UVS had tegen DOSKO de winst weer voor het grijpen irdia 3-1 LFC won tenslotte met 4-3 van VFC na 2-0 achterstand Docos won van Warmunda dank zij toegekende penalty S|C boekte alleszins een verdiende zege op ASC: 4-0 Nottingham Forest op eigen terrein met 2-0 verslagen RKAVV nam zege op HVV uit Den Haag mee1-2 130 SEPTEMBER 1957 PAGINA 8 Kostbare verdedigingsfouten brachten een gelijk spel: 2-2 In een voor de rust uiterst vlugge, opwindende en een na de rust slappe en als een nachtkaars uitgaande wed strijd is het U.V.S. niet gelukt de volle winst te behalen. Technisch waren zij voor de rust een klasse beter dan DOSKO, maar enkele blunders van back Devile voor de rust gaven de be zoekers tweemaal een voorsprong. De gelijkmaker kwam evenzovele malen, maar de winnende goal kon U.V.S. probeerde herhaalde malen om het spel te verplaatsen, maar zijn mede spelers konden de kracht niet op brengen om de achterhoede van U.V.S. ernstig te vearontrusten. Aan de andere kant verrichtte Proost nog enkele voortreffelijke safes bij scho ten van Verhoeks en Bekkering, maar de verrasing was uit de aanval verdwenen. Keeper Machielse aan de andere kant had weinig definitiefs te ondanks grote meerderheid zowel J doen en de schoten, die op zijn veste voor als na de rust, niet maken. Het begon al direct na de aftrap, toen de thuisclub met een serie open aanvallen het doel van Dosko be stookten en doelman Proost zijn visitekaartje af moest geven bij en kele felle schoten van Verhoeks en Bekkering. -Deze DOSKO-doelman speelde de gehele wedstrijd een voor treffelijke partij en het is zeker mede aan hem te danken, dat U.V.S. geen winst kon boeken. De bezoekers kon den in deze beginperiode geen vat krijgen op het aal vlugge voorhoedes- spel, wat hun echter niet verhin derde om na tien minuten een voor sprong te nemen. Linksachter Devi- lee liet rechtsbuiten Muilen volko men vrij op het doel afgaan en diens voorzet werd half onderschept door de Wolf. Een prachtige prooi voor linksbuiten Lanbrichs, die kee per Machielse ge enschijn van kans gaf. Maar U.V.S. liet zich niet ontmoedigen. Fel trok zij ten aanval en in de achtiende minuut kreeg zij loon naar werken. Verhoogt bouwde op het middenveld een prachtige aanval op. Via Verkuylen kwam de bal bij linksbuiten Mattheeuwisse, die een afgemeten pass gaf weer op de schoen van Verkuylen, die geen moeite had oim Proost met een beke ken schot te passeren (11). De druk op het Dosko-doel bleef aanhouden, maar weer was het aan de andere kant, dat een doelpunt viel. Weer was het Devilee, die blunderde. Op zeker dertig meter van het doel, met een veld vry voor en achter zich, speelde hij op de keeper terug, zo zacht echter, dat rechtsbuiten Mui len, snel naar binnen komend de bal vóór de Leidse keeper onder con trole had. Met 'n zuiver schot rondde deze kleine rechtsbuiten deze pracht kans af en U.V.S. keek weer tegen een achterstand aan. Maar de thuis club gaf het spel niet uit handen. Met fraaie open aanvallen reten zjj de DOSKO-verdediging vele malen uiteen. Maar de felle schoten vonden geen genade in Proost's ogen. Tot dat de vrijwel gehele DOSKO-ver dediging bleef staan voor een ver meend buitenspel. Linksbinnen Ver kuylen pikte de dieptepass van Bek kering op, snelde met de bal op Proost's heiligdom af, speelde nog eenmaal samen met de meegekomen Verhoogt en deponeerde toen de bal rustig in het net (22). Nog bleef de U.V.S.