0. K. en W. stelt lening beschikbaar school Leids woonwagenkamp voor Een krachtig antwoord van ontstemde weth* Menken weeckelykse CRonycke Waar blijft gemeentelijk crediet voor woningbouw? Leiden wil lüt groeien - trottoir Donker steeg - onreinheid - jachthaven visie op televisie ZATERDAG 16 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De begroting in de Leidse Raad Het is geen begroting van verrassingen. De Leidse raad werk zich gesta dig doch zonder veel enthousiasme door de werkstof heen. Zo nu en dan is er wel eens een toezegging van een wethouder, die de aandacht trekt, of eén grapje, dat even tot een hahaha! leidt, maar de echte spanning heeft tot nu toe ontbroken. Daar werd gisteravond omstreeks half elf toch nog verandering in ge bracht, toen wethouder Menken een voortreffelijke, ietwat vergramd voorgedragen, rede uitsprak, waarin hij afrekende met de kritiek van prof. Goslings op enige sociale activiteiten van de gemeente en met de houding van de vereniging voor schoolkindervoeding en -kleding. Een resumé van deze speech vindt u elders. Plan staat voor de deur Een helder lichtpunt op deze avond was nog een toezegging van wethou der Van Schaik: het geld voor de kampschool op het woonwagenkamp te Leiden is er. Binnenkort zal het plan in de raad gebracht worden. School woonwagenkamp. Mej. Noordman (KVP) behandeld de stichting van de school voor de kinderen van het woonwagenkamp. Zij wilde het college van de bittere noodzaak van deze school overtuigen. Het is van groot belang, dat de 60 a 70 leerplichtige kinderen, waarvan er nog geen 10 naar school gaan, on derwijs ontvangen. De maatschappelijk werkster heeft ook dringend behoefte aan een kan toortje waarin zij de mensen kan ontvangen Het behoeft geen luxe te zijn, maar de bewoners mogen niet de indruk hebben, dat de medewer king van de gemeente beperkt blijft tot het afstaan van het terrein. Prof. Goslings (PvdA) zei, dat het in de organen van de gemeente Lei den ontbreekt aan activiteit. Bij de G.G.D. bijvoorbeeld is sinds 12 jaar feen jaarverslag meer verschenen. iekte van de directeur gedurende één jaar kan toch géén blijvend ex cuus zijn. Ook de verplaatsing van het G.G.D.-gebouw laat op zich wach ten, omdat er geen voldoende activi teit ontplooid wordt. Vele zaken die voorheen geremd zijn, komen nu door de bestedingsbeperking helemaal uiet meer aan bod. In het algemeen merkte hij op, dat „bestedingsbeper king géén gezondheidsbeperking" mag worden. Hij wenste onderzoek naar de verliezen van het slachthuis en naar de mogelijkheid om van de L.D.M. een gemeentebedrijf te ma ken. Duik in de problemen. De heer Questroo (Prot. Chr.) dook in het probleem van de zweminrich tingen; Is er, zo riep hij vertoornd uit, één gemeente in Nederland waar de Zwemsituatie zó slecht is? Voorraad. De heer Aalders (KVP) sprak over het in voorraad houden van gemeen telijke werken. Hij noemde enige werken, die daarvoor in aanmerking komen. Hij pleitte er voor niet tot inkrimping van technisch personeel over te gaan. Men kan aan voorbe reiding voor werken arbeiden. In deze tijd is het zaak waakzaam te blijven tegen de werkloosheid. Mare-Lammermarkt. Hij vroeg om tenminste gedeelte lijke voorzieningen aan het gebouw Mare hoek Lammermarkt, het voor malig gebouw voor Sociale Zaken. De gemeente zegt, dat zij slechts de hoogst noodzakelijke herstelwerk zaamheden verricht, omdat men nog geen bestemming heeft. Spr. tekende het verval van dit gebouw. De heer Portheine '(VVD) meende, dat de reorganisatie van de G.G D. nu wel spoedig aan de orde moet ko men. Hij zwaaide mevr. Braggaar lof toe voor de wijze, waarop zy steeds de belangen van de bejaarden heeft verdedigd. Welke status? De heer Van Dijk (KVP) betreur- det het dat Endegeest nog steeds wacht op de nieuwe verwarming. Hij verbaasde zich er over, dat er in Endegeest nog immer vacatures zijn voor een bouwkundige en een