$LMiLGAT V A C 35-Jarig tDe Zijl' vierde feest Scheep „De Reisduif' Leidse foto-amateurs op reis door het Himalaya-gebergte DUINSTREEK MAANDAG 7 OKTOBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA - R.-K. E.H.B.O. Men schrijft ons: Daar ons clubblad „De Pleister" door ziekte van diverse redactie leden niet op tijd kan verschijnen, zijn wij genoodzaakt het volgende via de pers u te doen weten: Dinsdag a.s. wordt een aanvang gemaakt met onze aanvangscursus: 8 uur in het r.-k. lyceum. Nieuwe cur sisten. die zich nog niet hebben aan gemeld, zijn daar alsnog van harte welkom. Donderdag 10 oktober beginnen wij met de vervolglessen voor de gedi plomeerden, aanvang 8 uur in het r-k. lyceum. Er zal thans een dokter op de vervolglessen aanwezig zijn. Meer „af" dan „bij". In de maand september 1957 werd er bij de Leidsche Spaarbank inge legd 1.071.611 en terugbetaald 1.349.380. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 226 en het aantal afbetaalde boekjes 179. Op 6.402 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 133.782,bijgeschreven. Er werden 554 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een geza menlijke inhoud van 16.410. Het tegoed der 40.049 inleggers bedroeg aan het einde der maand 27.954.739. Kaartclub Hartebrug. A.s. woensdag 9 oktober gaat men weer door met klaverjassen. Aan vang half acht in de Romanuszaal. A.s. donderdag 10 okt. zal er voor de K.A.B. leden van St. Petrus en St. Lodewijksparochie een klaverjas- avond worden gehouden; de dames kunnen sjoelen; in de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 17, aanvang 8 uur. Het bestuur verwacht een grote opkomst; men kan zich opgeven bij C. J. v. Leeuwen, Langebrug 79. Vlammen sloegen uit motorkap. St. Antonlus Clubhuis aan de Mare, Gistermorgen omstreeks 11.30 uur een feestavond gehouden, die ten maakten op de Roomburgelaan een duidelijkste liet zien wat door een- paar jongens de bestuurder van een drachtig werken tot stand kan wor- „Stalen Band ook 15 jaar bestond, had het bestuur Nederlaa>gwedstrijden uitgeschreven, wélke zeer goed ge slaagd zijn. Er hebben 11 verenigin gen met 13 5-tallen aam deelgeno men, waarvan er maar drie clubs DSB een kleine nederlaag boekten. Zondagavond had het bestuur alle verenigingen en besturen opgeroe Op feestavond van „De Spil" werden jubilarissen van „Van Wijk" gehuldigd A-griep verminderde de belangstelling „De Spil", de personeelsvereni ging van de Leidse textielfabrieken, Gebr. Van Wijk Co. N.V. heeft za terdagavond in de Stadsgehoorzaal haar feestavond gevierd. Volgens tra ditie vond op deze avond ook de hul diging plaats van de jubilarissen, die in de loop van een jaar bij de N.V. hun jubileum hebben gevierd. De A-griep had zaterdagavond niet alleen de rijen van de belangstellenden voor Den met hun dames om in de teere-1 deIe (eestavond gedund, maar ook atiezaal onder een kopje koffie ge zellig bijeen te zijn. Voorzitter W. Verboom heette allen hartelijk wel kom, vermoedelijk door de A-griep waren niet allen verenigingen aan wezig. De avond was erg gezellig; er was door omstandigheden geen mu ziek, maar onderling vermaakte men zich wel. Na de pauze werden door de voorzitter de prijzen uitgereikt. Ie prijs had Krans II een Beker ge wonnen met 13 car. verschil. 2e prijs had Krans I, ook een Beker gewon nen met 7 car. verschil. 3e prijs Ma- rinebedrijf Oegstgeest Louwerkrans gewonnen met 3 car. verschil 4e orys Oude Wetering met de kleinste ne derlaag. een Lauwertak. Alle Ver enigingen kregen als aandenken een pracht medaille, n.l. Lugdumum, LFC, de Royalisten de Roode Leeuw Roto Gravure, GGV, Alle wedstrijden wer den gespeeld in de boven zalen van Ruteck Stationsweg. Om ongeveer 11.45 sloot de voorzitter deze gezel lige avond, hoewel de opkomst groter had kunnen zijn. