Sectie betaald voetbal besprak voorzitter-candidatuur Schröder Apart college rechtspleging; betaald voetbal en transferregeling Wassenaar werd door RKAVV tegen het eind verslagen: 0-1 LFC boekte volledige zege over schotloos HVV: 4-0 Teylingen verloor onfortuinlijk van het bezoekende Docos met 1-2 Eerste zege van Lugdunum Jan Vergeer won opnieuw de Bataven-Singelloop ASC en Lisse streden tegen lage positie en deelden de puntenM Westerkwartier- VVSB 0-2 MAANDAG 21 OKTOBER 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA Vam de punten van de voorlopige agenda voor de bondsvergadering, vroeg de verkiezing van een nieuwe bondsvoorzitter de meeste aandacht. Bijna een uur lang werd over dit onderwerp gesproken waarna men tenslotte besloot de candidaat van het bondsbestuur, de heer A. Schrö der te steunen. De stemming in de vergadering was echter niet bepaald op de hand van de heer Schröder geweest. Di verse sprekers hadden bezwaren te gen de bestuurscandidaat, o.m. omdat hij enkele jaren geleden, toen de KNVB tot het betaalde voetbal over ging, °P een bondsvergadering had gezegd: ..Nu het van dienen verdie nen wordt, wens ik geen functie in de KNVB meer te vervullen". De 'heer Schröder werd door een der afgevaardigde betiteld als „een van de ergste bestrijders van het betaal de voetbal". Het kwam zover, dat men de heer Martens candidaat wenste te stellen, maar deze ver klaarde een canditatuur thans nog niet te willen aanvaarden. Na het voorlezen van een brief van de heer Schröder, waarin deze verklaart thans achter het betaalde voetbal te staan en na een vergeefse poging om de scheidende voorzitter, ir. H. Hop- ster, tot een nieu-we candidatuur te bewegen, legde de vergadering zich bij de canditatuur Schröder neer. De vergadering verklaarde zich aocoord met de voorgestelde wijzi gingen van de overschrijvingsbepa lingen met dien verstande, dat de wachttijd van een jaar toch gehand haafd zal moeten blijven indien de verlaten vereniging een speler geen toestemming wil geven om voor zijn nieuwe vereniging uit te komen. De rechtspleging in de KNVB. De heer Martens deelde mede, dat naar aanleiding van het grote aantal strafzaken „waardoor voor regeren weinig tijd meer over bleef" het bondsbestuur overweegt een college op te richten, bestaande uit juristen en voetbalkenners, welk college de gehele rechtspraak in de KNVB voor zijn rekening zou moeten nemen. Reglement betaald voetbal. Een aantal wijzigingen van het rc- glement betaald voetbal en voorstel len inzake de transferregeling wer den hetzij ongewijzigd hetzij ge amendeerd aangenomen. Op de bondsvergadering zullen zij als ha merstukken worden behandeld, om dat de amateurs geen medezeggen schap hebben over de sectie betaald voetbal. Zoals bekend behelzen de wijzi gingen van de reglementen: a. Het uitbreiden van de periode waarin contracten afgesloten kunnen worden van de maand juli tot de maanden juni en juli. b. Het maximum aantal contract- spelers per vereniging van 20 op 25 te brengen. c. 2 Lp.v. 3 buitenlanders te mogen opstellen. d. Op een vorige vergadering van de sectie betaald voetbal waren stem men opgegaan om in het geheel geen buitenlanders meer op te stellen. Een compromis heeft ertoe geleid, dat slechts 2 in plaats van 3 buiten landers opgesteld mogen worden. Voor elke buitenlander, die een club boven het toegestane aantal van 2 zou aantrekken, geldt de bepaling: „spelers van andere dan Nederlandse