Gemeenteraad van Voorschoten besprak vele aktuele en lopende zaken Het onderhoud van overgenomen woningen zal Leiderdorp zwaar op de maag liggen weeckelykse CRonycke ZATERDAG 26 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 In langdurige z tting In een zeer lange raadsvergadering, die in Voorschoten gisteravond ge houden werd kwamen verschillende punten aan de orde, waarover uit voerig van gedachten gewisseld werd. De raad was niet geheel com pleet. De heren Lamboo en Bolle wa ren wegens ziekte verhinderd en de heer. Dekker wegens werkzaamheden elders. De ingekomen stukken en me dedelingen leverden niet veel stof tot spreken. De brandweer kreeg een pluim voor de behaalde resultaten in het af gelopen jaar en toegejuicht werd het, dat zij zich verder willen bekwamen. Dat b. en w. voorlopig niet met voor stellen zouden komen voor school zwemmen, kon niet direct de goed keuring wegdragen. Gesuggereerd werd andere wegen en mogelijkheden te onderzoeken desnoods op een andere basis, want deze tak van sport werd daardoor wel erg eenzijdig behandeld. Daarna kwa men enkele subsidievoorstellen aan de orde. De raad ging ermede accoord, dat het subsidie aan de stichting voor de voor en nazorg van geesteszieken in Zuid-Holland met een halve cent per inwoner zal worden verhoogd. De gemeentelijke subsidie voor het bij zonder ui.o. en voorbereidend hoger onderwijs zal verlaagd worden van 55.per leerling tot 15.per leerling, maar daar staat tegenover dat er een rijksregeling voor in de plaats getreden is. Deze regeling zal gelden voor 1956 en 1957, daarna zal het opnieuw worden bezien. Mede werking van de raad werd gevraagd! door de Ds. Fortgensschool voor de' aanschaffing van 10 leerlingensets en de school met de Bijbel vroeg om een stofzuiger. De raad maakte hier tegen geen bezwaar. Wijziging alg. ambtenarenregle ment. Dit behelsde dat het tot dan toe gelden voorschrift tot het ont slaan van de huwende ambtenares is komen te vervallen en de aanstel ling tot ambtenares van de gehuwde vrouw mogelijk is geworden. Arbeid voor de gehuwde vrouw. B. en w. stelden voor deze regeling ook voor de gemeente Voorschoten toepasselijk te verklaren. B. en w» is de mening toegedaan dat de primaire taak van de gehuwde vrouw ligt in het gezin en dat de vrijheid van ar beid buitenshuis van de gehuwde vrouw mistoestanden in het leven kan roepen. B. en w. zijn voorts van oor deel dat er omstandigheden denk baar zijn, dat de arbeid van de ge huwde vrouw niet schadelijk is voor het gezinsleven en zelfs de belangen van het gezin en daarmede die van de! gemeenschap kan dienen, b.v. jong gehuwden en moeders van gezinnen, die de kleine kinderen ontgroeid zijn. De beslissing of de gehuwde vrouw buitenshuis arbeid behoort te ver richten moet gezien worden als een persoonlijk recht van do echtgenoten. De K.V.P. en de Prot. Chr. fractie uitgezonderd dan de de wethouders van de beide fracties gaven hun stem niet aan dit voorstel. De heer Forta- nier (K.V.P. motiveerde dit door te zeggen, dat de taak van de gehuwde vrouw primair thuis hoort in het ge zin en pas in de tweede plaats bij de overheid. De gehuwde vrouw werkt reeds 40 uur in het gezin en daarnaast nog 40 uur buiten het gezin. Met 7 tegen 5 stemmen werd het voorstel aanvaard. De raad voteerde een bedrag van 16.000 voor de risicoverrekening bij de sportvelden, alsmede voor het ma ken van een cantine op de sportvel den. Uit de discussies bleek wel, dat de Ned. Heide Mij de