PARADIJS-PARADE DE LEIDSE BIOSCOPEN mgersvereniging ,SI. Navo-centrum voor projectielen Frankrijks economische moeilijkheden DE KLEINE K.A.B.-voorzitter sprak voor „St. Christoiier Warmonds burgemeester sprak in Leidschendam ZATERDAG 16 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Katholieke plaatsbepaling in moderne tijd De Leidse afdeling van de Kath. Vereniging van Handelsvertegen woordigers, Handelsagenten en Ver zekeringsinspecteurs „St. Christof- fel'" kwam gisteravond bijeen in „De Harmonie". Deze bijeenkomst, welke, zoals steeds, gekenmerkt werd door een gezellige sfeer van collegialiteit, werd geopend door de voorzitter, de heer L. J. van Leeuwen, waarna de secre taris, de heer H. Werter, mededeling deed van de ingekomen stukken. De voorzitter voegde daar enige aanbevelingen aan toe voor de vie ring van het St. Nicolaas-feest voor de kinderen en voor de „groten". Pater Roland Maarschalkerweerd o.f.m.. geestelijk adviseur van de af deling, hield een fijnzinnige 5-minu- ten-overpeinzing van het leven van de christen met Christus. In de Ad vent roept de Kerk ons op tot een verdieping van ons leven in aanslui ting bij het leven van Christus, in de liturgie uitgebeeld. Daarom vroeg pater Maarschalkerweerd bizonder aandacht en bestudering van de Mis-gebeden op de Adventszondagen. Na de pauze sprak de heer L. Roo- zen over „Waarom ik katholiek ben!" De bedoeling van de spreker was een verantwoorde plaatsbepaling tè geven aan het katholiek-zijn in de moderne tijd. Daartoe betrok hij in zijn betoog de verscheidene vormen van het christendom, maar ook de Oosterse godsdiensten en in het bi zonder het humanisme en materialis me. Hij trachtte uiteen te zetten, dat Nieuwbouw Leids geref. rusthuis Door het architectenbureau Kraan en van Nieuwkoop te Oegstgeest, is namens de Gereformeerde Stichting tot huisivesting en verzorging van be jaarden onderhands aanbesteed: Het bouwen van een rusthuis voor 100 personen aan de Witte Rozenstraat te Leiden. De vijf uitgenodigde aannemers bedrijven schreven van hoog naar laag als volgt in: D. Nell, Wassenaar 674,750; Gevr. den Ouden Alphen aan den Rijn 654.640; Aann. Bedrijf Proper, Oegstgeest 646.400; fa.. J. van Rlhijn, Katwijk aan den Rijn 640.000; D. Versloot Nieuwerbrug aan den Rijn 639.000. De raming er geen vage, maar controleerbare aanwijzingen zijn voor de gerecht vaardigdheid van de katholieke le vensbeschouwing Van de geboden gelegenheid, niet alleen mondeling, maar ook schrifte lijke vragen te stellen, werd door een aantal leden gebruik gemaakt Aan de daaruit voortspruitende discussie verleende de geestelijk ad viseur een waardevolle en gewaar deerde bijdrage Voorzitter Van Leeuwen sprak een hartelijk dankwoord tot de inleider voor wat hij noemde „een glashelder betoog" De inleider hoopt van har te, dat het inderdaad voor allen glashelder geweest is! UITREIKING VAKDIPLOMA'S AANNEMERS De uitreiking van de Vakdiplo ma's Aannemer vond plaats in „De Harmonie" te Leiden. De geslaag den van de Leidse Aannemerscur sus waren hier bijeengekomen met hun vrouwen, ouders of verloofden, De heer E. P. Bakels van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf woonde de uitreiking bij evenals directeur en leraren van de cursus. De heer De Rooy, voorzitter van de Commissie van Toezicht, reikte de diploma's uit. Toen de heer B. Regterschot zijn diploma in ontvangst nam, werd de bijzondere aandacht van de aan wezigen gevraagd. De heer B. Reg terschot ontving nl. het honderdste Vakdiploma, dat sinds het begin van de cursus is