Grote belangstelling bij scholieren en huisvrouwen voor theezet-wedstrijden Griep? Chefarine„4" doet wonderen De benzinediefstal op Valkenburg" berecht D&tf Lh LWULGAT CkefarineA Scherp Firma v* cL Voet bestaat 60 jaar GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOEN.-DAG 9 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURAN'l PAGINA 2 Welriekend aroma vulde De Burcht Leiden niet naar provinciale kampioenschappen Gistermiddag en -avond hebben wij in de Burcht kunnen zien welke consequenties een gebeurtenis uit het jaar 2737 vóór Christus heeft gehadtoen een Chinese keizer met amandelogen op een goede dag bo ven een lekker vuurtje een pot wa ter kookte. Toevallig kwamen er enkele bladeren van de tak waarmee hij het vuur stookte in de pot te recht. De keizer bespeurde een aroma, zo geurig, dat hij er haastig nog wat bladeren bijgooide. Hij kon tenslotte niet de verleiding weer staan van het vocht te proeven. Zijn verassing kunt u vermoeden: de eerste propagandist voor de thee heeft wel geschiedenis gemaakt, al heeft zijn produkt hem wel volko men in de schaduw der vegetelheid geplaatst. Hoe het ook zij, men heeft, en die „men" is de stichting „Het thee bureau voor Nederland", gemeend de thee die grote plaats welke zij eens had weer te doen innemen, de plaats welke zij verdient. Daartoe worden in ons land in alle provincies thee- zetwedstrijden gehouden, waaraan de plaatselijke kampioenschappen voor afgaan. Gisteren was dat in Leiden het geval. Om 3 uur hadden zich meer dan tweehonderd meisjes, leer lingen van drie scholen zich verza meld om getuige te zijn van een spannende wedstrijd, waaraan een praatje en een interessante film over de theefabricage vooraf gingen. Ook hier had de griep het aantal aan meldingen gedecimeerd; bij een school waren slechts 24 van de 48 opgegeven meisjes verschenen. Maar toch was de zaal van De Burcht aar dig bezet toen de drie deelneemsters aan de wedkamp op het podium hun theezetkunst gingen vertonen. De jury bestond uit leraressen van huishoudscholen en de deelnemende leerlingen moesten ieder op de juiste manier vier kopjes thee op hun kwaliteit laten toetsen. Na een enerverende strijd kwam als eerste uit de bus Germa de Jong van de vakschool voor meisjes aan het Rapenburg, met 94 punten. Zij had net een punt te weinig om mee te mogen doen aan de provinciale kampioenschappen welke 26 novem ber a.s. in Den Haag zullen worden gehouden, maar de prijs welke zij ontving maakte alles goed: een por selein theeservies voor zes personen. Tweede xoerd Alia Verberg van de vakschool voor meisjes, Galgenwa ter, die 88 punten op haar naam bracht. Zij ontving evenals nummer Vier werkelijk belrouwbare middelen helpen elkaar en.... doen wonderenI Elk tablei Chefarine „4" bevat 4 genees middelen,die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen j week tot een succes te maken, werken nóg beter en helpen ook dan, wanneer andere middelen falen. drie, Elly Vintges van de V.G.L.O.- school aan de Pelikaanstraat met 86 punten, een fraai theefamiliemaatje met zilver pleet. Bij de huisvrouwen was het gister avond niet minder gezellig. Vooraf gingen weer het theepraatje en de film. Tijdens de pauze werd thee ge serveerd met een koekje. Op het po dium waren, evenals 's middags, drie tafeltjes neergezet in drie verschil lende kleuren: groen, geel en rood. Iedere huisvrouw had een electrisch keteltje tot haar beschikking, een theelichtje en -mjrts en de nodige ingrediënten. Een bijzonder aardig moment was het de zaal inschieten van drie „vliegende schotels", mo dern speelgoed van de