Ir. Hopsfer - scheidende KNVB-voorzitter-trok van leer tegen beperking regeringssteun aan de sport De sport nog steeds beschouwd als een noodzakelijk kwaad Lisse won na spannende strijd met 2-0 van Concordia LFC bevocht de 3-0 zege op DCV reeds in de eerste helft Blauw Zwart-VFC 1-3 West Bromwich liep op de leidende Wolves in THB-Teylingen 4-1 MAANDAG 28 OKTOBER 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 8 A. L. M. Schroder werd nieuwe voorzitter De heer A. L. M. Schroder uit Breda is ir. H. Hopster opgevolgd als voor zitter van de K.N.V.B. Zaterdagmiddag werd deze functieverwisseling een feit, toen de bondsvergadering met een har telijk applaus de heer Schroder, die bij enkele kandidaatstelling, was gekozen, verwelkomde. De motie van de sectie amateurvoet bal om, indien de jaarcijfers van 1957 1958 een overschot mochten aangeven van tenminste 210.000, daarvan ƒ60.000 voor de scheidsrechtcrdeclaraties en ƒ100.000 voor subsidiëring van de jeugdleden van de K.N.V.B te bestem men, vond geen genade. Met 58 tegen 31 stemmen werd de motie verworpen, waarna de voorlopige begroting werd goedgekeurd. Bij de bespreking van dit punt had da heer Schroder o.m. medegedeeld, dat da K.N.V.B. zich naast andere lan den kandidaat heeft gesteld voor de organisatie van het Europese junioren kampioenschap in 1958, waarvoor zeker een bedrag van enkele tienduizenden gulden nodig zal zijn. Ook de voorgestelde wijzigingen in de overschrijvingsbepalingen, die op de vóórvergaderingen breeduit besproken waren, werden weggestemd. Tegen wa ren 59 afgevaardigden, 'voor slechts 29. Felle rede van Ir. nopster De scheidende voorzitter, ir. H. Hop ster, trok in zijn openingsrede fel van leer tegen de voorgenomen beperking van regeringssteun aan de sport. „Bedroevend is het van de regering te moeten vernemen, dat ook de sport het slachtoffer zal moeten worden van de bestedingsbeperking. De voorheen toegestane subsidie was nog maar als begin een betrekkelijk klein bedrag en eigenlijk een druppel op een gloeiende plaat. Ook die druppel zal zelfs kleiner worden. Met zorg vraag Ik my af of men wel enig begrip heeft van de omvang en dc belangrijkheid van het sportvraag- stuk, ook in Nederland. Beschouwt men de sport nog niet steeds zoals een 50-tal jaren geleden als een soort noodzakelijk kwaad? Heeft men wel enig begrip voor het aandeel, dat de sportbeoefe ning aan invloed ten goede heefl gehad bUv. inzake het drankmisbruik? Reali seert men zloh wel voldoende voor wel ke moeiiykheden men zal komen te staan als de werkweek van 5 dagen zal wor den ingevoerd en het probleem van de vrUe-tijdsbesteding dan plotseling in urgentie zal toenemen? Dan zal de sport een uiterst belang rijk aandeel hebben deze problemen, maar dan diene men te bedenken, dat het nu de tijd is, neen dat het nu reeds te laat is om de no dige voorbereidingen te treffen o.a. wat betreft het opleiden van jeugd- en sportleiders. Naast een vijftal instituten en akade- mies voor de opleiding van leraren gymnastiek houdt de regering zegge en schrijve één instituut in stand voor de opleiding van sportleiders buiten school verband. Dat ene instituut, waar een honderdtal leerlingen hun opleiding krij gen, heeft schrik niet geen eigen gymnastieklokaal en geen eigen sport veld met behoorlijke afmetingen. Wij bevinden ons met onze sportpro- blemen in een droevige toestand. Dat ieder onzer de dure plicht heeft om mede te werken, opdat wij zo spoedig mogelijk uit de economische impasse geraken, zullen wij stellig allemaal zon der uitzondering onderschrijven, maar dat het juist is om op die paar ton, aie voor de sport beschikbaar zijn, te beknibbelen, terwijl die paar ton nog bij lange na niet voldoende is om als aanloop te dienen, is grievend, want er spreekt een onbegrijpelijke en in ern stige mate onderwaardering