uitgereikt. Hij kreeg een boek dat hem door directeur en leraren van de cursus werd geschon ken. Fransen afwezig Het parlement van de Navo heeft gisteren zonder de Fransen de Amerikaanse resolutie aangenomen, waarin de oprichting van een Navo- centrum voor de ontwikkeling van de bestuurbare projectielen wordt aanbevolen. De resolutie was neergelegd in het rapport, dat de Amerikaanse senator Jackson in het begin van de week aan het parlement van de Navo had overgelegd. De resolutie omvat ook het aan leggen van een proefterrein ten ein- Het leger in Djakarta is gaan op treden tegen de jeugdige dragers van Amerikaanse „spijkerbroeken" en an dere kledij, die als aanstootgevend wordt beschouwd. In het kader van een actie tegen jeugdige delinquenten heeft het mili tair gezag van de hoofdstad reeds een verbod uitgevaardigd van organisa ties van zogenaamde „cross boys" (het Indonesische equivalent voor de Nederlandse „nozems"), die zich de laatste tijd aan straatschenderij schuldig maakten en welker leden in blauwe broeken en opvallende over hemden gekleed waren. Vandaag opende de militaire politie de de militairen en technici van de landen der Noordatlantische Ver dragsorganisatie vertrouwd te ma ken met de toepassing van de be stuurbare projectielen. Tenslotte voorziet het voorstel in een program voor de opleiding van een groot aantal deskundigen op het gebied van de technische 'weten schappen. Het voorstel zal in zijn geheel wor den voorgelegd aan de ministercon ferentie van de Navo, die van 16 tot 18 december in Parijs zal worden gehouden. In de middagvergadering van het parlement werd een resolutie van de militaire commissie aangenomen, waarin wordt aangedrongen op een gezamenlijke politiek ten einde tot een gemeenschappelijk systeem van verdediging te komen. Een Franse religieuze heeft een doeltreffend middel tegen melaatsheid ontdekt. Een deskundige gaf vrijdag voor de Italiaanse televisie nadere bijzonderheden hierover. Een tragi sche omstandigheid is dat de ontdek- ster, zuster Marie Suzanne, vrijdag middag in het zusterhuis, waar zij verpleegd werd, is overleden. De dertigjarige Masaroe Waka- bajasji is donderdag overleden aan de gevolgen van de radio-actieve stra ling van de atoombom, die op 6 aug. 1945 boven Hirosjima is ontploft. Wa- kabajasji bevond zich op 1.200 meter afstand van de ontploffing. Hij is het dertigste slachtoffer van de atoom bom van Hirosjima, dat in de loop van dit jaar is overleden. /Casino. De „Folies Bergère" heeft beruchte klank, in het buitenland nog meer dan in Parijs zelf, want de Pa- rij zenaars laten het bezichtigen van de luchtige maar dure danseresjes liever aan de buitenlanders over. Eén van die buitenlanders is in deze film Eddie Constantine, ditmaal in het te nue van een Amerikaanse soldaat, die in het bekende theater in kennis komt met een der vrouwelijke artis- ten en op haar verliefd wordt. De liefde is wederkerig en daar de sol daat toch afzwaait en bovendien re vue-zanger blijkt te zijn, zouden ze samen een genoeglijke carrière aan „de Folies" hebben kunnen opbouwen als Eddie een ander dan Eddie was geweest. Eddie knokt nu eenmaal in elke film, waarin hij optreedt, en zo knokt hij zich ook ait het theater en bijna uit het leven van zijn vriendin. Aan het slot komt alles in orde. De aantrekkelijkheid van deze film, welke reeds eerder in Leiden werd vertoond, berust op de vuisten van Eddie (en hier komen de liefhebbers weer goed aan hun trek), en op de faam van de „Folies". Wat dit laatste betreft heeft men wel enige reserve