Kleuter maakte ontdekkingsreis Vergiftigingen in Barneveld Qaed kapmetfi aan de pa%temetüawè%& TIP VAN BOOTZ Wegpiraat ingerekend DE DODENRIT VRIJDAG 25 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Minister blijft prijzen stabiliseren Gisteren is in het departement van economische zaken te 's-Gravenhage een bespreking gehouden tussen de minister van economische zaken en vertegenwoordigers van de industrie, de groothandel, de Nederlandse ver bruikscoöperaties en de middenstand, alsmede vertegenwoordigers van de werknemers. De minister heeft tijdens deze be spreking de noodzaak betoogd van een voortzetting van het prijsstabili- satiebeleid, waarbij het accent onder de huidige omstandigheden, gezien bepaalde prijsdalingen op de inter nationale grondstoffenmarkten, veel meer dan in het verleden het geval was, dient te vallen op het doorvoe ren van prijsverlagingen daar waar dit mogelijk is. In het bijzonder legde de minister er daarbij de nadruk op, dat, waar hij in het verleden akkoord is gegaan met een doorberekening in de eindprijzen van prijsstijgingen van de grondstoffen, hij er van uit gaat, dat prijsdalingen van de grond stoffen nu ook onverkort in een prijs daling van het eindprodukt tot uit drukking zullen worden gebracht. Evenals vorige jaren heeft de mi nister de steun van het bedrijfsleven gevraagd voor het door hem in deze geest gevoerde prijsbeleid. De vertegenwoordigers van de on dernemers hebben hun instemming betuigd met het in deze zin te voe ren prijsbeleid. Gezien de van be drijfstak tot bedrijfstak verschillen de situatie, is besloten, dat over de concrete uitwerking van dit beleid met afzonderlijke sectoren van het bedrijfsleven, of afzonderlijke be drijfstakken, nog nader overleg zal worden gepleegd. Produktschap Zuivel Spoelplicht flessen niet af te dwingen Hoewel de melkhandel graag ver strekkende maatregelen zou nemen teneinde gebruikte melkflessen schoon en hield een heel dorp wakker Een MTS-er uit Haaften, die gis termorgen om halfzeven met de trein aan de fabrieken terug te ontvangen,naar Den Bosch moest, heeft een eind heeft het Productschap Zuivel gister- gemaakt aan de angstige spanning, morgen op grond van twee argumen-1 die de afgelopen nacht in het rivier Aetherklanken TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 17.0017.30 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.1522.00 Gevar. progr. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Ge wijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig?, progr. voor oudere mensen. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Promenade-ork. en koor. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nieuws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespreking. 14.50 Gram. 14.55 Amateursprogram. 15.15 Kron. v. let teren en kunsten. 15.50 Amateurspro gram. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 Gre goriaanse zang. 17.20 Dansmuz. 17.40 Lichte muz. 18.00 Journ. weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Pari. overz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.: At lantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het At lantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Omr. ork. en soliste. 20.10 Licht baken, caus. 20.25 Act. 20.40 Gevar. progr. 22.10 Lichte muz. 22.25 Wij lui den de zondag in. Daarna: Avondge bed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.25—24.00 Nouveau- té's. HILVERSUM H. 298 M. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.0C Nws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: i0.20 Lichte muz. 10.50 Buitenl. overz. 11.05 De familie Door snee. 11.35 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Hammondorgelspel. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Nieuwe gram .15.00 Boekenwijsheid. 15.20 Koorzang. 