tech nicus. De status van de L.D.M. wordt steeds weer bij de begroting ter spra ke gebracht. Wat wil men (bijv. de heer Goslings) van de Duinwater maatschappij? Waarom moet dit een gemeentelijke instelling worden. Een lid van het college is commissaris van de maatschappij. Het loopt goed. De tarieven zijn uitzonderlijk laag. Waarom wil men toch de strucutuur van de maatschappij veranderen? Het is een N.V. die al 75 jaar tot volle tevredenheid - heeft gewerkt. ANTWOORDEN In antwoord op de vragen van de raadsleden betreffende volksgezond heid, zei de voorzitter, dat ook de bejaardenzorg en de jeugdzorg m de greep van de bestedingsbeperking zijn. Met de heer Van Dijk ziet ook hij geen noodzaak van de L.D.M een gemeentebedrijf te maken. Er zit aan dit vraagstuk ook nog een fiscale zijde. De warmtevoorziening op op En degeest werd gestagneerd door nieuwe inzichten. Zo mogelijk zal men deze zaken begin 1958 in de raad brengen. Wethouder Van Schaik zei over de woonwagenschool, dat de minister van O. K. en W. een langlopende re kening beschikbaar heeft willen stel len. De lening komt van de Bank van Nederlandse Gemeenten, Nu de financiën verzekerd zijn, kan de raad spoedig een voorstel verwach ten. Om half negen gisteravond nam wethouder Menken het woord om op de vragen van de raadsleden over zaken van de gezondheid van de Leidse burgerij te antwoorden. Hij antwoordde op de vraag van mevr. Braggaar over de vakantiebë- steding der bejaarden. Er is een ge meente die inderdaad aan vakantie- zorg doet. Leiden geeft op zijn beurt echter weer een extratje in de win termaanden. Zou de bond van ouden van dagen de vakantie niet voor zijn rekening kunnen nemen? Over het kleuterdagverblijf „Mar griet" zei hij, dat de gemeente be reid is offers te brengen. Het Rijk laadt echter de financiële lasten op de schouders van de gemeente. Het gebouw aan de Lammermarkt (Sociale Zaken) komt deze maand leeg, omdat het pand aan de Groene- steeg klaar komt. Het gebouw zal waarschijnlijk overgedragen worden aan de zwakzinnigen-zorg. Dan zal zeker een grondig herstel nodig zijn. Het rapport over de crèche (kin derbewaarplaats) geeft grote finan ciële consequenties. Heeft het geen olifant gebracht waar we geen raad mee weten? Men zoekt nog naar de juiste weg. Over de G.G.D. zei hij, dat als de school Roodenburgerstraat vrijkomt, de plannen voor de verhuizing van do dienst „panklaar" liggen. Hij richtte zich tot prof. Goslings, die b.m. kritiek had laten horen aan het adres van de „Fotu". Waarom moet het college verweten worden, dat een paar slome huisbezoekers enige straten hbben overgeslagen. Hij be greep het verwijt van de heer Gos lings niet. En dat terwyl de gemeen te de reputatie heeft het bevolkings onderzoek prachtig te organiseren. Namen als dokter De Ruiter en bur gemeester Van Diepeningen staan hier borg voor. Het is zo gemakkelijk het college verwijten te maken voor zaken, die volkomen buiten zijn macht liggen. Hetzelfde geldt voor prof. Goslings kritiek op de po lio-inenting. Spr. weidde uitvoerig uit over de organisatie onder leiding van prof. Veeneklaas van de vacci natie. De opkomst (van 63 werd ongunstig bèïnvloed door de A-griep Deskundigen menen dit in aan merking nemend dat de belang stelling voor de inenting uitstekend is geweest. Géén uitstel. Hij besprak ook de suggestie van dokter Kortmann consultatiebureaus voorlopig onder te brengen in scho len. Het college meent hier ernstig bezwaar tegen te moeten maken Be tekent dit uitstel? Hij gelooft het niet. Hèt Wit-Gele Kruis is er in ge slaagd een bureau te vestigen in de Kamerlingh Onneslaan. Het Groene Kruis bereidt de stichting van een bureau voor in Zuid-West. In Lei- 8 den-Noord zal een gezondheidscen- j 8 trum aan de Bernhardlaan komen. Voor een derde schoolarts hoept o men rijkssubsidie te verwerven. Het 'j college ziet de noodzaak van een uit-"i breiding in. Ongemotiveerd. Tenslott