RIJNSTREEK Gemeenten dienen vervoer van gebrekkige kinderen naar de school te bekostigen Scherp B. DE KONING Mario Rossi dirigeerde het Philh. Orkest VRIJDAG 22 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Werk van Mytylstichting vraagt de aandacht Ook nazorg vereist In een geheel met genodigden, schoolartsen, wijkverpleegsters en maatschappelijke werksters e.a. ge vulde zaal in restaurant „Het Gulden Vlies" te Leiden heette de voorzitter van het bestuur vas de Mytylstich ting voor Leiden en Omstreken, dr. J. G. Bazuin, allen welkom, die wa ren bijeengekomen met het doel, meer bekend te raken met het werk van de stichting Leidse Mytylschool. De school voor lichamelijk gehan dicapte 'kinderen mag zich thans na 5 jaar bestaan verheugen in een grote belangstelling 31 kinderen uit 10 gemeenten bezoeken de dagschool anderzijds zijn velen nog geheel on kundig van hetgeen de dikwijls zwaar gehandicapte kinderen wordt geboden. De school, welke zo weinig mogelijk de band tussen kind en ouders wil verbreken, wil deze kin deren die zich door hun lichamelijk gebrek niet op een gewone school kunnen handhaven door het geven van onderwijs helpen zodat ze later zich beter kunnen redden. Ook heil gymnastiek, massage, hulp van medi sche verzorging enz. nemen op de school een grote plaats in. Dr. Bazuin gaf nog een verklaring van de naam Mytylschool, welke naam blijkt ont leend te zijn aan een sprookje van Maurice Maeterlinck, waarin de figuur van het kind Mytyl, dat een ziek vriendinnetje zijn eigen duif schenkt en daardoor een beetje ge luk, een grote rol spreekt. Vervolgens voerde het woord dr. J. P. C. Beyst, orthopaedisch-chirurg, verbonden aan de Anna-kliniek. Hij sprak over het medisch toezicht van lichamelijk gebrekkige kinderen en gaf een technische uiteenzetting van de lichamelijke defecten welke soms gepaard gaan met geestelijke stoor nissen waardoor de kinderen zich on mogelijk normaal kunnen ontwikke len. Hygiëne en betere levensomstan digheden hebben de toestand al veel doen veranderen. Veel wordt bereikt met het aankweken van zelfvertrou wen en 't verminderen van onzeker heid. Hoewel de ligging en outillage van de Leidse Mytylschool nog verre van ideaal genoemd mogen worden be zoeken de kinderen toch met vreugde en enthousiasme deze instelling. Spr. hoopte, dat een nieuw gewaad spoe dig de school mocht sieren. „De lichamelijkheid bij de mens heeft de laatste decennia vele wijs geren en psychologen beziggehou den", aldus begon de heer H. W. Broeren, inspecteur voor het buiten gewoon lager onderwijs in Neder land, zijn uitvoerige inleiding. Het kind beschouwt men als een zijnde in de wereld, hef staat dus niet tegen- Burgerlijke Stand Geboren: Simone Tonia d. v. B. Ba- ris en W. Eikelbom. Maria Magda- lena d. v. A. van Kampen en N. Be geer. Karin Louise Irene d. v. L. J. Haasnoot en J. van Frank. Overleden: P. Kolderman 84 j. man R. II. Faber 88 j. weduwe van A. H. Oort. J. J. Optendrees 70 j. man. J. F. H. van Oostrom 1 j. dochter. Gehuwd: J. W. Slieker en W. B. M. Hettinga. P. S. Hoekstra en E. T. van Buuren. A. F. Hockx en W. C. Doeswijk. B. A. Vork en E. J. Wij- tenburg. P. Onderwater en N. de Kooter. S. Broers en G. S. M. Beij. P. Beij en M. van der Meer. G. F. P. M. Staats en L. A. Wiessing. J. W. Muusse en J. J. Hollebeek. J Bogaards en B. van der Meij. F. W. Linnemann en S. C. H. Strankinga, A. D. Tutu- pary en O. A. Papilaja. W. B. Bink en M. Moraal. L. van der Meer en J. M. Sjardin. J. T. de Boer en H. M. G. de Jeu. POTLOOD en GEEST No. 511 Horizontaal: 1. hoge rand langs dijk of weg, 4. licht rij tuigje op twee wielen (Java), 7. fi guur in het kaartspel, 8. vreemd, 9. kleur, 11. vogel, 14 visschuit, 15. doen blijken, 19. lelieachtig gewas, 20. meisjesnaam. 