,De stemme nt*ov Bewoners van onbewoonbaar-verklaarde woningen moeten eruit WOENSDAG 27 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Gemeenteraad van Voorhout De gemeenteraad van Voorhout kwam in openbare v^-gadering bij een. Naar aanleiding van een schrijven d.d. 30 oktober en 2 nov. 1957 van b. en w. van Noordwijk, betreffende de gesloten overeenkomst over de leve ring van water, vroeg de heer De Groot hoe de aflevering geschiedt. Hij maakte zich ongerust, dat de kwa liteit niet goed zou blijven. Hij toon de nl. een fles vol afgetapt water uit Noordwijk, dat totaal bruin was, en dat hij dan ook zal laten onderzoe ken. Het bleek, dat wij het water di rect van Noordwijk krijgen, slechts «en enkele keer via he* station in Noordwij kerhout. In verband met de aansluiting der gemeente Hillegom, komt er een wij ziging in de gemeenschappelijke re geling voor de vleeskeuringsdienst. G. St. van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring onthouden aan een besluit om de ontruimingstermijn der onbewoonbaarvcrklaarde woningen Jacoba van Beierenweg no. 67 en 69 met een jaar te verlengen. De wonin gen verkeren in een dermate slechte staat, dat dit niet verantwoord Is. Zij moeten dus 8 maart 1958 ont ruimd zijn. De ontruiming van de onbewoon- baarverklaarde woningen Prinsenweg 7 en 9 is nog een jaar uitgesteld. Aan de lijst der onbewoonbaar ver klaarde woningen worden toegevoegd de percelen Herenstraat 46, 48, 50 en 52 en Leidsevaart 1 en 3. Deze wo ningen zijn door de hoofdingenieur directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in de provincie Z.-H. onbewoonbaar verklaart. Het is technisch en economisch onverant woord deze percelen door het aan brengen van verbeteringen in een be woonbare staat te brengen. De ter mijn van ontruiming werd bepaald op 6 maanden. Besloten werd om de geldleningen onder hypothecair verband, verstrekt aan de eigenaren van de woningen staande aan de Dr KuyperlaanDr Schaepmanlaan, Prof. Nolenslaan en Herenstraat no. 11, bij verkoop van deze woningen niet te continueren. De spoorwegafsluiting. Nogmaals kwam de automatisering van de spoorwegbeveiliging door toe passing van halve-boomsluiting ter sprake. Tegen deze beveiliging blijft men zich verzetten, hoewel de bestaand» toestand ook niet bevredigend is, want in 1956 is verschillende malen voorgekomen, dat verzuimd werd de overweg-bomen bij nadering van een trein te sluiten. Nu zal voorgesteld worden aan de N.S. om te komen tot een automatische installatie van knip perlichten en geen autoïhatlséring met halve bomen. Voor de verbreding van de Jacoba van Beierenweg werd nogfnaals alle medewerking gevraagd. Betreurd werd, dat dopr sommigen de paaltjes van het uitgezette tracé waren ver wijderd ui4 hun land. Wethouder Derksen, vond, dat de bezwaren te gen elkaar afgewogen moeten wor den. Hij drong aan op meer medewer king, en waarschuuwde dat het ge meentebestuur anders wel eens ge noodzaakt kon zijn, op deze weg één- richtingverkeer in te stellen of een parkeerverbod. Bij de rondvraag bracht de heer Van der Ploeg de onhoudbare toestand van 4 woningen aan de Dinsdagse Wetering ter sprake. Hij wilde de huiseigenaar dwingen hier verbete ring aan te brengen. Dezelfde spre ker vond de kraam bij de Nagelbrug KATWIJK AAN DEN KUN Middenstand. Het was voor de Miaoenslanders een belangrijke by- eenKomst cue gisteravond werd ge- houaen in het Parochiehuis. Na net openingswoord door de voorzitter, de heer verplacke had het bestuur en kele mededelingen te doen zo b.v. over de te houden St. Nicolaas-actie, waaraan iedere middenstander zal kunnen meedoen. Vervolgens kwam, naar aanleiding van een ontvangen schrijven van net gemeentebestuur, in oespreking een te