DUINSTREEK ,De stemmeni*oveii*l Plannen voor een zwembad te Lisse nog niet van de baan fv DONDERDAG 24 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 KATWIJK Aanrijding Doordat de chauf feur van een zandauto verzuimde voorrang te verlenen aan een dame, die een bromfiets bereed, had gister- renmiddag op het kruispunt van Nieuwe Duinweg en Willem de Zwij gerlaan een botsing plaats. De brom fietster de 44-jarige mevr. E. C. van Duyvenbode-Flink uit Valkenburg, weid een eind meegesleurd en tegen de grond geworpen. Zij bekwam verschillende schaafwonden aan ar men en benen. De in de nabijheid wonende dokter C. J. Verhagen ver leende de eerste hulp waarna de dame naar haar woning kon worden vervoerd. Het liep dus nog vrij goed af. De bromfiets werd zwaar bescha digd. De politie maakte verbaal op. LISSE Tydens de vergadering van „The orie en Praktijk", die woensdag avond in restaurant De Nachtegaal werd gehouden, heeft een hartelijke huldiging plaats gehad van de heer B. L. Hooijer die in mei j.l. als ama nuensis-concierge van de Rijkstuin bouwschool, thans Middelbare Tuin bouwschool, te Lisse werd gepen sioneerd. Door verschillende omstandighe den, o.a. ziekte van de heer Hooijer, moest deze huldiging tot dit tijdstip worden uitgesteld. Als eerste spreker kwam ir. Vlag, directeur van de school, naar voren, die sprak namens het lerarenkorps, de voojlichtingsdienst en het proefsta tion. Spr. begon met een schrijven voor te lezen van Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, voorzitter van de Raad van Toezicht die tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn maar schriftelijk zijn beste wen sen aanbood. De heer Hooijer had aan de school geen dankbare taak, aldus ir. Vlag, immers hij was de buffer tussen leerlingen en leraren. Hij was echter een eerlijke, strijdbare figuur .die de school op bewonderenswaardige wij ze heeft gediend. Als amanuensis had de heer Hooijer heel wat in de mars. Hij was een halve scheikun dige, daarnaast een goed stylist en bovenal een goed organisator. Ir. Vlag memoreerde ook het vele goede werk in het belang van de Voorlich tingsdienst en het Proefstation en bood de scheidene amanuensis na mens de leraren een geschenk aan in de vorm van een aantal foto-be nodigdheden. De heer K. Volkersz, oud directeur van de school, benadrukte eveneens het feit dat de heer Hooijer in de 32-jarige periode van diens werk zaamheid „hart voor zyn werk heeft gehad". Spr. wees op de inzendin gen van Proefstation en voorlich tingsdienst op de Flora's te Heem stede in 1925 en 1935, alsmede op andere tentoonstellingen die de heer Hooijer heeft verzorgd. De heer Volkertsz roemde de pret tige verhouding die altijd tussen hem als directeur van de school en de amanuensis heeft bestaan en over handigde hem als persoonlijk blijk van waardering een kist sigaren, De heer C. Gehrels sprak dank woorden namens de oud-leerlingen en de vereniging .Theorie en Prak tijk" waarvoor de heer Hooijer altijd klaar stond. Speciaal zijn propaganda voor T. P., telken jare onder de nieuwe leerlingen stelde de heer Gehrels zeer op prijs. Namens oud-leerlingen bood hij de heer Hooijer een tafelkleed aan. De scheidende amanuensis dankte daar na met enkele hartelijke woorden de verschillende sprekers. VERGADERING „THEORIE EN PRAKTIJK". Dr A. J. Verhage over Euromarkt problemen. Woensdagavond hield de vereni ging van oud-leerlingen der R.T.S. te Lisse „Theorie en Praktijk", in restaurant „De Nachtegaal" haar eer ste vergadering van dit seizoen on der voorzitterschap van de heer C. Gehrels. Tijdens deze bijeenkomst, die zeer druk was bezocht, hield dr A. J. Verhage, voorzitter van het Produktschap voor Siergewassen, een inleiding over het onderwerp „De be tekenis van de Euromarkt en de vrij handelszone in het bloembollenvak". Met betrekking tot de betekenis van de Euromarkt-verdragen voor de bloembollencultuur meende dr Ver hage, dat het moeilijk was tot be paalde conclusies te komen omdat het grootste deel van de bloembollen export plaats vindt naar andere dan de zes verdragslanden. Een Europe se marktgemeenschap biedt echter meer mogelijkheden dan afzonder lijke landen. Na de wordingsgeschiedenis van Euromarkt en vrijhandelszone te hebben geschetst en verschillende voor- en nadelen hiervan voor Ne derland in het algemeen te hebben gesignaleerd, poneerde dr Verhage de stelling dat slechts een Europese marktgemeenschap het op kan nemen tegen het Amerikaanse- en Sovjet blok èn het Aziatisch-Afrikaanse •blok, terwijl door de gemiddelde kostprijsverlaging het welvaartspeil en de koopkracht in het geheel der samenwerkende landen zal stijgen. Hieruit trok spr. de conclusie dat daarin voordelen liggen voor het bloembollenbedrijf omdat een ver hoging van de koopkracht het bloe- mengebruik in het algemeen gunstig zal beïnvloeden, hetwelk zijn terug slag mede kan hebben op het gebruik van bloembollen en bolbloemen. Dat neemt echter niet weg dat zulks niet vanzelf komt. Zo zal de concurrentie van b.v. Zuid-Europese anjers in de winter, de tijd van de bolbloemen, eveneens toenemen ter wijl spr. ook nog wees op Japanse concurrentie in bollen. Het zal dus zaak zijn door goede reclame en kwaliteitsproducten alsmede door verdere rationalisatie en het druk ken van de kostprijs, een eventueel deel van de marktverruiming te ver overen. Wij moeten ons realiseren, aldus dr Verhage, dat er in de Europese handel grote verschuivingen zullen plaats hebben. Nederland is onge twijfeld verder dan onze partners in de Euromarkt maar wij mogen niet twijfeld verder dan zijn partners in zullen niet stilzitten. Daarop zal 't in dividuele denken en het collectieve beleid moeten worden gericht. Tegen de zgn. zuid-bloemen zul len wij moeten trachten beschermen de maatregelen ten gunste van de landen met een noordelijk klimaat door te voeren. Dit zal volgens spr. moeilijk zijn want de Benelux heeft tezamen minder stemmen dan elk der grote partners Duitsland, Frank rijk en Italië afzonderlijk. Dat de verkoop relatief misschien ook ab soluut zal zakken acht dr Verhage derhalve allerminst buitengesloten; daar staat echter tegenover dat een Europese marktgemeenschap grotere mogelijkheden biedt dan de afzonder lijke partners alléén, ook met betrek king tot een vergroting van het bloe- mengebruik in het algemeen en van de boliblomeen' in het bijzonder. Op de inleiding volgde een discus sie waaraan door een groot aantal aanwezigen werd deelgenomen. ONTSPANNINGSAVOND „DE ENGEL". Het moet voor de her P. Oosterveer geen bijzonder aangename taak ge weest zijn, het