LisserWoningbouwverenigingfVolksbelang, maakt zich op om gouden feest te vieren Controleuse Holierith-typiste L. VAN GEELEN een Kantoorbediende (vrl.) 3 OCTOBER VEREENIGING vóór I NOVEMBER a.s. Oude Couranten DINSDAG 15 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Pal in de strijd om het bestaan Donderdag 17 oktober zal het be stuur van de woningbouwvereniging Volksbelangvan 3 tot 6 uur reci piëren in „De Nachtegaal". De waar derende woorden en blijken van be langstelling zullen dan niet alleen bestemd zijn voor het huidige be stuur, maar ook voor de pioniers die 50 jaar geleden werkelijk moesten vechten om tot de oprichting van deze groot-uitgegroeide vereniging te komen. In 1906 kwamen diverse vooruit strevende arbeiders in de r.-k Volks bond bijeen om de mogelijkheid tot oprichting van,een woningbouwver eniging onder ogen te zien. Ondanks het gemis aan medewer king van de toenmalige burgemees ter, die er niets voor voelde om een dergelijke vereniging voor de arbei dende bevolking in zijn gemeente te hebben, zetten de pioniers toch door. Op 17 oktober 1907 was de woning bouwvereniging in Lisse werkelijk heid geworden. Onder de naam „Volksbelang" ging men vechten voor realisering van de plannen: het bouwen van woningen voor de leden. Men startte zonder geld, grond of medewerking. Het j duurde acht jaar voor het bestuur, i onder voorzitterschap van de heer I M. v. d. Lans, de eerste resultaten van zijn harde arbeid ondervond. In 1915 werd begonnen met de bouw van 25 woningen. Voorzitter M. van der Lans schonk 48 jaar lang zijn kennis en vecht lust aan de vereniging. In 1955 over leed deze pionier. De heren G. v. d, Lubbe, P. van Bezu, A. H. Schrama en M. Sneiders waren de verdere leden van het voorlopige bestuur. Moeizaam begin Op de eerste huishoudelijke ver gadering, waar nog geen 20 per sonen blijk van belangstelling von den, werd het voorlopige bestuur ge handhaafd, met uitzondering van de heer Schrama, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Op de eerste huishoudelijke ver gadering werd besloten het aanvan-1 kelijke idee om de katholieke religie van de leden te eisen, te laten varen. Men vond het wenselijker, de ver-1 eniging een algemeen karakter te geven. Pastoor Klekamp, die als geestelijk adviseur was benoemd, werd mede, hierdoor benoemd tot ere-lid, i Op verzoek van het verenigings bestuur werden de heren J. J. Pijn- acker en M. Veldhuyzen van Zanten als toegevoegde leden namens de ge meente aangesteld. Een der grootste moeilijkheden waarmee men te kampen had, was j het bemachtigen van bouwgrond. Het bestuur heeft zich in die aan- vangsperiode meermalen afgevraagd of zijn eindeloze onderhandelingen met diverse grondeigenaren niet be wezen, dat de pogingen zonder resul taat zouden blijven, zowel bij de he ren Van Graven, Beelen als Smak man kon men niet slagen. Men bleef echter ondanks alles doorvech ten. In 1914 had men eindelijk suc ces. Eerste woningen De plannen om tot bouw van de j eerste 25 woningen te komen gingen vastere vormen aannemen. Op vijf januari 1915 vond de aanbesteding plaats. De woningen werden in de Julianastraat opgetrokken. De eerste wereldoorlog deed de verdere op sta pel staande plannen