L. VAK GEELEN Dansavond ROEEVLET v.a. 11 ton DUN HAAR Oude Couranten Gemeenteraad van Zwammerdam wenst behoud van zelfstandigheid V. D. na sluitingstijd ZATERDAG 23 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 PRACHTIGE VERLICHTE PICK-UP-KASTEI Ook BAR-MODEL Compleet met 10 pla- tenwisselaar en 10 grammofoonplaten naar keuze, vanaf 239.50 HAARL.STRAAT 55 Telefoon 20593 t.o. Rex-theater RADIO GRAMMO Televisie Bandrecorders Deze wijzers, wijzen U de weg. Naar de betere kwaliteiten, in ruime keuze. Volledige garan tie en prima vakservice. Horloges - Uurwerken Gouden Verlovings-, Dames en Herenringen. Gero-cassettes. enz. enz. „DE GOEDKOPERE ZAAK" Tel. 24469 Haarlemmerstraat 207 Geen filialen op zondag 24 november in Café BAKKER Rijpwetering m.m.v. „DE VRIJBUITERS" De onbreekbare I Molenaar'* Papbeker krijgt U toegezonden tegen ln- zendln® van 30 contrólezegels. geknipt van de voorzijde der ver I pakking. Vermeld het gewenste I artikel bU Uw aanvraag. I Molenas r*s Klndermeelfabrleken N.V. Westzaan LELIVELD, Vishandel Nieuwkoop jevraagd: MEISJE voor halve dagen als hulp in de huishouding. Mevr. v. Galen, Rijnkade 17. Lei den. 2 St. Nicolaas, vulpentijd. Wij hebben een prachtige herenvulpen in moderne dessins met 14 karaats gouden pen en Osmi iri dium punt met 1 jaar schriftelijke garantie voor de geringe prijs van 9.75. Halpa Vulpen Service. Haarlemmerstraat 64. t.o. Het Fruitpaleis. <"2 Voor fototoestellen. tassen, statieven, flitsers, filters, verrekijkers, be lichtingmeters, fotolij sten en cineapparaten. natuur lijk naar Foto Pijl. Haar- lemmerstr. 108. De zaak met meer dan 25 jaar er varing. GEVRAAGD <2* Oude ronde mahonie tafels, canapé's, stoelen, oude theestoven, kleine antieke meubeltjes te. koop gevraagd. Beschadigd of wormgaatjes geen bezwaar Br. onder no. 2148 bur. v. d. blad. 2 Te koop gevraagd: 2- ombouw. Brieven met prijsopgave onder no. 5913 bür. v. d. blad. <2* Te koop gevraagd klei ne woning met tuin op goede stand. Aangeboden ruime woning met flinke garage. Br. onder no. 5942 bur. v. d. blad.. <2* Student, getrouwd, zoekt gestoffeerde of ge meubileerde etage in om geving van Leiden, even tueel Voorhout. Br. met aanbiedingen onder no. 5899 bur. v. d. blad. TE HUUR 2* Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Con sul beiden met radio, en Morris Minor Alléén nieuw materiaal, billijk ta rief. Stipdonk. Hoogl Kerkgracht 30 tel. 31608 2 As. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids— toiletten, compl. m. sluier, handschoenen en tasje, ook bont en maraboe- cape's. Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg tijdig. Fa. J. J. Sloos en Zn.. Stille Rijn 11. Telef. 20868. 2 Bromfietsenverhuur De nieuwste Berini M 21 1957 per uur dag of lan ger J. de Jong Varkevis- serstraat 66, Katwijk apn Zee. telefoon 2795 2* Bedrijfsruimte te huur. kan ook dienen als garage voor 2 auto's, nieuwbouw, omgeving Doezastraat, tel. 22900. 2* Garage Hol. Hoge Rijn dijk 27. tel. 20939. Leiden. Taxibedrijf, verhuur zon der chauffeur. Volkswagen Volkswagen-busje. Opel. Kaptein. Ford Taunus. Voor langere duur speciaal tarief. 2 Verhuur zonder chauf feur. 4-5-6 pers. All risk- verzekering. De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billijke tarieven. Werkhoven's luxe auto verhuur. Van 't Hoffstraat 11, Leiden, tel. 22300. W0NINGRUIL 2* Woningruil Leiden Breda. Aangeboden te Breda ruime moderne 5- kamer-parterre-flat. Ge vraagd gelijkwaardige wo ning te Leiden of omstre ken. Brieven St. Ignatius- straat 81. Breda. DIVERSEN 2 Engels. Grondige exa menopleiding handelscor respondentie. spreekvaar digheid. Cambridge Spoedopleiding Emigran ten Vertalingen. W Ver boog. Leraar Engels beë digd Tolk/Vertaler. Prof. Cert Cambridge Univer sity Steenschuur 18. Lei den. Telefoon 25335. 