lor ÈaÉifH-epsft R IJ N S T R E E K Leiden maakt zich op voor een christelijke viering van 1 Kerstfeest Scherp Broeder Walter Trel f Fancy Fair St. Leonarduskerk bracht vier mille op leidse Postzegelverzamelaars weer i DONDERDAG 28 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 „Kerstfeest is Christusfeest Met Kerstmis mag □iemand altéén zijn De toenemende ontkerstening van bet Kerstfeest is een doorn in het oog van vele christenen. Het terug brengen van Kerstmis tot een in houdloos midwinterfeest, een hoog tijdag voor genieters en romantici wekt weerstanden op bij ieder, die zich bezint op de betekenis van dit feest. Evenals voorgaande jaren is men te Leiden door een overleg van pro testantse en katholieke kringen ge komen tot een plan om aan deze weerstanden gestalte te geven door een gezamenlijke viering van de ad vent en het Kerstfeest. Men wil hier door de gedachten van het christe lijke bevolkingsdeel meer bepalen by de geboorte van Christus. De acties, die in volkomen vrijheid uit de gemaakte voornemens zullen voortvloeien, zullen gevoerd on der de leuze „Kerstfeest is Christus- feest" er alle op gericht zijn, de moderne mens de hoqgheid van het Kerstfeest te doen inzien'. Zowel de predikanten als de ka tholieke kerkelijke overheid staan sympathiek tegenover de voorgeno men voorbereiding op en viering van Kerstmis. De voorbereidingen geschieden ge heel in de gedachte dat de advent vanouds de verwachting is van de komst van Christus. Deze komst is drievoudig: het is Zijn eerste komst, voorts Zijn steeds herhaalde komst in ons en Zijn wederkomen op de Jongste Dag. Om deze gedachte dieper te doen wortelen worden in de dagen direct aan Kerstmis voorafgaande de Mes siaanse profetieën, de Grote- of O- antifonen uit het gebed der Kerk op grote schaal verspreid. Men stelt zich voor om op de voor avond van het eigenlijke Kerstfeest alle kerkklokken te luiden en koes tert daarbij de hoop, dat evenals het vorig jaar vele burgerlijke klokken zich zullen mengen in het gegalm, dat de burgerij oproept om door een openbare bijeenkomst op het Stadhuisplein getuigenis af te legen van christelijk geloof. Het vorig jaar waren het hét siadhuiscarillon niet meegerekend 35 klokken op 24 punten te Leiden en Oegstgeest, die het feest van Christus' geboorte induidden. Dit jaar luiden de Leidse klokken van zeven uur tot tien minuten over zeven, waarna van kwart over ze ven tot kwart voor acht een bijeen komst gehouden wordt op het stad huisplein, waar de gelovigen geza menlijk de oude kerstliederen zullen zingen, al dan niet afgewisseld door het spel van het Stadhuiscarillon. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Gerardus Pe trus zn van T. H. van der Ham en E. H. Bax; Alida dr van N. A. H. Onderwater en J. Beerenfenger; Maria Johanna dr van J. M. Zand vliet en M. G. Zoet; Aster Patricia dr van J. van Vollenhoven en J. Ibe- lings; Jan zn van J. Sinke en L. Bosman; Johannes zn van P. Kruit en J. Blanken; José Gratia Valen- tina Dorothea dr van J. Distelvelt en T. Ouwerkerk. Overleden: C. M. Buschman 68 jr echtg. van J. Aartman; S. Neute boom 76 jr wed. van M. Redel; A. G. M. Opdam 5 jr dochter; M. A. Otten 76 jr man; J. Wijker 68 jr man. POTLOOD en GEFST De organisatoren spreken de hoop uit, dat ook de jeugd in groten ge tale aanwezig zal zijn. Wat betreft de viering van het Kerstfeest willen de initiatiefnemers er de nadruk op leggen, dat het Kerstfeest een feest is van liefde. Ten einde dit element te accentu eren heeft men de spreuk gelanceerd „Met Kerstmis mag niemand een zaam zijn". Omdat de betrekkingen van mens tot mens in de moderne sa menleving veel losser zijn geworden dan ze in enig voorgaand tijdvak ooit geweest zijn. reikt de eenzaam heid van de medemens soms verder dan een letterlijke eenzaamheid van iemand soms een