LFC versloeg ook RKAVV: 4-0 Teyiingen boog ditmaal niet voor Lisse en won met 3-1 VICTORIA-WATER Foreholte behield de leiding door zege op Coneordia in Hillegom Roodenburg noteerde eerste tegengoal SJC liep 1-3 achterstand in tot gelijk spel tegen THB ASC kon het ook tegen Warmunda niet bolwerken SVLV kwam tot eerste zege en klopte Docos met 4-3 MAANDAG 4 NOVEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 In een zeer aantrekkelijke wed strijd is het LFC opnieuw gelukt een geduchte concurrent te ver slaan, n.l. RKAW, dat met een fikse nederlaag (40), waarbij aangete kend, dat de uitslag wat geflatteerd was, naar Leidschendam werd terug gestuurd. En opnieuw wist de achterhoede inclusief Selier haar poorten dicht te houden en geen enkel tegenpun- tje door te laten. Doch geheel dicht was de verdediging van LFC ook weer niet, want menigmaal wisten de voorhoedespelers van RKAW de verdediging van LFC te passeren, maar de goede schutter ontbrak deze middag bij de voorwaartsen van de Leidschendammers. Want het was RKAW dat de ge hele eerste helft de toon aangaf en met snelle en goed laag langs de grond opgebouwde aanvallen het doel van Selier belegerde met de wind reoht in de rug. Na enkele uitvallen van de rood- wit-mannen, kwam LFC in het of fensief en direct al kreeg W. v. Kam pen een droom van een kans maar hij startte niet direct zodat keeper Van Brecht er eerder bij was en hem de bal voor zijn voeten weghaalde. Daarna probeerde Aad Heymans de talenten vast te stellen van keeper Van Brecht, die keurig het schot te niet deed. Een grote blunder van Selier kostte LFC bijna een doel punt. De aanstormende midvoor kwam op hem toegelopen, Selier bleef staan en hij had alle kans in te schieten, maar plaatste recht op Selier. De bal kwam terug en Van Ommeren was zo onfortuinlijk het leer voor open doel over de deklat te wippen. Eén minuut voor rust kwam ein delijk een doelpunt, maar zoals al tijd, aan de andere kant. RKAVV was in de aanval, bracht prachtig op, de bal werd echter geretourneerd, de verdediging van RKAW beoordeel de verkeerd en Henk Heymans kreeg het leer te pakken, schoot eerst te gen de paal, maar Heymans trof wel de roos en met 10 ging de rust in, welke stand, gezien het spelbeeld in het veld, geflatteerd was. Ook in de tweede helft kwamen de Leidschendammers het eerst tot ont plooiing met al direct gevaarlijk voor het doel van LFC, doch het doel werd niet doorboord. Na 10 minuten kwam een goede combinatie afgerold op het doel van RKAVV, tussen Van Kampen en midvoor Heymans. De bal werd door gegeven naar Aad Heymans, die scherp en hoog voorgaf waar zijn broer al klaar stond om nummer twee langs keeper Van Brecht heen te jagen in het plsticnet (20). Nu kwam LFC meer en meer in de aan val en passeerde menigmaal de ver dediging, doch keeper Van Brecht wist twee zekere doelpunten op su blieme wijze te voorkomen. Het der de doelpunt werd opnieuw gescoord door midvoor Henk Heymans, die met een hard strak schot de RK- AW-doelman kansloos sloeg (30). Enige minuten later kreeg mid voor Heymans uit een scherpe pass door het midden een kans van W. v. Kampen, maar de staander redde RKAVV van een vierde doelpunt. Ook invaller Spierenburg had geen geluk, want weer was het de staan der die zijn schot keerde. Maar energiek wierpen de rood- wit-mannen zich weer in de aanval met zeer snelle en ook wel gevaar lijke aanvallen. Echter de afwerking en een schutter ontbraken in de voorhoede om de nul te laten ver dwijnen. Eveneens bij LFC trof de afwer king niet de