21. biersoort, 22. zijde. 23. godin der tweedracht. Verticaal: 1. eet men van, 2. ge troffen, 3. Afrikaanse en Indische ooievaar, 5. bloedhuis, 6. gekheid, 9. eetketeltje, 10. boom, 12. zuster, 13. achting, 15. steunend deel ener zol dering, 16. klank, 17. water in Limb., 18 rivier in Nederl. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510 Horizontaal: 1. rups, 4. nl, 6. dito, 7. haas, 9. it, 10. mei, 12. as, 13. vernamen, 16. Ee, 17. de, 19. hermelijn, 22. Da. 23. eer, 24. do, 25. Main, 27. egel, 29. Mn, 30. knel. Verticaal: 1. rite, 2. ut, 3. Pomme- ren, 4. na, 5. laan, 6. diva, 7. hinde ren, 8. s.s., 11. e.a., 14. ree, 15. eel, 18. knol, 19. haam, 20. me, 21. ijdel, 22. dm, 26. in, 28. ge. over de wereld maar het heeft een eigen bestaan en een eigen wereld beeld, juist dank zij zijn lichamelijk heid. Een kind is van zijn prilste be gin afhankelijk van zijn moeder. Die twee vormen als het ware één be grip wat wij in de „wij-vorm" zo als een moeder altijd „wij" zegt als zij het kind bedoelt tot uitdruk king komt. Door de motorische acti viteit van het kind als het wat ouder wordt, wanneer het zelf gaat han delen, ontstaat er een zekere distan tie tussen die twee; het is de eerste stap op weg naar de persoonlijkheid. In de lichamelijkheid ontmoet het kind zichzelf en de wereld. Het licha. melijke gebrek werkt storend op het ontwikkelingsproces, ook geestelijk. De school zal moeten opvoeden met speciale middelen om de problemen te helpen oplossen. Bij deze gehan dicapten helpt ook een bepaalde pedagogiek hier de kinderen op groeien tot de voor hun gewenste zelfstandigheid en schenkt ze ook dat beetje levensgeluk waar juist deze kinderén zo'n recht op hebben. De heer Broeren deed met de meeste klem een beroep op de ge meentelijke overheid om de ouders in de vervoerskosten volledig tege moet te komen. Hij zag dit zelfs als een plicht van het gemeentebestuur; deze ouders gaan al gebukt onder hun zorgen voor dit kind hier moet alles voor worden gedaan. De beste dingsbeperking mag nooit dit brok naastenliefde aantasten, het zorgen kind heeft altijd voorrang. Indien dit gebeurt, zal er een grote dosis geluk voor het kind zijn weggelegd, dat het anders niet ten deel zou zijn geval len, aldus besloot de heer Broeren zijn betoog. Dr. Bazuin, die de sprekers har telijk dankte voor hun woorden waardoor men weer eens duidelijk het nut en de noodzaak van het My- tylwerk wa? gaan zien, kon mede delen, dat er reeds enkele gemeenten zijn die de kosten van het vervoer dezer kinderen naar en van Leiden dragen. Hij hoopte echter, dat de overige betrokken gemeentebesturen niet zouden achterblijven en daarom is een dringend beroep op deze in stanties wel op zijn plaats. Nadat nog enkele vragen beantwoord wa ren, waarbij vooral tot uitdrukking werd gebracht de noodzaak dat er volgend op de school ook een nazorg voor deze kinderen moet bestaan op dat zij later niet aan hun lot zullen worden overgelaten, werd nog een filmpje vertoond „A place in the sun", dat het spastische kind tot on derwerp had. KA V-Herensingel Men schrijft ons: De K.A.V. Parochie Herensingel hield gisteravond een bijeenkomst. De voorzitster mevr. Van Dam-Borst verwelkomde alle aanwezigen (de zaal Maria Gijzensteeg was tot de laatste plaats bezet); in het bijzonder de pastoor J. A. van Kleef, die we gens uitstedigheid van de geestelijk adviseur kap. v. Adrichem, aanwezig wilde zijn, pastoor maakte van de ge legenheid een dankbaar gebruik om dames voor de Marthavereniging te winnen. De vereniging heeft ten doel te voorzien in het onderhoud van de kerk. De voorzitster deelde mede, dat op 17 dec. des middags om 2 uur mej. Segboer een inleiding zal