^ASPRO SbJLtumm Geslaagde "Klassieke avond,, van jubilerende Leidse Jeugd Actie Verkoudheid, keè/pi/n, Stedelijke K.A.V. Leiden vierde 2e lustrum Tb?#- SmiLGAT k A C MAANDAG 14 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Uiting van jong talent S aan kS Noemen we „Reiziger doet Golgotha" De klassieke avond, die de Leidse Jeugd Actie zaterdagavond presen teerde aan allen, die belangstelling hebben voor het moderne jeugdwerk, was een manifestatie van wat men in Leiden op dit gebied heeft bereikt door tien jaar overleg en samenwer king. Leden van verschillende jeugdbewegingen en -verenigingen brachten een programma van muziek en voordracht en van opera, een combinatie van beide, voor het voet licht, dat in zijn geheel genomen vér boven het gemiddelde amateurpeil was verheven. Na een begroeting van de belang stellenden onder wie we verschil lende gemeenteraadsleden herkenden door de heer G. Steinbach, secreta ris van de Leidse Jeugd Actie, open de het Leids Klassiek Fluitkwartet het programma. Een met bezieling gespeelde Suite van George Friedrich Haendel werd gevolgd door het bekende Menuet in G. van Ludwig van Beethoven, welke laatste we was het door het arran gement? niet zozeer konden waar deren als de vier volksdansjes die het ensemble na de pauze speelde. Voor al het Franse „Rigaudon" en het Tjechische „The Old Time", willen we hier noemen. Geen selectie. Voor het optreden van de solisten gold, dat hier geen seclectie was toe gepast, doch dat men zomaar enkele jongeren hun medewerking had ver zocht. Een gelukwens met de talen ten, die men in de Leidse Jeugd Actie ter beschikking heeft is hier onzes in ziens op zijn plaats want .zowel het optreden van de zeer jeugdige pianis te Ada van der Bent als dat van de violist Henk Mizée was bewonderens waardig. Gevoel, beheersing en over gave sprak zowel uit de Sonate in F groot K.V. 332 van Mozart als uit Lied ohne Worte van Felix Men delsohn Bartholdy, die door Ada v. d. Bent werden uitgevoerd. Voor de vioolspel van Henk Mizée kwam bij deze eigenschappen, de voordracht, hoewel men de indruk kreeg, dat soms de overgave aan zijn spel onder zijn beheersing van het instru ment lijden moest. Niettemin zijn we vol lof over de wijze waarop hij de solo-fantasieën No. 7. in Es groot en No. 12 in A. klein van Georg Philip Telemann vertolkte. Wanneer we een oordeel geven over de- declamatie die in het pro gramma was opgenomen, dan willen we zonder afbreuk te doen aan de verdiensten van Henk van der Wiel of Mieke van Velsen de naam noe men van Hans van der Kwaak. Het mag zijn, dat zijn uitspraak soms niet feilloos was, maar de warm te en de luchtigheid, waarmede hij zijn repertoire voordroeg deden wel- Prof. dr. W.|ongmans overleden Te Heerlen is gisteren overleden prof. dr. Willem Josephus Jongmans, oud-directeur van het Geologisch bu reau voor het Nederlandse Mijnge bied. Hij is 79 jaar geworden. Prof. Jongmans werd 13 augustus 1878 te Leiden geboren. Hij studeer de aan de Rijksuniveisiteit te Leiden en aan de universiteit te München, waar hij in 1906 promoveerde tot doc tor in de fililogie over het onder werp „Uber Brutkörper bildende Laubmösse". Daarna ging hy wederom naar Leiden, waar hij tot 1917 con servator van het rijksherbarium was. Later werd hij uitgezonden naar Limburg om fossiele planten voor dit herbarium te verzamelen. In 1906 ont moette hij van Waterschoot van der Gracht op de baring Helenaveen de Peel. Van dat ogenblik af'ontstond er tussen beide geologen een nauwe samenwerking. Hetzelfde jaar werd overeengekomen, dat Jongmans