De Raad van Wassenaar nam motie aan over salariëring van lagere ambtenaren DUINSTREEK Brand veroorzaakte aanz enlijke schade VRIJDAG 8 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA II De Nederlandse sigarenwinkeliers protesteren tegen de verhoging omzetbelasting op sigaretten In telegram aan de ministerraad De voorgestelde verhoging van de omzetbelasting op sigaretten heeft in de kringen van de sigarenwinkeliers ongerustheid gewekt. Men meent, dat dit onherroepelijk zijn weerslag zal vinden op de inkomens van de tabaks détailhandel. Op een gisteren te Utrecht gehou den vergadering van de Nederlandse algemene bond van sigarenwinkeliers zijn de te verwachten moeilijkheden uitvoerig besproken. De bond besloot een telegram aan de ministerraad te zenden, waarin hij protesteert tegen de voorgenomen verhoging van de omzetbelasting op sigaretten en de daarmede volgens hem, mogelijk gepaard gaande prijs verhoging. Bij effectuering van het voornemen, zo meent de bond, zal behalve de ta baksdetailhandel ook het publiek met de laagste inkomens zwaar worden getroffen. Uit de thans bekende geevens kan, volgens de bond, worden afgeleid, dat de sigarettenconsumptie na een tweede prijsstijging een grote terug gang zal ondervinden. De verwachte hogere belastingopbrengst zal dan voor 'n groot deel ,dor handel en in dustrie moeten worden opgebracht, het gevaar wordt door de bond niet denkbeeldig geacht, dat deze extra lasten door de industrie op de detail handel zullen worden afgewenteld, waardoor de tabaksdetailhandel, in een, volgens de bond, onhoudbare positie komt te verkeren. De winstmarges knel. De voorzitter van de bond, de heer L. P. Jongejans, deelde mede, dat de federatie van organisaties van siga renwinkeliers een onderhoud heeft gehad met de directeur-generaal voor handel en nijverheid. Uit dit onder houd is gebleken, dat de minister van economisch e zaken uitdrukkelijk heeft gesteld akkoord te gaan met de verhoging van de sigarettenprijzen, in verband met de wens van de minister van financiën een hogere belasting opbrengst uit het tabaksverbruik te verkrijgen. De minister van economi sche zaken maakte geen bezwaar te gen een toekenning van een hogere winstmarge, voor de dètailhandei als uitvloeisel van deze prijsverhoging. De sigarettenindustrie heeft evenwel de regering te kennen gegeven dat, nu deze verhoging omzetbelasting uitsluitend op de sigaretten komt te rusten het haar onmogelijk is zowel de prijzen te verhogen met tenminste 10 cent per pakje als de winst voor de détailhandel te vergroten. Op dit punt, aldus de heer Jongejans, zijn de onderhandelingen tussen de nidus- trie en de regering afgebroken en wacht de regering af, wat de industrie gaat doen omdat zij niet bij machte is de industrie een prijsverhoging op te leggen. Schaakmat. De heer Jongejans noemde het ge vaar niet denkbeeldig, dat binnen kort in het kader van de nieuwe Be- nelux-overeenkomst goedkopere Bel gische sigaretten van een zelfde kwa liteit als de Nederlandse worden in gevoerd. Hiermede worden dan alle partijen schaakmat gezet, aldus de heer Jongejans. De regering, die voor een verhoog de belastingopbrengst afhankelijk is van enige prijsverhoging, de indus trie, die volgens de Nederlandse siga renwinkeliers terecht stelt, dat 10 pet. verhoging van de prijzen nodig is om de verhoging van de omzetbelasting met 3 procent op te brengen en de handel, die tenslotte afhankelijk