openingswoord te voe- Behandeling in sectievergadering Vrijdagmiddag om 4 uur komt de gemeenteraad van Lisse bijeen om de begrotingen 1958 vast te stellen. In de daaraan voorafgaande sectie- vergaderingen is ook het zorgenkind, het zwembad, weer ter sprake ge komen bij behandeling van de volks gezondheid. Zonder over het zwem bad weer in discussie te willen tre den, wilde een lid toch wel zeggen dat deze zomer weer duidelijk aan getoond heeft, hoe dringend er be hoefte bestaat aan een verantwoord zwembad. Dit lid verklaarde, vanzelfsprekend te begrijpen, dat op korte termijn van de bouw van een zwembad geen sprake zal kunnen zijn maar hij vond het wel gewenst, dat de nodige prin cipiële beslissingen worden genomen ten einde geen tijd verloren te laten gaan wanneer de omstandigheden het te stichting wel veroorloven. Zo als de bepaling van de plaats, het vraagstuk van het gemengd zwem men en de al of niet openstelling op zondag. Een ander lid vroeg, in dien het zwembad niet in beboste omgeving wordt gesticht, het niet wenselijk zou zijn nu reeds met de beplanting of bebossing een aanvang te maken gezien de minder prettige ervaringen, die volgens zijn inzien in andere gemeenten is opgedaan. Vele leden waarschuwden er daar entegen voor, niet te vroeg beslis singen te nemen. Hierdoor zouden verwachtingen kunnen worden op gewekt die op een teleurstelling uit lopen. Recreatief element In hun antwoord voeren b. en w. aan, dat de raad voldoende weten schap draagt van de vele facetten aan dit vraagstuk verbonden, alsook de factoren, die, ondanks alle goede pogingen, tot dusverre de stichting hebben verhinderd. Ook de investe ringsbeperking werkt ongunstig ten opzichte van dit project. Voorzover deze factoren hun oorzaak vinden in moeilijkheden van landschappelijke en stedebouwkundige aard, meent het college deze moeilijkheden niet te moeten omzeilen door een andere minder met natuurschoon gezegende plaats te kiezen, aangezien het col lege, althans in zijn meerderheid, de mening is toegedaan dat voor Lisse vanwege zijn centrale ligging in de bloembollenstreek en zijn uitzonder lijke aspecten van resterend natuur schoon, een zwembad een andere be tekenis moet hebben dan een loutere zwemgelegenheid zonder meer. d.w.z. de betekenis moet hebben van een centraal recreatief element, passend in de betekenis welke het weste lijke, bosrijke gedeelte van de ge meente Lisse in de toekomst onge twijfeld in verhoogde mate zal krij gen voor regionaal, provinciaal en landelijk tourisme. Op de begroting 1957 komt nog een post voor van 9.744,85, die ter zijner tijd naar de begroting van 1958 wordt overge schreven. Uit deze post blijkt, dat het col lege zich bij voortduring de moge lijkheid wil openhouden om de stich ting van een zwembad te blijven be vorderen waar zulks mogelijk is. Het college acht het niet noodzakelijk thans reeds principiële beslissingen uit te lokken met betrekking tot een toekomstige exploitatie van een zwembad. ren op de openingsavond van het winterseizoen van de Stichting' „R.