heel gezin dat nog niet ingeburgerd is. Men zou dus naar eigen smaak ter voorbereiding op het Kerstfeest in zijn persoonlijk leven, in eigen kring en dagelijks werk, de menselijke be trekkingen kunnen verdiepen en verstevigen. Een andere suggestie is, een een zame medeburger in zijn gezin op te nemen, in de gezelligheid die van ouds het karakter van de kerstviering in Nederland bepaalt. Voor het examen ter verkrijging van het godsdienstdiploma A, dat op dinsdag 26 en woensdag 27 novem ber gehouden werd in het St. Elisa- bethziekenhuis alhier, slaagden 33 Candida ten. De eerw. zusters Generosa en Lioba; beiden cum laude, voorts de zusters: Van Adrichem, Berbee, Van den Berg (cum laude), Blonk, Van Die- men, Van Dijk, Den Dubbelden, Van Eyden, Gilberts, Goedhart, Van Grieken, Houtackers, Kniest, Lange rak, Van der Linden, Van Maris, Van der Meer, Nederend, Nouwens, Over- devest, Peeters, Van Schie, (cum laude), Tamis, Van Tienen, Turk, Vergeer, Verhoef, Van der Voorn, De Vroomen, C. van Zandwijk, M. van Zandwijk. In het ziekenhuis van het klooster te Venray is overleden de eerw. broeder Walter Trel o.f.m. Broeder W. Trel werd geboren te Leiden 16 mei 1886 en trad in 1926 in de Minderbroedersorde. Gedurende de 31 jaren van zijn kloosterleven heeft hij zich in ver schillende kloosters van de Francis canen zeer verdienstelijk gemaakt. De laatste jaren was hij rustend. De begrafenis heeft heden op het kloosterkerkhof te Venray plaats ge had. Men schrijft ons: In het St. Leonardushuis aan de Haagweg heerste gisteravond een uit bundige feeststemming. Dit feest be reikte zijn hoogtepunt toen de pen ningmeester van het Fancy-Fair-co- mité van de St. Leonardusparochie, de heer F. Molkenboer. aan de feest vierende medewerkers kon medede len, dat de in oktober j.l. gehouden 4-daagse fancy-fair in de tuin van de Leonardusparochie na aftrek van alle kosten 4.000,— heeft opgebracht. Pastoor Van Schalen nam het grootste gedeelte van dit bedrag op deze avond dankbaar in ontvangst en zag door dit bedrag weer enigszins zijn zorgen voor de bouw van de nieuwe St. Antoniuskerk in het plan Zuid-West verlicht. Op deze bijeenkomst kon de voor zitter van het comité, de heer H. Turk ook mededelen, dat volgend jaar te gen september wederom op dezelfde plaats een fancy-fair zal worden ge houden en zelfs al zou deze de helft van de onlangs gehouden fancy-fair opbrengen, dan nog zou hij ruim- No 515. Horizontaal; 1. schoon maak, 6. zwemwiek, 7. zuster, 9. tel woord, 10. wiersoort, 12. afkorting van selenium, 13. bende, 15. vet der melk 16. Rom. keizer, 17. rakker, 19. boom, 21. bolrond vruchtje (spreektaal), 22. muzieknoot, 23. bos god, 25. aanwijzend voornaamwoord, 26. prinsesseboon. Verticaal: 1. vogel, 2. voorzetsel, 3. lichtende kring of zon of maan, 4. meisjesnaam, 5. niet vast, 6. touw aan de scheepstrap, 8. nering, 10. le ger (Fr.), 11. klein soort van rij paard, 13. kever, 14. vlies, vel, 18 schram op de huid, 20. sluiskolk, 22. gering, laag, 24. bekende afkorting, 25. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No 514. Horizontaal: 1. te, 3. naaf, 7. stal, 9. Est, 11. Epe, 12. open, 14. snee, 16. es, 18. nota, 20. eelt, 22. Dr, 23. hand, 25. deel, 27. alp, 29. wen, 30. dame, 32. kaal, 33- fa. Verticaal: 2. esp, 3. na, 4. aloe. 5. fee, 6. Ot, 8. test, 10. snel, 11. eend, 13 peen, 15. Nahe, 17. stop, 19. orde, 21. Edam, 24. Alda, 26. enk, 28. lef, 29. wij, 31. al. Thanksgiving Day in Pieterskerk Vandaag viert de bevolking van de Verenigde Staten „Thanksgevin Day" de traditionele oogstdankdag, die in Amerika een nationale feestdag is ge worden. Volgens de traditie kwamen van morgen de Amerikanen, die in Ne derland wonen in de Pieterskerk te Leiden bijeen om deze dag te vieren. Om elf uur vulden zij de banken van de oude Leidse kerk; onder hen was de ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland, de heer Philip Young. Deze herdenking van Thanksgiving Day wordt georganiseerd door de United States Educational Founda tion in Nederland, die er de nadruk op legt, dat elke Amerikaan op de plechtigheid in de Pieterskerk wel kom is. De gebeden en gezangen droegen dan ook een algemeen ka rakter, men zong enige hymnen en een dominee las fragmenten uit de bijbel. De heer Young sprak over de traditie van thanksgiving day en !as ook volgens de gewoonte een boodschap voor, die elk jaar op deze dag door de president aan de bur gers van Amerika gericht wordt. De Pieterskerk koos men als de plaats van de bijeenkomst omdat de leider van de Pilgrims, die in de 17e eeuw in Leiden verbleven voor zij naar Amerika - via Engeland overstaken, in deze kerk is begraven. Na de plechtigheid verenigden zich bijna alle Amerikanen aan een diner tafel in ..De Turk", waar zij ook ai weer volgens traditie van hun turkey (kalkoen) genoten. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „Ervaringen met de klein-chirurgi- sche behandeling van cosmetische huidaandoeningen", de heer A. W. Thöne, geboren en wonende te Haarlem. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Occult bloedverlies met de faeces als gevolg van het gebruik van ace- tylsalicylzuur", de heer L. Th. F. L. Stubbé, geboren te Roermond en thans wonende te Wassenaar. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „De pathogenese, de diagnostiek en de behandeling van de arteriële sm- bolie", de heer J. Maier, geboren te Pampanoea (Ind.) en thans wonende te Voorburg. Geslaagd voor het cand. examen Sociologie mej. R. Kats te Voorburg en de heer C. W. M. Hendriks te Den Haag. Geslaagd voor het cand. examen L wis- en natuurkunde de heer J. Dees te Leiden, voor het cand. ex amen F. wis- en natuurkunde de heer C. H. v. d. Ent te Leiden, voor het cand. examen K. wis- en natuur kunde de heer G. Staritsky te Haar lem, voor het doet. examen geolo gie de heren C. R. Pietersz en H. F. Insinger, beiden te Leiden. schoots tevreden zijn. De pastoor voegde hieraan toe, dat, al zou men met verlies werken, hij toch enthou siast zou zijn, omdat hij door een dergelijke activiteit de parochieband verstevigd zag. De heer R. Guldenberg, die de lei ding van deze avond in handen had, kweet zich hiervan op bijzondere wijze door .,elck wat wils" te geven voor de medewerkers, waarvan de leeftijden uiteenlopen van 1575 jaar. Als bijzonderheid werd nog vermeld, dat de fancy-fair is bezocht door 3000 mensen. Gisteravond hielden de Leidde post zegelverzamelaars in de „Kleine Eurcht" te Leiden hun maandelijkse vergadering onder leiding van de voorz., de heer D. J. Meiboom. De opkomst was weer zo groot dat geen' stoel onbezet bleef. De veiling, anders het sluitstuk van elke vergadering, werd het eerst gehouden en had een vlot verloop. De notulen van de laat ste vergadering werden na lezing on gewijzigd goedgekeurd. Na ballotage werden weer zes nieuwe leden aan het ledental toegevoegd terwijl we derom een aantal als kandidaatlid werden ingeschreven. Het bestuur had na de laatste ver gadering een bijeenkomst gehad, al dus de voorzitter, waar verschillen de suggesties waren gedaan betref fende het te vieren 20-jarig lustrum van de Leidse afdeling. De voorzit ter stelde namens het bestuur voor om bij dit lustrum een regionale ten toonstelling te houden. Om deze te doen slagen, zou dan contact gezocht worden met de resp. filatelisten-ver enigingen in de Bollenstreek en in Rijnland om dan'gezamenlijk de ten toonstellingsplannen onder de loupe te nemen waardoor het dan mogelijk zou zijn een succesvolle tentoonstel ling op te zetten. Na nog enige na dere toelichtingen konden de aan wezigen zich daarmede verenigen en zegden medewerking toe. Hierna hield de heer