GRATIS kostelijke kinderzakdoekjes bij SUNII SUNILyoor de witste was Boer, wat zeg je van mijn kippen In een groen groen Knollenland Klein Klein Kleutertje Holle Bolle Gijs Houtbewerker WOENSDAG 9 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 VOORHOUT Uitvaart J. P. Nijssen Herdenkingszitting gemeenteraad Met uitzondering van wethouder drs. J. Derksen kwam de gemeente raad in voltallige zitting bijeen. Mede was aanwezig oud-burgemeester Kolf schoten van Alkemade. Burgemeester Smolders hield een herdenkingsrede. Hij memoreerde het 40-jarig lidmaatschap van de heer J. P. Nyssen en zijn prettige omgang. Hij sprak woorden van troost tot de weduwe en kinderen. Na deze woor den werd een minuut stilte in acht genomen. De heer C. Prins sprak namens de K.V.P.-fractie, de heer A. Eigen- brood namens de C.H. en de heer J. Warmenhoven, als jongste raadslid. Hierna begaven allen zich naar bui ten om de begrafenis af te wachten. De stoet hield een ogenblik stil en de burgemeester legde een bloemstuk op de kist. Allen sloten zich vervolgens bij de stoet aan. De plechtige Rouwmis werd gece lebreerd door pastoor Nijssen, broer van de overledene met assistentie van pater Jacques Prins, neef van de overledene en kapelaan C. v. Ruij- ven. De absoute werd verricht door pas toor L. Bresser. Op de dodenakker was de belang stelling overweldigend, de getuigenis, dat een goed en rechtschapen mens is heengegaan, die het openbaar wel zijn kundig had gediend. KATWIJK In vorige raadsvergadering is het nieuwe uitbreidingsplan der gemeen te in behandeling genomen en met alg. st. goedgekeurd. Het zal onge twijfeld velen interesseren over die uitbreiding nog een en ander te ver nemen. In totaal zullen op dit uitbrei dingsgebied 1400 woningen verrijzen, waarvan er op het gedeelte dat de be woners gaarne Oranjewijk willen noemen reeds pl.m. 300 gereed of bij na gereed staan. Wat de scholenbouw betreft zij dan vermeld, dat aan de Randweg een school in aanbouw is, terwijl aan het oosteinde van de N.-Duinweg, ten oosten van het pand van de heer Bos kamp een lagere school is gedacht en ten zuiden van deze lagere school, dus ten oosten van de landerijen van de heer Boskamp en ten westen van de Prov. weg een technische school. Voor deze school met terreinen en de nieuw aan te leggen weg die naar de tunnel onder de Prov. weg, zal 1100 R.R. best tuinland nodig zijn, waar over in genoemde raadszitting reeds is beslist. Zoals gezegd liggen ten westen van de Technische school de eigendom men van de heer B. Ook deze 700 R.R. prima tuin- en bollengrond zul len aan de uitbreiding ten offer val len want hierop zijn een reeks flatge bouwen geprojecteerd. Het terrein ten noorden van de N. Duinweg en ten westen van de Zeeweg, bij de bushalte KatwijkDen Haag is be stemd voor een kerkgebouw en ver der groenbeplanting. De strook achter het gemeentehuis, tussen Kon. Juliar alaan en W. de Zwijgerlaan is tot aan de Boslaan ge reserveerd voor Kleuterschool en gebouwen voor gemeentelijke dien sten. Ter verduidelijking diene, dat de Boslaan is geprojecteerd vanaf de Parklaan ir rechte lijn naar het Bos- plein, ten Noord-oosten van de reeds bestaande bakkerij met woning aan de oude Cantineweg, verders in rech te lijn naar 't viaduct onder de Prov. weg uitkomende op de Baron v. Was- senaerlaan. Aan de Boslaan, ten noordwesten van het Bosplein, dus aan de over zijde van genoemde bakkerij is een terrein gereserveerd voor een Mulo- school en op de hoek Boslaan-Meeu- wenlaan, 200 meter noordwestelijk van deze Ulo-school is een