-druk aanhouden. Een keihard schot van mid voor Verhoeks liet Proost achter zich op de grond val len en alles wat U.V.S. was juichte voor goal, maar zowel scheidsrechter als grensrechter stonden te ver af om de situatie juist te beoordelen en de snel zich herstellende Proost trapte de bal het veld weer in, onder luide protesten van U.V.S.-zijde. Nog eenmaal moest Proost al zijn kwa liteiten ten toon spreiden toen links buiten Matheeuwisse alleen op zijn doel afkwam en hij met een prach tige save de bal corner werkte. Dit was het laatste heldenfeit voor de rust en al wat U.V.S.-supporter was, had de overtuiging, dat na de rust hun club de winst zou grijpen. Hoe gedesillusionneerd zullen zij het veld verlaten hebben. Want na de thee had U.V.S. nog wel duidelijk overwicht, maar het flitsende aan- valsspel van voor de rust was ver dwenen. Bennaers, die overal zwierf, DUITSER DOOD IN DE RING. De 22-jarige Duitse amateurbokser Siefgried Ulitzka, bierbrouwer van beroep, heeft vrijdagavond te Mün- chen de dood gevonden in de ring. In de derde ronde van zijn gevecht tegen.de welter Franz Müller ging hij in een slagenwisseling neer en viel daarbij met zijn hoofd op het onder ste ringtouw. Hij werd uitgeteld, maar bleef liggen. De ringarts liet hem onmiddellijk naar het ziekenhuis transporteren doch tijdens dit trans port overleed Ulitzka. De artsen constateerden een gebro ken nek. Ooggetuigen, die de wed strijden aan de ring volgden, zeiden gezien te hebben, dat Ulitzka al tij dens zijn val vreemd met de ogen draaide. Men acht het dan ook niet uitgesloten, dat hij in feite aan een hartverlamming is overleden. AUTOMOBILISME ONGELUK OP CIRCUIT VAN ZANDVOORT. De Belgische coureur Chaffoo is zatedagmorgen bij proefritten van de Ecurie National Beige, met zijn M.G. racewagen op het circuit van Zandvoort uit de bocht gevlogen en verschillende malen over de kop ge slagen. Het slachtoffer is met verwondin gen aan de rug naar het £t. Elisa- beth-ziekenhuis te Haarlem overge bracht, waar hjj terstond is geope reerd wegens een wervelfractuur. Het ongeluk gebeurde even voorbij het bos, vermoedelijk doordat Chafoo de bocht verkeerd beoordeelde. De Belgische ploeg keerde naar België terug. werden afgevuurd behandelde hij voortreffelijk. Het werd nog erger toen linkshalf de Haas, die Bennaers prima schaduwde, geblesseerd raakte en verder mee moest huppelen op de rechtsbuitenplaats. Bekkering ver huisde naar de halflinie,, wat de U.V.S.-aanval vleugellam maakte. Nog even huppelde de Haas mee, maar toen hij een pass van Verhoogt probeerde te bereiken, bleef hij mid- denin steken en moest van het veld worden gedragen. Het spel verplaat ste zich nu meer en beide doelen kwamen nog rnstig in gevaar, zonder dat een definitieve beslissing werd verkregen. Het was de bekende nachtkaars waarmee de wedstrijd uitging en waarmee DOSKO meer dan tevreden mocht zijn en U.V.S. weer voor het probleem stelt: Een koninkrijk voor een schutter! Rest ons nog te vermelden, dat UVS een première voor Leiden had, n.l. twee neutrale grensrechters. De nieuwe 4e klasser Concordia moest toezien, ondanks haar iets be tere spel, dat Teylingen beide pun ten in beslag nam. Beide elftallen telden enkele invallers. Hoewel jeugdige Concordianen de meerderen waren in 't middenveld, was hun voorhoede toch wel bijzonder slecht op schot. Gezegd moet worden, dat de Teylinger achterhoede voor de gasten wel een hecht blok vormde, waarbij invaller-keeper Lefeber niet onder deed voor de geblesseerde Giele. Dat Teylingen drie doelpunten