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propae- deutisch examen voor elektrotech nisch ingenieur de heer W. M. Ha- rinck alhier. het getal jubilarissen dat aanwezig kon zijn was verminderd. Ondanks dat is het toch een ge slaagde viering en huldiging gewor den. De heer L. Gijsman, voorzitter van „De Spil", die tevens tot de ju bilarissen behoorde, sprak een ope ningswoord, waarin hij de directie, de jubilarissen, vertegenwoordigers van andere personeelsverenigingen en de gehele Van Wijk-familie verwel komde. Het woord van hierna aan „Mans uut Twente" die op zijn bekende voortvarende manier de artisten bij het publiek inleidde. Hij werd gehandicapt door het feit, dat de jeugd achter in de zaal zeer rumoerig was. Enige malen trachtte hij de jongelui tot bedaren te bren gen, toen hem dat niet lukte, kostte het hem kennelijk moeite zijn confé rence tot een goed einde te brengen. Jan Vogel verrastte vervolgens de aanwezigen met een selectie van bekende melodieën, die hij op zijn be kende muzikale wijze aan het Ham- mond-orgel ten gehore bracht. „Joe Andy", een jongleur, die zeer beweeglijk en waarlijk „werkt" op het toneel, gaf enige goede staaltjes van jongleer-kunst weg. „Jolly en Joker" brachten als parodisten een De zwem- en polovereniging „De Voorzitter J. van Rooy dankte de Zijl" beeft ter gelegenheid van het feestcommissie hartelijk voor alles 35-jarig bestaan, zaterdagavond in wat zij voor deze avond gehad had, 'om vervolgens het eerste zevental personenauto er op attent, dat zyn auto in brand stond; de twee inzit tenden hadden van een brand niets bespeurd. Toen zij uit de wagen stap ten sloegen de vlammen onder de motorkap uit. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bluste het vuur met twee stralen. De auto moest weggesleept worden. Biljart Club „Stalen Band". Ter gelegenheid van het feit dat de onderafdeling de Biljart Club Klein Seminarie bisdom Rotterdam Collecte had zeer gunstig verloop Uit de eerste berichten rond de collecte, welke gisteren in het bisdom Rotterdam voor de bouw van een Klein Seminarie is gehouden, blijkt, dat de gelovigen zeer edelmoedig hebben gegeven. Vanzelfsprekend kon het bisdom Rotterdam heden morgen nog geen definitieve berich ten geven doch in elk geval rekent men op een gunstig verloop. Zeer spoedig zullen nadere mededelingen volgen. Een belangrijke gift ontving mgr. M. A. Jansen zaterdagmorgen, toen hij op vormreis in Den Haag van een onbekende gever 10.000 gul den voor het Klein Seminarie en de Missie ontving. POTLOOD en GEEST den gebracht. De voorzitter van de feestcommis sie Jan van Heek, opende de avond met een hartelijk wordt van welkom tot de talrijke aanwezigen, waarna het bestuur voor 't voetlicht werd ge roepen. Namens jubileumcommissie, leden, donateurs (trices) en allen die de Zijl eên warm hart toedragen werd een nieuwe schrijfmachine en een club- vlag aangeboden, alle bestuursleden ontvingen nog een extra presentje. No 514. Horizontaal: 1. rund, 3. gem. in Zeeland; 7. langwerpig blok hout, 9. telwoord, 11. voertuig, 12. onbep. voornaamw.,14. vogel, 16. mu zieknoot, 18. bij elkaar behorende voorwerpen, 20. vervoermiddel 22. meisjesnaam, 23. Zeeuwse hoeve, 25 jongensnaam, 27. rivier in Rusland, 29. familielid, 30. stad tussen Moskou en Charkow, 32. graafschap in Enge land, 33. familielid. Verticaal: 2. graaf werktuig, 3. ge bod, 4. vette vloeistof, 5. sportterm, 6. voorvoegsel, 8. behoeftig persoon, 10. zijtak Douro, 11. getimmerde be waarplaats, 13. stadje ten Z. van Pa dua, 15. gem. in Gelderl., 17. slot woord van liturgische gebeden, 19. teugel, 21. verstand, 24. klank, 26. deel van e enboom, 28. boom, 29. ri vier in Siberië, 31. rijkstelefoon (afk.). Oplossing morgenavond. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van één van Leidens oudste postduivenverenigingen „de Reisduif" heeft bestuur en feestcommissie za terdagmiddag in een van de boven zalen van „de Kleine Burcht" een re ceptie gehouden waarop op ondubbel zinnige wijze de prettige verstand houding tussen de diverse verenigin gen getoond werd. Delegaties van alle aangesloten verenigingen t.w. L.P.C., L.C.C., Co- lumba, de Vriendenclub, de Rijnklie- vers, de Blauwkras en de Bonte Duif deden hun felicitaties vergezeld gaan van fraaie bloemstukken, zodat spoe dig de zaal in een ware bloementuin was herschapen. De voorzitter van de afdeling C., de heer P. de Heer roemde de samen werking tussen bestuur en afdeling en bood het bestuur een fraaie stan daard aan, gevolgd dooi vele persoon lijke gelukwensen met de heer Chr. v. d. Pluym eveneens met een stan daard. Voorzitter J. van Alphen was de tolk van bestuur en feestcommissie toen hy allen nogmaal hartelijk be dankte voor deze spontane huldiging. 's Avonds werden de feestelijkhe den voortgezet met eer feestavond in de grote za. l van „de Kleine Burcht" en ook hier hebben de talrijke aan wezigen kunnen jenieten van een vrolijke en prettige avond, verzorgd door het gezelschap Bey o.l.v. Denny Bey, Henny Choufour, accordeon- met een muzikale omlijs g door „The Rhythme Boys". Al met al een avond waarop bestuur en feestcommissie met trots kunnen terugzien. Burgerlijke Stand Geboren: Greta d. v. A. van Leeu wen en N. C. Bolier. Wieberen Gijsbert z. v. F. F. van der Mark en J. Zeilstra. Hendricus Cornelis Fran- ciscus z. v. H. J. P. van der Zwaan en A. G. J. van der Hoorn. Colin An- dré z. v. H. Minderhout en J. Gre gory. Frans z. v. P. IJzerman en L. van Gorkum. Josephus Maria d. v. M. van der Pol en M. A. Versteegen. Robbert z. van C. van Musscher en A. Selier. Michiel Karei z. v. P. J. Weid- ner en A. H. van der Staaij. Gerrit Cornelis z. v Cè M. T. van Coevor- den en M. J. Kant. Johannes Maria Jozefina z. v. G. H. Habets en M. W. Alkemade. Huibert z. v. P. P. Mie- len en M. S. den Dikken. Overleden: I. van der Reijden 83 j. man. H. J. G. Cramerus 77 j. man. M. A. Meijer 87 j. weduwe v.: C. van der Post. S. P. I.ut 76 j. weduwe v.: P. J. Develing. S. van Huijstee 65 j. man. j op het podium te doen verschijnen. Eendracht maakt macht aldus spr. en jullie hebben dit getoond door het verloren 2e klasseschap te heroveren. Proficiat. Ook trainer H. Rol liet zich M lkcia niet onbetuigd en H. Hensing en de d<5Top0 schaterlach in de zaal, „The Broy- tons" lieten goede acrobatiek zien en Mans bracht een paar van zijn eigen Twentse liedjes. Topnummer op deze avond was het „Leedy-trio", drie instrumentalisten, (piano-vibrafoon, gitaar en bas) die niet alleen haar metier volkomen be heersen, maar ook door zotte opmer kingen en „droge" mimiek iets aparts van hun nummer weten te maken. Na de pauze volgde de huldiging. De vice-voorzitter, de heer P. Phi- lippo, wenste namens zijn vereniging de jubilarissen van harte geluk en overhandigde hen een aandenken. De feestelingen waren: 50 jaar: de heer L. Gijsman; 40 jaar; de heren J. Keizer, C. Nieuwenburg (afwezig) en W. E. Lefeber (afwezig); 25 jaar: mej. M. Bekooy en de heren C. Groe nendijk en W. Regeer. MEDEDELING AAN ONZE ABONNE'S In verband met diverse ziektege vallen onder onze bezorgers, roe pen wij de clementie in van onze abonne's, indien de bezorging van de courant enige stagnatie mocht onder vinden. Al het mogelijke wordt gedaan om de courant tijdig bezorgd te krijgen. DE DIREKTIE. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve O te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE Tot grote vreugde van de Leidse dans, werden zwaarddansen gehou- Amateur-Fotografen Vereniging was prof. dr. von Nebesky Wojkowitz wederom in staat voor deze vereni ging een lezing te houden, met kleu rendia's en deze keer over de „Hima laya expeditie 1956/57. De bovenzaal van het restaurant „De Doelen" was zaterdagavond dan ook geheel gevuld, want een dergelijk „extraatje" willen de amateurfoto grafen niet graag missen. Met behulp van de 120 kleurendia's en het in het Duits gesproken woord van dr. von Nebesky Wojkowitz wer den de aanwezigen op boeiende wijze geconfronteerd met het natuurschoon van het Himalaya gebergte met de bevolking en haar zeden en gewoon ten. Spreker had o.a. prachtige opna men gemaakt van de zeldzame plan ten, die in de Tibetaanse klooster tuinen voorkwamen. Men was met de expeditie in delen gekomen waar de moderne cultuur nog niet doorgedrongen was en waar men nog m*et pijl en boog streed. Ook de Boedhistische tempels vormden een interessant foto-object. Spreker vertelde dat de kloosters meestal onbewoond zijn. Slechts met bijzondere festiviteiten verlaten de kloosterlingen hun ouderlijke woning en vestigen zich enige dagen in hun klooster. Deze volken kennen ook de dansen om genezing van ziekten of kwalen Dagen van te voren maakt men dan maskers, fakkels en zegt men gebe- jeugdige W. Bergmain, resp. als beste polospeler en de beste prestaties als zwemmer, ontvingen een fraaie be ker. Na dit min of meer officiële ge deelte heeft Fred Bourgonje's Musi- cal-Varia „Cosmopolitain" de talrij ke aanwezigen enkele aangename uurtjes bezorgd en vooral enkele eenactertjes deden de zaal schudden van het lachen. Een voortreffelijk programma èn voor feestcommissie èn voor 't be stuur. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN Het aanbod arbeidsreserve onderging geen wijziging van enige betekenis en bedroeg op 26 septem ber j.l. 350. Analyseert men het aanbod naar vorm van werkloosheid, dan levert dit het volgende beeld op: wrijvings werkloosheid 230, seizoenwerkloos heid 45 en overige vormen van werk. loosheid 75 (w.o. minder validen) Een vergelijking met de stand van het overeenkomstige tijdstip in de jaren 1953, 1954, 1955 en 1956 wijst uit, dat t.a.v. 1953 en 1954 een voor delig verschil van resp. 705 en 115 en t.a.v. 1955 en 1956 een nadelig ver schil van resp. 125 en 350 bestaat. De werkgelegenheid kan, hoewel in het algemeen een afneming ge constateerd kan worden, nog gunstig genoemd worden. Het aantal geregistreerde aanvra gen beliep 450. waarvan er 115 be trekking hadden op jeugdigen. Een daling derhalve t.o.v de vrije stand van rond 100. In de metaalindustrie en de textielindustrie, vooral in laatst genoemde bedrijfstak, bestaat nog een zodanige behoefte aan arbeids krachten, dat van een tekort gespro ken kan worden In de overige be drijfstakken bestaat nog plaatsings- mogelijkheid, zij het met de nodige restructies, zoals leeftijd en be kwaamheidseisen. Jeugdigen 15 t.m. 18 jaar kunnen, behoudens in de administra tieve sector nog in vrijwel alle be drijfstakken geplaatst worden. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten onderging geen wijzi ging en bedroeg 130. De geregistreerde vraag beliep 295, waarvan ruim 30% betrekking had op jeugdigen 15 t.m. 18 jaar. In de confectieindustrie, de textiel industrie en in de huishouding be staat nog steeds grote behoefte aan vrouwelijk personeel. Op de vooravond van de eigenlijke SPORT LEIDSE BRIDGECLUB „D.D.S.". Viertallen-competitie. Voor de eerste ronde van de club- 4-tallencompetitie waren de uitslagen: Groep A: team Verboog wint van team Kuilman met 52 m.p.; team Bag- gen wint van team mevr. Reekers met 11 m.p.; team Lautenbach gelijk tegen team mevr. Visser (3 m.p. voor L.). Groep B: team v. Berge Henegouwen wint van team mevr. Verstraaten met i p.; team Krul wint van team Par- mentier met 6 m.p.; team mevr. Seis wint van team Lancel met 4 m.p. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) MAANDAG 7 OKTOBER V.I.R.O. Lezing door S. Humes over „The partysystem in the U. A.". Gebouw Nationale Levensverze kering Bank, Rapenburg 8. Aanvang 8 uur nam. DINSDAG 8 OKTOBER. Inter Par. Soc. Char. Centrum. 10 jarig bestaan; Lodewijkskerk om 8.15 uur des morgen H. Mis. Stadsge hoorzaal (kleine zaal) herdenkings bijeenkomst des avonds 8 uur. De Burcht. Theezet-duel. 3 u. voor de scholen, 8 uur nam. voor de huis vrouwen. St. Eloy. Adviesavond in gebouw voor Chr. Sociale Belangen, Oude Singel 236, van half acht tot acht uur nam. DINSDAG 8 OKTOBER. L.T.B. Kring Leiden Tuinders. Al gemene vergadering „De Harmonie". 7.45 uur nam. WOENSDAG 9 OKTOBER. Hartebrugkerk. 's avonds om 745 uur meisjes-jongeren-bij eenkomst in de kerk. K.A.B. Gewest Leiden, forum avond, 8 uur nam. Gebouw Chr. So ciale Belangen Oude Singel 236. DONDERDAG 10 OKTOBER. Veron. Bijeenkomst Rehoboth, 8 u. nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO. Ver volgcursus. R.-K. Lyceum, 8 uur nam. Leden donateurs „In den Vroo- lijcke Arke". Toneelavond: De Gast- spelers .Hoe liegen wij ons daaruit". St. Ant. Clubhuis, 8 uur nam. (Ook voor niet-leden). VRIJDAG 11 OKTOBER. Leids Kunstcentrum. Tentoonstel ling, 8 uur nam. opening Boerhaave- zalen. Sociale Raad. Vergadering. Trouw zaal stadhuis. 8 uur nam. ZATERDAG 12 OKTOBER. „De Royalisten". Feestavond „Tus sen twee haakjes". St. Antonius Clubhuis 8 uur nam. T.I.G. „Kinderen beslissen", 8.15 uur nam., Schouwburg. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek Reyst, Steen- straat 35, tel. 20136. Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 26274. BIOSCOPEN. Casino: „De voddenn pers van Abbé Pierre" 14 jaar. Programma afgekeurd. „Een ter dood veroordeelde ontsnapt", 14 jaar. Trianon: „Notre Dame de Paris", 18 jaar. Rex: „De eenzame ruiter", 14 jr. den bij het licht van brandende fak' kels. Men hoopt door deze zwaarddan sen en het vuur, de dansplaats te rei nigen van eventuele boze geesten. Muzikanten op trommels, fluiten en lange bazuinen zorgen dan voor een fascinerende begeleiding. Al deze dingen besprak dr. von Nebesky Wojkowitz op smakelijke wijze en hiermee plus de fototips die hij er ook nog bij gaf, wist deze spre ker de aanwezigen van het begin van de avond tot h et einde te boeien. Deze lezing zal dr. von Nebesky Woj kowitz op uitnodiging van de vereni ging NederlandOostenrijk op 7 en 8 oktober resp. in Amsterdam en Den Haag houden. LISSE K.A.B. HEEFT SEIZOEN GEOPEND Vrijdagavond heeft de KAB te Lis- se het winterseizoen ingezet met een gezellige familie-avond in de grote zaal van het KAB-gebouw. De voorz. van de KAB, de heer'J. P. de Koning heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf direct daar op het woord aan de geest, adviseur, kapelaan Hofstede, die 'n kort woord sprak ter inleiding van deze avond Spr. wees er op dat de omstandighe den wel zeer verouderd zijn. Hij wees op het grote belang om in alles schouder aan schouder te staan Hij