sprak hij over de vereni- ging Schoolkindervoeding en -kle- 8 ding. De artikelen in de pers wekten I 8 de indruk, dat er in Leiden iets ver- Q velends gebeurd is. Het is nu nood 18 zakelijk opening van zaken te ge- -f ven. Ten aanzien van het .vermin i 3 deren" van de subsidie van f 10.000 3 tot 6.000 herinnerde hij aan een raadsbesluit, waarin werd vastge steld dat een subsidie van 6.000 voldoende zou zijn In de raad is te gen dit bedrag niet geopponeerd De vereniging ging met de wijze van werken (uitkering via Sociale Raad^ accoord. Toen in september in de kas van" de vereniging een tekort was. bereikte b. en w. een verzoek om aanvulling Het is onjuiust vóór te stellen, dat de gemeente het be drag van f 10 000 geweigerd heeft Hij sprak op de tweede plaats over het „ontnemen van de ruimte" zo als in de plaatse!like kranten is be schreven. De vereniging heeft des tiids zeker niet ..vrijwillig" ruimte afgestaan aan de bejaarden-sociëteit in het gebouw Pieterskerkgracht. De wethouder heeft er destijds op moe ten wijzen, dat de vereniging het ge bouw van de gemeente in huur heef' tegen een svmholisch bedrag. De be jaarden-sociëteit werd groter en zi> vroeg de wethouder om uitbreiding j In een brief heeft hij de wensen va*1 i sociëteit aan de vereniging doorge geven met de opmerking, dat de be iaarden hard behoefte hebben aar j meer ruimte terwijl de vereniging haar lokaal zonder piin een gedeelte I van de week kan afstaan. De ver eniging was hiertoe niet bereid Dp beiaarden-sociëteit heeft ziei-< daarna tot het col^ge gewend. Wederom j ging een brief van de wethoude* naar de vereniging uit. waarin ge- j wezen werd op het feit. dat zij de ruimte toch maar twee woensdagen j in de maand nodig heeft Daarna hebben ook raadsleden zich tot hef college gewend, pleitend voor de so- J oiëteit. De wethouder wees op het grote gebrek aan ruimte. De een moet een offertje brengen voor de j ander Hij herinnerde aan woorden j van het raadslid Woudstra. waarin deze de vorm van liefdadigheid door I schoolkindervoeding niet van deze tijd noemde Het college dacht er zo I niet over. Men respecteerde deze oude vereniging, maar toen onwil I van haar bestuur bleek, heeft het j college laten weten, dat het kón en j moest. c De heer Menken kon zich niet aan 1 de indruk onttrekken, dat het be- stuur in een onberaden moment tot ontbinding is overgegaan. Conclu- j derend zei de wethouder, dat de vereniging uitstekend werk gedaan heeft; hij betreurt dat zij er een eind aan heeft gemaakt, maar hij hoopt, dat de dienst Sociale Zaken het werk kan overnemen en op zijn eigen wijze kan voortzetten. P. C. A. ten Broek (KVP): Nog één ton over In RHYNSBURGH (aen de Vliet), de voorstad van ons Leyden, daer wil men graegh swartgalligheyd vermeyden. Geselligheyd en kent geen tyd, so seght een oude spreuck, die Rhynsburghers die maecken sich het leeven dan maer leuck. Tot selfs de brandweer daer neemt aen dat streeven deel, en gee ven 't spuytenhuys oock syn gerechte deel van wat geselligheyd. Sy.gaender selfs voor wereken wyl men oock daer besteedingh moet bepereken. Maer dryff het niet te ver, ghy Rhynsburghs brandweerman, en maeck van eenen fick geen vroolyck fuyfjen dan! De SPOETNICKFICK is naer de maen, dat heyt U al vernoomen. Ick wist naetuurlyck wel vooruyt dat sulx er van moest koomen. Al sey de Rus dan oock: die hond die komt wel vlugh, niet sieck als eenen hond weer naer de waereld t'rugh, die hond daer in de locht, die was so hoogh gemickt dat hy van hooghmoed daer welhaest moet syn gestickt! 