volle aandacht. Aad Heymans kreeg in de 30e minuut een open kans voor in te schieten, doch door te pingelen ging deze verloren. In de 41e minuut was het toch Aad Heymans die met het vierde doelpunt zijn fout goed maakte uit een scherp voorgegeven pass van Nachtegeller en er met een snelle rush vandoor ging en onhoudbaar scoorde (40). RKAW deed nog alle moeite de eer te redden, doch de verdediging van LFC liet geen steek meer vallen en zo kwam het einde met een flin ke overwinning van LFC op haar concurrent, die echter zeker niet haar mindere was. LUGDUNUM—H.V.V. 2—4. Op een zwaar en moeilijk bespeel baar veld hebben onze stadgenoten, mede door het falen van keeper Luursen een onverdiende nederlaag geleden. HW begon met wind mee sterk op de aanval te spelen en spoe dig wist Stol te doelpunten (01), terwijl na een blunder van de groen- wit-keeper dezelfde speler nogmaals inschoot (02). Binnen het kwartier zorgde Colthoff zelfs voor 0-3. Krijgs man en Keijzer verwisselden van plaats waardoor de verdediging veel aan kracht won, echter kwam de groenwit-voorhoede door te peuterig spel niet voorbij de hechte HW-ver- dediging, zodat met rust groen-wit nog steeds tegen een 03 achterstand aankeek. De tweede helft begon voor de Kik kers, nu met wind mee spelend, hoop vol, want spoedig wist Pet de ach terstand te verkleinen (13), waar na Van Marwijk eveneens wist te doelpunten (23). Een geweldig HW-offensief volgde, maar moedig hield de Lugdunum-achterhoede stand, totdat een klein foutje de thuisclub noodlottig werd. HW bracht de stand op 24, waarna groen-wit zich wel niet gewonnen Als twee rivalen elkaar ontmoe ten is het zo moeilijk te voorspellen wie als overwinnaar uit de strijd komt. Dat constateerden wij ook in deze wedstrijd. Ondanks dat Lisse over 't algemeen iets sneller was en meer in de aanval, pleit het toch niet voor haar kracht, dat Teyiingen een verdiende en eervolle overwin ning behaalde. De oorzaak was wel, dat de achterhoede van Teyiingen on vermurwbaar was, waar zeker spil Zoet, l.-back Hoogervorst alsmede Hooymans het struikelblok waren. Hierdoor kreeg de voorhoede ook heel wat te doen, maar het valt niet mee, om spil v. d. Poel met zijn beide backs te passeren, en tenslotte kee per Baak, die meest alle visite af wijst, doch deze middag was het voor hem niet zo eenvoudig. Teyiingen had de wind in de rug en kwam hierdoor tot enkele aanval len. Toen er tien minuten waren ge speeld zette de l.-buiten voor en de bal ging via een voet in 't doel - (10). Lisse hierdoor niet ontmoe- gaf, maar geen kans meer kreeg de digd, trok er op uit en kreeg enkele J te halen. Jammer' achterstand corners te nemen, welke geen resul- slechts voor de hardwerkende groen- ^aat opleverden; de druk hield aan en witploeg, die zonder enkele blunders en te peuterig voorhoedespel zeker tot betere resultaten in staat is. Ut MttST btVHAAGDE TAFELDRANK Advertentie. Blauw Zwart kreeg in de eerste helft een groot aantal hoekschoppen •- - - - - te nemen. Er waren er enkele bij, die de natuurlijk van de talrijke Fore- Na een uiterst spannende wed- kwartier te spelen was het de links- strijd is het Foreholte gelukt ook binnen van Concordia, die uit een Concordia in eigen huis te kloppen, vrije schop Van Schooten passeerde Vooral de gasten liepen hard van (11). Ook vreugde vanzelf bij de stapel en waren beslist de meerde- Concordia-aanhang, die echter van ren van hun gastheren. De windzeer korte duur was, want de vol stond schuin over het terrein en deze j gende minuut gaf invaller linksbui- had