15.40 Van de wieg tot het graf. 15.55 Omr. ork. en solist. 16.40 Is de maat vol?, caus. 16.50 Lichte muz. 17.10 Amateursprogr. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.50 Klaar?Over!, klankb. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wfj heen 20.13 Gevar. progr. 21.45 Klaver Vier. 22.15 Soc. comm. 22.30 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. ten besloten zich niet te wagen aan het instellen van een schoonmaak- plicht. „De geest voor een dergelijke pro. gressieve gedachte is nog niet rijp en gewacht moet worden, totdat er een gunstiger wind waait" en „Het produktschap moet geen verordenin. gen vaststellen waarvan de naleving niet kan worden afgedwongen". Wel werd besloten technisch ad vies te vragen over een siliconenbe- handeling van melkflessen, waardoor het reinigen van melkflessen wordt vergemakkelijkt. Deze methode wordt reeds enige tijd in verschillende zui- verbedrijven toegepast maar er blij ken ook een aantal bezwaren aan te kleven. Oorzaak: paralyfus De vergiftigingsverschijnselen, die zich de afgelopen dagen te Barneveld hebben voorgedaan, zijn het gevolg geweest van besmetting met paraty- fus bacillen. De slachtoffers, ongeveer 15 a 20 personen, hebben namelijk gegeten van hoofdkaas en worst, die met deze bacillen waren besmet. De bron is gevonden en verdere uit breiding van de vergifigingen is niet te verwachten. Het onderzoek is nog niet afgelopen, dit zal nog wel een paar dagen duren, want de verschil lende delen van het bewuste varken zijn momenteel voor onderzoek in Utrecht bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid. De mogelijkheid bestaat, dat de paratyfus bacillen af komstig zijn van de mensen, die deze worst en hoofdkaas hebben bereid en hierdoor deze bacillen op het vlees hebben overgebracht. Het is echter ook mogelijk, dat de vleeskeuringsdienst te Barneveld iets over het hoofd heeft gezien. Maar er is helemaal nog geen spra ke van schuld, vergissing of nalatig heid. Het onderzoek zal dit moeten uitwijzen. Ook de veeartsenij kundige dienst te Epe heeft een onderzoek in gesteld. Resultaten hiervan zijn nog niet bekend. ZELFBEDIENING IN DE MODE. Op 1 januari 1957 waren er 524 zelfbedieningsbedrijven in ons land, met dit aantal behoort Nederland tot de middengroep van Europese landen, waar het zelfbedieningssysteem tot ontwikkeling is gebracht. Dit blijkt uit het rapport, dat het economisch instituut voor de middenstand dezer dagen in samenwerking met het se cretariaat van de vereniging van zelf bedieningsbedrijven heeft uitge bracht. Het rapport zal onderwerp van discussie zijn op het zelfbedie- ningscongres van de V.Z.B., dat dins dag 29 oktober in Musis Sacrum te Arnhem wordt gehouden. Uit het rapport blijkt voorts, dat van de 524 zelfbedieningsbedrijven welke ons land op 1 januari 1957 tel de, 326 werden geëxploiteerd door zelfstandige ondernemers, 180 door grootwinkelbedrijven en 18 door coö peraties. Gedurende de laatste jaren nam het aantal zelfbedienings-bedrijven in Nederland ieder jaar met rond 50 pet. toe. Verwacht wordt dat dit aan tal in de toekomst in sterke mate zal blijven stijgen. Er zijn er in ons land nu reeds meer dan 600. dorp Haaften heeft geheerst om een driejarig zoontje van de familie Van Veldhoven, dat 's avonds niet meer thuis was gekomen. Hij kwam het jochie ergens op de hoge Waaldijk tegen, waar het rustig had liggen slapen. Door sirenes waren tegen donker gisteravond de brandweer, de B.B. en een groot aantal dorpsbewoners bijeengeroepen, nadat de vader van het jongetje van de vermissing aan gifte had gedaan. Men vreesde, dat het kind in de uiterwaarden ver dwaald was geraakt, die doorsneden worden door talloze tochten en slo ten, bij het licht van autolampen en schijnwerpers van landbouwtrekkers is de hele nacht gezocht, totdat