nationaliteit, waaronder mede wor den verstaan spelers van Nederland se nationaliteit die behoord hebben tot een bond of organisatie, die zelf standig by de Fiifa is aangesloten, kunnen slechts als amateur in de amateurafdeling van een semiprof- club uitkomen. Als deze spelers drie jaar hier te lande woonachtig zfjn geweest kunnen zij als contract-spe lers voor een semi-profclub uitko men". De transferregeling. De aangenomen voorstellen inzake de transferregeling zijn: a. Het recht van de spelers om by het overgaan naar een andere vereni ging te allen tijde 10% van de trans fersom te ontvangen, wordt afge schaft. b. AJs de speler door de club op de transferlijst wordt geplaatst of als zyn contract is opgezegd, dan ont vangt deze speler bij een overgaan naar een nieuwe club van beide ver enigingen 2van de overeenge komen transfersom. Hij krijgt dit percentage niet als de club kan be wijzen, dat hij op eigen verzoek op de transferlijst is geplaatst. c. Maar de speler mag slechts eens per drie jaar een dergelijk aandeel in de transfersom ontvangen. Mocht een speler in die periode meermalen overgaan, dan moet het percentage door de vereniging gestort worden in een revalidatiefcmds voor contract- spelers. d. De „clubtrouw" zal worden be loond met 8% van de som, die een speler in de afgelopen twee jaar heeft verdiend en wordt uitbetaald als hij voor de tweede maal zijn contract heeft verlengd. Deze maatregel met ingang van 1 augustus 1956. e. Voor een speler, die op de trans ferlijst is geplaatst, wiens contract is opgezegd en die niet wordt getrans fereerd, kan bij een eventueel later overgaan naar een semiprofclub niet meer worden gevraagd dan 3.000. f. Indien een speler op de transfer lijst is geplaatst is de aanbiedende vereniging verplicht een vraagprijs bekend te maken aan de reflecteren de verenigingen. DE HEER STOOP GAAT IN BEROEP De heer D. Stoop heeft het ANP een verklaring doen toekomen, waar van de letterlijke tekst hieronder volgt: „De door het bondsbestuur op 19 oktober tegen mij uitgesproken straf die dan thans bekend is gemaakt, is dezelfde straf, zoals die reeds tegen mij uitgesproken was op 28 septem ber, welke my reeds op 30 septem ber officieel ter kennis is gebracht. Ik blijf staan op mijn standpunt, dat ik mij niet moest gaan verdedi gen tegen feiten, waarvoor de straf reeds bij voorbaat bepaald was. Zo wel de straf van 28 september als de straf van 19 oktober berusten op geen enkele reglementaire bepaling en ook tegen het feit, dat de statu ten en het huishoudelijk reglement van de KNVB het bondsbestuur niet toestaan een schorsing van een sec tiebestuurslid uit te spreken zijn de feiten, op grond waarvan het be stuur van de KNVB gemeend heeft mij te moeten schorsen, van een dermate formele en nauwelijks laak baar te noemen aard, dat ik hoop, dat de commissie van beroep tot ver nietiging van de uitgesproken straf fen zal overgaan. Het is in elk geval een voldoe ning voor mij te mogen vaststellen, dat na een minutieus onderzoek door twee commissies nog wel ge bleken is, dat mij geen enkele blaam treft voor wat betreft mijn houding in de zaak Ajax-Sal zelf". DE CENTRALE TRAINING VOOR NEDERLAND -BELGIE De centrale training voor de voet balwedstrijd Nederland-België die zondag 17 november in het Feye- noord stadion te Rotterdam zal wor den gespeeld, begint woensdag 30 oktober in „de Vliert" te den Bosch. Woensdag 6 november volgt dan, in Rotterdam, een oefenwedstrijd