J. Dekker uit Amsterdam van het Filatelistisch Centrum zijn lezing over Finland, verduidelijkt door lichtbeelden. Zo als wij van de heer Dekker gewend zijn kweet deze zich van zijn taak op zeer bevredigende wijze en mbcht na zijn causerie een dankbaar applaus ir ontvangst nemen. De eerstvolgende vergadering werd bepaald op woensdag 11 dec. a.s. Tevens werd bekend gemaakt, dat de beurs welke de tweede vrij dag van de maand in dec. gehouden zou worden geen doorgang kon vin den. Hierna werd de vergadering be eindigd waarna velen gebruik maak ten van de gelegenheid onderling ze gels te ruilen. RECTOR P. H. L. VAN INGEN Vanavond tussen 8 en 9 uur is er gelegenheid afscneid te nemen in de pastorie Lorentzkade van kapelaan Van Ingen, die benoemd is tot rector van het St. Joseph-paviljoen te Gouda. INBRAAK IN DE VROUWENSTEEG In een huis aan de Vrouwensteeg is gisteravond tussen acht en elf uur ingebroken. Via de brandgang aan óe achterzijde van het huis heeft iemand zich toegang weten te ver schaffen. Hij drukte n.l. een ruitje in, dat van te voren met zeep was ingesmeerd. Verdwenen zijn de in houd van een geldkistje a 120, en een spaarbankboekje. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve D te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur) WH kunnen dan trachten O alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE. In Van Voorthuijsenschool Gisteren werd in de Dr. A. van Voorthuijsenschool aan de Marnix- straat, welke school met recht de titel verdient van de mooiste BLO- school van Nederland, 's middags en 's avonds een handenarbeidtevtoon- stelling gehouden, welke om 3 uur door de wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schaik, met enkele woorden werd geopend. Aan de tentoonstelling was boven dien nog een soort van fancy-fair verbonden. Men kon voor een prik met ringen naar flessen limonade gooien en pakjes sigaretten en ver snaperingen waren een doelwit ,van vele dubbeltjesgooiers. De opbreng sten van deze attracties kwamen ten goede aan de bleekneusjes van de school, die voor uitzending naar een i gezonde omgeving in aanmerking1 komen. In de ruime, moderne hal van de school lag een keur van zelf gemaakte gebruiksvoorwerpen op gestapeld, zoals geborduurde schor tjes en kleedjes, ook met behulp van de figuurzaag wisten de kinderen tot fraaie resultaten te komen. Door de kleinsten is naar lieve lust ge plakt en gevlecht; zij deden met hun „kunstproducten" niet voor de anderen onder. Zo lag er op elk gebied van de huisvlijt wel een voorwerp te be wonderen. In. een van de lokalen had men een restaurant ingericht waar de be zoekers, die in groten getale Van hun belangstelling voor de prestaties der kinderen hebben blijk gegeven, na een lange wandeling nog even kon den genieten van een kopje thee met een sprits. Er bestond tevens gele genheid de gehele school te bezich tigen, bij welke gelegenheid men zijn bewondering voor de inrichting en de verluchting van gangen en loka len met de meest aantrekkelijke schilderingen niet onder stoelen of (school)banken stak. K. O.-FILMVOORSTELLING VOOR LEIDSE SCHOOLJEUGD Het besef dat de film in het mo derne onderwijs ontegenzeggelijk 'n belangrijk hulpmiddel is, heeft de Leidse Volksuniversiteit K. O. gis termiddag een film doen draaien voor de jeugd van de Leidsche scholen. Het Luxtor-theater was tot de laat ste plaats bezet toen om drie uur de voorstelling begon van „Romeo en Julia", naar het drama van Shakespeare, dat waarschijnlijk al op veler litteratuurlijst voorkwam. Met Engelse trots had de Arthur ;iS§ank maatschappij bij de verfilming 1 die in Italiaanse handen was ge-^ geven de oorspronkelijke tekst zoveel mogelijk op de voet doen volgen. In doodse stilte die zo nu en dan werd verstoord door gelach om een komisch of niet begrepen situatie heeft de schooljeugd