voor de sport uit. Van harte hoop ik, dat wij bij ons streven om de sport ten bate van de jeugd, dus» van ons gehele volk, de plaats te geven die haar toekomt de steun zullen krijgen van allen, die be grip hebben van en voor de sportpro- blemen voor onze jeugd zonder daarbij in de eerste plaats te denken aan het behalen van sporttechnische toppresta ties", aldus ir. Hopster. Mr. R. W. Plek ere-lid Hoewel hij tot het einde de ver gadering bleef presideren, noemde ir. Hopster „zijn laatste officiële daad", toen hij bekend maakte, dat de bonds vergadering met algemene stemmen er in had toegestemd, mr. R. W. Piek, voorzitter van de reglementscommissie, tot ere-lid te benoemen. In zijn openingsrede had ir. Hopster de doden van het afgelopen jaar her dacht, waarbij hij met name Bok de Korver, Tonny Staal en Thijs Verstegen noemde. Ir. Hopster memoreerde de, wat hij noemde „kwestle-Hoolboom-Pellikaan" en „kwestie Stoop-Sal", „Zij zullen aan de commissie van beroep worden voor gelegd en wij mogen hopen, dat deze ccmmissie in beide gevallen zal komen tol een rechtvaardig en wijs besluit". Over de voetbaltoto zei de voorzit ter: „Mede daardoor is er een sterke stijging van het ledenaantal gekomen, maar belangrijker is, dat op het ogen blik per week meer dan ƒ80.000 in de kassen van de aangesloten 3700 ver enigingen vloeit". Voordat het verslag over het honds jaar 19561957 aan de orde kwam, kreeg de voorzitter van Ajax, de heer W. Volkers, de gelegenheid een ver klaring af te leggen. De heer Volkers sprak over de zaak Amsterdam-Sal-Ajax en zei o.m.: „Ajax en haar bestuursleden zijn volledig in ere hersteld. U zult zeker begrijpen, dat al het leed, dat wij hebben ondergaan hiermede niet direct weggenomen Is". Hij vervolgde: „Wanneer wij in ons mid den personen hebben, die zich coüte que coüte op ontoelaatbare handelswij zen ten kosten van uw en mijn vereni ging bevoordelen, dienen deze personen m.i. onmiddellijk voorgoed uit de voet- balge.neenschap te worden verwijdtrd. Wanneer wij dit niet doen, kan uw ver eniging morgen aangedaan worden wat Ajax is overkomen. Zachte heelmees ters maken stinkende wonden. Intussen hebben wü onze kampioens receptie niet kunnen houden, omdat wij toch, niet de verschrikkelijke smet, die op ons was geworpen, niet de hulde van de Nederlandse sportwereld ln ont vangst konden nemen. Om nog maar te zwijgen van al het persoonlijke leed, dat wij hebben ondervonden. Zeer kwalijk is, dat wij op geen en- unc.^ wclflll6. J*ele wiJze de gelegenheid hebben ge- het oplossen van- kregen ons tegen het gekuip te ver weren De heer Volkers zei voorts: „Een der conclusies van het eerste rap- Ir. Hopster deelde aansluitend mede, dat deze verklaring bij de stukken in deze zaak voor de commissie van be roep zal' worden gevoegd. „Hans de Goede" en „Toon de Grote" De verwisseling van het voorzitter schap was eigenlijk het hoogtepunt van deze vergadering. Toen ir. Hopster de voorzittershamer aan de heer Schröder had overgegeven, nam deze het woord en dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij zei vervolgens: „Ik ken de tegen mij ingebrachte bezwaren. Te gen mijn leeftijd: maar die is voor mij bezwaarlijker dan voor u. Ik heb on der vijf voorzitters gediend: Werners de „gemoedelijke", Kips de „wUze", Van Prooye de „rustige7', Lotsy de „onstui mige" en Hopster de „goede". Als ik van al die heren iets heb opgestoken, zal ik nog wel niet het ideaal bereiken, maar ik zal er mijn voordeel mee doen". En speciaal tegen de afgevaardigden van het betaalde voetbal zei de heer Schröder: „Drie jaar geleden heb ik gezegd te vrezen, dat er voor mij geen plaats meer in de bond zou zijn, toen wij tot het betaalde voetbal overgingen. Ik stond daarin niet alleen. Als u mU thans vraagt waar ik de moed vandaan gehaald heb om nu zowel voor het