2 Betere muzieklessen. Het bekende nieuwe adres: Muziekinstituut D. van Wouw (voorheen Rapen burg). thans gevestigd: Kort Galgewater 8 (ver lengde v. d. Steenstraat). Tel. 20458. Piano. Accor deon. Guitaar enz. Uitslui tend vol uur privélessen. Geen tariefsverhoging! 2 Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi: mevr. J. Brons geest. Zeemanlaan 57. tel. 22982helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen. Ami- vedi neemt geen dieren op Onzichtbare bijvullin gen. Alle haarwerken. ANNIE v. ISENBURG, Van Bylandtstraat 9 Den Haag Tel. 01700—324493 Hoogmade De N.K.J.B. geeft op zon dag a.s. in café van A. v. d. Ploeg 'n heropvoering van ..De schipper van de MaartieJocoba" Aanvang 7.45. Dansen na. Rijksambtenaar R.K. 25 jr. zoekt zo sp. m. te Ldn of omg. Gemeub. Zit-slaapkamer met stookgel. of centr. verw. op goede stand met voll. pens. of war me maalt. Br. met pr. opg. onder no. 5944. Adverteren doel verkopen in pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIDEN De raad van Zwammerdam kwam in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter C. G. Dobben de Bruyn. Als be langrijkste punt stond op de agenda de kwestie van de grenswijzigingen in de Rijnstreek. Het uitvoerig pre advies van B. en W., waarover wij reeds eerder schreven, was het uit gangspunt van de besprekingen. Al le sprekers verklaarden zich. tegen de opheffing van de gemeente, slechts twee heren waren voorstan- ('t r van de grens met Bodegraven1 bij de Dobbenbrug, en niet zoals het voorstel van B. en W. was, bij de Halfwegebrug. De voorzitter deelde mede, dat hij een schrijven had ontvangen van de heer De Kruyff, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn en in welks schrijven werd verzocht mededeling te doen van zijn standpunt t.o. van de grenswijziging. Schrijver deelde mede, geheel met het voorstel van B. en W. akkoord te gaan. De heer Hoogteyling kreeg als eerste spreker het woord en deelde mede, dat volgens hem, met de be langen van Zwammerdam door Den Haag geheel geen rekening was ge houden. Het is zo aldus spreker, dat wanneer iemand schade wordt be rokkend deze een vergoeding moet ontvangen. Wanneer men van Zwam merdam de buiten-gebieden ont neemt, moet ons dorp schadeloos ge steld worden. „Zwammerdam moet recht worden gedaan", roept spre ker met stemverheffing. Maar wan neer zelfstandigheid niet mogelijk is, betwijfelt spreker, of Zwammer dam dan bij Alphen behoort. Hij voelt meer voor Bodegraven. In een wijkraad heeft spreker weinig ver trouwen. Voor hem blijft de zelf standigheid der gemeente als voor- Wonlngbouw. Wethouder Van Leeuwen zeide, dat men dit plan in het groot moet bezien, ook met het oog op de te bou wen woningen. Meer dan 90 gezin nen wachten op een woning. Bouw terrein is niet aanwezig zodat er be sprekingen zijn geweest met Alphen hierover. Alphen heeft nu plan om de terreinen in de Vinkebuurt voor bouwterrein te bestemmen. De Vin kebuurt is grondgebied van Alphen. Plannen voor de bouw van 40 wo ningen zijn gereed. Ook de nieuwe, gecombineerde school van Zwam merdam zal hier komen. Spreker 2iet hierdoor in samen werking en samengaan met Alphen voor Zwammerdam de gunstigste oplossing. Moet Zwammerdam ver dwijnen, dan is spreker voor aan sluiting bij Alphen. Volgens spreker is de toegezegde medewerking met het oog op de woningbouw door Alphen gedaan, nimmer van Bode graven te verwachten. Wethouder Blok sprak zich even eens uit voor zelfstandigheid en zo niet, dan onherroepelijk bij Alphen. Wij moeten de gemeenschap Zwam merdam