Foreholte het eerst mede. Het I ten M. v. Dijk de Voorhouters weer spel was 5 min. oud toen de rechts-1 reden tot juichen. Met een listige binnen van Coneordia een goed schot loste en even later gaf de Fo reholte linkshalf een corner weg. Hoe snel de aanvallen zich wissel den, blijkt wel uit het feit, dat links binnen Van Dijk een volgend mo ment voor de Concordia-keeper stond. Dan na enige tijd gingen ze snel combinerend steeds op het Con- cordia-doel af. We noteerden schoten van de linksbinnen, middenvoor en rechtsbinnen van de gasten, doch de weinige uitvallen in deze periode van Coneordia waren ook zeer ge vaarlijk. Midvoor Ras van Coneordia lanceerde een van zijn schoten, die de Foreholte-keeper tot hoekschop verwerkte. Echter na ongeveer 20 minuten toen ieder dacht dat de bal naast was opende linksbinnen Van Dijk de score (0—1) tot grote vreug- wel spanning brachten voor het doel der bezoekers, maar tot doelpunten kwam het niet. Na ongeveer een half uur spelen kreeg Blauw Zwart een strafschop toegekend; bij een hard schot op het doel bleek een van de Vriendenschaar-verdedigers de bal met de hand te hebben geraakt. N. v. Leeuwen schoot de strafschop echter naast. Enkele minuten later nam Vriendenschaar, dat zo nu en dan met snelle aanvallen de Blauw Zwart- achterhoede op de proef had gesteld, nog tamelijk onverwacht door rechts binnen v. d. Heijden de leiding, na goed doorzetten van midvoor van Santen (0—1). Dat werd de rust stand. Verwachtingen, dat het in de twee de helft, met de wind tegen bij Blauw Zwart misschien beter zou gaan, wer den na 1 minuut al de bodem inge slagen, toen uit een hoekschop op het Wassenaarse doel midvoor Van San ten een tweede doelpunt voor Vrien denschaar scoorde (0—2). Het zou onjuist zijn te beweren, dat Blauw Zwart daarna de moed liet zakken; er werd strijd geleverd, zo goed en zo kwaad als het ging, en een enkele keer kwam er door een snelle com binatie wel een kansje te voorschijn, maar op 't beslissende moment werd er niet zuiver geschoten of stond de Vriendenschaar-keeper Bleyenburg zijn mannetje. En ook in de tweede helft klonk herhaaldelijk het fluitje van de scheidsrechter voor buiten spel. De tweede helft verstreek ver der zonder doelpunten. LAAKKWARTIER—WASSENAAR 4—2. Wassenaar kwam het eerst tot ge vaarlijke aanvallen. Een treffer van Klinkhamer na een voorzet van Knjj- nenburg werd echter door de scheids rechter niet als doelpunt erkend. Langzamerhand kwam Laakkwartier in het offensief. Aanvankelijk wist de hechte Wasenaar-verdediging allo gevaren te keren, maar na een half uur leidde een lage voorzet van de Haagse rechtsbuiten tot een eerste doelpunt (10). Nog voor de rust werd de stand gelijk dank zij een kop bal van Van Eyk (11). In de tweede, helft nam Wassenaar zelfs de leiding door C. Brederode na een hoekschop (1—2). Maar even la ter verdween via de binnenkant van de paal de Haagse gelijkmaker in de Wassenaarse touwen (22). Laakkwartier kwam hevig opzetten en de groen-witten maakten de fout, dat zij zich te veel in de verdediging teruggetrokken hielden. Onbevredi gend was het echter voor de bezoe kers, dat de kans op een gelijk spel verloren ging door twee Laakkwar tier-doelpunten, die beide in buiten spelpositie gescoord werden (42). Wassenaar bracht nog de strijdlust op om daarna opnieuw een offensief holte-supporters. Direct daarop viel Coneordia fel aan, maar de achter hoede van Foreholte wist het steeds te klaren, Coneordia bleef bij die en kele uitvallen, maar het was een sein voor Foreholte