„De s femme nroverV Het verkeer baarde de raad van gemeente Lisse zorgen Scherp WOENSDAG 16 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 B. en W. gaven hun hun zienswijze Dezer dagen is het schriftuur van antwoord verschenen, waarin de bur gemeester antwoordt op vragen van de Raad n.a.v. de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1958. Diverse zeer belangrijke onderwer pen worden hierin behandeld zoals de financiële toestand der gemeen te, het verkeersvraagstuk, de woning wetbouw, het uitbreidingsplan, het onderwijs, jeugdzorg en het zwem bad. Het verkeer. In de sectievergaderingen is ook uitvoerig gesproken over het ver- keersvragstuk. Er kan bij het een richtingverkeer van een ontlasting gesproken worden, zo werd o.m. aan gevoerd, hoewel vele automoblisten thans de Herenweg als renbaan gaan gebruiken. Het bevredigt een der raadsleden niet, dat de lijndienst van de N.Z.H. V.M. in beide richtingen over de Randweg loopt. Een groot deel van de bevolking zou het naar zijn mening toejuichen wanneer althans de bus vanuit richting Haarlem, de Heereweg blijft volgen. Is dit beslist onmogelijk? Is dit niet zó te regelen, dat de bus uit de richting Haarlem na de halte Hya cintenstraat te hebben aangedaan, ook de Hyacintenstraat doorrijdt en via de Grachtweg het Vierkant aan doet? Oegstgeest wel. Men moest toegeven, dat de Gracht- weg niet al te breed is, doch wanneer in aanmerking wordt genomen, dat de bussen van de N.Z.H.V.M. bij de gewijzigde route in Oegstgeest aldaar ook door betrekkelijk nauwe straten rijden, dan zou toch in deze richting een voor velen bevredigende oplos sing gevonden worden. De belangen van het westelijk en het oostelijk deel van Lisse zouden dan gediend worden. Men vroeg verder waarom de wo ning hoek GladiolenstraaWKanaal- straat (Landkroon) niet spoedig wordt afgebroken nadat men reeds jaren heeft moeten wachten op het leeg komen. Het verkeer is zeer toegenomen en men vroeg of de plannen gewijzigd zijn? Wie niet wil mag komen De Hongaarse minister van bui tenlandse zakenImre Horvath, heeft de uitnodiging van zijn regering aan secretaris-generaal Hammarskjoeld van de V.N. voor een bezoek aan Boedapest hernieuwd. Hammarskjoeld heeft de uitnodi ging echter voor het ogenblik afge slagen, aldus is uit welingelichte bron vernomen. De Hongaarse regering heeft even wel geweigerd, de voormalige voor zitter van de Algemene Vergadering der V.N., prins Wan van Thailand, in Hongarije toe te laten. Horvath, die de Hongaarse delegatie naar de V.N. leidt, heeft prins Wan mede gedeeld, dat hij de Hongaarse rege ring schriftelijk vragen kan stellen. Kort na de opstand van vorig jaar in Hongarije heeft de Hongaarse re gering geweigerd Hammarskjoeld te ontvangen. Daarna is de secretaris generaal enkele malen uitgenodigd voor een bezoek aan Boedapest, maar Hammarskjoeld wees toen de uitno diging van de hand. POTLOOD en GEEST nomische leven hier te plaatse. Dit dient gepaard te gaan met het schep pen van mogelij khesden tot sociale en culturele ontwikkeling. Uitbreidingsplan. In het ter visie gelegd uitbrei dingsplan zijn dan ook zeer veel ver- keersvoorzieningen getroffen. Belang rijke wegen met de nodige doorbra ken, parkeerterreinen en ventwegen. In het plan Blokhuis zijn sport- en speelvelden geprojecteerd. De gehele verwezenlijking van een en ander zal nog wel jaren duren. De ver keersveiligheid zal nog worden opge voerd als