maakte betekent nog niet dat zij een gewel dige voorhoede heeft. De schuld lag meer aan de lang niet foutloze Con- cordia-achterhoede, uitgenomen de. keeper, die toch geen schuld had aan deze nederlaag. Teylingen speelde met de wind gedeeltelijk in de rug en was zeker het eerste kwartier sterk in de meerderheid, hetgeen zij ook uitdrukte in twee goede doelpunten. Het eerste doelpunt kwam uit een voorzet van rechts, waarbij Boekei zuiver inschoot. Het tweede doelpunt nam Zoet voor zijn rekening (20) Daarna kwam Concordia er beter in, wat ook wel zijn oorzaak vond in feit, Jat v. Elk geblesseerd het veld moest verlaten. De aanvallen van Concordia waren zeer gevaarlijk, maar de schoten leverden toch geen succes. Na de rust was het Concordia, dat de toon aangaf, en ieder meende, dat Concordia zeker met de overwinning zou gaan strijken, temeer toen de r.- buiten Ras van Concordia de achter stand verkleinde, nadat de bal tegen een der Teylingen-backs was aange schoten (2—1). Een ware bekogeling volgde door Concordia, doch hier kwam duidelijk naar voren het ge brek van zuiver schieten, terwijl ten slotte de kracht van de Teylingen- achterhoede ook een hinderpaal ople verde. Nog een kwartier was er te spelen en er kon nog alles gebeuren. Men rekende al op de gelijkmaker, doch het was Teylingen, dat met een mooie aanval op het Concordia-doel afging, de backs grepen niet vol doende in en de keeper liep uit zijn doel, waarvan F. van Westeren pro fiteerde en er 31 van maakte. In een zeer aantrekkelijke wed strijd. vooral in de tweede helft, heeft LFC zich prachtig hersteld van de grote teleurstelling, die zij j.l. zondag teweegbracht door gelijk te spelen tegen Lugdunum. Gisteren, tegen VFC in Vlaardingen, nam zij geen genoegen met een gelijk spel maar in de 42e minuut wist Dick Franken voor zijn club het winnende doelpunt te scoren. Verdiend overi gens was de Leidse overwinning op de Vlaardingers. Tot de laatste mi nuten toe gaf LFC prachtig spel te zien, doch men benutte de kansen niet, die zo veel werden geschapen. LFC kwam in het veld met twee invallers, n.l. J. Pauw voor de met A-griep in bed liggende stopper T .L. v. Kampen en G. v. d. Heijden voor G. Nagtegeller op de rechts- halfplaats. In de eerste 4 minuten kreeg de voorhoede van LFC drie maal een kans voor open doel, doch ook driemaal wisten de gebroeders Heijmans het leer naast of over het doel te werken. Hierna verzette VFC de bakens en in een uitval ga ven zy blijk van de ernst tot doel punten, toen v. Eijk prachtig inschoot uit een pass van Groenendijk. De bal werd op de doellijn gekeerd door Pynakker, doch de scheidsrechter wees naar de middellijn (10). Uit een corner op rechts door rechtsbui ten Van Rees scherp voorgezet, scoorde linksbinnen Seen nummer twee (20). Eindelijk in de 41e mi nuut kwam het verdiende tegen- punt voor Lrë. VFC trok ten aanval, midvoor Tuet kreeg een mooie kans de voorsprong te vergroten, doch deed dit niet. Het was H. Heijmans, die aan de andere kant, uit de af geslagen aanval wèl raak schoot en de stand op 12 bracht, waarmee werd gedraaid. Ook in de tweede helft was het de voorhoede van LFC, die het eerst een BL. ZWART—LAAKKWART. 