Woningbouwlening een groot succes Reeds voor 385 miljoen gulden ingeschreven Rechtszaak tegen dienstweigeraar nam een verrassende wending weeckelykse CRonycke Nieuwe postzegels „Voor het kind ZATERDAG 19 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De lening voor de woningbouw, aanbevolen door minister-president Drees in een radiotoespraak, is een groot succes geworden. Gisteren werd de 6 %lening open gesteld voor inschrijving. De schattin gen lagen tussen de 200 en 300 mil joen, maar gisteravond was al een bedrag van 385 gulden bereikt. Zowel de Bank voor Nederlandse Gemeenten als dertien grote handels banken hadden hun loketten voor de intekenaren opengesteld. De belang stelling kwam vooral van de kant van de kleine spaarders, terwijl ook de pensioenfondsen belangstelling toon den. Het bedrag van de lening stond bij voorbaat niet vast. De Bank voor Ne derlandse Gemeenten deelt nu mede, dat zij voornemens is het te aanvaar den bedrag vast te stellen op het to taal ingeschreven bedrag. Bij de toewijzing zal dus geen reductie wor den toegepast. Zoals bekend heeft de minister-pre sident een beroep op eenieder gedaan in het belang van de woningbouw niet alleen spaargellen ter beschik king te stellen, maar ook met direct noodzakelijke aankopen hiervoor uit te stellen. Minister Drees heeft toen het bedrag van 100 miljoen als mini mum gesteld. Alleen door een grote inschrijving zouden de gemeenten uit hun financieringstekort verlost kun nen worden. De grote geldbeleggende maatschappij en, levensverzekeringen e.d. zijn voorlopig nog afzijdig ge bleven. Rijksfondsen zoals de Rijks postspaarbank hebben zich echter niet onbetuigd gelaten. De opbrengst van de lening zal Minister Suurhof Misvormde kikkers trekken de aandacht inderdaad", zo heeft de heer Suur hof, minister van sociale zaken en volksgezondheid medegedeeld, „wordt tadio-actief materiaal, afkomstig van kernsplitsing in een sloot te Amster dam geloosd. Het is echter bij een door hem enige maler ingesteld on derzoek niet gebleken dat hierbij de internationaal aanvaarde normen zijn overschreden. De minister zegt dit in antwoord op vragen betreffende de- ae lozing, gesteld door het Tweede Kamerlid de heer Lamberts. De minister erkent dat misvormin gen bij de in de sloot levende kikkers zijn geconstateerd. Of in dit concrete geval al dan niet oorzakelijk verband met de lozing van radioactief mate riaal bestaat, is bij de huidige stand der wetenschap nog niet met zeke- heid uit te maken. Bij het in Nederland plaatsvinden de wetenschappelijk onderzoek inza ke biologische effecten van radioac tiviteit, onder meer in het medisch- biologisch instituut van de rijksver- dedigings organisatie TNO, hebben ook verschijnselen, als in dit geval geconstateerd, de volle aandacht, al dus de minister. Het onderzoek ter plaatse, dat tot dU6ver reeds enige malen heeft plaatsgevonden, zal regelmatig wor den voortgezet. De huidige wijze van lozing van afvalwater is niet bevredigend te achten, ook al neemt men in aanmer king, dat overschrijding van de inter nationaal aanvaarde normen niet is geconstateerd. De minister bereidt in overleg met zijn hierbij betrokken ambtgenoten algemene maatregelen voor, onder andere met betrekking tot de regeling van de afvoer van ra dioactieve produkten. In het kader van deze maatregelen zal uiteraard ook de toestand in het onderhavige geval de aandacht krijgen. PROF. LANGEMEIJER PROC.