in acht genomen, maar desondanks is voorbehoud voor volwassenen gebo den. Lido „Hun laatste nacht" met Jean Gabin en Madeleine Robinson in de hoofdrollen, is een wat vreem de titel voor deze rolprent, waar bei den na hun eerste nacht gescheiden worden. Het is overigens een duister verhaal van de raadselachtige mijn heer Pierre Ruffin, de eerzame as sistent-bibliothecaris, die er 's nachts heel duistere praktijken op na pleegt te houden. Eerst later komt men tot de -ontdekking, dat hij oorspronke lijk geneesheer was, doch wegens ongeoorloofde praktijken ontslag heeft moeten nemen. In het pension waar hij woont, komt hij in aanra king met een ook al zeer geheim zinnig aandoend meisje, dat zich enigzins tot hem aangetrokken voelt en hem helpt, ook toen hij eenmaal ontmaskerd was. Het verhaal eindigt met de ondergang van de bibliothe caris-bandiet, als hij door de politie in het nauw wordt gedreven. De KFC keurde de film voor 18 jaar. Luxor. We hebben altijd al ge dacht, dat Jerry Lewis onder een psychose gebukt ging, maar sinds we in de film „Koning Voetbal" kennis hebben gemaakt met zijn ouders, we ten we het zeker. En we weten ook hoe hij er aan komt. Pa Jackson, terend op zijn vergane glorie van het rugbyveld, wil Junior zijn voetsporen laten drukken, maar diens „schoenen zijn te groot". Junior is helemaal een beetje onhan delbaar maar dat gaat er wel af, als hij het „College" gaat volgen. Pa stuurt het er op aan, dat de favoriet van het rugby-team Juniors kamer genoot wordt. Hij krijgt de opdracht mee „een kerel van Junior te ma ken". Dat valt niet mee omdat Ma hem tegelijkertijd vertroetelt. Om zijn toch al niet te heldere geest nog verder in ie war te helpen, komt er een meisje in het spel, dat onder het mom hem zelfbewust zijn bij te brengen het hof maakt aan de rugbyheld. Uit genegenheid voor het geraffineerde vriendinnetje en uit sportiviteit jegen. zijn kame raad overwint Jerry tenslotte zich zelf en wordt dan tevens de overwin naar van de competitie en de trots van zijn eigenwijze Pa. Hoewel het voorspel tot de ver schillende komische situaties door gaans te lang duurt, kan men toch veel en van harte lachen. Voor alle leeftijden. Rex. „Dwart door de Bloedval- lei" luidt de titel van de film, welke deze week in Rex draait. Dat het een bloedige geschiedenis wordt, is der halve duidelijk. Het gaat om een ka ravaan, die begint met één gevangr nen wagen, maar die al spoedig ge zeischap krijgt van allerlei figuren die in c'.ie Bloedvallei met de India nen te maken hebben gehad. Het loopt natuurlijk op vechten uit, waar bij de liefde ook een woordje mee spreekt. Een „echte" Western dus, voor 14 jac-r en ouder. Trianon beleeft plezier van „De fa milie Trapp", zodat deze aardige film nog voor een weekje is gepronlon- geerd. Alle leeftijden. De Franse ministers, die met economische iongelegenheden belast zijn, hebben zaterdagochtend een be perkte ministerraad gehouden onder leiding van Gaillard ter bespreking van het vraagstuk van prijzen en lonen. Het prijsindexcijfer, dat sedert de afgelopen zomer op nieuwe grond slagen wordt berekend, bedraagt voor oktober 103,2. Deze stijging van het indexcijfer zou een loonsverhoging met zich brengen, die waarschijnlijk wordt geacht in geval ook het index cijfer voor november een stijging van 2 punten te zien zou geven boven de 100. Wanneer dit inderdaad het geval mocht zijn, zouden de basis- lonen in december herzien moeten worden. Het gaat er dus voor de regering om, de huidige prijzen te blokkeren. Premier Felix Gaillard heeft