natuurlijk mis lukken. Ook de crisis was voor „Volksbelang" een plannenverstoor- der. Dit blijkt wel als men weet, dat er van 1931 tot 1940 slechts 10 wo ningen gebouwd werden. Ook de 2de wereldoorlog stak een spaak in het wiel. In 1947 verrezen de eerste wonin gen na de oorlog en wel aan de Oranjelaan en de Koningstraat. Meelevend met de eisen en de ver plichtingen van de tijd, begon men in 1952 aan de bouw van étagewo ningen. Nu bij het gouden jubileum heeft men 515 huizen in beheer, ter wijl er aan de Oranjelaan nog 49 in aanbouw zijn. Het ledenaantal Telde men bij de oprichting pl.m. 20 leden, nu telt de ledenlijst 850 namen, waarvan 525 leden-bewoners. Tachtig leden moeten op de eerst volgende ledenvergadering nog ge balloteerd worden. Het aantal woningzoekenden bij „Volksbelang" bedraagt 350. Hier van zijn echter diverse jonge ver loofde paren, die nog niet speciaal woningzoekenden zijn, maar die over pl.m. 5 jaar wensen te trouwen en uit voorzorg reeds ingeschreven staan. Naast de receptie op donderdag 17 oktober in restaurant „De Nach tegaal" van 34 uur voor genodig den en dan tot 6 uur voor verdere belangstellenden, zal dit jubileum ook aan de leden niet onopgemerkt voorbij gaan. In de grote zaal van Grand-Café-Restaurant „Treslong" in Hillegom kunnen de leden vrijdag avond om 8 uur genieten van „Po- tasch en Perlemoer". Biljartbond Bloembollenstreek Maandagavond om 8 uur is de biljartbond „De Bloembollenstreek" in het clubgebouw van B.V. VI.O.S. in café Van Diemen voor de na jaarsvergadering bijeen geweest. De voorzitter van „Bloembollenstreek", de heer J. Donker, zei het in zijn openingswoord te betreuren, dat vele leden met een bepaalde gemakzucht behept zijn en denken dat het be stuur de te treffen maatregelen maar moet oplossen. De biljartbond wordt weer uitgebreid met een nieuwe ver eniging. Na opheffing van café Van Dijk aan de Lisserdijk, kwam B.V. „Lisserdijk" zonder clublokaal. On der de naam „Amocitia" gaat men nu bij café Annie Rijkers de biljart- sport hervatten. De competitieleider, de heer D. Zoet, deelde mee, dat de secretarissen der aangesloten ver enigingen er zorg voor dienen te dragen, dat de viertallen der com petitie uiterlijk zondag 20 oktober a.s. in zijn bezit moeten zijn: Ber kenlaan 30, Sassenheim. De bonds- contributie dient in het vervolg als volgt te worden afgedragen: het in- leggeld voor de competitie a 2.50 voor 31 december en voor de per soonlijke competitie voor 1 mei f 1.De afgevaardigden van „Piet Gijzen" zouden in het vervolg de convocatie der vergadering van de B.B.B. 14 dagen vóór de vergadering willen zien, zodat de aangesloten verenigingen de gelegenheid kregen op hun jaarvergadering de te behan delen punten door te nemen. Ook werd aangenomen, dat leden die met een contributieschuld een vereniging verlaten, door het bonds- bestuur geroyeerd worden en niet meer voor een andere vereniging uit kunnen komen. LEIDSCHENDAM R.K. Sportiust Het bestuur van de R.K. Parochiële Gymnastiekver eniging „Sportlust" is thans als volgt geformeerd: E. M. de Caluwe voorzitter Dam- laan 72; A. N. A. Greuter vice-voor- zitter Damlaan 34; N. Pater secreta ris Voorburgseweg 36; Mevr. C. de GrootVoorn penningmeester esse