flik *181* Zijn we wel met onze tijd meegegroeid $LM£LGAT p (L t&yMBSW Burgerlijke Stand Scherp Leidse Agenda NIET BEZORGING Laatste Berichten Nieuwveense raad en dagelijks bestuur zijn weer voltallig SPORT Vlees Vlees S„^edrJa^e„rW DONDERDAG 10 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 t IT HET LEVEN VD. KUNSTMAAN MOTOR WILDE NIET VERDER. De bestuurder van een motorbak fiets, J. van E. uit Leiden, onderging gistermiddag, rijdend op de Hoge Rijndijk in de richting van de Plan tage de onplezierige ervaring, dat onverwachts het rechtervoorwiel van zijn voertuig werd geblokkeerd. Het gevolg was. dat hij ter hoog te van perceel 134 tegen een lan taarnpaal reed. De motorrijder sloeg het met hoofd door het glazen wind scherm van zijn wagen en kreeg snijwonden in het gezicht. Hij werd door een in de omgeving wonend ge neesheer verbonden. De motor werd beschadigd. Raad voor de Jeugdvorming. Bij K. B. van 5 augustus 1957 no. 18 is met ingang van 1 augustus 1957 op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan prof. dr A. M. J. Chorus te Leiden als lid van de Raad voor de Jeugdvorming. Geboren: Martinus Adrianus Maria z. van W. Jl Dickhoff en A. M. Ree kers. Marion d. v. M. Boelee en M. C. van Tol. Frank z. van W. Wagenaar en C. J. M. Welter. Elisabeth Helene d. van C. T. A. Plomp en J. A. Weber Martinus Johannes George z. v. K. A. Post en M. J. E. Nijkamp. Hen drik Gerrit z. v. J. P. Buis en G. Ju. Lena d. v. G. J. Ouwehand en L. Dis- telvelt. Overleden: G. Lorist 58 j. man. D. Bootsma 74 j. man. M. D. C. Mum- sen, 76 j. weduwe van F. W. Zeelen- berg. MEDEDELING AAN ONZE ABONNE'S In verband met diverse ziektege vallen onder onze bezorgers, roe pen wij de clementie in van onze abonne's, indien de bezorging van de courant enige stagnatie mocht onder vinden. Al het mogelijke wordt gedaan om de courant tijdig bezorgd te krijgen. DE DIREKTIE. (Advertentie) POTLOOD en GEEST De inenting tegen pollc op de G.G. G.D. verloopt vlot, helaas te vlot, want de opkomst blijft door de vele zieken (A-griep?) ongeveer 25% onder de verwachting. Deze kinderen zullen begin novem ber nog aan de beurt komen voor de le inspuiting, gelijk met de kindoren die dan de 2e inspuiting krijgen. Hiervoor volgt t.z.t. een nieuwe op roeping. De kinderen, die intussen echter voldoende hersteld zijn en ook zij, die om andere redenen op de aange wezen tijd verhinderd waren kunnen deze week nog worden ingeënt, en wel op: vrijdag, 11 oktober, tussen 9 en 10 uur, en zaterdag 12 oktober, tussen 9 en 11 uur. Plaats: Gebouw G.G. G.D., Nieu we Mare 13a. De oproepingskaart moet in ieder geval worden meegebracht. Nieuwe trainingstijden voetbalvereniging Docos. e Seniorenelftallen Docos l en Docos 2 beginnen reeds hedenavond de training aan de Boshuizerkade om half tien op het bijterrein van L.F C. Het omkleden geschiedt in kleedtent veld 3. de kunstmin onderzoel de zone tussenonze at mosfeer en het heelal van <2.3000technici de snelheidv.d kunst maan is ca. 13 x groter dandiev£.qevieerkoqel debawvaneenkJjnst- [naan kostca.95mil- loen gulden de kunstmaan vliegt in ca.1,5uurrond de aarde op de hoogte v.d kerst maan slaan zon en ster ren gelijktijdig aande hemel de kunstmaan is gelijk tijdig observatorium en radiostation de signalen Yd kunsfmaar zijn totoolOOOkmaf- standopte vangen Kringvergadering K.V.P. gaat niet door Wegens ziekte van bestuursleden en enkele afgevaardigden is besloten de aangekondigde Kringvergadering van de Kieskring Leiden van de K.V.P. op zaterdag a.s. niet te laten doorgaan. 