9 T EN TRALIE „De stemment*ovet*V Deze week het einde van Marken K.A.V. - Sassenheim zag pater De Greeve's solospel Voor gladiolen bestaat goede belangstelling DINSDAG 15 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Marken is Marken niet meer want deze toeristische trekpleister van Nederland is op 17 oktober a s. geen eiland meer en als zodanig is het ein de van het eigen leven van Marken in zicht. Niet zonder reden heeft een groot toeristisch bureau te Den Haag de vlag dan ook halfstok gehangen als teken van rouw over Marken. Marken was het laatste deel van onze Zuiderzee-eilanden en met de sluiting van de dijk op 17 oktober a.s. is Marken eiland-af. Dan is het eiland met de vaste wal verbonden door een bijna twee km. lange dijk die, met bijkomende werken ca. 3.3 miljoen gulden kost. De geschiedenis van Marken is reeds zeer oud want reeds in 1232 werd een deel van het eiland aan een abdij ten geschenke gegeven die bij na twintig jaar later het gehele ge bied verwierf door aankoop van het andere deel. Graaf Willem IV ver joeg echter de monniken van Marken omdat hij deze Friezen niet vertrouw de in zijn onenigheden met stamver wanten. Door de eeuwen heen leefden de Markers van de veeteelt die echter ras werd verdrongen door de vis serij. Mede door 't feit dat zij eiland bewoners waren heeft men op Mar ken de oude zeden en gewoonten tot op heden in aanzien gehouden. Dit trok, hoe kan het anders, de aan dacht van het toerisme en het toe ristenbezoek bedraagt dan ook jaar lijks rond de kwart miljoen. BUK IN DETOEKOMST.. Marken telt ongeveer 1550 inwo ners en 85 familienamen. De huizen zijn er op „werven" gebouwd. 2/3 Deel van de bevolking is Hervormd en 1/3 deel Gereformeerd. ZO WOROTECn D'JK GEBOUWO hheienwleenconstwefieenilnkenvan kraagVukken Zeilen sleenglooiing naanbrengen van kleibekleding D'JK VOLTOOID 6 t~T~j Zand m KnaagshJk, kleilaag en sleenbezelHng HBB &F0 heer J. P. Stroombeek, hoofdbestuur der van het gewest Zuid-Holland van de KNSB, die ten zeerste ver rast was ver de unieke trainingsge legenheid. Er bestaan, aldus de heer Stroombeek, reeds een achttal van spoor. De minister-president was op dat ogenblik niet thuis. Steen bij dr Drees door de ramen Gisteravond is bij de minister-pre. I sident dr. Drees omstreeks 20 uur deze trainingscentra op het platte- een halve baksteen in papier ge- land in het gewest Z,-Holland wa*r wikkeld door de ramen geworpen, adspirant hardrijders de gelegenheid Daarbij bevond zich een kranten- geboden wordt onder leiding van 'n knipsel, waarop de brief van Kroests- bondstrainer te kunnen trainen Het jef was afgedrukt. Verder waren opis de bedoeling om bij een ev ijs- het knipseltje scheldwoorden geschre.periode van elk trainingscentrum ven. Van de dader(s) ontbreekt elk een drie- of viertal van de beste rijders samen te brengen in Lan- geraar waar de training op het ijs wordt voortgezet. Tijdens deze trai ning zal dan moeten blijken of er bij deze dan gevormde ploeg rijders zijn die in aanmerking komen om de grote training van de KNSB te mogen volgen. Gezien de korte voorbereidingstijd (vrijdag j.l. had het bestuur pas ze kerheid en moest nog trainingsge legenheid gezocht worden was er voldoende deelname welke, naar de mening van het bestuur, nog zal toe nemen. Onder leiding van de heer Van 't Oever werd er enthousiast ge traind en zowel de heer Stroombeek als het bestuur hebben de beste ver wachtingen van deze avonden. IK geen griep Een beginnende hoest is voor mij al het sein om keel en lucht wegen te zuiveren met ABPIlSmOOP/ffSS Advertentie Z0ETERW0UDE- LEIDERDC1P IJssportvereniging trainde. Hoe wel het mooie najaarsweer nog niet in het