za terdagmorgen vroeg de vertrouwens kwestie gesteld in het Franse parle ment, die in hij verbond aan de fi nanciële plannen van zijn regering. Dinsdagmorgen zal hierover gestemd worden. „De KAB is bereid, de rust in de lonen te bewaren, mits de prijzen ge stabiliseerd blijven en zo mogelijk verlaagd worden als de daling van de grondstoffenkosten daartoe aanlei ding geeft. Bovendien moet de regering ingaan op het advies van de Stiching van de Arbeid tot tijdelijke verhoging van de kindertoeslag, om vooral de laagst- bezoldigde groepen met niet-verd;e- nende kinderen compensatie te ge ven voor de verhoogde kosten van le vensonderhoud. Het prijspeil is wel gestegen tot bo ven het indexcijfer, tot waaraan de bona fide vakbeweging haar aan spraken zouden voorbehouden, maar wij willen wel aan het verzoek van de regering gevolg geven, omdat onze economie thans geen algemene loons verhoging toestaat. Voor 1958 willen wij deze afspraak echter nog niet maken. Er kan wel licht een conjunctuurwisseling of een verdere verslechtering aan het prij- zenfront komen en daarom houden wij ons het recht voor in dat geval claim te laten gelden op een looncom- pensatie". Dit heeft de voorzitter van het KAB, de heer J.A Middelhuis, gister avond in Amsterdam betoogd, toen hij sprak op een vergadering van de 4 Bewoners van lage polders en van bui tendijks land hebben allemaal wel eens schol eksters en steltlopers wormen zien trappen In grote groepen staan de vogels bijeen en bewe gen maar voortdurend hun rode poten op de natte klei of in het gras. Zo nu en dan lopen ze een paar snelle pasjes en pikken met 'n kwie ke snavelhauw een worm weg. Ook bij houtsnippen, die een ge liefkoosd voedsel vin. den in de malse wor men is hetzelfde ver schijnsel waargenomen en men neemt aan. dat het kloppen met de sna vels en de trippeldans van de vogels het spet. teren van de regen na bootsen. een geluid, dat de weke aardbewoners naar boven lokt. Naar- boven in de sneb van een hongerige vogel. Een andere taktiek houdt er de casuaris in Australië op na. Een reiziger verteld gezien te hebben, hoe zo een vederloze loopvogel in het water stapte, zijn vleugels uitspreidde en onderdompelde totdat .de pennen fink verward waren. Daarop bleek de vogel een tijdlang rus tig in het water zitten om dan zijn vleugels plotseling dicht te klap pen en uit het bad te stappen. Aan de wal schudde het dier zich eens flink en zie daar. tussen zijn hoornige pennen vandaan vielen verschillende spartelen de visjes, die slecht een fractie van een seconde gelegenheid kregen om van burn verbouwe reerdheid te bekomen, voordat ze opgeschrokt werden. Maken ziwaan en eend gewoonlijk hun voer waterplanten en Sroen los van de bo em, er zijn ook eigen wijze schepsels, zoals de roze franjepoot, die zo lang rond blijft zwem men totdat hij een flin ke draaikolk heeft ver. oorzaakt, waarin groen en bodembegroeiing naar de oppervlakte wordt gevoerd, die hem tot voedsel dienen. De Maleise fluitende taling maakt in het wa ter de bewegingen van watertrappen, waardoor het vuil van de bodem komt opwervelen dat door de hongerige wordt doorzocht op al les wat eetbaar is. Nederlandse r.k. vereniging van han delsvertegenwoordigers, etc. „St. Christoffel". Hij sloot zich daarmee aan bij verklaringen in dezelfde geest, eerder deze week afgelegd door de voorzitters van het CNV en het NVV. De heer Middelhuis sprak ook over het breken van de band met de KAB door de ARKA. Wanneer de algeme ne r.k. ambtenarenvereniging op na tionaal niveau wil meespelen, zal zij