om op haar tel len te passen en de situatie meester te blijven. Foreholte bleef tot aan de rust beter combineren darj Coneor dia, al bleef de stand ongewijzigd. De thee scheen de gastheren goed gedaan te hebben en met voordeel van de wind, die inmiddels iets on stuimiger was geworden, veroorzaak ten ze enige gevaarlijke momenten voor het Foreholte-doel. Wel schiep Foreholte zich nog een kans door een corner te forceren, maar zo fel als voor de rust werd door hen niet meer gespeeld. Coneordia was nu enige tijd iets meer aanvallend. De bordjes waren verhangen maar lan ger dan 20 minuten duurde zulks niet, want daarna werkten beide partijen weer op vrijwel gelijke voet voort. Een Foreholte-aanval van rechts had bijna succes! Met nog een Maar won met 3-1 van VVSB Opnieuw is de thuisclub er in ge slaagd een lastige klip te omzeilen en een verdiende overwinning te beha len. Reeds dadelijk wierpen beide ploegen zich met élan in de strijd en van een meerderheid was geen spra ke maar na 5 min. wist Guldemond toch goed in te schieten (10). Even kwam de thuisclub in de meerder heid maar de WSB-achterhoede liet zich niet meer passeren, integendeel want na ruim 20 min. kwamen de gasten verwoed opzetten en werd Roodenburg in de verdediging ge drukt, waar Polanen c.s. geen krimp gaven. Toch wist VVSB na een hoek schop gelijk te maken (11), zodat nog alles mogelijk was. De strijd ging van doel tot doel, totdat uit een voor zet van Abrahams, van Weerlee Jr. zijn club opnieuw de leiding gaf (2—1). Ook in de tweede helft zagen wij een strijd van gelijkwaardige ploe gen en waren de verdedigingen te sterk voor de aanvallende voorhoe den. Slechts in de laatste minuut wist van Groeningen met een kopbal de strijd te beslissen (31). Rooden burg gaat nu fier aan de kop, maar -zal er goed aan doen in de komende te beginnen! maar resultaten leverdewedstrijden geen enkele tegenstander het niet meer op. te onderschatten. omhaal maakte hij er 12 van. Con eordia forceerde nog enige corners, maar niets mocht meer baten en zo had Foreholte deze zege wel uit het vuur gesleept, maar verdiend. DE ZATERDAGCOMPETTTIE. West II, 2e klas: Excelsior M 's-Gravenz. SV 12; HoogvlietTer Leede 6—1; ARC—R WH 2—2; Quick Boys—WGZ 10—3. 3e klas A: Grote LindtRijnsb. Boys 43; Schev. Holl. SportCa- pelle 00; OrnasExcelsior P 31; MonsterSportlust '45 40; NSW Zwart Wit '28 3—1. 4e klas A: DEVJO—De Lier 2—4; Die HagheRCL 02; Noordwijk Rouwkoop 40; ZwammerdamKat wijk 11. 4e klas B: HVO—TOGR 3—0; GWS —Unicum 1—2; RCV—SV '35, 2—8; SpiritLeiden 02. Res 2e klas: TSB 2Noordwijk 2, 72; SSS 2Rijnsb. Boys 2 00; Quick Boys 2Kozakken Boys 2, 30 Res. 3e klas A: Zwaluwen 2 Quick Boys 3, 32; Ter Leede 2Or nas 2, 33; Jodan Boys 2Schev. Holl. Sp. 2, 1—5. COMPETITIESTANDEN. District West II. Quick Boys 8 6 1 1 13 31—11 Hoogvliet 8 5 0 3 10 19—11 Ter Leede 8 4 2 2 10 26—18 's-Grvz.S.V. 8 4 1 3 9 10—14 RWH 8 3 2 3 8 16—13 ARC 8 2 3 3 7 14—20 Excelsior M. 8 2 2 4 6 15—17 Kozakken B. 7 2 1 4 5 18—22 SSS 7 2 1 4 5 13—21 WGZ 8 2 1 5 5 16—31 NSW 9 7 0 2 14 20—13 Monster 9 6 1 2 13 25—13 Zw. Wit 8 6 0 2 12 19—11 Ornas 8 6 0 2 12 21—16 Gr. Lindt 8 4 0 4 8 10—10 Capelle 8 2 2 4 6 12—18 Rijnsb. B. 8 2 1 5 5 11—17 SHS 8 2 1 5 5 11—17 Sportlust 8 1 2 5 4 9—20 Excelsior P 8 1 1 6 3 16—19 waarbij v. Leeuwen, welke geheel vrij stond, keurig inschoot (21). Lisse trok met de gehele achterhoede naar voren, zelfs over de middenlijn, maar de achterhoede van Teyiingen rook de overwinning en voorkwam met kunst- en vliegwerk verder on heil. Bij een