stichten week markt in Katwijk. De vergadering was hier in het algemeen met ent housiast voor maar er zal nog een nader overleg plaats hebben met de door het gemeentebestuur benoem de „Marktcommissie". Hierna werd door de spreker van deze avond, de heer Zonneveld te Leiden, een leer zame, zeer interessante causerie ge houden over de mogelijkheden doch ook over de moeilijkheden van de middenstand van de tegenwoordige tijd. St. Nicolaas. De goede Sint kon schijnbaar Katwijk nog niet verge ten. Op initiatief van de heer P. van Kampen was de goede Sint vrien delijk uitgenodigd nog eenmaal Kat wijk aan te doen en dan speciaal voor de jeugd. Als goede kinder vriend had de Sint dit vriendelijk aanzoek niet kunnen weigeren en dus arriveerde hij gistermiddag in de grote Aula van het Sint Willibrordus Missiecollege waar meer dan 400 kin deren in afwachting waren van zjjn komst. Eerst een tractatie, vervol gens om de wachttijd te doden wer den enkele films gegeven waarbij de jeugd zioh danig vermaakte en ja, toen was het grote ogenblik geko men. Vanaf het toneel sprak de Sint de kinderen toe. Enige moesten nader •bij komen, want van hen was een rapportje binnengekomen, waarop wel iets aan te merken viel, maar na een vermaning van de Sint be loofden ze allen beterschap. Toen was het ogenblik daar om van de goede gaven van St. Nicolaas te ge nieten. Alle 400 moesten op het to neel komen om een zakje met lek kernijen in ontvangst te nemen. Toen togen allen huiswaarts, dankbaar en voldaan. een sta in de weg. HU zag deze graag teruggezet of op een andere plaats. Dit zal bekeken worden. De heer Warmenhover had veel critiek op het uitbaggeren van de Dinsdagse Wete ring. Ook had hij nogal persoonlijke grieven, die hij gaarne in een gehei me zitting wilde ter tafel breng n. Aldus geschiedde. Geboren: Cornelia J. zn van N. P. Zonneveld en M. J. Rütgrink; Pe trus J. M. zn van H. J. v. Beek en A. E v. Loon; Klaas zn van C. Moot en H. Berkenvelder; Johanna A. dr van G. W. v. Harskamp en A. E. Hoog straten; Jacobus J. zn van J. P. H. v. Steijn en P. Th. v. d. Burg; Maria C. Th. dr van C. A. Does en H. A. v. d. Slot; Maria E. W. dr van N. W. Zoet en J. H. v. Oosten; Cornelia E. dr van A. J. Diemei en A. H. v. d. Nouland; Jacobus C. zn van R. A. J. Haver en J. M. C. v. d. Pijl; Petrus A. M. zn van Th. W. Warmerdam en A. H. v. d. Slot. Ondertrouwd: J. Q. Smit 31 j.t te Noordw.hout, en M. C. Diemei 30 j.J H. Geerlings 44 j. en J. E. v. d. Ploeg 21 j.; R. Knol 26 j. en H. E. von Trampe 30 j., Zweden; C. J. J. van Bonten 25 j., te Wassenaar, en H. J. A. v. Egmond 24 j.; L. J. Verhaegen 31 j. en E. M. C. Augustinus 24 j. Getrouwd; B. W. M. Zonneveld, te Noordwijk, en A. M. v. d. Berg; J. M Kortekaas, te Lisse. en J. A. A. Mens; J. G. G. Paauw, te Leiden, en W. v. d. Bent; P. A. J. Salman (U. S. A.), en H. C. v. Leeuwen; P. v. Er- mond en M. J. Westerhoven. Overleden: Helena C. van der Salmvan der Kleij 79 j. Aanbesteding. In het gemeente huis had de aanbesteding der ver bouwing van het postkantoor plaats. Inschrijvers van Voorhout waren: H. G. Warmenhoven 2018,10; L. P. H. Vester f 2182,—; A. J. Uljee 2625,—; Jac. Uljee f 4800,—. De gunning is aangehouden. HILLEGOM K.V.P. In de K.V.P.-vergade- ring werden met algemene instem ming de heren Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, A. C. Deerenberg, S. Menken, J. Ver gouwen en J. van Zonneveld tot voorlopige kandidaten voor de Pro vinciale Staten aangewezen. 