VROOM DREESMANN Raad van Katwijk ging akkoord met aan- en verkoop van grond llw charme is een kostbaar bezit VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Wijziging trottoir Boulevard-Rijnmond Gisteravond kwam de Raad van Katwijk in openbare vergadering bijeen. Ged. Staten hadden het ge voelen van de Raad gevraagd over de hogere salariëring der topfunc tionarissen. De heren Nic. v. Duy- venbode, C. v. d. Plas en Nic. Ouwe hand, geven, evenals in vorige ver gadering als hun mening te kennen, dat deze regeling die alleen voor de topfunctionarissen geldt, hun in stemming niet kan hebben. Hiervan werd aantekening gemaakt. Door de heer I. L. Schonenberg is op de hoek van het St. Andreasplein- Zuidstraat 'n woning gebouwd naast welke woning een strook onbebouwd moest blijven liggen. De gemeente wil deze grond nu kopen a 7.50 per m2; de heer Schonenberg gaat hier mede accoord. Ook de raad heeft geen bezwaren, zodat aldus wordt besloten. Met de erven H. W. Grimbergen is in principe overeenstemming be reikt inzake de aankoop door de ge meente van een viertal pandjes aan de Pepersteeg te Katwijk aan den Rijn voor de prijs van 7000. De op pervlakte dezer panden met opstal len, liggend in het saneringsgebied, bedraagt 397 m2. Na enkele opmer kingen over dit voorstel wordt het met algemene stemmen aangenomen. Ook zal de gemeente aankopen het tussen de Sluisweg en Hoogstraat staand pand van de heer J. Vis te Zeist voor 1000. Ook dit pand zal na aankoop worden afgebroken. Hier mede kan de raad zich volkomen verenigen. Aan D. van Duyn, Ligusterstraat, wordt verkocht een perceel bouw grond gelegen aan het Duinpad, ad 8 per m2 of in totaal ƒ2800. Be sloten. Aan een zestal personen zal op hun aanvrage een perceel grond worden verkocht gelegen in het uit breidingsplan Oranjewijk-Overduin, variërend in grootte van 680 m2 tot 2520 m2 en in prijs van 11.50 tot 14.75 per m2. Hiertoe wordt ook met algemene stemmen besloten. De fa. Gebr. Zwitser heeft de wens te kennen gegeven nog een perceel grond te willen kopen aan de Berg- haven, groot 1050 m2 tegen de prijs van 10 per m2. Besloten. Aan Ouwehands Stoomschelpen- maalderij N.V. zullen op voorstel van b. en w. tot 1 maart 1959 wor den verhuurd enige percelen grond, pl.m. 1400 m2, nabij de Seer. Var- kevisserstraat voor 556.80 per jaar. Opzegtermijn 3 maanden. Meerdere leden zijn van oordeel, dat dit terrein spoedig vrij moet ko men. Besloten. Voor het verder bouwrijp maken van het uitbreidingsgebied Oranje- wijk is naar raming nog nodig 77.500 gulden, waarvoor b. en w. aan de raad crediet vragen, waarmede de raad geheel accoord gaat. Het voorstel tot het verhuren van een perceel grond aan de exploitant van „Hotel Savoy" aan de Noord- Boulevard, maakt de tongen los. De heren Nic. van Duyvênbode en Jac. Ouwehand verklaren zich heftige tegenstanders van het voorstel, naar zij menen in het belang van bad gasten en inwoners. Ook wethouder Kleen is tegenstander en motiveert dit. De heren Jac. van der Plas, mr. J. van der Plas, H. Haasnoot, dr. Overóijkink, H. J. Grimbergen, D. Nasveld verklaren zich om verschil lende redenen voorstanders. Dit zal de omgeving aldaar zeer verfraaien en is voor niemand schadelijk. Ook wethouder Bloot licht het voorstel nog toe, maar de heer A. Pronk is van oordeel dat de zgn. strandréep geheel vrij moet blijven. Een voor stel van N. v. Duyvenbode c.s. om de exploitant een strook van bijv. 2 meter te verhuren, komt niet in stemming omdat het voorstel van b. en w. met 13 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. De heer D. Parlevïiet heeft een beroepschrift ingediend tegen een door de raad genomen besluit, waar bij hem geweigerd wordt een wagen- loods te bouwen op een terrein aan de Meerburgkade. Deze grond is