Delftsekade 38; Mevr. W. M. de Ca- luwe-Starrenburg; Mevr. E. Pater- Koppes; Mej. M. J. C. Groenewegen; de heei- R. C. Cosse; de heer J. E. Olsthoorn. Geestelijk adviseur is kapelaan F. J. Wüst. VOORHOUT Woningbouw. Het bouwen van een dubbele woning aan de Juliana- laan wordt voor eigen rekening uit gevoerd door de fa. A. W. v. d. Pol te Heemstede. N00RDWIJK JAARVERGADERING K.V.P. Onder voorzitterschap van de heer E. J. Boeters hield gisteravond de K.V.P. haar jaarvergadering in café Flora, waarbij de opkomst bevredi gend was. Naar aanleiding van de notulen kwam nog even het jeugd probleem in Noordwijk op de prop pen. Door de heer J. v. Leeuwen werd mededeling gedaan dat een commissie is geformeerd uit de K.A.B.L.T.B. en Kath. Midden stand, welke binnenkort dit pro bleem onder de loupe zullen nemen. Het financieel overzicht van de penningmeester gaf aan een inkom sten van 1633,72 en een uitgave van 1424.53, zodat er een batig saldo was van 209.19. Deze be- I scheiden zullen worden nagezien door de heren G. A. Vink, L. Alke made en Rijnbeek. Het jaarverslag van de secretaris gaf op overzichte lijke wijze de werkzaamheden van het afgelopen jaar. Door de voorzit ter werd mededeling gedaan, dat het bestuur getracht heeft, voor deze avond een spreker te krijgen, uit eindelijk was dit gelukt door een toezegging van de heer Kleisterlee, doch ook deze was voor deze avond door omstandigheden verhinderd en zal nu een spreekbeurt komen ver vullen op 4 nov. a.s. Daar deze spre ker uit de jongeren-beweging is voortgekomen, verwacht het bestuur vooral van de jongeren een grote belangstelling voor deze avond. Om toch enig cachet aan deze avond te geven, was het bestuur op het lumineuze idee gekomen het r.-k. Knapen- en Mannenkoor van de parochie Maria ter Zee uit te nodi gen, welke spontaan hun medewer king toezegden. Dit optreden werd een groot suc ces en velen zullen verrast zijn ge weest over de ontwikkeling van dit nog jeugdige koor, waarvoor de lei ding van de heren H. J. v. d. Berghe en Peeters wel een woord van lof toekomt. Het dankbare applaus was wel het beste bewijs dat het optre den van het koor ten zeerste op prijs werd gesteld. Het kardinale punt van deze avond was een vraag van het bestuur: moet de K.V.P. „aan de kant" blijven staan bij de a.s. gemeenteraadsver kiezingen, of niet? Deze vraag is door het bestuur zeer eerlijk en prin cipieel bedoeld, met de gedachte, de verbroken éénheid onder de katho lieke kiezers te herstellen. De voor zitter vond het typerend dat de één heid in de kath. raadsfractie wel kon worden doorgevoerd en daarbuiten niet. Het was darom de eerste ge dachte geweest de Kath. raadsfractie in te schakelen om medewerking te vragen om de éénheid te herstellen. De fractie heeft hierop geantwoord, dat de raadsleden hierin geen enkele zeggenschap hebben en wezen er op dat alleen de leden van de K.V.P hierop invloed kunnen uitoefenen. Nu ligt het geheel niet in de bedoe ling van het bestuur iets te forceren, toch wil het bestuur genoemde vraag aan de leden voorleggen en van hun besluit zal afhangen wat de K.V.P. kan doen om de eenheid in Noordwijk te herstellen en even tueel de leiding te nemen in de a.s. gemeenteraadsverkiezingen met één lijst in K.V.P.