0EGSTGEEST afscheid kapelaan n. grijpink. Opnieuw wefd de parochie van St. Willibrord opgeschrikt door een on verwachte fJWioeming van een van haar kapelaans. Kapelaan Grypink gaat na 14 maanden de parochie ver laten om als secretaris zijn krachten aan het bisdom te gaan wijden. Ondanks zijn korte werkperiode is deze sympathieke kapelaan in Oegst- geest geen onbekende meer. Zijn grote werkkracht manifesteerde zich op velerlei gebied. O.a. zijn zorg voor de patiënten van Endegeest en Jelgersma-kliniek; zijn adviseur schap bij de kraamverpleegsters, Bij belclub, K.A.B., misdienaars enz. Voor de parochianen die nog per soonlijk afscheid van de scheidende kapelaan willen nemen is a.s. don derdagavond tussen 7.30 en 8.30 uur gelegenheid op de pastorie. NOORDWIJK jaarvergadering wit gele kruis In café Flora hield gisteravond het Wit Gele Kruis haar jaarverga dering waarvoor de belangstelling slechts matig was. De voorzitter, dr Goudriaan, opende deze bijeenkomst met een welkom en deelde mede, dat de jaarvergadering was ver plaatst naar het najaar, naar aan leiding van een beter overzicht van i het financieel beheer. In verband met een gestelde vraag in de vorige j aaiwergadering om te komen tot het oprichten van een Sociaal Cha ritatief Bureau kon de voorzitter mededelen dat het bestuur hiervoor de nodige stappen heeft gedaan door een voorbespreking te houden met vertegenwoordigers uit ver schillende organisaties. Naar aanlei ding hiervan had het bestuur van het Wit Gele Kruis een ontwerp ge maakt voor een dergelijke organisa tie, waarna men weer bij elkaar was gekomen en men overgegaan was tot het samenstellen van een commissie, waarvan tot presidente is benoemd mevr. den Haan. De ver bouwing van het gebouw W. G. Kruis kon nog steeds geen doorgang vin den, omdat gebleken is dat voor een verbouwing geen subsidie zal wor den verleend. De verbouwing wordt echter steeds urgenter en om in de toekomst daadwerkelijk hiertoe te kunnen overgaan is een bouwfonds gesticht, waarin thans 5000.is gestort. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat in het afgelo pen jaar een grote activiteit is ont plooid en de beide wijkzusters v. d. Lee en van Iersel verbazend veel werk hebben verzet. Gedurende 1956 werden 151 patiënten aan huis verpleegd, de zusters brachten voor dit doel 4318 bezoeken. Voor deze zieken werd uit het magazijn 665 keer een verplegingsartikel uitge leend.. Voor praeventieve zorg werd 37 maal zitting gehouden, gedurende deze zittingen werden 269 zuigelin gen en 288 kleuters ingeënt, 149 zui gelingen en 98 kleuters werden vol ledig gevaccineerd terwijl boven dien nog 34 kleuters werden gere- vaccineerd. Het aantal t.b.c.-gevallen bevindt zich ook te Noordwijk in een dalen de lyn. In 1956 stonden nog 18 per sonen uit 18 gezinnen onder toe zicht en 139 huisbezoeken waren no dig voor het vereiste contact. Sana- toriumverpleging bleek nodig voor 3 patiënten. Het consultatiebureau voor zuigelingen hield 51 zittingen waarbij 283 baby's werden gecon troleerd met in totaal 1554 consul ten. Voor de zuigelingenzorg brach- en de zusters 998 huisbezoeken. Het aantal ingeschreven kleuters be droeg 764, het aantal huisbezoeken 743 en het aantal consulten 705. Voor hoogtezon behandelingen werden 22 personen naar de wijkzuster verwe zen, op hen werden 240 bestralin gen toegepast. Het totaal huisbezoeken kwam op 6318, terwijl in totaal 642 zittingen werden gehouden. De moedercursus genoot grote belangstelling want 31 cursisten namen hieraan deel en aan de cursus ziekenverzorging 13 cur sisten. Het ledental nam toe met 85 en bedraagt thans 1212. Het finan cieel overzicht van de penningmees ter gaf aan een exploitatie van 23.155.39 en sloot met een batig saldo. In de nieuwe kascommissie wer den benoemd de heren C. v. Dijk en L. J. v. d. Meer. Door het bestuur werd nog de suggestie gesteld of het mogelyk zou zijn, dat kinderen van leden boven een bepaalde leeftijd grens zich moeten opgeven voor het lidmaatschap om in aanmerking te komen voor eventuele behandelin gen. Het bestuur gaf deze gedachte in ernstige overweging bij de leden, waarvan de resultaten dan op een volgende jaarvergadering in bespre king kunnen worden gebracht. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de aftredende heren dr Goudriaan en P. Schenkeveld wer den herkozen. Na de rondvraag werd deze ge- annimeerde bijeenkomst waarbij tegenwoordig was deken Brinkman nadat de voorzitter dank had ge bracht aan de beide wijkzusters, ge sloten. VOORSCHOTEN De niet-sluitende begroting. De begroting voor het jaar 1958 sluit niet. Ondanks de beschikking over een bedrag van f 30.000,uit de saldireserve is er nog een aanzien lijk tekort. Het gebrek aan middelen is niet op te vangen door verhoging van het tarief der plaatselijke belas tingen of door verhoging van de be drijf starie ven. Ook de bezuinigings voorstellen, die in de raad aan de orde gesteld worden blijken niet in slaat de begrotingspositie aanmerke lijk te verbeteren. Er blyft nog maar één weg over en dat is een aanvraag doen tot verhoging van het basis bedrag per inwoner van de uitkering uit het gemeentefonds. B. en w. stel len dan ook voor een dergelijk ver zoek in te dienen. Bestrijding kinderverlamming. De stichting „Gezondheidszorg", die voorlopig de financiering van de be strijding van de kinderverlamming op zich heeft genomen, verzoekt het gemeentebestuur om een crediet van 1581,70, zijnde het gaïaamde te kort. B. en w. stellen voor de ge vraagde steun te verlenen en een- crediet te verlenen tot het bedrag van het werkelijke tekort. Filmavond BB. De leden Van de Voorschotense B.B. en een aantal belangstellenden waren in de gele genheid een filmavond 'bij te wonen in het Cultureel Centrum. De heer Gerth van Wijk hield een korte toe spraak, waarin hij de betekenis van ae atoombom uiteenzette. Daarna werd de film „De A. van Atoom", be schikbaar gesteld door de Ameri kaanse ambassade, vertoond. Na de pauze werd een nieuwe film van de B.B. getoond, getiteld „Overal in overall". Deze film gaf een beeld van de activiteiten van de B.B. uit alle delen van het land. Er bleek wel uit, dat in verscheidene plaatsen van het land zeer goed geoefende B.B.-afde- lingen bestaan. Met een vrolijke lach film van Abott en Castello werd deze interessante filmavond besloten, waarna de heer Van Schaick de aan wezigen bedankte voor hun opkomst en de heer Gerth van Wijk voor zijn inleidend woord. Afscheid kinderbegeleidster. Mejuffrouw A. S. Alting, die vanaf 1939 voor de begeleiding zórgde van de kinderen die in Leiden de b.l.o.- scholen bezoeken, heeft 5de wens te kennen gegeven in verband met haar lèeftijd dit werk te beëindigen. Het gemeentebestuur is van oordeel, dat het passend zou zijn om aan mejuf frouw Alting die zolang dit moeilijke werk voor de gemeenschap heeft verricht te belonen met een jaarlijk se toelage. Uit berekeningen, die ge maakt zijn stelt het gemeentebestuur voor haar een bijdrage te verlenen van ongeveer 200,per jaar. Buurtvereniging „Recht door Recht". De jaarlijkse feestavond van de buurtvereniging „Recht door Recht" te Voorschoten in het Bonds- gebouw mocht zich in een geweldige belangstelling verheugen. Een afge stampte zaal genoot van het toneel stuk „Verloren Spel" ten tonele ge bracht op een voor amateurs zeer goed verzorgde wijze door de toneel vereniging „De Vriendenkring". On der regie van de heer J. v. d. Hulst leefde de zaal mee met het leven van twee gezinnen, waarvan het ene ge zin zich weet op te werken uit de armoede en het andere gezin door eigen schuld tot de bedelstaf ge raakt. Na afloop bleven de buurtge noten nog enige tijd samen om op de maat van de muziek verzorgd door „Kwartet Ted Bonnet" een