-K. Verenigingsgebouw De En gel". Slechts een klein aantal belang stellenden uit de H.H. Engelbewaar dersparochie hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging om bij de opening van het winterprogramma aanwezig te zijn. In zijn openingswoord zei de voor zitter van de stichting, de heer Oos terveer, dat het geen publiek geheim was dat de stichting alle mogelijke moeite doet om verantwoordde pro gramma's aan te bieden. Na lang wikken en wegen had men besloten om het dansshoworkest „De Witte Kraaien" naar de Engel te laten ko men. Diegenen die aan de oproep van de stichting gehoor gegven hebben, waren enthousiast over het peil van het programma. Later op de avond zei de heer Oosterveer, dat men, on danks de matige opkomst van van daag, voor de vastenavondviering weer een dergelijk programma zal aanbieden. Hij hoopte, dat de aan wezigen propagandisten zouden zijn. „De witte kraaien" met Gerry en Ferry en de goochelaar Cakie be zorgden de aanwezigen een prettige avond, die besloten werd met een uurtje dansen. SASSENHEIM VERGADERING K.A.B. Onder voorzitterschap van de heer J. W. Kortekaas vergaderden gister avond de leden der K.A.B. Het was de eerste maal in dit winterseizoen. De opkomst was niet best te noemen. Dit constateerde de voorzitter ook in zijn openingswoord. De belang stelling voor de sociale belangen van de arbeiders is niet zo groot meer, omdat men meent dat van hoger hand alles wordt geregeld. Men moet echter niet vergeten, dat we voor een periode staan waarin een nieuwe wereld en een nieuwe maatschappij worden opgebouwd. Het hangt vooral van de christelijke samenleving af, welke maatschappij er in de toe komst komt. De massa, dus de ar beiders, speelt hierbij een voorname rol. Daarom is het van groot belang, dat men meer belangstelling gaat tonen voor de sociale belangen. De begroting voor 1957'58 geeft een bedrag van ƒ2109,aan. By de uitgaven staan o.a. f 975 voor cul turele doeleinden en ƒ310 voor ont wikkelingswerk. Voor de traditionele toneelavonden is 500 gulden uitgetrokken, hoewel het 700 gulden kost. Om dit tekort aan te zuiveren kan men twee din gen doen: le. een verloting organi seren of bijv. een kwartje entree heffen. Voor beide systemen stem den personen voor en tegen. Het be stuur zal voordeel trekken uit de gemaakte opmerkingen en een en ander verder uitwerken. Bij de bespreking van het winter- program bleek dat men weer tefUg komt op het oude systeem van het organiseren van ontwikkelingsavon den. Het systeem van contactavon den brengt te veel werk mee. De voorzitter spoorde de leden aan om mede te werken, opdat de avon den goed bezocht zijn. Onder het motto „we zitten er midden in" wor den 'n 4-tal avonden georganiseerd, nl. in november met als onderwerp „Spanningen in het gezin". In decem ber „De sociale verzekering en de sociale instellingen"; februari „Ver nieuwing in de Kerk", en ten laat ste in maart „Van Nederlander tot Europeaan". Al met al actuele on derwerpen, waar ieder wat van kan opsteken. Een der aanwezigen deed de sug gestie om het vergaderen maar af te schaffen en dan landelijk via de radio actuele onderwerpen te behan delen. De voorzitter zette uiteen dat dit onmogelijk is, omdat men te wei nig zendtijd krijgt. Ten slotte werd de beschrijvings brief voor de eerstvolgende Bonds raad behandeld. Gezien de hoeveel heid van de onderwerpen werden de verschillende voorstellen niet voor gelezen. Er waren voorstellen van verschillende aard. Voors' Men tot verbetering van de sociale aspecten en betrekking hebbende