Gemeenteraad van Katwijk Vlotte behandeling van uitvoerige agenda ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1957 PAGINA 5 (Vervolg van gisteren) Grondzaken Het bestuur der Chr. Technische School alhier vraagt, ter afronding van het schoolterrein aan de oost zijde, gelegen langs de Provinciale- )veg te Katwijk aan den Rijn 1715 m3 grond te mogen kopen, hetgeen zal dienen voor beplanting bij de te bouwen school bij de Nieuwe Duin weg. B. en w. stellen voor deze grond tegen 0.60 per m3 aan genoemd be stuur te verkopen. De heer A. Was senaar vindt de koopprijs wel bij zonder laag, wat weth. Bloot niet met hem eens is. Zonder verdere dis cussies aangenomen. De fa. Gebr. Bekker en de heer A. C. van Schie beiden te Katwijk aan den Rijn met nog 10 personen uit andere plaatsen, vragen gronden te kopen voor bebouwing in „Koe stal" en „Overduin", variërend van 740 m3 tot 4220 m3, voor prijzen va riërend van ƒ12 tot 20 per m®. Op 1 januari 1957 eindigde de pachtovereenkomst met J. Grimber gen, Rijnstraat 41 te Katwijk aan den Rijn omtrent twee percelen gelegen in „Cleijn Duijn", resp. groot 220 m® en 4400 m®. De pachtprijzen bedroe gen 6.75 en 120. Ged. Staten heb ben tegen deze h.i. te lage prijzen indertijd bezwaar gemaakt. Volgens b. en w. moet worden toegegeven, dat deze prijs te laag is en stellen daarom voor de pachtprijs thans te stellen op resp. ƒ11 en ƒ220, zijnde f 0.05 per m3 per jaar. Beide voor stellen worden aangenomen. Een voorstel tot verhoging van het maximum der gedurende 1957 op te nemen kasgelden, op heden be dragende 3.500.000, willen b. en w. vastgesteld zien op 4.500.000. Aldus besloten. Er is een gemeentelijke verplaat singskostenregeling waarin de leid sters bij het kleuteronderwijs niet waren opgenomen. B en w. stellen voor ook de leidsters bij het kleuter onderwijs, bij het openbaar- en bij zonder onderwijs hiervan te laten profiteren. De raad heeft hiertegen geen bezwaren. Bij de beoordeling van aanvragen om bouwvergunning voor schuren, garages en zomerhuizen stuiten b. en w. herhaaldelijk op bepaalde moeilijkheden over oppervlakten, hoogte enz. Door wijziging van de bouwverordening kan hierin worden voorzien door bijv. de maximale goothoogte te brengen van 2.50 m. op 3.20 m., de maximale nokhoogte te brengen op 4.60 m. Zonder op- of aanmerkingen wordt ook dit voor stel aangenomen. Het bestuur der Herv. scholen te Katwijk aan Zee vraagt medewer king voor de aanschaffing van leer middelen wegens grote uitbreiding van het aantal leerlingen op de school Remisestraat, De stiehtingskosten van de BLO- school aan de Jan Evertsenlaan wa ren geraamd op 370.700. Hiervan is nog beschikbaar 563.53, doch naar het oordeel van b. en w. moeten nog enkele voorzieningen worden getrof fen, zodat nog 9798,12 nodig is. B. en w. verzoeken thans het crediet te willen verhogen met 9800 waar toe wordt besloten. De vergoeding per leerling voor 1958 van het gewoon l.o., het v.g.l.o. en het u.l.o. wordt vastgesteld op resp. 35, 55 en 62.50. Voor de L. Buitenschool op 48.50, het Zee hospitium op 75 en BLO-school 206.—. UITBREIDINGSPLANNEN Het voorstel tot vaststelling van de uitbreidingsplannen voor „Koe stal" en „Overduin" maakt de tongen los. Mr. J. van der Plas als eerste spreker zegt het plan met voldoe ning gelezen te hebben. Maar dat de plannen al voor een groot ge deelte zijn uitgevoerd is de raad achter de wagen spannen. Dat is ver keerd en spreker zegt te hopen dat zulks niet meer zal voorkomen. Jammer vindt spr. het dat er geen ruimte is gelaten voor kleine be drijfsgebouwen. Verder vindt spr. het jammer dat de tuinders in het gedrang komen. Om verdere vorde ring van tuinbouwgronden te voor komen is het zeer wenselyk dat voortgang gemaakt wordt met de uitbreidingsplannen ten noorden van het Katwijkse kanaal. Spreker vraagt hiervoor speciale aandacht van b. en w. De heer H. Haasnoot is ook zeer ingenomen met de plannen al is het dan in omgekeerde richting gedaan nl. eerst uitvoering en dan de raad goedkeuring vragen. Ook deze spr. I.wyst op de noodzakelijkheid om haast te maken met de plannen in de „Noord" en de gronden zo spoe dig mogelijk in eigendom te krijgen. Voor deze plannen, die 1400 wonin gen betreffen, had spr. meer winkels geprojecteerd willen zien. De bezwa ren van de LDM acht spreker nogal overdreven, alhoewel hy respect heeft voor de wijze waarop de volks gezondheid gediend wordt. De heer Grimbergen is het voor een gedeelte eens met de andere sprekers. De houding van de LDM heeft volgens spr. veel overeenkomst met een raadslid dat overal „teugen" is. Het bezwaarschrift van de tuin ders besprekend, vraagt spr. of niet de mogelijkheid bestaat dat