't Waer beeter dat die hond op aerd was t'rugh gevallen. En al die braeve Russen met al hun malle streecken gevlooghen naer de maen om nimmer weer te keeren, dan waeren wy verlost van al die loose heeren. Eilaes, het sal niet gaen, wy sitten met de broeken en moeten voor dat fraeys oock nogh veel duyten doeken. Het mannetjen in de maen blyft solangh nogh alleen, voorloopigh gaen er hond noch onse Russen heen! In 't dorp NOORDWYCKERHOUT, daer wierd een slangh ontdeckt, die veel verbaesingh den bewoonders heyt geweckt. Een dapper man, so onverveerd, die greep hem met syn handen maer 't boos reptiel dat toonde ras syn messenscharpe tanden, het blies en spoot en was in groot koleire wyl men dat kronckelbeest daer moores wilde leeren. 'k En vatte niet dat in Noordwyckerhout men sich so opblaest om die vondst. Ick spreecke niet te boud als ick U segghe: 'k heb al langhe geleên een slangh in mynen hoff gevanghen die blaest en spuyt en sist en kronckelt als een darrem als ick hem opneem van de grond en hanghe aen myn arrem. En als het soomer is dan laet ick hem maer spuyten want van een tuynslangh kan geen tuynbesitter buyten. WILLEM VAN HORSTENDAEL. Openbare werken in de Leidse Raad Deze middag kwamen in de Leidse raad de antwoorden van de wethou ders over Volksgezondheid nog niet aan de orde. Eerst ging men over tot de algemeene beschouwingen over hoofdstuk 4 Openbare Werken en Volkshuisvesting". De heer Van Iterson (Prot. Chr.) die meent, dat een flinke aanpak van de gemeentelijke problemen ont breekt, zei, dat Leiden maar niet groeien wil wat het getal inwoners betreft. „Vadertje Ooievaar moet zorgen, dat het aantal rond de 95.000 blijft hangen". Historische gebouwen worden niet aan een onderzoek naar de toestand onderworpen. Hij noem de o.m. het Burchtcomplex. Waarom wordt het afgebrande pand aan de Vismarkt niet hersteld? Grote gaten zyn bij het Stationsplein geslagen, de „heelmeester" is nrg niet ter plaatse geweest. „In de afgelopen periode hebben wij onze kansen niet benut". Demping Levendaal zou voorjaar 1954 al aan de orde zijn gekomen. Aan de onhoudbare toestand van de Uiterstegracht komt de eerste jaren nog geen einde. Meerdere bruggen zijn niet meer op het verkeer bere kend. Ook de Schouwburg kunnen we voorlopig afschrijven. Een ant woord op de schuldvraag wil hij niet geven. De heer Schüll,er (PvdA) vroeg in zijn beschouwing of de maatregel betreffende het plantsoen in de De Sdtterlaan doeltreffend is geweest. Zo ja, verdient het geen aanbeveling ook elders in de stad op deze wijze vernieling van het plantsoen tegen te gaan. Hy wil af van de „eenbeens" trottoirs in de Donkersteeg het wegdek behoeft daar dringend ver betering. Met nadruk betoogde hy, dat vuilverbranding, verbetering gen te gevallen! wegdek Hooigracht op de lange baan zijn geschoven. De heer»Drijber (VVD) vroeg zich eveneens af of de gemeente haar za ken met voldoende voortvarendheid aanpakt. De procedure voor de grens wijzigingen vindt hij al te langdu rig. Hij vroeg o.m. om een snellere afwikkeling van aanvragen voor een bouwvergunning. Arabisch. Dokter Kortmann (KVP) sprak over de onreinheid van de straten in het bijzonder van de Langestraat. Hij meent dat de agenten in de politie auto hier toezicht op moeten houden. Na enige waarschuwingen over het opruimen van de straat, zal de po litie 'n ietwat duidelijker geheugen steun" moeten geven.. Ook de vervui ling van de Raamsteeg en Caecilia- straat doet hem aan de toestand in een Arabische stad denken, het is Leiden onwaardig. De heer Sommeling (PvdA) dringt aan op de aanleg van een jachthaven. Watersporters in Leiden hebben gro te behoefte aan een eigen haven. Mej. Noordman (KVP) vroeg of het beslist noodzakelijk is, dat alle kleine verbouwingen aan de wel standscommissie worden voorgelegd. Een afgekeurd plan (netje) wordt te ruggestuurd en moet een nieuwe lij densweg doorlopen. Is het niet beter dat de dienst gemeentewerken zelf een oordeel velt? Een pand Hooi gracht 79 en de panden aan de Wa- tersteeg zijn door de gemeente aan gekocht, maar zij staan nog steeds leeg. De gemeente wil hier diensten onderbrengen. Is het niet beter in afwachting hiervan deze panden te doen bewonen? Er zyn zovéél ur- Gistermiddag zijn in de Leidse raad