op 1 nov. a.s. de maximum snelheid in de bebouwde kom op 50 km per uur gesteld wordt. Perceel Kanaalstraat 146 zal wor den afgeroken. Men is met de afbraak nog niet begonnen omdat men on langs stappen heeft ondernomen, om het belendende perceel no. 148 aan te kopen en af te breken. Zoals een lid opmerkte is het col lege helemaal niet van plan de Ka naalstraat vrijwel voor het verkeer te verbieden. In tegendeel: met be- v - trokken maatregelen is bedoeld het Aifp aïïwfarhï EI verkeer in de Kanaalstraat een prak- gekomen. Alle aandacht dient men .te tIsche en ef(ectieve vrijheid te waar- borgen tegenover de gebleken ten- Een ander lid zei te hebben verno men dat b. en w. voornemens zijn om de Kanaalstraat vrijwel voor het verkeer te verbieden. Hij merkte op, dat voor de middenstand verkeer op de Kanaalstraat mogelijk moet blij ven en dat het eveneens mogelijk moet zijn, dat dit verkeer daar stopt. Men waarschuwde er voor, niet alle verkeer buiten het dorp om te leiden. Dan maakt men van Lisse een dood dorp waar geen brood meer is te verdienen. Tenslotte merkte men op, dat het lang niet zeker is, dat de, midden stand de strijd inzake de omlegging van het busverkeer van de N.Z.H.V.M. verliest. Meerdere leden konden zich in hun algemeenheid met deze opmerkingen verenigen. Ook de Randweg werd in het kader van het uitbreidingsplan ter sprake gebracht. De omleidings- schenken aan de veiligheid op die weg. Het kruispunt Kanaalstraat— Gladiolenstraat blijft een gevaarlijk punt. Door het éénrichtingverkeer is de Hereweg in elk geval ontlast en op de Randweg vindt men de hui dige situatie niet verontrustend. Een der raadsleden vroeg of de verbetering van de verlichting van de Hereweg nu definitief van de baan is. Antwoord van b. en w. In het antwoord op de verkeers- kwesties geven b. en w. een korte uiteenzetting van het beleid, dat het college zich steeds heeft voortgeno men. Men streeft er naar het door- dens om met wachtende en stoppen de voertuigen het verkeer vrijwel te blokkeren. De middenstand is met deze maatregel gediend, zo stemde men met de getroffen maatregelen in. Het busverkeer. Het verkeer van N.Z.H.V.M.-bussen via Grachtweg naar het Vierkant acht het college dan pas mogelijk als de Haven gedempt is en het Grachtweg gedeelte verbreed. Met alle begrip voor de belangen van de middenstand en het betreu rende, als de belangen van enige be gaande goederenverkeer zoveel mo- drijven blijkt te zijn geschaad door - - omlegging der route, draagt de actie een éénzijdig karakter. Immers er is nog niet van een passagiersactie vernomen, waaruit de ontevredenheid der reizigers blijkt. Inwilligen van de wensen van de middenstand, het uiteen brengen van de centrale halteplaatsen zou bij vele buspassagiers ontstemming wek ken. gelijk uit de dorpskom te houden door aanwezigheid van een goede omlei- dingsweg. De oostelijke omleidingsweg zal na verbetering hier steeds beter voor gaan voldoen. Over deze noodzakelijk aan te brengen verbeteringen is in middels contact opgenomen met Rijkswaterstaat. De verwachting is gegrond dat het Rijk een belangrijk percentage in de kosten van herbestrating, verkeers- afbakening e.d. zal gaan bijdragen. Momenteel wacht men op een ir overleg met de technische ambtena ren van Rijkswaterstaat, door de Dienst van Openbare Werken op te stellen rapport over de noodzakelijk te achten en op korte termijn uit te voeren voorzieningen. Lokaal