houden over voorlichting aan grotere meisjes. En op 18 dec. zal er in „D? Hoek steen" Levendaal 1 een voorlichting gegeven worden door merv. Chreygh- ton over woninginrichting en alles wat daarmede in verband staat. Dan zal er op 7 januari een bezoek gebracht worden aan de Zilverfabriek te Voorschoten. Het aantal leden be draagt 230. Hierna volgde een decla matie „op vakantie" door mevr. Strijk. Een aantal dames deden aan her sengymnastiek. Zes dames droegen een „Pantomine" voor, die veel ge lach en applaus oogstte. Na de pauze kwam voor de eerste maal voor het voetlicht een toneel groepje dat „filmsterren" pnder regie van de heer Jac. Buis, opvoerde. Het schetsje werd zeer goed en vlot ge speeld. De voorzitster bedankte de speelster en regisseur voor het gebo- dene. Preventief geblus Men mag zich dan aan de Wasse- naarseweg te Leiden voortdurend en intensief bezig houden met de pre ventieve geneeskunde, niemand heeft kunnen voorkomen dat in het ge bouw van „Preventieve Geneeskun de" eergisteren een gigantische smeerboel ontstond toen daar de hoofdschakelaar van de elektrische apparatuur in het ongerede raakte. Door dat ongelukje raakte name lijk alle automatische brandblusappa- raten in paniek. Ze begonnen eigener beweging en naar beste kunnen te spuiten. Er zijn heel wat 9chuimblussers in het gebouw gemonteerd en dienten gevolge zaten vloeren, muren en pla fonds in het instituut vol met een schuimende, vlokkige massa voordat men het euvel had kunnen verhel pen. Een groot aantal schoonmaaksters is gisteren de gehele dag druk in de weer geweest om het gebouw weer een proper innerlijk te doen herkrij gen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand.-ex. Cult. Antropologie de heer H. J. van Dijk te Den Haag. Geslaagd voor het cand.-ex. En gelse taal- en letterkunde de heer C. van Dongen te Rotterdam. Expogé leerde over organisatie NATO Met de regelmaat van een klok houdt de Ver. van Ex-Politieke Ge vangenen haar bijeenkomsten. Zij biedt haar leden op deze avonden bespreking van de meest interessante onderwerpen. Gisteravond was men in „De Har monie" bijeen gekomen voor een wel zeer actueel onderwerp: de organisa tie van de N.A.T.O., ofwel de Noord Atlantische Verdrags Organisatie. Het bestuur had hiervoor beslag ge legd op een kundig spreker: lt.kol. C. L. H. Engel uit Eindhoven. De voorzitter, de heer L. Questroo, opende op de hem eigen prettige wij ze de bijeenkomst en dankte overste Engel, dat hij zo welwillende was ge weest om uit Eindhoven over te ko men om de belangstelling van de le den op dit gebied te bevredigen. De overste is hierin geslaagd door zijn uitvoerige en heldere uiteenzet ting over het ontstaan van de NATO, de doelstelling en de resultaten van dit de vrije wereld beschermende apparaat. De gebeurtenissen na 1945 en de opdringende en annexerende macht Engel, dat hij zo welwillend was ge- vrije wereld zich ging bezinnen op bescherming tegen een gruwelijkc- dreiging. Uit de nood der tijd werd toen de Westerse Unie geboren, wel ke vijf landen er toe bracht het pact van Brussel te sluiten op 17 maart 1948. Dit pact wordt als de voorloper van de NATO beschouwd. De blok kade van Berlijn dwong tot verdere internationale politieke' samenwer king en op 4 april 1949 werd tussen twaalf Westerse landen het NATO- verdrag gesloten, waarvan als doel werd gesteld: de militaire verdedi gingskracht gezamenlijk opvoeren door eigen inspanning en wederke rige hulp. Stap voor stap behandelde spreker verder de ontwikkeling in de afgelopen jaren. Hij wierp reeds een blik vooruit op de grote bijeen komst van de ministers der verbonden landen op 16 december a.s. Met een drietal zeer interessante films, waar van de laatste „Induction to