5LWTÜGAT abjLWÏÏlSTAD Scherp Agenda van de Leidse Raad Vormingscentrum Oud Poelgeest opende nieuw gebouw B. en W. konden de Raad nog geen toelichting geven op Plan Wilsveen RIJNSTREEK WOENSDAG 30 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 V jL C* TOONEELUITVOERING VOOR KAB I Hofland met zijn Jeugdtoneel weer eens in de Leidse Schouwburg en nu De KAB-wijk St. Petrus en St. met het sprookje De Gelaarsde Kat. Lodewijk-parochie opent a.s. zondag Ook dit gegeven heeft Chris Hofland 3 november het winterprogram. De op de hem eigen wijze weer omge- r.-k. toneelver. Vondel zal opvoeren „Patsy", blijspel in 3 bedrijven. Na afloop gezellig samenzijn onder lei ding van Henny Boes. De dansmu ziek zal verzorgd .worden door The Rhythme Club o.l.v. Theo Wissen. Plaatsbespreken zondag 3 november van 111 uur. Deze avond wordt gehouden in de Grote Burcht, aan vang 8 uur. De toegangsprijs bedraagt 75 cent. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: C. J. v. Leeu wen, Langebrug 79; P. Schouten, Mulderstraat 2; P. Kramers, Lange- raamsteeg 63 (hoek Garenmarkt); W. J. Lut, Gerrit v. d. Laanstraat 18; H. P. L. de Ridder, Lammenschans- weg 76; mevr. Kerstens, Leliestr. 6. Chris Hofland in Schouwburg Zondagmiddag 3 november a.s. aanvangende half drie komt Chris 40 Jaar bij Stedelijke Lichtfabrieken De heer I. de Zwijger, werkzaam aan de Stedelijke Lichtfabrieken her dacht gisteren het feit, dat hij 40 jaar geleden bij deze fabrieken zijn intree deed. Voor hij zich naar de Lichtfa brieken begaf, om daar vele geluk wensen in ontvangst te nemen, reik te de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, hem met enige waar derende woorden de ere-medaille in brons van de Orde van Oranje Nas sau uit. In de directiekamer der fabrieken overhandigde ir. Y. Ykema de jubila ris de oorkonde en de gratificatie van het gemeentebestuur. De directeur wenste de heer de Zwijger hartelijk geluk met de onderscheiding en met zijn jubileum en sprak de wens uit, dat hij de resterende jaren met de zelfde ambitie en toewijding zou mo gen vervullen. De chefs van de heer De Zwijger sloten zich hierbij gaarne aan en uit ten hun grote waardering voor de stipte plichtsvervulling van de jubi laris. Namens het personeel boden verte genwoordigers der P.V. een blijvende herinnering aan. In de cantine voer den tal van sprekers het woord en daarbij werden de collegialiteit en hulpvaardigheid van dè jubilaris dankbaar gememoreerd. Enige atten ties werden hem daarbij overhandigd. In zijn dankwoord betrok de heer De Zwijger niet allereerst directie, chefs en collega's, maar ook de gepensio neerden van zijn afdeling. LEIDEN. 30 okt. Groenten. An dijvie 1120, pronkb. 6465, snijb. 85-161, kroten 11, boerenk. 1720, rode 611, groene 814, witte 6, prei 1026, rabarb. 4950, spinazie 2660, spruiten A 1640, B. 1526, tomaten A 2150, B. 2053, C. 20 31, uien 1118, winterpeen 911, witlof 5890, mei. 713, bloemkool A 1037, B. 1027, knolselderij 10 15, sla A 6.10—16.20, B. 11—13.90, bospeen 1136, peterselie 27, sel derij 39. POTLOOD en GEEST No. 535. Horizontaal: j. vast, stevig, 4. honingbij, 7. lusthof, 8. muziek noot, 9. zelfkant, 10. boom, 11. deel van een schip, 14. bergweide, 15. slot woord van liturgische gebeden, 17. telwoord (Duits), 19. koor van zan gers, 21. voorzetsel, 22. wordt gezon gen, 23. houten bakje, 24. radio om roep vereniging (afk.). Verticaal: 1. puntig voorwerp, 2. bloedhuis, 3. kamhagedis, 5. meisjes naam, 6. kaatsnetje, 10. stadje aan de Rijn, even voor hij in Nederland komt, 12. zijtak Saaie, 13. medic, ge wicht, 16. water in Limb., 18. meisjes naam, 20. wereldtaal. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 533. Horizontaal: 1. toorn, 4. Ede, 7. eland, 9. gnoe, 11. o.e., 12. een, 13. sol, 14. Ne, 15. mare, 16 droom, 17. dos, 19. leest. Verticaal: 1. te, 2. odeon, 3. oele, 5 edelen, 6. agenda, 8. Noor, 10. Neer, 13. samos, 15. mode, 18. St. Dieven hadden vrij spel Gisteravond tussen 8 en 11 uur ingebroken in een perceel aan de Haarlemmerweg, bewoond door de familie R. Het ongewenste bezoek wist zich toegang te verschaffen via de binnenplaats en een niet slotvast afgesloten deur. Men doorzocht het hele huis. Uit een winkellade werd 52.50 gestolen, terwijl bovendien een enveloppe met 2.50 en nog wat kleingeld werden meegenomen. Burgerlijke Stand Geb.: Johannes Israël zn v. A. J. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex Godge leerdheid de heer W. J. Overdiep te Zeist; voor het cand.-ex F' Wis- en Natuurkunde de heer A. Mossel te Leiden; voor het cand.-ex. F Wis- en natuurkunde mej. M. J. van der Vlugt te Schiedam; voor het doct.ex. Scheikunde de heer R. A. Adney te Nijmegen; voor het cand.ex. K Wis- en Natuurkunde mej. A. M. Nieuwen- huys te Oegstgeest; voor het cand.ex. K' Wis- en Naturkunde de heer F. B. Klynstra te Leiden; voor het doet. ex. Geologie de heer W. F. J. Klein- smiede te Leiden; voor het cand.ex. A Wis- en Natuurkunde de heer P. J. de Bruyn te Leiden; voor het cand.ex. A' Wis- en Natuurkunde de heer C. Ie Pair te Leiden; voor het doct.ex. Na tuurkunde de heer A. J. Surjadi te Leiden; voor het cand.ex. L Wis- en Natuurkunde mej. F. Hageman te Oegstgeest en de heer P. F. Veen te Leiden; voor het doct.ex Biologie de heer J. Mennema te Rotterdam. R.K. LAGERE SCHOOL IN LEIDEN ZUID-WEST. Bij zijn om preadvies in handen van b. en w. gestelde schrijven van 5 augustus, ingekomen 5 augustus 1957, verzoekt het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scho- len te Leiden, medewerking te ver lenen voor de stichting van een r.-k. school voor gewoon lager onderwijs in vak V van de zuid-westelijk stads deel. De nieuw te stichten school dient met de school voor gewoon lager on- Cavé en C. J. Eradus; Peter Antonius derwijs in hetzelfde stadsdeel, voor Maria dr. v. A. W. P. Vriens en C. de stichting waarvan bij besluit van Bongaerts; Antje dr. v. J. W. Jong 14 februari 1955, medewerking werd en A. Cornet; Didrika dr. v. D. van der Plas en D. van Duijn; Lucia Ma ria dr. v. J. W. Steenbeeke en G. E. Bos; Leuntje Gijsbertha dr. v. H. H. van Tricht en A. van der Plas; Peter Johan zn. v. H. J. Lek en G. Ver.e- ma; Ivonne Shristina Maria dr. v. G. P. de Graaf en J. J. van Steenber gen. Overl.: H. J. Lindenbergh 41 jr. vrouw; L. W. Bank, 60 jr, man; J. P. De kath. officier in het leger ARKO, afd. Leiden bijeen Het was een goede gedachte van de Algemene Rooms Katholieke Offi cieren vereniging afd. Leiden om haar eerste winterseizoen aan te van gen met een Avondmis in de Maria kapel van de Lodewijkskerk welke ook goed bezet was. In de officiersmess van de Doelen kazerne werd daarna de vergadering door de voorzitter, maj. J. van Ei sen, geopend, die in het bijzonder de spreker van de avond, maj.-aalmoe zenier H. C. de Graaf, leider van het militair vormingscentrum „van Waal- heuvel" te Ubbergen verwelkomde, die voor deze jonge en uiteraard nog kleine groep leden zou spreker over „De katholieke officier in het le ger". De aalmoezenier zei dat hij be slist niet gekomen was om een le zing te houden in de traditionele zin van 't woord. Hij wilde deze avond een gesprek voeren over het aange geven onderwerp. Om het gesprek op gang te bren gen stelde hij ter discussie de eerste vraag: Wat wil zeggen kathóliek zijn? Om deze vraag ontspon zich een discussie, waaraan eigenlijk niemand zich kon onttrekken. Uiteindelijk bracht ieder zijn eigen visie, die reeds in een lange periode van ka tholiek zijn was gevormd, onder woorden en gaf menigmaal onbewust het antwoord op levensvragen die men zich reeds dikwijls had gesteld, waarover men zich nog nooit een mening had gevormd. De maj.