de MTS-er het jongetje op de dijk zag. De dokter heeft vastgesteld, dat het knaapje, dat gelukkig nogal warm was aangekleed, geen schadelijke ge volgen van zijn avontuur in de nacht heeft ondervonden. In Haaften zul len gisteravond heel wat mensen een uurtje vroeger naar bed gegaan zijn. MééR FRUIT TE VERWACHTEN Op de jaarvergadering van de groothandel in verse zuidvruchten die gistermiddag in het Kurhaus te Scheveningen is gehouden, heeft de voorzitter de verwachting uitgespro ken dat binnen niet al te lange tijd een belangrijke verlichting op de fruitmarkt te verwachten is door de aanvoer van grote kwantums sinaas appelen en ook van appelen en pe ren. In bijna alle productielanden van citrusfruit is een redelijk goede oogst terwijl de betalingsmogelijkhe den geen belemmering voor de im port behoeven te betekenen. Verwachtten we in de achterlig gende jaren veelal vanaf medio no vember uitsluitend of in hoofdzaak Spaanse sinaasappelen en iets later de Jaffa's, dit seizoen zal het assor timent stellig worden uitgebreid met Marokkaanse, Mexicaanse, Californi- sche en Florida sinaasappelen, aldus de voorz. Tevens is aan de bevoegde instan ties het verzoek gericht om, evenals dat in West-Duitsland het geval is, gezien de krappe fruitmarkt en als gevolg daarvan hoge fruitprijzen, tijdelijk de invoerrechten op appe len, peren en citrus buiten werking te stellen. De leden der Tweede Kamer, die maandag aanstaande in Antwerpen de parlementaire voetbaleer tegen hun Belgische collega's gaan verde digen, zijn gistermorgen op het HVV- terrein in Den Haag voor hun laatste oefenwedstrijd aangetreden. Zij brachten het tot een gelijk spel (22) tegen de parlementaire pers. De strijd werd in een druilerige regen gespeeld, die in intensiteit toe nam naarmate de spieren van de hoogedelgestrenge voetballers het begonnen te begeven. Dit nam niet weg, dat de partij met bijzonder veel animo werd gespeeld. Daartoe droeg de ietwat plechtige entourage niet weinig bij. Voor een kringetje van persfotografen verrichtte Kamervoor zitter dr. L. G. Kortenhorst namelijk de aftrap. De heer Kortenhorst trad aan het einde van de strijd boven dien met een fleurige bos herfstbloe men het veld op en hij adviseerde de beide aanvoerders deze, bij gebrek aan een overwinnaar, maar te ver delen. De Nederlandse Kamerploeg zal in de volgende samenstelling tegen' de Belgen aantreden doel: mr. P. Blaisse (KVP(, achter: mr. H. van Doorn (KVP) en drs. W. Peters (KVP); midden: drs D. F. v. d. Mei (CHU), drs. G. Noderhorst (P. v. d. A.) en mr. K. van Rijckevorsel (KVP); vóór: mr. M. Vrolijk (P. v. d. A), J. Ree horst (P. v. d. A.), mr. dr. C. Berk- houwer (VVD), drs. C. P. Hazen- bosch (AR) en drs. J. M. den Uyl (P. v. d. A.). Zo'n gexellig glaasje... i¥ tl Op z'n tijd zo'n gezellig glaasje Tip ;z. Het geliefde Neêrlandse apéritief da Juist! Bootz. Het geliefde Neêrlandse apéritief dat U toelacht als een blij, oranje zonnetje. Op wekkend 1 Hartverwarmend - Pf Sint Nicolaas komt met wild geraas Op zaterdagmiddag, 16 november a.s., zal Sint Nicolaas met een zeer omvangrijk gevolg zijn traditionele intrede doen in Amsterdam. Om twee uur zal de Sint aan de Prins Hen drikkade voet aan wal zetten. In de twee kilometer lange stoet, die hierna door het stadscentrum zal trekken, zijn ditmaal vijftien praal wagens, zeven muziekkorpsen en zes drumbands opgenomen. De Sint zal worden voorafgegaan door dertig zwarte Pieten op bromfietsen, kort daarop gevolgd door herauten, de Amsterdamse politie-kapel en rid ders. Achter de Sint volgen dan o.m. twintig Spaanse edelen te paard, dertig zwarte Pieten op scooters, bur gers van Edam in 14e eeuws kos tuum, the 12th Airforce drum and Bugleband van de Amerikaanse lucht macht uit Ramscheid in Duitsland, die op eigen verzoek in de stoet zul len meelopen, verkeersgroepen ge vormd door leerlingen van het in stituut voor kunstnijverheidsonder wijs, gestoken in zelfontworpen kos tuums, voorts praalwagens en mu ziekkorpsen. Sint Nicolaas zal zijn rit op het Leidseplein beëindigen, waar hij voor het A.M.V.J.