sportvelden nog niet heeft opgeleverd, het werk is echter stopgezet. Het voorstel inzake de ingebruikgeving van de sportvel den zoals de toewijzing van de vel den aan de beide verenigingen de vergoeding voor de velden, het be heer over de cantine en de verhuur van rijwielstalling. Dit alles werd aanvaard zoals in het voorstel was gesteld. De Maatschappij van Toonkunst zal een subsidie ontvangen per leerling uit Voorschoten tot een bedrag van 24.00 per leerling, doch alleen voor het leerjaar 1957—1958. Daarna zal dit subsidie opnieuw aan de orde ge steld worden. De heer De Groot richt te zijn bezwaren niet tegen „Toon kunst" op zich, maar hij had alleen bezwaren tegen het voorstel. Hij zag hierin een achterstelling van de plaat selijke muziekleraren. Niet achterblijven. Voorts kan hij dit toch moeilijk als een subsidie voor de jeugd beschou wen, daar 25 van de leerlingen bo ven de 16 was en 7 zelfs boven de 21. De heer Fortanier had dezelfde be zwaren, rm.ar alleen het motief, dat Leiden jarenlang in het tekort had bijgedragen is aanleiding om hen nu niet alleen te laten staan. Daarbij zou hij graag zien, dat de met de gemeen te Leiden contact zou worden opge nomen om tot een verantwoorde op lossing te geraken. De bezwaren die thans in de raad zijn uitgesproken zouden daarbij ter sprake kunnen worden gebracht De heer Mol ver klaarde zich volkomen accoord met het voorstel. De heer De Groot zwichtte voor het argument, dat Voorschoten niet afzij dig kan blfjven het zou in zijn ver antwoording tekort schieten om dat Leiden in de afgelopen jaren de tekorten heeft betaald. Hij handhaaf de zijn bezwaren tegen de subsidie voor personen boven de 21 jaar. Aan de voorwaarden tot ingebruik geving van het Cultureel centrum en ook in de tarieven werd enige wij ziging aangebracht, waarmede de raad zich kon verenigen. De bebou wing van de Krimkade met een ze vental garages met uitrit op de Krim kade werd aanvaard. De heren Eij- sink Smeets en Fortanier hadden wel enige bezwaren tegen de procedure nl. de wijziging van het uitbreidings plan. Het voorstel van gedeeltelijke reparatie van het dak van de Kims- hoeve, zoals door b. en w. was voor gesteld, waarmede thans een bedrag van 5100. was gemoeid (in tegen stelling tot het aanvankelijk plan van algehele vernieuwing van het dak voor 8100, maar dat geen goedkeu ring kon verkrijgen van G. S.) werd door de raad aangenomen. De hoofdschotel. Thans kwam aan de orde een wij ziging van de bezoldigingsregeling 1954. Verbetering van de salarisrege ling voor topfunctionarissen in de ge meente overeenkomstig de Rijksre geling. Dit was gisteravond de hoofd schotel van de raad. Zeer uitvoerig werd hierover ge sproken, een motie werd ingediend door de PvdA-fractie, naderhand te ruggenomen, toen men elkaar gevon den had in een gezamenlijk schrijven, dat van b. en w. uit aan de minister gestuurd zou worden. Hierin zou ver zocht worden of de minister ook maatregelen zou treffen voor de in komenspositie voor ambtenaren van de midden- en lagere orde. Deze ma terie werd uit en te na besproken Dit onderwerp vormt in regerings kringen reeds een moeilijke zaak, in het bedrijfsleven niet minder en is thans ook aan de orde voor de ge meente-ambtenaren. De geldelijke transactie met de er ven Hooymans en de heer P. Hooy- mans in verband met de aankoop van gronden werd door de raad z.h.st. aangenomen. Hel bouwplan voor 36 etagewoningen, dat de gemeente be- steksklaar wil laten maken bij het