-aalmoezenier bleek een meester te zijn in 't leiden van een dergelijk gesprek. De inleider poneer de soms stellingen, die de hoogste verwondering wekten, doch uitein delijk na de discussie juist bleken te DINSDAGMIDDAGS GESLOTEN. Het Hoofdbestuur van de landelijke organisatie van Dibevo-speciaalzaken „Dibevo" heeft b. en w. te Leiden verzocht te bevorderen, dat de Ver ordening op de Winkelsluiting 1953 I wordt gewijzigd in dier voege, dat de verplichte dinsdagmiddagsluiting ook geldt voor winkels waarin hengel sportartikelen, huisdieren, vogels, ko nijnen e.d. worden verkocht. Blijkens een gehouden enquête gaan de betrokken winkeliers met dit voorstel akkoord. Ook de Leidse Middenstands Centrale, de desbetref, fende organisaties van werknemers en de Kamer van Koophandel kun nen zich ermede verenigen. CONFECTIE-ATELIER LEIDEN-ZUID-WEST. In verband met de voorgenomen bouw ter plaatse van een confectie- aelier met een bovenwoning, heeft de heer H. Bakker te Amsterdam, verzocht van de gemeente te mogen kopen het perceel bouwterrein, gele gen in het uitbreidingsplan „Leiden- Zuidwest" aan de Rooseveltstraat, ten noorden van de Vijf Meilaan. verleend, ter vervanging van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Potgieterslaan, die voor het r.k. uitgebreid onderwijs zal worden bestemd. Aan het voorschrift, dat bij het verzoek moet worden overlegd een verklaring, waaruit blijkt, dat de school zal worden bezocht door tenminste 100 leerlingen, is voldaan. Aangezien de aanvraag ook overigens aan de wettelijke eisen voldoet, kan Segaar, 87 jr, vrouw; P. Bonarius, de gevraagde medewerking worden zÖn' 1 jr, zoon; A. H. den Boer, 83 jr, wed. i verleend. De financiële consequenties) Ook de tweede vraag: Kan een ka- v. H. Borst; J. W. Meiman 81 jr, man. I zullen nog nader worden geregeld, tholiek officier een goed officier zijn, als hij niet goed katholiek is?, verwekte een zeer scherpe discussie, doch door gebrek aan tijd kwam men hier niet tot een zuiver geformuleer de conclusie. Deze vorm van vergaderen toonde duidelijk aan de grote activiteit van deze jonge vereniging. Terecht stelde de maj. Van Eisen bij de sluiting dan ook de vraag: waarom toch nog leden afwezig wa ren. De absenten hebben een hoogst in teressante en leerzame samenkomst gemist. De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 4 november 1957, te veertien uur. Te behandelen on derwerpen zijn o.m.: Voorstel inzake vaststellen van het partieel-uitbreidingsplan „Leiden- Houtkwartier-Noord". Voorstel inzake het vaststellen van het partieel-uitbreidingsplan „Lei- den-Noord" 1957. Voorstel inzake het aankopen van gronden c.a. in de Meerburgerpolder, ten zuiden van Hoge Rijndijk. Voorstel inzake h|et verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen in het uitbreidingsplan „Leiden-zuid- west" aan de Rooseveltstraat. Voorstel inzake de bouw van 218 woningen en 14 garages op terreinen ten zuiden van de Willem de Zwij gerlaan. Interpellatie van mr. J. Drijber in zake de ligging van de beschermde oversteekplaats voor voetgangers op de Prinsessekade. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Stichting Roomsch- Katholieke Scholen om medewerking voor het stichten van een school voor gewoon lager onderwijs in vak V van het zuid-westelijk stadsdeel. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs om medewer king voor het uitbreiden va.n de school voor buitengewoon lager on derwijs aan het Plantsoen. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Voorbereidend Onderwijs om de no dige gelden te verstrekken voor het aanschaffen van meubelen, leer- en hulpmiddelen enz. ten behoeve van de Kleuterschool aan het Rapenburg 131. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen C. J. B. Lan- sink. Gistermiddag vond onder grote be langstelling van vele autoriteiten en andere genodigden de opening plaats van het nieuwe conferentiegebouw „Metamorfose", een afzonderlijke ves tiging naast het kasteel Oud Poel geest waar sinds de oorlog een pro testants-oecumenisch vormingscen trum is gevestigd. Het gebouw telt 30 slaapkamers voor 50 gasten, zodat op het kasteel zelf meer ruimte is ver kregen voor het geven van cursussen welke het hele jaar door hier worden gegeven en als een soort levensscho ling gelden voor o.a. juristen, kunsie- naars, jeugdleiders, sociaal werksters enz. De voorzitter van de raad van toe zicht en advies, dr. J. Linthorst Ho- man, en de dinecteur van de stichting Oud Poelgeest, mr. W. Kist, voerden bij de opening het woord en de bur gemeesters van Leiden en Oegst geest knipten gezamenlijk het sym bolisch lint door, waarna alle geno digden in een .samenspel" een werk zaam aandeel in de opening hadden door mede te helpen bij het geven van namen aan de 30 verschillende kamers in het gebouw. Voor de gas ten werd tenslotte door opvoering van een aantal sketches, improvisa ties en pantomines over: ,Wat doen wij voor de mens van morgen?" een speelse uiteenzetting gegeven over hetgeen de functie en het doel van Oud-Poelgeest als vormingscentrum zijn. Voorstel tot het vaststellen van een Verordening, houdende wijziging van die op de Winkelsluiting 1953. Voorstel inzake het garanderen van rente en aflossing van door de Chris telijke Vereniging voor Ziekenver pleging „Het Diaconessenhuis", ten behoeve van de stichting van een nieuw Diaconessenhuis te Leiden, aan te gane geldleningen. Kantongerecht Leiden Chauffeur trof geen schuld De secretaris van de afd. Leiden van de Ned. R.K. Bond van Trans portarbeiders „St. Bonifacius'' schrijft ons onder meer: Ik moet u een kleine terechtwij zing geven, naar aanleiding van uw bericht in de Leidse Courant van 29 oktober 11. betreffende het tragisch ongeval gebeurd op 27 juni 1957. In uw publikatie van de recht spraak, welke gehouden is op maan dag 28 oktober, schreef u, dat de chauffeur teveel op het linkergedeel te van de weg had gereden en was zelfs over het trottoir gereden. Dit is niet geheel juist. Ook schreef u, dat het slachtoffer zich uiterst rechts van de weg bevond. Ook dat is niet juist, daar het slachtoffer zich links van de weg bevond en met de linkerzijde van de wagen is dood gereden, dus niet met de rechterzijde (als zij rechts had gereden). Bij de reconstructie van het onge val, waarvan ook foto's zijn geno men, is dan tok tijdens de recht spraak in het geheel niet gesproken van dodelijke aanrijding door schuld. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 30 October 1857. Advertentie: De Onder geteeken- de verwittigt het geëerde Pu bliek, dat zijn zaak gevestigd heeft als Besteedster van Dienst boden en Winkeljuffrouwen, en beveelt zich minzaam aan in Ued. gunst. Haarlemmerstraat, Wijk VI, no. 266: het 3e huis van de Kerksteeg. UEd. Dw. Dienaresse J. A. Bolland. SLACHTOFFER VAN KOLENDAMPVERGIFTIGING. Aan de gevolgen van kolendamp vergiftiging is vanmorgen in de Ma- riastichting te Haarlem overleden de 76-jarige heer T. J. C. Peters. In de nacht van donderdag op vrijdag j.l. waren hij en zyn 75-ja- nge echtgenote in hun woning aan het Brouwersplein bedwelmd aange troffen en in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De vrouw maakt het redelijk goed. LEIDSCHENDAM Woningbouw aan Damlaau beperkt De ingekomen stukken gaven meer dere raadsleden aanleiding tot na dere bespreking. Mr. Dietz (KVP) vroeg waarom b'. en w. voorstelden, de aanvrage van de St. Radbout stichting om subsidie voor een uit deze gemeente studerende student te moeten weigeren. Spr. vond dit af wijken van de steeds gevolgde weg en memoreerde verschillende aan vragen voor technisch, middelbaar en ander onderwijs waarvoor aan studerenden wel subsidie werd ge geven. Burgemeester Banning gaf als zijn mening te kennen dat het niet aangaat, dat een kleine gemeente nu ook nog subsidie gaat geven aan een universiteit. Wat mr. Dietz ook aan voerde, de burgemeester bleef op zijn standpunt staan. Mr. Dietz vroeg daarna stemming, welke echter tot een volgende keer werd uitgesteld. Ook de afwijzing door Ged. Staten om het presentiegeld voor de raads leden tot 15.— te verhogen, lokte discussies uit. Meerdere leden be grepen het standpunt van G.S. niet en zij wilden gaarne weten waarom die geen voldoende aanleiding tot verhoging aanwezig achtten. Het presentiegeld blijft dus 10 per zit ting, terwijl voor de commissiever gaderingen het presentiegeld werd verhoogd tot 7.50. Plan-Wilsveen In de vorige vergadering hadden b. en w. toegezegd een motivering voor het plan-Wilsveen te zullen ge ven met de voor- en nadelen welke daaraan verbonden zijn. Thans deel de de voorzitter mede, dat wegens de meerdere nieuwe plannen die nog nader bestudeerd moeten worden, het niet mogelijk is de gevraagde uiteenzetting reeds te verstrekken Deze aangelegenheid heeft echter de volle aandacht van het gehele ag glomeraat Den Haag en zodra een definitief besluit genomen gaat wor den, zullen b. en w. daarover alle gewenste informaties verstrekken. De afhandeling van de lange agen da had daarna een vlot verloop. De woning Dr. van Noortstraat 70 te Stompwijk werd voor 3 jaar ver huurd aan mevr. G. van Eijk-Jan- maat voor 566,40 per jaar. De heer C. Boer uit Stompwijk drong er op aan dat de woning, waar nodig, ge repareerd zal worden. Van de heer G. Houdijk te Voorburg werd een stukje grond gekocht nodig voor de verbinding van de nieuwe Rijnland- straat met de Damlaan. Voor dit stukje grond, groot 310 m2, zal 1240 gulden betaald worden. Met de heren C. V. Wijsman, W. J. van der Ham en A. J. de Haan werden de nodige overeenkomsten aangegaan tot net vestigen van een recht van^ opstal tot het aanleggen, houden en onderhouden van een stamriool met controleputten ten be hoeve van het te verwachten riool waterzuiveringsinstallatie. De kosten inclusief schadevergoedingen bedra gen ƒ3932. Verpachting Visrecht Het visrecht in de Stompwijkse Vaart, de Nieuwe Vaart en de Knip- sloot werd voor 5 jaar verpacht aan de heer W. J. van Veen te Stomp wijk, die dit recht al sinds 1940 is toegekend voor de prijs van 105,— per jaar. De heer De Boer zou de pachtprijs wel wat hoger willen stel len, omdat tegenwoordig alles in prijs verhoogd wordt. De voorzitter was er ook wel voor te vinden, maar om te verhogen moet er een accep tabel motief zijn en waar moeten die motieven gezocht worden? Besloten werd dan ook de pachtsom onver anderd te laten. Voor de verbetering van de af voer van rioolwater in de Nieuw- straat, de Klein Plaspoelpolder en de Broekweg zal medewerking ver leend worden voor de voorziening