De Snowende Geslaagde jongvee-dag Zevenhoven Koninklijke onderscheiding te Boskoop voor 50-jarige dienst „St. Pancratius", Roelofarendsveen had gunstig jaar WOENSDAG 2 OKTOBER 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 8 Kwantiteit bevredigend, kwaliteit moet beter Op zaterdag, 28 september j.l., koop; 1B pr. dezelfde; IC pr. J. J. werd alhier voor de 5e maal de jaar-Verhaar te Ter Aar (groep); liD groep lijkM jongveedag gehouden, welke A. J. Hartveld te Langeraar; 2pr. de werd georganiseerd door de stands- organisaties met hun jongeren afde lingen uit het N.K.V. gebied; een en ander met medewerking van de rund- veefokvereniging „De Vooruitgang" te Zevenhoven. Door de zware regenval van de laatste tijd was het moeilijk een ge schikt terrein hiervoor te vinden, daar de weilanden in zeer drassige terreinen waren herschapen. Daar om werd een toevlucht gezocht op de zgn. oude spoorbaan nabij café „Het Haasje" alhier. Het uitgekozen ter rein was zeer geschikt voor deze ten toonstelling, ofschoon het hier en daar wel wat ongelijk was. Omstreeks 10 uur werd zoals ge woonlijk deze jongveedag met een toepasselijk woord geopend door bur gemeester J. A. Detmers, die voorts gedurende de gehele tijd van de keu ring op het terrein aanwezig was. Spy*, merkte in zijn openingswoord op, dat dit het eerste lustrum was, maar dat het nu eenmaal in de aard van de boer ligt om maar niet overal zomaar een extra feest van te maken, zodat ook deze mijlpaal thans zonder veel ophef wordt voorbij gegaan. Opmerkelijk is wel, aldus spr., dat het aantal inzendingen voor deze jongveedag weer veel groter is ge worden, hetgeen hem noopte een niet te lang openingswoord te spreken, daar men dan straks mogelijk in tijd nood zou komen bij de keuringen van de vele prachtige exemplaren, die ge duldig hun beurt stonden af te wach ten. De inzending van dit jaar bestond uit 97 stuks van het zwartbonte vee slag en 53 stuks van het zwartblaar veeslag. Voorts konden 16 stieren worden voorgebracht en 26 bedrijfs groepen. Als juryleden fungeerden voor het G-veeslag de heren J. van de Groot uit Utrecht en J. Langeveld uit Lisse, terwUl voor de afd. zw.bont de heren H. Oosterveld uit Overschie en ir C. H. Casemier uit Den Haag keurden, met als algemeen arbiter voor beide veeslagen ir. P. Verhoeven uit Den Haag. De uitslagen der keuringen waren als volgt: G-VEESLAG. Klasse 1, geregistreerde melkkoeien, geboren tussen 15 jan.31 mrt 1953: 1 pr. Antonia van wed. Blij leven te Nieuwkoop; 2A pr. Tine van J. J. Verhaar te Ter Aar; 2B pr. Johanna 31 eveneens van wed. Blijleven te Nieuwkoop. Kleine goede rubriek met aan de kop een sterke koe met iets te weinig adel. Klasse 2. Geregistreerde schotten. IA pr. Johanna 32 van wed. Blijleven te Nieuwkoop; 1B pr. Sara 6; 2 pr. Lies 16, 3A pr. Agnes 19, 3B pr. Pietje 28, eervolle vermelding Gravin 19, alle van A. J. Hartveld te Langeraar; matige klasse met platte iets tenge re schot aan de kop, en 1 B gelijnd doch bemerking op de voorhand. Klasse 3: Geregistreerde pinken, geboren vóór 18 maart 1956: IA pr. Regina 18 van wed. Blijleven te Nieuwkoop; IB pr. Ida 2, IC pr. Ag nes 23, 2A pr. Gravin 28, 2B pr. Ag nes 24, 3A pr. Aafje 20, 3B