minst doet denken aan de win tersport, is de nog pas enkele jaren bestaande „IJssportvereniging Lei derdorpZoeterwoude" reeds in ac tie gekomen. Gisteravond is n.l. een aanvang gemaakt met een wekelijk se centrale sporttraining in het Pad vindershome aan de Dr. v. Rijnstraat te Leiderdorp. De trainer is niemand anders dan de bekende hardrijder Egbert van 't Oever. Op deze eerste traimngsavond was ook aanwezig de „DE BRANDING VAN HET BLOED" Het is een zeer goed idee geweest van de plaatselijke afdeling der KAV om de bekende radio-spreker, pater H. de Greeve, uit te nodigen om zijn nieuwe solo-spel „De branding van het bloed" ten tonele te brengen. Dit bleek ook uit het welkomst woord van een afgevaardigde van het diocesane bestuur. Het diocesane bestuur had zich met grote bewondering afgevraagd, j hoe het plaatselijke bestuur der KAV het aandurfde deze avond te orga- i niseren. Dat zij daarin is geslaagd, bleek wel uit het feit, dat de zaal geheel gevuld was niet alleen met leden der KAV, doch ook met vele andere belangstellenden. Onder de aanwezigen waren het college van b. en w. alsmede mevr. Sandberg Van Boelens, de geestelijkheid en verschillende genodigden. Mevrouw KOLENDAMPVERGIFTIGING TE OUDEWATER. Gistermiddag zijn de 70-jarige heer H. Ross en zijn 69-jarige echt genote levenloos aangetroffen in hun weer in orde moet maken met de mensen. Het is gemakkelijker een en ander met God in orde te maken dan met de mensen. Zijn vroegere pastoor helpt hem. Als kunstschilder verdiende Jan vroeger z'n brood. Ook nu moet hij dit beroep weer gaan uitoefenen. Hij ontvangt van de pastoor de op dracht om de muren van de pasge bouwde kerk te beschilderen. Dit kon dan geschieden naar z'n eigen ideeën om zodoende aan de mensen een antwoord te geven op zijn daden van vroeger. Tijdens dit werk komt z'n andere kampmakker Kees van Stralen bin nen. Deze verklaart hem voor gek, omdat hij het bloed van Christus zou hebben ontdekt. Jan Brants beweert echter, dat hij in alle schil deringen van hem het bloed van Christus ziet. Zowel bij de schilde ring van het kamp Buchenwald als bij de gaskamers. Overal stroomt het bloed van Christus. Jan Brants ver- Van Nobelen, voorzitster van de telt aan Kees hoe hij zo is gekomen, plaatselijke afdeling, kon wegens Er zijn dingen die tot op een zeker ziekte niet aanwezig zijn. Spel en inhoud Een solo-spel is heel iets anders dan men gewend is te gaan zien. Dit vraagt een geheel andere instel- woning aan de Waardse dijk te, ling van~het publiek. Oudewater. Het was de buren opge- Zoals pater De Greeve voor de vallen, dat het echtpaar zich maan-aanvang van het stuk- mededeelde, *ie.n' hceft dit ®Pel een bepaalde tendenz. De bedoeling is om op een pakken- hoewel men wist dat het thuis was. De buren gingen op onderzoek uit en vonden de heer Ross zittend in zijn leunstoel; mevr. Ross, die pas ziek was geweest, lag gekleed op een di- vanbed; beiden waren overleden. Vermoed wordt, dat de heer en me vrouw R. zondagavond door kolen dampvergiftiging om het leven zyn gekomen. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. DODELIJK ONGELUK IN DE HOOGOVENS. Gistermiddag is in de gloeioven- hal van de Breedband te Velsen een ongeluk gebeurd, dat aan de 67-ja- rige schilder (van de firma Hens- kens) de heer A. C. Schouten uit IJmuiden-Oost, het leven heeft ge kost. Een ronde stalen schijf, die bij het gloeiproces wordt gebruikt, is door een nog niet opgehelderde oorzaak uit de kraan op het hoofd van de genoemde S. gevallen. Het slachtof fer was op slag dood. De man laat een vrouw en vier kinderen achter. de wijze te laten zien, dat er naast de gewone dingen des levens die men kan