is van de prijzen- en winstmargebepa lingen van de industrie De industrie stelt bovendien, dat de verhoogde tabaksprijzen inmiddels de kostprijs per 10CO sigaretten met /1.20 hebben verhoogd. De beslissing over de toekomstige prijs van de siga retten ligt thans bij de Staten-Gene- raal, daar de ministerraad, volgens de heer Jongejans, achter het voor stel van minister Hofstra staat. De federaties van organisaties van siga renwinkeliers heeft desgevraagd de minister, van economiche zaken laten weten, dat het publiek een prijsver hoging niet zal accepteren. Boycot. Tijdens de vergadering werd nadruk kelijk gesteld dat men een doorbere kening van de drie procent omzetbe lasting door de industrie op de de tailhandel niet zal acepteren, omdat dit betekent, dat de winstmarge van de détailhandel op sigaretten dan van 10 en een half op 7 en een half pro cent komt. Langdurig werd gediscussieerd over de vraag of men een protestvergade ring zal houden of wel een petionne- ment zal opstellen teneinde de rege ring te overtuigen van de grote on gerustheid, die thans onder de siga renwinkeliers heerst. Besloten werd in samenwerking met de andere twee bonden van sigarenwinkeliers een pe titionnement op te stellen. De siga rettenindustrie zal te kennen worden gegeven dat de sigarenwinkeliers een verslechtering van hun marges niet zullen dulden. Enkele leden wilden zelfs merken van sigarettenindus trieën onder de toonbank houden en reclame hiervoor weren, wanneer de ze industrieën de 3 procent omzet belasting uitsluitend op de détailhan del verhalen. Wanneer de Staten- Generaal met de verhogde omzetbe lasting instemt, dan kunnen de siga rettenprijzen met 5 en 10 ct. worden verhoogd. Bij een prijsverhoging van 10 cent blijven de handelsmarges dezelfde. Bij een prijsverhoging van slechts 3 ct worden de bestaande handelsmarges verlaagd. De grossiers in tabaksfabri katen hebben de sigarettenfabrikan- ten inmiddels laten weten niet te zul len medewerken aan de verkoop van die merken, waarop de marges zul len worden bekort. Te Venlo is de 26-jarige A. V. het ziekenhuis binnengebracht, nadat hij een te grote dosis slaappillen tot zich genomen had en bewusteloos was ge raakt. V., die een verwoed puzzelaar is en tegenwoordig alle gelegenheid krijgt zijn hobby te beoefenen, gunde zich nagenoeg geen rust. De vele op gaven, waarvoor hij zich zag gesteld, namen niet alleen al zijn vrije tijd in beslag, maar beroofden hem ook van een groot gedeelte van zijn nachtrust, daar hij tot diep in de nacht aan het piekeren bleef en daar na de slaap niet meer langs de na tuurlijke weg kon vatten. J 1 2 3 I 1 2 3 II 5 II I 1 2 3 t 2 5 1 2 3 II 2 5 II 1 2 3 l 1 2 3 1 2 3 |P II 2 3 II n 2 3 11 1 1 2 3 I' 2 3 II 2 Hl 1 2 3 II 1 1 2 3 II I' 2 3 II 2 'II 1' 2 3|| 1 2 3 II I 2 3 II II 2 II 1 2 3 1 1 2 5.11 II 2 2 3 II 2 II ll 2 3 1 -.2 3 II II 2 3 II 2 3 II II' 2 3 I 1 2 3 II' 2 3 II 2 II II 2 3 I' 2 3 II 2 3 II 2 II II 2 3 Z.H„ de Paus over de mode In een toespraak tot leden van de Latijnse vereniging van mode-ont werpers heeft Z. H. de Paus vandaag gewaarschuwd tegen onzedigheid in kleding, vooral bij de vrouwen. De R.