terrein in reserve gehouden voor een zwemin richting annex badhui? en in diezelf de omgeving hoek Meeuwenlaan- Randweg is een plaats rij gehouden voor de stichting van 'n kerkgebouw. Aan de Leeuweriklaan en langs de Boslaan, ten zuidwesten van de Tech nische school zijn garages ontworpen. De meest zuidelijke geprojecteerde laan, de Nacht^gaallaan voert ten slotte weer naar de Boslaan bij de technische school. RIJNSBURG Geboren: Margaretha, dr van N. Noort en J. v. Egmond; Nicolaas, zn van W. Zandbergen en W. Schone- veld; Catharina Agnita, dr v. W. C. Wischmeier en A. de Koning. Overleden: Hillegonda Maria Drie bergen, 63 jr e. v. Albert den Haan. Ondertrouwd: Gerrit Jan Minnee, 23 jr en Marijke Schonveld; Gerardus P. H., Spierings 27 jr en Maria J. A. Roodbergen 21 jr; Frederik Dekker 30 jr en Annetje Schouten 30 jr. SASSENHEIM PROPAGANDA-AVOND NED BLINDENBOND Gisteravond vond in het K.S.A.- gebouw een propaganda-avond plaats van de Ned. Blindenbond. Hoewel de zaal niet geheel vol was had men zeker niet te klagen over de publieke belangstelling. In ieder geval was deze vele malen beter dan een propaganda-avond van het vorig jaar. De heer P. M. Beije heette de aan wezigen welkom. In het bijzonder de heer v. d. Bergh, propagandist van de Bond. Na verschillende personen dank te hebben gebracht voor de ver leende medewerking gaf hij het woord aan de spelers van de R. K. toneelvereniging „Elckerlyck". Door hen werd het bekende stuk „De tante van Charly" opgevoerd. Het verhaal is genoegzaam bekend uit de film en van vorige opvoerin gen van deze vereniging. Zij alleen vermeld, dat het spel weer subliem was vooral van de hoofdrolspelers. Tussen het tweede en derde bedrijf sprak de heer v. d. Bergh een propa gandistisch woord over het werk van de Ned. Blindenbond. Deze bond is geen filantropische instelling. Hij heeft de padender liefdadigheid reeds lang verlaten. Men hoopt al leen dat de verlangens van de Blin denbond in vervulling gaan. Een van die verlangens is dat Volk en Staaf gaan beseffen wat levensgeluk be tekent voor de blinden. Hierna werd nog een film ver toond nl. „De stoute schoenen". Het scenario is van d<e bekende blinde predikant en dichter Jan Wit. De première van deze film heeft 14 dagen geleden plaats gevonden is Den Haag. Uit de inhoud krijgt men een zeer goed overzicht van de mogelijkheden voor blinde personen. Ook blijkt dat er veel doorzettingsvermogen voor nodig is om iets te bereiken. Als bijzonderheid kon nog worden vermeld, dat heer v. d. Bergh, (zelf blind) propagandist van de Blinden bond, het programma over deze avond in brailleschrift heeft ontvan gen zodat ook hij het geheel- kon vol gen. Na afloop dankte de burgemeester „Elckerlyck" voor haar schitterend spel en overhandigde de dames bloe men. Z0ETERMEER WERKBEZOEK COMMISSARIS DER KONINGIN. Op dinsdag 22 oktober a.s. zal de commissaris der koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, een werkbezoek brengen aan onze gemeente. L.T.B. PROTESTEERT TEGEN PLAN-WILS VEEN De L.T.B. hield gisteravond een algemene ledenvergadering in De Jonge Prins. Op deze vergadering is fel protest aangetekend tegen de Haagse plannen tot stichting van de satellietstad Wilsveen. Dit kwam tot uiting bij de bespreking van de voorstellen van de vakgroepverga dering. Een van de voorstellen is juist gericht tegen de stichting van een satellietstad in onze omgeving, waardoor waardevolle cultuurgrond verloren dreigt te gaan. Men was er van overtuigd, dat de Haagse plan nen, al werden zij dan ook inge diend door verschillende gemeente besturen, slechts beogen alleen de uitbreiding van Den Haag veilig te stellen. Met de gemeente Zoeter- meer, die bij realisering van deze plannen het kind van de rekening zal worden, wordt totaal geen reke ning gehouden. Dat men zich hier zonder meer met deze plannen zal verenigen, is ten eenenmale ondenkbaar. Direct contact met Zoetermeer en Leid- schendam was meer op zijn plaats geweest. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat er een contact commissie ingesteld is, die in over leg zal treden met andere groepe ringen, teneinde gezamenlijk een ac tie te voeren. Zeer binnenkort zal tot actie worden overgegaan. Om de protestplannen tegen de vorming van een satellietstad niet te doorkruisen, werd van verdere discussie afgezien. Medegedeeld werd, dat de binnen het kader van de voorgenomen in dividuele bedrijfs-economische voor lichting te houden cursus Opvoering van de bodemproductie doorgang zal I vinden gedurende de wintermaan den. In een achttal les-avonden zal op populaire wijze aandacht worden geschonken aan de verschillende fa cetten'van dit vraagstuk. Pastoor J. A. Voorham en de heer v. d. Burg, vertegenwoordiger van de L.T.B. uit Haarlem, woonden de vergadering bij. L.T.J. De L.T.J. hield gister avond een vergadering in het Pa rochiehuis. De heer J. B. M. van Eekelen, kassier van de Boerenleen bank alhier, zou op deze bijeenkomst het woord voeren. De A-griep was echter oorzaak, dat de heer Van Eekelen verstek moest laten gaan. Daar op zo korte termijn geen an dere spreker meer aan te trekken was, besloot men er een gezellige kaartavond van te maken, waarvoor veel animo bestond. Eerste inenting. De eerste in enting tegen de kinderverlamming is geen onverdeeld succes geworden. De organisatie was prima verzorgd. Met de hulp van het gemeentebe stuur was een prima instrumenta rium aangeschaft, zodat binnen de kortst mogelijke tijd de 198 kinderen die in 1955 geboren waren, konden worden ingeënt. Slechts 132 kinde ren kwamen voor de inenting in het Groene Kruisgebouw, wat neerkomt op rond 67 procent, hetgeen jammer genoeg ver beneden het landelijk ge middelde ligt. De oorzaak hiervan moet gedeeltelijk aan de heersende griep worden toegeschreven. Van 15 ziektegevallen werd van tevoren melding gemaakt. De ouders, die aan de oproep geen gehoor hebben gegeven, zullen alsnog in de gelegen heid worden gesteld hun kind begin november te laten inenten. Tege lijkertijd zal gelegenheid gegeven worden om de kinderen, die nu hun eerste injectie hebben gekregen, de tweede injectie toe te dienen. Een oproep zal daartoe aan de ouders worden verzonden. G ERO S. v. d. WATER ZN. Haarlammarstraat 207 Teletoon 24469 2 Meubelen. Complete nuiskamerameublementen l en bankstellen (blank, eiken, enz.) in iedere prijs klasse direct van fabriek leverbaar. Betaling is te regelen. Vraagt vrijblij vend reizigersbezoek. Br. bur. v. d. bl. onder no. 5470 DE N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN houdt op donderdag 10 oktober e.f. van 19.00 tot 21.00 u. In Reitaurant „De Valk" Stationsweg 1Lelden een zitting, waarbij inlichtingen worden verstrekt omtrent TEWERKSTELLING BIJ DE N.S. Te Lelden zijn er onder meer vacatures te vervullen bij DE STATIONSDIENST HET WEGONDERHOUD Ja, maakt U daar Uw kinderen eens blij mee! Er zijn 4 ver schillende zakdoekjes, de een nog leuker dan de ander. En allemaal bedrukt met kleurige tekeningen en rijmpjes uit-de-oudc-doos. U krijgt ze zo eenvoudig! Tussen elke twee pakken Sunll zit zo'n vrolijk, wasecht zak doekje. Zorg dat U ze