the Ne- terlands", een prachtig beeld gaf van Nederland, in verband met zijn ver plichtingen als bondgenoot in NA VO, wisselde de overste zijn lezing af. De heer Questroo dankte hierna de heer Engel en verzekerde hem dat hij er in geslaagd was de belangstelling te wekken voor dit onderwerp. BIOSCOPEN. De films in de week van 2229 november zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het gebeurde .gisteren", alle leeftijden. Lido: „De woesteling,, 18 jaar. Luxor: „Carnaval in Wien", vol- volwassenen. Trianon: „De familie Trapp", alle leeftijden. Rex: „De man in de schaduw", 14 jaar. (Donderdagcyclus „Meis jes voor Tanger", strikt volwassenen). koopt U R IJ K Élke dag 1 uur GRATIS kopen Het elegante Italiaanse vest. Was U met vacantie in Italië en kocht U het daar? Of hebt U het hier ontdekt? Wat? Uw eigen heel exclusieve, heel aparte, heel elegante vest. Hier is de kleine versie voor Uw dochtertje m Het sportieve ITALIAANSE VEST. Dit is een' getrouwe copie van het grof-gebreide vest dat men veel ziet bij de winter sport in Cortina. Zuiver wol met keus uit 7 tinten. 5 tot 15 jaar. U betaalt nu niet de normale prijs voor 5 jaar 15.50, maar slechts 12a 50 DE FEESTVREUGDE VERSTOORD Nauwelijks waren de verlichtings- armaturen ten behoeve van de Leidse Lichtweek tegen de gevels van de Breestraat aangebracht of enige le den, die liever in het duister werken, konden hun vernielzucht niet be dwingen vergrepen zich aan de lichtbogen. Men kan zulks van straatjongens verwachten. Waar het naar oog- tetuigen ons vertelden Leidse stu- enten waren, die onder veel vreug de een lichtslinger verwijderden, die tegen de gevel van de Sociëteit Mi nerva was aangebracht, kan men met reden verontwaardigd zijn. Ook de winkeliersvereniging van de Heerenstraat is terecht veront waardigd. Een onverlaat heeft daar j van een mooie lichtmast het houten hekwerk afgetrokken, hij heeft zijn I snode daad in het holst van de nacht uitgevoerd. Men gelooft niet dat het kwajongenswerk is geweest, eerder zal het gedaan zijn door iemand die behoefte had aan wat houtjes voor de kachel. In ieder geval, de Herenstraat zit met de ravage, en het is te begrij pen, dat zij het publiek ernstig ver zoekt, te waken voor de instandhou ding van de feestverlichting. Melton KINDER BROEKEN de ideale dracht in dit koude jaargetijde, elastiek rondom, smalle pijpen. In ruiten en strepen en effen antraciet. U betaalt nu niet 4 jaar 5.95, maar slechts 4.75 Kleine Stijging per maat. Lelden Noordwijk Ook verkrijgbaar: GOEMAAT Katwijk Rijnsburg Door ziekte verhinderd, werd Eduard Flipse gisteravond op het 2e abonnementsconcert in de meesterserie van k. en o., vervan gen door de Italiaanse dirigent Mario Rossi. Nikita Magaloff was de kla viersolist. De kennismaking met de dirigent was aangenaam, omdat men in hem aantreft de dirigent, die mu siceert in de ware betekenis; voort varend en met een aanstekelijk en thousiasme, dat vortdurend waar neembaar is. Een vederlichte toon weet hij te ontwikkelen, wat in Men delssohn's gewetensvolle muziek prachtig tot zijn recht komt. Diens 4e Symphonie in A gr. t. (de z.g. Ita liaanse symphonie) werd uitgevoerd. Van dit vierdelig werk (reisim pressie) schrijft Mendelssohn: het vrolijkste stuk, dat ik ooit maakte. Het le deel is vol zon en kleuren; de achtergrond van blazers tegen het hoofdthema is bijzonder mooi. Het 2e deel lfjkt een processie weer te geven. Het Menuet, een charmant sa lonstukje, heeft een fraaie hoorn episode in het Trio. De finale is een snelle Italiaanse dans in 6/8 maat, ol levenslust en frisheid. Hoe goed weet de dirigent het nauwgezet motief werk weer te ge ven en het detail, zoals Mendelssohn vereist, te verzorgen. Het klankbeeld