voor lopig Nederlands Elftal-London com bination. De laatste centrale training vindt woensdag 13 oktober, weder om in „de Vliert", plaats. Tot vijf minuten voor het einde in de wedstrijd WassenaarRKAW was de stand nog dubbolblank. Toen maakte de overigens zeer goede groen-witte achterhoede een kleine fout ©n middenvoor van der Lubben was er als de kippen bij om deze kleine kans aan te grijpen en zijn harde schot verdween buiten bereik van doelman Delsing in de uiterste linkerhoek, (01). Zowel de eerste als de tweede helft stonden twee gelijkwaardige partners tegenover elkaar in het veld en slechts dank zij het windvoordeel kon een van beide teams driekwartier lang een lichte meerderheid aan de dag leggen. Wassenaar deed dat met de wind en de erg hinderlijke zon in de rug tydens de eerste periode en RK AW loste haar daarin na de rust dapper af. Beide clubs hadden echter niet de beschikking over schutters van enige allure, zodat het er hard op leek, dat het een wedstrijd ging worden die zich vrijwel uitsluitend op het mid denveld zou afspelen en waarin de verdedigingen verre superieur zou den zijn aan de gelyekkige aanval lers. Voor een heel groot gedeelte was dat ook zo Slechts zelden zagen we voor een van beide doelen een ge vaarlijke situatie waarin doelman Delsing of van Bracht handelend moest optreden. Verder beperkte de strijd zich tot vooral na de thee harde en zeer harde schermutselingen op het middenveld. Een kwartier voer het einde kreeg van Eyk een prachtige kans om voor de thuisclub te scoren, maar in plaats van naar de bal te lopen en deze met een zacht tikje in het verlaten doel te vlijen wist hij drie meter voor de goal niets anders te doen dan huizen hoog over te knallen. Dan deed van der Lubben, die een heel wat'kleiner kansje kreeg het beter: linea recta verdween de bal in het net. Van der Lubben was matchwinnaar en RK Het is HW niet gelukt haar eer ste overwinning te behalen in deze competitie. Want ook tegen de Leid- se Kanaries moesten zy zonder puntje naar Den Haag terugkeren omdat die Leidse ploeg schotvaardiger was dan verleden week tegen HBS en de gasten met 4-0 wist te verslaan. Het grootste aandeel in deze over- minning was in handen, of beter uitgedrukt in voetbalterm in de schoenen van twee spelers van LFC n.L de gebroeders Heymans. Deze twee broers wisten beiden de vier doelpunten te scoren; drie fraaie doelpunten van Aad en één van Henk Heymans. Uiteraard willen wij de andere speiers hierbij niet tekort doen, want ook zij hebben en vooral in de tweede helft voor deze overwinning gevochten. En eer lijk gezegd: toen de wedstrijd een half uur oud was, geloofden wij niet, dat de Kanaries als overwinnaars te voorschijn zouden komen. Het spel werd n.1. te sloom gespeeld en het duurde aliemaal véél te lang. Doch de thee had hun blijkbaar weer meer energie gegeven, want in de tweede helft werd het spel veel aantrekke lijker en ook vielen daarbij de drie doelpunten nadat de eerste helft werd afgesloten met een ffaai doelpunt in de 15e minuiut gescoord door A. Hey mans uit een pass van zijn broer Henk (1-0). geen doch de schoten van rJbuiten van der Most werden door keeper Selier gekeerd, evenals LFC twee maal werd gered door de deklat, eveneens door schoten van van der Most. In de 30e minuiut van de eerste helft redde r.back Schuur van HW keurig, toen H. Heymans was door gebroken en alleen voor het doel stond. De tweede helft was 4 minuten