hoopte dat het KAB-werk in deze wintercampagne zijn vruchten moge afwerpen. Voor deze avond trad een gezel schap op met een „Cocktail"-pro- gramma. Daarin werd medegewerkt door de bekende zangeressen „De Selvera's". Peerke, die als muzikale clown de aanwezigen danig wist te vermaken. De mysterieuze gooche laar Conelito trok met zijn goochel toeren vooral veel belangstelling. De „Selvera's" hadden in het pro gramma wel het grootste succes met haar populaire liedjes! Zij zongen buitengewoon verdienstelijk. Aan het applaus kwam zeker geen einde De accordeonist Leo Veneman gaf ook veel gevraagde muziek ten beste. K.V.O.B. OPENDE SPECIALE HYACINTHEN-CURSUS Het is een prijzenswaardig streven dat door verschillende organisaties de jongelui, die niet in de gelegen heid waren om de rijkstuinbouw school te volgen, toch de nodige theo retische kennis bijgebracht kan wor den in de bloembollencultuur. Vrijdagavond werd een speciale cursus in de teelt- en behandeling van hyacinthen geopend in „De Wit te Zwaan". Deze cursus gaat uit van de KVOB. De voorz. van de KVOB, de heer Freriks uit Hillegom, heette alle aan wezigen welkom, in het bijzonder dr heer F. W. Krüger, die als vertegen woordiger van de Rijkstuinbouw consulent aanwezig was. De heer Freriks wees de jongelui op de unie ke kans welke hier geboden wordt om de vakkennis te vermeerderen Hij dankte de heer C. A. Gehrels dat hij de leiding van deze cursus op zich wilde nemen en wenste de cursis ten veel succes toe. De heer Krüger beklemtoonde zeer ernstig dat nu rpet hyacinthen zeer voorzichtig om moet gaan. Het is om te huilen aldus de heer Krüger, als men ziet hoe in sommige bloembol- lenschuren met de kostbare hyein then wordt omgesprongen Hij noem de dat zelfs een schande voor het vak. Behandel ze als eieren, als kost bare appelen De hyacinth is een hoogwaardig product. De heer Gehrels sloot zich hier volkomen bij aan Hij zeide dat er iets schort aan de hyacinthencultuur bij vroeger vergeleken We hebben hier zeer zeker verandering in te brengen en willen trachten deze win ter de juiste methode van behande ling machtig te worden. Hierna ving de eerste les aan. VOORHOUT Zegelactie Rode Kruis. De ver koop van Rode Kruiszegels heeft in onze gemeente ruim 1000,— net to opgebracht. Mevrouw Smolders als voorzitster brengt dank aan alle kopers(sters) voor hun medeleven Invalidenbond „St. Lidwina". De propaganda-avond ten bate van de r.-k. Invalidenbond St Lidwina is door omstandigheden uitgesteld tot dinsdag 15 okt. Plaatsbespreken zondag 13 okt. aan de „Bonte Koe" van 121 uur. Vóór honderd jaar Ley den. Het bouwen eener kruiskerk te Warmond door het Parochiaal Kerkbestuur al- daar aanbesteed is aangenomen door den Heer Kloosterman, te Rijswijk, voor 35.900 Uit Apeldoorn wordt gemeld dat Z M de Koning dezer da gen op Asselt het de'jeuner ge bruikende eenen daglonner zag, en hem vroeg of h\] de man was die den Heer Intendant bij zijne langdurige ziekte, had helpen oppassen, deze vraag me.t ja be antwoord zijnde deed Z M. een prachtig gouden ciVndcr-horlo- gerie van zijnen keten en gaf het aan dien persoon ten ge schenke. OEGSTGEEST Openingsdag L.T.J.