voelen en zien, ook andere waar heden zijn, die het leven schragen. ogenblik buiten je leven en mis schien zelfs buiten de werkelijkheid staan en die ineens werkelijkheid worden. Als dat gebeurt ben je op hetzelfde ogenblik een wildvreemde voor je omgeving en verklaren ze je voor gek. Maar hij, wien het over komt, slaat zich voor de kop, omdat hij het niet eerder gezien heeft. Ten slotte vindt Jan Brants dat, wat hij zocht. Muurschilderingen waarop verschillende soorten men sen en verschillende rassen worden uitgebeeld. Voor hen staat de kerk altijd open. Voor het gewelf komt hij op het laatst pas tot de ontdek- Deze laatste zijn even werkelijk alsking. Hier moet hij Christus over de eerste. de gehele wereld gespjjkerd schil- Het stuk gaat over een man, Jan Brants, die tijdens de oorlog aan de verkeerde kant stond. Na tien jaar te hebben opgeknapt in een kamp, komt hij thuis. Hij wordt op allerlei manieren herinnerd aan zijn daden. deren. Zo kwam Jan Brants terug bij de Kerk. Het stuk werd fantastisch gespeeld. Het is een zeer zware opgave voor LEIDERDORP Geboren: endrikus Johannes, zoon van H. J. Kniest en G. de Haas. Mo nica Geertruida Sophia Maria dr van J. C. M. A. Geijer en J. E. M. Lange- meijer. Ondertrouwd: W. Hoogendijk 23 jr en A. Gersonius 19 jr. A. Keus 23 jr en W. N. Harkes 22 jr te Zoeterw. tot twee uur in de nacht bijeen om op muziek van een tweemansband een dansje te wagen. Handbal. SVLV WIK 9—1 Een goed op dreef zijnde voorhoede van SVLV zag kans om de WIK-kee- per negen maal te passeren. Direct bij het begin moest de WTK-keeper al vissen, maar de scheidsrechter keurde dit doelpunt af. De zeer goe de techniek van SVLV overspeelde totaal de tegenpartij zodat de rust sUnd met een 40 voorsprong in ging. Na de thee herstelde WIK zich .enigszins en zag kans om eenmaal te doelpunten, nadat de stand reeds 70 was. Nog tweemaal werd het doel doorboord en met de stand 9—1 kwam het einde van een wed strijd, waarin de Voorschotense da mes lieten zien, dat zy een ernstige gooi naar het kampioenschap willen doen. Geb.: Lambertus Hermanus z. v. S. C. Dekker en M. S. van Aken; Geertje Marytje d. v. P. van der Lin den en J. M. van Beelen; Patil z, v. P. C. B. Wyns berge en J. P. W(j- Een adj.-instructeur voor zweefvlie gen uit Noordwijk moest terechtstaan omdat op 30 juni door een verkeer de manoeuvre een zweefvliegtuig te Noordwijk was neergestort. Een in woonster van Noordwijk was reeds met haar vliegtuig zover gevorderd, dat zij bij rustig weer solo had mo gen vliegen. Normaal duurde de vliegtocht 28 minuten en was zij reeds tot 1000 meter gestegen. Gezien het ongunstige weer werd van verder vliegen afgezien. Bij de landing werd echter te vroeg ingedraaid, waarbij het vliegtuig afgleed en op de grond neer smakte, waarbij de adj.-instruc teur verschillende wervels brak. Er werd op gewezen, dat de adj .-instruc teur over enige weken volleerd in structeur is, met alle bevoegdheden, hier was echter een fout gemaakt, waardoor het zweefvliegtuig neer smakte. De sub.-off. van justitie acht te de overtreding bewezen en eiste ƒ40,— boete of 20 d. De pl.v. kan tonrechter veroordeelde verdachte tot 25,boete of 10 d. INPLAATS VAN RECHTS, LINKS GEREDEN. Een inwoner van Katwijk aan den Rijn stond terecht, omdat hij op 4 augustus met zajn motorrijtuig een ben helpen opbouwen dank bracht, in het bijzonder de 4 jubilarissen na melijk de heer Th. Hoppenbrouwer die 25 jaar en de heren D. de Rooij, H. van Egmond en C. Bos, die vanaf de oprichting van de vereniging lid zijn. Nadat de voorzitter de ere-leden dank had gebracht voor de grote steum die zij de vereniging hebben gegeven, gaf hij de leiding van