2—5 Een door het niet meespelen van de gebroeders Dekleermaeker en van N. van Leeuwen danig verzwakt BI. Zwart, heeft gisteren op eigen terrein een gevoelige 25 nederlaag te slik ken gekregen van Laakkwartier. Aanvankelijk liet het zich aanzien, dat de thuisclub het de bezoekers behoorlijk lastig zou maken. Blauw Zwart nam in de eerste helft een 20 voorsprong. Maar toen Laak kwartier in de tweede helft flink ging aanpakken en dankbaar profi teerde van enkele zwakke momenten in de Wassenaarse achterhoede, werd in snel tempo de 20 voorsprong voor de thuisclub omgezet in een nederlaag van 25. In het begin ontwikkelde zich een vrijwel gelijkopgaande strijd, waarin de aanvallen van Blauw Zwart mis schien iets gevaarlijker waren dan die van de bezoekers. Na een kwar tier bezorgde H. v. d. Ploeg Blauw Zwart de leiding (1—0) en tien mi nuten later vergrootte H. v. Dongen uit eon pass van rechtsbinnen B. Jan sen de voorsprong tot 20. Na de rust veroverde Laakkwartier een duidelijk overwicht. En weldra kwam dit in doelpunten tot uitdruk king. Toen Vogels te zacht op zijn keeper terugspeelde, was Klootwijk er snel bij om de bal in het doel te werken (21). Enkele minuten later scoorde dezelfde speler nogmaals. In snel tempo volgden daarna nog drie doelpunten, waarvan de laatste ook al een direct gevolg was van ver keerd terugspelen op de keeper, nu door Ruygrok (2—5). Het treffen tussen Docos en War munda heeft zijn beslissing gevon den na ongeveer een kwartier spelen in de tweede helft. Toen kende scheidsrechter G. Gout aan Docos een strafschop toe, die door G. Rossenberg in een doelpunt werd omgezet. De reden die de scheidsrechter opgaf was: ruw spel Doch dit heeft zo wel spelers als toeschouwers ver baasd, want tot dan toe was de strijd in een sportieve sfeer verlopen. Maar ja, de scheidsrechter heeft uiteinde lijk de beslissing, en het kostte de spelers van Warmunda vanzelfspre kend enige beheersing om zich daar aan te houden. De slechte weersomstandigheden zijn de oorzaak geweest, dat Docos nu pas aan zijn eerste competitie wedstrijd toe was, terwijl dit voor Warmunda reeds de derde was. Het waren de gasten, die met de zon de rug de bal aan het rollen brach ten op het goed bespeelbare terrein. De eerste minuten brachten de beide ploegen door met het verkennen van eikaars krachten. Langzamerhand oefende Docos een licht overwicht uit op de Warmunda-veste doch deze hield stoer stand tegen de wat te lichte rood-witte voorhoede. De mid denvoor van de thuisclub, Th. Piket, had wel een pech-middag. Tot drie maal toe in de eerste helft heeft hij een mooie kans om zijn club de lei ding te geven, verloren zien gaan. De eerste keer speelde hij zich vrij, maar zijn schot was te zacht en de twee volgende keren schoot hij de bal, vlak voor het doel staande, net over de lat. Dit alles wil niet zeggen, dat Warmunda de mindere was. Ook haar aanvallen waren soms gevaarlijk. Doch ook hier was bet een te zwakke voorhoede tegen een te ster ke verdediging. En zo konden beide partijen elkaar in evenwicht houden, zodat de rust met een dubbel blanke stand aanbrak. juweel van een kans kreeg, doch A. Heijmans schoot naast. VFC kwam geleidelijk aan meer in het offensief en drong LFC terug in de verdedi ging. Dit duurde echter niet lang, omdat LFC zich krachtig verzette en direct weer ten aanval trok. Na 15 minuten kwam tenslotte de gelijk maker, gescoord door midvoor H. Heijmans. ook weer uit een scherpe pass van W. v. Kampen en onhoud baar voor keeper Dettingmeijer (22). Deze gelijke stand was ech ter maar van korte duur. Direct daarop scoorde Huet 32 voor VFC. Het spel golfde op eh neer met LFC sterk in de meerderheid. En deze meerderheid kwam enige minuten voor het einde tot uiting uit een prachtig doelpunt van de schoen van