op de huur verhoging. Nadat de voorzitter de aanwezige leden nogmaals had verzocht om bij vrienden en kennissen propaganda te maken voor de ontwikkelingsavon den, werd de vergadering gesloten. Gunning riolering en bestratings- werken De direkteur van gemeen tewerken heeft namens B. en W. de aanleg van diverse straten, opper vlakte ca 5736 m2 klinkerbestrating en ca 3100 m tegelverharding met hoofdriolering in het plan Bijdorp gegund aan de fa. L. P. v. d. Geer te Leiden voor 119.300. De Blauwband. De kampioen schappen werden als volgt behaald: Vitesse: Hok: 1. L. J. Drost 445 p. 2. H. J. Krom 395 p., 3. Th. v. d. Krogt 371 p., 4. J. de Vreugd 349 p. Duif: 1. J. de Vreugd 204 p., 2. H. J. Krom 167 p., 3. L. J. Drost 163 p., 4. L. J. Drost 159 p. Midfonds: Hok: 1. L. J. Drost 485 p., 2. L. de Ridder 438 p., 3. P. Eist 368 p., 4. h. v. d. Krogt 346 p. Duif: 1. L. J. Drost 235 p., 2. L. de Ridder 208 p., 3. L. J. Drost 146 p., 4. A. P. Eist 144 p. Fond: Hok: 1. H. J. Krom 596 p., 2. 2. A. P. Eist 555 p., 3. L. J. Drost 385 punten. Duif: 1. H. J. Krom 302 p., 2. A. P. Eist 230 p., 3. L. J. Drost 223 p. Jonge duiven: Hok: 1. L. J. Drost 698 p., 2. Th. v. d. Krogt 608 p., 3. C. Drost 606 p., 4. L. de Ridder 544 p., 5. W. v. d. Zwart 461 p. Duif: 1. L. J. Drost 290 p., 2. L. J. Drost 175 p., 3. Th. v. d. Krogt 171 p., 4. A. P. Eist 170 p., C. Drost 170 p., 5. C. Drost 156 p. Navlucht: Hok. 1. H. J. Krom 169 p., 2. C. Drost 151 p., 3. A. P. Eist 132 p., 4. C. J. Overweel 125 p. Plaquette oude duiven L. J. Drost. Plaquette jonge duiven L. J. Drost. Koppelwedstrijd: 1. L. J. DrostH. Smit 2125 p., 1. C. DrostJ. de Vreugd 2125 p. Generaal: 1. L. J. Drost 2014 p., 2. A. P. Eist 1585 p., 3. H. J. Krom 1533 p., 4. L. de Ridder 1354 p., 5. Th. v. d. Krogt 1325 p. VOORSCHOTEN Bouwplan 36 woningen. Momen teel zijn nu in Vlietwijk 107 wonin gen in aanbouw en verder is er een plan ingediend voor de bouw van 73 woningen en is opdracht verstrekt voor het maken van een plan voor de stichting van 72 woningen. Verwacht wordt dat er in de eerste helft van 1958 nieuw bouwvolume beschikbaar komt. B. en w. willen voor dit geval bestedinggeredc bouwplannen in por tefeuille hebben, zodat de woning bouw geen stagnatie zal ondervinden. In Vlietwijk is nog ruimte open voor een 36 etagewoningen. De kosten voor het bestedingsklaar maken van het nieuwe plan worden geraamd op 11.441. B. en w. zijn voornemens de opdracht van dit plan te geven aan het architectenbureau ir H van Oerle en J. Schrama. B. en w. stellen voor het benodigde crediet hiervoor be schikbaar te stellen. Geldlening Erven Hooymans en J. P. Hooymans. G. S. hebben zich tot nu toe verzet tegen de goedkeuring van de besluiten van Ie raad in za ke de aankoop van gronden van de Erven Hooymans en de heer J. P. Hooymans, omdat niet in de definitie ve financiering van de daaruit voort vloeiende uitgaven kon worden voor zien. De verkopers hebben zich thans bereid verklaard tot het bedrag van de aankoop 419.228 min 12.000 aan de gemeente een vaste geldlening te verstrekken en de transactie op ge noemde 12.000 na met gesloten beur zen te doen geschieden. De verkopers wensen de looptijd van deze geldle ning te zien gesteld op 5 jaren en de rentevergoeding op het maximum in dit geval 4 \oorts