oud, toen LFC opnieuw ten aanval trok met de gebroeders Heymams. Aad gaf scherp door het midden naar zijn broer en met een kei-hard schot gaf hij de deize middag uitstekend kee pende doelman Bakker geen kans: (2-0). Daarna was het een en al LFC dat opereerde op het gebied van HW en een zeker doelpunt hing in de lucht. En dit doelpunt kwam dan ook. D. Franke die goed was meege komen met een aanval van LFC, gaf goed door naar Aad Heymans en het was 3-0. Een prachtige zweefduik van keeper Bakker stond een doelpunt van D. Franke in de weg. In de 38e minuut echter was het weer LFC en ook weer een doelpunt van de schoen van één van de Heymans, nl. Aad. die de goede pass door het midden van zijn broer benutte en zijn club een 4-0 voorsprong gaf. H.V.V. probeerde de laatste 7 mi nuten nog alles om de nul weg te werken, doch de verdediging van WARMUNDA—FOREHOLTE 0—2 De wedstrijd, welke gisteren tus sen Warmunda en Foreholte te War mond werd gespeeld, gaf een vrij ge- lijkopgaande strijd te zien, maar de gasten wisten van de geboden kan sen beter gebruik te maken en door twee doelpunten evenzovele kostbare puntjes te veroveren. Na ongeveer 20 minuten slaagde mid-voor v. Dijk erin zijn club de leiding te geven (01) en vlak voor de rust was het rechtsbinnen Marynen, die de score verhoogde (02) en daarmee was het kruit voor beide ploegen verschoten. Na de hervatting deden zich nog aan beide zijden verschil lende kansen voor, doch de verdedi- ILFC gaf geen krimp en ook nu weer I gingen bleven meester van het ter- moest HW zonder één puntje huis- rein en Foreholte trok daarbij aan waaits keren. |het langste eind. AW had twee kostbare punten op het scheiden van de markt naar Leid- schendam meegenomen! ROODENBURGHILLEGOM 3-0 Een matige vertoning met de thuis club onafgebroken in de aanval, maar de voorhoede miste de meest opge legde kansen. Todh kon Chouffour eindelijk de roos treflfen om geen minuut later opnieuw raak te schie ten (2-0). Vele Rood en burg-aanval len gingen door buitenspel verloren en Hillegom vertoonde steeds afbraak- voetbal. Na dat Polanen nog een strafschop had gemist kwam de rust. Ook in de tweede helft behield de thuisclub de beste kansen, maar ook nu was de voorhoede weinig produc tief. Eindelijk kwam uit een voorzet van Guldemond Ohouffour's derde doelpunt (3-0). Daarna zakte het spel aanmerkelijk en de bekende nacht kaars bracht het einde met een ver diende overwinning voor de Leidse Houtbewoners. rolt beterplakt beterbrandt beter Advertentie. Het is Teylingen niet gelukt een i recht, J. van Marwijk ving de bal op overwinning in de wacht te slepen, en omspeelde de uitstekende spil hoewel het vóór de rust ruimschoots de kans heeft gehad; de aanvallen waren legio en de kansen niet te missen en toch was de voorhoede blijkbaar niet in staat om dit over wicht uit te buiten. Docos daarente gen was niet beter en liet ook enkele malen opgelegen kansen onbenut. Docos begon goed maar men schoot hoog over bij de eerste aanval, een tweede aanval ging naast. Teylingen miste daarna bij een kans voor open doel, een tweede maal hetzelfde. Weer kwamen de Teylingers terug en een schot van Hogeveen redde de keeper op het nippertje. Toen telde men een zeker doelpunt uit een voor zet van rechts, doch de bal werd juist aan de buitenkant van de staan der gekopt. Docos werkte zich wat los en zo kon het gebeuren dat J. van Marwijk van verre afstand een schot loste, hetwelk doel trof. Keeper