jeugd, die tus sen de aanwezige dames terecht kwamen en om het bezit waarvan bijna gevochten werd. Een speciale puntentelling, welke op een bord werd aangegeven, gold voor de ver schillende onderdelen van de edele kunst van het theezetten: Punten voor vers water, verzorging van de theepot, kooktijd van het water, hoe veelheid thee, wijze van trekken, trektijd, afwerking en serveren. Gezeten onder het aanmoedigend motto: Sterke thee doet je goed (bij ons thuis was dat taboe) begonnen de drie huisvrouwen aan hun kamp. De ongeveer 120 aanwezigen volg den met grote belangstelling de ver richtingen. De grote ,jury" in de zaal was het niet altijd even eens met de gang van zaken op het score bord, vooral b\j de meisjes 's mid dags werd soms in allerlei toonaar den protest aangetekend, doch de dames van de „wettelijke" jury, wel ke gisteravond uit de dames uit het publiek bestond, waren niet te ver murwen en hun uitspraak was bin dend. Mevr. M. Bavelaar was on weerstaanbaar in de strijd en be haalde de eerste prijs: wederom een prachtig porseleinen servies. Zij be haalde de titel van kampioene van Leiden met 91 punten, juist 4 te weinig, zodat ook zij niet aan de provinciale kampioenschappen in Den Haag zal deelnemen. Leiden zal dus in het gebouw voor Kunsten en We tenschappen niet vertegenwoordigd zijn. De tweede en derde prijs gingen naar de dames J. M. Huiser en J. Schipper, resp. met 84 en 71 punten. Zij ontvingen een zilver pleet thee- maat en bovendien kregen alle drie deelneemsters een rapport van de jury mee naar huis waarop hun fou ten in onverbloemde taal stonden aangegeven. De talrijke aanwezigen hebben in elk geval kunnen zien, hoe met een beetje moeite een perfect kopje thee gezet kan worden. De jury stond voor een lastige taak voor haar zwoegen ontvingen de da mes van dit college eveneens een thee-maatje van zilver pleet daar het verschil tussen de individuele prestaties voor de onderdelen van de schone kunst van het theezetten over het algemeen miniem was. Wij vermoeden, dat heel wat huisvrou wen, die deze avond hebben bijge woond, bij hun thuiskomst op hun beurt het geleerde in praktijk zullen hebben gebracht. WIN DE „HOOFD"-PRIJS VAN f5.000,- Doe mee aan de SILVIKRIN SHAMPOO Prijsvraag .WIE IS WIE IN HET SILVIKRIN-GEZIN?' In totaal f 15.000.- aan geldprijzen. Kijk deze week in Uw damesblad 7of radio-programmablad Of vraag Uw winkelier een formulier! I Gezin,-flacon I I.2S Advertentie. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chelaro*. Advertentie. POTLOOD en GEEST No. 516. Horizontaal: 1. opening, 3. vermoeid, 8. bijwoord, 9. stoomwerk tuig om een polder droog te houden, 10. bijrivier van de Wolga, 12. maan stand, 13. nauw, 14. voornaamwoord, 15. onbep. voornaamw., 17 soort van kabeljauw. 19. in het jaar onzes He ren (afk. Lat.), 20. zoon van Jacob, 21. oder dergleichen (afk.). 22. rijks- grond, 24. grootste woestijn der aarde, 26. lidwoord 27. tegenstelling van spits, 28. voorzetsel. Verticaal: 1. gebaar, 2. vogel, 3. we ke, niet vloeibare, maar vettige stof, in holle, dierlijke beenderen, 4. fa milielid, 5. bekende afkorting, 6. gem. in Drente, 7. ieder, 9. deel van een huis, 11. dienstbode, 14. gindse, 16. voegwoord, 17. schaapkameel, 18. klein soort van rijpaard, 20. tegen stelling van stad, 21. gem. in N. Br., 22. waterkering, 23. wereldtaal, 25. uitroep. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 515. Horizontaal: 1. kombuis, 6. dam, 7. kok, 9. op, 10. eed, 12. ka, 13. zegen, 15. leer, 16. eend, 17. edele, 19. in, 21. els, 22. me, 23. ten, 25. dol, 26. onlangs. Verticaal: 1. kap, 2. om, 3. boeg, 4. ik, 5. sok, 6. doelwit, 8. kandeel, 10. Eerde, 11. deels, 13. zee, 14. nee, 18. Elia, 20. neo, 22. mos, 24. nn, 25. dg. LEIDSE LICHTWEEK Grote plannen heeft het Licht- weekcomité V.V.V. te Leiden uit gewerkt om, alle bestedingsbeper kingen ten spijt, ook dit jaar weer iets bijzonders te maken van de Leidse Lichtweek. Het comité heeft een verheugend- grote medewerking gekregen van de besturen der straatcommissies en uit breiding van het bestaande materiaal naast aanschaffing *an nieuwe ver lichtingsarmaturen beloven de Licht- De opening van het evenement is gesteld op donderdag 28 november a.s., vanaf welke datum de Leidse Middenstand natuurlijk hoopt op een bezoek van vele duizenden, die. ge nietend va nde feërieke verlichting, in de Sleutelstad hun Sinterklaas inkopen komen doen. JAYNE MANSFIELD IN LEIDEN. De beroemde Amerikaanse filmac trice Jane Mansfield zal op zondag avond 13 oktober te 9.15 uur aanwe zig zijn in het Luxor-theater bij de vertoning van de film „The Girl can 't help it". Klaverjasdrive K.A.B. „St. Petrus en Lodewijk". Op donderdag 10 oktober a.s., wordt door leden van de K.A.B.-afdeling „St. Petrus en Lodewijk" een klaver- jaswedstrijd gespeeld in de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 17. Aanvang 8 uur. Geslaagd. De heer J. W. Doeff uit Leiden is te Amsterdam geslaagd voor het doc toraal examen geneeskunde. De heer H. Otten uit Leiden slaagde te Tilburg aan het Psycho logisch—Pedagogisch Instituut der R. K. Leergangen voor het examen pedagogiek M.O.A. Bij de opening van het Unilever- laboratorium in 1956 werden zes Burgerlijke Stand Geb.: Hubertus Johannes Petrus zn v. J. A. Bouwmeester en A. C. Hogenboom; Heinrich zn v. G. H. M. Gauger en J. Lancel; Johannes zn v. G. H. M. Gauger en J. Lancel; Rob bert Paul René zn v. G. Schutte en «JHL.ww.SM! 181 J. H. Boter; Maria Magdalena dr. v. yakraad Klein Metaal, bestuurslid J. J. de Boer en E. M. van der Steen; van ^et Bedrijfspensioenfonds Klein prijzen van tweeduizend gulden in het vooruitzicht gesteld aan studen ten, die daarvoor naar het oordeel van de betrokken faculteit der che mie, in aanmerking komen. Onder de zes, die de prijs gisteren in de aula van het laboratorium in ont vangst mochten nemen, was ook de heer R. O. de Jongh, student aan de Leidse universiteit. „Ik heb er geen zin in", met deze uitspraak verzette in 1933 de toen 23- jarige heer M. van der Voet zich te gen het voornemen van zijn vader om hem op de Hoefsmidschool te Brussel een cursus hoefsmid te laten volgen. De jonge Van der Voet, toen reeds overtuigd van het in de toekomst niet meer aanwenden van paardekracht voor velerlei werkzaamheden, zag meer in de mechanische trekkracht, de constructiebouw en de centrale verwarming. Thans staat de heer Van der Voet zijn in 1955 overlede» vader begon met twee man aan het hoofd van een bloeiend bedrijf, dat aan ruim 65 man een goede werkgelegenheid geeft en dat a.s. vrijdag zestig jaar bestaat. Een bedrijf, waartoe de heer A. E. van der Voet in het perceel Morsweg 21s op 11 oktober 1897 de grondslag legde. Oorspronkelijk opgezet als grof-, hoef- en kachelsmederij, heeft dit be drijf zich in de loop der jaren ont wikkeld tot een modern constructie bedrijf en machinefabriek, gevestigd aan de Zoeterwoudseweg 11, met een dependance aan de Morsweg. De tegenwoordige eigenaar nam het bedrijf in januari 1934 over. Het door hem ingenom<M standpunt bleek levensvatbaarheid te hebben: de za ken breidden zich snel uit. Tot twee maal toe werd aan deze uitbreiding een halt toegeroepen, de eerste maal tijdens