ar chitectenbureau ir. H. var Oerle en J. Schrama kreeg de goedkeuring. De heer Mol deed hierbij enige sugges ties in het grote geheel. Hij infor meerde of in dit plan ook winkels waren opgenomen. Bejaardenwoningen. De kwestie van de winkels is op genomen met midie .stands organisa ties en de bejaardenwoningen zal het college nader bezien. Aan de agenda werd nog toege voegd een voorstel tot het aangaan van een geldlening ter financiering van de bouw van de kleedgelegenhe den op het sportpark. De aanbeste ding van de bouw /an deze gebou wen voor een bedrag van 20.855.— was niet afgekomen, omdat de nodige vaste financieringsmiddelen niet kon den worden verkregen. De Pensioenraad is beieid een 40- jarige vaste lening te verstrekken tot een bedrag van 21.000.—. In ver band met de huidige ontwikkeling van de rentestand wil men zich nog niet vastlegger op het rentepercen tage. Uiterlijk 1 april zal hierover be slist worden. De raad aanvaardde de lening. De heer Eijsink Smeets vroeg in de rondvraag aandacht voor de be planting nabij het Dierenparkje. Het jonge groen en d^ aanplant worden daar voortdurend vernield. De ouders en vooral de groteren worden ver zocht hier op toe te zien en zonodig op te treden. De heer v. d. Hulst in formeerde naar de afsluiting van het rijwielpad met bomen bij de over gang Rijndijk. Rijkswaterstaat zal ook op het fietspad bomen plaatsen. Wanneer is onbekend. Medische Zondagsdienst. De me dische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde waar genomen door dr F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 2493. Voor de zus ter gezondheidscentrum, Wijngaar denlaan 1. Tel. 2177. RECHTZAKEN LOODDIEFSTALAFFAIRE Voor de Haagse politierechter waren gedagvaard een Leidse tim merman, die echter niet verschenen was, een 26-jarige timmerman uit Hazerswoude en een 41-jarige tim merman uit Leiderdorp. Zij hadden samen lood weggenomen toen zij werkten bij de N.V. De Jongs Ma chinefabriek te Zoeterwoude aan de Hoge Rijndijk. Dit lood hadden zij verkocht aan een opkoper. De officier van Justitie geloofde wel, dat in onnadenkendheid was gehandeld. De een durfde voor de ander niet achter te blijven. Hij vorderde tegen de Leiderdorper, die al meer vonnissen op zyn naam had staan, 50 boete of 10 dagen en een maand gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de Prot. Ghr. reclas sering voor de tijd van twee jaar Tegen de Leidse timmerman, die een blanco strafregister had, werd f 30 boete of zes dagen geëist en twee weken voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en twee jaar toezicht van de Prot. Reclassering. Tegen de man van Hazerswoude werd 40 boete of acht dagen gevorderd. De twee laatsten werden conform de eis veroordeeld en voor de Leider dorper luidde het vonnis: f 30 boete of zes dagen en een maand voor waardelijk, drie jaar proeftijd en twee jaar toezicht. Er was nog een vierde man bij de zaak betrokken, een timmerman uit Zoeterwoude, die veroordeeld werd tot f 40 boete of 8 dagen. De gemeenteraad van Leiderdorp Aanbod voor geldlening In de gisteravond gehouden raads vergadering, onder leiding van bur gemeester K. van Diepeningen, heeft bet college van b. en w. de raad de begroting voor 1958 aangeboden. Deze begroting vertoont voor de ge wone dienst 'n tekort van 205.732,55 en voor de kapitaaldienst van 2.023.105,11. De saldi der bedrijfs- begrotingen zijn in de gemeentebe groting opgenomen. B. en w. stellen zich voor, binnen kort een voorwoord