Le- feber keek rustig naar de bal en stak alleen zijn handen uit om de bal uit het net te halen (01). Teylin gen zette haar reeks aanvallen voort, maar de kleine Docos-keeper wist er wel raad mee. Toch moest hij een maal vissen toen v. Kesteren mooi voor gaf en midvoor Hogeveen kei hard inschoot (11). Na de rust eenzelfde spel, doch het overwicht van Teylingen was voorbij en de strijd ging gelijk op met vele aanvallen Van beide elftallen. Docos was hier wel het meest gevaarlijk, doch de rustige spil Zoet wist 't wel Zoet. Hij lokte de keeper uit doel, passeerde deze en bracht de bal in 't verlaten doel (12). Nog een paar minuten en wij dachten nog gelijk te zien maken toen Hogeveen een schot loste dat juist over de deklat ging. Er kwamen nog enkele Teylingen aanvallen maar de Docos-keeper Prins gaf geen krimp meer. In tweede helft bevochten De eerste overwinning is voor de Kikkers een feit geworden en gezien het spel van gistermiddag met vooral in het laatste kwartier Keeper Leer- sum aan 't hoofd, zijn wij ervan over tuigd, zat er zeker nog meerdere overwinningen volgen. Blauw Zwart met de sterke wind in de rug oefende direkt een zware druk op het groen wit doel maar de Leidse verdediging was en bleef pa raat zodat doelpunten uitbleven. Pas na een#haif uur wist De Kleermaker via de staander de stand op 0-1 te brengen. Lugdunum lanceerde hier na diverse tegen aanvallen echter zonder succes. In de tweede helft waren de bord jes verhangen en nu was alles groen wit wat de klok sloeg. Aanval op aan val golfde op het Blauw Zwart doel, doöh ook nu werden vele kansen ge mist. Jammer was het, dat H. Teeu wen moest uitvallen en Krijgsman de opengevallen plaats innam. Na een half uur had Pet eindelijk succes (1-1) en hierna speelden de kikkers feitelijk een gewonnen wedstrijd. Krijgsman slaagde erin de stand op 2-1 te brengen, maar de gasten ga ven zich niet gewonnen. Het laatste kwartier verliep onder hoge druk en zoals reeds gezegd was keeper Leoirsem de held vam de middag. Langzaam maar zeker herstelde de thuisclub zich en toen het eindsignaal klonk had Lugdumum een moeilijk bevochten overwinning behaald. Holland eerste in Verenigings klassement De Leidse Singelloop 1957, zaterdag (Donk)8. E. Sijbers (LDA, Den Haag) weer georganiseerd door de katholièke 9. G. Besemer (AAC, A'dam); 10. J. atletiekvereniging „De Bataven" is weer Uraan (Bataven). - i -TT tt een succes geworden. Een succes voor C; j c Hardenbol (Parthe- te klaren evenals Hooymans en Hoo- de organiserende vereniging, een succes non). 2 j Koster (Kieviten) - 3. R. Ver- gervorst, als backs. Dé stand bleefook voor de Boskoper J. Vergeer van ^ade' (AAC); 4. J. Sloeserwey (Trek- maar 1—1, ondanks de kansen. Ieder-1 de A.V. '47. Het vorig jaar legde deze vogeis)5. p. Borst (KNAU)6. J. een had al genoegen genomen met j alï-round-loper definitief beslag op de Raaph0rst (Trekvogels)7. P. Leune dit gelijke spel, maar in de laatstèS™™nt-beker; daarjhy^(Holland L.); 8.C.de Vette (LDA); 9. drie minuten kwam de winnende - goal voor Docos, toen bij een aanval uit het middenveld de bal naar rechts werd gespeeld, een voorzet kwam in het strafschopgebied te- Op ondubbelzinnige wijze hebben zowel de gasten als de gastheren aan de De Kempenaerstraat gedemon streerd, dat geen van beide genoe gen wensen te nemen met de be scheiden plaatsen, die momenteel op de ranglijst ingenomen worden. Deze elftallen, in deze vorm spelend, zullen