alle fossiele platen, die in de boringen van de rijksopsporingen van delf stoffen zouden worden gevonden, bewerken zou. van Gerrit Achterberg, de ironische, moderne lezing van het grootste ge beuren aller tijden. Opera. Het interessante programma werd besloten met Mozarts jeugd-opera „Bastien et Bastienne", uitgevoerd door leden van de „Club de Limetz" onder regie van Joop Koevoets, die tevens de costumering verzorgde. Met zeer kundige begeleiding van Anton Walter, piano, zongen en acteerden Greet Walter (Bastienn Bep Heet- veld (Bastien) en Joop Kleine (Tove naar) tot groot genoeg, i van hun toe hoorders. Greet Walter wist naast het hart van Bastien met haar vrolijke, goed-getrainde sopraan, de harten van het auditorium te winnen. We menen, dat het optreden van dit vier tal een wapenschouw was, de Club waardig. In een slotwoord stelde de heer H. Zunderman vast, dat de optimistische verwachtingen, waarmede tien jaar geleden de L. J. A. werd opgericht, niet beschaamd zijn geworden. Dit geldt niet alleen voor de facetten, waarvan door deze klassieke avond een demonstratie is gegeven, doch voor alle activiteiten van de stichting. Spr. dankte ten slotte allen, die hun medewerking hadden gegeven om de avond te doen slagen. KAV-Herensingel hield feestelijke Maria-moederochtend Kath» Werkmeesters huldigden op zondagmorgen jubilerende leden Goede belangstelling Met voldoening mag het bestuur constaterendat het medeleven met de organisatie van de katho lieke werkmeesters goed is. On danks de vele gevallen van ver hindering wegens ziekte was een groot aantal leden van de Nederl. Kath. Bond van Werkmeesters, af deling Leiden, met hun dames aan wezig in de geheel gevulde Kapel van de Zusters Carmelitessen, waar de geestel. adviseur, kap. G. Lem mers, een H. Mis opdroeg voor de levende en overleden leden van de bond als inleiding tot de Sociale Zondagmorgen. Na het evangelie sprak de geestel. adviseur een kort woord tot de leden over de geeste- Feestelijke zondagmorgen Groot feest was het gisteren voor de Katholieke Arbeiders Vrouwen van Leiden. Met dankbaarheid her dachten ze de dag, waarop tien jaar geleden, als gevolg van de naoorlog se ontwikkeling van het verenigings leven in Nederland, de vereniging was voortgekomen uit de toenmalige katholieke Vrouwenbond. -Onder bescherming van de Moeder Gods hebben ze tien jaar lang ze genrijk werk kunnen doen in het ge zin en daarbuiten en dat is toch ze ker dank en jubel waard. Met een H. Mis. opgedragen in de Hartebrugskerk, door de geestelijk adviseur, pater S. van Swelm, werd de dag begonnen, waarna de dames 184 in getal aanzaten aan een feestelijk ontbijt in het St. Antonius Clubhuis. De feestelijkheid werd extra kracht bijgezet door de aanwezigheid van mevrouw J. MandersVermeulen, oud-presidente van de Vrouwenbond, die nog immer met het wel en wee van de stedelijke afdeling medeleeft. Ook verschillende „werksters van het elfde uur" waren aanwezig, waaronder mevr. Dubbelaar (87 jaar) die met een taxi gebracht was, maar die óók gekomen zou zijn, „al ze had moeten kruipen..,." Moeders' roeping. In haar openingswoord sprak de presidente, mevrouw C. Uphoff Visser, een welkom tot mevr. Man ders en tot alle aanwezigen en deed een beroep op haar eenheid en haar Nader onderzoek verwarming Stadhuis Plan van de heer Van Dijk trouw. Ze stelde de moeders van Paus Pius X en van Kardinaal Mindszenty en een andere moeder, die elk van de dames gekend heeft, aan haar toehoorsters ten voorbeeld. „Moeder-zijn is iets groots", aldus spr., die vervolgens inging op de in