-verband. Na meerdere besprekingen werd het bestuur gemachtigd besprekin gen te openen met enkele groepen om te trachten in overleg de éénheid in de afd. Noordwijk ten opzichte van gemeenteraadsverkiezingen te herstellen. Voor deze besprekingen kreeg het bestuur vrij mandaat en t.z.t. zal het bestuur verslag aan de leden uitbrengen over hun bevin dingen. „Vogellust" De gehouden verga dering van „Vogellust" onder leiding van de 2e voorzitter, de heer Van Riel, ondervond deze keer een grote belangstelling, want naast de opkomst van vele leden waren ook verscheidene belangstellenden aan wezig, waaruit blijkt dat het bestuur zeer actief is. Ook deze avond werd iets actueels gebracht en wel door de heren Warmenhoven en Hoek uit Voorhout, die met prachtige kleuren dia's verschillende vogels uit de na tuur met nesten en bijzonderheden, aan de aanwezigen toonden. Na een grote verloting, werd nog medede ling gedaan, dat in de a.s. kerstweek een tentoonstelling zal worden ge houden in de aula van de r.k. Ulo school. OVERZICHT BLOEMENHANDEL FLORA, RIJNSBURG. Neen, u moet deze dagen bij de bloemkwekers maar liever geen mop jes gaan ophangen over Russische kunstmanen, e.d. Want het hoofd van de mannen in ie vaderlandse sier teeltsector staat nl. helemaal niet naar grappenmaken. Nadat ze vele weken aan één stuk best hadden ge boerd is het getij op een wel wat hardhandige wijze gekeerd en vooral gisteren waren de prijzen op zijn zachtst gezegd: matig. Hoe het komt? De aanvoer is voor de tijd van het jaar stellig niet klein te noemen. Daar nachtvorsten nog op zich heb ben laten wachten worden er ook van buiten nog heel wat bloemen gesne den. Een soort als White Hope, dat bijv. maandag nog tot 1.15 liep. bracht vrijdag niet meer op dan hoog stens 0.65 per bos. De Shirley-soor- ten stonden maandag op 0.80 tot 1.10. Vrijdag kocht men nei zo veel beste partijen als men maar hebben wilde voor 0.40 en 0.50 per bos. Horwood die maandag van eigenaar veranderde voor 0.80 tot 1.per bos, werd nu betaald met hoogstens 0.60 en 0.70. De enige variëteit, die de „druk der tijden" behoorlijk kon doorstaan was de fraaie, maar zeer lastig te kweken Beryl, die maandag 1.40 opbracht, maar ook gisteren temidden van een alom heer sende malaise nog aan 1.15 tot 1.25 kon komen. Daar deze soort slechts zeer beperkt wordt aangebo den, profiteerden van deze prijsvast- heid slechts een paar kwekers. Met de geplozen chrysanten liep het iets beter. De daling was bij dit artikel althans niet zo groot. Soorten als Millersdale, Day Dieam, e.d. kon den nog tot 18.per 100 halen, Sil via Rilley kwam tot 22.White Joy idem, Southern Pink tot 32. Medaillon tot 35.en New Princes tot 27.per 100. Een enkel partijtje lelies ging van de hand voor 0.30 per kelk. Hollandse irissen (van voor het Zuidelijk Halfrond geprepareerde bollen) verwisselden van eigenaar voor hoge prijzen: de Blauwe H. C. van Vloet en Imperator voor resp. 1.75 en 1.85, terwijl men voor de White Excelsior 1.90 betaalde. WARMOND Raadsagenda. De raad dezer ge meente komt dinsdag 22 oktober a.s. des namiddags om acht uur in open bare vergadering bijeen ter behan deling van de navolgende agenda: Een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeenschappelijke re geling tot onderlinge hulpverlening van brand. Een voorstel tot wijziging van de beloning van de commandant van de vrijwillige brandweer. Vast- stelilng van de vergoeding per leer ling als bedoeld in art. 101 der la ger onderwijswet voor het jaar 1958. Wijziging van de verordening op de heffing en invordering van haven en kadegeld in de gemeente War mond. Verhoging van het maximum bedrag in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan de verande ring van inrichting van en de aan schaffing van hulpmiddelen voor de School met de Bijbel. Wijziging der gemeentebegroting voor het dienst jaar 1957. Benoeming. De heer J. Schip per die sinds 1954 als hoofd van de School met de Bijbel alhier fun geert, is met ingang van 1 mei a.s. benoemd als hoofd van een Christe lijke school, uitgaande van de ver eniging „Een school met de Bijbel" te Den Dolder (prov. Utrecht). HAARLEMMERMEER Geb.: Tom z. v. W. F. A. Warner en C. Reindere; Gerardus Egidius z. v. E. A. van Leeuwen en J. M. Speelberg; Anneke d. v. J. de Waard en C. G. Postema; Jacoba Johanna Maria d. v. W. M. de Roojj en J. M. Breedijk; Jan, z. v. J. Groeneweg en A. Vuijst; Johan z. v. N. van der Le- lij en W. Boreje; Willem Johannes z v. P. J. Wakker en S. Lommerse; Mathilda Cornelia Hendrika There- sia d. v. A. Gabel en C. M. M. Gok- ke; Marianne Irmgard Pauline d. v. J. de Bres en C. van de Rotte; Hans Ediuard z. v. H. J. Philippo en M. Vastenhout;- Anna Maria Margare- tha Martia d. v. A. Groeneweg en H. J. M. Dieben; Arieda Roelina d. v. A. van Es en A. Appelmelk; Gerrit Pieter z. v. P. E. Roos en E. Bie- mond; Serafinus Petrus Maria z. v. A. Lens en C. M. Verhoeven; Gerrit z. v. D. Rijlaarsdam en C. A. van den Heuvel. Ondertr.: B. Ippel 27 jr en N. A. Groenveld 27 jr; G. J. Kits van Heij- ningen 33 jr en W. B. C. Bierau 23 jr; G. Visser- 24 jr en C. van Vliet 27 jr; K. Cuiper 26 jr en M. Tijssen 22 jr; D. Eindhoven 24 jr en G. Dol 21 jr; J. P. Loogman 29 jr en J. J. Havermans 21 jr; A. F. Café 25 jr en R. J. Fieman 21 jr. Getr.: N. C. Bakker en A. Sack; J. van der Meij en R. M. Vasten hout; P. J. Lemmers en C. M. Vas tenhout; A. P. Branderhorst en M. E. Strijbos; B. J. Bakker en P. Klum- per; S. J. H. de Graaf en C. Aafjes. Overl.: Betje Schotanus, 86 jr. wed. v. Jan Suiërveld; Willy Ferdinand Alexander 69 jr, e. v. B. van Raem- donck. INSTALLATIE PLAATSVERV. KANTONRECHTER. Tijdens de zitting van het kanton gerecht gisteren werden met een toe spraakje van de kantonrechter de he ren mr. H. F. A. Donders, mr. N. G. Geelkerken en mr. W. de Koning voor de tijd van 5 jaren geïnstalleerd als plaatsvervangend kantonrechter. HET EERSTE SLACHTOFFER VAN DE „SPOETNIK". De „Spoetnik" heeft in West-Duits- land een slachtoffer geëist. De 22-jarige monteur Karl Heinz Huber werd woedend omdat zijn vriendin, de 28-jarige Christel Bialek, hoog opgaf van de kunde van de Rus sische technici. Huber nam een fles tomatenpuree en sloeg daarmee de schedel van zijn vriendin in. Vanochtend omstreeks half negen is de 42-jarige machinist H. Roest uit Zuid-Beijerland op de bewaakte over weg aan de Hordijk te Rotterdam in dichte mist met zijn bromfiets tegen de trein