99 K.A.B. steekt hand in eigen boezem 199 Leerzaam begin nieuw seizoen Omdat stilstand onherroepelijk 'n achteruitgang inhoudt wierp gister avond op de eerste kaderbijeenkomst van de KAB in het Gewest Leiden een forum de vergaderende afdelings bestuursleden de vraag voor: „Zijn we wel met onze tijd meegegroeid?" Immers, wil men het aanschijn van No. 517. Horizontaal: 1. vrolijke partij, 4. hok, 6. vreemde munt, 7. stap, 9. uitroep, 10. beet, 11. lid woord (Fr.), 12. telwoord, 13. traag, 14. gem. in Drente, 16. slip van een jas, 17. wolvlokje, 18. een der grote Soenda-eilanden, 19. voedsel, 20. koude N. O. wind a.d. Adriatische zee, 22. tenger, 23. muzieknoot. 24. tegen stelling van kort, 25 eilandje in 't IJ. Verticaal: 1. een der evangelisten, 2. bid (Lat.), 3. orient-expresse (afk.), 4. hoofddeksel, 5. rund, 7. bos god, 8. dienstbode, 10. haag, 11 maan godin 12. gem. in N. Brab., 13. uit- braaksel van een vulkaan, 15. melk- schaap, lö.openbare wandeltuin, 18. tegenstelling van oud, 20. bezwe ringsformule, 21. inwendig deel van een vis, 22. deel van de mast, 23. lid woord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 516. Horizontaal: 1. gat, 3. moede, 8. er, 9. gemaal, 10. Samara, 12. L. K., 13. eng, 14. ge, 15. enig, 17. leng, 19. A. D., 20. Dan, 21. o.d., 22. domein, 24. Sahara, 26. de, 27. stomp, 28. tot. Verticaal: 1. geste, 2. ara, 3. merg, 4. oma, 5. e.a., 6. Dalen, 7. elk, 9. gang, 11. meid, 14. gene, 16. nadat, 17. lama, 18. genet, 20. dorp, 21. Oss, 22. dam, 23. ido, 25. ho. (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12. tel 20018) DONDERDAG 10 OKTOBER. Veron. Bijeenkomst Rehoboth, 8 u. nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO. Ver volgcyrsus R -K Lyceum, 8 uur nam Leden n donateurs „In den Vroo- lijcke Arke". Toneelavond: De Gast soelers .Hoe liegen wij ons daaruit" St. Ant. 'llubhuis, 8 uur nam (Ook voor nie--leder). K.V.P. Afdeling Leiden. Ledenver gadering Behandeling ..Euromarkt" door mt P. A. Blaisse en drs P J Udink. „In den Vergulden Turk". 8 uur nam. VRIJDAG 11 OKTOBER. Leids Kunstcentrum. Tentoonstel ling, 8 uur nam. opening Boerhaave- zalen. Sociale Raad. Vergadering. Trouw zaal stadhuis. 8 uur nam. ZATERDAG 12 OKTOBER. „De Rovalisten". Feestavond „Tus sen twee haakjes". St. Antonius Clubhuis 8 uur nam. T.I.G. „Kinderen beslissen", 8.15 uur nam.. Schouwburg. Aula Stedelijk Gymnasium, Fruin- laan 15. Klassieke avond door jon geren uit het Leidse jeugdwerk, opera, declamatie en solistisch optre den. Aanvang 8 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 Apotheek Reyst, Steen straat 35. tel. 20136 Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1118 ok tober zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Diamanten vermist", 14 jaar. Lido: „Chirurg", 18 jaar. Luxor: „Je kunt 't haar niet kwa lijk nemen", 18 jaar. Trianon „Symphonie" in goud", alle leeftijden. Rex: „Parachutisten vallen aan", 14 jaar. (Donderdag: „20.000 mijlen onder zee", 14 jaar). Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve D te lefoniscb te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uui (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE de snel veranderende aarde vernieu wen, dan moet men werken met nieuwe methoden en moet men oude, beproefde werkwijzen soms laten val len. De voorzitter van het gewest, de heer J. H. v. d. Ploeg, sprak een woord van welkom tot de aanwezi gen, waarin hy hen bezwoer, actief te blijven. Goede afdelingsbesturen zijn aringend gewenst en het ideaal kan niet alleen gevoed worden door goede wiL Spr. wees in dit verband op de suggesties, gedaan in het ge westelijk kaderblad. Overladen maar onbevredigd. In zijn inleiding gaf spr. als zijn mening te kennen, dat de moderne mens dikwijls alleen naar de bui tenkant met zijn tijd is meegegroeid. Innerlijk kan hij de snelle ontwikke ling van gebeurtenissen en toestan den niet verwerken. Daardoor raakt hij verstrikt in velerlei „problemen", die hij tracht op te lossen door mid del van studiedagen, cursussen e.a., waarvan