pr. Aafje 19, alle van A. J. Hartveld te Lange- zelfde; 3 pr. dezelfde. Klasse 14: Aanwijzing beste melk koe: Antonia 6 van de wed. Blijleven te Nieuwkoop. Beste pink Regina 18 van wed. Blij leven te Nieuwkoop. Beste kuiskalf Marian 3 van J. J. Verhaar te Ter Aar. H-VEESLAG 3e Kalfskoeien. IA pr. Froukje van W. Rodenburg te Ter Aar; 1B pr. Maria 2 van H. Soede te Nieuwveen; 2A pr. Bienie 2, 2B pr. Maria 4 en 3 pr. Marijke 6, alle van W. Rodenburg te Ter Aar. Behoorlijke klasse met vlotte goe de kopkoe. Klasse 2. Melkschotten. IA pr. Ir ma 2 van H. Soede te Nieuwveen; 1B. pr. Binie 14 van J. H. van Leeu wen te Nieuwveen; 2A pr. Jo van J. van der Lip te Ter Aar; 2B pr. Janti- na van dezelfde. Redelijk goede ru briek, met voldoend typische kop groep. Klasse 3. Melkvaarzen. 1 pr. Bertha van J. van der Lip te Ter Aar; 2A pr. Adewij 13 van J. Buitenhuis te Wou- brugge; 2B pr. Adewij 14 van dezelfde 2C pr. Blondina van J. v. d. Lip te Ter Aar; 3A pr. Dora van A. M. de Jong te Nieuwveen; 3B pr. Martina 2 van W. Verkerk te Ter Aar; 3C pr. Adewtf 18 van J. Buitenhuis te Wou- brugge. Wat gewone rubriek, met goede kopnummers. Klasse 4. Droogstaande vaarzen. 1 pr. Aukje 121 van L. J. Splinter te Zevenhoven; 2 pr. Sijtje 36 van P. J. van R(jn te Langeraar. Kleine rubriek met goed kopnummer. Klasse 5. Pinken, geboren tussen pr. coll. van Aaltje's Adeana 32852S, van W. Rodenburg te Nieuwkoop; 3B pr. coll. van Notaris Piet 39554S, van W. Verkerk te Ter Aar; 3C pr. coll. van Adjudant 35706S, van A. M. de Jong te Nieuwveen. Matige klasse met twee voldoend uniforme kop groepen Groep H. Kalveren. 1 pr. Collectie Anton 40732S, van J. van der Lip te Ter Aar; 2A pr. coll. Anton 40732S, v. A. M. de Jong te Nieuwveen; 2B pr. coll. Baenster Beint 4".420S, van L. J. Splinter te Zevenhoven; 3A pr. coll. Südhoekster Willem Adema 39531S, Th. Konst te Zevenhoven; 3B pr. coll. Baenster Beint 20420S, van L. J. Splinter te Zevenhoven. Redelij ke klasse met aardige kopgroep. Klasse 14. Bedrijfsgroepen (oudere dieren). IA pr. groep van H. Soede te Nieuwveen; 1B pr. gr. v. J v. d. Lip te Ter Aar; IC pr. gr. v. L. J. Splin ter te Zevenhoven- 2A pr. gr. v. J. Buitenhuis te Woufcrugge; 2B pr. gr. W. Rodenburg te Ter Aar; 3A pr. v. W. Verkerk te Ter Aar; 3B pr. gr. v. J. H. van Leeuwen te Nieuw veen; 3C pr. gr. v. A. M. de Jong te Nieuwveen. Wat gewone klasse metl voldoende uniformiteit jn de kopgroe- pen. ren), IA pi groep van H. Soede te Nieuwveen; 1B pr. gr. v. J. v, d. Lip te Ter Aar; IC pr. gr. v. W. Roden burg te Ter Aar; 2A pr. gr. van W. Verkerk te Ter Aar; 2B pr. gr. v. W. v. Haeringen te Zevenhoven; 2C pr. gr. v. A. M. de Jong te Nieuwveen; 3A pr. gr. v. J. Buitenhuis te Wou- brugge; 3B pr. gr. v. Th. Konst te Zevenhoven; 3C pr. gr. v. L. J. Splin ter te Zevenhoven. Behoorlijke klasse, 2 voldoend uniforme en typische kop groepen. Klasse 16. Aanwijzing van de beste melkkoe. Bertha van J. v. d. Lip te Ter Aar. Beste pink. Aukje 124 van L. J. Splinter te Zevenhoven. Beste kuiskalf. Corrie van H. Soede te Nieuwveen. Alhoewel de kwaliteit in stijgende lijn is, laat de kwaliteit op dit gebied nog wel wat te wensen over, hetgeen na afloop ook het oordeel was van de jury. Op