gebotst, die uit Dordrecht kwam. Men trof de man in versufte toestand langs de spoorbaan aan. Hij had een pijnlijk rechterbeen en vermoedelijk inwendige verwondin gen en is naar het Zuiderziekenhuis overgebracht. Ondanks de neergelaten halve spoorwegbomen heeft de bromfietrij- der toch de overweg willen overste ken. Daarbij heeft hij de naderende trein niet opgemerkt. Zijn bromfiets, die twintig meter werd meegesleurd werd totaal vernield. De trein, die vanochtend om 6.24 uur uit Vlissingen was vertrokken naar Amsterdam, heeft op een onbe waakte overweg tussen Arnemuiden en Lewedorp een bromfietser aange reden. Deze brak een been en is naar het ziekenhuis in Middelburg ge bracht. Vermoedelijk is het ongeval te wij ten aan de dichte mist. Marktberichten ROTTERDAM, 15 okt. Vee. Aan voer in totaal 3017; weektotaal 4641; 350 vette koeien en ossen; 1183 ge- bruiksvee; 200 vette kalveren; 337 graskalveren; 386 nuchtere kalveren; 102 varkens; 105 biggen; 62 paarden; 12 veulens; 232 schaper of lammeren; 48 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 2.90 —3.00; 2de kw. 2.60—2.80; 3de kw. 2.50—2.60: vette kalveren 2.60 2.70; 2.30—2.50; 2.00—2.20; gras- kalveren 400300 -250; nuchtere kalveren 7060-- 45; biggen 40 3530; slachtpaarden 2.502 20 2.10; schapen 100 -8l70; lamme ren 95—8070; kalfkoeien 1175 975—800; melkkoeien 1175—975— 800; vare koeien 840700600; vaarzen 830730530; pinken 550 ƒ450—350. Handel: vette koeien aanvoer kor ter, handel kalm, prijzen als giste ren; vette kalveren aanvoer kleiner; handel stug, goed prijshoudend; gras kalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzer als vorige week; nuchtere kalveren aanvoer even meer, handel stroef, teruggaande prij zen; biggen aanvoer iets minder, han del slepend, niet geheel prijshoudend; slachtpaarden aanvoer iets kleiner, handel lui, beste jonge paarden goed prijshoudend verder onveranderd; schapen aanvoer even meer, handel kalm, prijzen als vorige week; lam meren aanvoer even meer, handel kalm, prijzen als vorige week; kalf koeien, aanvoer matig, handel iets le vendiger, ruim prijshoudend; melk koeien aanvoer matig, handel iets le vendiger, ruim prijshoudend; vare koeien aanvoo, als vorige week, han del kalm, prijzen onveranderd; vaar zen aanvoer flink, handel stroef, prijshoudend; pinken aanvoer flink, handel stroef, prijshoudend. LEIDEN, 15 okt. Vette varkens. Aanvoer: 267 vette varkens. Notering: Zware varkens 1.521.55; lichte varkens 1.601.63; zeugen 1.40 1.45. Handel slepend. BODEGRAVEN, 15 okt Kaas. Aanvoer 95 partijen, eerste soort 2.312.36; tweede soort j 2.262.30; extra soort 2,372,65. Handel kalm. R'VEEN, 14 okt. Bloemen. Da hlia's 2735, Freesia's 7278, Mimie 1719, Anemonen 661.20; troschry- santhen: Champion 3668, Chastity 1938, Shirley 1747, Horwood 32 49, Ronald 36—39, Beryl 44—75, Su- zy 3857, Precose 2134, Normandie 1839, Chatsworth 1839, Carnaval 406-1, Salamander 3851, Filmstar 4144 p. bos, id. geplozen: Migoli 7 12, Rolinda 1617, ïlillersdale 915, White Joy 10—17, Fred Ule 14—20, Alfretton 8Q13, Southdown Pink 1117, Schlager 2223, Champion 11 15, Perfection 1219, Prise. Ward 1820, Carnaval 1220, Am. Aan winst 2023, Peach Blossom 16—18, Rayonanten 1726, Am. Anjers 