uur v.m. „St. Eloy", Patroonsfeest. H. Mis voor alle leden, Hartebruglcerk, 9 uur. „De Leidse Vogelvrienden", Vogel show, Gebouw Oosterkwartier, Su- matrastraat, 10 uur v.m.—6 uur nam. R.-K. Instuif Herensingel, St. Ni- colaas- en dansavond, m.m.v. „Melo dy Boys", Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. MAANDAG 2 DECEMBER. Gemeenteraad. Zitting, Stadhuis, 2 uur nam Kath. Radio-Omroep. Auditie voor „De Springplank", Den Burcht, 19.30 uur nam. Speeltuinvereniging „Ons Eiland". Feestavond, Den Burcht, 8 uur nam. K. O.-cursus. „Angst en leugen in het kinderleven", Rapenburg 8 uur nam. K. O. Rotterdams Toneel: „Dom Juan", Schouwburg, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 2—4 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Zondagsdienst der huisartsen. A.s. weekend 1 dec. zal de dienst worden waargenomen door: dr Ver hoef, Pieterse, De Bruyne, Jansen, Langezaal. Doktersdicnst Oegstgeest. F. W. H. Hugenholtz en J. B. Hugenholtz. Dienst der apotheken. Zaterdag 30 november zijn gèopend des mid dags, 's avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoedrecepten; Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24809; Apotheek Tot hulp der Mens heid, Hooigracht 48. tel. 21060; Apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Zondag 1 dec. is geopend van 's morgens 8 tot des avonds 12 uur; Alleen Apotheek Kot

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6