nog voor menige verrassing kunnen zorgdragen. Maar dan zal ook, wederom aan beide zijden, de schotvaardigheid opgevoerd moeten worden. Te vaak gaan nog goede kansen verloren, doordat het beslis sende schot ontbreekt. Het was verreweg de beste wed strijd die wij tot nog toe in deze com petitie in deze afdeling te aanschou wen hebben gekregen. Er werd van het begin tot het eind een hoog tem po gespeeld en het spelpeil bereikte vaak een dusdanige hoogte, dat nie mand van het vry talrijk publiek zich behoefde te vervelen. In het bijzon der zal men met genoegen hebben gekeken naar het werk der beide doelverdedigers, resp. Spoor en Baak, terwijl voorts by de thuisclub aan voerder Wolterink een sublieme partij vertolkte op de voor hem vreemde spilplaats Boer was verhinderd te spelen terwijl linkshalf Van Diest bij Lisse opviel door zijn sterk aan vallend spel. Tot half time wisten beide defensies vaak met moeite stand te houden, hoewel zich enige zeer goede kansen hadden voorge daan. In de tweede helft startte ASC met een heftig offensief en na tien minuten zag Spiering zijn doorzet ten beloond, toen hij uit moeilijke positie het net wist te vinden (10). Het gejuich was echter nauwelijks verstomd of een misverstand in de rood-zwarte verdediging was oorzaak, dat de vrijstaande Lisse-linksbuiten met een goed schot Spoor kon pas seren (11). Een zeer spannende pe riode brak nu aan, waarin beide ploe gen serieuze kansen kregen. De ver dedigingen bleven nu echter meester van het terrein, hoewel vaak een ge juich bewees hoe dicht een doelpunt nabij was. Kort voor tijd meenden wij ASC nog het winnende punt te zien scoren. De kopbal van Brard vloog echter rakelings naast. Terecht ontvingen beide elftallen een harte lijk applaus van de tribune, toen ze de kleedkamers weer konden opzoe ken. De tweede wedstrijd, die de inval ler-doelman B. Rooijakkers voor W SB speelde, is speciaal voor hem een voldoening geworden. Hij zag giste ren kans zijn doel de volle wedstrijd lang schoon te houden. De eerste helft tegen de wind in spelend, zag WSB geen kans om punten ie verzamelen. Wel zijn de gelegenheden daarvoor geweest o.m. toen een toegewezen strafschop naast geschoten werd en toen iets later de rechtsbinnen een te zacht schot onschadelijk gemaakt zag. De rust ging met blanke stand in en dat gaf de verhouding tussen de ploe gen vry goed weer. Na de thee probeerde WSB het met verre schoten en na 15 minuten ging een voorzet van de rechtsbuiten via de voet van de midvoor hard tegen de lat. De terugspringende bal werd door de linksbinnen opgevangen en onberispelijk achter de doelman ge knald. (01). Fel vocht Westerkwar tier voor de gelijkmaker, maar de stug verdedigende achterhoede van WSB gaf geen krimp. Een kwartier voor het einde schoot de .echtsbuiten van WSB de bal hard in en deze verdween, door een Westerkwartier- back iets van richting veranderd, on houdbaar voor de keeper in het doeL achter elkaar winnaar werd. En nu een G Endeveld *(AV ;47)11. R. Boshuizer beker beschikbaar was, wist (AV -40). 12. w. Bonte (Holland L.). Klasse D: 1. J. v. d. Tier (Hermes, A .Utrecht); 2. P. Selier (Holland L.); 3. Van het begin af de start was om 1 A Endfiveld (AV -47). 