-GENERAAL BIJ HOGE RAAD BU Kon. Besluit is met ingang van 1 november benoemd tot procureur- generaal bij de Hoge Raad prof. mr. G. E. Langemijer, thans advocaat-ge neraal bij dat college. Hij volgt in deze hoge functie jhr. mr. dr. L. H. K. C. van Asch van Wijck op. HIJ BOKSTE DAT NIET VOOR ELKAAR. Conform de eis heeft gistermorgen de economische politierechter te Rot terdam, de 50-jarige bokser L. van Klaveren uit Rotterdam veroordeeld tot een geldboete van tien gulden of vier dagen. Van K. had een sigaren winkel van iemand overgenomen en dreef deze zonder over de vereiste vergimning te beschikken. De ver gunning was wel aangevraagd, zo verklaarde hij, maar afgewezen. „U moet er op de één of andere ma nier een mouw aan zien te passen, want zo gaat het niet", aldus de eco nomische politierechter. De raadsman van Van K., mr M. Huizer uit Dordrecht wees erop, dat zijn cliënt vroeger olympisch kam pioen is geweest en toen beroepsbok ser was geworden. Gezien zijn leef- tijl gaat dat niet niet meer. Hij moest wat anders gaan doen en daarom nam hij een sigarenwinkel over. Men heeft moeite vooi een vergunning ge daan en er was een redelijke kans, dat de zaak zou slagen. Er was alleen een verklaring van de dokter nodig, waarin stond, dat Van K. door het vele bokser geen examens kon doen. Deze is verstrekt, zijn cliënt trok in de zaak, werkte doze op en toen werd de vergunning geweigerd, mr. Huizer wees erop, dat verdachtes echtgenote waarschijnlijk het vakdiploma kan behalen en hij vroeg de rechter uit stel, doch deze meende, dat dit niet kan worden gegeven, omdat de over treding al was begaan. ■Q worden doorgeleend aan de gemeen ten, die het geld zullen gebruiken voor financiering van de woningbouw en daarmede samenhangende werken zals bestrating en riolering, zoals bestrating en riolering, obligaties van 100, 500 en 1000 gulden met een looptijd van 25 jaar en een rente van 6 procent. Straks worden ten behoeve van de woningbouw ook rentespaarbrieven uitgegeven van 25, 50 en 100 gulden. De rente voor deze spr.irbrieven be draagt ook 6 procent maar deze zal niet jaarlijks worden uitbetaald. PRINS BERNHARD OPENT NIEUWE K.N.V.v.L.-GEBOUW. Z.K.H. de Prins der Nederlanden, ere-voorzitter van de vandaag een halve eeuw bestaande Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart, heeft vanochtend het nieuwe gebouw van de vereniging aan het Jozef Israëlplein te 's-Gravenhage ge opend. Hij deed dat met een sleutel die hem door Hanneke de Lange, dochtertje van de voorzitter van het gouden jubileumcomité, was aange boden. Tevoren had de prins de voor het gebouw opgestelde erewacht van leden van de jeugdluchtvaart-brigade geïnspecteeerd. Deze erewacht was samengesteld uit leden van afdelingen uit alle de len van het land. Militaire dienst Geen uitstel voor onderwijzers, die in '57-'5& beginnen In het algemeen is geen uitstel of verlenging van uitstel van dienst ver leend en zal dit ook niet worden ver leend aan onderwijzers, die geduren de het schooljaar 19571958 voor het eerst bij het onderwijs zijn of ko men. Wel wordt aan hen, die dit jaar de onvolledige bevoegdheid hebben behaald^ uitstel verleend ten behoeve vqn de studie voor de volledige be- voegdheid. Minister Staf antwoordt tenis aan de gevallenen van Rotter- dit op vragen van het Tweede, Ka merlid Kleywegb Onderwijzers, die reeds uitstel ver kregen omdat zij onmisbaar waren aan een twee- of driemansschool of aan een andere school, welke door bijzondere ligging daarmee op één lijn werd gesteld, krijgen thans vrij stelling, mits zij hun betrekking blij ven vervullen of een soortgelijke be trekking aanvaarden. Het is de mi nister niet bekend dat door recente weigering van verzoeken om uitstel op bepaalde scholen een ernstige noodtoestand in ontstaan. Ook in het schooljaar '57'58 zal aan onderwij zers in zo ruim mogelijke mate ver vroegd klein verlof in afwachting van groot verlof worden verleend. f v. ROSSEM du CHATTEL Breestraat 95 DRIESSEN J. HOOGERVORST Morschstraat 9 P. J. MAARTENSE Hoogstraat 6 J. du PON CITYKERK VAN ST. DOMINICUS ONTWORPEN IN HET HART VAN ROTTERDAM. Het