de viering over aan de feestcommissie. De heer Th. Hoppen brouwer sprak woorden van gelukwensen aan het adres van het bestuur, terwijl de heer Van Egmond een woord van op wekking richtte tot de jongeren. De heer J. Straver sprak namens de jon. geren en de heer G. Koot namens de ere-leden. De receptie die omtrent half twaalf aanving werd druk be zocht. Onder de aanwezigen merkten wij op afgevaardigden van het Kerk en Armbestuur, het Vrouwengilde, de K.A.B., St. Deus Dedit, Parochie huiscommissie en de K.A.J., terwijl onder de vele oud-leden de heer J. v. d. Velde, de eerste voorzitter van nante; Johanna Birgitta Maria d. v. Qe a voorzi"e J. GeUlawük en A. J. Zoetemelk; de vereniging. werd opgemerkt. Maria Philomena Anna d. v. F. C. Dat de toneelvereniging St. Michael va-n den Berg en M. M. W. Bredero;een plaats veroverd heeft in de har- Adriaan z. v. P. L. Hakker en E. M. Klejjn. Geboren te Leiden: Veronica Louise <L v. A. van den Eijkel en M. M. Grootveld. Getr.: H. van Rooij en G. G. Bo- gerd. HAZERSWOUDE (H. R.) VIERING 6e LUSTRUM GEMENGDE TONEELVERENIGING „ST. MICHAEL". Ter gelegenheid van het 6e lustrum van de gemengde Toneelvereniging St Michael werd zondagmorgen om 9 uur een pleohtige hoogmis opge dragen waarbij alle leden met hun echtgenote aanwezig waren. Pastoor C. Koene feliciteerde vanaf de preekstoel de vereniging met haar 30-jarig bestaan. Alle leden en vele oud-leden deden de offergang bij de offerande. Na de Heilige Mis gingen de leden met hun echtgenoten, die zich daar voor van te voren hadden opgegeven, naar de gezellig versierde zaal van het parochiehuis St. Joris. Vele bloemstukken en bloeimen sierden degene die het spel uitbeeldt om de P»oehiehuia- De» iraren o.a. van verschillende personen uit te druk- Weduwen van vroegere slachtof- i ken. Hierin is pater De Greve vol komen geslaagd. De aanwezigen hebben genoten van een schitterende voordracht. fers komen hem bezoeken; zijn vrouw en kinderen hebben hem verlaten; oude vrienden uit het kamp komen hem bezoeken om te trach ten hem te helpen. Tot hun schrik bemerken ze, dat hun aller vriend, de raddraaier en oproerstoker van het kamp, een geheel ander mens is geworden. Deze verandering heeft zich de laatste jaren van zijn straf voltrokken. In zijn gedachten ziet hij steeds alle slachtoffers van z'n verkeerde activiteiten de revue passeren. Hij weet niet op welke manier hy het De gladiolenhandel b gint nu lang zamerhand op gang te komen en voor men een maand verder is, zal men op een nóg hoger toerental draaien. Als men de zaken op dezelf de voet blijft voortzetten, dan ver dienen de gladiolenkwekers dit jaar méér dan droog brood. Men acht de huidige prijzen lonend, vooral voor teeltboeren in Brabant en Zeeland, die beschikken over (in ogen van bol- lenkwekers) goedkoop land. Abu Hassan mag dan lang niet nieuw meer zijn en ook nog allesbe halve eenvoudig in de cultuur, men krijgt er nu al jaren achtereen een beste prijs voor. Ook de afgelopen week was deze mooie paarse variëteit de best betaalde. Extra mooie veer tienen liepen zelfs nog boven 10. per 100 en ook twaalven werden hoog gewaardeerd: ruim 9.Goed aan de prijs waren ook Topscore, Wa shington, Lustige Witwe, Picardy en Aristocrat. Van deze gladiolen brach ten de veertienen ruim f 6.op en de twaalven rond 5.De vrij nieuwe blauwe Ravel ging van de hand voor 8.en 7.en Blue Herald behoorde met 7.en 6. ook tot de best betaalde. Naar witte gladiolen schijnt de vraag niet zo groot te zijn. Veertienen van Sneeuw- prinses kwamen niet hoger dan 2.60 en van Maria Goretti niet boven 3.70. De gevlekte Sunny Boys werd gewaardeerd met 5.50 en 3.75 en Acca Laurentia met 4.80 en 