FOTO-TOTO h/at-k SPEUR NEUZEN AMSTERDAMSE MISS EUROPA" ZATERDAG 23 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Moeder van Regenboogkinderente Amsterdam Engels koninklijk paar naar Nederland Op uitnodiging: van koningin Julia na en prins Bernhard zullen koningin Elisabeth van Engeland en de hertog van Edinburg op 25, 26 en 27 maart van het komend jaar een statiebezoek aan ons land brengen. Het zal de eerste keer zijn, dat een Engels koningspaar een statiebezoek aan ons land brengt. Het aangekon digde bezoek wil niet slechts de ver bondenheid symboliseren tussen Groot Brittanië en Nederland, doch ook die tussen het gehele Britse ge menebest en ons land. Koningin Eli zabeth bezoekt ons land ook als ko ningin van Canada, het land dat se dert haar gedwongen verblyf onder de oorlog, de speciale belangstelling van koningin Juliana heeft. In 1950 heeft het Nederlandse vorstenpaar een bezoek aan Groot Brittanië ge bracht maar hun bezoek gold toen Koning George de zesde. Rust van winkelier bedreigd Automaat na sluitingstijd bijgevuld I>e economische politierechter te Rotterdam heeft een veroordeling uit gesproken van een geldboete van drie keer vijf gulden alsmede tot drie maal een dag sluiten van zijn bedrijf voorwaardelijk tegen de bloemenwin kelier V. jr. Verdachte had tot drie keer toe de winkelsluitingswet heb ben overtreden en na sluitingstijd de bloemenautomaat aan zijn zaak met zyn hand hebben bijgevuld. Dit bij vullen, ook wanneer het slechts enke le minuten duurt, is bij de wet ver boden, daar het de rust van de win kelier of zijn personeel bedreigt, al dus de motivering van de politierech- COOLEN'S „DORP AAN DE RTVIER" WORDT VERFILMD. Naar wij vernemen zal de N.V. Nationale Filmproductie maatschap pij te Utrecht begin volgend jaar overgaan tot de verfilming van Anton Coolen's roman „Dorp aan de ri vier". De regie over deze film zal gevoerd worden door Fons Radema kers. Het scenario wordt geschreven door Hugo Claus en aan de Camera zal Ed van der Ende staan. Op het ogenblik staat nog niet vast welke acteurs en actrices de hoofdrollen in „Dorp aan de Rivier" zullen vervullen. Evenmin is reeds een definitieve datum bekend voor de eerste opname. Vrijdagmiddag heeft de bekende chansonière Josephine Baker het eer ste boek van haar „Regenboogkinde ren", dat onder kinderogen komt, ge signaleerd in een Amsterdams waren, huis. Op de foto ziet men de moeder van het internationale gezin omringd door Amsterdammertjes. DE RIJKSDIENSTEN IN DE KERSTWEEK. Naar wij van de rijksvoorlichtings dienst vernemen zullen de rijksdien sten in de kerstweek op de voor en na de beide kerstdagen vallende werkdagen normaal werken. SINTERKLAAS VOOR DE ALLERKLEINSTEN Kort kiest u 'n feestelijk jurkje - ontmoet u de schrijver van .hobby" jeugdboeken - krijgt u 6 pagina's geschenkentips met rijm-raad voor de Sint Fi Weer eens een ander kijkje op de oude stad. Een kijkje, dat elk van u zich zal herinneren, al weet men het niet op het eerste gezicht thuis te brengen. Is het niet nèt een schilderijtje. Feestelijklicht in een donkere lijst. Die lijst, dat is een poort, dat had u natuurlijk begre pen. Kunt u ons echter vertellen welke poort het is en welke straat? De vorige week Hadden we al gehoopt, dat speur ders onder onze abonné(e)s zich in de foto van de vorige week zou den vergissen, dan hebben we ons wel sterk vergist. Bijna alle inzen ders herkenden in de krantenfoto een gezicht op de huizen van de Nederlands Hervormde Diaconie di» in de Moriaansteeg zijn gebouwd met hun rug tegen de muur van de Hooglandse kerk. Het plaatje is genomen vanaf de hoek van de Middelweg. Winnaar van de waardebon van vijf gulden werd de heer B. J. Laken, „Huize Dominicus" Lange