verkeer. Voorts is het streven er op ge richt, goede verbindingen te schep pen voor het dorpsverkeer, daaronder begrepen het in- en uitgaande ver keer. Ook wordt het belang onder kend om aan het doorgaande perso nenverkeer een kort bezoek aan Lisss aantrekkelijk te maken. In het uit breidingsplan is een en ander sche matisch verwerkt, waarbij van bij zondere toekomstige beetkenis moet worden geacht het plan van een doorbraak vanaf het Vierkant naar de Grachtweg en demping van een gedeelte van de haven. Het projecte ren van ruime en vrij talrijke par keerplaatsen onderstreept nog eens nadrukkelijk bovengenoemd streven aangaande het dorpsverkeer. Het col lege is overtuigd dat een goede ver- keersopbouw binnen de gemeente van niet te onderschatten betekenis is voor de ontwikkeling van het eco- No. 521. Horizontaal: 1. voor zetsel, 3. roem, 6. jongensnaam, 7. pen, waartegen de roeispaan steunt, 11. hoekbalkon, 13. voorzetsel, 15. familielid, 16. aarden vuurpotje, 17. vérschoten. 18. voegwoord, 20. ont kenning (Eng.), 21. vermoeid, 2o. aandoenlijk, 27. lichaamsdeel, 28. trek, haal, 29. landbouwwerktuig. Verticaal: 2. slede, 3. vroeger. 4. meisjesnaam, 5. gem. in Gelderland, 6, voorvoegsel, 8. orient expresse (afk.), 9. bijwoord, 10. kerkelijk zangstuk, 12. weefsel van goud- of zilverspinsel, 14. onbep. voornaam woord, 15. kookvat, 19. Republiek in Z.-Amerika, 21. soort onderwijs (afk.), 22. aardsoort, 23. scheeps- vloer, 24. voegwoord, 25. reeks, 26. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 520. Horizontaal: 2. ovaal, 6. ore, 8. era, 10. Nora. 12. moet, 13. te, 14. tra, 16. m.s., 17. slang, 18. A.B., 20. ami, 21. es, 23. lens, 25. eten, 27. ooi, 29. Ede, 30. kanon. Verticaal: 1. pont, 2. oer, 3. as, 4. Leo, 5. pats. 7. roe, 9. rem, 11. atlas, 12. manie, 15. ram, 18. alom, 19. beo, 21. eed, 22. snek, 24. nik, 26. ten, 28. in. De overstromingen rond Valencia In het gebied van Valencia zijn. volgens de jongste berichten, min stens vijftig personen om het leven gekomen ten gevolge van de hevig ste overstromingen die Spanje in de laatste vijftig jaar hebben getroffen. Het peil van de Turia, die rivier die ten gevolge van zware regenval bui ten haar oevers is getreden, daalt echter gestaag. Alle verbindingen met het dorp Nazaret aan de monding van de ha- I ven van Valencia zijn nog verbro ken. Men vreest, dat het merendeel van de huizen daar door het over stromingswater in zee is gesleurd. De stad Valencia zelf is ook nog van de buitenwereld afgesneden. De water- en elektriciteitsvoorzie ning is gestagneerd. De schade wordt geschat op miljoenen guldens. Daar alle bruggen in de omgeving het hebben begeven en er dus geen nieuwe voorraden kunnen worden aangevoerd, dreigt de voedselvoor ziening spaak te lopen. Verscheidene transporten met tienduizenden kilo's brood trachten evenwel het bedreig de gebied te bereiken. Tito erkent O. Duitsland De Joego-Slavische regering heeft gisteren in Belgrado officieel bekend gemaakt, dat zij besloten heeft de communistische regering van Oost- Duitsland te erkennen. De Joego-Slavische minister van Buitenlandse Zaken, Popovic, heeft verklaard, dat het besluit de spanning tussen Oost en \Yest zal verminderen. Joego-Slavië wenst met beide Duitse staten goede betrekkingen te onder houden. Het is er van overtuigd, dat dit zal bijdragen tot de vereniging van Duitsland ,zei de minister. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat het Joe go-Slavische besluit de oplossing van de Duitse kwestie niet ten goede zal komen. Hij weigerde te zeggen of de beslissing van invloed zal zijn op de Amerikaans-Joego-Slavische eco nomische besprekingen die binnen kort worden geopend. Andere aspecten. B. en w. willen zich hiermee niet mengen in het gesprek tussen mid denstand en de rijksinspectie voor het verkeer, bij welke laatste instantie de beslissing berust. B. en w. willen slechts wijzen op het feit dat deze aangelegenheid nog andere aspecten heeft dan het middenstandsbelang. Voor wat betreft het vraagstuk oversteekplaatsen o.m. op de Rand weg, bezint het college zich op de vraag of van officiële knipperbollen- oversteekplaatsen gebruikt zal moe ten worden gemaakt. Het wacht eerst gegevens af van gemeenten die met deze installaties hebben geëxperimenteerd. Tot nu toe lopen de opinies bij de verschillen de instanties nog al uiteen. Voor wat betreft de verlichting Hereweg wacht het college nog op antwoord van de minister van Verkeer en Waterstaat. Afwachtend op een protest van het college tegen het bericht, dat de ver- lichtingsaanleg door rijkswaterstaat voorhands wordt afgevoerd. HILLEGOM Zilveren „St Lidwina" met goud geëerd Heden herdacht de St. Lidwina- vereniging in de St. Jozef parochie haar 25-jarig bestaan. Om negen uur droeg pastoor H. Theissen in de pa rochiekerk een plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door kapelaan J. v. d. Laan en pater W. Versteege. Na de H. Mis was er een gezamen lijk ontbijt in de pastorie waarna de pastoor een woord van gelukwens richtte tot het bestuur van de jubi lerende vereniging. Spr. prees het zegenrijk werk, dat gedurende een kwart eeuw in de pa rochie is verricht en zeide bijzonder dankbaar te zijn voor het aandeel, dat de drie jubilaressen, de dames Chr. W WittemanMeskerts, A. Langelaan en mevr. M. A. Oudejans- Van Schooten in deze hebben gele verd. Hij overhandigde hen als aan denken een zilveren beker met ins criptie. Een apart woordje richtte de pastoor tot mevrouw WittemanMes kerts, die gedurende 25 jaar presi dente van de vereniging is geweest. Haar kon spr. mededelen, dat het Z. H. de Paus heeft behaagd, haar het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" toe te kennen. LEIDSCHENDAM Sport en gemeenschapszin. Het bestuur van de afdeling junioren van RKAW is van mening dat de junio ren thans te veel gericht worden op voetballen. Na overleg met het hoofd bestuur van RKAW heeft bedoelde commissie van de junioren besloten de jonge voetballers naast de training en speeldagen zo nu en dan een leder lid van het gezin wrijft zich met NIVEA in Dodelijke laebziekte De waarnemend directeur van ge zondheidszorg in Papua en Nieuw- Guinea (Australië), dr. Roy Scragg, heeft dinsdag verklaard, dat een mys terieuze en noodlottige verlamming, de dodëlijke lachziekte, mogelijk de oorzaak is geweest van vele moorden uit wraak in de oostelijke hooglan den van Nieuw-Guinea. Dr. Scragg zei, dat de bevolking, bij wie de ziekte zich verbreidde, ge loofde, dat alle ziekte door vijande lijke toverij wordt veroorzaakt. Het was mogelijk dat vele moor den in het gebied bedreven waren als „vergelding" door familie van de slachtoffers van deze dodelijke ziekte. De 15.000 leden van de Forea-stam noemen de ziekte „kuru"-toverij. Se dert tenminste 30 jaar komt deze ziekte veelvuldig voor onder deze stam. De dood volgt gewoonlijk