zich toch bij de katholieke vakcen trale moeten aansluiten, zo zeide hij. Decentralisatie leek hem op het ogen blik te meer ongewenst, daar met de komende Euromarkt de nationale vakcentrales wellicht zelfs iets van hun autonomie moeten afstaan aan mogelijk op te richten Europese vak centrales Desgevraagd verklaarde de KAB-voorzitter i.og, dat de katho lieke arbeidersbeweging geen plan nen heeft om eigen coöperatieve in kooporganisaties voor haarden, ijskas ten, radio's e.d. te stichten, al ver baasde men zich in vakbewegings kringen wel eens over de hoogte van handels- en winstmarges. Een autobus met vijftig inzitten den is donderdagavond in de omge ving van Klagenfurt in de Oosten rijkse provincie Karinthië door de leuning van een brug gereden en in een kanaal terechtgekomen. Door een gelukkige samenloop van om standigheden, in het bijzonder door de vlot verleende hulp, kwam geen der inzittenden om het leven. In een tamelijk bezochte bijeen komst van de K.V.P. heeft jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, burgemeester van Warmond zijn persoonlijke visie ge geven over het belang van deze ver kiezingen en zich daarbij meer spe ciaal beperkt tot de verkiezing van de gemeenteraad. Spr. had zijn betoog onderverdeeld in een bespreking: 1. over de ge meenteraad op zichzelf, 2. de eigen schappen waaraan een raadslid zal moeten voldoen; 3. het eigenlijke werk van een raadslid. Beginnend bij de samenstelling van de gemeenteraad besprak hij eerst de positie van de burgemeester als voorzitter van de raad. De burge meester is een wettelijk gezagsdra ger. Hij wordt benoemd door de Kroon onder verantwoordelijkheid van de minister. De raadsleden moe ten hem dus respecteren als boven de partijen staande. Als voorzitter van het college van b. en w. heeft hij met de wethouders de taak de voorstellen in het belang van de ge meente voor te bereiden. Voor de eigenschappen van een raadslid gaf spr. op de eerste plaats goede trouw ten opzichte van het werk van burgemeester en wethou ders. Als een raadslid het niet eens mocht zijn met het beleid van het col lege dan zal hij hiervan op hoffelijke wijze uiting moeten geven overeen komstig het Franse gezegde „c'est le ton qui fait la musique". Als de kri tiek op goede wijze geschiedt, dan heeft een raadslid op zijn beurt het recht ook op passende wijze behan deld te worden. Bovenal moet een raadslid liefde hebben voor zijn ge meente en steeds het wel en wee van de inwoners in het oog houden. Een raadslid, dat zich steeds gron dig van de plaatselijke problemen op de hoogte stelt, is niet alleen een sie raad voor de raad, maar ook voor zijn partij omdat hij ook buiten de raad als een rechtschapen en kundig vertegenwoordiger zal worden ge- eerd. In het derde punt van zijn betoog behandelde jhr. von Fisenne het com- de nodige voorlichting en steun om een zo goed mogelijke beslissing over de aanhangige voorstellen te nemen. Die beslissingen mogen echter niet gebaseerd zijn op de een of andere belangengemeenschap in de gemeen te maar steeds als recht door zee gaande, ten voordele van de gehele missiewerk van een raadslid. Dit werk geeft aan de overige raadsleden gemeentelijke huishouding. Dit brengt met zich mede dat een raadslid zich terdege moet inwer ken in de gemeentelijke problemen om daarover naar eer en geweten een oordeel te kunnen vormen. Voor Leidschendam is het naar sprekers mening op de eerste plaats van belang, dat de nieuwe gemeente raad alles in het werk stelt om haar eigen karakter te bestendigen wat van te meer belang