amateur-voetbal als het betaalde voet bal te gaan werken, dan zeg ik u, dat ik die moed geput heb uit de grote samenwerking". Ir. Hopster vond het wel goed, dat hij „Hopster de Goede" was genoemd. Maar, zo zei hij, laten wij hopen, dat wij over een aantal jaren over de kleine Schrö der kunnen spreken als „Toon de Grote". Televisietoestel voor Ir. Hopster Het spreekt vanzelf, dat ook ir. Hop ster, die bijna vijf jaar lang de bond als voorzitter gediend heeft, de nodige loftuitingen moest aanhoren. Namens alle verenigingen en afdelin gen bood de heer J. C- Brinckmaan de verraste lr. Hopster een enveloppe met een kijkvergunning aan met de mede deling, dat op het zelfde moment mon teurs bezig waren in het huls van ir. Hopster in Den Bosch een televisie toestel te plaatsen, het geschenk van de Nederlandse voetbalwereld. Er was nog wat geld overgebleven en dus kreeg de scheidende voorzitter bovendien een autoradio cadeau. Ir. Hopster dankte voor de geschen ken en vriendelijke woorden en zei voorts: „Als ik alles van tevoren had geweten, was ik er nooit aan begonnen. Zorg er voor, dat wij in onze bond altijd vrienden blijven". Wat verder ter tafel kwam Nadat de heer Martens had verklaard, dat het verlengen van de termijn voor het afsluiten van contracten van de maand juli alleen tot „van het einde van het seizoen doch in elk geval van 1 juni tot en met 31 juli" alleen sloeg op het contracteren van contractspelers, gingen de amateurs met het gehele com port over deze zaak was, dat de B.V.C. p!ex van voorgestelde wijzigingen door Amsterdam vrij uit ging en dat dan ook tegenover de B.V.C. Amsterdam geen maatregelen zijn genomen. Wan neer ik nu in het officieel orgaan de straf lees, die de heer D. Stoop is op gelegd, dan verwondert het mij, dat de B.V.C. Amsterdam nog steeds vrij uit gaat. Hiermede kan Ajax geen genoe gen nemen en zij zal, indien door uw bestuur niets gedaan wordt, op deze zaak terugkomen." Hij besloot: „Ajax vraagt geen mede lijden maar enkel en alleen rechtvaar digheid en samenwerking onder de meest mogelijke vriendschap". de sectie betaald voetbal akkoord- De gouden ere-pennlngen voor kampioenen van Nederland werden uit gereikt aan de voorzitters van Ajax (betaald voetbal), Maurits (zondag amateur voetbal) en Ter Leede (zater dagvoetbal). Het voorstel om het bestuur te mach tigen om een gedeelte van de straf rechtpleging in de K.N.V.B. over te dragen aan een zelfstandig college, werd op voorstel van mr. J. A. Heemstra aangehouden. Het bestuur zal deze ma terie nog eens bekijken en met een scherp omlijnd plan moeten komen. Voor deze bollenstreek-derby be stond zeer grote belangstelling. Onge veer 4.000 bezoekers omzoomden het Lisser Sportpark. Het is een span nende strijd geworden, waarin Lisse over het algemeen sterker was dan Concordia, dat in deze ontmoeting weinig gelegenheid kreeg tegen het enthousiaste Lisse haar spel te ont plooien. In het begin ontwikkelde zich een uitermate boeiende kamp met de De wedstrijd van LFC tegen DCV in Krimpen aan den IJssel, vertoon de twee geheel verschillende aspec ten. In de eerste helft speelden de Kanaries zeker een klasse beter dan DCV, doch in de tweede helft leek het wel of er twee 4e klasse-elftallen in het veld stonden. Voor LFC was deze tamme en bijna niet aan te kij ken tweede helft een voordeel, om dat zij reeds vóór de rust een veilige 3o voorsprong had weten te be halen en zich ging toeleggen op de verdediging. Doch waren er in de voorhoede van DCV enkele goede schutters geweest, dan was de rood zwarte ploeg zeker niet met zo'n ne derlaag naar huis gestuurd. Eerlijk gezegd was de 30 over winning van de Leidse ploeg wel iets geflatteerd, doch de Kanaries waren in de eerste helft sterk in de meer derheid en wisten van de geboden kansen dankbaar gebruik te maken. Na wat heen en