de mobilisatie van de heer Van der Voet, later gevolgd door de omstandigheden van de bezetting. In mei 1945 vrijwel opnieuw en met twee man begonnen, volgde in 1950 de grote uitbreiding; de vesti ging aan de Zoeterwoudseweg. De heer Van der Voet is o.m. bonds voorzitter van de Ned. Bond van Smeden, Constructie- en Machinebe drijven werkgeversvoorzitter van de Richardus zn v. M. van den Berg en C- Storm. Overl.: S. J. Reerink, 80 jr, we duwe v. A. K. Meijer; G. Velthuijzen, 88 jr, man; J. Mieremet, 94 jr, we duwe v. P. A. Zirkzee; C. P. W. van der Zon, 2 jr, zoon; J. J. de Bruijn, 81 jr, vrouw; H. J. Hopman, 68 jr, man; E. J. G. M. Christiaansen, 1 jr, zoon; D. Verkade, 59 jr, man; P. A. Hoogervorst, 53 jr. man. Getr.: H. van de Water en J. E. Teijn. Metaal, idem vai de Vereniging de Leidse Ambachtsschool, in welke kwaliteit hij zijn overleden vader op volgde, lid van de plaatselijke com missie voor Rijnland van de N.P.V., etc. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt vrijdagmiddag van 3 tot 5 uur in café-restaurant 'n den Vergulden Turk" een receptie gehouden. Aan de receptie gaat een huldiging in het bedrijf vooraf. Volgende week zater dag krijgt dan nog het personeel een feestavond aangeboden. tt Rake straffen voor dieven en helers De politierechter heeft vanmorgen zes ambtenaren tot geldboeten en voorwaardelij ke gevangenisstraffen veroordeeld omdat zij vliegtuigben- zine van het marinevliegveld Valken burg hadden verduisterd of geheeld. Een 41-jarige burgerambtenaar uit Noordwijk, die toezicht had op de benzinevoorraad, gebruikte in het vo rige najaar en begin van dit jaar vhegtuigbenzine voor zijn motor fiets. Voorts gaf hij andere ambte naren ook wel eens enige liters voor hun voertuig. Hij kreeg of vroeg er echter nooit geld voor. De officier van justitie, mr. Hillen, zeide in zijn requisitoir dat er vaak te veel een mentaliteit heerst, als zou men met rijksgoederen kunnen om springen naar believen. De ambte naren zaten niet verlegen om benzine en konden best van hun eigen inkom sten benzine kopen. Alle ambtena ren hadden een blanco strafregister en een goede staat van dienst. Mr. Hillen vroeg tegen B. en geld Leidse Universiteit Bij K.B. zijn benoemd aan de rijks universiteit te Leiden: voor het tijd vak van 8 juli 1957 tot en met 30 juni 1958 tot wetenschappelijk amb tenaar 1ste klasse bij de organische chemie dr. A. L. Koevoet Gerekend van 1 juli 1957, tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse bij de organi sche chemie K. E. T Kerling, thans wetenschappelijk ambtenaar. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) WOENSDAG 9 OKTOBER. Hartebrugkerk. 's avonds om 7 45 uur meisjes-jongeren-bijeenkomst in de kerk. K.A.B. Gewest Leiden, forum avond, 8 uur nam Gebouw Chr. So ciale Belangen Oude Singel 236. Verbum Dei, Plantage 16. tel. 21988 Voor leerlingen en belangstellenden; „Mijn reis naar Israël, het land waar Jezus leefde". Pater Neefjes O.F.M. DONDERDAG 10 OKTOBER. Veron. Bijeenkomst Rehoboth, 8 u. nam. Kath Nat. Bond voor EHBO. Ver volgcursus R -K Lyceum, 8 uur nam Leden n donateurs .,In den Vroo lljcke Arke" Toneelavond: De Gast spelers .Hoe liegen wij ons daaruit" St. Ant Clubhuis, 8 uur nam. (Ook vonr niet-lpden). K.V.P. Afdeling Leiden. Ledenver gadering. Behandeling „Euromarkt". door mr. P. A. Blaisse en drs P J. (Jdink. „In den Vergulden Turk". 