dienen en haar belang in het oog houden. De heer Zwetsloot is eveneens voor zelfstandigheid der gemeente. Voor de buitengebieden ziet hy wei nig hoop om deze te behouden. Als deze niet te behouden zijn, is spre ker voor het standpunt van de heer Hoogteyling, om dan bij Zwammer dam de delen van Alphen te voe gen en Buitenkerk" van Bodegra ven ook bij Zwaammerdam. Spreker is echter voor een grens met Bode graven bij de Dobbebrug in plaats van bij de Halfwegbrug. Dit laatste standpunt wordt spreker sterk be streden door beide wethouders. Natuurlijke grens. Volgens wethouder Blok is de na tuurlijke grens BodegravenZwam merdam bij de Halfwegebrug, ook al door de aanwezige brede watering. Ook de voorzitter deelt deze mening en merkt op dat de gemeenschap Zwammerdam ligt van Halfwegebrug tot het Goudse Rijpad, en deze ge meenschap mag niet gescheiden wor den. De heer Zwetsloot deelt nog mede, dat hij, gezien de besprekingen, ook van mening is, dat de woningbouw voor Zwammerdam in de Vinkebuurt het allerbelangrijkste is, althans be langrijker dan zijn mening over de ligging van de grens bij de Dobbe brug. Mocht, aldus spreker deze bouw in gevaar komen, dan stapt hij van zijn grens-standpunt af. De heer Bisschop (R.K.) is voor een zelfstandig Zwammerdam. Hij kon zich verenigen met het stand punt van B. en W. voor wat betreft de eerste vier punten van het pre advies. De heer Groeneveld (P. v. d. A.) deelt mede, dat hij te kort raads lid is, om zich een gefundeerde me ning te vormen. Hij is voor zelfstan digheid van Zwammerdam. Mocht dit niet mogelijk zijn, dan is hij voor aansluiting bij Bodegraven, met uit zondering van de „Tempelpolder". Door de voorzitter en de overige leden wordt de heer Groeneveld fel bestreden. ,Ik mag hopen", zei wet houder Van Leeuwen tot de heer Groeneveld, „dat U vannacht niet zult kunnen slapen en dat al onze woningzoekenden U zullen aansta ren". Het preadvies van B. en W. werd met algemene stemmen aangenomen voor wat betreft de punten 1, 2, 3, 4 en 6. Punt 5 betreffende grens met Bodegraven, werd aangenomen met 4 tegen 2 stemmen; de heren Hoog teyling en Groeneveld wilden de grens liever bij de Dobbenbrug zien, i.p.m. bij Halfwegebrug. Jleiefaantjea PERSONEEL 2 Nachtwaker gevraagd in fabriek van luxe artike len. Liefst gepensioneerde. Brieven onder no. 3119 bur. v. d. blad. 2 Biedt zich aan: chauf feur, 33 jr. in bezit rij be wijs B.E. Zoekt passende werkkring, in taxibedrijf of dergelijke. Wil ook als chauffeur-monteur in dienst treden. Liefst Lei den of omgeving. Br. on der no. 3187 bur. v. d. bl. 2 B.z.a. uit Ter Aar een huisnaaister voor verstel werk en kinderkleding. Br. onder no. 3192 bur. v. d. bl. 2 Biedt zich aan: liefst als hulpverkoopster voor 2 of 3 middagen in de week. leeftijd 20 jaar. v.g.g.v.. Kan terstond in dienst tre den. Brieven onder. no. 3188 bur v. d. blad. 2 Mevr. Schimmelpen- ninck. Houtlaan 50. vraagt een werkster voor 2 of 3 halve dagen per week. 2 Gevraagd: jakkers- of aank. bediende. In- en ex tern. H C. van Leeuwen. Bijdorpstraat 21. Voor schoten tel. K 1717—2730. 2 Tuinarbeider gevraagd per 1 febr. a.s. door C. J. van Heiningen. St. Boni- faciusstraat 29. Leidschen- dam, tel. 2256 (K 1761) 2 Huisnaaister gevraagd, voor 2 dagen per maand. Br. onder no. 3136 bur. v. d. blad. 2 Gevraagd tegen 1 jan. een goede hulp m de huis houding die geheel zelf standig kan werken in ge zin met 2 kinderen voor hele dagen evt. intern. Mevr. Hartman. Haarl.str. 11. Leiden, tel. 22457. 