de bloedige vendetta (familiestrijd) tussen de Montagues en de Capulets voor ogen gezien, een droeve strijd, die het jonge geluk van Romeo en Julia ten gronde richt. Kenmerkend voor de gelijkenis van de film met het toneel, was wel, dat de critische toeschouwers zich niet stoorden aan enkele in het oog springende toevalligheden, zonder welke de geschiedenis niet het be kende noodlottige verloop kon heb ben. Wat er allemaal qchter de stille kloostermuren van de Veronese ab dij gebeurde, heeft niet bepaald hét juiste begrip gevonden bij de jeftg- dige kijkers. Was de katholieke ere dienst al gestoken in een soms wat lachwekkend romantisch kleed, ook de romantiek als achtergrond en drijfveer van Romeo's' moord werd blijkens enkele opmerkingen bij het uitgaan van de bioscoop niet geheel begrepen. Dat is jammer, want de loffelijke opzet van K. O. en de keuze van de film worden daardoor miskend. Op 1 december gaat de heer F. J. Libot, technisch hoofdambtenaar bij de dienst van Gemeentewerken, met pensioen. De heer Libot, die 22 augustus 1919 in gemeentedienst trad, was eerst vele jaren als inspecteur werkzaam bij Bouw- en Woningtoezicht. Toen deze dienst in 1936 onder Ge meentewerken kwam te ressorteren, werd de heer Libot benoemd tot technisch ambtenaar 1ste klasse, met de titel van inspecteur. Na op 1 jan. 1941 tot hoofdopzichter te zijn be vorderd en op 1 jan. 1950 tot tech nisch hoofdambtenaar A, volgde ten. slotte in 1953 zijn benoeming tot technisch hoofdambtenaar eerste klasse. De heer Libot, die in deze functie wordt opgevolgd door de heer C. Bronst, is reeds spoedig na de bevrijding begonnen met de voor bereiding en uitvoering van de wo ningbouw. Het eerste bouwplan 82 woningen in de Tomatenstraat kwam in 1946 gereed. In de loop der jaren heeft de heer Libot een groot aandeel gehad in de bouw van in toaal 2800 woningwetwoningen, circa 400 gemeentewoningen, ruim 700 premiewoningen en van 80 woningen gebouwd in de vrije sector. Boven dien strekte zijn toezicht zich uit over het onderhoud van de woning wetwoningen en de na 1946 ge bouwde woningen, welke onder het beheer van de gemeente vallen. Voorts heeft de scheidende functio naris indertijd een groot aandeel ge had in het saneringsplan Bouwe- louwensteeg. In verband met dit verti-ek uit de gemeentedienst is er zaterdagochtend van 11 tot 12 uur voor besturen van woningbouwverenigingen, architec ten, aannemers en andere belangstel lenden in de koffiekamer van het Stadhuis gelegenheid om afscheid van de heer Libot te nemen. Leidse Agenda (Kath verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van oijeenkomsten laten voorlichten door hei secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) DONDERDAG 28 NOVEMBER A.R.K.O. afd. Leiden. „De atoom bom en enige consequenties", filmle zing door maj. Van Eisen, Gulden Vlies, 8 uur nam. R.K. EJI.B.O. Leiden. Vervolgcur sus, r.k. lyceum, Mariënpoelstraat, 8 uur nam. N.Z.H.VJY1. Feestavond personeels vereniging. De Burcht, 8 uur nam. Leidse Lichtweek. Opening door burg. jhr mr F. H. van Kinschot. Brug Steenschuur, 5 uur nam. VRIJDAG 29 NOVEMBER Leidse Smalfilmliga. Eigen vakan tiefilms. Smit's Röntgen, Heren gracht 34, 8 uur nam. A.K.W.V. „Invloed menselijke en organisatorische verhoudingen op de onderneming". Gulden Vlies, 8 uur nam. Viro. Prof. dr C. C. Berg over het 4de Unescoproject. Rapenburg 8, 8 uur. K.V.P.-Statenkring Leiden. Bijeen komst. Gulden Vlies, half acht nam. Huish. en Gezinsvoorlichting. De monstratie St. Nicolaasgerechten. 9.30 v.m. In gebruikname uitbreiding Ge meentelijke Werkplaats Groenesteeg 97. Cantine, 14.30 uur nam. ZATERDAG 30 NOVEMBER Kon. Ned. Ver. voor E.H3.0. Feestavond. Stadsgehoorzaal, kwart voor acht nam. Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers.. St. Nicolaasfeest. Cantine Doelenkazerne 2.30 uur. DIENST DE APOTHEKEN. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door- Apotheek Douza 31 tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn 18 tel. 20523; Apotheek Oegst geest Wilhelminapirk 8 Oegstgeest tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Vóór honderd jaar Het is niet de gewoonte, mis schien ware het toch nuttig, van de openlijke concerten hier ter stede in het plaatselijke Nieuws blad verslag te doen; niet zoo zeer om buitenaf den toestand der muzikale beschaving in on ze stad te doen kennen, als wel om nu en dan de aandacht van de inwoners, die er in elk ge val het meeste belang bij heb ben, te vestigen op hetgeen waarlijk goed en schoon is, op ieders verpligting om naar ver mogen dat goede te ondersteu nen. Wij kunnen zonder onbil lijkheid niet aannemen, dat zul ke opwekking geheel en al vruchteloos zou blijven (enz.) Laatste Berichten Gisteren is de Nederlandse schrijf ster Margo Sybranda Everdina Scharten-Antink te Florence, waar zij na de dood van haar man, de letterkundige C. Th. Scharten, woon de, overleden. Zij is op 7 september 1869 te Zutphen geboren. BIOSCOPEN. De films in de week van 2229 november zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het gebeurde gisteren", alle leeftijden. Lido: „De woesteling", 18 jaar. Luxor: „Carnaval in Wien", vol- volwassenen. Trianon: „De familie Trapp", alle leeftijden. Rex: „De man in de schaduw", 14 jaar. (Donderdagcyclus „Meis jes voor Tanger", strikt volwassenen). ALPHEN AAN DEN RIJN „ST. MART1NUS" ORGANISEERDE E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN. De kath. nat. bond vctor E.H.B.O., „Sint Martinus" te Alphen aan .den Rijn heeft woensdagavond in de St. Josephzaal onder grote belangstel ling van gelijke verenigingen, van de BB. en bedrijven, een EHBO wedstrijd georganiseerd, met het doel het onderling contakt te acti veren en de paraatheid te stimule ren. De wedstrijden stonden onder aigehele leiding van de heer C. A. de Rijk, secretaris van de organiseren de vereniging. Aan de wedstrijden werd door acht ploegen deelgeno men. Enige tijd woonde ook deken E A. M. Paap de avond bij en volg do met belangstelling de verrichtin gen van de hulp-colonne. Het vol gend jaar bestaat de afdeling vijl jaar. Voor een bij die gelegenheid te organiseren v edstrijd stelde de deken een beker beschikbaar. Deze geste werd met een hartelijk applaus der aanwezigen beantwoord. De medische leiding voor de wed strijden lag in handen van dr M. E. v. d. Steen, die o.m. docent is van „St. Martinus". Dr J. Greins uit Aar- landerveen, asisstent van dr W. v. d. Wind aldaar en dr J. Nooter, op volger van dr L. E. Loth te Wou brugge stonden hem in deze taak ter zijde. De centrale jury werd gevormd door de heren A. Marbus te Alphen, voorzitter, F. J. Rekelhof te Uithoorn en K. Staffeleu uit Leiden. Dr v. d. Steen heeft een nabe schouwing gegeven waarin hij in het bijzonder nadere aanwijzingen gaf voor de behandeling van shock-pa tiënten. Dr v. d. Steen zei voorts ge troffen te zijn door het enthousiasme van de deelnemers die blijk hebben gegeven, veel zo niet alles over te hebben om hun parate, praktische en theoretische kennis te verdiepen De r.-k. EHBO-vereniging „Sint Christoffel" te Langeraar behaalde de eerste prijs met 81 punten Haar commandante, mej. S. Pieterse be haalde 35 punten; 2e werd de r.