hart van Rotterdam krijgt zijn St. Dominicuskerk terug, „Het Stei ger" zoals de volksmoni zei. Zij wordt in de oude stadsdriehoek de vervan ging tevens van twee andere kerken, „de Olde" en de „de Houttuin". Het nieuwe ontwerp, dat nog slechts wacht op hef afkomen van de rijksgoedkeuring, is van het architec tenbureau Kraayvanger te Rotterdam en is bedoeld als een vormgeving van deze tijd. Deze St. Dominicuskerk zal, om ringd door hoge zakelijke bouwmas sa's, verscholen liggen in het nieuwe stenen hart van Rotterdam. Van het open vlak VlasmarktHoogstraat zal men het uitzicht krijgen aan de andere kant van de Steigersgracht - op een verhoogd kerkplein, een eigen stedebouwkundige ruimte, aan de rechterkant waarvan do 38 m. hoge toren zal verrijzen. De pleinwanden worden gevormd door de pastorie, de kruisgang, de kerk en de Mariakapel. De kerkruimten e- hoge paro chiekerk en een kleine intieme dag- kerk hebben tezamen 700 zitplaatsen, die zondags geheel benut kunnen worden or dat de glazen deurwand, die de dagkerk van het secraments- altaar scheidt, opengezet kan worden. In de kruishof met kruisgang ligt een doopkapel, een afzonderlijke ron de ruimte aan een stille vijver tussen het groen. In deze kruisgang worden ook de kruiswegstaties aangebracht. De Mariakapel in de toren wordt toegewijd aan Maria, toevlucht van het Rotterdamse volk, ter nagedach- dam. PATER B. VAN STOKKOM SVD NAAR NEDERLAND, f Begin komende week arriveert pa ter B. van Stokkom SVD met de V/a- terman uit Australië in Nederland. Pater B. van Stokkom is aalmoeze nier van het ontvangstcentrum Bone- gilla voor Nederlandse emigranten in Australië. Hij zal enige tijd in Ne derland verblijven en bezoeken afleg gen bij relaties van emigranten. Ein de van dit jaar vertrekt pater van Stokkom weer met de Zuiderkruis naar Australië om zijn taak aldaar te hervatten. M.V.O. verwisselde brieven Toen een Jehovagetuige vorig jaar voor de militaire dienst was goedge keurd, deelde hij bij de keuring me de, dat hij principiële bezwaren te gen de dienstplicht had. Toen hij toch een oproep voor eerste oefening kreeg, schreef hij het Ministerie van Oorlog een briefje waarin stond, dat hij gewetensbezwaren tegen de mili taire dienst had. Omdat een dergelijk briefje niet aan de voorschriften beantwoordt, schreef het Ministerie terug: „Wenst u uw verzoek te beschouwen als een be roep op de wet van 13 juli 1923 be treffende dienstweigering?" De dienstweigeraar wenste dit niet, omdat hij eveneens bezwaar had te gen burgerdienst, waarvoor hij vol gens de dienstweigeringswet van 1923 onvermijdelijk zou opgeroepen wor den. Hij beantwoordde deze brief van het ministerie dan ook niet, maar verscheen wel op de oproep om voor de commissie te verschijnen; hij zet te daar zijn bezwaren uiteen en zij werden gegrond verklaard. Toen hij opgeroepen werd voor de burgerdienst kwam de jonge man niet en moest voor de burgerrechter ver schijnen, waar hij volhield dat hij geen beroep op de dienstweigerings wet van 1923 had gedaan. De verdachte bleef volhouden dat hij het formulier, waarop de vraag betreffende dienstweigeringswet 1923 stond, nooit ontvangen had. De rechtbank zou de Jehovagetuige veroordeeld hebben als niet vlak voor de zitting de raadsman tussen het bewijsmateriaal van het Ministerie van Oorlog een copie ontdekt had, die niet overeenstemde met het origi nele exemplaar dat in het bezit was van verdachte. De brief was wel van dezelfde datum. Na een onderzoek bleken beide copieën te zijn verwis seld. De zaak wordt nu terugverwe zen naar de rechtercommissaris. FRANCISCAANSE MISSIONARISSEN OVERLEDEN. Bet provincial aat van de Francis canen te Weert ontving telegrafisch bericht uit Brazilië, dat aldaar in het klooster te Tivinopolis op 16 oktober is overleden