2 Leerling automonteur zoekt werk in garage liefst Leiden of omgeving. Br. bur. v. d. blad onder no. 3122. AANGEBODEN 2 Accordeon. gitaar mandoline banjo trompet sax. klaiinet en drumcur sus Instrument Jirect mee naar huis en aan het eindf van de cursus uw eigen dom. Vraagt eratis pre pectus Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5 tel 24358 2 Divanbedden, opklap- bedden, kapokmatrassen. 1- en 2-pers. spiralen, ameublementen, dressoirs kloostertafels, diverse ta fels en kasten, boekenkas ten. bureaus, waskasten. trapnaaimachine. haarden, kachels ook nieuwe, vuur- specie, pijpen, ellebogen, alle soorten onderdelen Pluym, Hoogtfwoerd. tel. 21266. 2. Rooyackers en naaima chines een begrip; prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraag vriibliivend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naai machinehandel Rooyackers Leemanstraat 31, Leiden, tel. 31324. 2 Voor St. Nicolaas heb ben wti een grote sorte ring fotoalbums in alle órijzen. Reeds vanaf ƒ2.50 heeft U een mooie album. Foto Pijl, Haarlemmerstr. 108. 2 c.v. N. Bakker Hzn.. Roelofarendsveen K 1713- 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2 Pako-prtnts. Het foto succes van dit laar: ver grote afdrukken 7x7 en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent 9x13 25 cent. Fotoreoort Fotoh N v. d Horst Doe- Steeds de eerste met het nieuwste! 2 Van Dorp's van ouds bekends wriifwas in wit. geel, bruin en rood thans verkrijgbaai bij De Verf- ton, Hogewoerd 75. Leiden 2 Wist U dat? Vooi koop of huur van alle sierteelt- vergunningen ook bedrij ven of land is het adres: J Elstgeest, Roelofarends veen. tel. 291 K 1713. sinds 1886 en de Carson als gewone huishoud naai machine lopen soepel en geluidloos! Uw adres: Rooyackers. Leemanstraat 31. Leiden, tel. 31324. 2 Hard, zacht, gaatjes. tegel, decoratie en brand vrij watervast board Lat ten, planken, triplex, meu belplaat in eiken, occumè. limba, en mahonie. Alles voor de amateur. Troost. Oude Herengracht 21, Lei den, tel. 21664. 2 Schuimrubber, schuim- plastic kunstleder, plastic in alle maten .omplete be kledingen. auto-hoezen, kappen pyama's. asbakjes zonnekleppen. bloemvaas- jes. spiegels kaplak, rub bermatjes tochtrubbers. vloermatten, sloten, enz Autobeklederij Van Kuuk. Morssstraat 46. Tel. 30552. Leiden. 2 Televisie, radio, was machines enz Op al uw aankopen belangrijke kor ting. Gem bet Br. onder no. 2799 bur. v. d blad. 2 Modevakschool „Eps- kamp". Lessen in patroon tekenen, knippen, naaien. Onder deskundige leiding. Door ervaren gedipl. lera res. Inschrijving nieuwe leerlingen dinsdag, woens dag van 48. Plantsoen 11 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteee 3 2 1958 de nieuwe Solex, direct leverbaar Nog mooier, nog solider, nog krachtiger Gebr Huisman Hogewoerd 66 68 Eigen financiering Tel 31292 2 De Knittax breit in enkele uren. wat anders wekenlang moest duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare patro nen. Inlichtingen Van der Spek Haarlemmerstr 196a Leiden, tel K 17.10—23214 2 Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinderrii- wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen. Dubbelebuurt 14. Rijns- burg. tel. K 1718—2937. 2 Wij verzorgen alles op accu-gebied. Gratis ver zorging van uw batterij en doormeten van de elektri sche installatie. Heeft u start-moeilijkheden? Gra tis advies. Accu-Service Groenen. Nieuwe Rijn 106. Tel. 23140, Leiden. 2 Dames polshorloges. Edel doublé 17 st Anker onbr veer schokvrij (In- cabloc) In de onovertrof fen EWE Anker kwaliteit Geen f79 50 slechts f 57 50 .De Goedkopere Zaak' S v. d Water en Zn. Haar lemmerstraat 207. 2 In één dag uw oude matras als nieuw terug maar dan alleen bii Jan Vonk. matrassenmakerii— stoffeerderii. Haarlemmer straat 81. Leiden. Tele foon 22580. 