is, daar Leid schendam tot de grote Haagse agglo meratie behoort. Met een enkel woord gaf spr. ook de belangrijkhesid aan van de a.s. groslijststemming, opdat uit de ge stelde candidaten de meest geschikte op de officiële candidatenlijst ge plaatst zal worden. Spr. besloot zijn betoog met te zeggen, dat de behandelde onder werpen voor de aanwezigen in de zaal, waaronder ook enkele dames, van belang zijn maar meer nog voor de niet-aanwezige leden van de KVP die zich steeds maar afzijdig houden van de met uiterste zorg gekozen richtlijnen en programmapunten van de verantwoordelijke partijleiders. Gecompliceerde botsing. Giste ren had op de Westvlietweg onder de wachtende auto's voor de geopende Tolbrug een drievoudige botsing plaats. De chauffeur van L. van een Amsterdamse vrachtauto lette niet op en reed in op de wachtende auto van H. uit Delf die een flinke duw kreeg en in botsing kwam met de daar voorstaande auto van de W. uit Noordwijk. De drie botsende auto's werden danig beschadigd. Politie maakte proces verbaal op. Protest tegen YVilsveen. In de vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw is scherpe critiek geleverd op het plan Wilsveen. Een commissie werd benoemd die deze critiek ver der zal uitwerken. Contact zal worden gezocht met de katholieke en chris telijke zusterorganisaties om tot een gezamenlijke tegenactie te kunnen overgaan. De voorzitter, de heer P. Buitelaar riep de aanwezigen dringend op de spoedig te houden grote protestver gadering van alle landbouworganisa ties bij te wonen. Het bureau van de West-Duitse bondskanselier heeft aan het secreta riaat van de Fondation Europecnne in Amsterdam medegedeeld, dat dr Adenauer ten gevolge van drukke werkzaamheden eerst tegen de mid dag van zaterdag 23 november in Am sterdam zal aankomen. Dr Adenauer zal daar spreken voor de Fondation dt la Culture Europeënne, die 'n drie daags congres houdt onder voorzitter schap van prins Bernard. Dr Ade nauer zal nog dezelfde avond naar Bonn terugvliegen. DIVERSEN 3? Solex. Aangeboden een foed onderhouden Solex, e bevragen Dijkstraat 34. (Morskwartier) na 7 uur. 2 Kinderwagen aangebo den. Te bezichtigen: Java- straat 10. Oegstgeest. 2 Te koop Skoda 1951, in prima staat: tevens Austin 1947. met nieuwe banden en kachel. Prijzen zeer billijk. Rijndijk 59, Hazers- woude. gegalv. ijzeren golfplaten, zacht- board, hardboard, tegel board. latten, grote sorte ring, lage prijzen Nic. v. d. Akker. Korevaarstraat 31, Leiden. 2 Engels. Grondige exa- menonleiding handelscor respondentie spreekvaar digheid. Cambridge Spoedopleiding Emigran ten Vertalingen. W. Ver boog. Leraar Engels beë digd Tolk/Vertaler. Prof Cert Cambridge Univer sity Steenschuur 18. Lei den Telefoon 25335. 2 Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi: mevr. J. Brons geest. Zeemanlaan 57. tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen. Ami vedi neemt geen dieren op 2 Voor verhuur zonder chauffeur. Customline en Consuls. Garage v. d. Pijl, Stompwijk. tel. 1916K 1761. 2* Bouwmaterialen koop. w.ó. houten en ijze ren binten, erkers, rode- en blauwe oud holl. dak pannen, geglaz. Tuiles dü Nord. Friese pannen, waalvormstenen. straat klinkers, rijplaten enz. Nic. v. d. Akker. Miening 33. Zoeterwoude-dorp. 2 Vergunningen open grond A. en B„ koude en warme kas. te koop en te huur aangeboden J. Eist- geest. Zuideinde 99A Roe- lofarendsveen. K 1713-291. 2* Voor fototoestellen, tassen, statieven, flitsers, filters, verrekijkers, be lichtingmeters. fotoliisten en cineapparaten. natuur lijk naar Foto Pijl. Haar- lemmerstr. 