nl. bestemd voor achtererven van pan den aan Meerburgkade en Sluisweg. B. en w. willen alsnog nagaan of door een wijziging van bedoelde voorschriften aan het verzoek kan worden voldaan. De raad zal echter nu een beslissing moeten nemen en déze kan, volgens b. en w. niet an ders zijn dan de ongegrondverkla- ring. Na enkele opmerkingen van leden en de toezegging dat b. en w. in deze aangelegenheid de heer Par levïiet zoveel mogelijk zullen hel pen, wordt het voorstel z.h.st. aan genomen. De toestand van de afrit van Rijn mond naar de Buitensluis, waarin een hoogteverschil van 5.50 meter aanwezig is, is van dien aard dat deze aanleiding geeft tot gevaarlijke verkeerssituaties. Slechts aan één zijde is er een smal trottoir aanwe zig, waardoor voetgangers meerma len genoodzaakt worden van de rij weg gebruik t.e maken. Een daartoe door gemeentewerken opgemaakt plan, voorziet in het verbreden van het trottoir aan de zijde van Hotel Savoy en het aanleggen van een te gelbestrating aan de andere zijde van de weg. Door een en ander zullen ook de vluchtheuvels op de hoek Boulevard-Rijnmond een wijziging moeten ondergaan. Het wordt be treurd, dat de helling in de straat onmogelijk flauwer kan worden ge maakt, maar voor genoemde verbe tering in de situatie aldaar stellen b. en w. voor het benodigde crediet ad ƒ4200 toe te staan. De raad is hei met het voorstel geheel eens en het wordt z.h.st. aangenomen. Ook het voorstel tot vaststelling van een nieuw reglement van orde gaat niet zomaar onder de hamer door. De heren dr. G. W. OvercHj- kink, mr. J. van der Plas, H. Haas noot en dr. L. Borleffs spreken met instemming over het voorstel, hoe wel enige toelichting door de voor zitter wel wenselijk is. Na deze toe lichting wordt het nieuwe reglement van orde met algemene stemmen goedgekeurd. Op de vraag van de heer C. van Beelen over de lantaarns bij de woonschepen aan de Santlaanbrug, beantwoordt de voorzitter aldus, dat dit particulier terrein is. De bewo ners zouden daarom zelf langs de landzijde enige verlichting kunnen aanbrengen. KATWIJK AAN ZEE Doktersdiensten. De dokters diensten worden in het weekend van 9 en 10 november waargenomen door dr. K. Slagmolen, Zeeweg 23, tê Katwijk aan Zee. Het is eigenlijk zo vanzelfsprekend. Een mooi schilderij komt pas tot haar recht in een smaakvolle lijsf. Met Uw charme is dat net zol Zij wotdt geaccentueerd door Uw kleding. Kies daarom met zorg Uw mantel en japon en profiteer daarbij van onze jarenlange ervaring. Medewetkers van V en D komen in alle grote modecentra en speuren daar voor U naar het mooiste en het beste I Voor „JUNIOR MISS" b.eng.n wij ctn .Rei. a.rdig.t Oiion-.«i|. in een klessiei Engels 2 In zes moderne tinten leveren wij model. Keuze uil acht moderne modekleuren een zuiver wollen wevenit japon met driekwart-mouw en een char mante zakjesgarnering boven de E.n aontf.kkelijke combln.lte mal «o'n .esjj. buslelljn. Een Mer (lonk ofkledend vormt de sportieve viltrok In klokmodel. Met «wee opgestikte zakken. In de kleuren koren. model Maten 44 t/Ol 50 4V./3 rood en groen. Maten 36-4*2 17.50 SPECIAAL VOOR OE GROTERE MATEN Een ideaal ensemble Is de echt jeugdige Japon met Jasje, gemaakt van alpaca. De Japon heelt een open hals en een oerdige, kort aange- kmpie mouw. Gracieus is de gladde rok met aan de echte>z(|de een uitspringende plooi. Smaakvolle zekgamertng. Het jasje is aan- gesloten en heelt een driekwartmouw. Keuze Utl drie modieuze kleuren Maten 44 t/m 50 29.75 4 Een beeldige „grote maten" mantel van mohair, glacé met een perslaner kraag. Oe mouwen zijn achter aangeknipt - en voor ingezet Een vlot model met slank kledende rug. Keuze uit moderne modekleureu Maten 44/50 129- LEIDEN AlPHEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6