vloed, die een moeder kan hebben op haar gezin en op haar omgeving. Doch het zijn niet alleen de moe ders maar ook de kinderen, de onge- huwden en de bejaarden, die in dit opzicht een taak hebben. Tot slot van haar toespraak impro viseerde de presidente namens de le den een gebed tot Maria. Dan bloeide er een sprankelend programma open van zang en declamatie, verzorgd door de leden en hun kinderen. De dames die bij de oprichtingsvergade ring aanwezig geweest waren ook de leden die thans in de Herensingel afdeling zijn opgenomen, werden in de gelukwensen niet vergeten kre gen een toefje anjers opgespeld, het geen grote vrolijkheid veroorzaakte. Een vrolijkheid, die algemeen werd toen mevr. Uphoff koffie met gebak liet aanrukken. Maria als moeder. Wijzend op het versierde beeld op het podium, zeide de g.a. in een speech na de pauze „O.L.Vrouw staat midden in de gemeenschap van de Katholieke Arbeiders Vrouwen t« Leiden". Hij meende in de feestelijk heid van de ochtend een demonstra tie te zien van deze gedachte. Wij zend op het belang van de Rozen krans en op de boodschap van Fati- ma, ried spr. de dames: „Als men Maria als moeder wil zien, aanvaardt haar dan en de wetten van Haar Zoon". Hoogtepunten in het verdere pro- grama waren een berijmd overzicht van tien verenigingsjaren en het zin gen van een jubellied op de wijze van Verdi's Slavenkoor. Als laatste sprak mevrouw Man ders de feestende vereniging toe. Ze gaf een kort overzicht van ups en downs in Vrouwenbond en K.A.V. vanaf 1914 en besloot haar opwek kende woorden met een oproep om toch vooral de eenheid te bewaren. Zoals bekend heeft het raadslid de heer A. van Dijk (KVP) bezwaren ontwikkeld tegen het voorstel gelden beschikbaar te stellen voor voorzie- ningen aan de centrale verwarming Van 1919 tot 1924 was hij geoloog, |van **et Stadhuis. afdelingschef rijks geologische dienst. In 1921 werd hem door deze dienst de leiding opgedragen van het bu reau in de mijnstreek Heerlen. Van tal van wetenschappelijke in stellingen was hij lid. In 1950 werd hem de bronzen van Waterschoot van der Gracht ere-pen- ning toegekend door het Nederlands geologisch Mijnbouwkundig genoot schap. In juni 1955 werd prof. Jongmans het eredoctoraat in de wis— en natuurkunde verleend ter gele genheid van het 325-jarig bestaan van de Amsterdamse universiteit. Hij maakte onderzoekingsreizen naar vele landen en schreef een zeer groot aantal publikaties in verschei dene talen. Prof. Jongmans was officier in de Orde van Oranje-Nassau. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis zn v. C. v. d. Dop en G. Hansen; Petrus Johannes Josephus zn v. M. J. Wijsman en C. Bogaards; Johannes Nickele Alexan der Christiaan zn v. J. de Vries en M. M. Schrijver; Irene dr v. L. T. Kurpershoek en A. Boter; Walter zn v. W. J. Baars en G. van Saarloos; Odilia Anna Maria dr v. W. A. van Haastrecht en A. van der Eist; Coos- je dr v. J. Lepoeter en J. v. d. Blom; Robbin Theo, zn v. P. C. Willemsen en J. Wemmenhove; Yvonne dr van D. Vergunst en W. Langbroek; Mar- garetha Helene, dr v. P. van Wijnen en R. M. Perfors. Overleden: C. M. J. van der Meer 74 jr echtgenote v. J. van Maan en. E. E. Cseszko, 23 jr echtgenote v. I. Ouwehand; J. de Mol, 8 jr., dochter. Naar aanleiding hiervan stellen de heren J. van Iterson, P. C. A. ten Broek, J. G. Hagens, raadsleden, te vens leden van de Commissie van Openbare Werken vóór, vooropstel lende, dat zij ook thans nog vasthou den aan het door de commissie gege ven advies, welk advies werd gege ven op basis van alle op het moment van het