108. De zaak met meer dan 25 jaar er varing. 2* Kinderriiwielen f 25.— goedkoper Door aankoop van enorme partij kinder riiwielen. ïongens en meisjes met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans f 56 alleen con tant, Fa Dusoswa, Turf markt 2 Leiden, Kerkstr 48. Noordwijk: Zeeweg 1 Katwijk/Zee 2 Wasmachines f395. met sneldroger merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me de Enkele beschadigde machines belangriik goed koper Ook op gemakke lijke betaling voorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwijk Zee weg 1, Katwijk/Zee. 2* Zelf timmeren kunt U met onze vakkundige voorlichting en zeer voor delige prijzen en enorme keus in hout. hard en zachtboard. triplex, lijsten plasticplaten, tegelplaten enz. „De Houthal". Hoge- woerd 99—103. tel. 22536. 2* Verbeter uw plafond met zuiver Zweedse zacht- boardplaten. Uw keuken met tegel en plasticplaten. Uw schoorsteen met sier- steentjes platen. Uw lam- bri met fraaie triplexpla- ten: „De Houthal" heeft het. Hogewoerd 99103. 2* Voor St. Nicolaas heb ben wij een grote sorte ring fotoalbums in alle prijzen. Reeds vanaf 2.50 heeft U een mooie album. Foto Pijl, Haarlemmerstr. 108. 2* Probeer en ondervind. Dat fotowerk van Pijl het wint. A. A. Pijl, Haarlem merstraat 108. Leiden. 2* De Knittax breit in enkele uren. wat anders wekenlang moesi duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare natro nen. Inlichtingen Van der Spek Haarlemmerstr 196a Leiden, tel K 1710—23214 2 Grote partij dienst- rijwielen, ijzersterk prima voor werk en school. Uit zoeken f 20.p. st. Trans portfietsen ƒ40.p. st. Bakfietsen in prima staat, uitzoeken ƒ45.— p. st. v. d. Meij, Maredijk 159, Lei den. 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Accordeon, gitaar mandoline banjo trompet sax. klaiinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pre pectus Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5 tel. 24358 plastic kunstleder, plastic in alle maten complete be kledingen. auto-hoezen, kappen pyama's, asbakjes zonnekleppen. bloemvaas- jes. spiegels kaplak, rub- bermatjes tochtrubbers. vloermatten, sloten, enz. Autobeklederij Van Kuijk. Morssstraat 40. Tel. 30552. Leiden. 2 Roifilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zii de roifilm- en flitslampjes automaat van fotohandel N. v. d Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. 2 In één dag uw oude matras als nieuw terug maar dan alleen bij Jan Vonk, matrassenmakerij— stoffeerderij. Haarlemmer straat 81. Leiden, Tele foon 22580. 2 Jawa 250 c.c. te koop aangeboden. tegen elk aannemelijk bod. Garen- markt 3, bovenste bel. Lei den. 2 V.W. zig-zag naaimach. van de „Victoria" Werke A. G. Neurenberg (Did sinds 1886 en de Carson als gewone huishoud naai machine lopen soepel en geluidloos! Uw adres: Rooyackers. Leemanstraat 31. Leiden, tel. 31324. 2 Rooyackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naai machinehandel Rooyackers Leemanstraat 31. Leiden, tel. 31324. 2 Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Con sul beiden met radio, en Morris Minor Alléén nieuw materiaal, billijk ta rief. Stipdonk. Hoogl Kerkeracht 30 tel 31608 2 Dames polshorloges. Edel-double 17 st Anker onbr veer. schokvrij (In- cabloc). In de onovertrof fen EWÉ- Anker kwaliteit Geen ƒ79.50 slechts f 57 50 „De Goedkopere Zaak' S v. d. Water en Zn. Haar lemmerstraat 207. 2 Televisie, radio, was machines, enz. Op al uw aankopen belangrijke kor ting. Gem. bet. Br. onder no. 2799 bur. v. d. blad. 2 Te koop motorrijwiel 175 c.c. k.k. bouwjaar 1950 met v.