ne gen maanden na het verschijnen van de eerste symptomen van de ziekte. avond te bieden over spelregels, een filmavond, een gezamenlijke vasten avondviering, een lezing met algeme ne ontwikkeling enz. enz. De bedoeling hiervan is de onder linge vriendschap onder de junioren te versterken, hun belangstelling ook te richten naar andere zaken dan al leen voetballen maar vooral om ver starring in de vereniging te voorko men. Gisteravond is het streven van de junioren-commissie in de daad omgezet. In de grote zaal van het pa tronaat is het z.g. winterprogram in gezet met een film over het Neder lands elftal in vol bedrijf. Polio-inenting. Voor de eerste inenting tegen polio zijn 2467 kinde ren opgeroepei waarvan 2085 kinde ren voor behandeling zijn versche nen. Van de 382 wegblijvers waren 250 zieken zodat 132 kinderen zonder opgave van redenen verstek lieten i. Omstreeks einde volgende maand zal een extra zitting gehouden worden voor de wegblijvers van de eerste groep. Geboren: Fredericus C. M. zn van B. C. Hooymans en E. T. van der Hoe ven; Jacoba T. M. dr v. C. A. Verha gen en P. T. Kerkvliet. Ondertrouwd: Tjin H. Nio en Jo hanna Boutmy. Getrouwd: Petrus M. A. van Ven- rooij te Voorburg en Alida J. v. Veen. Overleden: Petrus J. Vieveen 64 jr, echtgen. van Pauline Fleuren; Corne lia P. Dam, 70 jr wed. van Joseph E. Bengsch. DE KWAXEL K.D.O.Geinburgia 20 In een spannende match is het KDO gelukt, zij het dan in de allerlaatste minuten op eigen terrein van het fanatiek spelende Geinburgia met 20 te winnen. Dadelijk ontspon een leven dig gevecht om de bal. Beide doelen waren meerdere malen in gevaar, maar doelpunten bleven uit. Een schot van linksbuiten Maassen, juist naast de paal, werd op sublieme wij ze door de doelman der gasten ge stopt; deze goedspelende doelman heeft trouwens de gehele wedstrijd uitmuntend werk verricht. De eerste speelhelft heeft aan het talrijke pu bliek geen doelpunten getoond, en het zag er naar uit, dat dit ook in de 2e speelhelft niet zou gebeuren. Het eerste half uur na de thee verslapte het spel, doch KDO had een duide lijk overwicht, getuige de talrijke doelschoppen die werden genomen. Met nog 5 minuten te spelen is het Meijer, die uit een corner met een kopstoot de bal in het net jaagt (10); 2 minuten later schoot H. Janmaat raak, en daarmede werd de stand 20, waarmee het einde kwam. De reserven speelden een uitwed strijd tegen Vliegende Hollanders, zij verloren met 21. Het derde elf tal verloor in een uitwedstrijd tegen VDO 4 met 92. De A-jun. speelden op eigen terrein tegen Rood Wit, uit slag 33, terwijl de B-jun. even eens op eigen terrein gelijk speelden te gen VDO B, uitslag 00. Inenting tegen Poliomyelitis De kinderen die in 1955 geboren zijn zullen op 22 oktober a.s. de eerste inenting ontvangen. Deze inenting zal plaats vinden in het Wit-Gele Kruis-gebouw, Zijdeveld 19A te Uit hoorn. De ouders der betreffende "kinderen krijgen dezer dagen de op- roepingskaarten toegestuurd. Deze kaart vermeldt de tijd wanneer men aanwezig moet zijn, plus een kennis geving waarop het vervoer staat ver meld. Men wordt verzocht de rose of blauwe inentingskaart mede te ne men en op de oproepkaart de naam van de huisarts en eventueel het lid maatschap van een kruisvereniging reeds thuis in te vullen, zodat alles in het inentingslokaal vlot kan verlo pen. Knip- en naaicursus. De knip- en naaicursus welke iedere woens dagavond plaats