uitbrengen van dat advies ter beschikking van de commissie stóande gegevens, echter vernomen hebbende, dat de heer A. van Dijk, lid van de raad, er ten zeerste prijs op zou stellen, dat de plannen van het bureau Deerns en van hem zelf ter critische beoor deling zullen worden voorgelegd aan het bureau voor Technisch Natuur kundig Onderzoek te 's Gravenhage. te besluiten, dat dit punt van de agenda wordt afgevoerd, teneinde het college in de gelegenheid te stel len beide genoemde plannen aan het bureau voor Technisch Natuurknudig Onderzoek ter beoordeling voor te leggen en de Raad nader in kennis te kunnen stellen met het oordeel van dit bureau over de navolgende vra gen: 1. Welk van de beide plannen is voor het Stadhuis het meest gewenst om tot uitvoering te komen? 2. Indien 'het best geachte plan het duurste mocht zijn, of wellicht het kostenverschil aanleiding zou kunnen zijn, het goedkoopste plan, indien het ook als een uitvoerbaar plan zou zijn te beschouwen, toch aanvaardbaar zou kunnen zijn? In de raadszitting van hedenmid dag maakte het college van b. en w. geen bezwaar tegen dit onderzoek. De raad besloot dus overeenkomstig dit voorstel. lijke steun, die zij moeter. geven om betere verhoudingen te ver krijgen in de maatschappij. „Ook wij moeten ons bezinnen op de juiste plaats, die wij moeten in nemen in het maatschappelijk leven. Om dat te doen zal allereerst onze verhouding tot God zo moeten zijn, dat wij met succes kunnen werken om in de maatschappij betere ver houdingen tot stand te brengen. Daarbij kunnen wy geholpen wor den, vooral in deze oktobermaand door de voorspraak van Maria". Na de H. Mis verenigde men zich aan een keurig verzorgd onbyt in de foyer van het St. Anthonius Club huis. Huldiging De geestelijk adviseur sprak na een welkomstwoord door de voor zitter allereerst een hartelijk woord van gelukwens tot een zestal jubila rissen van de organisatie, die des tijds getoond hébben het belang van de organisatie te begrijpen door zich als lid aan te sluiten. In de rede die de geestel. adviseur hierna uitsprak, pleitte hij voor een betere maat schappelijke verhouding onder de leden. „Zoals vriendschap en liefde heerst in het huisgezin, zo kan het ook in onze organisatie, waar wij met elkaar mee kunnen werken aan de verheffing van de levensopvat ting der katholieken". De voorzitter sprak hierna de ju bilarissen toe, die 25 jaar lid van onze werkmeestersbond zyn, nl. de heren K. Karregat, J. Kok en J. Thorn, de laatste kon niet aanwezig zijn door uitstedigheid. Twee jubi larissen hebben beide tot de oprich ters behoord van de afdeling te Vo- lendam. Spr. overhandigde hierna de ere-insignes namens het hoofd bestuur en wenste hen óók namens de afdeling hartelijk geluk. Vervolgens herdacht men het feit, dat de heren J. H. Hogeling, A. J. C. Koreman en R. v. d. Zee. welke laatste ook door uitstedigheid niet aanwezig kon zijn, 25 jaar geleden toètraden tot de Kath. Arb. Bewe ging. Ook zij werden hartelijk toe gesproken en gelukgewenst. Het ver heugde spr. de jubilarissen namens de K.A.B. het ere-insigne te mogen overreiken. Namens de Kring Leiden werd aan de jubilarissen een rokertje aan geboden; een hartelijk applaus van de aanwezigen bewees, dat zij stemden met deze huldiging. Aan het slot van deze zeer goed geslaagde Sociale Zondagmorgen sprak de voorzitter nog een opwek kend woord over deelname aan de cursus van de Gew. Soc. School, waar vooral de jongere leden veel kun nen leren wat in hun latere leven van groot belang kan zijn. Spr. vroeg nog medewerking aan de acties van