- en a-vering, in prima staat .Of ruilen v. pr. bromfiets. Inl. agent Langelaan. Beatrixstr. 11. Sassenheim. 2 Te koop: 2e hands da mes-. heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen. Dubbelebuurt 11, Rijns- burg, tel. K 1718—2957. 2 Rashonden. Hoge prij zen betaal ik voor rashon den. poedels, boksers, her ders. ook bastaard (pups) Teunissen, Lange Raam- steeg 45. Leiden. 2 Te koop aangeboden: racefiets, in goede staat, tegen elk aannemelijk bod. wegens dienstplicht. Te bevragen: 2e Looierstr. 7. Leiden. 2 Alt op de Mare. Schuimrubber zadeldekken met hoes. zolang de voor raad strekt, voor rijwielen 2.80, voor brommers 3 55. 3.95. Regencapes, bescher men ook reusachtig tegen de koude, r -t en zonder capuchon, vanaf 9.60. 2 Van Dorp's van ouds bekends wrijf was in wit. geel, bruin en rood thans verkrijgbaar bij De Verf- ton, Hogewoerd 75. Leiden 2 Kempers' Carroserie- bedrijf, Narmstr. 9. telef. 24887. Voor nieuwe car rosserieën in hout en staalbouw. alsook voor autogeen en electrisch las sen aan luxe- en bestel- carrosserieën. Tevens het adres voor 2-wielige aan hangwagens. 2 Aangeboden: goed on derhouden pitriet kinder wagen. Brieven onder no. 5 Agent Leidse Courant Oude Wetering. 2 Te koop aangeboden: een Jaarsma-haard. een winter gebrand, z.g.a.n. voor 65.Te bevr.: Leidseweg 408, Voorscho ten. Na 7 uur. 2 Water in uw bed. In zetten van nieuwe Dakkin- gen in bedkruikstoppen. klaar terwijl U wacht. 2 ct per millimeter. Nieuwe stoppen 0.70 en 0.95. Deuren enz. Enorme sortering deuren w.o. vlakke deuren, paneeldeu ren, Voordeuren, tuindeu ren, keukendeuren enz. stolpramen. ramen met en zonder kozijnen. Nic. v. d. Akker Korevaarstraat 31. Leiden. 2 Sanitair. Pracht partij nieuwe le kwaliteit clo setpotten. zittingen, fon- teinbakken, badkuipen, wastafels, gootsteenbak- ken. alles tegen lage prij zen. Nic. v. d. Akker. Ko revaarstraat 31. Leiden. 2 Tuinhekjes enz. Tuin hekjes, trottoirtegels, v/and- en vloertegels, voe tenbankies, voeter.roos- ters. douchecelvlonders, dakkapellen, losse raam pjes enz. Nic. v. d. Akker Korevaarstr. 31. Leiden. 2 Accu service Groenen. Nieuwe Rijn 106. tel 2314C Leiden. Het aangewezen adres voor aankoop van Uw batterij. Tevens revi sie. reparatie, laden en verhuren van batterijen. Gratis leenbatterij. Han del en industrie korting. 2 Faut., schrijfm., secre taire enz. pracht mah. se cretaire. 2 armf., 4 stoe len, bureaux, tafels, divan, vloerkleden, kachels, haar den. boekenkasten, keu kengeisers, electr fornuis met pannen, enz. Nieuwe Rijn GO. Tel. 22150 let speciaal op 60. 2 Schuur, 2 bij 3 nieter. damesfiets 10.—: kinder- ledikantje in g.st. en wek- flessen. Prinses Wilhelmi- nastraat 42. Leiden. 2 Te koop: een trouw japon m. 3842. Smoking m. 48. Burggravenlaan 183 Leiden, tel. 22333. 2 Hardboard, zachtboard, tegelboard. plasticplaten, triplex, boekenkast- en ta feltjesonderdelen om zelf in elkaar te maken. Dit al les vindt U in „De Hout hal'' Hogewoerd 99103. tel. 22536. 2 1958 de nieuwe Soi»x. direct leverbaar Noe mooier, nog solidei rioc krachtiger Gebr Huisman Hogewoerd 66 68 Eieen financiering Tel 31292 2 Pako-prints. Hel foto succes van dit jaar. ver grote afdrukken 7xv en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent. 9x13 25 cent Fotoreoort.- Fotoh N v. d Horst Doe- Steeds de eerste met het nieuwste! 2 c.v. N. Bakker Hzn.. Roelofarendsveen K 1713- 487 in Groenten teel tver- gunningen en Sierteelt vergunningen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3