vindt in „Ons Huis", zal door omstandigheden vanovond geen doorgang vinden. Volgende week woensdag hoopt men weer nor maal les te kunnen geven. Geboren: C. Verschoor en T. Geel hoed dochter; J. W. Schalkwijk en G. C. van der Laan, zoon; C. A. Meijer en C. M. van Zanten, zoon; H. J. v. d. Burg en H. C. J. v. d. An- cker, zoon; J. A. H. Janmaat en M. van Vliet, dochter; J. A. Huigsloot en M. C. Bouwmeester, zoon; W Zwetsloot en M. C. Maarschalk, zoon; W. Thesing en G. Jansen, dochter; N. Warntjes en H. C. Aardse, dochter J. Stevens en G. Tijsterman, zoon Ondertrouwd: P. E. M. Sn elders en C. L. Th. Röling; J. Stroomer en C. G Pappot; E. A. Blom en M. M. Weg- brans. Gehuwd: J. P. M. Westerbos en R. A. Klijn; E. de Wilde en H. G. van Doorn; J. M. A. Kok en W. C. M. v. Diemen. Overleden: M. Pieterse, wed. van G. v. d. Post. E. Overduin wed. van J. Vroom. P. W. J. van Tol, wednr van M. E. J. Kea. VOORHOUT N.K.I.B. „ST. LIDUINA" HAD UITVERKOCHTE ZAAL De afdeling Voorhout van Ned. Kath. Invalidenbond hield gister avond een succesvolle propaganda- avond in café ,,De Bonte Koe". De zaal was geheel uitverkocht. De heer M. Kampman van Hille- gom, voorzitter van de afdeling de Bloembollenstreek, opende met een hartelijk welkom In verband met het optreden van de plaatselijke toneel vereniging „Cultuur Verheft", meen de hij zijn openingswoord zo kort mogelijk te houden Toch kon hij het niet nalaten voor de zoveelste maal het doel van de Invalidenbond te on derstrepen. Spr. was ten zeerste ver heugd, dat zovele jonge mensen op gekomen waren. Hij vroeg ook geen medelijden, maar medeleven met de invaliden. Dankbaar was spr met de Werkplaats voor Invaliden te Sassen- heim. Gaarne zou hij echter willen en het blijkt dat er hard aan wordt gewerkt, om dit voor elkaar te krij gen, dat ook de geboren invaliden in loon gelijk geschakeld zullen worden met de geworden invaliden Dit is thans het streven van de bond en spr. ker achtte dit zeer noodzakelijk. Hierna trad de plaatselijke toneel vereniging „Cultuur Verheft" op met een driedelig blijspel „De dochters van de Baas", onder regie van de heer Jan Vlasveld Het hoorbare be wijs werd geleverd aan het einde van dit zeer prettig te beluisteren blij spel, toen aan het applaus geen einde scheen te komen Het was dan ook de moeite waard. Alle spelers(sters). hebben hun rol op een wijze vertolkt, welke, zonder uitzondering ontzag inboezemde. Vooral de jeugd kon ge nieten omdat er nog al eens gezoend werd. De heer Vlasveld kan met vol doening terugzien op deze avond. In het rolverdelen en het kiezen der personen is hij zeker geslaagd. Bij uitzondering willen wij hier een naam noemen, van de jongste doch ter van de fam. Wortel „Annemieke" mej. v. d. Burg Hdr. Deze jonge speelster heeft haar moeilijke rol voortreffelijk en naar genoegen van het gehele publiek gespeeld. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd: „Suns Stary Combo" van de N.K.J. te Lisse. Een verloting ten bate van de bond bracht f 134.60 op. Spreekuur burgemeester De burgemeester zal niet op vrijdag 18 oktober spreekuur houden zoals eer der vermeld, doch donderdag 17 ok tober. WASSENAAR Woningbouw Architect H. A. Maaskant te Rotterdam heeft na-" mens de N.V. Bouwkas Ned. Ge- Vóór honderd jaar Van Terschelling wordt ge klaagd over het gedrag van eenige aldaar van Url< aangeko men zeeschuimers, die onder het oog der daartoe geregtigden, met tangen zich