10 19, Nerine Crispine 911, Ornithoga- lum 2229 ct. per st. Groenten. Aardbeien 1,01 p. 2 ons doos, Tomaten A 87,0099,00, idem B 69,0084,00, idem C 69,00 87,00, idem- Bonken 32.0044.00, id. afw. 20,0062,00, kassnijbonen 118,00 132,00, kropsla 4.CO10.00, andijvie 12,0022,00, stambonen 61,0067,00, bloemkool 13,0025,00, stoofsla 60 1,10 p. kist. TER AAR. 14 okt. Groente. Kas snijbonen 1.041.34, idem B. 75—91, idem stek 3565, witte pronkers 44 55, idem B. 2530, tomaten export: A. 7888, idem B. 4883, idem C. 47 85, idem CC. 2327, tomaten bin nenland: A. 2885, idem E. 2385, idem C. 2036. idem CC. 2021, idem bonken 2338, andijvie 1823, idem B. 1415, rode kool 12, savoye kool 17, groene kool 2123, idem B. 8, spruiten 3640, idem B. 2932, pos telein 15, uien 813, witlof 1. 7073, idem B. 4752, kroten 16 ct. alles per kg., sla A. 17—23, idem B. 59 ct. per stuk, bospeen B. 1314, radijs 3 ct. p. bos, stoofsla 301.50 per kist. Meloe nen 26—39, idem stek 1113 ct. p. st., druiven 1.70 per kg. Peren: Bredero- de's 54, Legipont 6075, idem 2. 51, St. Remy 4956, wijnperen 65. idem 2, 48 ct. Appelen: Ar.ngaard 61, Al- lington pippin 80 ct. alles per kg. RUNSBURG, 5 okt Bloemen. Dahlia's: Gerry Hoek 2.503.60; Pu rity 3.003.50; Bonte 2.50—3.10; Glo rie van Heemstede 2.203.10; Pas- partout 2.003.30- Kochelsee 1.60— 2.40 per 100. Am. Anjers: Sim rose 1316; rood 12— 15; wit 1215; Luky Stricke: 1516 Harvest 1417; ge plozen chrysanthen: White Joy 20 23; Southdoron; Pink 2126; Medail lon 1518; Migoli 1418; Daydream 14—15; W .Hope 12—16 ct. per stuk; Freesia 801.25; Elta 2637; Tros chrysanten: Babs 801.00; Carona 7095; Peter Pan 6590; Silvia Rel- ly 6085; Chatsworth 5585; Hor wood 5080; W. Hope 6078; Film ster 4562; Normandie 4560; Shir ley rose 42--62; creme 4058; wit 30 —50; Brigth Eye; 3253; Mosquito 30 50; Samaria 3847; Bunty 2636 ct. per bos. VINKEVEEN 14 okt. Groente- en Fruitveiling. Andijvie 1423; Groene kool 1315; Postelein II 35 37; Prei 18—22; Spinazie 4772; To maten 2070; Waspeen A II 10—13; Witlof afw. 7181; Kassnijbonen 103 108; Kasstam'bonen 130; Pronkbe nen 1575; Stambonen 94 cent per kg. Bleekselderij 2223; Komkom mers 1746; Sla B en C 310 cent per stuk; Bospeen 1030; Peterselie 30; Selderij 11—22 cent per bos. Het Uitgeversbedrijf van N. SAMSOM N.V. te Alphen aan den Rijn zoekt voor haar afdeling Ponskaartendienst Enige jaren U.L.O.-opleiding en grote accuratesse. Leeftijd 1725 jaar. Spoedige indiensttreding. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat terzake van de voorgenomen wijziging van de grens tussen de gemeenten Alkemade en Woubrugge ter voldoening aan het bepaalde in artikel 163 der ge meentewet in een openbare vergadering van hun col lege, te houden in het gebouw Korte Voorhout 1 te 's Gravenhage op maandag 4 november 1957, te 10 uur, de raden dier gemeenten in de gelegenheid zullen worden gesteld door gemachtigden hun gevoelen toe te lichten. Leden der raden kunnen zo nodig door ge machtigden, in deze vergadering van hun gevoelen doen blijken. 3? Te koop aangeboden: 125 c.c. Batavus motorrij wiel. J.L.O.-motor pas ge revideerd. Uitstekende staat. Nieuwe banden. H. C. A. de Baat, Julianalaan 1B, Kaag. 3? 