dit gebied is er voor de vee fokkerij in deze streek nog handen vol werk. Ondanks de nu niet bepaald opti mistische stemming over hetgeen was tentoongesteld, kan de werkcommis- sie weer terugzien op een welgeslaag de jongveedag, welke door uitzonder- Klasse 15. Bedrijfsgroepen (kalve-1 lijk weer werd begunstigd. Jubileum van de heer R. Zaal het feit herdacht, dat hij 0 jaar ge leden in dienst van de boomkwekers- firma Bulk en Co was, stond evenals zü'n echtgenote zeer verwonderd, toen hij dinsdag, tijds een ten huize van i a aiJn Patroon, de heer J. C. Bulk ge- 124, 1B pr.nAukjCe ri22.'2A^prr' Aukje houlien jubileumbijeenkomst, waar- 125, alle van L. J. Splinter te Zeven- b|j het voltallig personeel aanwezig hoven; 2B pr. Dora 2 van W. Verkerk'was, allereerst werd toegesproken te Ter Aar; 2C pr. Lenie van dezelfde; I door burgemeester Verkerk. Spr. A A TIT* AHpurii 00 *»an T Pmtnnl,,,,. 4n De heer R. Zaal, die dinsdag j.l. beste wensen uit te spreken en no^ maals te danken voor de betoonde plichtsbetrachting. 3A pr. Adewij 22 van J. Buitenhuis te Woubrugge; 3B pr. Martina 3 van W. Verkerk te Ter Aar. Behoorlijke ru briek, met 2 goede kopnummers. Klasse 6. Pinken, geboren tussen 11 febr. '56 en 15 mrt '56. IA pr. Willie van H. Soede te Nieuwveen; 1B pr. Aafje van J. v. d. Lip te Ter Aar; 2A pr. Cobie van H. Soede te Nieuwveen; 2B pr. Mieke van A. M. de Jong te Nieuwveen; 2C pr. Binie 21 van J, H. van Leeuwen te Nieuwveen; 3A pr. Binie 22 van dezelfde; 3B pr. Froukje 5 van W. Rodenburg te Ter Aar; 3C pr. Bienie 3 van dezelfde. Eervolle vermelding Joke's Dirkje van A. M. de Jong te Nieuwveen en Aukje van W. Rodenburg te Ter Aar. Gewone rubriek, met goede kopgroep, doch matig ondereind. Klasse 7. Pinken, geboren na 15 maart 1956: IA pr. Gerrie van H. Soe de te Nieuwveen; IB. pr. Adriana van van der Lip te Ter Aar; 2A pr. j- - Leent je 8 van J. H. van Leeuwen te Nieuwveen; 2B pr. Jeltje 10 van de zelfde; 3A pr. Miepje van P. Roden burg te Nieuwkoop; 3B pr. Letty van A. M. de Jong te Nieuwveen. Alge mene beoordeling: Gewone rubriek met typisch kopnummer met niet te sterke benen. Klasse 8. Kuiskalveren, geboren vóór 1 januari 1957. IA pr. Aukje 132 van J. L. Splinter te Zevenhoven; IB w u. limvvU1u „v. pr- Rosa van Soede te Nieuwveen; pp 20 jarige leeftijd bij .nijn vader raar. Knappe rubriek met mooie kop- 2A pr- van w- van Haeringen te'in dienst trad, hebt u waarschijnlijk nummers. merkte op, dat hij vaak bij lief en leed het woord voert en dat het hem bijzonder verheugde, ditmaal in de woning van de de heer Bulk, Hozen laan 31 te mogen spreken. Het betreft hier het memoreren van trouw, zoals die slechts zelden voorkomt, want"50 jaar achtereen bij één en dezelfde firma arbeiden mag uniek wórden genoemd. Het stemt mij tot grote voldoening, dat ik hier niet met lege handen behoef te ko men, omdat het H.M. de Koningin heeft behaagd, u voor deze 50 jarige trouwe dienst, de ere-medaille brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Als burgemeester van Boskoop rust op mij de taak u deze onderscheiding op te spelden, waarvan ik mij als van zelfsprekend met het grootste genoe. gen kwijt. Zichtbaar onder de indruk, zag de heer Zaal zich