was transparant en alles klonk sier lijk en gesoignerd. Het contact tus sen orkest en dirigent was vast, en het strijkorkest bereikte resultaten; de houtblazers speelden verfijnd. Op zó'n wijze-geïnterpreteerd, boeit het werk nog steeds en voortdurend. DE PIANIST Nikita Magaloff (van geboorte een Rus), speelde het 2e Concert van Liszt. Wanneer een soortgelijk werk vermeld is, weet men wat te wachten staat. De ver tolking van Nagaloff was dan ook geweldig, onfeilbaar zeker, weerga loos virtuoos en briljant. Maar het stuk brengt nagenoeg geen enkele ontroering teweeg al doet 't begin ly risch aan, waarop de dialoog met de cello (Samuel Brill) een opmerke lijke uitzondering maakt. De bege leiding door het orkest werd met de nodige precisie tot een sluitend en semble gebracht. Men heeft genoten van de grootse kwaliteiten van de pianist en hem bewonderd en toege juicht. Dan kondigde het programma aan. twee Nocturnes van Debussy: „Nua- gas" en ,,Fêtes". Met de „Sirènes" vormt dit een'triptiek. Node zal men het laatste deel ervan gemist heb ben. Een werk van kennelijke im- portentie, in de impressionistische muzieklitteratuur niet overtroffen. Wondere tekeningen van Debussy's onbegrensd rijke fantasie: wolken by maanlicht, vrolijke feestgangers pas seren, geluiden smelten samen met de droombeelden van de meester. Bewonderend heeft men het stijlvol, fijn musiceren beluisterd van Rossi en de zijnen. Zulk een p.p. opleggen aan het strijkerscorps bewijst, hoe hij zijn intenties ?p het orkest weet over te brengen. De Turandot-suite van Ferrucio Busoni viel na Debussy's onvolpre zen werk wèl af. 't Was een kennis making met een werk, dat als ach tergrond en illustratie van het Mar- chendrama „Turandot" heel effect vol zal wezen met z'n Oosterse the matiek. Het is theatermuziek, welke haar doel niet mist en met veel ken nis geïnstrumenteerd is. Tot in elk onderdeel was de uitvoering ver zorgd. Een competent orkest speelde toegewijd, met animo en heel mooi onder een enthousiaste dirigent, die los van de materie en trefzeker zijn musici aanspoort en leidt. Met veel genoegen en genot heeft de geheel volle zaal het geanimeerd musiceren van dirigent en orkest beluisterd en aan bijvalsbetuigingen heeft het niet ontbroken. J. KORTMANN. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich by het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12. tel 20018) VRIJDAG 22 NOVEMBER D.E.V. Ledenvergadering. Café Aniba. Herenstraat, 8 uur nam. Leidse Assurantieclub. Lezing Be grippen en termen, die verband hou den met de effectenbeurs, 't Gulden Vlies, 8 uur nam. Leidse Kunstkring „Voor Allen". Concert met Lois Marshall, sopraan. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (v d. Werffpark 1). Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Dienst der apotheken. De avond, en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek van Drie- sum, Mare 110 tel. 20406; Apotheek Zuider, Lammenschansweg 4, tel 23553; Apotheek Oegstgeest, Wilhel- ninapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve O te lefonisch te reclameren alleen nam mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 onr) Wij kannen dan traebten alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Vóór honderd jaar Advertentie: De Commissie der Waalsche School te dezer Stede vraagt, zoo spoedig mogelijk, eenen Ondermeester van den 2en of desnoods van den 3en Rang. Salaris naar be kwaamheden. Men vervoege zich bij den Onderwijzer (get. te Ley- den: W. van Ravenhorst). Parijs. De correctionele Regt- bank alhier heeft eene vroed vrouw tot 3 maanden gevange nisstraf veroordeeld, als door overdreven zorg den dood van een haar toevertrouwd kind te hebben veroorzaakt. Zij was in