dansje te wagen. Achter in de zaal stonden de werkstukken opgesteld gemaakt door de handenarbeidclub van de buurt vereniging. Het was verbluffend te zien. hoe goed en praktisch er ge knutseld wordt over „het spoor". Al deze modellen werden via een ver loting aan de man gebracht om te zorgen dat ook dit jaar St. Nicolaas geen kind zal vergeten in het .ver geten stuk Voorschoten". Geboren: Paul Hiube zn van A_ Mol en A. M. M. van Ameron; Les lie Thomas zn van C. E. van Prehn en M. M. Ybasoo; Rudolf zn van H. 4jet St.Wico&AAgeockeKjc irow, vCaxJi A. Slemmer en B. D. E. van Dries. Ondertrouwd: Henricus Martinus Cornelis van Rooij en Janna Johan na Willemijntje de Ruiter wonende te Noordwijk; Isaac Ravensbergen wonende te Leiden en Jannetje Hul- leman; Jacobus Johannes van der Kraan wonende te Leidschendam en Apolonia Cornelia Schipper. Gehuwd: James Harold Dozy en Johanna Elisabeth Maria Lubbers wonende te 's-Gravenhage; Nico laas Aloisius Cornelis Lingerak en Catharina Maria van der Valk. Overleden: Herman Jan Wigman echtg. van J. H. van Essen. WARMOND WARMONDSE IJSCLUB Onder grote belangstelling hield de Warmondse IJsclub haar 67ste algemene jaarvergadering in Hotel De Zon, onder leiding van de nieuw gekozen voorzitter, de heer H. v. d. Voet. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van de leden C. Heemskerk en mevrouw v. d. Welle-Van Leeuwen. De War mondse IJsclub, aldus de voorzitter in zijn openingswoord, is de sterkste vteehiging in ledental in de gemeen te en haar styèvén ïéfTfefe op gèrir" Ij de toekon dit ledental VWgrott®. Uit het hierna uitgebracht verslag door de penningmeester bleek, dat de vereniging een batig saldo heeft van 879,35. De kascommissie, be staande uit de heren M. Versluijs, G. van Dam en L. van Noort, deelde mede kas en boeken van de penning- meteter in volkomen orde te hebben bevonden. Als leden der kascommis sie voor het jaar 1958 werden be noemd de heren J. van Leeuwen en L. de Nie en als plaatsvervangend lid de heer C. van Stijn. Bij de in gekomen stukken werd mededeling gedaan dat de heer mr. E. E. Menten toestemming heeft verleend tot ge bruikmaking van het Poelmeer voor het houden van wedstrijden, terwijl de familie Leenen weer haar serre beschikbaar heeft gesteld. Ook van de gemeente Leiden was de vereiste vergunning ontvangen. Aan de orde kwam hierna de kwestie van het maken van muziek en entree-heffing op zondag. Het be stuur zal zich hierover nog nader beraden, doch algemeen was men van oordeel, dat men de toestand moet laten zoals deze op het ogen blik is, dus géén muziek en géén entree-heffing. Bij de bestuursver kiezing werden de aftredende leden, de heren J. van Noort, M. Versluijs en H. v. d. Voet herkozen. In de vacatures ontstaan door het bedan ken van de heren Jac. Oudshoorn en C. v. d. Voort werden benoemd de heren J. v&n Bladel en H. v. Rijn. Na bespreking werd besloten in de thans geldende contributie geen verandering te brengen. Medegedeeld werd dat de aandelen no. 2 en 7 staande ten name van de heren J. Sikking en N. van Scbic zijn uit- geloo* Het bestuur hoopt met een voorstel te komen om personen aan tc werven voor het schoonhouden van de baan. Het vertrouwt, dat in dien dat nodig is bedrijven in War mond werkkrachten beschikbaar zul len stellen tegen vergoeding. Gevraagd werd te trachten de start van de merentocht te doen plaatsvinden te Warmond, doch de voorzitter acht dit niet mogelyk, om dat de Kagerplassen te lang open gehouden moeten worden voor de scheepvaart. Het voorstel een wed strijd te houden voor 50-jarigen en ouderen, wil het bestuur in over weging nemen. De heer J. Weijers stelde voor de heer Oudshoorn die vanaf 1929 deel van het bestuur heeft uitgemaakt, te