gauw In huis heeft I met 't minste werk! Ergernis rond foto van landverrader Dit is de foto, verspreid door het Belgische nieuwsbureau „Belga", van de Belgische rexistenleider Leon Degrelle, die hier op de borst van zijn vlekkeloos witte fantasie-uniform het ereteken draagt, dat wijlen Adolf Hitler hem tijdens de laatste wereldoorlog heeft uitgereikt. Niet alleen deze foto heeft grote opwinding veroorzaakt in België, maar ook de mededeling van Belga, dat zij is gemaakt op het buitengoed van Degrelle te Constan- tina bij Sevilla in Spanje. Reeds meerdere malen deed het gerucht nl. de ronde, dat Degrelle in Spanje zou verblijven om aan de doodstraf, waartoe hij na de bevrijding in België werd veroordeeld te ontkomen, maar van de zijde van de Spaanse regering werd ontkend, dat de man daar asiel had gevonden. Spanje is nu opnieuw officieel om uitlevering van Degrelle verzocht. Gevraagd een prima machinaal moet kunnen fraisen. Aanmelden: tussen 9—5 uur: Meubelfabriek BLOM, Rijksstraatweg 312A, Wassenaar Vraagt zo spoedig mogelijk flinke bediende voor winkel en magazijn. 2. flinke bediende voor bezorg- en winkel- werk, enz. Kennis van hout en goed kunnende rekenen strek ken tot aanbeveling. Sollicitaties, schriftelijk of mondeling, aan de zaak. 2 Accordeon te koop, 80 bas, 5 reg., met koffer. Hoge Rijndijk 305, Zoeter- woude. 2 Salontafeltjes zelf ma ken, kunt U heel gemak kelijk met onze kant en klaar nootjes van 15 tot 75 cjn. Ook boekenkasten maakt U in enkele minu ten. „De Houthal". Hoge- woerd 99. Tel. 22536. <2* Te koop gevraagd te Leiden of Oegstgeest. 1 woonhuis op nette stand, geschikt voor dubbele be woning. Moet leeg te aan vaarden zijn. Br. onder no. 5476 bur. v. d. blad. Gevraagd als hulp in de huishouding, in Ameri kaans gezin (Hollands sprekend) met 2 school gaande jongens KEURIG MEISJE Onderwijzer(es) Gevraagd aan de r.k. jon gensschool te Sassenheim, zo spoedig mogelijk, 2 TIJDELIJKE LEERKRACHTEN Resp. tot december 1957 en tot september 1958. F. W. Beckers. Julianalaan 14, Sassenheim. tel. 7749. voor intern. Extra hulp elke morgen aanwezig, goed loon. goede behande ling. Mevr. J. H. Douglas, Oegstgeest, tel. 25266. 2* Aangeb. handnaaima chine .Singer", prima wer kend. prijs 55.en trap- naaimachine (inzinkbaar) beide machines met ga rantie. Haagweg 172a! Lei den. 2 Een echte 250 c.c T.T. van goede kwaliteit, in moderne uitvoering, met zweefarm, dubbelzit, tel ler 4 versnell. enz. geheel compleet voor slechts 1660.Ook weer bij Valk a. d. H. Schouw, Voorschoten. Vraagt cata logus of/en inl. 2* Jongelui, die wensen te gaan trouwen. zoeken woongelegenheid in Lei den of directe omgeving. Br. onder no. 5472 bur. v. d. blad. 2 Pracht latten 1x4 cjn., zijn weer voorradig. 15 ct. p. m„ 6.50 p. 50 m. 12. p. 100 m. Cartonplaten 100x100 c.m. Nu slechts 1.25 p. plaat. „De Hout hal", Hogewoerd 99. Tel. 22536. 2 Moeilijke voeten en toch met de schoenenmode meedoen is de droom van iedere vrouw. De Fedra- voetvormschoen verwezen lijkt die droom. Fedra schoenenspeciaalzaak H. C. Meijer, De Kempenaer- straat 32. Oegstgeest, Tel. 21956. 2* Dames! Het vanouds bekende adres voor de be tere Permanent vanaf 6.50. Tiêde Permanent 8.50. Indolelle wave 10.50. Wassen, watergol ven 2.25. Model knippen 1.10. G. Tesselhoff, kap per, Herenstraat 54. Tel. 23711. 2 Gevraagd voor zo spoe dig mogelijk een net r.k. meisje voor winkel en huishouding. Aanmelden Melkhandel A. G. Neute boom, Korte Diefsteeg 7, Leiden, tel. 21265. 's mid dags na 3 uur.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6