-gebouw de stoet aan, zich zal laten voorbij trekken. I|M_ Aanvankelijk was de intocht op 23 len overstak, door een vrachtauto, i november bepaald, maar in verband BIJ „KNIPPERBOLLEN" AANGEREDEN Op het zebrapad in de v. d. Pek- straat bij het Mosplein te Amsterdam werd de 70-jarige P. Visser, toen hij tussen de beschermende knipperbol- stige brandwonden en een hersen schudding werd hij later, hevig bloe dend, in de ravage aangetroffen. De die met grote snelheid reed, „ge- met de te verwachten drukte van het beide knechts konden, na behande- NIEUW-AMSTERDAM" OP 21 NOVEMBER IN DE VAART De „Nieuw Amsterdam", die deze week door brand was beschadigd, zal eerder dan verwacht werd weer in de vaart komen. De eerstvolgende afvaart is bepaald op 21 november. De jaarlijkse dokbeurt van het schip is vervroegd en wordt gecombineerd met het herstel van de water- en brandschade. De 13-daagse toeristenreis naar West-Indië en Zuid-Amerika zal nu beginnen op 2 december. Gasexplosie te Amsterdam Onvoorzichtigheid Even over half tien, gistermorgen, werd de Spuistraat te Amsterdam opgeschrikt door een daverende ont ploffing. Glasscherven, brokken steen en hout vlogen over de straat en troffen op verschillende plaatsen geparkeerd staande auto's. Op ver schillende plaatsen werden ruiten en lakwerk van geparkeerde auto's ver nield en vensterruiten sneuvelden alom. Een felle brand, die drie etages van een loodgietersbedrijf in de as legde, volgde op de explosie. In het loodgietersbedrijf waren twee knechts bezig geweest, tegen alle voorschriften in, met het over gieten van propaangas in de nabij heid van open vuur. Toen de explosie plaats vond, werd de eigenaar van sloeg een steekvlam door een open luik naar de eerste etage en toen de brandweer enkele minuten later ter .nuti plaatse kwam, sloeg het naar alle kanten door. Met negen stralen werd het vuur vanaf de omliggende daken bestre den en de brandweer slaagde er in, de vuurhaard binnen het uur te loka liseren en te doven. Het leek er even op, dat ook een aangrenzende fabriek van accumulatoren door de brand zou worden aangetast, maar dat ge vaar werd bijtijds in de kiem ge smoord. Bij het blussingswerk kwam een hoofdbrandwacht te vallen. Hij liep lichte kneuzingen op en verstuikte een enkel. KORTE golf Gisteren is het hoogste punt (120 meter), bereikt van de'televisie toren, die te Markelo wordt ge bouwd. De gemeente Markelo is dankbaar voor de bouw van de toren, die .ongetwijfeld ook het toeristen verkeer ten goede zal komen. Op de toren zal later nog een televisiemast van vijftig meter lengte worden ge bouwd. Een nationale tentoonstelling van kleurkanaries en tropische vogels in donderdagavond in Het Hof van Brabant te Den Bosch door de bur gemeester van die stad geopend. Naast de 400 kanaries en 200 tropi sche vogels, die uit alle"délen van het land- werden ingezonden zijn ook De politie van Eindhoven is er in geslaagd, de bestuurder van de auto aan te houden, die woensdagavond op de Kanaalweg-Zuid te Eindhoven een jongen en een meisje heeft aan gereden en daarna is doorgereden. Tengevolge van deze aanrijding is, zoals wij reeds vermeldden de vijftien jarige S. onmiddellijk overleden. Deze bestuurder is de 32-jarige woonwagenbewoner A. M. die zijn wagen in het woonwagenkamp had neergezet. De man had zich tijdens de speurtocht die de politie kort na vuur reeds tal van fraaie aquaria en térraria te bezichtigen. Op weg naar een circusvoorstel ling is woensdagavond op de Borcu- loseweg te Ruurlo een 73-jarige me vrouw uit die gemeente, door een haar