2 Wasmachines f395. met sneldroger merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me de Enkele beschadigde machines belangrijk goed koper Ook op gemakke lijke betaling voorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden, Kerk straat 48. Noordwiik Zee weg 1 Katwijk/Zee 2 Te koop aangeboden: volautomatisch wasmachi ne; tevens een koelkast, merk Frigidaire. Beide zijn in zeer goede staat. Te zien: Veurseweg 157. Voorschoten. 2 Te koop aangeboden: een aquarium, afmetingen 70x35x40 cm., met bijpas sende kast alsmede één scheerapparaat. merk Riam. Te bevragen: Quar- les van Uffordstraat 22. Noordwijk aan Zee. telef. K 1719—2896. 2 Kempers' carrosserie- en wagenbouwbedrijf. Narmstraat 9. tel. 24887. Het adres voor 2-wielige aanhangwagens. Elk ge wenst modeL Tevens voor autogeen- en electr. lassen. 2 Te koop: bakkerij-in ventaris. chocolade letters en vormen, gebakvormen en opzetmachine. suiker- kerstkrans, matten, pillen, spuitmachine. broodblik- ken, koppels van vier. Oostdorperweg 50. Wasse naar, tel. K 1751—2267. staat. Tegen elk aanneme- 2 Prima Jawa te koop aangeboden. Garenmarkt 3 bovenste bel 2 Te koop: gebr. dames-, heren-, jongens- en meis jesrijwielen met garantie, bij H. van Marwijk. Rij- wielh. „Oké", Zijlsingel 65 Leiden. op luchtbanden, prima buizenconstructie, loopt erg licht. Billijke prijs. Venestr. 139, Leidschend. loges, ren, waterdicht, schokvrij Anker-uurwerk, reeds voor 38.50; voor dames. 17-steens Anker-uurwerk. 20 micron doublé v.a. 38.60. Ziet onze etalages. Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8. Leiden's beste speciaalzaak. 2 Te koop: 10 prima jon ge hennen, aan de leg. S. J. v. d. Hulst. Jacoba van Beierenweg 37. Voorhout. 2 Studeerkamer (liefst voor dames-studente) 50 per maand, liggend op het zuiden, met gas. electr. licht, balcon. kachel, vaste wastafel, markies, enz. Leliestraat 53. b.d. Lam- menséhansweg. 2 Inwoners van Zoeter- woude doet nu uw voor- deél. Vanaf 25 nov. t.m. 7 dec. 5% korting op alle artikelen (Benzine uitge- gesloten). Alleen bii con tante betaling. „Het Wa pen van Zoeterwoude". Watertje 8. Zoeterwoude. tel. 331. 2 Een horloge kopen is een zaak van vertrouwen. Wii repareren zelf en ga randeren U 100 procent service on onze uurwer ken. Ruime keuze horlo ges, schoorsteenklokken en wandklokken. Uur werkkliniek, Lage Rijndijk 2 8t. Nicolaas-surprise. „Het Wapen van Zoeter woude" geeft van 25 nov. t.m. 7 dec. 5% korting op rijwielen, bromfietsen, on derdelen. lederwaren, electro-artikelen, schaat sen. enz. Beleefd aanbeve lend. J. v. Steijn. Water tje 8. Zoeterwoude. tel. 331. 2 Klnderrllwlelen f25.— goedkoper Door aankoop van enorme partij kinder rijwielen. jongens Thans f 56 alleen con tant. Fa Dusoswa. Turf markt 2 Lelden. Kerkstr 48. Noordwijk: Zeeweg 1 Katwijk/Zee. 2 Te koop Victoria brom fiets van 1955, in goede staat, na 5 uur. Zaanstraat 45 2 Aangeboden: zit-slaap kamer met warme maal tijd. desgewenst volledig pension. Sint Jeroensweg 20, Noordwijk. teL 3318. 2 Een origineel St. Ni- colaasgeschenk! Fraai be schilderde Japanse lam pion, een sieraad voor ka mers, serres, gangen., hal len en zalen. Voor elec- trisch- en kaarslicht, van ƒ0.85 tot ƒ4.95. Papier groothandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 2 Gekleurd golfkarton voor St. Nicolaasetalaggs. 10 kleuren. 75 cm. .bre^d 0.40 per meter. 10 meter 3.50. 150 cm. breed f 0.75 per meter. Papiergroot handel Paddenburg. Nieu we Rijn 11. 2 Metalen verfdozen, echte Engelse import, prachtige kleuren, in 8 verschillende maten, van af 0.55, inhoud 15 kleu ren en penseel. Enorme sortering kleur- en schets boeken. Ziet etalages. Pa piergroothandel Padden burg. Nieuwe Rijn 11. 