W. v. Kampen (33). Wie had dur ven hopen, nadat de Kanaries tegen een 2-0 achterstand in de eerste meerdere kansen onbenut, maar een HILLEGOM—V.V.S.B. 2—3 Doordat de St. Bavo-club het mid denveld beter beheerste heeft zij een verdiende zege op Hillegom weten te behalen. Toen de wedstrijd tien minuten oud was ontstond er een nogal on overzichtelijke scrimmage voor het heiligdom van Cor Ruijgrok, met ge volg, dat de bal op een gegeven mo ment, zonder dat hij er iets aan doen kon, langs hem heen in het net ver dween (1—0). Wel kwam V.V.S.B. hierna tot meerdere gevaarlijke aan vallen, maar doordat men in de voor hoede het samenspel te ver door voerde, was er steeds weer een Hille- gomse verdediger, die zijn voet er tussen kon krijgen. Toch slaagde Jan v. Duin er nog voor de thee in de ge lijkmaker op het scorebord te bren gen, toen hij met een welgericht schot de Hillegomse doelman geen kans gaf (I1). De tweede helft werd geopend met een serie V.V.S.B-aanvallen, die het beste voor de Bavo-mannen deed verwachten. Inderdaad kwam uit een dezer aanvallen een treffer, dit keer van de voet van Jan Nederstigt, die na enkele spelers gepasseerd te zijn raak schoot (12). Hierna bleven helft hadden aangekeken! LFC toonde in de laatste minuten voor tijd dat het nog meer kon dan deze gelijke uitslag. Dick Franken was de man, die LFC aan het winnende doelpunt hielp, doordat de verdedi ging van VFC miste en op goede wijze inschoot (34). kwartier voor het einde slaagde C. Koomen er toch in de V.V.S.B.'ers een vrij veilige voorsprong te geven (13), die nog slechts in gevaar kwam, toen Harry v. Paridon vier minuten voor tijd zo ongelukkig was het leer langs zijn eigen doelman te schieten. (2—3). De ontmoetingen tussen SJC en ASC hebben steeds een aparte sfeer meegebracht zowel bij de spelers als bij de supporters. En gelukkig mogen wij behalve deze aparte sfeer vast stellen, dat de ontmoetingen onder de begrijpelijke spanning op sportieve en faire wijze zijn gespeeld. Zo ook de ontmoeting van gisteren op het uit stekend te bespelen veld aan de La- geweg, waarvan het resultaat werd een onbedreigde en alleszins verdien de overwinning voor SJC, door het fris en doortastend spel der Noord wij kers, waarop ASC geen vat kon krijgen. Nadat Pluvius de aanvang even had opgeschort werd het leer aan het rollen gebracht, waarbij SJC wind- voordeel had. Hierdoor enigszins ge steund begonnen zij direct met enkele vlugge aanvallen, waarbij zij onder vonden, dat de gastenkeeper voor zijn taak berekend was, zodat hij.op reso lute wijze meerdere schoten onscha delijk wist te maken al ging dit ten koste van meerdere hoekschoppen. Uit een dezer hoekschoppen telden wij reeds het leidende punt, doch de deklat bracht hierbij uitkomst. De aanval van ASC was er steeds op uit, zich uit de beknelling los te werken en na een kwartier spelen hadden de gasten de kans om te doelpunten door een misverstand in de SJC-ach- terhoede. Dit kon echter op het nip pertje worden voorkomen door de bal corner te werken. Hierdoor aan gemoedigd kwamen de gasten er iets beter in, doch zij bleven ver onder de vorm van hun spel in de voor gaande competitie. De thuisclub be hield het beste deel van het spel en na 35 minuten kwam dit tot uiting door een prachtige kopstoot van Al kemade (10), met welke stand de eerste helft werd afgesloten. Bij de hervatting was men alge meen van gedachte, dat ASC nu wel uit een ander vaatje zou gaan tappen, doch dit viel in alle delen tegen