het ere-teken op de revers gespeld, en nam hij de geluk wensen van burgemeester Verkerk en diens echtgenote, alsmede van de firmanten en het personeel in ont vangst. Driemaal rond de aarde gefietst. ,Toen u een halve eeuw geleden Klasse 4: Geregistreerde Pinken, geboren na 18 maart 1956: IA pr. Jo hanna 35 v. wed. Blijleven te Nieuw koop; 1B pr. Regina 19 van N. J. de Jong te Ter Aar; 2A pr. Johanna 36, 2B pr. Flora 7, 3 pr. Regina 20, alle van de wed. Blijleven te Nieuwkoop. Eervolle vermelding Antonia 8 van N. J. de Jong te Ter Aar. Knappe ru briek met 2 typische kopnummers. Klasse 5. Geregistreerde kuiskalve ren, geboren vóór 1 maart 1957: IA pr. Marian 3 van J. J. Verhaar te Ter Aar; 1B pr. Janna 11 van Wed. Blij leven te Nieuwkoop; IC pr. Sjaan van N. J. de Jong te Ter Aar; 2A pr. An na 3 van J. J. Verhaar te Ter Aar; 2 B pr. Agnes 26 en 2 C pr. Agnes 25 van A. J. Hartveld te Langeraar; 3A pr. Gravin 29 van A. J. Hartveld te Langeraar; 3B pr. Petronella van C. Verduijn te Nieuwkoop; 3C pr. Lies 18 van A. J. Hartveld te Langeraar. Goede rubriek met beste kop-kalf. Klasse 6. Geregistreerde kuiskalve ren, geboren na 1 maart 1957. 1 pr. Johanna 38 van wed. Blijleven te Nieuwkoop; 2A pr. Annet 4 van J. J. Verhaar te Ter Aar; 2B pr. Antonia 10 van wed. Blijleven te Nieuwkoop; 3A pr. Aafje 21 en 3B pr. Agnes 27 van A. J. Hartveld te Langeraar. Eer- Zevenhoven; 2B pr. Griet 36 van J. I niet kunnen denken, dat u zo lang L. Splinter te Zevenhoven; 3A pr. t>ij een en dezelfde firma zou blijven. Adewij 29 van J. Buitenhuis te Wou- i U diende eerst de vader, toen de brugge; 3B pr. Jopie's Dirkje 3 vanzoon en er is zeer veel dat er op lijkt J. Reijneveld te Nieuwveen. Eervolle j dat u ook de kleinzoon tTouw zult vermeldingen: Alida 3 van W. van blijven". Aldus de firmant, de heer Haeringen te Zevenhoven en Aukjesl J. C. Bulk, toen hij de gouden jubi- 133 en 134 van L. J. Splinter te Ze-1 laris toesprak. Wij hebben ruwe re- venhoven. Matige klasse, met rede-1 kensommetjes van uw doen en la- lijke kopgroep.__ ,i ten gemaakt, waarbij blèek, dat u in de 50 jaren voor onze firma drie- Klasse 9. Kuiskalveren, geboren tussen 1 jan. '57 en 15 febr. '57. IA pr. Gretha van W. van Haeringen te Ze venhoven; IB pr. Martina 4 van W. Verkerk te Ter Aar; IC pr. Fran- cien van J. v. d. Lip te Ter Aar; 2A pr. Golien van W. van Haeringen te Zevenhoven; 2B pr. Adewij 32 van J. Buitenhuis te Woubrugge; 2C pr. Jo- pie 3 van Th. Konst te Zevenhoven; 2D pr. Jopie's Nolda 3 van J. Reyne veld te Nieuwveen; 3A pr. Adewij 31 van J. Buitenhuis te Woubrugge; 3B pr. Gretha van H. Soede te Nieuw veen; 3C pr. Jopie van W. Verkerk te Ter Aar; 3D pr. Nelly van A. M. de Jong te Nieuwveen. Regelmatige klasse, met behoorlijke kopgroep. Klasse 10. Kuiskalveren, geboren tussen 15 febr. '57 en 10 maart '57. IA pr. Corrie van H. Soede te Nieuw veen; 1B pr. Froukje 6 van W. Ro denburg te Ter Aar; IC pr. Marijke van 'H. Soede te Nieuwveen; 2A pr. volle vermelding Johanna 39 van Nelly 6 van Konst te Zevenho- Wed. Blijleven te Nieuwkoop Matige ven 2B pr. Miena 4 van W. Roden- klasse, met aan de kop een typisch burg te Ter Aar; pr Marijke 13 kaJ£ tï 4 van dezelfde; 2D pr. Grote Bonte 4 Klasse 7. Stierkalveren. 