bij de begroting te geven waar zij uitvoerig op de oorzaken van het tekort zullen in gaan. Ingekomen is o.a. de goedkeuring van Ged. St. voor het aangaan van een kasgeldlening bij de rijkspost spaarbank. Voorts deelde de voorz. mede dat, naar aanleiding van de vraag van de heer Boot betreffende verbetering van de Willem Vron- kenlaan, de enige mogelijkheid voor verbetering op het ogenblik is, de kuilen met grind op te vullen; be strating is in verband met de hui dige financiële omstandigheden niet mogelijk. De verkoop van gronden uit com plex V van het grondbedrijf zoals b. en w. dit aan de raad voorstelden werd z. h. st. aangenomen. Slechts merkte de heer Nievaart op, dat het vermoedelijk aanbeveling verdiende ter voorkoming van vergissingen de verkochte percelen wat vlugger te laten opmeten De voorz. zei dit in het college van b. en w. in over weging te zullen geven. Z. h. st. werd ook besloten de ge vraagde medewerking voor het stich ten van een r.-k. kleuterschool te verlenen. Tot leden var de begrotingscom missie werden gekozen de heren E. J. Veldhuyzen, voorz., J. Nievaart en J. Boot. De raad kon zich ook ver enigen met de ontwerpbesluiten van Ged. St. inzake de herziening van de jaarwedden van secretarissen en ont vangers. Deze besluiten hebben, na goedkeuring door de Kroon, een te rugwerkende kracht tot 1 septem ber 1956. Na toelichting door de voorz.. naar aanleiding van enkele vragen uit de raad, werd besloten het jachtrecht van de zandput in de Kalkpolder te verlenen aan de heer Chr. Hendrik- sen te Zoeterwoude. De pacht geldt voor drie jaar tegen een pachtprijs van 25,per jaar. Onderhoud woningen Van Leeuwenpark. Door overname van de woning bouwvereniging „Dorpsbelang" is de gemeente eigenaar van deze 24 hui zen geworden. Aan deze woningen was sinds geruime tijd geen onder houd geschied waardoor deze huizen in een dusdanige staat verkeren dat een aanzienlijk bedrag gemoeid is om deze woningen weer in goede staat te brengen. De globaal geraamde kosten bedragen plm. 100.000. Na onderhoud met de heren Oudshoorn van de provinciale directie en de heer Wils van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, deelden deze mede, dat geen rijks bijdrage in de verbeter ingskosten zou worden verleend omdat de res tauratie niet verantwoord is en de kosten niet door huruverhoging kun nen worden gedekt. De gemeente diende zich alleen te beperken tot het achterstallige onder houd. Hiermede is echter nog een bedrag gemoeid van 24.000,— zijn de 1000,per woning. De hier voor benodigde lening mag echter pas worden afgelost na aflossing van de lopende rijksleningen hetgeen in 1965 het geval is. Door rente enz. is het bedrag van 24.000,— echter dan opgelopen tot pl.m. f 35.000,— Het sprak vanzelf dat de raad zich weinig ingenomen voelde met deze gang van zaken. Anderzijds wilde zij de bewoners Het nieuws, schoon min, was deese weeck verscheyden. 't Was om te huylen soms, maer oock om te verblyden, so gaet het in het leeven op end' neer, by U, by my, by and'ren eevenseer. Met lach j ens end' een traen, so vliedt het leeven voort; behalve blyde lach wordt wanklanck mêe gehoord. Waer weynigh wanklanck was, dat was in 't Rhynsche land van Alphen waer dees weeck de feestvaen wierd geplant voor 't huys van Markman en syn gaede Pouw, die vyff en vyfftich jaeren langh in hou en trou het leeven ginghen door. Het wasser feest geblaesen soals wy deese weeck in onse „Leydse" laesen. 