-L.T.M. Door de afd. Oegstgeest-Warmond en Sas- senheim werd gisteren het wintersei- zien feestelijk ingezet. Om half 9 celebreerde kapelaan Pinxter de plechtige H. Mis tot haar intentie. Velen naderden hierbij ter H. Tafel. Na deze plechtigheid vond een gemeenschappelijk ontbijt plaats in het parochiehuis. Voorzitter Theo v. d. Plas verwel- komede alle leden almede het be stuur van de L.T.B. afd. Duinstreek. Speciaal werden welkom geheten mevr. J. Hoogevorst en mej. Hulst die in de afgelopen zomer een „vlag- vaandel" voor deze L.T.J, en L.T M. hebben gemaakt. Welkom ook aan ka pelaan Pinxter, die met aalmoeze nier kap. Loos uit Warmond de geestelijke belangen van de afd. zal helpen behartigen. Het speet spr., dat aalmoezenier Loos evenals diverse andere leden, door de onplezierige -griep vernin- werd was. Na het gezellig ontbijt werd kapelaan Pinxter ook aalmoe zenier gemaakt en sierde zijn borst het LTJ en LTM-insigne. De nieuwe aalmoezenier hoopte op een vrucht bare samenwerking. Hierna werden de winterporgram- ma's uitgereikt. Vele leerzame en aangename avonden zijn gepland om de leden te stuwen in de goede rich ting. Ernst en luim zullen elkaar af wisselen. Helaas moest de eerste avond (gis teren) worden afgelast door A-griep in de afd. Westland die Ucze avond zou verzorgen. Maar wat in het vat zit Hierna sprak de voorz. afd. Duin streek van de LTB de heer Vergeer enige waarderende en waarschu wende woorden tot de jongeren, Spr. hoopte weer op aangename en vruchtbare samenwerking voor de toekomst. Nadat enige toneelaange legenheden voor de Oostdankdag 1958 waren besproken sloot voorzit ter v. d. Plas deze gezellige och tend. SASSENHEIM ST. ODILIA. Gisteravond heeft de R.-K. Blin- denvereniging St. Odilia haar jaar lijkse propagandaavond georganiseerd Voor deze avond had men zich ver zekerd van de medewerking van de toneelvereniging H.T.I.O.S. uit Noord- wijk. Aanvankelijk stond een blij spel „Geld te geef" op het program, doch door omstandigheden kon dit niet worden opgevoerd. Men kwam daarom voor het voetlicht met een komisch stuk „Jansen en Jansen". De voorzitter, de heer De Meyer, spoorde de aanwezigen aan donateur te worden van de vereniging. Er is nog steeds veel geld nodig voor ver schillende doeleinden. Jammer genoeg was de zaal slecht gevuld, hetgeen ook wel te wijten zal zijn aan de griep-epidemie. VOORSCHOTEN Examen. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen bouw kundig ingenieur mej C. Stikvoort. Aan de Amsterdamse Vrije Univer siteit is geslaagd voor het candidaats examen geneeskunde le deel mej. M. M. de Priester, beiden alhier. Aanrijding. Op de Kon. Juliana- weg te Voorschoten ontstond een aanrijding tussen twee achter elkaar rijdende personenauto's komende uit de richting Leiden De voorste auto, bestuurd door T H V uit Leiden sloeg zonder richting aan te geven links af naar een benzinestation, de achterop komende auto bestuurd door C. S uit Den Haag kon een aanrii- ding niet voorkomen en greep de eerste auto in de flank. Het bleef bij materiële schade. De wielrijder T. H. uit Delft stak op de splitsing Leidseweg Kon. Julianalaan alhier de rijweg over en werd gegrepen door een achterop komende bestelwagen bestuurd door J. T. uit Wassenaar. De wielrijder kwam er zeer goed af met enige ont vellingen, de materiële schade was niet ernstig. Instuif. De r.-k. Instuif te Voor schoten had zaterdag als gast de heer Suasso de Lima de Prado, be kend musicoloog Op boeiende wijze verhaalde de spreker de oorsprong en de beoefening van de „Jazz" Het moederland van de iazz is Afrika en p hij toonde dit aan dit middel van enige „zwarte schijven" en muziek instrumenten De opkomst was dit keer niet zo groot, het schijnt dat een semi-culturele avond vele in- stuifleden afschrikt. De volgende avond van de instuif op 19 oktober komt de „zwerver" Henri d'Albert op bezoek en vertelt over zijn erva ringen in de Parijse Banlieus. SVLV. De contactavond van de SVLV-jeugd, die morgen zou plaats vinden is verschoven naar dinsdag 15 oktober.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2