achteropkomende bromfiets aangereden. De vrouw is korte tijd later overleden. De oorzaak van het ongeval wordt door de politie onder zocht. In een in aanbouw zijnde fa briekshal van de n.v. Lips' schroe- vengieterijen te Drunen is woens dagavond een ongeluk gebeurd. Een van de arbeiders is ongemerkt in een vier en een halve meter diepe bouw put, waarin twee meter water stond, gevallen en verdronken. Hoewel men hem reeds spoedig miste slaag de men er niet in hem te vinden vóór donderdagmorgen. De ongeluk kige was 36 jaar en vader van twee kinderen. Tengevolge van een aanrijding is de 34-jarige smid J. A. Bravenboer uit Rotterdam om het leven gekomen. Hij stond gistermiddag bij zijn bedrijf op de rijbaan van de weg naast een vrachtauto met de chauffeur te pra ten, toen hij door een passerende personenauto werd aangereden en tien meter meegesleurd. het bedrijf weggeslingerd Met ern- het ongeluk in het woonwagenkamp schept". De man werd hierna tegen de straat geslingerd en later met een hoofdwonde en een beenbreuk in het B. G. opgenomen. internationale congres van de „Euro pean Foundation" is hij op verzoek van de gemeentepolitie een week vervroegd. ling in het ziekenhuis, naar huis gaan. De ontploffing scheurde muren en plafonds open. Onmiddellijk na de ontploffing hield, in een moddersloot verborgen. Hij is later evenwel te voorschijn ge komen en heeft zich bij de politie aangemeld. Hij verklaarde wel ge merkt te hebben iets te hebben aan gereden, maar zeide zich niet bewust te zijn geweest van het dodelijk on geluk. Prijs I 2.- Verkrijgbaar bij elke drogist! door R1E VOLLEBREGT I Ik kreeg hem niet te pakken. Eerst heb ik vannacht op het ker misterrein op hem geloerd, maar hij liet zich niet zien. Maar ik begrijp niet goed, waar om Akkerman en u de man niet eer der. We wisten niet wie het was, in specteur. Van der Gijp zou ons dat gisteravond meedelen; hij werd ech ter vermoord, vóór hij dat kon doen. Ik zei dus reeds dat ik de moorde naar hier niet meer kon ontdekken. Ik ben toen gedeeltelijk te voet, ge deeltelijk liftend naar Breda gegaan, waar een kennis van Van der Gijp woonde, die mij, toen ik hem van de moord op zijn vriend vertelde, de moordenaar onthulde. Daarna heb ik ook Van Veen van de dood van Akkerman op de hoogte gesteld. Dus de verklaring van Van Veen was juist, concludeerde Nag- tegaal: Maar vertel eens verder. Ik ging liftend terug naar hier en toen ik onderweg kalmer nadacht, vond ik het beter niet het reoht in eigen hand te nemen, maar de naam van de man aan de politie te onthul len, die hem zijn gerechte straf niet zal laten ontlopen. En zijn naam isdrong Nag- tegaal begerig aan, maar vóór Maas kon antwoorden werd er zeer tot misnoegen van de inspecteur geklopt. Verstoord keek hij op, toen de deur openging, maar z'n ontstemming ging over toen hij zag, dat de bin nentredende niemand anders dan Truus Hage was. Het meisje was doodsbleek en beefde over al haar leden. Ik heb hem weer gezien! fluis terde ze, nauwelijks hoorbaar. HOOFDSTUK XIV Vader Hage had de hele avond ge probeerd te weten te komen wat de oorzaak was van de verwarring van Truus. Hij kende haar genoeg om te weten dat ze niet ziek, maar ergens van geschrokken was en piekerde. Het meisje had zijn vragen ont weken en verklaarde tenslotte, dat ze zich weer geheel de oude voelde. Om haar wat op te vrolijken stelde haar vader voor een kijkje te gaan nemen in het kleine circus, waar een kort maar alleraardigst pro gramma werd afgewerkt. Om verder gevraag te voorkomen, maar ook omdat ze het eigenlijk wel prettig, vond haar gedachten te verstrooien, stemde Truus toe en even over tie nen ging zij in gezelschap van haar vader en moeder op stap. Zodra ze de kermisgeluiden op een afstand hoorde, trachtte Truus te onderscheiden of de sirene van de dodenbaan