weer getrap kwam LFC in de 5e minuut naar voren met een goede aanval, opgebouwd door W. v. Kampen en G. v. d. Heyden W. v. Kampen gaf de bal goed door raar midvoor Henk Heymans en met een fraai doelpunt opende hij de score: 01. Doch dit liet de DCV- ploeg niet op zich zitten. Men trok meteen fel ten aanval en bij ver schillende van deze aanvallen bleek wel duidelijk, dat de verdediging van LFC niet helemaal sloot en er dikwijls mooie kansen voor de voor hoede van DCV werden geschapen, doch d© goede schutter ontbrak. Tn de 22e minuut, nadat de rood-zwar- ten voor het merendeel op de speel- helft van LFC hadden geopereerd, kwam onverwacht een doelpunt aan de andere kant. Henk Heymans was de grondlegger van dit doelpunt, want met een prachtige voorzet stel de hij D. Franke in staat koppend nummer twee naast doelman v. Wij nen in het doel te koppen (02). Henk Heymans kon in de 38e minuut uit een goed opgebouwde aanval tus sen Aad HeymansW. v. Kampen nummer drie scoren, welk doelpunt werd gemaakt via de paal (03). Nog eenmaal voor rust kwam DCV gevaarlijk voor het doel van Selier, doch deze behoefde niet op te treden daar de rechtsbuiten van DCV de hem geboden kans verprutste door in het zijnet te schieten. In de tweede helft leek het, of beide elftallen zich bij deze uitslag zouden neerleggen. Het tempo en het spelpeil zakten aanmerkelijk, al leen de verdedigingen deden nog goed werk, waarin vooral bij LFC spil Tli. v. Kampen en bij DCV links back Haverkort uitblonken. In de 15e minuut moest D. Franke echter het veld verlaten wegens een bles sure; zijn plaats werd ingenomen door J. Hal. Een mooie kans kreeg W. v. Kampen in de 23e minuut, doch hij schoot tegen de keeper. Ook de rechtsbuiten van DCV, Noorlander, werd zo'n kans geboden, maar ook hli It on het doel niet vinden. Hierna kregen de rood-zwarten nog menigmaal opgelegde kansen om te scoren, doch het ontbrak in hun voorhoede aan schutters, zodat al de kansen op niets uitliepen en zij zelfs de eer niet konden redden. thuisclub het meest in de aanval. Het spel van Concordia was nogal nerveus en er volgden verschillende gevaar lijke momenten voor het Concordia- doel, die evenwel voor Lisse voorlo pig niets opleverder. Op zeer fortuin lijke wijze ontsnapte het Concordia- doel aan een doorboring, toen van Kesteren met een geweldig hard schot buiten het bereik van de doel man tegen de paal 6choot, terwijl kort daarna een hoge kopbal van dezelfde speler eveneens beter lot had ver diend. Lisse bleef sterker. Bij een te ruggespeelde bal redde de doelman van Concordia op zeer fraaie wijze door de bal, welke hem reeds was ge passeerd toch nog vlak voor de doel lijn weg te werken. Een doelpunt voor Lisse hing in de lucht en einde lijk vijf minuten voor de rust wist A. v. d. Zwet, hoewel zwaar gehinderd, met een goed gericht schot doelman v. Looy kansloos te passeren (1—4)). Ook na de hervatting werd er door beide ploegen enthousiast gestreden en reeds na 5 minuten had v_ Keste ren met een fraaie kopbal succe6 (20). De Concordia-aanvallen ble ven gevaarlijk en doelman Baak bleek weer in uitstekende vorm te zijn, daar hij menigmaal op resolute wijze in hachelijke situaties opluch ting bracht. Het meeste gevaar kwam steeds van de goed spelende v. Keste ren, die voordurend met zijn felle schoten en kopballen bijzonder actief was. Intussen zakte het spelpeil aan merkelijk, Lisse trok zich gaandeweg meer in verdediging, waardoor de Concordianen voor een moeilijke taak stonden om de hechte Lisse defensie te doorbreken. De laatste minuten had het spel niet veel meer te bete kenen en het einde kwam met een welverdiende zege voor Lisse, dat in alle opzichten beter spel dan haar te genstanders heeft vertoond. LAWNTENNIS OM DE KONING GUSTAAF-BEKER Finland leidt tegen Nederland Te Helsinki is een begin gemaakt