3.40. Van Johann Strauss was de afgelo pen week op de Lissese veilingen de Hobaho en de H.B.G. een flink aan bod. Deze vroegbloeiende en vroeg- groeiende soort schijnt dit seizoen een beste oogst te geven, zoals trou wens alle vroeggroeiende. Met de laatgroeiende zal het geen storm gaan lopen. Daarvoor is de maand augus tus en de nazomer te koud en te nat geweest. Men verwacht dat o.m. veer tienen van een soort als Nieuw Euro pa duur zullen worden. Voor goede kwaliteit lelies bestond veel belangstelling en hoge prijzen waren geen uitzondering. We hebben byv. tijgerlelies zien verkopen voor 20.— per 100 (zift 20 en op) en de zelfde maat van lilium speciosum rub- rum noteerde zelfs tegen de 0.50 per stuk. De geestelijk adviseur, kapelaan v. d. Veer, dankte pater De Greeve voor het gebrachte toneelspel. Bij het schrijven van de tekst, bij het hanteren van het penseel en bij het opvoeren van dit stuk heeft pater De Greeve zijn hart laten spreken. Spr. wenst de eerw. pater veel succes toe bij andere opvoeringen. Tot slot volgde een verloting. RIJNSBURG Geb.: Adiriaan z. v. H. Star en G. van Duivenvoorde. Getr.: C. van Egmond 26 jr en E. C. van Starkenburg 22 jr. Ingekomen: Tennis Noort, 22 jr hotel-bediende, v an Katwijk naar Burachtstraat 6. VOORSCHOTEN „St. Odilfa" gaf donateursavond De R.K. blindenbond „St. Odilia" gaf in het Bondsgebouw te Voor schoten een donateursavond. De griep speelde ook hier parten. Het toneelgezelschap uit Noordwijk kon niet optreden wegens ziekte der spe lers. In plaats hiervan bracht de N.K.J.B. uit Noordwijk het blijspel „Jansen en Jansen". De spelers had den slechts een week tijd gekregen om dit stuk in te studeren en hier mede rekening houdend werd het aardig voor het voetlicht georacht. Mej. Hoogland, bestuurslid van de R.K Blindenbond opende de avond en wees op het belang en de nood zaak van de steun der donateurs. De blinden bereiden een grote bede vaart naar Lourdes voor en daar is veel geld voor nodig. Natuurlijk ontbrak op deze avond de tradionele loterij niet. Na afloop van de loterij en het toneelstuk bleven allen nog het Kerk- en Armbestuur, van de Parochiehuiscommissie, het Vrou wengilde en K.A.B. en St. Deus De dit. In het parochiehuis zagen we 'n groot bord met het getal 30 vervaar digd van 30 zilveren guldens; deze waren gegeven door die ere-leden Wed. B. Boers en G. Koot Voorzitter Jac. de Heij opende de bijeenkomst met een felicitatie aan alle leden, terwijl hij tijdens het ont bijt aan allen die de vereniging heb- ten van alle parochianen bleek uit het grote aantal felicitaties dat het bestuur in ontvangst had te nemen. Dit werd door pastoor C. Koene in zijn warme woorden van felici tatie bevestigd. Een goede toneelver eniging is een rijk bezit aldus spre ker terwijl hij tot slot de wens uit sprak: ..Op naar het gouden jubile um!" Na afloop van de receptie bleven de leden onder het genot van een glaasje gezellig samen. HAZERSWOUDE MEISJE OP KRUISPUNT AANGEREDEN. Terwijl gistermorgen het 5-jarig dochtertje van de veehouder J. Stoe re wonende aan de Zuiddijk alhier, op het kruispunt Provincialeweg— Dorpsstraat de weg overstak, werd zij door een motorrijwiel dat be stuurd werd door de heer J. W. Mo- ret, student wonende te Rotterdam gegrepen en tegen de straat gesmakt. melkhandelaar, die hy links had in gehaald, had aangereden, waardoor 66,schade was ontstaan (verlies melk( eieren, boter enz.). Een brug wachter uit Katwijk aan den Ryn verklaarde als getuige décharge, dat toen hy op de ophaalbrug stond, ver dachte met een groenteauto uit Rijns- burg zag naderen, bij het links inha len was de botsing ontstaan. De sub. officier van justitie eiste f 40,boete of 20 dagen. De pl:v, kantonrechter veroordeelde verdachte tot ƒ50, boete of 20 d. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. Drie jongens uit Noordwijkerhout stonden terecht wegens ergerlijke baldadigheid. In de vroege ochtend van 28 juli hadden zij te Katwijk een motorboot, die geladen moest worden met groene kool voor de veiling, weggenomen van een groentekweker uit Katw. en waren daarmede gaan va ren. Toen deze kweker met zyn per soneel kool wilde laden voor de vei ling was de motorboot nergens te vinden. Na lang zoeken werd de boot ernstig beschadigd teruggevonden, in tussen was het voorq de veiling te laat geworden; doro een en ander had de kweker meer dan 700,schade geleden. Als vergoeding hadden twee jongens twee dagen als losarbei- der op het land van de kweker ge werkt, en samen ƒ32,verdiend. De subs. off. van justitie, die het erger lijke baldadigheid vond, eiste tegen twee 75 boete of 5 d. en tegen een minderjarige knaap 15,boete of een week tuchtschool. Overeenkom stig de eis van de subs. off. van jus titie veroordeelde de kantonrechter de jongens tot 15,boete of 5 d. of een week tuchtschool. Behalve de 32,—, die als schadevergoeding ver effend was, zullen de drie jongens nog 50,schadevergoeding aan de groentekweker moeten betalen. ONVOORZICHTIG GEREDEN EN GEEN DEUGEDELIJKE REM. Een bakker uit Noordwijkerhout stond terecht omdat hij op 16 juni met zijn bestelauto op de Gravenlandse weg te Noordwijkerhout, de door gang voor een bromfiets niet had vrij gelaten en onvoorzichtig gereden had en op het rijwielpad een bromfietser had aangereden, die ƒ500 schade ge kregen had en ernstig verwond werd. Ook deugde zijn "oetrem niet. Ver dachte ontkende op het rijwielpad gereden te hebben, maar de bloed- .sporen duidden precies de plaats aan, waar het slachtoffer gevonden was. De subs. off. v. justitie eiste 50,— boete of 20 d. h. voor de aan rijding en 20 boete of 8 d. h. voor de ondeugdelijke rem. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot 50,— boete of 29 d. h. en ƒ10,— boete of 4 d. h. Een voeger uit Leiden was op 18 juni nogal wild met zijn bromfiets de bocht op de Sluis weg te Katwijk door gereden, en tegen een auto op gereden die ruim 72,schade ge kregen had. De subs. off. v. justitie eiste 100,boete of 20 d. h. De pl.v. kantonrechter veroordeelde ver dachte tot 80 boete of 20 d. h., ter wijl hij ook de schade aan de auto, ruim ƒ50,moet betalen. ZOETERWOUDE Geboren: Elisabeth Maria dr van C. D. de Rooy en C. M. van den Berg. Alexander Johannes zn van J. M. Tijssen en M. J. J. van Diemen. Maai ke Annemieke dr van N. H. Hemmes en A. M. M. Brouwer. Jan Willem Vincentius zn vanJ. C. van der Poel Het kind werd aan benen en° handen M' Yan^en Akker. Elisabeth verwond en liep een gapende wond aan haar onderlip op. Na door dokter Meijst te zijn behandeld, is zy naar haar ouderlijke woning gebracht. Benoemingen. De heer J. Hen driks, onderwijzer aan de St. Micha- ëlsdhool, alhier, is benoemd als on derwijzer aan de school te Wester blokker, Mej. W. van Noort, onderwijze res aan de St. Michaëlschool alhier, is benoemid aan de school te Zoeter- meer. Alberta Maria dr van J. H. van Rijt en C. C. A. Heeman. Renates Aloy- sius Johannes Maria zn van H. J. M. Meijer en J. van Velzen. Maria Jo anna dr van C. G. van Leeuwen en E. A. M. Straathof. Overleden: H. M. Rohde 37 jr echt genote van M. du Prie. Ondertrouwd: Th. J. Boere 32 jr te Hazerswoude en J. A. E. Bensdorp 25 jr. Getrouwd: A. Balkenende en J. A. Vromans. P. Bras en P. J. Bruines. W. van Beelen en A. van Leeuwen. W. H. M. van Houtum en A. H. Turk. 6

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6