't Is nogh geen diaemant, maer meerder wèl dan goud, so juyst er tusschen in. 't Beweeren sy niet boud als nu reeds diaemanten flonckerstraelen om 't hoofd van dit eerweerdigh bruydspaer praelen, want vyff en vyfftich jaeren segghen dat. Een suyv're diaemant in 't puurste goud gevat. In Oeghstgheest, jae daer heyt het schril gekloncken, van auto's op elkaer so datter haest de voncken van spronghen uyt. Wel meer dan twintich keer was 't boum en bots van hoplae en nogh meer. Het leeckent op die wegh een hexenkermis en wis en seecker hebbe ick 't niet ver mis of 't was een kermis sonder f eestgel uyden, wylder so veele waegens 't daer verbruyden en plofften met s'n allen op elkaer vol deuck en schram. Geluckkigh maer dat by sulck „treffende" gebeuren geen menschenleevens waeren te betreuren. En Roeloff Aerends Veen heyt oock wat in 't vooruytsicht wyl vijff en dertigh jaer geleên de „Omgangh" wierd gesticht, de Stille Ommegangh naer Aemstels heil'ghe steede. Veel Veensche mannen liepen jaerlyx meede tot huld'en vreughdevol' gedachtenis van 't wonder dat daer langh geleên gewrochten is. Nu isset feest, maer of dat stil sal weesen? 'k Geloof het nauwelyx Ick denck we sullen leesen dat met veel praets en sangh het feyt sal syn gevoerd, dat men daer in de Veen de boel wel weer verciert. Waerom oock niet? Het ryeke Roomsche leeven weet naest gepaste stilt' gepaste pret te geeven. Dus gaet het leeven door, och laet het maer syn gangh gaen al isset dan oock veel met vallen en met opstaen. Het vallen doet soms pyn, het opstaen dickwyls oock. Veel goede voorneemens vervlieghen tóch in roock, laet ons daer niet veel woorden aen verspillen, het leeven is, wat w'er van maecken willen. Het gaet so vlieghensvlugh, 't is haest niet by te loopen; mee moet ick toch en wil alleenigh hoopen dat het nogh heel lang duurt. Het is nogh niet so slecht, uyteyndelyck kom je wel erghens toch terecht. Solangh in yedere weeck nogh eenen sondagh is dan gaet ons aerdsch bestaen, hoe mal oock. nogh niet mis. WILLEM VAN HORSTENDAEL. niet de dupe laten worden van uit stel of een hernieuwde poging bij het Rijk die ook weer geruime tijd zou vergen voor er een beslissing afkwam. Na langdurige bespreking werd tenslotte, daar de raad geen andere mogelijkheid zag, het voorstel van b. en w. t.w. uitvoeren van het achterstallig onderhoud, zij het pode. aanvaard. Door bemiddeling van een inwoner hebben b. en w. een aanbod ontvan gen tot het aangaan van een kasgeld iening van 16.000,voor de tijd van 1 jaar. Hiervoor kan goedkeu ring verkregen worden, mits het geld niet gebruikt wordt voor nieuwe ka pitaalsuitgaven. B. en w. stellen voor deze lening te aanvaarden daar dit de gemeente rentevoordeel oplevert en het debetsaldo bij de Bank voor Ned Gemeenten kan worden ver laagd. De raad bleek van hetzelfde gevoelen. In de rondvraag herinnerde de heer Veldhuyzen aan een vraag be treffende de uitgaven van de ge meente-verordening en de heer Nie vaart vestigde de aandacht op enkele huizenblokken in het Zijlkwartier waarvan de brandgangen en schuren soms blank staan. Jaarvergadering Harmoniekapel. Het was de tweede jaarvergadering van de Harmonie in Leiderdorp en in zijn openingswoord sprak de voorzit ter de hoop uit dat de goede samen werking zou blijven voortbestaan. Het kassaldo, zoals bleek uit het jaarverslag, bedroeg 11,22, hetgeen nu niet bepaald rooskleurig genoemd kan worden. Het jaarverslag van de secretaris meldde tal van activiteiten. Het ledental bleef constant zodat propaganda gewenst is. Bij de be stuursverkiezing werd de heer Spaar garen gekozen tot voorzitter, de heer Geerlof tot secretaris en de heer De Ruiter tot tweede penningmeester. De voorz. drong aan op ieders me dewerking voor de in februari te houden bazar zodat deze ten volle zou slagen, zulks ter versteviging van de kas. N.O.V.I.B.