want door een goed sluitend spel bleef SJC de toon aangeven en kreeg ASC de handen vol om de vele aan vallen te doorstaan. Uit een dezer aanvallen werd door één der gasten hands gemaakt in het beruchte ge bied en Koele wijn plaatste de elfme- terschop onhoudbaar in de touwen na 10 min. spelen (20). De gasten trachten steeds het even wicht te herstellen, doch kregen hier voor geen schijn van kans, want zo wel verdediging als aanval van SJC bleven op alle linie's sterker en toen 6 min. voor het einde P. Vink op su blieme wijze de hardwerkende keeper wist te passeren (30) was ASC een geslagen elftal. SJC bleef enthou siast aanvallen met gevolg, dat in de laatste minuten Alkemade op han dige wijze 40 wist te deponeren. Op overtuigende wijze heeft SJC deze middag haar oude rivaal op verdien de wijze overwonnen. Na de tl.ee begon Docos als meteen met een serie aanvallen te lanceren op het doel van Warmunda, maar de stoere verdedigers wisten van geen wijken en in laatste instantie stond de jeugdige keeper Ter Beek ook zijn mannetje. Tot zover ging het goed, doch toen brak het reeds hierboven vermelde moment aan, waaruit Do cos op fortuinlijke wijze aan het doelpunt kwam, dat later ook het enige van de wedstrijd bleek te zijn. De teleurstelling in het Warmunda- kamp was natuurlijk groot, en dit spoorde hen aan tot meer en fellere aanvallen. En hoewel het er een paar maal benauwd voor Docos uitzag, zijn de Wamonders er toch niet in geslaagd de, overigens verdiende, ge lijkmaker te scoren. En zo kwam het einde aan deze zwak geleide en matig gespeelde wedstrijd, die voor Docos een fortuinlijke zege bracht. Maar willen zij in de volgende wedstrij den succes boeken op de meer ge bruikelijke manier, dan zullen zij be ter aan moeten pakken. MOTORSPORT JUBILEUMRIT-KAMPNIOENSCHAP MOTORCLUBS „DELFTLAND". De combinatie van tien motor- en autoclubs in Zuid-Holland, die de naam Delftland voert en vandaag pre cies 10 jaar bestaat, heeft ter gelegen heid van haar jubileum, zaterdag een extra puzzelrit georganiseerd voor auto's en motoren. Met deze rit werd tevens de competitie van Delftland besloten en werden in hotel „Toor" te Alphen aan den Rijn, waar de fi nish was, de prijzen uitgereikt zowel van de extra-rit als van de compe titie. Met de organisatie van de laatste rit, waarvan de start bij café „Sport" te Bleiswijk was, werd de motor- en autoclub „Rijnland" te Alphen aan den Rijn belast. De heer H. L. Tuinenburg uit Voor burg, de voorzitter van de combina tie Delftland, moest een droevige tijding overbrengen. De heer Blokker van Krimpenerwaard (Lekkerkerk), een trouwe medewerker van „Delft land" is namelijk zaterdagmiddag do- delijk verongelukt toen hjj een be paald deel van de route voor de zon dag 29 sept, in die omgeving te hou den puzzle-rit be ig was nog even „na te rijden". De heer Tuinenburg verzocht een minuut stilte. De prijzen van de jubileum-rit van zaterdagmiddag vielen als volgt: in klasse auto's: 1. J. Th. Würzer uit Leiden, 15 strafpunten; 2. E. Evers te Voorburg, 56 str.p., 3. A. v. Ge- meren te Boskoop, 104 str.p. In klasse motoren junioren: 1. C. v. d. Zwan, te 's-Gravenhage, 56 str.p. 2. G. W. Snel, Alphen aan den Rijn, 70 str.p.; 3. K. Kooy, Boskoop, 81 str.p. In klasse motoren senioren: 1. J. Reijneveld, Terf Aar, 10 str.p. 2. G. v. Leest, Boskoop, 55 str.p. 3. H. Quartel, Ter Aar 56 str.p. In klasse solorijder motoren: 1. C. Grendel, Gouda, 110 strf.p. De beste rijder van alle klassen was de héér