Raamsteeg 27 te Leiden Wat U moet doen Schrijft u gewoon op een kaart, brief of briefje aan de puzzel- redaktie van onze courant, welk plekje u in deze foto meent te herkennen en waarvandaan het plaatje gemaakt is. Vergeet u vooral niet uw brief ln te sturen onder vermelding van het motto: Foto-toto. De inzendingen moeten vóór don derdag a.s. in het bezit vaD de redakUe zijn. Het spaart de redactie moeilijk heden en u behoedt uzelf voor de teleurstelling, dat uw inzending niet meeloot. de geboorte doet |H is dan nog geheel overbodig! =g Nu is het wel heel begrijpelijk, §j§ dat u trots bent op de kleine. Het is ook heel natuurlijk, dat u hoopt dat de nieuwe wereldburger het ito het leven ver zal brengen. Ieder- een wil voor zijn kinderen graag iets over hebben, maar dat moet zich toch niet uiten in onwijze pre- sentjes, waaraan baby niets heeft. Het wiegekind is werkelijk nog te klein voor blokkendozen, elek- trische. treinen en indianenkos- tuums. Daar kan zo'n peutert je im- mers niets mee beginnen. |H Gekleurde stroken. Een passend geschenk voor een bepaalde leeftijd: dat is het pro- bleem, waar vele ouders, en vooral de vaders, nogal eens mee zitten. 1§ Hier volgt daarom een korte be- spreking van aardige cadeautjes, geschikt voor de allerkleinste: 1= speelgoed dus voor het eerste le- vensjaar. jH Als baby twee maanden oud is komt er wat meer belangstelling iH voor de buitenwereld. We geven het kleintje dan het beste iets „om naar te kijken". Dat kunnen verschillende dingen H zijn, bijvoorbeeld een balletje of een ballonnetje, dat aan een stukje elastiek wordt opgehangen aan de wieg. Ook gekleurde stroken van stof of papier worden meestal met veel belangstelling door zulke ukkies gi bekeken, vooral als ze nog een klein =1 beetje bewegen ook. m (Jit de keuken geklapt Voor de Sinterklaastijd kunnen allerlei feestelijke gerechtjes door de huisvrouw zelf gemaakt worden, =1 maar de borstplaat is toch nog al- tjjd favoriet. Als grondrecept kan JU men rekenen: 150 gr. suiker, y2 dl. water en een klontje roomboter. De suikerstroop wordt zover ingekookt tot een'drup- pel, die men van de lepel laat val- fÜj len tot een draadje verstijft en zich Hl niet terugtrekt. Men neemt ze dan =2 van het vuur en roert tot dat de massa doorschijnend is geworden. Intussen heeft men de natgemaak- te vormpjes op een bevochtigd houten plankje of op het natte aan. recht gezet en giet er de borst- plaatmassa snel in. H Voor de smaak kan men aan de H suikerstroop 2 theelepels cacaopoe- jg der, 1 eetlepel sterk koffieexstract of 2 eetlepels vruchtensap of en- kele druppels essence toevoegen. ZONDAG: londonderriesoep, haze- ~M bout met spruitjes en aardappe- Hf leri, bananenroompudding. i§ MAANDAG: hazenpeper, appel- fg moes, aardappelkoekjes, wentel- fH teefjes. fH piNSDAG: kaascroquetten; lof sla, JË aardappelen, yoghurt. i§ WOENSDAG: Casseler rib met zuurkool, aardappelpuree, twee- s= kleurenvla. DONDERDAG: omelet, andijvie, aardappelen, kaassaus, rijstpud- ding. VRIJDAG: gebakken bokking, ro ll de kool, gebakken aardappelen, t§ appelmoes, (erwten in de week f|j zetten). ZATERDAG: erwtensoep, gebakken H appel. Harlekijntje. Op de leeftijd van vier maan den kunnen we iets geven „om naar te grijpen". Dan hangen we met succes een rammelaartje of een ring van celluloid, in de wieg. Ook een harlekijntje, dus een popje waarvan de armen en benen omhoog gaan als er aan een touw tje wordt getrokken komt zo lang zamerhand in aanmerking. Is onze spruit een maand of ne gen, dan moet het meer iets zijn ,.om in te knijpen", Allerlei din gen, die zonder gevaar gehanteerd kunnen worden zijn nu bruikbaar. Er is dan al wat meer keus in de leuke cadeautjes: een gummipopje, in elkaar