-comité. Alhier werd opgericht een N.O.V.I.B.-comité. De te houden collecte zal plaats hebben op zaterdag 23 november a.s. HAZERSWOUDE ONTSLAG WEGENS PRODUKTIE- VERMINDERING Door het gebrek aan orders van de kant van de bouwnijverheid, welke door de bestedingsbeperking zwaar is getroffen en waarmede de fabriek ten nauwste is verbonden, heeft de directie van De Jong's Machinefa briek aan de Rijndijk zich genood zaakt gezien 20 man personeel met ingang van vandaag te ontslaan De fabriek heeft haar produktie moeten verminderen. TER AAR Nooit Gedacht Uitslagen van de gespeelde dam-wedstrijden voor de onderlinge borden-competitie door Nooit Gedacht: W. SnaterseJ. v. d. Starren 2—0; W. v d Starren R I Lubbers 2—0; J. Resemer—W van Vliet 0—2; H. Aaftink—W. Esveldt Azn 11. SeCefaantjeó EL 2 Voor direct gevraagd: flinke zelfst. juffrouw of werkster, voor 2 a 3 dagen per week of halve dagen voorzien van goede getui gen. Tel. 22657. na 7.30 u. 2 De Boer's Zelfbedie ning, Haarl.straat 164166 vraagt flinke meisjes 15 16 jaar. 2 Welke juffrouw of we duwe, kinderen geen be zwaar. wil de taak van vrouw cn moeder op zich nemen bij r.k. weduw naar. 51 jaar. met 3 school gaande kinderen. Werk man, omgeving Aalsmeer. Br. onder no. 1828 bur. v. d. blad. 2 Jongeman, 21 jr., opl. gymn. B, typen, i.b.v. rij- bew. B.E.. zoekt werk voor halve dagen. Br. onder no. 5639 bur. v. d. blad. 2 Gevraagd een huishou delijke hulp om een moe der voor een maand te vervangen, wegens opna me in ziekenhuis. Brieven onder no. 1864 bur. v. d. bl. 2 Biedt zich aan: r.k. bakkersbediende, 18 jaar. Omgeving Leiden. Br. on der no. 25 aan R. Paauw. Kantoorboekhandel. Roe lof arends veen. Gevraagd, wegens dienstplicht der tegen woordige. een r.k. boeren knecht of -knechtje tegen 1 dec. of later bij C. G. v. Leeuwen, Uiterdijk 2. Zoe terwoude. 2 Terstond gevraagd een flinke bakkersknecht bij: Van Out's bakkerijen. Ha zerswoude (Dorp). Dorps straat 169. 2 Uitgeverij biedt stu denten (mann. of vr.) on der gunstige voorwaarden functie in haar verkoop apparaat aan. Br. onder no. 1816 bur. v. d. blad. 2 Er biedt zich aan een net meisje voor twee da gen per week, dinsdag en donderdag, liefst in Lei den. Br. onder no. 1862 bur. v. d. blad. 2 B.z.a. net r.k. meisje, 18 jaar, v.g.g.v. als kinder verzorgster. Br. onder no. 5642 bur. v. d. blad. 2 Alleenstaande vrouw, 46 jaar, biedt zich aan als hulp in de huishouding voor dag en nacht, te Lei den. v.g.g.v. Stadhouders laan 2. tel. 22162. 2 B.z.a. net r.k. meisje, 18 jaar, v.g.g.v. in winkel. Ongeacht welke branche. Br. onder no. 5642 bur. v. d. blad. AANGEBODEN 2 Wist U dat? Voor koor of huur van alle sierteelt- vergunningen ook bedrij ven of land is het adres: J Elstgeest Roelofarends- veen tel 291 K 1713 2 Kolenkitten ƒ1.98. He den weer grote voorraad ontvangen. Prachtig acht kantig model, extra grote maat, diepglanzend zwart gemoffeld. Voor deze prijs koopt U alleen bij: Ï.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 2 Accordeon, gitaar, mandoline banjo trompet, sax. klaiinet en drumcur sus. Instrument Jirect mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pre pectus. Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat 5 tel. 24358. 2 De Knittax breit in enkele uren. wat anders wekenlang moest duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht pa tent en ontelbare natro nen. Inlichtingen Van der Spek Haarlemmerstr 196a Leiden, tel K 1710—23214 2 Rolfilro of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zij de rolfilm- en flitslampjes automaat van fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. 2 Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinderrii wielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A Grimbergen Dubbelebuurt 11 Riins- burg. tel K 1718—2667 2 Probeer en ondervind Dat fotowerk van Pijl het wint. A A. Piil. Haarlem merstraat 108. Leiden 2 In een dag uw oude matras als nieuw terug, maar. dan alleen bij Jan Vonk, matrassenmakerij— stoffeerderij. Haarlemmer straat 81, Leiden, Tele foon 22580. 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Roovackers ep naaima chines een begrip orima kwaliteit voordelig, vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn Naai machinehandel Roovackers Leemanstraat 31. Leiden tel 31324 2 Moeilijkheden met uw accu? Dar. eerst naai de accu-spocialist die U gra tis zal adviseren Het adres: Accu-Service Groe nen. Nieuwe Rijn 106 tel 23140 Leiden 2 Schrijfmachines: enke le zeer mooie ..Remington" schrijfmachines aangebo den, met normale en brede wagens. Prijzen van 79. tot 165.-. Volledige garan tie. Bezichtiging tot 's av. 10 uur. Resedastr. 2. Lei derdorp, tel. 24191. ST Pako-prints. Het foto succes van dit jaar: ver grote afdrukken 7x7 en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent 9x13 25 cent. Fotoreoort Fotoh N v. d Horst Doe- Steeds de eerste met het nieuwste! 2 Dames polshorloges. Edel-double 17 st Anker onbr veer. schokvrij (In- cabloc). In de onovertrof fen EWE- Anker kwaliteit Geen f79.50 slechts f 57 50 .De Goedkopere Zaak" S v. d. Water en Zn Haar lemmerstraat 207. 3? c.v. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen K 1713- 487 in Groen ten teeltver gunningen en Sierteelt vergunningen. 3? Amerikaans grenen binten. Aangeboden grote partij Amerikaans grenen binten, lengte tot 14.30 m. 28,/4xll,/7 en 24V4x9«X cm. Te bevragen op het sloopwerk Tieleman en Dros. Hooigracht. Leiden. Fa. H. de Bolster. 3? Te koop: een prima Duitse piano mahoniekleur A. N. de Jong, Voorstr. 42, Noordwijk. tel. 2044. 3? Alt op de Mare. Moby- lette 80.—. 110.— 130, Dames Berinirijw. 110. Heren 85.Losse motor 70.idem Vicky 50. Moskquito 140.Batavus Bilinet 150.Spartamo- tor 125 c.c. 100.—. 98 Sachs 125. 3? Alt op de Mare. Heren rijw. remnaaf. verl. 35. Lage Fongers 75.idem normaal 75.Balako 75.„Geëmailleerd" Nel son 135.Record, drie gang 140.Dames sport 125.Batavus tweegang zonder verlichting 147.50. 3? Alt op de Mare. Heren rijw. trommelnaaf. verl. Hoge Fongers, driegang 95.„Geëmailleerd" Ja ger 140.Diamant Paris driegang 185.Super sport. groen/grijs, knijp- remmen. iriegang 180: 2 Aangeboden zonnige eestoffeerde kamer met stromend water op nette stand in Oegstgeest. Brie ven onder no. 5655 bur. v. d. blad. 3? Chique bankstellen, di rect van fabrikant aan oarticulier. als model ge diend, 550.—, 695.—. ƒ750.—, 875.—. 975.—. Gebogen modellen. Te zien: zaterdag, zondag tot en met donderdag, ook 's avonds. Nieuwe Park laan 115. 's Gravenhage, telefoon 55.16.80. 