J. Reijneveld, Ter Aar. Hy kreeg een speciale prijs, beschik baar gesteld door de heer Alblas uit Lekkerkerk. Al deze prijzen werden uitgereikt door de heer Verbree, op de laatste extra-prijs na. Die prijs en de prijzen van het kampioenschap van Delftland werden uitgereikt door de heer Tuinenburg. De kampioenen van „Delftland" 1957 zijn, auto-klasse: J. Th. Würzer te Leiden, duo senioren motorklasse: G. van Leest te Boskoop; junioren motor-klasse: K. Kooy te Boskoop; solo-rijder senioren motor-klasse: A. Verduyn te Nieuwerkerk aan de LJs- sel. De clubkampioensprijs werd be haald door de motor- en autoclub „Gouda" te Gouda en omstreken. De beste kaartlees-prestatie dames werd geleverd door mevr. R. Evers te 's-Gravenhage. De verdere prijzen vielen als volgt: auto-klasse: 2. R. Evers te 's-Gra venhage; 3. W. Roest te Krimpen aan de Lek. Duo-senioren, motor-klasse: 2. L. Bergsma te 's-Gravenhage; 3. P. Koet sier te Boskoop. Junioren motor-klasse: 2. W. v. d. Zwan te 's-Gravenhage; 3. E. Ver doold te Moordrecht. Solorijder senioren motor-klasse; 2. C. v. Loon te Nieuwerkerk. De clubprijzen: 2. Motorclub te Voorburg; 3. M. A. C. „Rijnland" te Alphen aan den Rijn; 4. Skymasters te Nieuwerkerk aan de IJssel; 5. Mo torclub Krimpenerwaard te Lekker kerk; 6. Motorclub te Zoetermeer; 7. Motorclub Shell Ned. te 's-Graven- hage. VAN DE ENGELSE VELDEN Zjjne majesteit, de Engelse ko ning voetbal heeft griepDe hard nekkige bacil, die reeds bij de helft van het aantal league-clubs zijn tol aan zieken heeft geëist, boekte deze zaterdag een nieuw succes: vergele ken bij verleden week bleven onge veer 100.000 voetbalenthousiasten thuis en „slechts" 700.000 bevolkten by de 44 league-wedstrijden de tri bunes. De verrassing van de dag waren de eerste nederlaag van Nottingham Fo rest op eigen terrein en de derde ne derlaag in vier wedstrijden van Man chester United. Daarnaast viel het geringe aantal gelijke spelen op. Manchester United heeft wel het meest te lijden van de griep-epidemie. Vier van de beste krachten, Byrne, Coleman, Whelan en Violet, waren niet in staat de wedstrijd tegen Wol verhampton Wanderers te spelen. Voor de eerste maal in dit seizoen moest het elftal drastisch worden ge wijzigd en niemand was eigenlijk verbaasd, dat de Wolves met 31 wonnen. Nottingham Forest was zo geluk kig op volle sterkte te kunnen spelen, maar tegen de sterke ploeg van West Bromwich Albion was ook een volle dig Nottingham niet opgewassen. Zo ging het trotse record van „ongesla gen in eigen huis" verloren in een wedstrjjd, waarin de voorspelling dat West Bromwich tot de grote titelkan didaten van dit seizoen behoort, nog eens werd onderstreept. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalLeeds Uni ted 21; Aston VillaLeicester City 51; Bolton WanderersPortsmouth 10; BurnleyNew-Castle United 02; Manchester CityTottenham Hotspur 51; Nottingham Forest West Bromwich Albion 02; Preston North EndChelsea 52; Sheffield WednesdayBirmingham City 53; SunderlandLuton Town 30; Wol verhampton WanderersManchester United 3—1. Tweede divisie: BarnsleyWest Ham United 10; Bristol Rovers Notts County 52; Charlton Athletic —Liverpool 51; Derby County Ipswich Town 22; Doncaster Rovers —Cardiff City 01; FulhamShef field United 63; Huddersfield Town Stoke City 10; Ley ton Orient Grimsby Town 14; Rotherham Uni tedBristol City 41; Swansea TownBlackburn Rovers 0—4. LUXEMBURG—OOSTENRIJK 0—3. Oostenrijk heeft de wedstrijd te gen Luxemburg met 30 gewonnen en zich definitief geplaatst in de eind ronde van het toernooi om het we reldkampioenschap. De ruststand was 10. UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren, West, le klasse: Hilversum Be Fair 02; SCHCAmsterdam 1—0; Delftse Studs—TOGO 1—0. Promotieklasse B: HDM nHBS 1—2. Tweede klasse C: VCLLeonidas 32; Kieviten 2Delft. Studs 2 04. Dames, West, le klasse: BDHCRBC 40; HilversumB, Fair 03; Gooi —TOGO 2—5. Tweede klasse B: BDHC 3Kievi ten 2 0—4. KORFBAL N.