de zoo warme dagen van Augus tus belast geweest met de over brenging daarvan, en van den spoorweg gebruik makende, had zij het kind zoodanig met ktee- deren overladen, dat het be zweek, DODELIJKE BOTSING IN NAARDEN In het Gerardus Majellaziekenhuis te Bussum is vanochtend ovei*leden de 56-jarige uitvoerder van wegwer ken, de heer H. Verschuur uit Naar- den, die gisteren levensgevaarlijk werd gewond toen hij bij het omslaan van de hoek van de Brinklaan—De Genestetlaan te Bussum met zijn bromfiets tegen een 20-jarige motor rijder uit Hilversum botste. De toestand van de motorrijder was vanochtend nog ernstig doch niet meer levensgevaarlijk. ALPHEN AAN DEN RIJN WITTE VLAG MET ZWARTE STER Ofschoon er een officiële vlag voor onze gemeente tot dusver nimmer is ingevoerd, werd er in het' verle den, inzonderheid ter gelegenheid van de Alphense Rijwielvierdaagse, de Laura-ritten en bij enkele andere feestelijkheden en herdenkingen wel een vlag gebezigd, doch authentici teit kan daaraan niet worden toege kend. Een brief van 15 juli 1957 van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land aan publiekrechtelijke lichamen is voor het college van b. en w. van Alphen aan den Rijn aanleiding ge weest omtrent bedoelde vlag het oordeel van de Hoge Raad van Adel te vragen. Deze instantie heeft de tot heden "gebruikte vlag getoetst aan het wapen van de gemeente. De kleuren van de vlag dienen na melijk een afspiegeling te zijn van de kleuren van het wapen. Het komt de Raad voor, dat de verhouding der kleuren in de vlag, welke aan zijn oordeel is onderworpen, niet geheel juist is. Naar het oordeel van de Raad zou onze gemeente zonder bezwaar een vlag kunnen voeren welke is afge leid van het hoofdelement van het gemeentewapen. De vlag zou dus kunnen bestaan uit een zwarte acht- puntige ster op een wit veld. Het college van b. en w. is van oordeel dat het aanbeveling verdient een officiële vlag voor de gemeente vast te stellen overeenkomstig de ziens wijze van de Hoge Raad van Adel. B. en W. stellen de raad voor tot de invoering van een zodanige vlag voor de gemeente te besluiten. ALPHENSE EN AARLANDER- VEENSE V.KJV.j. EN K.A.J.'s BIJEEN. Onder leiding van de heer W. Goed hart zijn de Alphense en Aarlander- veense afdelingen van de jeugdstands- organisaties, de V.K.A.J. en de K.A.J. donderdagavond in de Sint Joseph- zaal te Alphen a. d. Rijn voor het eerst in contakt-bijeenkomst samen gekomen. Het hoofddoel was om een nauwe re samenwerking in de toekomst tot stand te brengen, mede door middel van sportbeoefening in wedstrijdver band. Wat dit laatste betreft kan men we derzijds op een welgeslaagde poging terugzien. Er werd prettig en sportief gestreden en Alphen a. d. Rijn heeft een uitnodiging om spoedig naar de Aarlanderveense parochie te komen al in de zak, in ruil voor een fraaie wisselbeker, die de Aarlanderveense jongens en meisjes wonnen en dus voor de eerste keer mee naar huis mochten nemen. Het was mej. M. Mulder, die de be ker van de heer Coedhart in ont vangst nam en hartelijk dankte voor het initiatief en de sportieve wedstrij den. Een dergelijke gezamenlijke bij eenkomst komt naa de mening van de voorzitster van de V.K.A.J. in Aar- landerveen zeker voor herhaling in aanmerking. De wedstrijden werden afgewisseld met lichte muziek waarop de jongens en meisjes af en toe een dansje maak ten. Voorts heeft oen op een gezellige manier aan „Eensgezind wint" ge daan, waarbij de overige aanwezigen hartelijk met het afwisselend succes van de deelneemsters en deelnemers meeleefden. Op dit nummer gingen de kansen op en neer maar het slot was 66 gelijk. Het tafeltennis werd gewonnen door Alphen a. d. Rijn met 79 straf- pnuten tegen 107 strafpunten voor .Aarlanderveen. De gasten wonnen echter het biljarten met 32, alsook het sjoelen met 131 tegen 110 punten. In totaal won Aarlanderveen met 5 tegen 3 pur.ten en kreeg als beloning voor de spannende strijd de wissel beker. Aanzienlijke lood- en koperdiefstal opgehelderd De politie te Alphen aan den Rijn heeft in de loop van donderdag aangehouden en terzake van diefstal van lood en koper ten nadele van een bedrijf te Alphen aan den Rijn, ingesloten de 43 j. C. D., inwoner van deze gemeente, die inmiddels békend heeft de diefstal, die de omvang van ca. 400 kg. heeft aangenomen, te hebben gepleegd. Bromfietser reed hond aan Op het Noordeinde, ter hoogte van per ceel nr. 4 te Aarlanderveen reed de bromfietser G. P. A. wonende aldaar donderdagavond omstreeks 19.30 u. de hond van de veehouder S. aan, toen de hond plotseling voor de wie len van de. bromfiets de weg op schoot. Hierbij bleek dat de rech- ter-voorpoot van het dier was afge reden. Op verzoek van de eigenaar werd het dier door de politie met een pistoolschot afgemaakt. De bromfietser, die kwam te val len, liep hoegenaamd geen lichame lijk letsel op, maar wel schade aan zijn voertuig, kleding en schoeisel; Waarschuwing politie Het ligt een ieder waarschijnlijk nog vers in het geheugen hoe de politie het vo rig jaar, met gevaar voor eigen leven, heeft moeten ingrijpen om een ein de te maken aan de verdachte prak tijken van twee kooplieden, die lap pen stof aan de deur te koop aanbo den onder het voorwendsel Duitsers te zijn, een show te hebben gehouden in Amsterdam en ter voorkoming van de betaling van de hoge invoer rechten, zich van de restante lappen te willen ontdoen. In de loop van donderdag bereik te de politie een aanwijzing, dat en kele personen, die zich van een auto bedienen, in deze gemeente met soortgelijke praktijken bezig zijn geweest. De politie maant de ingezetenen aan voorzichtig te zijn. HAZERSW0UDE (Gr.) Jongenskoor „De Groenvinken". In deze tijd van materialisme, waar van ook een groot deel van onze jeugd het slachtoffer is geworden, is het van groot belang, dat die jeugd wordt opgeheven uit die sfeer van ruwheid en egoïsme. Een van de middelen hiertoe is een jongenskoor, waarin de jongens leren genieten van de schoonheid van de muziek en deze ook zelf leren uitvoeren. Het is dan ook met enige trots, dat de Groenendijkse gemeenschap in de komende dagen het 10-jarig bestaan gaat vieren van het jongenskoor „De Groenvinken" en het zal ons jongens koor dan ook niet aan belangstelling ontbreken. In de afgelopen jaren heeft het jongenskoor vele keren de plechtig heden in de kerk opgeluisterd en ook daarbuiten bij diverse gelegenheden gezongen. A.s. zondag om 8 uur zal er een H. Mis worden opgedragen, die door de jongens gezongen wordt. Zondag en dinsdagavond zal het feest in het parochiehuis worden voortgezet met ae opvoering van de operette „De Bosduiveltjes". Zaterdagmiddag zal er gelegenheid zijn voor de jeugd om de opvoering van deze operette bij te wonen. KOUDEKERK Doktersdienst. Dit weekeinde neemt dr De Bruyne van Leiderdorp waar, van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur. Hoofdstraat 8, tel. 22208. R0EL0FARENDSVEEN Toneelavond voor Ouden van Da gen. Zondag 24 nov. des avonds te 8 uur geeft de R.K. Toneelver. „De Gastspelers' 'uit Leiden in de Pancra- tiuszaal een opvoering van 't toneel spel in 4 bedrijven, getiteld „Dolle Toon". De baten van deze avond komen geheel ten goede aan het comité „Ouden van Dagen". Behalve dit goe de doel en de befaamdheid die dit to neel gezelschap ter plaatse reeds ge niet, mag verwacht worden dat een uitverkochte Pancratiuszaal van deze toneelavond zal genieten.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2