met de tenniswedstrijd FinlandNederland voor de eerste ronde van het toumool om de Koning Oustaaf-beker. Na de eerste dag heeft Finland met 2—0 de leiding- De gedetailleerde resultaten waren: Reino Nyyssoenen versl. Wim Maris 60 62 6—2; Sakari Salo versl. Hans van Dalsum 61 62 6—2. Blauw Zwart heeft zich nog steeds niet hersteld van de inzinking, die de laatste weken de voetbalprestaties heeft beïnvloed. Ook gisteren weer heeft de club, op eigen terrein nog wel, een 1-3 nederlaag te verwerken gekregen tegen VFC dat toch beslist een niet zo erg veel sterkere tegen stander bleek. Maar de doelpunten en niet de krachtsverhouding in het veld beslissen de wedstrijd en doel punten maakte VFC er twee meer dan Blauw Zwart. De score werd na vijf minuten al door de bezoekers geopend met een verre kogel, die blijkbaar in de Was. senaarse aohteiihoede verkeerd be oordeeld werd en via het lichaam van keeper van Leeuwen tussen de pa len verdween (0-1). Daarna kwam de strijd in evenwicht. Blauw Zwart en VFC kregen om beurten nog en kele kansen, die echter geen punten opleverden. Na ruim een half uur spelen vergrootte VFC de voorsprong tot 0-2, toen een vrije schop enkele meters buiten het strafschopgebied over het muurtje van spelers heen in de uiterste hoek onder de lat ver dween. Ekele minuten na de rust werd het zelfs 0-2, wederom door een mis verstand in de Wassenaarse achter hoede. Nauwelijks 1 minuut later verkleinde Blauw Zwart de achter stand tot 1-3 dank z« een treffer van Jan Dekleermaeker. Het zag er ge ruime tijd naar uit, dat Blauw Zwart het verloren terrein zou gaan her winnen. Keer op keer kwam de voor hoede van de thuisclub gevaarlijk voor het VFC-doel, maar verschil lende goede kansen gingen door pech verloren en de stand bleef ongewij zigd. T.Y.B.B.—ROODENBURG 0—3. In een snelle en aantrekkelijke wedstrijd hebben beide ploegen spe ciaal voor rust alles gegeven wat mogelijk was, maar vonden de ver dedigingen te sterk voor de aanval. Van krachtsverschil bleek echter geen sprake en hoe goed er vaak werd gedomineerd, doelpunten ble ven uit Een fel schot van de Haar lemse midvoor werd door keeper Keereweer fraai over de lat gewerkt en nadat de corner slecht was geno men, trok Roodenburg direct ten aanval en uit een voorzet van Chouf- four werd het door van Groenin gen 01. De rust had onze stadgenoten goed gedaan en fel trok Roodenburg steeds ten aanval. Wel wist de TYBB-ach- terhoede goed in te grijpen maar uit een strafschop werd het door Gul demond toch 0—2. Opnieuw laaide de strijd fel op en hoewel TYBB al les op alles zette, hadden Polanen c.s. hierop toch steeds een passend antwoord, zodat geen tegenpunten kwamen. In de laatste minuten maak te Guldemond aan alle onzekerheid een einde en won Roodenburg ver diend met 03, hetgeen zeker een prachtig resultaat kan genoemd wor den. BODEGRAVEN TONEGIDO 1—0 Het is Bodegraven gisteren gelukt een kleine doch alleszins verdiende 1o overwinning te behalen op een uiterst fair spelend Tonegido. Dat deze overwinning verdiend was, zal zeker door niemand van de aanwe- zige toeschouwers betwist worden. Een groot gedeelte van deze wed strijd was Bodegraven iets sterker dan de bezoekers, doch door minder agressief spel van de voorhoede ble ven meerdere doelpunten uit, terwijl het een bijna onoverkomelijk strui kelblok vond in de zeer betrouwbare achterhoede van de gasten. Direct na het beginsignaal viel de thuisclub fel aan, maar zag geen kans hieruit te scoren. Jammer was het in deze periode dat Boelen na een keu rig aangegeven pass van Scheer kans zag om van enkele meters voor doel nog hoog over te schieten, terwijl een keihard schot van Scheer door de doelman der gasten gestopt werd. Na de thee even een heel ander spelbeeld, waarbij Tonegido de toon aangaf. Hoewel Bodegraven in deze periode de fout