pater O. van Oorschot. Pater Van Oorschot werd 23 mei te Someren geboren en ontving op 2 april 1916 de priesterwijding. In fe bruari 1919 vertrok hij naar de mis sie in Brazilië. Nadat hij aldaar enige jaren in de zielzorg werkzaam ge weest was, werd hen benoemd tot leraar aan het Antoniuscollege te St. Jan (Minas), welke functie hij dertig jaar heeft vervuld, tot twee jaar voor zijn dood, toen hij in verband met zijn zwakke gezondheid rust moest nemen. Te Reo op het eiland Flores overleed op 11 oktober de Francis caner pater A. Vugts. Pater Vugts werd te Bokhoven bij Den Bosch geboren en priester ge wijd 27 maart 1949. Op 7 december 1950 vertrok hij naar de missie van West-Java. Te Djakarta was hij enige jaren vice-ddrecteur van het Vincen. tiuegesticht. Daarna werd hij aange wezen voor het werk van de volks missies, dat de Franciscanen enkele jaren tevoren op verzoek van mgr. Van Bekkuim apostolisch-vicaris van Ruteng (Flores) hadden geïnaugu reerd. Een jeep van de marechaussee uit Harderwijk is gistermorgen tegen zeven uur op de rijksweg Zwolle Amersfoort geslipt en over de kop geslagen. Daarbij heeft de 21-jarige dpi. mar. G. J. Vestergaard uit Rot terdam een schedelbasisfractuair op gelopen. De 21-jarige dpi. mar. A. A. Thomassen kreeg een hersenschud ding. Twee man liepen' lichte ver- wóndingen op. Pas op voor die griep I Zuiver Uw lucht wegen snel en grondig van vastzittend slijm en ziektekiemen met Twee dinghen synder deese weeck in 't lieve Leyden, naer ons bleeck, geschied, die waerd syn om 't onthouwen. Het gaeter ditmael oover vrouwen wat in de cranten viel te leesen en ick herhaelen gae by deesen. De blauwe susters in dees' stad die hebben er hun feest gehad. Sy synder nu al honderd jaeren aen 't wérek. En veel bewond'ringh baeren nu reeds so langhe, langhe tyd de susters der Voorsienighheyd. Welck goets sy deeden! Sonder tall de kynders syn die booven all hun sorghen en hun liefd'ontfinghen. Met blydschap wilden sy omringhen by wie de droefheyd quam te gast of 't leeven voelden als een last Heysae, ghy susters, leeve langh en gae nógh honderd jaer Uw gangh als vooren. En in alle tyen sal danckbaer syn ons goeie Leyen. En wat ick dan nogh segghen moogh': De blauwe susters leeven hoogh! Een and're vrouw quam oock hier aen die heel wat minder heyt gedaen maer waer veel luyden tóch van weeten omdat sy, Jeen Mansfield geheeten, met lecker opgedirekte snuyt kyekt booven elcke filmprent uyt. 'k Heb haer gesien. Al viel 't niet mee om iet te sien, want heerejee, veel Leydens volck was door het dolle en gecke heen. Wat wasset volle; daer voor die Luxorbioscope liep ghants het nosemdom te hoop. 'k Kreegh bynèe meedely met haer, so armetierigh stond sy daer met al haer roem en opgeprickte lyff en leên. Sy, die verstrickte in 't net der onbenullighheyd de jeughd van deese malle tyd. En als ick dan toch kiesen moet: Miss Mansfield met haer poeyersnoet of blauwe susters in haer cappen, dan suit U seecker willen snappen: Die keuse valt myn echt niet swaer, Geef myn die lieve nonnen maer! WILLEM VAN HORSTENDAEL LEIDERDORP PROPAGANDA-AVOND NEDERLANDSE BLINDENBOND. Met het doel meer bekendheid te geven aan het werk en streven van de Nederlandse Blindenbond werd gis teravond in het Dorpshuis een pro- paganda-avond belegd. Deze avond, die reeds in december jl. vastgesteld was, moest toen wegens geringe be langstelling worden uitgesteld. Ook nu was de opkomst niet overweldi gend, hetgeen te betreuren is omdat het wel eens goed is te noren welk nuttig werk dergelijke bonden ver richten. Het was vooral de Bonds- propagandist, deheer J. v. d. Berg, die na het openingswoord door bur gemeester van Diepeningen, de aan wezigen een inzicht gaf wat voor de blinden wordt gedaan en waartoe de zen, na