4 Bostelaar half vier zaterdagmiddag op de Mors- (EMMi viissingen)5. R. den Tonke- laar (Holl. L); 6. N. de Frel (KNAU); singel zat die nieuwe overwinning reeds in. Er waren nauwelijks enkele honderden meters gelopen of de Metro- loper J. Veldhoven en J. Vergeer lagen op kop. Dat was voor ons het teken, dat Vergeer opnieuw met een zege zou gaan strijken en dat hij slechts het gun stigste moment afwachtte om zijn groot ste concurrent, Veldhoven, te passeren. Getweeën namen zij singel na singel en 7. P. Manders (Trekvogels)8. A. Bou- man (Holl. L.); 9. H. Fasel (Bataven); 10. J. Frankhuizen (Holland L.). Leidse Courant Wisselbeker: 1. Hol land Leiden 12 pnt.; 2. Trekvogels 15 pnt; 3. A-V- '47 21 pnt.; 4. Bataven 30 punten. Na afloop werden de prijzen in de de afstand tussen het eerste peloton na scho£)1 aan de Potgieterlaan aan de win- hen bedroeg spoedig 40 k 50 meter. Ge- £aarS uitgereikt. De voorzitter van de leidelUk werd die voorsprong groter. Bataven, de heer H Mentink sprak een later weer iets minder. In het peloton J£or„d„ v„an dan^ tot a"° flelnJe.mar.s; na de koplopers speelde de Holland- man A. v. d. Linden lange tijd een eer ste rol, maar de concurrentie was hem toch te zwaar en halverwege het par cours zakte hij enkele plaatsen af. Met de A-klassers S. Koster en A. Kortekaas en de B-klassers P. Zoek en E. Westerhout hield hij moedig vol, doch zijn conditie leek ons wel eens beter geweest. Tenslotte moest v. d. Linden al deze concurrenten vóór laten gaan en hij eindigde als zevende in totaal en vijfde bij de A-klassers. Intussen had Vergeer zich dicht bij de Herenstraat los gemaakt van Veldhoven en ef rest te slechts de vraag met hoeveel verschil de Boskoper zou winnen. Het bleek la ter 5.6 sec. te zijn. Het talrijke publiek aan de finish bracht de winnaar een hartelijke ovatie. De totaal-uitslagen waren: Klasse A: 1. J. Vergeer (A.V. '47) 17.10.8: 2. J. Veldhoven (Metro - R'dam) 17.16.4; 3. S. Koster (Trekv.) 17.25.0; 4. A. Kortekaas (Holland H) 17.35.2; 5. A. van der Linden (Holland L.) 17.36.2; 6. A. Broekhuizen (A.V. '40 - Delft); 7. L. van der Berg (Holland L.). Klasse B: 1. P. Zoek (Parthenon, Dor drecht) 17.33.6); 2. E. Westerhout (Hol land L.) 17.34.8; 3. T. Stolk (Gouda); 4. L. v. d. Vos (Holl. L.): 5. M. Will- komm (Zwaluwen. Den Haag); 6. J. Buter (Trekvogels); 7. G. Verwey die op zo sportieve wijze om de der overwinning hadden gevochten, hij dankte de Leidse politie, die als steeds op uitstekende wijze voor de afzetting van het parcours had gezorgd en ten slotte dankte hij de oud-trainer van de Bataven, de heer Ten Braak, voor zijn aanwezigheid. Hij herinnerde daarbij aan de ge noeglijke samenwerking, die er steeds met hem heeft bestaan en bood hem een vulpen als stoffelijk blijk van aan denken. Slechts drie verenigingen hebben gis teren in de Leidse Hout deelgenomen aan de jaarlijkse bos-estafette. Voor de dames waren de afstanden 2 x 100, 4 x 80 en 2 x 100 meter. De sterkste vereniging toonde zich Atmodes uit Haarlem, die voor de 720 meter 1 min. 48.9 sec. nodig had. Tweede werd M.S.V. (Noordwijk in 1 min. 48.9 sec. en derde Sportief uit Leiden in 1 min. 54 sec. Bij de meisjes A won W.I.K. uit Wassenaar de estafette over 4 x 80 en 2 x 60 meter in 59.4 sec.; 2. Snel en Lenig (Wasse naar) 61.5; 3. Atmodes 62.9; 4. Spor tief 63.1; 5. De Bataven 63.2 sec. (02). De laatste minuten bepaalde WSB zich tot de verdediging en met succes. Het gelukte Westerkwartier niet om Rooijakkers te passeren. J. Vergeer uit Boskoop, wederom on bedreigd, als winnaar over de eind streep en voor de vierde achteieen- volgende maal beker-winnaar.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6