meester maken van een aanzienlijk deel der lading van de Lu tine, ook uit het groote aantal in omloop zijnde vreemde munten is het blijkbaar dal de bergers en dc visschers- lieden aldaar zich n-.ede een goed deel van die lading toeëigenen. De overheid op genoemd eiland is niet bij magte voor de regt- liebbenden op de lading de noo- dige bescherming te verleenen. meenten te Haarlem, het bouwen van 5 v/oningen aan de v. d. Marck- straat g< nebroek Geslaagd Aan de Kath. Univer siteit te Nijmegen is geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde de heer M. J. M. Dols. HIEUWVEEN Ledenvergadering K.A.B. Gis teravond hield de afdeling Nieuw- veen van de K.A.B. een ledenverga dering in de zaal van de heer Bos man. De voorzitter, de heer J. Burg- meijer, sprak in zijn openingswoord zijn grote voldoening uit over het feit, zoveel leden welkom te kunnen heten, waarondei de g. a„ kapelaan Metten, een een deputatie van de IC.A.V. afd. Nieuwveen. De waarn. secr., de heer v. Buu- ren, las de notulen. Hierna sprak de g. a. over „Het Seminarie". In een vlot betoog en onder een aandachtig gehoor gaf spr. een helder overzicht van het leven van de jonge student tijdens zijn studie aan het Seminarie. Om te komen tot vaststelling van een gevarieerd winterprogramma was er onlangs een commissie inge steld. Zoals dat meestal met commis sies het geval is, was ook hier nog geen enkel contact gelegd, maar werd besloten om genoemde com missie alsnog in de gelegenheid te stellen te trachten binnen veer tien dagen een geschikt programma samen te stellen. Misschien zit hier iets in voor een sub-commissie! Van de zijde der K.A.V. werd reeds de toezegging gedaan aan het winter program mee te willen werken. Vervolgens werd door de heer Van Buuren een door hemzelf opgenomen film van de reis van 15 augustus 1.1. vertoond. Groot was de hilariteit, toen men zichzelf op alle mogelijke manieren weer bezig zag, o.a. voor de lachspiegels en dergelijke verma kelijkheden. Een welverdiend ap plaus volgde. Hierna ontwikkelde zich een vrij langdurige discussie over het al- of niet oprichten van een K.A.B.-reis- vereniging. Na bespreking van de mogelijk- en moeilijkheden werd besloten tot oprichting hiervan over te gaan, waarvoor door het bestuur de verdere details zullen worden uitgewerkt. Bij de rondvraag kwam een voorstel naar voren om de heer v. Buuren een vergoeding te geven voor zijn kostbare filmopname. Het bestuur werd gemachtigd dit voor stel onderling te regelen. Geboren: Maria Th. T. dr van Brouwer en J. Hoogervorst. Ondertrouwd: J. A. van Egmond 25 j.. te Leimuiden, en Th. E J. van der Hoorn 21 j. Gehuwd: Th. N. Kooyman, te Woerden, en J. A. E. de Graaff; M. Veerhuis, te Mijdrecht, en M. C. Th. de Boer; L. C. M. van der Arend, te Berkel en Rodenrijs, en H. M. Hartveld; P. Bruggeman, te Alphen a. d. Rijn, en M. J. J. Nieuwland; A. Janszen, te Rotterdam, en A. H Janmaat. Overleden: T. Bennemeer 64 j„ ongehuwd; J. Piet 78 j., wedn. van M. Joors; A. J. Snoek 52 j„ ongeh.; J. Zwarteveld 80 j., wedn. van J. C. van Leeuwen; H. E. Engelbregt 73 j„ ongeh.; A. van Haaf ten 79 j„ echtg. van G. van Andel; Th. J. F. van den Hoven 2 j.; J. van Veen 53 j„ ongeh.; P. van Doorn 65 j„ ongehuwd. 7 ..ENIS ROTTENDAM WEND DELADiNO ONE SCHEEPT EN OVEN HET INND VENSPNEiD. LflOTIE BELANDDE ..HET OP EEN NOPEN Ha IN EEN WINKEL WAAN. LAO TE WACHTEN.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2