benoemen tot ere-lid. Hiertoe werd met algemene stemmen besloten. Intocht St. Nicolaas. Zaterdag middag om half vier zal St. Nico laas, vergezeld van zijn onafscheide lijke knecht „Zwarte Piet" en ge zeten in een landauwer, zijn intocht houden in Warmond. Aan het voor malige Warmonderhek zal de Sint worden opgewacht door de muziek vereniging „St. Matthias" waarna een muzikale rondgang zal worden gfcfiiaakt door het dorp. In hotel De Zón" zal hem door de Warmondse jeugd een hartelyk welkom worden bereid en zullen aan de kinderen de vele door hem meegebrachte geschen ken worden uitgereikt. Spreekuur burgemeester. De burgemeester is verhinderd donderij dag a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. Z0ETERW0UDE Verloof den-weekend L.T.J, en L. T.M. Vrijdagavond kwamen de jongens en meisjes van de L.T.J. en L.T.M., die verloofd zijn in het Graal- huis bijeen voor een verloofden weekend. Als spreker was genodigd drs P. Stolker, psycholoog, die een inleiding hield over het onderwerp „Op weg naar het huwelijk", waarop een in teressante groepsbespreking volgde. Voor zaterdagavond was het on derwerp gekozen „Als wij eenmaal getrouwd zijn". Zondagmorgen werd een H. Mis in het Graalhuis opgedragen door de weleerw. heer P. Heemskerk, kape laan te Castricum. Na het ontbijt sprak kapelaan Heemskerk over het doel van het hu welijk met verdere beschouwingen over de onderwerpen die door drs Stolker behandeld waren. De L.T.J. en L.T.M. hebben met dit weekend een zeer goede vorm van opleiding tot de belangrijke le vensstaat gekozen. De verloofden zullen voor het verder leven veel nut van deze lessen hebben. Aetherklanken DONDERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.15 Kunstoverz. 20.45 Wa terfestijn (relais v. d. Duitse TV). 21.15 Filmkader. 21.35 Cabaret. 22.05 Dagsluiting. r HILVERSUM I, 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Voor de iieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok nood klok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Franse chansons. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Platennieuws. 13.25 Sopraan, trompet en piano. 14.00 Promenade- orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Amus. mu2. 15.40 Vocaal ens. en orgel. 16.00 Bijbellezing. 1S.30 Pianoduo. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.50 Meisjeskoor. 18.10 Huismuziek. 18.30 Fries progr. 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws eh weer berichten. 19.10 Op de món af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19 30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Gram. 22.30 Orgelconc. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitslagen. 23.20 Gram. 23.5524.00 Dagsluiting. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.15 Kamerork. en solist. 12.00 Lich te muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfs leven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram, 13.20 Lichte mu ziek. 13.55 Beursber. 14.00 Cello en piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Ca baret. 15.30 Orgel, zang en viool. ie.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.; Nederland en de wereld: De Europese school in Luxemburg, door O. Tazelaar, inspec teur lager onderwijs in alg. dienst. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevar. progr. v. d. strijdkrachten. 18.45 Sportproble- men. 18.55 Gesproken brief uit Lon den. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgebouwork. en solist. In de pauze: (plm. 21.15 21.40: Brazilië, land van ezels en du re auto's, caus. 22.20 Act. 22.30 Lich te muz. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Act. 23.2524.00 Discótaria. (42)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 18