aanval van Teyiingen ging van Kesteren zig-zag door de Lisse-achterhoede maar werd vlak voor het strafschopgebied ten gronde gebracht, hetgeen de arbiter niet ontging. Hoogervorst kwam van ach ter om de vrije trap te nemen, maar het doel was dichtgeplakt met Lisse- spelers, slechts een klein gaatje bleef open, en het keiharde schot vloog via binnenkant van de staander in 't doel (3—1). BOSKOOP—DUNO 4—0 De thuisclub was er in deze wed strijd veel beter in dan de vorige week. Terstond na de aanvang ging Boskoop in de aanval en al spoedig was het 10 door dat Van der Velde met een kopbal de Haagse doelman te vlug af was. Goed gesteund door de halflinie bleef de thuisclub in de meerderheid en dat er niet meer doel- een keihard schot werd gekeerd door de bovenlat. Teyiingen ondernam en kele aanvallen welke door v. d. Poel werden ondervangen of keeper Baak was op zijn post. Een schot, dat doel trof, werd geannuleerd wegens zwaar hinderen van de keeper. Lisse kreeg na rust de wind mee en ieder dacht, dat het met Teyiin gen wel gedaan zou zijn, maar het was toch anders. Wel was Lisse meer in de aanval, doch alles ging over of naast, terwijl de achterhoede geen kans gaf. Bij een aanval van Teyiin gen schoot v. Kesteren onthoudbaar in en bracht de stand op 20, doch er was nog een half uur te spelen. Lisse zette Teyiingen tegen de muur, doch alle schoten gingen over of naast of keeper Lefeber greep in. Toch kwam er een doelpunt voor Lis se uit een goede voorzet van rechts, SVLV de eerste winst te halen want en pijn weg- wrijven met DAMPO Advertentie. punten zijn gevallen vindt zijn oor zaak in het spekgladde veld waar door nogal eens kansen werden ge mist. De bezoekers konden het niet verder brengen dan sporadische uit vallen waarmede de nu goed in vorm zijnde achterhoede van Boskoop wei nig moeite had. De Boskoop-voor- waartsen waren zeer beweeglijk en de achterhoede van Duno werd dan ook meermalen uit elkaar gespeeld. Zo kon het gebeuren, dat Van Bem- mel de stand op 20 kon brengen. Voor de rust werd nog eenmaal ge scoord doch dit doelpunt werd door de arbiter afgekeurd. Na de hervat ting waren de eerste ogenblikken voor de bezoekers doch al spoedig nam de thuisclub het heft weer in handen. Van der Velde scoorde met een fraaie kopbal nummer drie (3O) Boskoop bleef sterker doch evenals voor de rust werd menige kans ge mist, wat er nu niet zozeer meer op aan kwam aangezien de Duno-achter- hoede toch meerdere kansen toe stond. Tien minuten voor het einde scoorde Van der Velde voor de laat ste keer (4—0) zodat Boskoop weer eens een overwinning kon vieren. Een wedstrijd is niet verloren, voordat het eindsignaal heeft geklon ken. Van deze stelregel ging gister middag blijkbaar de thuisclub uit, want een 31 achterstand omzetten in een gelijke stand, met een rede lijke kans om nog te winnen, noe- wen wij toch wel een knap staaltje van 'volhouden en een pluimpje komt het SJC-team toe. temeer daar zij in deze belangrijke ontmoeting met enkele invallers moest uitkomen. SJCzag zich in deeerste helft tot taak gesteld om tegen wind op te tornen, een niet gemakkelijke taak want THB probeerde van begin af stormenderhand het voordeel uit te buiten. Na 6 minuten spelen was hun dit bijna gelukt, maar het vliegende sohot werd door de Lincel nog juist over het doel getipt. De hoekschop werd niet alleen goed weggewerkt, maar er volgde een snelle aanval van SJC, waaruit de rechtsb. een schot op doel lostte waarbij hij de keeper geen schijn van kans gaf. Eén der gastenbacks trachtte nog een