-H.: Eerste klasse: RohdaAllen Weerbaar 107; Westerkwartier Luto 111; Blauw WitSwift 68. Z.H.: Tweede klasse A: Sperwers Blauw Wit '51 101. Tweede klasse B: ZwerversSwift 5—8. Dat de zeer grote aanhang van de Haagse club H.V.V. teleurgesteld naar huis zou gaan, zonder over winning van haar favorieten, had men bij de aanvang van deze wed strijd niet verwacht R.K.A.V.V. speelde in Den Haag als van een leien dakje. De verdediging was uit stekend en de voormannen wisten steeds vooral voor rust bij de ietwat trage Hagenaars door te dringen. Na de aftrap door R.K.A.V.V. was het al dadelijk corner bij de geel-zwar- ten. Het ging nu over en weer met goede kansen. Door verre trappen van de Hagenaars kregen de rood- witten af en toe zwaar werk, maar Van Oosten was in de verdediging ook nu weer de ster van alle spelers. R.K.A.V.V. nam toen het spel in handen. Van der Sm an schoot over de lat. Daarna een mooie aanval. Doelman Skekman liep uit, miste en ie bal rolde juist naast de paal. Weer kwam R.K.A.V.V. terug. Piet Hak kaart stond voor het Haagse doel. Weer liep Spekking uit maar ook nu miste RJC-A.V.V. de kans en de bal giiig hoog over de lat. H.V.V. begon zich nu beter te weren en doelman Van Brecht kreeg enige benauwde momenten. Hij liep uit maar miste, waardoor de middenvoor van H.V.V. de kans waarnam, maar Van Oosten wist juist op de doellijn te redden. Nu ging R.K.A.V.V. er van door. Langs linksbuiten Van der Sman kwam de bal voor de voet van de toegelopen Piet Hakkaart, die na 40 minuten spelen de roos trof en stevig in het net schoot (01). Juist voor de rust was R.K.A.V.V. weer in de aanval, maar de kopbal van Bolle- boom ging over. Dadelijk na de pauze kreeg H.V.V. op de cirkellijn een vrije trap te nemen en met een keurig gericht schot zou de gelijkmaker gescoord zijn als Van Brecht al vallende de bal niet gehouden had. H.V.V. bleef in de aanval en toen H.V.V. een hoekschop genomen had juichten haar supporters, echter te vergeefs, want het leer was niet over de lijn ge weest. H.V.V. begon nu een ruw spel en kon daardoor enige malen door breken maar weer was het Van Oos ten die de aanvallen te niet bracht. Na 30 minuten kwam R.K.A.V.V. aan bod. Piet Hakkaart kon zich loswer ken plaatste voor en Van der Lubbe schoot raak waardoor R.K.A.V.V. een voorsprong kreeg van 02. Toen vooral was H.V.V. actief en terwijl alle spelers van R.K.A.V.V. in de running zijn gelukte het aan de Ha genaar door te breken en over het verlaten middenveld voor het gasten- doel te komen. Toen liep Van Brecht uit maar de Wilde was hem te vlug af en de stand werd 12. H.V.V. deed al het mogelijke om nog een gelijk spel te bemachtigen. Het werd cri- tiek voor R.K.A.V.V., maar dank zij het prachtige keepwerk van de jonge Van Brecht gelukte het niet de stand gelijk te maken. De laatste aanval kwam van R.K.A.V.V. met als slot een kopbal van Bolleboom, welke juist over de lat ging. De cverwin ning was ten volle verdiend.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6