-k. EHBO-vereniging „Sint Veronica" te Nieuwveen met 68 punten. Haar commandante, mej. J v. d. Hulst be haalde 43 punten, de eerste com- mandants-prijs. Als derde eindigde de pl. afd. van het Ned. Roode Kruis. Alphen met 63 punten. Mevr. v. d MeerValenteijn, die als comman dante optrad behaalde 35 punten. De B.B. uit Aarlanderveen kreeg de vierde prijs. Zij behaalde 63 punten Haar commandante mej. Honout verwierf met 36 punten de tweede commandants-prijs. Op de vijfde plaats kwam het team van N Sam- som N.V. te Alphen dat onder lei ding van de heer A. W. G. v. Leeu wen werkte en resp. 58 en 27 pun ten behaalde. De orgrniserende ver eniging „Sint Martinus" moest met 57 punten genoegen nemen met de zesde plaats. Haar commandant, de heer C. Slof, voorz. der ver., behaal de evenals mej Honout uit Aarlan derveen 36 punten en moest met haar loten om de tweede comman dants-prijs. Mej. Honout werd de ge lukkige. De pl. afd. van de Konink lijke Ned. Ver EHBO volgde met 56 punten op de zevende plaats. Haar commandant, de heer J. Griffioen behaalde 35 punten. Een team van de Alphense B.B., dat onder leiding van mevr. Sprokkerieft optrad (15 punten als commandante) sloot met 45 punten de rij der deelnemers. „AMATEURS ZETTEN HUN BESTE BEENTJE VOOR". De tweede avond van het amateur concours, dat georganiseerd is door de propaganda-commissie van de muziekvereniging „Crescendo" ten' bate van haar instrumentenfonds, had in het overvol bezet Ni'tsge- bouw een minder overladen pro gramma, dan volgens de inschrijving was verwacht. Enkele deelnemers hebben zich namelijk teruggetrokken en van andere ensembles was het aantal gekozen nummers minder dan maandagavond. Ook deze avond had een prettig verloop en de aanwezigen hadden ook nu een keuze te kust en te keur uit een zeer gevarieerd programma van amateuristisch gehale. De heer W. v. d. Louw, voorzitter van genoemde propagandacommissie, leidde evenals de vorige avond de bijeenkomst in. Tot slot van de avond sprak de heer Th. Feenstra, voorzit ter van de muziekvereniging „Cres cendo" woorden van dank, in het bijzonder tot de jury. De jury was wederom gevormd door de heren B. Lam, P. Koren, D. de Vries en J. S. Deurlo, wier beoordeling resulteert in de volgende waarderingen: The Cupido's, een muziekgezel schap uit Aarlanderveen, le prijs met 35 pnt.; J. Keijzer, accordeon, Al phen aan den Rijn, 3e prijs met 28J% pnt.: Lia Groen, zang, Gouda, 2e prijs met 31 pnt.; Tawajo's, kunstfluiten en pianospel, Gouda, 2e prijs met 32 pnt.; mevr. De Ouden-BaKKer, zang, Gouda 2e pr. met 33% pnt.; mej. Tr. Heemskerk, declamatie Ter Aar, 2e prijs met 32 pnt.; W. Bons, goochelaar, Zwanenburg bij Half weg, 3e prijs 25 K» Pnt-; De Rang blowers, mond-accordeon-trio, Gou da, 2e prijs met 32% pnt.; De Rid der en Steenvoorde, schets, Nooia- wijk-Binnen, 3e prijs met 28J4 pnt.; Leids Gemengd mond-accordeon orkest „Crescendo", Leiden, le prijs met 37 p.; Wijbe, „schlager", accor deonist, Alphen aan den Rijn, 2de prijs met 32V4 pnt., A. S. Kers, ac cordeon, Alphen aan den Rijn, 2de prijs met 30 pnt.; J. D. Klevering, accordeon, xylofonist, kunstfluiter, Leiden, le prijs met 36 pnt.; Geor ge v. d. Heuvel, goochelaar, Alphen aan den Rijn, le prijs met 37% pnt.; „Accordia", 4 accordeonisten. Zwa nenburg bij Halfweg, le prijs met 37 pnt.; The Waiké Hawaians, band met zang, Nieuwveen, le prijs met 36 pnt.; H. van Randeraat, zangeres, Alphen aan den Rijn, le prijs met 3414 pnt. De Electro Boys, zeven acrobaten, die de eerste avond al gejureerd werden en met een eerste prijs wórf ren beloond, traden ter opluisterir^; ook de tweede avond op. Vermeldenswaard is dat onze plaatsgenoot, de jonge goochelaar George v. d. Heuvel, de beste pun tentelling heeft behaald van alle deelnemers van de twee avonden. Marktberichten GOUDA. 28 Nov. Kaas aanvoer 48 partijen, notering: eerste kwali teit 2,25 tot 2,50 tweede kwali teit 2,20 tot 2,24 extra kwaliteit 2,31 tot 2,50. handel flauw. VINKEVEEN, 27 nov Groente. Andijvie B. 711, gele kool 8, rode kool 9, boerenko 1 918, prei 1218, uien 14, waspeen 1026, witlof A II, 53—64, witlof B T, 62—63, witlof B II, 5062 ct. per kg. sla ct. per stuk; bospeen 32, peterselie 9, selderij 15 ct per bos.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2