3 pr. Peter van dezelfde; 3A pr. Marijke 14 van en eervolle vermeldingen Leendert en Janus, alle van A. J. Hartveld te Langeraar. Zeer matige klasse. Klasse 8. Ongeregistreerde melk koeien: 1. pr. Hilda van H. van Eijk te Ter Aar. Goede koe, met goed uier. Klasse 9. Geen aanvoer. Klasse 10. Ongeregistreerde pinken. 2 pr. Maf griet, 3 pr. Juul 3 en eer volle vermelding Emma 3, alle van L. Vergeer te Nieuwkoop. Klasse 11. Ongeregistreerde kuis kalveren: 1 pr. Margje 17 van de wed. Blijleven te Nieuwoop; 2 pr. Ada 3 van H. van Eijk te Ter Var; 3 pr. Bea van L. Vergeer te Nieuwkoop. Klasse 12. Collectie van 1 stier (minstens 4 stuks). Groep I: oudere dieren: IA pr. col lectie van Leendert 5937S, van wed. Blijleven te Nieuwkoop; IB pr. coll. van Dorus 5282S, van A. J. Hartveld te Langeraar; 2 pr. coll. van Dorus 5613S, van A. J. Hartveld te Lange raar. Groep H: Kuiskalveren: IA pr. col lectie van Leendert 5937S, van wed. Blijleven, te Nieuwkoop; IB pr. coll. van Marinus 6237S, van J. J. Verhaar en N. J. de Jong te Ter Aar; 2 pr. coll. van Kroonprins 6174S, v. A. J. Hart veld te Langeraar. Klasse 13: Bedrijfsgroepen. IA pr. groep van wed. Blijleven te Nieuw- dezelfde; 3B pr. Adewij 35 van J. Buitenhuis te Woubrugge; 3C pr. Hannie 2 van Th. Konst te Zevenho ven; 3D pr. Adewij 36 van J. Buiten huis te Woubrugge. Eervolle vermel ding: Froukje van J. van der Lip te Ter Aar, Adewy 37 van J. Buitenhuis te Woubrugge en Moortje 2 van W. Verkerk te Ter Aar. Behoorlijke ru briek met knappe kopgroep. Wlasse 11. Kuiskalveren, geboren na 10 maart 1957. IA pr. Floortje van J. van der Lip te Ter Aar; 1B pr. Fenna van dezelfde; 2A pr. Wimke 9 van Th. Konst te Zevenhoven; 2B pr. Jopie 4 van dezelfde; 3A pr. Lenie van A. M. de Jong te Nieuwveen; 3B pr. Loesje van dezelfde; 3C pr. Ade wij 38 van J. Buitenhuis te Woubrug ge; 3iD pr. Marja van A. M. de Jong te Nieuwveen. Redelijke klasse met behoorlijke kopnummers. Klasse 12. Stierkalveren. 3 pr. Frans van J. van der Lip te Ter Aar. Eer volle vermelding: Maartje's Bernard van P. J. van Rijn te Langeraar. Ge wone klasse. Klasse 13. Collecties van 1 stier (minstens 4 stuks) Groep I oudere dieren. IA pr. collectie van Adjudant 35706S, van J. v. d. Lip te Ter Aar; IB pr. coll. van Sijke's Eduard 34383S van L. J. Splinter te Zevenhoven; 3A maal de afstand rond de aarde hebt gefietst, zo vervolgde de heer Bulk. Bij uw zilveren herdending, toen by het 40 jarige en later bij uw 45 jarig jubileum meenden wij, dat Zaal die intussen 65 jaar was geworden, er wel mee zou uitscheiden. Wij heb ben ons (gelukkig) vergist en van daag spreek ik de hoop uit, dat u voorlopig nog 10 jaren uw zeer ge waardeerde krachten aan ons bedrijf zult kunnen geven. Wat het herinneringscadeau be treft, welnu, wij hebben gemeend u ditmaal een enveloppe te moeten overhandigen, opdat u naar eigen goeddunken over de inhoud daarvan kunt beschikken. Spr. besloot met de Diploma met medaille. Vervolgens voerde de heer Chr. P. Wezelenbuig het woord, die in zijn hoedanigheid van voorzitter van de afd. Boskoop van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, ge lukwensen van 't hoofdbestuur over bracht. Een jubileum zoals