1958. de nieuwe Solex direct leverbaar. Nog mooier, nog solider nog krachtiger. Gebr. Huisman Hogewoerd 66 68 Eigen financiering. Tel. 31292. LET OP ONZE a.s. nieuwe JUBILEUM AANBIEDINGEN. Deze zullen' worden bekend gemaakt vrijdag 18 okt. Ook over de Ballonnenwedstrijd worden eerstdaags mededelingen gedaan. Dat ls dus voor de kinderen die goed hun kaart bewaard hebben. Dus Jullie ook opgelet. De alom bekende speciaalzaak voor Leiden en omstreken met 35-jarige ervaring. Dag- en avondservice en de bekende Philips fabrieksgarantie. HAARLEMMERSTRAAT 55 - TEL. 20593 - LEIDEN - t.o. REX-theater N. V. Leidsche Melkinrichting „DE LANDBOUW" RIJNSBURGERSINGEL 23 Ook zij, die dit jaar voor Mulo slaagden, komen in aanmerking. 3? Bad en geijser. Mechels dressoir met leeuwenkop pen en torswerk, dito bu reau ministre. mahonie la dekastjes. secretaire, electr. wasmachine, eiken kast, rookstoelen. spiralen, ledikant. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D.. tel. 23261. 3? Mevr. Veraart, Waals- dorperweg 76, Den Haag, tel. 774295, vraagt voor di rect of later in haar gezin met 4 schoolg. kinderen flinke prettige hulp i. d. huishouding v.g.g.v.. Hulp van werkster driemaal p.w. Aanmeld, schrift, of 's avonds na 7.30 uur. 3? Onze tegelplaten in di verse kleuren is het meest doelmatige materiaal om uw keukenwanden te mo derniseren. Maak zelf uw schoorsteen met onze brandvrije sierplaten. Zie onze showroom Hoge woerd 103. De Houthal, Tel. 22536. Koopt bij onze adverteerders 3? „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen Het adres voor alle reparaties en uurwerken Steenstraat no. 16. tel 26854. 3T Wegens vertrek lange bontmantel 42-44 100. bromfiets Avada 100. schrijfbureau 65.kin dermatras 3.electr. strijkijzer 3.Beschuit steeg 1, 4x bellen onderste bel. 3? Prijsjassen. Donderdag avond om de bekende mooie prijzen. Café Den Hollander. Zoeterwoude. 3? Woensdag markt. He ren flanellen 3.50. Ge breide kinderbroekjes 0.49. Dames onderjurken tot en met 52 2.98. Pracht glad interlock dames on dergoed voor de winter tot 52 ƒ1.98. Hoek Stadhuis plein. Japie. 3T Woensdag markt. Hallo hier is Japie weer. Lange heren onderbroeken en borstrokken, alle maten 2.75. Verpleegstersschor- ten tot en met 52 2.98. Gemoltonneerde onderjur ken tot 52. Hoek Stadhuis plein. Japie. S Te koop z.g.a.n. kinder wagen. In prima staat. Te bevragen Leidseweg 538, Voorschoten b. d. Vink. 3T Leidse autorijschool v. d. Meij. Opleiding voor al le rijbewijzen. Motor, auto. bus en vrachtwagen. De rijschool waar ook uw vader reeds leerde rijden. Tel. 21280. Maredijk 159. Leiden. TELEFOONTJES worden dagelijks ^enlaatst ter grnntte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters) De orüs bedraagt ƒ1.50 uitsluiter d tegen contante betaling. LEVERANCIERS aan de laatste feestviering van onze vereniging wordt verzocht hun reke ning in te zenden aan de Penningmeester, de heer J. H. C. Laman, Zoeterwoudsesingel 92, Leiden. .J LEVENSMIDDELEN BE DRIJF te koop gevraagd Omzet minstens 1500.per week. Brieven onder no. 1346 aan het bureau van dit blad. in pakken van 5 K.G. a f 0.75 verkrijgbaar aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 - LEIDEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3