een deskundige opleiding in staat zijn. Op scholen worden zij op geleid tot volwaardige werklieden als bankwerker, kantoarbediende enz. Daartoe is echter de steun nodig van donateurs die men door propaganda- avonden hoopt te winnen. De griep epidemie was ook al oorzaak dat het oorspronkelijk programma niet in zijn geheel kon worden afgewerkt. In de pauze werden de aanwezigen, verrast met een originele verloting. Iedereen kreeg n.l. een strookje waarop in braille-schrift een woord was geponst dat door de aanwezigen aan de hand van een bijgevoegde ver klaring moest worden ontcijferd. De genen wiens woord overeenkwam met een van de drie te verloten voor werpen werd de gelukkige winnaar daarvan. De film die o.a. werd gedraaid gaf nog eens een toelichting op 't gespro ken woord van de propagandist, die in zijn slotwoord de hoop uitsprak, dat deze avond vruchtbaar mocht zijn. LJ>.C. Uitslagen van de wed strijd om hef kampioenschap van Leiderdorp. De WinterS. Tienstra 0-2; A. BloemendaalD. Hassafras 1-1; L. MatreA. v. d. Zwan 0-2; C. de KoningA. Spies 1-1; C. A. Dee- ■4 DE FIETS MOEST HET ONTGELDEN. Wegens vernieling van de fiets lantaarn en lichtdraden van een po- litiefiets moesten twee chauffeurs uit Leiden terecht staan voor de Haagse politierechter. Eén van hen was ver schenen. Deze verdachte gaf toe in de nacht van zaterdag op zondag 31 maart jl. in de Breestraat bij de Stadsgehoorzaal de lantaren omge-1 bogen en verbogen te hebben en de draden losgeknipt. „Mijn vriend heeft de fiets een eindje verder neer gezet", zei verdachte. De niet ver schenen verdachte had de vernieling ontkend. Wel had hjj zich moreel mede-verantwoordelijk gevoeld en daarom was de 6.50 schade door beide verdachten dan ook broederlijk gedeeld. De officier van justitie vorderde tegen de verschenen verd. 40 boete of 20 dagen en tegen de afwezige Vanaf 18 november a.s. zullen bij de Nederlandse posterijen de nieuwe vrijspraak. De rechter maakte er 30 Kinderzegels 1957" verkrijgbaar zijn. Ditmaal zijn het kinderportretten, boete of zes dagen van en sprak die ontleend zijn aan schilderijen van Nederlandse meesters uit de 19e en de ander vrij. de eerste helft van de 20e eeuw. gemanC. Verweij 2-0; J. v. Sandijk -A. Ddeseraat 2-0; D. Hassefras— A. v. d. Zwan 1-1; Dhr. DorsmanC. A. Deegemans 0-2; J. v. Sandijk—L. Matze 2-0; A. SpiesA. Bloemendaal 1-1; C. Marijt—C. Verweij 2-0; A. DieseraadC. de Koning 0-2. Geboren: Catharina Josephina, d. van C. W. van Heel en A. P. C. van Egmond. Ondertrouwd: Arnold Willem Tas- seron, 25 j. en Namkje Berendina Brinksma, 25 j. Gehuwd: H. J. Tisseur en G. Rot mensen. NIEUWVEEN AANBESTEDING VOOR DE JOHANNES STICHTING Het architectenbureau M. J. Klijn- stra te Amersfoort heeft namens het bestuur van de Vereniging Jo- hannesstichting onderhands aanbe steed: Het bouwen van een gebouw voor arbeidstherapie op de terreinen van de stichting. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: W. van Be Ij eren te Alphen a/d Rijn f 251.000; fa. Gesman en Zoete- meyer Alphen a/d Rijn f 248.390; fa. W. v. d. Bijl te Alphen a/d Rijn ƒ244.000; T. van Hoogevest N.V. te Amersfoort 243.700; fa. v. d. Vel den en de Jong Leiderdorp 242.930; H. Oudenes en H. Turkenburg te Alphen a/d Rijn f 241.979. De raming was 244.600. Het werk is aan de fa. Oudenes en Turkenburg te Alphen a/d Rijn gegund. 