dit, komt jn onze kringen zeer sporadisch voor en daarom verheugd het mij, dat ik u, naast de koninklijke onderschei ding die u zo even hebt ontvangen, het ere-diploma met de daaraan ver bonden zuiveren medaille van de Mij. mag aanbieden. Een halve eeuw bij één firma werkzaam tekent wel bij zonder de goede verstandhouding tussen werkgever en werknemer. U hebt uw beste krachten gegeven aan het bedrijf en ook ik wens u nog vele jaren van geluk en voorspoed toe. Als laatste woordvoerder trad de heer S. J. van Wijk naar voren, die namens het personeel waarderende woorden tot de jubilaris sprak en de k^meraadschappelijkheid van de heer Zaal schilderde, hetgeen gepaard ging met het aanbieden van een prachtig tafelkleed. Na een gezellig samenzijn dankte de heer Zaal, mede namens zijn echtgenote voor de tot hem gerichte woorden en de geschenken. Geslaagd. Voor het kandidaats examen tandheelkunde slaagde te Utrecht de heer A. de Leeuw, alhier. Gevonden voorwerpen. Porte- monnaie; muntbiljet, bolero, raket met pluimpje van badmintonspel, dop van bromfietstank, dames-armband horloge, bril-etui, trouwring, vulpen, zadeldek, bandje van regenjaskraag, wollen trui. Inl. bij de rijkspolitie. Geb.: Wilhelm in a Maria d. van M. van Vliet en J. van Schaik; Gerrit Dirk, z, van A. Bogaards en J. van Bodegraven; Neeltje Nicoletta, d. van N. Dool en A. van den Dool; Corne lia Anna d. van J. J. F. Regtvoort en C. A. Stolwijk; Rudolf Ferdinand, z.. van J. J. F. Regtvoort en G. A. Stolwijk. Getr.: A. Elzer en M. van Leeuwen; J. Loef en A. Booi; C. Spijker en C. J Kruit; A. van Vliet en W. van der Laan. LEJMUIRrEN A. TH. BRAND t Gisteravond is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden op 56-jarige leeftijd overleden de heer A. Th. Brand. Sinds 1952 was de heer Brand lid van het parochieel Armbestuur. Een langdurige ziekte noodzaakte hem al geruime tijd de leiding van de timmerfabriek, waarvan hij eige naar was, over te dragen. BODEGRAVEN Geboren: Winfridus T. M. zn van H. W. Kuipers-Bullinga; Marcellinus S. A. M. zn v. M. de Rijk-Curfs; Ro nald A. F. zn v. B. Brandsma-Uktol- seja; Cornelis Joh. zn v. C. Hintem de Vries Reilingh; Maria W. dr v. H. Baelde-Walraven; Johannes H. zn v. H. van Rooy-de Rooy; Zinnia dr v. P. van de Berg-Breedijk. Getrouwd: W. Dingemans en G. Voordouw; J. Nicolaas Buitelaar en H. Koren. Overleden: T. Kwakernaak, wednr van A. van Wijngaarden; H. Ydo; A. van der Wiel wednr. van A. van der Knaap; Jacobus Ouwendijk, wednr. van J. van der Berg. LEI0ERR0RP Geb.: Pieter zn v. A. den Hollander en A. Vergunst; Theodorus zn v. J. v. d. Wal en G. A. Opstal; RenéChris- tiaan Walter zn v. H. Rodenburg en Baars. Ondertr.: J. H. Tisseur 29 jr en G. Rotmensen 25 jr. Getr.: J. B. den Ouden cn M. Pee renboom. NIEUWKOOP Geb.: Willemijmtje, d. v. C. van van den Berg en J. van Selm. Mar- Johannes z. v. J. P. van Schie en E. v. d. Hoorn. DETAILHANDEL MELK- EN ZUIVEL-PRODUKTEN. In het bestuur van het bedrijfschap detailhandel melk- en zuivel-pro- dukten, is een conceptverordening behandeld over het verplicht stellen van het teruggegven van schone fles sen aan de melkbezorger. In meerderheid wenste het be stuur deze ontwerpverordening niet te