2 Voor de schoen hebben wij een grote sortering leuke artikelen, in de prii- zen 10-15-20-25-30-35-40 en 50 cent. Ziet onze etalages. Papiergroothandel Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. 2 Alt op de Mare. Zeven herenrijw. gebruikt, vanaf 75.- tot HO.-. Vijf dames- rijw. idem van 97.50 tot 185.-. Diverse bromrhers vanaf 80.-. Driewiel fietsje 16.-. Twee motorrijw 98 cc. 125.-; 125 cc. 100.-. 2 Alt op de Mare. Schuimrubber zadeldek ken met hoes. zolang de voorraad strekt, voor rij wielen 2.80. voor brom mers 3.55, 3.95. Regencapes beschermen ook reusach tig tegen de koude, met en zonder capuchon v.a. 9.60 2 Te koop: z.g.a.n. accor deon merk Fratelli Rosirja. pianoklavier. 80 bas. 50 disc. reg. 1 bas ook reg., met koffer en riemen ƒ225.—. Te bevr. Hefen- weg 147. Lisse. 2 Te koop: pracht Che vrolet met radio, kachel en aanhangwagen. Inlichtin- gen: Gar. Visser. Heren gracht 52 of Frans v. Mie risstraat 30A. Leiden. 2 Te koop: crème kin derwagen. i.g.st., uitneem- bare bak. Haarlemmerstr. 173 boven. 2 Vogelliefhebbers. Prachtige zingende kana rie s. kanariepoppen, ko- pere vogels, parkieten. Ja panse nachtegalen, granen zaden. enz. In- en verkoop van alle soorten vogels. Teunissen, Levendaal 28. Leiden, tel. 22053. 2 Voor St. Nicolaas heb ben wij een pracht sorte ring hengels, werphengels, werpmolens. tuigen, net ten. foudraals. aasketels, enz., tegen zeer lage prij zen. Teunissen. Levendaal 28. Leiden, tel. 22053. 2 Een vogelkooi is eon pracht geschenk. Wij heb ben ze in verschillende modellen en prijzen. Teu nissen. Levendaal 28. Lei den. tel. 22053. 2 Hondenbezitters. Alles voor uw hond. levertraan, kalk, gistvlokken. d.d.t.- lotion met gratis Droef flesje, tuigen, lijnen, rub- berkluiven. kammen, bor stels. vlees in blik. non-: den-kattenbrood. Teunis sen Levendaal 28. Leiden, tel. 22053. 2 Rolfilm of flltslatapjes vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen dank 7 li de rolfilm- en flitslamoies automaat van fotohandel N. v. d Horst. Doezastraa* 39. tel. 24702. 28. Volkomen onbekend met het feit, dat Daantje op de beddenafdeling lag te slapen, maakte controleur Goedhart aanstalten om als laatste van het personeel het gebouw te verlaten. Natuurlijk kan een man als controleur Goedhart node gemist worden. Daarom werd zijn taak gedurende de nacht overgenomen door een nachtcontroleur. Vroegop heette deze, een wat vreemde naam voor iemand, die in de nacht zijn werk verricht. Overigens beschikte deze mijnheer over een reeks eigenschappen die hem bijzonder geschikt voor zijn nachtelijke ambt maakte. Zo was bekend, dat hij ook bii volslagen duisternis, duidelijk kon zien. Verteld werd zelfs, dat hij in staat was in pikkedonker een krant te lezen: niet alleen de vetgedrukte koppen, maar ook de klein gezette gemengde ^richten. Plotseling ontdekte controleur Goedhart, die in af wachting ven de komst ven zijn scherpziende collega alvast zijn hoed had opgezet, dat een van de werkkaar ten niet afgestempeld was. Dit werd meer vergeten en dat was telkenmale een bron van ergernis voor de punc tuele controleer. Brommend pakte hij de kaart. Toen mijnheer Goedhart echter zag. dat de kaart aan Daantje toebehoorde, gleed een glimlach over zijf» gezicht. De jongen, nog zo kort in functie, wist misschien nog niet, dat hij vóór vertrek zijn kaart moest afstempe-, len, meende de controleur. Zelf stempelde de vriendelijke man de keert of en zette hem in de daartoe bestemde plaats van het rek. Even later verscheen, de pijp tussen de stevige kaken geklemd, de aflossing voor de nacht: controleur Vroegop. Wordt vervolgd Di. 26 Mov.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9