doelpunt te voorkomen hetgeen hem echter niet gelukte, want bal en spe ler rolden het doel in (10). Dit on verwachte succes leverde SJC de no dige courage op om stand te houden en geïnspireerd door het moedige spel van aanvoerder Koelewijn wer den de vele THB-aanvallen steeds afgeslagen of tot corner verwerkt. Slechts eenmaal kon de tegenpartij een doelpunt forceren, doch waar de bal reeds achter was geweest, werd dit doelpunt geannuleerd, zodat rust niet de 1—0 voorsprong voor SJC in ging. Wie gedacht had, dat SJC met wind mee nu wel een gemakkelijke taak kreeg, kwam bedrogen uit, want de gasten ondernamen vanaf de aftrap een gevaarlijke aanval die tot een hoekschop moest worden verwerkt. Hieruit werd de bal tegen een SJC-er aangeschoten met gevolg dat wegens hands een penalty werd toegekend, welke in de gelijkmaker werd omgezet (1—1). Zes minuten later kreeg THB nogmaals zo'n bui tenkansje, want toen in een gevaar lijke aanval op het SJC-doel de bal met de hand werd weggeslagen kwam de tweede elfmeterschop die onhoud baar het leidende punt voor de gas- Het gaat er nu toch langzamer hand voor de rood-zwarten minder gunstig uitzien, want ook de thuis wedstrijd tegen Warmunda leverde geen puntenwinst op. Ook nu was ASC in het veld niet de mindere van haar tegenstanders maar voor het doel wil het momenteel niet lukken. Zo ook in deze wedstrijd. Had het Lolkes de Beer en Brard in het eer ste kwartier wat meer meegezeten, dan had de uitslag evengoed anders om kunnen zijn. Het dient echter ook gezegd, dat de blauwwitte defensie in goede vorm stak en speciaal doel man Ter Beek verdedigde zijn heilig dom op uiterst kundige en moedige wijze. Na het genoemde eerste kwartier zakten de Leidenaars wat af en gingen wat nonchalant spelen, enige corners werden onnodig wegge geven en uit een van deze goed geno men hoekschoppen kopte Vergeer fraai langs de weer in prima vorm zijnde Spoor, 'n Aardige strijd ontspon zich, waarbij aan weerszijden aardige kansen te noteren vielen, die echter onbenut bleven. In de tweede helft kregen de rood zwarten de sterke wind in de rug en daardoor gesteund ontketenden zij een heftig offensief, waarbij uitein delijk Ter Beek overwinnaar bleef. En zoals het in vele gevallen gaat, viel in deze periode het doelpunt, dat uiteindelijk de wedstrijd besliste ten gunste van de gasten. Een door de snelle linksbuiten uitstekend opge brachte en voorgezette bal kwam voor de voeten van Van Winsen, die het leer onhoudbaar langs Spoor joeg. Nog gaven de rood-zwarten de moed niet op, maar de Warmonders konden het met deze voorsprong wel klaren. Tegen het einde scheen de strijd nog een gunstige wending te nemen voor de rood-zwarten. Een door Woltering ingeschoten bal werd met de hand weggeslagen, hetgeen een strafschop betekende, die door Spoor feilloos werd benut. Hierbij bleef het echter en kon ASC opnieuw met een nederlaag de kleedkamer opzoeken. Aan de nederlagienserie van SVLV een hard strak schot van P. Zonne- is eindelijk een einde gekomen. Een veld, afgevuurd door die Docosves- taai en volhardend spel heeft gister- ting, leverde succes op (1-0). Tien middag voor SVLV de eerste winst minuten later wist SVLV de voor- opgeleverd. De tegenspeler van 1 sprong te vergroten 2-0) toen Th. SVLV was Docos uit Leiden. In de 1 Westgeest uit een voorzet van rechts eerste helft koos SVLV het voordeeldie bal precies in de rechterhoek van de straffe wind, maar dat leverde schoot. De aanvallen volgden elkaar toch geen direct voordeel op. Want nu snel op en even