van drinkwater van de boerderij Veenweg 23. Daarvan zal een buis leiding van 25 meter naar de berm der Houtkade gelegd worden. De Stichting Meisjeshuis te Delft, ige- naresse van de boerderij „Nieuw- Oranstein", zal zelf moeten zorgen voor de benodigde buitenwaterput Voor het inrichten van een tweede lokaal voor de openbare kleuter school werd een bedrag van ƒ3200 uitgetrokken. Uitstel woningbouw Op de voormalige tuin Hendriks aan de Damlaan, zouden 120 wonin gen gebouwd worden, waarvoor de raad een crediet van 2.508.417 be schikbaar heeft gesteld. De beste dingsbeperking is oorzaak, dat het aanvankelijke bouwplan niet uitge voerd kan worden. Alleen met vast geld mag gebouwd worden en daar geen vaste lening gesloten kan wor den, heeft de gemeente momenteel slechts 600.000 voor woningbouw beschikbaar, waarvoor 30 woningen gebouwd kunnen worden. De aanne mers De Lange en Van der Plas te Oegstgeest, aan wie de bouw van de aanvankelijke 120 woningen was op gedragen is bereid voorlopig de 30 woningen te bouwen voor 510.500 onder beding, dat de resterende wo ningen t.z.t. ook door deze aannemers gebouwd zullen worden. Nadat nog enige verdere voorstel len onder de hamer waren gegaan, ging de raad in geheime zitting, ter behandeling van het voorstel voor het graven van een nieuwe vuilnis- stortput aan de Veenweg. De daar voor benodigde kosten bedragen 19.000. De heer Koerts had hier over iets te zeggen wat niet .voor publikatie bestemd was. Na drie kwartier delibereren werd besloten, het voorstel aan te houden. Alvorens nu de algemene beschou wingen over de begroting 1958 aan te vangen, nam de raad een half uur pauze om in de koffiekamer met de persmensen de koffie te gebruiken waarbij deze keer, daar de vergade ring laat zou eindigen, een warme croket geserveerd werd. Melk en sanering In de vergaderzaal teruggekeerd, begon mr. Dietz een beschouwing over de begroting. Betreurd werd de bestedingsbeperking welke nadelig zal zijn voor de zo noodzakelijke woningbouw. Bij de stedebouwkun- dige ontwikkeling verwachtte spr., dat de cultuurgronden ontzien zul len worden. Ook de drinkwatervoor ziening in de Stompwijkse Meer- en Geerpolder werd sterk aanbevolen Verder vroeg hij hoe het nu eigen lijk staat met de voorbereiding van het gezondheidscentrum, waarover bij vorige begrotingen al gesproken is. De heer Koerts (VVD) drong er op aan bij Ged. Staten de benoeming van een derde wethouder te beplei ten die dan speciaal belast zou kun nen worden met de financiële aan gelegenheden Er is in de raad daar voor een bij uitstek geschikte can- didaat, nl. de heer K. Copray Ook bepleitte hij de aanleg van een open bare bewaarplaats, de stichting van een bad- en zweminrichting dat hij nu al meer dan 25 jaar heeft voor gestaan. Tevens keurde hij de ma nier waarop de melksanering is in gevoerd ten sterkste af. Een van de aangevoerde motieven was goedkoper melk in verband met economischer distributie. Maar wat is daarvan overgebleven? Inplaats van goedko per is de melk aanzienlijk duurder geworden. De heer Boone (P.v.d.A.) hield een lang betoog over de situatie binnen en buiten onze grenzen. Zijn betoog was af en toe we) interessant, hoe wel het meerdere malen als propa ganda voor de publieke tribune be stemd was. Aan het slot van zijn lange redevoering becritiseerde hij enige posten van de begroting, o.a. de vele telefoonaansluitingen en de hoge kosten voor de B.B. De heer De Rozario (voorm. KVP) oreerde hoofdzakelijk over de wo ningbouw niet zozeer in Leidschen- dam, maar meer over de woningbouw in het gehele land. Veel aandacht had zijn redevoering niet, omdat hel ging over zaken waarover de raad geen zeggenschap heeft. Tot slot vroeg de heer Van den Dool of er al voortgang is gemaakt met het verwijderen van de voor tuintjes in de Damlaan en of het misschien mogelijk is het verkeer in en van de Damstraat te verbeteren. De beantwoording door b. en w. zal hedenavond (woensdag) plaats hebben. Leidse Agenda (Kath verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W J. Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) WOENSDAG 30 OKTOBER. K.A.B.-Hartebrug. Opening winter- programma. Open gesprek, na afloop kaarten. Foyer St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. K. O. Toneelvoorstelling „De Me deplichtigen" Haagse Comedie. Leid se Schouwburg, 8 uur nam. Rijksmuseum v. Volkenkunde. Le zing „Goddelijk Koningschap in Centraal Afrika" door dr A. A. Trouwborst. Steenstraat la, 8 uur nam. K. O. Lezing. „Het goede kin derboek", mej. J. R. Wolff. Steen- schuur 6, 8 uur nam. Koksschoolkoor. Concert in Nieu we gebouw Endegeest, 19.30 uur nam. DONDERDAG, 31 OKTOBER Dienst Welzijnszorg Landmacht. Varieté-avond Cantine Doelenkazer ne, 8 uur nam. ZATERDAG, 2 NOVEMBER VEGLO Cabaret-Revue. St. Anto- niusclubhuis, 8 uur nam. Opening tentoonstelling Prenten van Paul Schuitema Prentenkabinet der Rijksuniversiteit, Kloksteeg 23. Huldiging Hypocrates. Binnen plaats Acad. Ziekenhuis, 15.15 uur nam. „Accelerando". Mondaccordeonver eniging. Jubileumuitvoering in Oe Burcht, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek Kok Ra penburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menshid, Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de wee* van 25 okto ber tot 1 november zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gevaarlijke ontmoetingen" strikt volwassenen. Lido: „De nachten /an Cabiria", volwassenen. Luxor: „OoHog en vrede", 14 jaar. Trianon: .Guys and Dolls", 18 jaar. Rex: „Liefde langs de weg", strikt volwassenen. ALPHEN AAN DEN RIJN Onvoorzichtige jongen aangereden. Toen de 13 jarige J. v. d. H. dins dagavond omstreeks 17.45 uur de Em- malaan overstak zonder op het ver keer te letten, werd hij aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer C. K-, wonende te Alphen aan den Rijn. De jongen liep een ern stige snij wond op aan zijn rechter arm en klaagde voorts over pijnen in zijn been. Dr Stehouwer, die eer ste hulp verleende, liet de knaap overbrengen naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. BODEGRAVEN Aanrijding. Toen de heer A. de Br. uit de Trompstraat zich gister middag om 12 uur over de Nieuwe Markt naar huis begaf per. rijwiel, kwam plotseling uit een rij auto's die de kaasmarkt bezocht hadden, een wagen naar voren en reed pardoes te gen de fietfc van de heer De Br. op. Het rijwiel werd zwaar beschadigd en de berijder kwam met de schrik vrij. De schade werd onderling gere geld. NIEUWVEEN Begin van brand. Tengevolge van kortsluiting ontstond brand in de slaapkamer van de heer C. A. Bader. Opmerkzaam geworden door het waarnemen van 'n sterke brand lucht, toog de heer B. op onderzoek uit. In de slaapkamer ontdekte hij een flink gat in te plafond, ontstaan door kortsluiting. Door direct de stroom uit te schakelen en ijlings een bjj de buren gehaald brandblusappa- raat in werking te stellen, kon erger worden voorkomen. Nu bleef de schade beperkt tot een flink gat in het plafond, wélke schade door de verzekering wordt gedekt. Z0ETERW0UDE (Dorp) Kaartuond. Hedenavond is de eerste kaartavond ten bate van de jeugdbeweging in de parochie van H. Kruisverheffing. Aanvang 8 uur in het jeugdhuis aan de Miening.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2