8 uur nam. VRIJDAG 11 OKTOBER. Leids Kunstcentrum. Tentoonstel ling. 8 uur nam. opening Boerhaave- zalen. Sociale Raad. Vergadering. Trouw zaal stadhuis 8 uur nam. ZATERDAG 12 OKTOBER. „De Rovalisten". Feestavond „Tus sen twee haakjes". St. Antonius Clubhuis 8 uur nam. T.l.G. „Kinderen beslissen", 8.15 uur nam.. Schouwburg. Aula Stedelijk Gymnasium, Fruin- laan 15. Klassieke avond door jon geren uit het Leidse jeugdwerk, opera, declamatie en solistisch optre den. Aanvang 8 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 Apotheek Revst. Steen straat 35, tel. 20136 Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 26274. BIOSCOPEN. Casino: „De voddenr; pers van Abbé Pierre" 14 jaar. Casino: Donderdagcyclus: „Les diaboliques", volwassenen. Lido: Programma afgekeurd. Luxor: „Een ter dood veroordeelde ontsnapt", 14 jaar. Trianon: „Notre Dame de Paris", 18 jaar. Rex: „De eenzame ruiter", 14 jr NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve O te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur) Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten IJ alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE. boete van 60 subs. 12 dagen en vier maanden gevangenisstraf voorwaar delijk. De politierechter, mr. Burger- hoff Mulder, vond de boete juist maar verminderde de voorwaarde lijke straf tot twee maanden. Een 56-jarige ambtenaar uit Den Haag, die ongeveer 150 liter had aan genomen, zeide vanmorgen dat hij het allemaal niet zo kwaad had in gezien omdat er toch vaak benzine werd weggegooid. De politierechter ging accoord met de vordering van de officier: 100, subsidair 20 dagen en vier maanden voorwaardelijk. Voor zijn tweedehands auto kreeg een 39-jarige voorman-vakman uit Leiden zestien liter benzine. De poli tierechter en de officier waren het er over eens dat hier een straf van 20 subsidair 4 dagen en één week voor waardelijk juist was. Een machinebankwerker 31 jaar oud, die 2O0 liter had gekregen kreeg nu 40 boete of acht dagen en één maand vorwaardelijk. Twintig gulden boete of 4 dagen en twee weken voorwaardelijk was de straf, die werd opgelegd aan een 54-jarige meesterknecht uit Leider dorp, voor zijn aandeel in de heling. Hij had 25 liter aangenomen. Een handelsondernemer tenslotte, die in totaal 250 liter in de tank van zijn auto had laten gooien, werd ver oordeeld tot 50,of 10 dagen en twee maanden voorwaardelijk Alle veroordeelden berustten in hun von MEDEDELING AAN ONZE ABONNE'S In verband met diverse ziektege vallen onder onze bezorgers, roe pen wij de clementie in van onze abonne's, indien de bezorging van de courant enige stagnatie mocht onder vinden. Al hel mogelijke wordt gedaan om de courant tijdig bezorgd te krijgen. DE DIREKTIE. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 9 October 1857. Ley den. Volgens de Gemeen testem, heeft de Minister van Binnenl. Zaken bezwaar gevon den. om aan de goedkeuring des Konings voor te dragen het be sluit van den Gemeenteraad al hier, tot het heffen van eene directe belasting van 8 pCt. op de kadastrale huurwaarde die gebouwde ngendommen. te be talen door inwonende eigenaars en 4 pCt.. te betalen door de bewoners, onder den naam van: lantaarn, en brandspuiten-geld. Laatste Berichten DE KUNSTMAAN NABIJ NEDERLAND. De sterrenwacht te Utrecht be richt: De kunstmaan legt elke dag ongeveer dezelfde baan af, maar komt per dag ongeveer 1 minuut later. Na bij Nederland passeert zij woensdag nacht 23 uur 55 Ned. tijd, onzicht baar; donderdagochtend 4 u. 53 in de richting noord tot oost vrij laag en misschien zichtbaar; en donderdag ochtend 6 uur 36 in de richting west tot zuid, zeer hoog aan de hemel, moeilijk zichtbaar. VOORSCHOTEN Gasbedrijf bestaat 50 jaar. Op 24 oktober a.s. bestaan de Gemeente lijke Gasbedrijven ter plaatse 50 jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt voor de verbruikers een prijsvraag uitge schreven, waarvan de formulieren vanaf vandaag, woensdag 9 oktober, verkrijgbaar zullen zijn bij de plaat selijke installateurs. Er zijn drie prij zen beschikbaar gesteld en wel 3 gas- geysers eventueel drie stofzuigers. De gemeente wil dit bijzondere jubi leum niet zonder meer voorbij laten gaan. Gunning. Door de N. V. Bak- huys te Hilversum is aan de fa. A. en J. de Graaf alhier en aan de fa. gebrs. Schouls te Leiden opgedragen de bouw van 40 middenstandswonin gen te Leidschendam voor de som van 725.000.— Geb.: Anna M., d. v. A. C. de Groot en A. R. M: Kaizer; Hans E., z. v. A. J. de Meijier en A. H. A. Boers. Geb. te Leiden: Catharina A., d. v. W. Iestra en C. A. Lanting. Geb te Sassenheim: Wilhelmus B. J., z. v. C. H. Koemans en A. A. Straathof. Getr.: H. J. v. Dalen, 25 jaar te Leiden en J. J. v. Santbrink. 24 jaar. Overl.: Johan P. v. Dalen, 78 jaar, weduwnaar van A. M. Wielaert. GEVESTIGD W. Wesseldijk, arts, Hoge Morsweg 25; J. R. van Alphen *n fam., anto-mon- teur, Titus Brandsmalaan 54: B. van Zwieten en fam.. magazijnmeester Ap pelstraat 8; E. Macht er fam., mac iin bediende, Zonneveldstraat la; W. M. Hendriks en familie, rijschoolhouder. Schelpenkade 3a; B Eizinga winkelbe diende. Gasstraat 78; M v. d. Meulen, leraar. Wasstraat 83: C. A M Vinger- hoeds. Marediik 139: K. A Dicke, Röns- burgerweg 84; W H. Manger, v. SI in gelandtlaan 4; H. J. Visscher, Coorn- hertstraat 6a; A. Biere, verpleegster Witte Singel 27: A. Meines, verpleeg hulp, Hooigracht 38; D. K. Voet, le-aar Antonie Ducklaan 4: L. T. van Hoop leerling-verpleegster. Hooigracht 1127; K. van der Sluijs. leraar M O Lammen- schansweg 67; C. J. Versteeg, onder wijzeres. Wasstraat 8; H. R Vincent Drie Oktoberstraat 43: E. L. de Vries, verpleegster. Witte Singel 27; H. G. v d. Bogaard, schipper K M.. Noordeinde 2a; E. B. A M. Jansen. Noordeinde 50; D. J. Zwart. Lamenschansweg 40; 1. T Bol. leerling-analyste, Rijnsburgerweg 181; J. C. M Freiiters, sociaal werk ster, Plantage 16; A. Leupe. boekb nd- ster, Koningstraat 3a; A. L. G de Jong geb. Miedema. Kanaalweg 30; E. J El- mendorp, röntgenlaborante Rijnsbur gerweg 10; P J. Verwoerd. De Laat de Kanterstraat 23; J. de Goede. Boerhaa- velaan 17; P Kolmijn Roodbnrststraat 49; E. C. M Heidweiller veroleeact°r Oude Singel 112; A. A. A M. Sips. 'la- listraat 70; H. J Nljhof, Tesselschede- straat 13a; M. I F Forger, mat-oos. Hoflaan 72; D P. M van der Schaaf. Pesthuislaan 1; W. M T'ssot van Pat"t Roodborststraat 41: A M. P Radema ker. Noordeinde 50; A. van der Ster, Kooipark 14; E. van Slooten, Rijn en Schiekade 111; P. J G F. MnlenVamn, Rijn en Schiekade 60: JAM. va" An- geren. Breestraat 145a: H. de Boer. hulp in de huishouding Zneterwoiidsesinre' 91; F. H W. Krnese. Bakh Rnnzen- boomstraat 8; J. G. Teske, arb. staal- kabelfabriek. Drie Oktoberstraat 68: A Blaas, verpleeghnlp, Druivenstraat 3: A J. M. IJzendoorn. leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10. VERTROKKEN J. Hidding en fam., van Kraaierstraat 31a naar Rijswijk (N.