later schoot T. er moest tooh eerst een half uur lang I Lamboo uit een mooie voorzet van gevoetbald worden voordat de eerste j westgeest, de bal met een hard doelpunten zouden vallen. Toch weet' schot direct in het doel (3-0). De na de aftrap volgende aanval van Docos leverde direct een tegenpunt op, want de bal, op de SVLV-doelman afgeschoten, liet hij tussen zijn be nen door glijden (3-1). Met deze stand ging de rust in. Docos kwam nu in het voordeel van de straffe wind en daar kwam bij, dat de Docos-voor hoede schietvaardig was. Toch viel na de hervatting het eerste doelpunt weer in het Docosdoel. Na 3 min. spelen wist Kooyman de achterhoede van Docos te omspelen en zijn goed gerichte kogel trof doel (4-1). Het werd daarop zelfs 5-1, maar dit doel punt keurde de scheidsrechter af. De aanvallen van Docos werden nu even feller en dit leverde resultaat op. Een direct hard schot vanuit het middenveld verkleinde de achterstand tot 4-2. Dit succes werd gevolgd met nog een doelpunt, dat direct vanuit de rechtervleugel door d'e wind in het SVLV-doel verdween (4-3). Nog ten opleverde (12). De Haarlem mers bleven zich ten volle geven en gaven hun tegenstanders weinig kan sen om te doelpunten, temeer daar hun doelverdediger die in de eerste helft slechts een povere indruk had gegeven, toch uit het goede hout ge sneden bleek te zijn, want in de moeilijkste situaties kwam hij als overwinnaar uit het strijdperk. Het moedig volhouden van de gasten werd na een kwartier spelen nog beloond, door een misverstand in de SJC-aohterhoede af te straffen met een goed doelpunt (13). Het begon er nu voor de thuisclub wel critiek i even later weer een Docos aanval van uit te zien, want de tegenpartij be gon met man en macht haar voor sprong te verdedigen. De druk op hun doel werd echter steeds zwaar der en toen de linksbuiten van SJC de bal goed voor doel had geplaatst, wist de Ridder deze kans te benut ten (23). Met nog een kwartier te spelen spanden beide partijen zich in, de een om de voorsprong te be houden en de ander om deze te niet te doen, hetwelk de nodige spanning opleverde. Het gevolg was, dat 5 min. voor het einde THB voor de overmacht moest zwichten, toen de rechtsbuiten fraai de afgeme ten voorzet van de linksbuiten ach ter de doelman plaatste (33). Di rect hierop kregen de SJC-ers nog een prachtige kans om de volle buit binnen te halen maarde bal werd uit het goede schot door een speler van richting veranderd en ging juist naast. reohts, waaruit voorgezet werd en afgewerkt met een treffer, doch ook dit doelpunt kendie de scheidsrechter niet toe wegens buitenspel. Doch ook SVLV ontketende een waar schut tersfeest op het Docosdoel, maar de stug verdedigende keeper, wist steeds een doorboring van zijn doel te voorkomen. Een keer bracht de lat uitstekend redding, maar dit ge beurde ook bij de SVLV-doelmond. Een vrije sohop op ongeveer een 30 meter afstand, door Docos direct in het doel hard ingeschoten, werd door Van Rihijn prachtig uit het doel weg- gekopt. De spanning was niet van de lucht en toen de scheidsrechter 2 minuten voor het einde floot juichte SVLV reeds, maar hij blies niet af. De strijd werd hervat, maar nu bleef SVLV tot het naderende einde in de aanval en kreeg hiermede zijn eer ste overwinning. JiiaaA ffiaat öeót gepïaatóte Hoewel de Nederlandse ploeg het onderspit moest delven, verrichtte Klaas Boot, die w(j hier aan het werk zien op het paard, de beste persoon lijke prestatie. Hij verkreeg 57,15 pnt.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10