nog woorden gewijd aan wo ningbouw, volkshuisvesting, open bare werken. Mej. Van Nienes (PvdA) deed de suggestie de taken van de woning bouwvereniging uit te breiden. Zij zullen zelf een wijk tot harmonische ontwikkeling moeten brengen bijv. door er voor te zorgen, dat ook de alleenstaanden, de zelfstandigen in een buurt een woongelegenheid krij gen. De statuten van de verenigin gen zullen veranderd moeten wor den. Een vrouw kan nü niet eens lid zijn. Het verheugt haar, dat het col lege er in geslaagd is aan de wan toestand in de Caecilia-barak voor een groot deel een einde te maken. De heer Huurman (Prot. Chr.) drong nog eens aan op samenwer king met de randgemeenten. Hij wees op de dynamische ontwikkeling van randstad Holland. Wanneer ver schijnt het prae-advies over het op richten van een intergemeentelijke commissie? Hy drong er op aan on bewoonbaar verklaarde woningen ook werkelijk te doen ontruimen De heer Portheine (WD) sprak over de schrijnende problemen van de studentenhuisvesting, ondanks het feit dat goede initiatieven zijn ont wikkeld. Wat het college op dit ge bied tot stand heeft gebracht ver dient waardering van de raad. P. C. A. TEN BROEK De belangstelling van de heer Ten Broek (KVP) gold ii zijn rede, gis teravond in de Leidse raad, alle as pecten van de woningbouw. Over de huisvesting van de bejaarden zei hij onder meer, dat men bij het stichten van een centrum rekening mee moet houden, dat men nimmer tot een sluitende exploitatierekening kan komen. Vooral als men de be jaar den, die steun van sociale zaken ge nieten niet als „quantité négligable" wil gaan beschouwen. Er zal door de gemeente en charitatieve instellin gen van diverse levensbeschouwin gen een behoorlijke bijdrage geleverd moeten worden. De noodzaak voor bejaardencentra dringt. Hij vroeg zich in dit verband af of in plaats van een blok flatwonin gen, niet voor hetzelfde kapitaal een bejaardencentrum zou kunnen wor den gebouwd, zodat aan andere wo- ningbehoevenden woonruimte zou kunnen worden verstrekt. Particulier. Spr. constateerde bij de woning bouw in het algemeen een vooruit-, gang in het aandeel, van de particu liere ondernemer. Dit had eerder kunnen gebeuren. Na de oorlog wa ren de grondprijzen laag en de bouw kosten overeenkomstig. De heer Ten Broek ging dieper in op de premie-regeling van het rijk Hij concludeerde, dat het er voor de particuliere bouwers niet rooskleurig uitziet. Bij de thans geldende rente stand is het niet doenlijk op rede lijke basis tg bouwen voor verkoop of verhuur. Hij hoopt dat voor 1958 veranderingen zullen komen, anders verwacht hij van de door het Rijk aangekondigde bouw van 40.000 wo ningen door de particuliere bouwnij verheid niet veel goeds. Nog 10 jaar. Er zijn in Leiden op het moment 4400 woningzoekenden. Hij wil het aantal woningen, dat per jaar gereed komt stellen op (zeer optimistisch) 600. Rekening houdend met het feit, dat het aantal huwelijken jaarlijks nog tbeneemt, neemt hij aan dat over ongeveer 10 jaar de woningnood in Leiden zal zijn opgeheven. Nader aandacht schonk hij nog aan zijn „troetelkind": de houtrijke huizen. Hij merkte op? dat het in derdaad niet de moeite loont een klein getal huizen in dit systeem te bouwen. Maar het is in Leiden mo gelijk 600 650 houtrijke huizen te bouwen, n.l. up de strook grond be grensd door de Voorschoterweg, de Vliet, Lamm eb rug (tram) en grens van Leiden bij Voorschoten. Gezien de landelij-ke omgeving al daar zou de bouw daar van houtrij ke huizen zeker niet storend zyn. Alleenstaanden. Spr. stelt vervolgens, dat het be slist gewenst is flats voor alleen staanden te bouwen. Hij denkt ook aan alleenstaande werkende vrou wen. Velen van haar moeten voor kamerhuur onredelijk hoge prijzen betalen. Hij vroeg van het college een onderzoek naar dit probleem. Nader aandacht wijdde spr, ook aan de onbewoonbaar v klaarde wonin gen. Hy herinnert er aan, dat