0EGSTGEEST Gemeenteraad. In de agenda voor de vergadering van de raad, te houden op woensdag 23 oktober a.s. te 19.30 uur, komen o.a. voor: beëdi ging en installatie van de heer J. S. van Mameren als lid van de raad; benoeming van een lid in de com missie voor het georganiseerd over leg in verband met het bedanken van mevr. Kramers als lid van de raad. (Aanbeveling van b. en w.: 1. K. Veen, 2. J. S. van Mameren); voorstel van b. en w. tot het voeren van een procedure tegen de heer G. A. de Graaf; tot verkoop van een perceel grond achter het pand Wijt- tenbachweg no. 43; aankoop van de grond aan de Hofdijck van P. J. Mo lenkamp; beroepschrift van Gebr. van den Ameele tegen de weigering tot verlening van een tijdelijke ver gunning voor de bouw van een ga rage. Z0ETERW0UDE RAPPORT VAN DE GEMEENTE ARCHITECT INZAKE ZUIDBUURTSEWEG. De hoogte van deze weg is te laag; overstromingsgevaar is niet denk beeldig aldus is ontleend aan bo vengenoemd rapport. De binnenberm ontbreekt over bijna de gehele weg- lengte, of is zo steil, dat practisch nergens de weg aan de polderzijde voldoende steun heeft en mede on der de invloed van het steeds zwaar der wordend as-vervoer, steeds meer gaat verzakken en de weg zgn. op één oor komt te liggen. Voor 1957 is een post van 31.500 geraamd, welk credietaanvrage bedoeld is om bovengenoemde gebreken definitief op te heffen t.w.: 1. ophogen tot peil; 2. bermverzwaring en slootvergra- Nieuws van Alphense Bouwpastoor Langeraar, „mijn eerste liefde" laat zich weer horen uit het verre verre verleden. Oud-misdienaars, oud-St. Jozef gezellen, nu eenzame huisvaders komen hun oud-gezellenvader tege moet. Een gift van 5,een giro van 25,—, 2.50, 5,— uit Nieuw- veen. Uit Noorden kwam een giro van 25.—. 30,— uit Obdam in Noord-Holland. Uit de nieuwe parochie een gift van 100.—. Ondertussen zitten we nog maar steeds te wachten op de goedkeuring van de plannen voo de hulpkerk. Of we met Kerstmis kunnen beginnen staat nog te bezien. We gaan in elk geval geen Kerstmis vieren in een half afgebouwde kerk. De goddelijke eredienst vereist dat alles er keurig en netjes uitziet. Sinds mijn laatste nieuws is er niet veel verrassends te vertellen. Ja een week is gauw voorbij cn mij blijft de aangename plicht tot dankbaarheid jegens hen die het be- gin-kapitaal weer een 200,groter hebben gemaakt door hun milddadige liefde. God belone het U. Het is toch wel een mooie trek van ons katholieke volk, dat toch zoveel offert en geeft. We mogen toch wel zeggen, dat we er ons ook over mo gen verheugen, dat u niet zó vast zit aan de goederen van deze wereld, dat u de goederen van het eeuwig leven erom verwaarloost. A. GROEN, bouwpastoor, Paradijslaan 6, Alphen a. d. Rijn. Giro 27.51.28. ving met de daarbij behorende i grond aankoop over een geringe j breedte van alle koppercelen. Aan de hand van opmetingen, plattegronde en zestig getekende J dwarsprofielen zijn de kwantums be rekend op basis waarvan de firma Versluys te Bodegraven haar aan bieding doet. Haar eenheidsprijzen zijn dezelfde als voor alle door haar in onze gemeente uitgevoerde wer ken die voor wat de prijs betrof lager waren dan soortgelijke in schrijvingen. De gemeente-architect adviseert het werk ten spoedigste aan genoem de firma op te dragen. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert spoedeisend op maandag 21 oktober a.s. nam. half- negen. De agenda is: 1. Bespreking aanwijziging vertegenwoordiger bij de behandeling door Gedeputeerde Staten van de ingediende bezwaren tegen het ontwerp uitbreidingsplan „Rijndijk"; 2. Behandeling van een rapport van de gemeente-architect betreffende de toestand van de Zuid- I buurtseweg vanaf de r.-k. kerk tot aan de Geerbrug). Op donderdag 24 oktober nam. 7 uur zal de overdracht en ingebruikne ming van het gerestaureerde Her vormde kerkgebouw plaats hebben. N.O.V.I.B. Door de burgemees- ster is een comité opgericht samen gesteld uit vertegenwoordigers van de diverse gedeelten der gemeente, dat zich ten doel heeft gesteld in de komende week gelden in te zamelen ten bate van de Nederlandse Orga- nisatie voor internationale bijstand I (N.O.V.I.B.).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5