passende gekleurde ku bussen of bekertjes. Ook dingen, waarmee geluid kan worden voortgebracht vallen door gaans erg in de smaak: een bellet je of een blikken trommeltje met stokken. Beest op wieltjes. Op ongeveer eenjarige leeftijd is er behoefte aan iets „om te la ten bewegen" en om te kunnen voorttrekken: een houten auto, 'n treintje, een beest op wielen. Met een bal van gummi of pluche zijn kinderen van een jaar lange tijd zoet en ook het onverscheur- bare prentenboek met één figuur op elke bladzijde is nu een heel goed geschenk. Boven het jaar wordt de keus nog weer ruimer. Op anderhalfja- rige leeftijd kunnen we de hum mels gelukkig maken met een een voudige pop of een beest van stof. Een blokkendoos met houten blokken van groot formaat komt eveneens in aanmerking, zo ook eenvoudige prentenboeken, die door de kleintjes samen met de ouders kunnen worden bekeken, terwijl er aan de afbeeldingen namen kun nen worden gegeven. Geef aan deze allerkleinsten al tijd dingen die zo groot zijn, dat de kinderen ze niet in de mond kunnen laten verdwijnen! dr. H. W. SCALONGNE, Recept: londonderriesoep 40 gr. (ruim iy2 eetlepel) room boter. y2 eetlepeltje kerrie, 40 gr. (\y2 eetlepel) bloem, 1 1. gekruide bouillon, een scheutje melk, een klein blikje champignons. Enige van de laatste modenieuwtjes uit Parijs. De foto links laat zien hoe bij een lingerie-show van Lanvin-Castillo in Parijs een viltachtige blauwe pij werd gebruikt, herinnerend aan de Ku Klux Klan, en dienend om de aandacht in stede van gedeeltelijk op de mannequin, geheel op de door haar getoonde kousen te richten. Op de rechtse foto zien we „Boquet" een toiletje om binnen te dragen, bestaande uit een sjaal-blouse van bedrukte zijde en een pantalon van rose fluweel. Het geheel wordt geleverd door de „Boutique" Castillo-Lanvin. Tijdens een grote show-cocktail-party, die zondagmiddag te Zand- voort werd gehouden en was georganiseerd door een aantal Neder landse firma's, toonde de Amsterdamse miss Europa, mej. Corrie Rotschaeffer, een van de vijf „miss-en", die aan de show deelnam, een bontjas met diverse mogelijkheden. Op de foto ziet men haar met een kort jasje, maar zij had reeds twee delen erafgeknoopt, die de jas resp. tot een driekwart jasje en een zevenachtste jas maakten. Voor de bouillon het vlees met ui, wortel, peterselie, tijm, foelie en zout 2 3 uur laten trekken en daarna zeven. Het uitje schoonma ken, snipperen en met de kerrie in de roomboter fruiten. De bloem toevoegen en onder roeren langza merhand de bouillon erbij gieten. De soep plm. 10 minuten laten door koken. De champignons zo nodig kleiner snijden. De soep zeven en op maak afmaken met melk, cham- pignonnat en de in stukjes gesne den champignons. Recept: bananenroompudding y2 kg bananen, 2 citroenen, 1 eiwit, 50 gr. (3 eetlepels) suiker, 1/8 flesje slagroom. 8 gr. (4 blaad jes) gelatine, geconfjjte vruchten. De puddingvorm invetten met slaolie en omgekeerd wegzetten. De gelatine in ruim koud water weken. De bananen in de schil in ruim wa ter 5 a 10 minuten verwarmen. De slagroom stjjfkloppen met de sui ker. De citroenen uitpersen. De be- nanen schillen en met een vork fijnmaken. Het citroensap erover gieten. Het eiwit met een lepel wa ter en een paar korreltjes suiker stijfkloppen. De gelatine uitknij pen, in een weinig heet water op lossen en iets laten afkoelen. Op de slagroom het eiwit en de bana- nenpurée leggen. De gelatine toe voegen en voorzichtig met een roestvrije lepel de bestanddelen omscheppen. Als de massa niet meer uitzakt alles overdoen in de puddingvorm. De stijfgeworden pudding keren op een puddingbord en garneren met stukjes banaan en stijfgeklopte slagroom. I

Leidse Courant | 1957 | | pagina 12