3? Heren studenten grote Dartii bureaus voor weinie centen Kasten ameuble menten klonstertafpls Mechels buffet, gr. en kl tafels, eiken ledikanten spiralen, litsiumeaux sa lam kachels, pijnen, elle bogen kinderwagens enz Pluvm Hogewoerd. koop4 •nboedels. Tel. 21266. 3? Alle soorten hout, tri plex board, enz enz Oude Herengracht 21 (blauwe deuren) Troost Haven 14 Leiden tel 21664 3? Aangeboden: Bloemis terij A- en B-vergunning 300 beste eenruiters. J Elstgeest. Roelofarends veen. Tel. K 1713—291. T VW zig-zag naaimach van de Victoria'- Werk» A G Neurenberg Did sinds 1886 en de Carsor als gewone huishoud naai machine lopen soepel en eeluidloos! Uw adres Roovackers Leemanstraa» 31 Leiden tel 31324 2 Ter overname aange boden nylon kant tule trouwjapon met 2 onder rokken. kapje met 3 mtr geborduurde tule sluier: driekwart handschoenen en tasje, maat 44. Van der Holst. Mussenbrockstraat 19. Leiden. Tel. 22793. 2 Wasmachines 395. met sneldroger merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me- Enkele beschadigde machines belangrijk goed koper. Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48, Noordwijk Zee weg 1, Katwijk/Zee. 2 Opel Rekord 1957 te huui zonder chauffeur tevent nieuwste Ford Con sul beiden met radio, en Morris Minor Alléén nieuw materiaal billijk ta nef Stipdonk Hoogl Kerkgracht 30 tel 31608 3T 1958. de nieuwe Solex, direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, nog krachtiger. Gebr. Huisman Hogewoerd 66-68. Eigen financiering. Tel. 31292. 2 Brandhout. Aangebo den grote partijen brand hout. Te bevragen od het sloopwerk Tieleman en Dros. Hooigracht Leiden Fa. H. de Bolster. Sloop en handelsbedrijf. 2 H.H. Gladiolenkwekers Laat uw gladiolen kralen bii ons machinaal schoon maken, drogen en tot het voorjaar bewaren in een goed ingerichte schuur. F C. J. P. Huvts Riinsbnr eerweg 32 Voorhout. 2 Oude kastjes, blaas balg kuifkast, gaskachel open haard, mooi schilder stuk van v. d. Nat: eiker kabinet met pilaren en ko perwerk: ladekastie' fraa; Mechels dressoir en bu reau ministre met leeu wenkopnen. W. F Koore man. Nieuwe Rijn 9. t.o V. en D.. tel. 23261. 2 Kinderriiwielen f25. goedkoper. Door aankoop van enorme partij kinder riiwielen. jongens en meisjes, met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans 1 56.alleen con tant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2. Leiden: Kerkstr. 48, Noordwijk: Zeeweg 1. Katwijk/Zee. 2 Schuimrubber schuim- plastic kunstiedex plastic in alle maten ."omoieie be kledingen. auti-hoezen. kappen nvama's asbakjes zonnekleppen bloemvaas les spiegels kaplak rub- bermaties nchtrunbers vloermatten sloten enz Autobekledern Van Kunk Morsstraat 46 Tel 30552. Leiden 2 Aangeboden: heren fiets f 37 50; heren sport- fiets 48- 2 dames sport- riiwielen f45 en f60" ion eens soortfiets voer j4 jaar f50- transportfiets f50. v. d. Mev. Maredijk 159. Lei den. 2 Jonge hennen, aan en tegen de leg. Alleen eerste klas dieren geneeen tegen de hoogste waarde oude kippen in te ruilen bii: Piet v d Burg. Hoender- bedrijf Vlashoven 83. Noord wiikerhout. 2 Waalstenen. Aangebo den grote partijen hand- vormwaalstenen en riin- vormsteen. Te bevragen Fa. H. de Bolster. Overrijn 8. Leiden. Sloop- en Han delsbedrijf. tel. K 1710— 23502—22156. 2 Veren bedden. In mo derne kleuren in drie de len (niet te schudden, zacht warm en gezond). Ook veren per kg. ver krijgbaar. Bedden over- stoppen of bijvullen. Piet v. d. Burg. Vlashoven 83. Noordwiikerhout. ADVERTEERT IN DIT BLAD

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9