loeide, maar gelukkig was dat niet het geval. De tent lag dus blijkbaar stil. Vader Hage kocht kaartjes en om half elf begon de voorstelling die in derdaad alleraardigste staaltjes van clownerie en acrobatiek te zien gaf. Aan het slot van de voorstelling werd met veel bombarie de „beroem de" imitator Louis Brume aangekon digd. Toen Truus de man voor het voetlicht zag komen, bleef ze van schrik stokstijf zitten en ze moest zich tot het uiterste bedwingen om geen gil te geven. Ze had de man herkend, die giste renavond in de dodenbaan voor het geraamte had gestaan. O neen twij fel was er niet mogelijk. De man had weliswaar een geheel andere en schrikwekkender gelaatsuitdrukking gehad, maar dat had hij natuurlijk gedaan om de indruk te wekken dood te zijn en het had hem als imi tator en komediant weinig moeite gekost. Ze dwong zich, het eind van de voorstelling af te wachten, maar toen haastte zij zich naar buiten. Haar ouders merkten nu pas de zeer ge schokte toestand van Truus op en zij schrokken er niet weinig van, voor al toen het meisje hen dringend vroeg, ogenblikkelijk mee te gaan naar het politie-bureau; op de vraag „waarom?" antwoordde ze, dat ze dat later allemaal wel zou uitleggen. De ouders gaven toe en gedrieën gingen zij naar het bureau. De ou ders werden in een kamer gelaten waar zij tot hun grote verwonde ring ook Dirk Versluis en zijn ou ders die inmiddels gearriveerd waren aantroffen. Dit vergrootte hun schrik ten zeerste. Waren Dirk en Truus samen in een lelijk zaakje betrokken? 1 Maar Diik, aangevuld door de kermisexploitant Van Veen lichtte een tip van de sluier op, verzeke rend, dat de zaak nu wel heel gauw tot klaarheid zou zijn gebracht. Truus werd in de kamer van de inspecteur binnengelaten. Wie heeft u gezien? vroeg Nag- tegaal. De man van gisterenavond. Dood of levend? Levend. Hij is... de imitator Louis Brume. Ik herkende hem on middellijk. Hij is natuurlijk... de moordenar. Vragend keek Nagtegaal Dirk Maas aan, die langzaam knikte en zei: Ja, inspecteur, die is het. Mis schien zegt zijn ware naam u een beetje meer: Armand Blanchart. Nu ging zowel Nagtegaal als Va der een licht op. De eerste herinner de zich, de naam Armand Blanchart gehoord te hebben als die van een beruchte knuppelaar, die tijdens de bezetting in één van de Duitse con centratiekampen in België zich als een beul gedragen had, maar na de bevrijding spoorloos verdwenen bleek. Er was reeds herhaaldelijk dringend om opsporing verzocht, waarbij er steeds op gewezen werd, dat de man als voormalig toneelspe ler een buitengewoon talent had zich te vermommen. Nagtegaal begon nu iets te begrijpen van het vrese lijke drama, dat achter de gebeur tenissen van gisteravond en vannacht moest steken. Ook Vader had bij het horen van de naam Armand een bijzondere re actie: hij herinnerde zich, dat de aanhef van de brieven, tussen wel ke hij de foto van Van der Gijp ge vonden had aldus luidde. Hij stamelde: Boven de brieven, waartussen ik de pasfoto vond, stond Armand. De Kok die ademloos en ernstig het hele gesprek had beluisterd, zei met een zucht: Dat klopt, agent, en het verklaart het misverstand, waarvan ik het slachtoffer dreigde te worden. De wagen van Louis Brume staat vlak naast die van mij U bent natuurlijk de verkeerde bin nengegaan. Ik wist niet dat hij Blan chart heette en ik had nooit kunnen denken, dat hij de beruchte knuppe laar was. Blanchart moet ogenblikkelijk gearresteerd worden, riep Nagte gaal uit: Alle beschikbare recher cheurs moeten erheen. Vader ga jij hen waarschuwen en ga zelf ook mee. De gasten in de kamer hier naast kunnen het wel zonder bewa king stellen Verzoek hun vriende lijk even te willen wachten, dan kunnen ze het slotbedrijf van het drama misschien nog te horen krij gen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6