-K. Kerk laakt noch veroor deelt de mode als zij het gepaste de corum in de hand werkt en het lichaam siert. Maar de Kerk zal de gelovigen altijd waarschuwen tegen het grote gevaar van ontaarding van de mode. Oceaanreus in herstellingsoord De „Nieuw Amsterdam" die sinds de brand in de „Stuyvesantbar" bij Wil- ton-Feijenoord te Schiedam in dok ligt, heeft donderdagmiddag weer ligplaats aan de Wilhelminakade gekozen. Het schip zal eind november weer in de vaart gaan. De oceaanreus in het dok. HILLE00M BedrijfsongevalEen man, die de electrische lier bediende op het ter rein van „De Ringvaart" alhier, kwam bij het afwinden van de lier met zijn duim tussen de riem, welke na onder zoek gebroken bleek te zijn. De firma Zanen bracht hem naar de Maria- stichting te Haarlem. Rijkspostspaarbank. In oktober 1957 werd aan het postkantoor te Hil- legom ontvangen 98.367,19 en terug betaald 83,058.61. DE ZILK MOEDWILLIGE BRANDSTICHTING Gisteravond om kwart over tien werd de brandweer gealarmeerd voor een in brand staande rietschelf op het terrein van de heer J. J. Bos aan de Zilkerbinnenweg te De Zilk. Juist als vorige malen duidde ook dit brandje op kwade opzet. Door de Rijkspolitie alhier is op gegronde vermoedens van brandstichting een inwoner van Hil- legom in arrest gesteld. N00RDWIJK Herwonnen Levenskracht. De commissie van HWL kan met vreug de terugzien op de grote inzet van hun propaganda-actie. Over de le den- en donateurswerving in het af gelopen jaar liet de voorzitter zich zeer tevreden uit. Hy betoogde, dat Herw. Levenskracht haar menslie vende taak dan pas naar behoren kan vervullen als er voldoende men sen bereid zijn deze instelling door hun lidmaatschap of donateurschap te steunen en daarom verheugde het spr., dat zovelen aan de oproep voor deze avond hadden gevolg gegeven. Het verdere van de avond werd op zeer verdienstelijke wijze verzorgd door de Noordwijkse spelers met het geestige blijspel Polly Perkins. WASSENAAR WIK krijgt nieuwe voorzitter Het bestuur van de Wassenaarse sportvereniging WIK, dat na het vertrek van de heer J. D. Hofman naar Soet op zoek gegaan is naar een geschikte candidaat voor het voorzitterschap, heeft de heer A. J. Sluimers, hoofd van de openbare lagere school in de van Zuylen van Nijeveltstraat bereid gevonden, deze functie te vervullen. De heer Slui mers is nu door het bestuur candi daat gesteld. Op zaterdag 16 novem ber zal er, na afloop van de onder linge gymnastiekwedstrijden, een buitengewone algemene vergadering gehouden worden, met als enige punt: de benoeming van een nieuwe voorziter. Bolgashouder wordt in gebruik gesteld Maandagmiddag 11 no vember zal de nieuwe bolgashouder met de bijbehorende compressorin stallatie officieel in gebruik gesteld worden. Gemeentebestuur en directie van de gemeentebedrijven hebben een aantal mensen - uitgenodigd, om „Geen correctie regeringsbeleid" De gemeenteraad van Wassenaar heeft gistermorgen uitvoerig gedis cussieerd over de salarissen van het middelbare en lagere gemeenteperso- neel. Aanleiding daartoe was het voorstel van b. en w. om in navol ging van de maatregelen, die voor i jaar geleden de verhoging van de rijksambtenaren getroffen zijn, de sa-1 topsalarissen in de Kamer aan de or- Dat het peil van de salariëring van het overheidspersoneel over de gehe le linie genomen te laag ligt, daar mee was spreker het wel eens. Maar een actie voor de lagere ambtenaren mag niet gekoppeld worden aan deze de maatregel, die thans wordt voor gesteld en die op zichzelf zeer recht vaardig is. De heer P. M. van Leusden (kvp) herinnerde eraan, dat ongeveer een larissen van de zg. topfunctionarissen te verhogen. Een 8-tal sprekers voer de het woord en toen