-H), Marius Bauerstraat 27; R. Boon van Ostade en fam., van Kanaalweg 199 naar Ned Nieuw-Guinea; G. W. J. Pollman en wam., van Nieuwe Rijn 1 naar Hoeve laken, v. Zuijlenlaan 6; D. M. van Ewijk en fam.. van Breestraat 73 naar Voorschoten, Leidseweg 317; J. A. M Gordijn en fam van Mauritsstraat 17 naar eLiderdorp, Dr. De Bruynesiraat 29; A. Vijfwinkel en fam., van Mors weg 75a. Oegstgeest, Korenblnemlaan 30; G. F. H. Iestra geb Ben kers en fam.. van Tib Siegenbeekstraat 17 naar Ede (Gld Selterskampweg 22: A. van 'Staden en fam., van De Sitterlaan 75 naar Oegstgeest, Balistraat 28: C P. Jeurlssen geb. Janssen en familie, van Stieltjesstraat 3 naar Utrecht, Minister Talmastraat 120 I; G. van Erkel en fa milie. van Kneppelhoutstraat 24 naar Amersfoort. Snouckaertlaan 14; W. J. A. Gertenaar en fam., van Uiterstegracht 16 naar Australië; J. Cornelisse en fam., van Haarlemmerweg 63f naar Epe, Wachtelerbergweg 26 I; A. Zwarts geb. Martijn en fam. van Franchimont'aan 50 naar Assen, Witterstraat 70; H. Pier- hagen en fam.. van Kapteynstraat 45 naar Schoonrewoerd. Dorpsstraat 52; J. A. Beun geb Huijsman en fam., van Johan de Wittstraat 11 naar Zwitser land; P. C Rijsbergen geb. Wouters en fam., van Schutterstraat 24 naar Am sterdam, Blankenstraat 141 II; F. Gal- jaard en fam.. van Herengracht 2a naar Alphen aan den Rijn, J. P. Coenlaan 53; C. G. Verberg, van Korevaarstraat 43 naar Made ca.. Kerkstraat 10; T. A. der Kinderen, van Haagweg 56 naar 's-Gravenhage. Parkweg 6d; W. Bouma, van Nachtegaallaan 16 naar Dordrecht, Brouwersdijk 15 -ood- L. Amadio, van Oude Singel 12 naar Belg C. J. G. Jorna. van Breestraat 45 naar Leeuwar den, Nw. Oosterstraat 16; A J. Stuif zand. van Da Costastraat 8 naar Den Haag, Appelstraat 95: M. C. Faber geb. Koppier, van Korevaarstraat 23 naar Den Haag. Stuyvesantstraat 67; H M. van de Meeberg, van Meerburgerkade 28 naar Baarn. Pr Carolinalaan 3; J. H. Mulder, van Cobetstraat 55 naar Nieuwe Tonge, Kerkstraat 1; W C. M. Gene- mans, van Lorentzkade 59 naar Maas tricht. Kon Clovinsstraat 59; A. J. G. Verbraeken. van Kersenstraat 23 naar Eygelshoven. Coelgroevenstraat 10; H. Siere, van Zoeterwoudseweg 72 naar Katwijk. Boulevard 31 f; M L. J. Jong. van Merelstraat 46 naar Amsterdam. Rustenburgerstraat 455 huis; J. Hoogen- dijk. van Marediik 161 naar Breukelen, Straatwee 9: J. Christ'aanse, van Oude Singel 154 naar Katwijk. Princestraat 13; W C. A. Langerak geb Kau'bach, van Haarlemmerstraat 37 naar Austra lië; A. M van der Helm geb Pesant, van Schachtenhof 5 naar Australië; R. Tjia. van Breestraat 145a naar Bloemen- daal Zandvoorterweg 7- M B. H. van der Steen geh Dassen, van Breestra~t 73a naar Amsterdam. Uiterwaardenstr. 146 I: W Huiskes. van Rapenburg 131 naar Hengelo 'O Bnerhaavelaan 65; D. H. Wallis de Vries, van Plantsoen 81 naar Driehargpn Rijsenburg. Welgelegen- laar 6: M A. Werdmuller van Hoge Rijndijk 44 naar Amsterdam T M. C. Asserstraat 35: J Matze van Hoge Rijn dijk 5 naar Rijswijk <Z H leplaan 3: E. C van der Pot, van Witte Singel 12 naar Amsterdam, Doelenstraat 15; C. G van der Meer, van Morsweg 30a naar Amsterdam. Speerstraat 5 II; J. H. Iem- hoff. van Hoge Morsweg 74 naar Apel doorn. Jachtlaan 227; VI J. M van Bo- hemen. van Rijnsburgerweg 10 naar Leidschendam. Noordbeylaan 2; B. J. van den Berg, van Mariënpoelstraat la naar Oegstgeest. Regentesselaan 12; C. U. van der Klaauw,. van Leeuwerikstr. 55 naar Alkemade. Kerkstraat 91; Y. Menger, van Maredijk 19b naar Rot terdam. Leede 145; A G. Minjauw, van Marediik 149 naar 's-Gravenhage Helm straat 30; W. van Haaren, van Schut terstraat 24 naar Amsterdam. Blanken straat 141 II; W. J. van Amstel, van Oude Vest 53 naar Rotterdam. Smitsstr. 55a; C. C. van de Heuvel, van Hoogl. Kerkgracht 25 naar Vianen, Pr. Bern- hardstraat 33; E. M. J. Smit. van Hoogl. Kerkgracht 11 naar Voorburg, Laan v. Nieuw Oost Einde 202; J. H. van der Werff, van Nieuwe Rijn 29 naar Sas senheim, Molendwarsstraat 3; J. G. Borst geb. Van Polanen, van Oranje- gracht 139 naar Uitgeest, Limmerweg 2.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2