hij slechts onbevredigd te rugkomt. De beste oplossing voor de moei lijkheden van het gecompliceerde le- ven vond de heer Van der Ploeg in het persoonlijk voorbeeld. Laat iedereen medeleven èn -werken met zijn medemensen en voor hun moei lijkheden begrip tonen om op deze wijze gezamenlijk te proberen met de tijd mee te groeien, tot heil van ons en de onzen en van allen, die het goed menen. Het forum, bestaande uit de gewes telijk voorzitter, de heer J. H. v. d. Ploeg, de geestelijk adviseur, pastoor P. W. Bakker, de heer C. van Jaars veld, districtsbestuurder, de heer P. Th. van Leeuwen, secretaris van het gewest en yit de heer J. Klein, kreeg na een korte pauze vragen voorge legd betreffende de veranderde me thodiek, waardoor men thans de le den tracht te bewerken en te sti muleren Men sprak er zijn bezorgd heid over uit, dat tegenwoordig nooit meer een massaal gevolg gegeven wordt aan een uitnodiging te verga deren. Het forum, dat wees op de methode van de gesprekskernen meende daarentegen ook en vooral optimistische geluiden te kunnen la ten horen. Vergaderen is geen doel, maar een middel en waar dat middel niet meer in deze tijd past, moet een ander gevonden worden: dat van het persoonlijk contact. Idealisme gevraagd. Door het oprichten van zovele in stituten en organisaties, worden de goedwillende overvoerd, zodat het ook moeilijk wordt, hen te bereiken Men sprak nog lang over doel, werkwijze en effect van de gespreks groepen. waarbij men tot de con clusie kwam, dat affi^ienter ge werkt moet worden en meer getast naar de kern van de zaak. Aan het eind van de avond deed een van de jongere aanwezigen een appèl op het idealisme: „Wanneer we ons doodstaren op een massaal ledental, waarvan een groot deel geen „Soldaten voor Christus" zijn, is dat het bewijs, dat we zelf niet met onze tijd zijn meegegroeid". Voorzit ter v. d. Ploeg meende dat appelant de zaak wel wat te somber inzag en sloot het forum, nadat hy hem nog 'n hart onder de riem geschoven had. BOSKOOP NIEUWE VERORDENING %1AAKTE REEDS SLACHTOFFERS. Door de polder Laag Boskoop is een nieuwe verordening vastgesteld waarbij het verboden is, draaien (brugjes) om te gooien, waaronder met een schouw e.d. zonder bezwaar kan worden doorgevaren. Deze verordening werd allerwege toegejuicht, want het onnodig om gooien van dieze brugjes brengt voor velen, postbeambten, neringdoenden enz. vee ongerief. In de eerst plaats is het moeilijk zo niet onmogelijk om tijdens het weer overhalen een geschikte plaats voor rijwiel of bromfiets te vinden en in de twee de plaats kan de draai niet worden goed gelegd zonder de handen vuil te maken, wat de nodige zindelijkheid van levensmiddelen en papieren al lerminst bevordert. Dat er altijd nog personen zijn die hardleers zijn bleek bij controle door de politie, die reeds enkele processen-verbaal tegen over treders opmaakte Het is nog van be lang te weten dat hij, die de verorde ning overtreedt daarvoor persoonlijk wordt geverbaliseerd en dat dus niet kan worden aangevoerd, dat men in opdracht van zijn werkgever handelt. Puzzelrit. In verband met het grote succes dat de motor- en auto club Gouda vorig jaar met de puzzel- rit in Boskoop oogstte is wederom 'n puzzelrit uitgescheven op 19 oktober a.s. Aangezien de puzzelrit v. d. ver. eniging Veilig Vei keer door de slech. te weersomstandigheden letterlijk en figuurlijk in het water is gevallen, rekent het bestuur op een grote deel name terwijl ook bromfietsers kun nen deelnemen. De start zal plaats vinden bij café „De Driesprong" na bij de watertoren. Verkopingen. Ten overstaan van notaris Smeenk te Boskoop werden in het openbaar verkocht, de wonin gen Biezen 25 en 27 en Laag Boskoop 6 en 8. Kopers werden resp. de heer W. Loef voor 2725.en de heer G. Boogaards voor 