beging om het mid denveld prijs te geven, zagen ook de Voorburgers geen kans gevaarlijk te worden en bleven doelpunten uit. Gelukkig wist de thuisclub ziich weer onder deze druk vandaan te werken en kreeg daardoor weer een klein overwicht Hierin werd de doelman der gasten nog aleens op de proef gesteld en kreeg deze een enkele keer de hulp van deklat en staander. Het duurde dan ook tot 5 minuten voor het einde eer Bodegraven de kans kreeg om hun meerderheid in een doelpunt uit te drukken. Hol gaf een keurige pass aan Scheer waarvan deze dankbaar gebruik maakte en onhoudbaar doel pun te (10). Dat I werd ook het einde. BELGIë—FRANKRIJK 0—0. In een wedstrijd van de voorronden van het tournooi om het wereldkam- >ioenschap (groep 2 Europese zóne) nebben België en Frankrijk voor 68.000 toeschouwers gelijk gespeeld: 0—0. Hiermee heeft Frankrijk zich in de eindronde geplaatst. De eindstand in deze groep is; Frankrijk 4 3 1 0 7 194 België 4 2 115 16—11 IJsland 4 0 0 2 0 6—26 VAN DE ENGELSE VELDEN De kleine Johnny Berry, de voor waarts van Manchester United die de strafschoppen onberispelijk pleegt te nemen had deze zaterdag tegen West Bromwich Albion geen succes. Wel plaatste hij, toen zijn team te gen het einde van de wedstrijd een penalty kreeg toegewezen, de bal goed in de hoek, maar met een tij- gesprong wist Jimmy Sanders, de doelman van West Bromwich Albion, de bal van de lijn te grabbelen. Die „save" van Sanders maakte, dat West Bromwich een 4-3 zege op Manches ter United, het „team van de eeuw", kon behalen. Een overwinning die maakt dat de achterstand van West Bromwich op de leiders, Wolver hampton Wanderers, werd terugge bracht tot 2 punten. Manchester United, het befaamde team van Matt Busby, doet het maar erg matig. De league-kampioen die in het verleden seizoen slechts 6 van Het is met de overwinningen van Teylingen toch wel heel schaars ge steld. De oorzaak is wel hoofdzake lijk,, dat nog niet één wedstrijd is gespeeld waarin het elftal volledig kon uitkomen en de reserven niet in staat zijn de anderen te vervangen. Naar de cijfers zou men zeggen, dat de wedstrijd van gisteren een spel a van kat en muis is geweest, doch de iin lichtmasten rond het terrein rust ging in met een blanko stand, van phel^ea, om toch nog een glimp al bleek THB het laatste kwartier fa™r!^?n ""p"/ De wel beter te spelen. Van de eerste 1 voetballiefhebbers, helft valt niet veel anders te vermei- dle koortje hadden veroverd zui den dan dat beide elftallen zwak 59 overigens niet voldaan naar huis de 42 wedstrijden verloren, hebben in de nieuwe competitie, waarin nog slechts 14 wedstrijden zijn gespeeld al 5 nederlagen geleden. De „Busby babe's" staan thans op de vijfde plaats met 17 punten uit 14 wedstrij. den. De leider van de eerste divisie, Wol verhampton Wanderers, kwam in 'n uitwedstrijd tegen Newcastle United niet verder dan een gelijk spel, 1-1. Derek Mayers, dagewezen rechts buiten van Everton en thans speler voor Preston North end, heeft een buitengewoon goede wedstrijd ge speeld. Dank zij twee doelpunten van Mayers, won Preston met 3-1 van Everton, zijn oude club. Een spannend slot kreeg de wed strijd Manchester CityLuton Town. Het had er alle schijn van, dat Man chester City voor het eerst een thuis wedstrijd zou gaan verliezen. In de 88e minuut van de ontmoeting leide Xiuton Town met 2-0. Hoewel de rechtsback van Luton, de Ierse in ternationaal Dunne, in de tweede helft wegens een verwonding van het veld moest worden gedragen hiel den de gasten stand. Tot de 89e mi nuut Toen gebeurde het. De verde diging die 89 minuten doelpunten had weten te voorkomen, werd in die laatste minuut tweemaal gepasseerd. De meeste toeschouwers trok, hoe kon het anders, de Londense derby ChelseaArsenal. Duizenden sup porters konden geen toegangsbewij zen bemachtigen