aanvaarden, omdat het in de eer ste plaats voor de bezorgers onmo gelijk is te beoordelen of de fles wer kelijk schoon is of niet, en in de tweede plaats, omdat op het ogen blik door het bedrijfschap voor zui vel een studie wordt gemaakt van deze kwestie. Men besloot deze za ken voorlopig nog aan te pakken via de weg van voorlichting om de huis vrouw er van te overtuigen, dat het teruggeven van eqn schone melkfles noodzakelijk is voor het hygiënisch bezorgen van verse melk. De begroting voor 1958 van het be drijfschap werd met algemene stem men aangenomen. Een negatief schrijven van de mi nister van Economische Zaken inza ke een eventueel vergroten van de marge voor melkkleinlhandellaren, werd met teleurstelling ontvangen. Aangevoerd werd dat de beslissing wel heel erg lang wegblijft, nu de melkhandel „het zeer benauwd heeft" Sinds april 1956 zijn de totale kosten met ongeveer 7 procent gestegen, voornamelijk in de loonsector, die 70 procent van de totale bedrijfskos ten uitmaakt. Daarbij is nog de huur verhoging gekomen. Bittere woorden werden door vele leden van het be drijfschap geuit over de traagheid van de behandeling van deze aan gelegenheid. Aan de minister van Economische Zaken zal worden ge vraagd een duidelijk antwoord in zake zijn standpunt over de melk- slijtersmarge te geven. Het probleem van de melkbezor- ging in de hoogbouw is opnieuw in den brede besproken. Men besloot, aangezien het prodiuktsohap voor zuivel deze kwestie in studie heeft, geen doublure te maken. Men wil de uitslag van deze studie afwach ten, te meer daar de bezorgingsver- pliehting voor de melkslijters vast ligt in een verordening van het pro- duktschap voor zuivel. Hoogmade in werk gebied betrokken Zoals gebruikelijk was het weer de Onderlinge Brandwaarborg maat schappij „St. Pancratius" die als eer ste de rij van jaarvergaderingen ter plaatse in het winterseizoen opende. Het aantal belangstellenden, dat door voorz. J. L. Bakker in de Pan- cratiuszaal verwelkomd kon worden, was niet groot. Voorz. Bakker gaf hiervoor als uitleg dat de leden j blijkbaar content waren met de gang j de de brandverzekering besproken. van zaken, maar waarschijnlij hier ook de heersende A-griep niet vreemd aan geweest. Financieel verslag. Secr.-penningm. Joh. J. van der Meer bracht een keurig verzorgd jaarverslag ter tafel. Hieraan ontle nen wij dat 83 brandschadegevallen behandeld werden met een totale uitkering van 2.669,85, aldus geen ernstige gevallen. Het verzekerde kapitaal nam met 1.653,920,toe tot 16.132.440,Het ledental steeg met 51 leden tot 990. Met een ver meerdering van 65 polissen werd dit aantal gebracht op 1428. Aan hypo theken staat thans uit een van 80.280,Het bedrag aan te rug te betalen voorschotpremiën be draagt 36.065,87. Aan betaalde in- leggeldén stond ingeschreven voor 32.264,88, terwijl het reservekapi taal genoteerd staat op 52.672,f" De balans en exploitatie-rekening sluit met een voordelig saldo van 11.507,30 Het ledenkapitaal in to taal 68.330,75. In het bestuur was een kleine wij ziging gekomen n.l. dat de heer P. J. Koek thans benoemd is tot 2e secr.