de bond om het leden aantal hoger op te voeren, waarvoor diverse premies beschikbaar zijn. Na nog een oproep voor het by wonen van een ledenvergadering op donderdag 7 november a.s. waar de belangen van de bedrijfsgroepen be sproken zullen worden, werd deze bijeenkomst gesloten Waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Tienjarig bestaan herdacht Zoals gebruikelijk werd de zon dagmorgen ingezet met een H. Mis, die door zeer vele leden werd bij gewoond. Hierna ging men naar de zaal Maria Gijzensteeg, waar een smakelijk ontbijt gereed stond en de feestelijke morgen een aanvang nam. Een hartelijk welkom door de voor zitster, mevr. W. C. van DamBorst aan de leden en heel in 't bijzonder aan de wnd. voorzitster mevrouw M. van Oijen-v. Kerkhof, die gaarne gehoor had gegeven aan de uitnodi ging. Bericht van verhindering was binnengekomen van de diocesane voorzitster mej. C. Stringa. Een felicitatie was binnengekomen van de stedelijke K.A.V.-voorzitster mevr. C. Uphoff-Visser, hetgeen door allen op prijs werd gesteld. Hierna werd het lied „Maria Mild en Macht" gezongen en besprak de voorzitster een gedeelte uit het win- terprogram. Die leden die van het begin af lid van de K.A.V. zyn, wer den vervolgens verzocht naar voren te komen. De voorzitster vond het een groot genoegen de pioniersters hier voor haar te zien staan. Tien jaar geleden, aldus spr., gaven de vrouwen zich nog niet zo gauw om in 't vereni gingsleven te gaan. Ze vonden het een groot bezwaar om 's avonds van huis te gaan. Maar de mede-opricht sters van de K.A.V. hebben door gezet en we zien nu allen het resul taat van deze 10 jaat. Onder een haag van bloemen werd deze leden een corsage opgespeld. Inmiddels was de reestelyk advi seur, kapelaan J. van Adrichem, bin nengekomen, die door de voorzitster verwelkomd werd en ook by gele genheid van het feest een corsage ontving. Dan richtte spr. zich weer tot alle leden en spoorde hen aan ieder een K.A.J. Herensingel is verhuisd Wij ontvingen de mededeling, dat het centrum van de Ka jotters, afde ling Herensingel, van plaats is ver anderd. Niet meer in de zaal Maria Gijzensteeg, maar in het huis aan de Gasstraat 34 zal de K.A.J. voor taan elke woensdag van 8-10 uur bij eenkomen. Het bestuur hoopt, dat de opkomst voor deze ontspanningsavonden gro ter zal zyn, dan tot nu toe het geval was. Examens De heren J. J. van Dorp en C. J. van Dorp zijn te Amsterdam ge slaagd voor het vak-examen brand stoffen. Kath. Vrouwengilde Het Kath. Vrouwengilde afd. Lei den, belegt een eerste avond op vrn- dag 18 oktober a.s. te 20.00 uur, in café-restaurant „In den Vergulden Turk", Breestraat 84. Dr M. J. de Jong. secretaris van de bisschop van Rotterdam, zal spreken over „de taak en de liefde van de vrouw in huwe lijk, gezin en daarbuiten". Wellicht ondergaat niemand zo intens de pro blemen en zorgen van deze tyd als de vrouw en de moeder, die in het centrum van leven en gezin staat. De vraag: wat wordt er van ons verwacht en wat kunnen, we bieden? houdt velen van ons dagelijks bezig Dr de Jong zal hierop in duidelijke taal antwoorden. Het behoeft wel geen betoog dat deze eerste avond van grote betekenis is. De films in de week van 11—18 ok tober zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Diamanten vermist", 14 jaar. Lldo: „Chirurg", 18 jaar. Luxor: „Je kunt 't haar niet kwa lijk nemen", 18 jaar. Trianon „Symphonie" in goud", alle leeftyden. Rex: „Parachutisten vallen aan". 