2800. Schietverenigingen „De Vrijheid". De kortgeleden opgerichte schiet vereniging „De Vrijheid" mag zich in een grote belangstelling verheu gen. Het aantal leden is reeds ge stegen tot 42. Het ligt in de bedoeling dat wekelijks twee avonden wordt geoefend in de can tine van de NV. Mulder aan de Parklaan. De eerste oefening, die, onvoorziene omstan digheden voorbehouden door burge meester Verkerk zal worden bijge woond, zal a.s. zaterdag plaats heb ben. LAHGERAAR abortus-bestrijding bij runderen op dezelfde wijze te doen geschieden als b.v. bij de TBC-bestrijding volgens een vijfjarenplan. Een ander voor stel was om tot een vergoeding te komen voor zelfstandigen die op moeten komen voor herhalingsoefe ningen. Verder werd er gesproken over de verhoogde aanslagen van het Landbouwschap. Op een vraag over het landbouw schap gaf de geest. adv. een uiteen zetting. Het landbouwschap is een publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Hierin hebben eigen mensen zitting, zowel werkgevers als werknemers. Hier worden dus regelingen en richt lijnen vastgesteld. Het is dus zaak daarin de beste vertegenwoordigers te hebben. De rondvraag bestond voor een groot gedeelte uit klaenten over de tuinbouwschool. Het speet de voorz. deze klachten te moeten horen. Een en ander zal onderzocht dienen te worden. Ook werd gevraagd of de G.A. in de ko mende winter weer enige lezingen zal houden. Het antwoord was bevesti gend. De eerste is op 21 november a.s. Onderwerp: „Waarom stem ik K.V.P." Na een dankwoord voor de nuttige besprekingen sloot de voorzitter de vergadering. R0E10FARENDSVEEN Muziek en Zanguitvoering. Zon dag 13 oktober, 's avonds te 8 uur zal de Gemengde Zangvereniging „Vox Laeta" in samenwerking met het Leids Operette ensemble in de Pancratiuszaal een zang en muziek uitvoering geven. De sympathieke geste hiervan is, dat de baten van deze avond geheel ten goede zullen komen aan de Stichting Jeugd en Verenigingsgebouwen. Het program ma vermeld o.a. Negro- spirituals maar ook voor een groot gedeelte Operette en Opera melodiën. Mede werking verleent vVox Laeta" o.l.v. J. v. d. Meer met als solisten Lize Schoo, sopraan en Wim Hillebrand, bariton, alsmede het Leids Operette Ensemble o.l.v. D. Sloos. Dit laatste is een instrumentaal ensemble waar aan echter ook twee zangsolisten medewerking verlenen nl. mevr. C. Sloos-v. d. Broek, sopraan en W. v. d. Broek, tenor. Ongetwijfeld zal voor dit programma, dat nu eens van een meer lichter genre is een grote belangstelling trekken, temeer daar men hiermede tevens steun verleent aan een zeer sympathiek doel. Kaarten voor deze muziekavond zullen dezer dagen door de propa- ganda-commissie van genoemde stich ting huis aan huis ter verkoop wor den aangeboden. L.T.B. Gisteravond hield de LTB in het parochiehuis een ledenverga dering welke hofdzakelijk ten doel had de leden gelegenheid te geven voorstellen in te dienen voor de vakgroep en Algemene Vergadering. De voorzitter, de heer J. Th. Volge- ring, sprak een welkomstwoord tot geest, adv., bestuur en leden. De op komst was niet groot maar volgens Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 10 October 1857. 's-Gravenhage. Gisteren wa ren de lakeyen en koetsiers van Z.M. allen in een nieuw gala- costuum gekleed, dat per hoofd berekend wordt op f500. Uit de Troonrede (van Willem lil): „Terwijl de opbrengst van de meeste belastingen blijft aan groeien, en de schatkist, ook door de ruime baten welke de overzeesche bezittingen afwer pen, in gunstigen toestand ver keert is Mijne aandacht voort durend gevestigd op de ge- meente-financïèn ZEVENHOVEN Eerste-steen-legging. In aanwe- zigheid van het secretarie-personeel, de gemeente-opzichter en de aanne mer de fa. H. van Wengerden Ss L. Visser te Zevt .hoven met personeel, werd