maken zij ae restrictie dat bij verkoop van de gron den binnen deze 5 jaar het bedrag wegens de kosten van de maagdelij ke grond, aan de geldgevers ter af lossing zal worden aangeboden. B. en w. gaan hiermede accoord en stellen de raad voor tot het aangaan van de ze geldlening te besluiten. Dakherstel Kimshoeve. G. S. heb ben bezwaar gemaakt tegen het ge voteerde crediet van 8.500 ten be hoeve van het herstel van het dak van de Kimshoeve. Zij zijn van me ning dat vernieuwing van het dak niet nodig is, maar dat kan worden volstaan met het beter schikken van de pannen en deze dan aan te sme ren. B. en w. hebben daarop deze zaak opnieuw laten onderzoeken en zijn tot de conclusie gekomen, dat aansmeren praktisch niet mogelijk is. De aannemer en de technische dienst kunnen geen garantie geven dat het dak waterdicht opgeleverd zal wor den of dat het gedurende enige tijd waterdicht zal blijven. B. en w. stel len daarom voor het herstel in ge deelten uit te voeren en te beginnen met het hoogste gedeelte van het dak. DiA is het meest noodzakelijk. De kos ten hiervan worden geraamd op 5100.—. Bebouwing langs de Krimkade. De gebrs. G. en P. Niersman, alhier hebben voor de bebouwing van de Krimkade in plaats van een muur tussen perceel Leidseweg 200 en de aangrenzende bungalows een plan ingediend voor de bouw van een ze ven garages met twee bedrijf slood- sen. Een eerste plan kon om aesthe- tische redenen de goedkeuring van de stedebouwkundige en de wel standscommissie niet verkrijgen. Een tweede plan gemaakt door architect van Moorsel dat meer paste bij de omgeving kon dit wel. B. en w. stel len daarom dit plan te aanvaarden en te laten uitvoeren. Over de sportvelden. De Voor- schotense Sportraad, die het college van b. en w. bij het beheer der sport velden ter zijde staat heeft b. en w. op verschillende punten van advies gediend. Naar aanleiding van deze adviezen komen b. en w. met betrek king tot het gebruik van de sportvel den met de volgende voorstellen. Ge adviseerd wera de twee noord-weste lijke velden voorlopig voor 1 jaar (1 aug. 1957 t/m 31 juli 1958) in gebruik te geven aan Rouwkoop en de twee zuid-oostelijke velden aan S.V.L.V. De velden worden voor wedstrijden en oefeningen in gebruik gegeven, niet verhuurd. De gemeente behoudt dus het recht, de terreinen in voorkomen de gevallen aan anderen in gebruik te geven. Hierbij hebben evenwel de door de K.N.V.B. of onder zijn auspi ciën vastgestelde wedstrijden ten alle tijde voorrang. De beide verenigingen zenden periodiek een speelschema in. Er dient naar gestreefd te worden, dat van deze schema's zo weinig mo gelijk wordt afgeweken. Door deze schema's wrrdt vastge legd in welke mate de velden wor den gebruikt. Na aflooo van 't speel seizoen zullen b. en w. nagaan of de intensiteit van 't gebruik var de vel den wellicht een basis vormt voor de berekening van de voor de volgende jaren te betalen vergoedingen. Voorts heeft de Sportraad geadviseerd de vergoeding voor het in gebruik ge ven van twee velden te bepalen op 750.