14 jaar. (Donderdag: „20.000 mijlen onder zee", 14 Jaar). K en O vertoonde goede film over het rassen-vraagstuk Zwart en wit in Verloren Grenzen De recente gebeurtenissen in Little Rock hebben nog weer eens de aan dacht van vrijwel de gehele wereld gevestigd op een moeilijk probleem: de discriminatie van de negers. Dat de eerste filmserie van K. en O. in dit winterseizoen juist het rassen vraagstuk aan de orde stelt daarover kan men zich slechts verheugen. On der het motto „zwart en wit zwart op wit" werd zaterdagmiddag in het Luxor-theater de door Alfred L. Wer ker geregisseerde film „Lost Boun deries" vertoond, terwijl in de ko mende weken „Tranen over Johan nesburg" en „Pennywhistle Blues" op het witte doek te zien zullen zyn „Verloren grenzen", een film die niet zo zeer de negerkwestie behan delt als wel het probleem van de blanke negers, werd door mevr. W. Wielek—Berg met een enkel woord ingeleid. Zij wees er o.m. op, dat Hollywood in de loop van zijn geschiedenis, be wust of onbewust, meer gedaan heeft om het vraagstuk van de discrimina tie moeilijker te maken dan om het te helpen oplossen, In dit verba id bracht spreekster de uit 1915 date rende film „Birth of the nation", welke de geschiedenis van de Ame rikaanse burgeroorlog geheel verte kend weergeeft, in herinnering, Films, waarin de negers recht wordt gedaan, zijn beperkt in aantal vooral ook omdat Hollywood nu eenmaal zijn vingers liever niet aan het war me Zuiden brandt.Lange jaren dus heeft het negerprobleem tot de toboes der Amerikaanse film be hoord. Alleen omstreeks het midden van de jaren dertig, toen er enkele negerflims over het „goede oude Zui den" gemaakt werden, en vrijwel onmiddellijk na afloop van de tweede wereldoorlog heeft de Amerikaanse filmindustrie deze taboes weten te doorbreken. In de na-oorlogse jaren waren het enkele onafhankelijke filmproducers, die met een aantal rolprenten, waarin het negervraag- -sbuk serieus werd gesteld, op de markt verschenen. In 1950 is men er echter weer mee opgehouden. Waar om? De naam Mac Carthy zegt vol doende! Wat „verloren grenzen" betreft, deze film gaat over een negerarts. die zich samen met zijn echtgenote voor blanke uitgeeft. Deze dokter is in het stadje, waar hij zijn praktijk uitoefend, bijzonder geliefd. Alle mensen houden van het jonge echt paar, dat twee kinderen heeft en dat veel goed doet. Wanneer in de oor logsjaren blijkt, dat man en vrouw van negers afstammen, ja dan be gint de gemeenschap een andere hou ding aan te nemen. Jammer genoeg is het slot van deze film, die af en toe inderdaad ontroert, hoewel er o.i. niet heel erg diep op de zaken wordt ingegaan, al te geforceerd. De dominee houdt in zijn kerkje een preek, die de gelovigen rood van schaamte doet zien en onze neger dokter wordt weer even populair als hij vroeger wasMel Ferrer speelt de rol van blanke neger uitstekend de andere hoofdrolspelers halen het gemiddelde nauwelijks. De film in haar geheel ia echter van redelijke kwaliteit. Trouwens het feit, dat men in deze rolprent voor de negers op komt, alleen al is een reden om haar niet al te zeer te becritiseren. nieuw lid er bij te winnen. Hierna zongen enkele leden van het „Ju bilate Koor" het „Ave Maria" met pianobegeleiding door mevr. E. van Buuren-Kok, mej. Ch. Klein decla meerde „Maria levende" waarna even gepauzeerd werd onder het ge not van een kop koffie. Vervolgens kwam de voorzitster weer aan het woord om de leden tot medewerking aan de Christus Koning-collecte (op zondag 27 oktober) aan te sporen. De geestel. adv. wierp z'n blikken op de K.A.V. en gaf zyn voldoening te kennen over een zo grote opkomst als die van deze morgen. Spreker feliciteerde de afdeling en spoorde allen aan goede en trouwe leden te zijn. De voorzitster bedankte de geestel. adviseur voor zijn woorden, alsook mevr. Van Oijen (met haar toestem ming zal het bloemstukje bij Moe der Maria in de kerk gebracht wor den). Voorts werden bedankt de heer en mevr. Kok voor de zeer goede verzorging van zaal en ontbijt, de dames, die zoveel mooie bloemen gebracht hadden, en ook de da mes van het „Jubilate Koor", waar na de voorzitster deze mooie Maria- ochtend sloot. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult Overleg, W J. Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) MAANDAG 14 OKTOBER Gemeenteraadsvergadering. Stad huis, 2 uur nam. St. Adelbert. Prof. dr M. C. Plat tel over: Persoon en gemeenschap. Gulden Vlies, 8.15 uur nam. K. O.-Filmlezing. „Tussen de berbers en in het Hnge Atlasgebergte van onbekend Marokko", Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Club de Limetz. Bijeenkomst. Ro yal, 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling. Mijnheer Puntilla en zijn knecht Matti. To neelgroep Theater. Schouwburg, 8 uur nam. .KA.B. St. Leonardus. Kaartcom- petitie. Parochiehuis, Haagweg. 8 uur DINSDAG 15 OKTOBER Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden, aanvang cursus 8 uur nam. R.-K. Lyceum Mariënpoelstraat. „Con Amore". Bruckners „Grosze Messe". Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O.-filmstudiekring. „Der Ap- fel ist Ab", Filmzaal Academie, Ra penburg. 8 uur nam. Conferentie voor katholieken en niet-katholieken: St. Lodewijkskerk, 8.15 uur nam. Abonnementsvoorstelling. Mijnheer Puntila en zijn knecht Matti. Toneel groep Theater, Schouwburg, 8 uur nam. Credo Pu&no. Bijeenkomst. Geb. Chr. Soc. Belangen. Oude Singel 236. WOENSDAG 16 OKTOBER K.A.J. Herensingel. Bijeenkomst, zaal Gasstraat 34, 810 uur nam. „Zusters v. d. Voorzienigheid" 100 jaar te Leiden. Recfptie (alleen voor genodigden) in Hu;',e De Voorzienig heid, Hogewoerd 57. 11 uur v.m K. O.-cursus. Het Deltaplan. Le zingen in het Geologisch Museum, Garenmarkt 8 uur nam. R.K. Werkn. Middenstand Seizoen opening. Filmavond. In den Vergul den Turk. 8 uui nam. „St. Eloy". Viering 55-jarig bestaan Aanvang Triduum Kapei Zrs. Car melitessen (Hazewitidstceg). Expogé. Filmlezing over Amerika. Mej. H. Tol Harmonie, 8 uur nam. De Natuurvriend. Visziekten en bestrijding. Steenschuur 6 8 uur n m. 50 jaar Lichtfabrieken Receptie in De Lakenhal 15 30 17.00 uur Feest avond Stadsgehuorzaal, 8 uur nam. Iemco-tentoonstelling. De Burcht 25.30 en 710 uui nam. Verbum Dei (Plantage 16. tel 21988) Contactavonc met niet katho lieken. „Enkele critische impressies van een bezoek aan het oorwoudh-.s pitaal van dr Albert Sweitzer" (Zen dingsarts, theoloog en musicus) cioo: mr A. M. Mertens. DONDlRI>\G 17 OKTOBER. Kath. Nat. Bond voor E.ÏI.BO. afd. Leiden, vervolg currus, aanvang 8 u. nam. R.-K. Lyceum, Mariënpoelstraat. DIENST DER APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegri -est wordt waai genomen door: Apotheek van Driesum Mare 110, tel 20406. Apotheek Zuider, Lammenschans- weg 4, tel. 23553. Apotheek Oegstgeest Wilhelmina- park 8. Oegstg.est tel 26274. Marktberichten ROTTERDAM, 14 oktober. Vee. Aanvoer 1624 stuks. 967 vette koeien; 657 varkens. Vette koeien 2.90—3.00, 2.60—2.80, 2.50—2.60; varkens 1.66, 1 64, 1.60. Vette koeien aanvoer kor ter, handel kalm, prijshoudend, pri ma's boven notering: varkens aan voer even ruimer, handel kalm, prij zen lager, prima's boven notering, zware varkens van 1.521.34.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3