en velen klommen speelden, met beurtelings goede kan sen maar machteloze voorhoeden. AJleen de linksbuiten van THB was gevaarlijk, maar stopper Zoet wist de aanvallen wel te keren. Na de rust was het even anders THB kwam er beter in en haar aan vallen werden talrijker en gevaarlij ker, doch de keeper kon zijn doel nog schoon houden. Toch echter bij een aanval de kans werd waar ge nomen om Zoet te passeren kreeg men vrijspel en het schot dat volgde trof doel (1-0.). Dadelijk reageerde Teylingen fel, waarbij enkele aan zijn gegaan, want de teams kwamen niet verder dan een doelpuntloos ge lijk spel. Met 23 punten uit 15 wedstrijden voert Wolverhampton de ranglijst aan, West Bromwich staat met 21 punten op de tweede plaats. De derde plaats Is voor Everton, dat in 13 ont moetingen 18 punten vergaarde en de vierde voor Preston Northend, dat evenals Manchester United, 17 pun ten uit 14 wedstrijden heeft behaald. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Birmingham City— Bolton Wanderers 5-1; Burnley—As- w es v^den- ,1' een daarvan .ü3? 'on Villa 3-0; Chelsea-Arsenal 0-0; het Hoogmans (die nu voorspeelde)Manchester City-Luton Town 2-2; d'Ü 5^", k Van dJ ,k^So i"; Newcastle United-Wolverhampton schoot (1-1). Weer was het THB dat Wanderers M. Nottingham Forit- nu een kwartier achtereen Teylxn- Eigeel j.2 Portemouth-Leices- gen terug drong waarbij uit een der ter cit 0 Preston North E d_ aanvallen de linksbuiten keeper Le- Everton' 3-l; Sheffield Wednesday- feber voor d® tweede maal liet vis- Sunderland 3.3. Tottenham Hotspur sen (2-1). Vijf minuten later een voorzet van rechts waarbij de links buiten een hard schot inschoot (3-1). Men kreeg een omzetting in het Tey lingen elftal wat wel een verbetering was, althans de aanvallen werden talrijker, doch juist in de laatste 10 minuten was het toch THB, dat scoor de en er 4-1 van maakte. Hoewel Teylingen nog alle pogingen aan wendde de achterstand in te halen en sterk de meerdere was mocht het niet gelukken nog enig succes boeken. Tweede divisie: Bristol CityNotts County 3-1; Cardiff City-Lincoln City 3-2; Charlton AthleticFulham 2-2; Grimsby TownBlackburn Ro vers 3-4; Huddersfield Town—Shef field United 1-1; Leyton Orient- Swansea Town 5-1; LiverpoolBris tol Rovers 2-0; MiddlesbroughDer by County 3-2; Rotherham United te West Ham United 1-2; Stoke City Ipswich Town 5-1. Hoog bezoek bij Ajax-Amsterdam OOST-DUITSL.TS. SLOWAKIJE 1—4. In een wedstrijd van de voorron den van het wereldkampioenschap heeft Ts.-Slowakije met 4—1 van Oost-Duitsland gewonnen. De rust- stand was 3—1. Hiermee heeft Ts.- Slowakije zich in de eindronde ge plaatst. De eindstand in groep 4 van de Europese zóne luidt: 1. Ts.-Slow. 4 3 0 1 6 9—3 Wales 4 2 0 2 4 6—5 3. O:-Duitsland 4 1 0 3 2 5—12 Er was gistermiddag tussen de ruim 25.000 toeschouwers bij de hoofstedelijke derby Ajax-Amster dam een opvallende figuur. Even voordat de wedstrijd begon nam de president van de nationale handels bank van Saoedi Arabië, de heer Salem Ahmed Mahfooz, vergezeld van zijn secretaris plaats op het ge reserveerde gedeelte van de eretri bune. Normaal zou dat niet opvallen, maar de heer Mahfooz, een vrien- dely k man, die iedereen op de eer- i ste ry een hand gaf, droeg over zijn Europese kleding de typische Arabi sche hoofddoek, die hem het uiter lijk van een oosters vorst gaf, en dat was niet eens zoveel bezijden de waarheid, want de heer Mabfooz is een lid van de uitgebreide familie van koning Saoed. Zijn grote enthousiasme voor de voetbalsport liet de heer Mahfooz duidelijk blijken bij elk der zeven doelpunten, die hij staand met een naar Oosterse zede beheerst ap plausje begroette. De heer Mahfoo* is met een va* zijn mededirecteuren enige dagen in Nederland op doorreis na?r loonden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8