gistermiddag door burgemees ter J. A Detmers de eerste steen ge legd voor de in aanbouw zijnde 16 nieuwe woningen in het uitbreidings- de voorzitter kan dit nauwelijks eenplan „Noordeinde" alhier. Bij deze tegenvaller meer zijn. Niettemin kongelegenheid sprak de burgemeester Schaalcollecte KI. Seminarie Opbrengst verwacht van twee ton Op het bisdom Rotterdam waren hedenmorgen van 50 parochies uit het diocees de collecten voor het Klein Seminarie van het bisdom Rotterdam binnengekomen. Deze 50 parochies brachten tezamen ongeveer 50.000 gulden bijeen. Op het bisdom ver wacht men, dat de overige 125 paro chies dit gemiddelde van 1000 gulden zeker zullen halen, zodat de eind stand op tenminste 175.000 gulden komt te liggen. Het project kost ver scheidene miljoenen. Buiten de schaal collecte ontving het bisdom tot nu toe 7500 gulden aan particuliere gif ten. THEATERBEDRIJF VAN TOON HERMANS WORDT N. V. Met een maatschappelijk kapitaal van 10.000, verdeeld in 100 aandelen van 100 elk is blijkens de staats courant opgericht de Internationale theaterexploitatie mij. Showbiz" N. V. te Bennebroek. Deze heeft ten doel de exploitatie van een theater- en showbedrijf, de explotatie van een theater bureau en theateragen turen, het voorbereiden en verzorgen van radio uitzendingen en televisie- voorstellingen, de filmproduktie enz. De vennootschap heeft meer in het bijzonder ten doel de voortzetting van het tot dusverre door een der deel nemers, de heer A. G. Th. Hermans (Toon Hermans, acteur) uitgeoefen de thater- en showbedrijf geplaatst en in contanten volgestort zijn 25 aandelen, waarvan 20 aandelen bij de heer Hermans en 5 aandelen bij de heer H. J. Peper. De heer Hermans is tevens tot directeur benoemd. tegenvaller i de vergadering vruchtdragend verlo pen. Verder gaf de voor/ittei een kort overzicht van het afgelopen seizoen. In het algemeen gezien zijn de resul taten zodanig geweest, dat er geen reden tot klagen is. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de afdeling a.s. winter 40 jaar bestaat. Er zijn plan nen om dit feit op feestelijke wijze te herdenken. Hierna was aan de orde: indie nen van voorstellen vooï de vak groep en algemene vergadering Sierteeltvergunning. Daar de waar- deberekening van de sierteeltvergun ningen nogal eens verschillend zijn wil men ertoe komen hiervoor een vaste landelijke regeling vast te stel len. Verder was er een voorstel om de een toepasselijk woord, waarin hij vooral de hoop uitsprak, dat door deze nieuwbouw van woningen weer een goede stap zou worden gezet om de woningnood in deze gemeente op te heffen. In dit nieuwe uitbreidings plan, dat plaats biedt voor plm 50 woningen en een kleuterschool, zal naast gewone woningbouw nog ge legenheid zijn voor de bouw van za- kenpanden door partialïtWen ReeHs zijn een 4-tal aanvragen voor de bouw van woningen door particulie ren in behandeling en spoedig hoopt men hier met het n.v. Bouwfonds Ned. Gemeenten enkele woningen te kunnen bouwen. De aanleg van stra ten met riolering, waterleiding en verlichting heeft reeds plaats gevon den. Belangrijke raadszitting De raad der gemeente Nieuwveen kwam gisteravond onder voorzitter schap van burgemeester B. Kam- menga in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen. De notulen van de vorige raadsvergadering werden door de secretaris voorge lezen en onveranderd goedgekeurd De voorzitter deelde mede dat aan de punten van de rondvraag van de laatst gehouden raadsvergadering de nodige aandacht is besteed. Het betrof hier verlichting van de wijzerplaat aan de gemeentetoren, riolering achter de Kerkstraat als mede het parkeren in de Dorpsstraat voor Huize Sint Ursula. Hierna werd het nieuw toegelaten raadslid, de heer J van 't Kruis, door de secretaris binnengeleid. Na een kort