— per jaar. Het beheer van de cantine wordt zolang er geen defini tieve kleedgebouwen aanwezig zijn overgelaten aan de verenigingen. Komt een kleedgebou* nog dit sei zoen klaar dan blijft het beheer van de kantine toch in handen van de vereniging. In september 1958 komt deze aangelegenheid opnieuw aan de orde. De rijwielstalling dient naar mening van b. en w voorlopig voor een jaar verpacht te rden. Voorlopig geen schoolzwemmen Afgezien van de vraag of het ba sisbedrag van de alg. uitkering uit het gemeentefonds zal worden ver hoogd, is het naar het oordeel van b. en w. rekening houdend met de slechte financiële toestand van de gemeente, momenteel niet mogelijk een aanzienlijk bedrag ten laste van de gemeente te nemen. Er zijn dan ook voorlopig geen nadere voorstel len te verwachten. Korte Vliet wordt uitgebaggerd Uit inlichtingen van het Hoog heemraadschap van Rijnland zal on geveer half november een aanvang worden gemaakt met het uitbagge ren van de Korte Vliet. Brandweer wil hogerop Tijdens de afgelopen winter hebben de le den van de brandweer een cursus gevolgd voor de opleiding tot brand wacht 2e klas. Bij brief van de com mandant van de plaatselijke brand weer is b. en w. verzocht een cre diet beschikbaar te stellen voor het volgen van een vervolgcursus nl. voor de opleiding tot brandwacht le klas, welke cursus gegeven wordt onder auspiciën van de Z.H. Brand- weerbond. B. en W. achten het van groot belang, dat het peil van de plaatselijke brandweer zo hoog mo- §elyk wordt opgevoerd en geven an ook in overweging het benodig de crediet ad 325.'beschikbaar te stellen. Voorzieningen sportterreünencom- plex Naar aanleiding van een sug gestie van Rouwkoop is de mogelijk heid bezien in de bestaande houten een cantine in te inderdaad mogelijk door de twee houten gebouwtjes met elkaar te verbinden, waardoor on geveer 12 m. ruimte wordt verkre gen, die als cantine kan worden in gericht. De kosten hiervan worden geraamd op 500.Nabij de sport velden zullen voorts vier banken worden geplaatst, waarvan de kos ten 200.bedragen. Subsidie muziekschool te Leiden B. en W. stellen voor om de leer lingen van de muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst te Lei den te subsidiëren met een bedrag van 5.per leerling voor 1957 en met 24.per leerling voor 1958. Het betreft hier vanzelfsprekend het aantal leerlingen uit Voorscho ten. Dit waren er in 1957 22 en het zullen er naar schatting 26 zijn in 1958. Postduivenvereniging „De Zwa luw" le tour. le kampioen P. d' Haens met 964,3 punten; 2e kampioen A. de Graaf met 938,1 punten; 3e kampioen H. Schoo met 863.6 pun ten. Kampioen aangewezen doffer; H. Schoo met 756,0 punten (H54- 933506); Kampioen aangewezen dui. vin: H. Schoo met 386,6 punten (H54- 933510); le kampioen Fond P. d' Haens met 556,7 punten; 2e kampioen Fond P. v. Klaveren met 547,3 pun ten; 3e kampioen Fond F. Hendriks met 541,5 punten. Kampioen aange wezen doffer A. de Graaf met 242,0 punten (H53-643850); Kampioen aan gewezen duivin F. v. Klaveren met 407,0 punten (H53-644087); Wissel- beker le prys op le vlucht Orleans J. van Ewijk; le Kampioen jonge dui ven K. I. Waasdorp met 558,2 punten; 2e kampioen jonge duiven P. N. v. Wissen met 554,5 punten; 3e kampi oen jonge duiven F. Hendriks met 548,7 punten. Wisselbeker le prijs jonge duiven Pont St. Masence F. Spierpijn of rheumatiek? Flink wrijven met Kloosterbalsem, die diep in het igeefsel dringt. Kloosterbalsem wrijft de pijn weg J (Advertentie). Hendriks; le kampioen navluchten F. Hendriks met 