tenslotte door mr C. A. van Gorcum (pvda) een mo tie werd ingediend, bleken de menin gen verdeeld te zijn over de inhoud daarvan. De motie werd uiteindelijk met 10 tegen 6 stemmen aangenomen. De heer W. Boender (pvda) kon zich verenigen met de verhoging van de zg. topsalarissen, maar zeide het te betreuren, dat niet tegelijkertijd de salarissen van de middelbare amb tenaren en het lagere personeel ver beterd konden worden. Vooral nu de algemene ontevredenheid onder deze ambtenaren tot uitdrukking is ge komen in enkele massale samenkoms. ten achtte spr. het gewenst, dat ook de gemeenteraad van Wassenaar, zo als ook in andere gemeenten al is gebeurd, zich het een frdres tot de minister wendt. De heer L. G. Oosterling (prot.chr.) noemde het een onrecht, dat hier een groot onderscheid gemaakt wordt tus sen topfunctionarissen en lagere amb tenaren. Hij wees op allerlei onge wenste toestanden die het gevolg zijn van onderbetaling van lager perso neel, mensen die er een krantenwijk bij nemen en vrouwen van gemeente werklieden die uit werken gaan. Ook spr. voelde er veel voor, de opvatting vam de raad ter kennis van de minis ter te brengen. In tweede instantie ging de discus sie hoofdzakelijk over de tekst van de motie. De heer Van Gorcum bleef op het standpunt staan, dat in deze motie vooral gepleit moet worden voor de lagere functionarissen, terwijl mr. Van Vuure daarin een gevaar zag voor nivellering en slechts be reid bleek, het gehele loonvraagstuk in de aandacht van de regering aan te bevelen, dus zonder speciaal onder scheid voor bepaalde groepen van ambtenaren. Mr. Hortensius diende een motie van deze strekking in. De motie van de heer Van Gorcum kwam daarna in stemming en werd aangenomen met 10 tegen 6 stemmen. Tegen stemden, behalve de vier le den van de WD-fractie (dr. J. N. van den Houten was afwezig), de heren Hortensius en Hazenberg. „Onverklaarbaar bewoond". Een tweede punt van de agenda, dat stof tot spreken opleverde was het adres van de bewoners van de houten noodbarakken aan de Haven. De heer W. Boender (P. v. d. A.) merkte op, dat deze barakken inder tijd zijn aangekocht om er mensen in onder te brengen, die buiten hun schuld uit hun huis gezet werden. Een aantal van de noodwoningen is nu echter bewoond door andere ge zinnen, die er niet meer uit weg willen, omdat ze er voor een koopje wonen.. Het is onjuist, deze barakken voor permanente bewoning beschik baar te stellen, aldus spr. Het is ook onjuist en onrechtvaardig tegenover de andere woningzoekenden, deze mensen voorrang te geven bij de toe wijzing van andere woonruimte. Met de verhoging van de huur van deze noodwoningen was spr. het volkomen eens. De heer L. G. Oosterling (prot. chr.) was het met de vorige spreker niet eens. Naar zijn mening zullen de huidige bewoners niets liever wil len, dan zo spoedig mogelijk de ba rakken te verlaten. Zij behoren ook tot de noodgevallen, anders zouden ze nooit toestemming hebben gekregen om de noodwoningen te betrekken. Wethouder mr. dr. J. Hazenberg antwoordde, dat aan enkele klachten over de toestand van de noodwonin- jn intussen tegemoet gekomen wordt. Na enige discussie werd een veror dening vastgesteld, die b. en w. de bevoegdheid geeft, in voorkomende gevallen af te wijken van het verle den jaar vastgestelde uitbreidingsplan Zijlwatering. De overige agendapunten werden stilzwijgend afgedaan. Andere geluiden. De heer A. C. Duyvestijn (kvp) wilde in dit verband de aandacht vestigen op een zekere verwijdering, die ontstaat tussen de topsalarissen Hedennacht omstreeks een uur brak brand uit in de woning van de heer Adema, bekend radio-zendama teur aan de Waalsdorperlaan alhier. De brand ontstond op de zolder in| het vertrek, waar de zendappara tuur stond opgesteld, vermoedelijk door onvoorzichtigheid bij het vul len van een sigarenaansteker. De heer Adema liep brandwonden op en moest naar een ziekenhuis worden overgebrcht. Toen de brand weer met twee nevelspuiten en een autospuit op de plaats van de brand arriveerde, sloegen aan de achter zijde van het huis de vlammen reeds uit het dak. Met vier miststralen en drie waterstralen lukte het, het vuur te lokaliseren, waardoor het gevaar voor overslag naar de belendende percelen, waarvoor aanvankelijk ernstig werd gevreesd, kon worden voorkomen. Blussing en nablussing heeft ge ruime tijd in beslag genomen. De schade aan huis en apparatuur zijn zeer aanzienlijk. Het is nog niet be kend of ze door verzekering wordt gedekt. de kwam. Uitgangspunt daarbij was het verschijnsel, dat veel hogere ambtenaren door het bedrijfsleven werden weggezogen. Spr. vroeg zich af, of deze overweging ook thans nog geldt en vooral, of zij ook in Wasse naar geldt. Spr. wilde niet tegen de salarisverhoging stemmen, maar vroeg zich af, of er werkelijk nog be hoefte aan deze verhoging bestaat. Mr. L. G. Hortensius (prot. chr.) constateerde, dat iedereen het er over eens is, dat de salarissen te laag zijn. Ligt het echter wel op de weg van een lager overheidsorgaan, dat moei lijk alle factoren van dit ingewikkel de loonvraagstuk kan overzien om in het loonbeleid van de regering te treden? Antwoord op vele vragen. De voorzitter, burgemeester Van Wijnbergen beantwoordde de spre kers. De verhoging van de topsala- I rissen is een maatregel, in het belangSLANG ,N' NOOBDWUKERHODT van de overheid zelf, die steeds meer Toen hedenmorgen de heer Heems- ^Marathon- ./VjEUWTJES Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. goede functionarissen naar het par ticuliere bedrijf ziet verdwijnen en de grootste moeite heeft, nieuw? krachten aan te trekken. De kwestie van de lagere en mid delbare salarissen staat inderdaad los van deze kwestie, maar houdt de voortdurende aandacht van het ge meentebestuur Met de heer Horten sius was de voorzitter het eens, dat men moeilijk van een gemeentebe stuur kan verwachten, dat het het loonbeleid van de regering wil gaan corrigeren. kerk zich op weg naar huis begaf, had hij wel een voor deze streek zeldzame ontmoeting, nl. met een slang van plun. 75 cm. lengte. Onver saagd stapte de heer Heemskerk van de fiets en begaf zich onder de ang stige blikken van het talrijk publiek op slangenjacht. Na enige tijd mocht hij het genoegen smaken het bijten de en blazende reptiel in een bus te vangen, waarna hij het in triomf naar huis vervoerd. Het dier werd gevangen in de Pilarenlaan te Noord- wij kerhout. NIEUWKOOP Film bejaardenreis Het fijne uitstapje, dat de ouden van dagen de ze zomer maakten, is door de heer A. A. Ruiterman van het begin tot het einde gefilmd. De film is nu klaar gekomen en heeft voor het da mescomité proef gediaaid. Hij is zeer geslaagd. Al de dames waren er vol lof over en hadden het prachtig ge vonden. A.s. maandag en dinsdag 11 en 12 november wordt de film voor het publiek vertoond. Iedereen kan dan de mooie reis en al