G. S. verlenging van de ontruimingster mijn van woningen aan de Veste- straat geweigerd hebben. Hij meent dat men het college wil dwingen ein delijk eens te komen met een plan voor gehele of partiële sanering van de binnenstad. Sedert jaren wordt aan plannen gedokterd, zonder resultaat. Drie jaar geleden heeft spr. al gesproken over de krotopruiming Geeregracht- Gortestraat-Kraaierstraat. Het voort- (Van onze t v -medewerker) De Europese danskampioc-n schappen 1957 voor profs zijn vrij dag in Eurovisie- verband op het scherm gebracht. Stuttgart was de plaats van uitzending, in het royale gebouw, als het ware gelegen in de I schaduw van de enorme t.v.-toren waarover we eerder in deze rubriek hebben geschreven. Als men ginds de inrichting van de t.v.-gebouwen en uitzendingsmogelijkheden verge lijkt met die van Nederland rest de vraag, waarom onze rijksoverheid niet wat royaler voor de dag komt, teneinde ook de Nederlandse Tele visiestichting de nodige armslag voor meer en betere programma's geven. Doch hoezeer we pleiten voor de N.T.S. en we zeer recent op prijs stellen hetgeen de journaaldienst zo snel had weten te brengen over de vreselijke vliegramp te Bussum, heb ben we nochtans een bezwaar. Waar om werd bij die gelegenheid voor rang verleend aan het t.v.-journaal, ofschoon een leger van dagbladjour nalisten een paar uur in de kou heeft durend plaatsen van nieuwe wonin gen aan de randen van de stad, al vorens de gapende wonde in de stadskern te dichten, maakt van Lei- dens binnenstad een gepleisterd graf. Waar blijft crediet.? Een ernstig kritisch geluid liet de heer Ten Broek horen ten aanzien van het gemeentelijk crediet voor de particuliere woningbouw. Uit het bij raadsbesluit van 9 febr. 1954 toege stane crediet ter bevordering van de particuliere woningbouw van 750.000 gulden is aan 39 personen een cre diet vertrekt tot een totaal bedrag van 645.691, zodat van het crediet 104.309 niet is gebruikt. B. en w. beroepen zich op bestedingsbper- kign. Spr. merkt op: met het restant van 104.309 zouden zes gezinnen geholpen kunnen worden. Met één handbeweging wordt door het college bet restant van het crediet wegge vaagd. Kan dat maar zo? Tenslotte vroeg de heer Ten Broek aandacht vor de Noord-Zuidverbin ding! (Advertentie). moeten „antichambreren" alvorens tot een persconferentie te worden toegelaten? We stellen de vraag op deze plaats, maar eigenlijk behoort ze thuis op hoger niveau. Als vandaag De Leidse Courant bij haar lezers in de bus valt, is de N.T.S. stellig bezig met een uitzen ding van de ontvangst van St. Nico- laas in Amsterdam. De kleinen (en ook de groten?) zullen zeker weten te genieten van een schouwspel, dat ook voor de t.v. een traditie is ge worden. De nieuwe hoofdstedelijke burgemeester en andere autoriteiten zullen de Goedheiligman feestelijk ontvangen en als steeds zal de entou rage aan de steiger en op het Damrak wel spectaculair zijn. En daarna, maar met spanning wachten op het avondprogramma, waarin de KRO hopelijk revanche zal nemen voor de mislukking van zyn vorige zater dagavond-uitzending. Achter de schermen hebben we vernomen, dat aan de verbetering druk is gewerkt. Het AVRO-forum, dat we nu voor de tweede maal hebben kunnen volgen, stond op iets hoger peil dan dat van de vorige keer. Nochtans vinden we de behandelde onderwer pen niet van allure. De bedoeling is dat de kyker, die tevens luisteraar is, er beter van wordt. Het zou al iets gewonnen zyn, als onderwerpen werden losgeslagen en een gesprek op gang gebracht. Daarvoor behoeft het zeker niet aan de andere kant over te hellen in de vorm van een academisch gesprek. Welke Omroep zal rvu eens het juiste midden vin den? Zondagavond is wederom de Vlaamse t.v. present met een relais uit Antwerpen. Hopelyk zullen we in Nederland iets pittigere te genieten krygen dan vorige keren.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11