-penningm. Balans en verlies- en winttrekening verkregen de goedkeuring der vergadering. In het bestuur werden herkozen de heren Nic. P. Bakker, Joh. J. v. d. Meer en Q. W. Warmerdam. Het (107) herinneren an de uhoomte en edekle boodich/p die oodhtde voorstel om over het boekjaar 1956— 1957 aan de leden 50 van de gehe ven voorschotpremies te restitueren verkreeg begrijpelijk algehele in stemming. Bij de gratis verloting van een brandblus-apparaat werd de heer C. l'Amie de gelukkige. Medegedeeld werd dat de vergoeding aan het be stuur ongewijzigd was vastgesteld, alsmede dat de heer Zwartjes de aanwezige brandblus-apparaten op ev. gebreken zal controleren. In de rondvraag werden nog en kele actuele vraagstukken betreffen- Na sluiting volgde meteen een nieu we vergadering, omdat voor de be handeling van enkele voorstellen waarvoor statutenwijziging noodza kelijk was, het aantal vereiste stem men niet aanwezig bleek. Voorstel om het dorp Hoogmade in het werk gebied der maatschappij te betrek ken verkreeg de goedkeuring, even als het voorstel om 50 van de ge heven inleggelden terug te betalen en in het vervolg geen inleggeld meer te heffen. TER AAR ADRES VAN TUINDERS AAN GEMEENTEBESTUUR. Door een comité van tuinders, is aan het gemeentebestuur van Ter Aar en het bestuur van de Noord End en Geerpolder, namens de ingelanden en huurders van tuinland in deze polder vanaf het Kerkpad tot de Smidskade, een adres gericht, waarin wordt verzocht, wel te willen bevor deren de ontsluiting van deze prima tuingronden, door de aanleg van een weg aan de Keetsloot, vanaf het Kerkpad tot genoemde kade. Deze tuinbouwende bevolking toch, die reeds eeuwen de strijd heeft moeten voeren tegen de Langeraarse- plassen, om hun tuinen te bereiken, en vooral onder de gegeven omstan digheden nu grote investeringen zijn gedaart, door het bouwen van glas opstanden en stookgelegenhëden, heb ben verschillende kwekers de storm moeten trotseren bij ijs en sneeuw, om onder gevarlijke omstandigheden hun tuinen te kunnen bereiken. Men hoopt daarom, door bewoon- baarmaking en vestiging op hun be drijven, en mede door meer inten sieve bedrijfsvoering, op een veel hoger peil te brengen, wat mede de welvaart van onze streek niet weinig zal bevorderen. Door de ingelanden en huurders wordt daarom het plan zó urgent ge acht, dat allen op een enkele uitzon dering na het adres hebben gesteund, in de hoop dat op dit schrijven gun stig worden beschikt. Z0ETERW0UDE Dobbelrit, Ondanks de griep en het koude weer waren er toch be trekkelijk veel, die hebben deelgeno men aan de jaarlijkse dobbelrit. Na een spannende race werd Piet v. d. Drift voor één jaar de gelukkige be zitter van de fraaie wisselbeker, in de zeer goede tijd van 17 minuten. De tweede prijs ging naar Jan Berg eveneens een bewoner van het Wa tertje, dat hierdoor toch weer eens toonde op sportgebied een behoorlijk woordje mee te kunnen spreken. De derde prijs was voor Riet Berg, die met haar 22 minuten ook goed voor de dag kwam. Met een toepasselijk woordje, waarin hij de hoop uitsprak, dat het komen de jaar onder betere omstandigheden gereden kan worden, reikte de voor zitter van PIT '54 de prijzen uit. De geslaagde dobbelrit 1957 behoorde weer tot het verleden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8