wat de ouden van dagen onderweg beleefden, op het doek zien. Alle bejaarden, die de reis per soonlijk meemaakten, willen deze na tuurlijk nog wel eens op hun gemak beleven en zichzelf en hun vrienden op de film zien. Maar ook tal van andere plaatsgenoten, die altijd zo spontaan voor het uitstapje geven, zullen van de geboden gelegenheid zeer zeker willen profiteren om zich eens te overtuigen of hun giften wel goed besteed zijn. De film duurt ongeveer drie kwar tier. Daarna wordt nog een andere boeiende film vertoond. We verwach ten en hopen het ook van harte voor het ijverige damescomité, een grote toeloop. R0EL0FARENDSVEEN Toneelavond K.A.B. Als ge bruikelijk heeft de K.A.B. haar pa troonsfeest van St. Willibrord niet ongemerkt laten voorbijgaan. Woens dagavond werd in de parochiekerk Maria presentatie door de geestelijk adviseur, pater Houtsma, een gezon gen avondmis opgedragen, waarbij een korte predikatie. Donderdag 7 nov. de datum van het patroonsfeest, liep de Pancratiuszaal 's avonds vol voor de feestelijke toneeluitvoering voor de leden met hun dames. De voorzitter der K.A.B., de heer N. A. J. Rietbroek, had in zijn openingswoord een gerechtvaardigde verontschuldiging voor het iets te laat beginnen. Spr. zeide te weten, dat wachten vervelend is, maar dit deed ook het bestuur de avond te voren in de avondmis, toen ruim 400 leden van de K.A.B. verstek lieten gaan, om dan, aldus voorz. over de huisgenoten nog maar niet te spre ken. Desondanks zullen wij maar hopen van een volgende keer beter. Tot slot wenste hij de leden een ple zierige en genoeglijke avond. Het woord was hierna aan de toneelclub „Vondel", onderafd. van de K.A.B. Leiden. Deze eerste kennismaking en de salarissen van de rangen, diemet deze toneelclub werd een wel onmiddellijk daaronder volgen ook de heer A. J. van Bemmelen (kvp) pleitte voor een verbetering van de lagere salarissen. Mr C. A. van Gorcum (pvda) kwam daarop met een motie, waarin b. en w. wor den uitgenodigd, bij de regering erop aan te dringen, dat met name de sa larissen van de middelbare en lagere ambtenaren worden herzien. Mr A. van Vuure (vvd) liet een geheel ander geluid horen. Hij was het met het standpunt van de vorige sprekers geheel niet eens. Er zijn in de achter ons liggende jaren tal van loonmaatregelen genomen, die nivel lerend werkten. Nu dan eindelijk de salarissen van de topfunctionarissen op een wat hoger peil worden ge bracht, kan men toch moeilijk van onrecht spreken. deze ingebruiksstelling bij te wonen. Om half vier wordt een samenkomst gehouden in de vergaderzaal van het politiebureau. Doktersdienst Gedurende het a.s. week-end wordt de doktersdienst waargenomen door de artsen A. F. F. Janse Kerkstraat 42 tel. 3005 en J. C. de Neef Wilhelminaplein 1 teL 8303. 6 114 7 10 6 zeer aangename, want haar onge dwongen frisse spel in het vermake lijke stuk „Patsy", waarbij de toe voeging „familieproblemen" voor zich sprak, zal zeer zeker bij velen de wens tot weerzien gewekt heb ben. De inhoud van dit blijspel in 3 be drijven van Barry Cosmers in de ver taling van Ed. Terlingen behoeven wij_ niet nader te beschrijven, aan gezien ruim een week geleden een uitvoerige recensie in ons blad heeft gestaan. De gelukkige bezitters van een toegangskaart van hedenavond kunnen wij adviseren, deze vooral niet ongebruikt te laten, aangezien zij van een werkelijk prettige toneel avond kunnen genieten. LEIDERDORP