480.4 punten; 2e kampioen navluchten P. H. v. Wis sen met 479,4 punten; 3e kampioen navluchten D. M. Kloosterman met 477,5 punten. Kampioen Centraal: le kampioen F. Hendriks met 2425,3 punten; 2e kumpioen P. d' Haens met 2420,0 punten; 3e kampioen P. N. v. Wissen met 2418,6 punten. VOORHOUT Geboren: Francisco Th. J., zn v. L. Th. Ruigrok en A. M. v. d. Geer; Pe trus J., zn v. G. J. ^an Dijl: en J. W. Verhoeven; Henriëtte C. R. M., dr v. P. M. F. Smolders en Th. M. M. Nieu- werkerk; Theodora M., dr v. J. P. v. Werkhoven en J. C. Granneman; Theodorus F. P., zn v. W. J. v. d. Holst en M. H. v. d. Meij; Maria Th., dr v. C. H. Koster en A. W. v. d. Lans; Maria A., dr. v. W. M. v. d. Burg; Arnoldus F. W„ zn v. C. H. A. Langelaan en M. C. J. Braat. Ondertrouwd: BernarJus W. M. Zonneveld, 22 jr (Noordwijk) en A. M. v. d. Berg, 21 jr; Johannes M. Kor tekaas 30 jr (Lisse) en J. A. A. Mens 25 jr; J. G. J. Paauw 24 jr (Leiden) en W. v. d. Bent 20 jr. Getrouwd: J. A. A. Remmerswaal en S. C. M. Heemskerk; F. J. v. Werk hoven en A. M. van Kempen; M. P. Kortekaas en J. A. v. TToort. Overleden: Nicolaas van Kesteren 70 j; Johannes L. Nijssen 69 j; Adria- nus L. Brederode 27 j; Adrianus A. v. Noort 26 j; Helena C. v. d. Salm-v. d. Kleij, 79 j. VALKENBURG Geboren: Robbin Theo, zn van P. C. Willemsen en J. Wemmenhove. Ondertrouwd: C. A. Boekee 28 jr en M. L. Koch 33 jr; G. Vooijs 22 jr en J. de Mooij 20 jr. Getrouwd: A. v. d. Steen en N. Slootweg; H. van Bemmel en B. W. P. Barnhoorn, Overleden: A. Binnendijk 82 jr wedn. van M. Barnhoorn. DE ZILK Geslaagd Aan de Rijks Univer siteit te Leiden slaagde voor het examen semi-arts, de heer J. Kroft uit De Zilk. Scheepsberichten AAGTEKERK 23 okt. van Manilla Singapore; ALMKERK 23 okt. v. Bre men n. Hamburg; ALPHERAT 22 okt v. Curacao n. Rio de Janeiro; AM STELDIEP 24 okt. te Marseille; CAL TEX NEÓERLAND (t.) 23 okt. v. Ko penhagen n. R'dam; CASAMANCE 23 okt. v. Dakar; DUIVENDIJK 23 okt te Liverpool; GROOTE BEER pass. 23 okt. Gibraltar n. Port Said; HOUTMAN 26 okt. Dar es Salaam verw.; KENNE- MERLAND pass. 23 okt. Ouessant naar Amsterdam; LEKKERKERK 23 oktober Ouessant gepass. n. Milos; LEUVE- KERK pass. 23 okt. Perim n. Bamman; MERWELLOYD 24 okt. te Surabaja; MIJDRECHT (t.) 23 okt. te Avon- mouth; NAES COMMANDER (t.) pass. 23 okt. Kaap Espichel n. Sidon; NA- NUSA pass. 23 okt. Bahrein n. Bom bay: ORANJE 23 okt. v. Napels naar Southampton; PIETER (s.) 23 okt. te Swansea; POEL AU LAUT 23 okt. te Bilbao; POLYPHEMUS 23 okt. van Be- lawan n. Penang; PRINS DER NEDER LANDEN 23 okt. te Puerto Platta; REMPANG 24 okt. te Rangoon; RON DO 24 okt. te Labuan; RIJNDAM 23 okt. v. Southampton n. Cobh; SAEROE- NA (t.) 25 okt. Pulusambu verwacht; SCHIE 23 okt. v. Beyrouth n. Latakia; SIRRAH (t.) 24 okt. te Abadan; STAD DORDRECHT pass. 23 okt. Burings n. Gibraltar; STAN VAC RIOU <t.) 23 okt. v. Chittagong n. Palembang; TABIAN 23 okt. van Port Said n. Napels; TA- LISSE 23 okt. v. Soerabaja n. Sema- rang; TERO pass. 23 okt. Lissabon n. Rio de Janeiro; TJISADANE 25 okt. te Hongkong verw.; VLIST 23 okt. van Zeebrugge n. Norfolk; WALTON JONES (t.) 24 okt. te Mena al Ahmadi; WONO- tARI pass.,23 Gibraltar n. New York: EELAND (krl.) 24 okt. te Newport News. (14)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5