woord van welkom door de voorzitter legde de heer J. van 't Kruis de eed af. Hierna richtte de voorzitter zich tot het nieuwe raads lid, waarbij hij de hoop uitsprak, dat het door de kiezers in hem gestelde vertrouwen niet beschaamd zal wor den. Daarna dankte de heer Van 't Kruis de voorzitter en de Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en zei te hopen, dit vertrouwen waar te kunnen maken. Hierna gaat de Raad over tot be noeming van een nieuwe wethouder Met zes stemmen en een blanco werd de heer J. Vreeken als wethouder gekozen. Hierna deelde de heer J. Vreeken, desgevraagd, mede, dat hij deze be noeming aannam en met welgekozen woorden dankte hij de raad voor het in hem gestelde veftrouwen. Men besluit om de werkzaamhe- vergadering. den van de gemeente-werkman zo Stanley Matthews is, ondanks zijn voortreffelijk spel in de wedstrijd van zaterdag jl. tegen Sunderland, niet gekozen in het Engelse nationale elf tal, dat op 19 oktober a.s. te Cardiff tegen Wales speelt. De „maestro" werd vervangen door een debutant, de jeugdige Bryan Douglas van Blackburn Rovers. Het is nieuws, dat vele Britse voetballiefhebbers heeft geschokt. Behalve Douglas debuteren nog twee spelers in het nationale team: doelverdediger Eddie Hopkinson en rechtsachter Don Howe. Alle drie hadden zich reeds onderscheiden in de jeugdploeg, samengesteld uit spe lers beneden de 23 jaar. W0UBRUGGE Froefvaart trawler. dracht vinden plaats op woensdag 16 oktober. De hoofdafmetingen van het schip bedragen resp. 41.71 x7.30x meter, er is accomodatie voor heen door hem verrichte bijkomen. |aekin°a^fnde is than* zo de werkzaamheden, zoals ophalenyer a£gebouwd dat hct vaartuig de der huishuur, afhalen van poststuk- t maandag 14 oktober zal ver- ken, beschrijving hondenbelasting en iaten bodediensten, zullen in het vervolg! De' officiële proefvaart en over- door een ambtenaar van de secre mamJjmmm tarie verricht worden De betreffen de ambtenaar zal hiervoor een jaar lijkse vergoeding van ƒ500 ontvan gen. Aan dr. A M. v. Dongen wordt j 19 man aan boord, een premie toegekend van 150 voor woningverbetering. Hierna deelde de voorzitter mede, dat van Gedeputeerde Staten bericht was binnengekomen dat de aankoop van grond door de Johannes Stich ting was verdaagd. Het betreft hier een stuk grond aan het Schoterveld, tot plaatsing voor een woongelegen heid. De financiering in verband met de woningbouw is niet zo rooskleurig, aldus de voorzitter, maar na uitvoe rige besprekingen is men tot over eenstemming gekomen met de Bank van Nederlandse Gemeenten tot een mogelyke geldlening ter financiering van voorlopig zes nieuw te bouwen woningen Het wachten is nu echter nog op de bouwvergunning. Er zullen enige wijzigingen ge bracht moeten worden betreffende de riolering aan het Schoterveld ten gevolge waarvan de begroting met 400 zal moeten worden verhoogd Tijdens de rondvraag richt wet houder G. van der Hoorn zich met enige woorden tot de heren Van 't Kruis en Vreeken naar aanleiding van hun benoeming als raadslid res pectievelijk wethouder. Nadat de heer J. van 't Kruis op verbetering van het wegdek nabij de Ned. Herv. Kerk had aangedrongen, sloot de voorzitter deze belangrijke Er is in de stad maar ene roep We halen ons vlees op de Kouwe Hoek. Biefstuk 100 gr. 50 et. Riblappen 198 ct. Magere lappen v.a. 198 ct. Biefstuklannen 218 ct. Roshieflannen koopt U nergens 218 ct. Doorr. lappen 169 ct. Rosbief botermals 220 ct. Hamlannen 218 ct. Fricando 225 ct. Carbonade 1.65, 1.85. 1.98 ct. Alles per 500 gram 500 gr. Gehakt 250 gr. Vet 1.39 Hoe bestaat het. 100 gr. Gekookte lever 50 ct. 100 gr. Gebr. rosbief 100 gr. Boterhamw. 98 ct. Wii bezorgen en horen gratis door heel de stad. VAN TILBURG Havenp'ein 1

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2