Vergadering Saneringscommissie. - Gisteravond heeft do saneringscom missie voor de melkhandel vergaderd met afgevaardigden van de vertrou wenscommissie, die de belangen van de burgerij behartigt De vertrou wenscommissie bestond uit de dames Van Dijk, Hosman en Broxterman. De heer Ten Brink, voorz. van de slijtersvereniging te Alplhen a.d. Rijn heeft een uiteenzetting gegeven over i noort v de voordelen van de sanering, die I mooie sou van 96 i— opgebracht. reeds in 252 gemeenten in Nederland is doorgevoerd. De voordelen van de klant zijn: betere kwaliteit van de melk en snel lere bediening. Als voordelen voor de handel noemde spr. kortere werktij den en lagere kosten. Dit laatste zal vain belang zijn, als in 1961 regerings voorschriften van kracht zullen wor den, ten aanzien van bedrijven en wagens. Met de naleving van deze verwachte voorschriften zullen grote bedragen gemoeid zijn, die de melk handel ten dele uit de besparingen door sanering hoopt te bestrijden. In de vertrouwenscommissie namen namens de melkhandel zitting de he ren W. de Jong te Leiderdorp en G. Groen uit Hazerswoude. Tot presi dente werd gekozen mevr. Hoefman. Klachten aangaande de melkleveran. tie kunnen bij haar en bij alle leden van de vertrouwingscommissie wor den ingediend. RIJPWETFRING De zeven Gouden Steden He denavond zal in café Rustoord de Cinemascope kleurenfilm gedraaid worden „Seven Cities of Gold". Z0ETERW0UDE „St. Odilia" Op zondag 10 nov. a.s. houdt de r.k. blindenbond „St. Odilia" haar jaarlijkse propaganda- feestavond in het r.k. parochiehuis aan de Schenkelweg; aanvang 8 uur. Deze avond zal verzorgd worden door de r.k. toneelsociëteit L.D.T. uit Leidschendam. Gebracht zal worden. „Gelukkige Dwazen" van Th. Marius. Na afloop gezellig samenzijn. Kaar ten bij de heer W. C. M. v. d. Salm, Zuidbuurtseweg 33 en 's avonds aan de zaal. Koopt tijdig uw kaarten om teleurstelling te voorkomen. DE KWAKEL KDO. Zondag speelt het le elf- ta~ een thuiswedstrijd tegen ARTA, een tegenstander die men niet onder schatten mag. Aanvang 2 uur (veld 1). De reserves spelen uit tegen Wilskracht 4. aanvang ±2 uur; ver trek om 11 uur per auto. Het derde elftal speelt ook een uitwedstrijd en wel tegen NEA 3, aanvang 12 uur, vertrek om 11 uur per auto. De A- junioren spelen thuis tegen De Meer 3 (veld 2), aanvang 12 uur. De B-junioren spelen uit tegen DCG 6, aanvang 1.15 uur. Hier volg: de competitiestand v-an het le elftal zoals die momenteel is. SMC 7 4 12 5 4 0 1 KDO ZPC ADW Muiden Oosterpark ARTA Geinburgia Aristos ODIV BWB Polio-inenting. - De eeiste inen ting tegen polio is gehouden op 22 oktober. Van de 236 kinderen die in 1955 geboren zijn zijn tot dusver 207 kinderen ingeënt. De overige 29 kin deren zullen, volgens mededelingen der ouders, op een latere datum aan de inenting deelnemen. Mede gelet op de vele griepgevallen en de slech te weersomstandigheden, mag deze eerste opkomst eer succes genoemd worden. Kinderen, die op enigerlei wyze geen oproep ontvingen of die verstek moesten laten gaan zullen een nieuwe oproep ontvangen. Dit zal waarschijnlijk pas in 1958 gebeu ren. De kinderen, die de eerste inen ting wel ontvingen, zullen de tweede inenting op dinsdag 19 november a.s. ontvangen. De ouders ontvangen voor deze datum echter eerst nog bericht. Opbrengst collecte. De vorige week gehouden collecte t.b.v. het bouwfonds der r.k. kerk, heeft de

Leidse Courant | 1957 | | pagina 13