de te bouwen technische school wat ach teruitgezet wordt, waardoor bedoel de gronden gespaard zouden kunnen worden. Zeker, er is zgn. wel ver- vangingsgrond, maar na dit plan ko men er weer andere plannen, wéér ten koste van tuingrond. De heer C. van Beelen zegt van mening te zijn, dat de stratenplan nen er op wijzen, dat in de zanderij „Westerbaan" steeds meer gronden gevorderd zullen worden. Dr. G, W. Overdijkink is het met de andere sprekers geheel eens, maar waarom heeft dit plan zo lang op zich laten wachten. Spr. adviseert, met alle respect voor de stedebouw- kundige ing. v. Embden, om voor verdere plannen een andere stede- bouwkundige te nemen met dezelf de capaciteiten, doch die meer haast kan maken, voornamelijk voor de plannen „Noord". Spr. betreurt dat er ook hier geen ruimte is gelaten voor diverse tuinbouwbedrijven. Spr. heeft ook bezwaar tegen de naam „Koestal" en zou bijv. „Oranjewijk" beter vinden. De heer A. Wassenaar pleit nog voor kinderspeelplaatsen die in de plannen niet zijn opgenomen. Wethouder H. P. Bloot geeft dan een uitvoerige beantwoording, wijst er op dat de naam ,J(oestal" histo risch is. Met het gemeentebestuur van Noordwijk is reeds over de plannen „Noord" gesproken. De tech nische school komt op grond die aan dit bestuur verkocht is, wijziging is dus niet mogelijk. Aan de vordering van de gronden in „Westerbaan" is niet te ontkomen. Verschillende heren krijgen in tweede en derde instantie het woord, doch vrijwel allen herhalen wat reeds gezegd is. De heer Nic. van Duyvenbode ver telt nog dat op de gronden van de heer C. J. Boskamp een groot aan tal flats zullen komen. De heer Grimbergen dringt er nogmaals op aan dat, waar mogelijk, tuinbouw gronden gespaard zullen worden. Ten opzichte van het schetsplan „Noord" zegt wethouder Bloot, dat dit binnenkort ter inzage komt. Het voorstel wordt dan met algemene stemmen aangenómen. Het voorstel van dr. G. W. Over dijkink om de naam „Koestal" te veranderen in „Oranjewijk", wordt met 13 tegen 6 stemmen verworpen, vóór de heren dr. L. Borleffs, W. Kulk, A. Wassenaar, dr. G. W. Over dijkink, C. van Beelen en wethouder Van Leeuwen. Betreffende het voorstel tot ver lenging van medewerking ex art. 50, waarover wij de lezers al uitvoerig hebben ingelicht, zij vermeld, dat het voorstel z.h.st. werd aangeno men. De heer A. Wassenaar vraagt bij de woonschepen aan de Sandtlaan- brug enkele lantaarns te plaatsen. Dr. Overdijkink wijst er op, dat meerdere chauffeurs van zware vrachtauto's, hun wagen voor hun woonhuis parkeren inplaats van op het bedrijf, zeer ten ongerieve van de daar wonende personen die door de motoren in de vroegte ten zeerste worden gestoord. Dr. Overdijkink wil presentiegeld ingesteld zien voor vergaderingen van het bestuur der Oudheidskamers, waarop b. en w. in de volgende vergadering zullen ant woorden. Gemeenteraad van Leiderdorp Bij afwezigheid van burgemeester van Diepeningen vergaderde de raad gisteravond onder leiding van loco- burgemeester de heer L. C. Snel. Ook was nog afwezig de heer Moraal we gens ziekte. De agenda bestond uit een lange lijst van te behandelen punten maar er was geen die een lange bespreking vergde. Toch werd over de meesten van gedachten ge wisseld. Punt 1 ging over de woonruimte in pand Bruggestraat 1, dat momen teel door de technische dienst van de gemeente in gebruik is. De voorma lige huurder, de heer J. Ph. v. d. Bosch zal het pand voorlopig mogen blijven bewonen totdat hem een passende woonruimte kan worden aangeboden. Aan het ingenieursbureau J. en Ir. C. A. W. Vermeulen te 's-Gravenhage is een perceel bouwgrond verkocht waarop 18 woningen kunnen worden gebouwd in 3 woonlagen voor 37.800 Desgevraagd verklaarde de voorzitter dat het in de bedoeling ligt deze wo ningen te verhuren of, zo mogelijk, te verkopen. Over het voorschrift van de minister inzake de salaris-her ziening voor de hogere ambte naren, zijn zowel B. en W. als de raad niet bijster te spreken. In gevolge dit ministerieel besluit is het alleen mogelijk de salarissen van de gemeente-architect en de eerste ambtenaar ter secre tarie te herzien. Hierover is door B. en W. een regeling ontwor pen waarover advies is gevraagd aan de ambtenaren organisaties. Deze laatste hebben overwe gende bezwaren tegen het door breken van de bestaande ge meentelijke salaris-verhoudin gen welke mening door het col lege van B. en W. wordt gedeeld. Hoewel B. en W. het onjuist vin den kunnen zij geen verder strek kend voorstel in overweging geven dan de richtlijnen van de minister toelaten. Wel stelt het college voor „als de raad eveneens van dit ge voelen is, dit gevoelen ter kennis van de minister te brengen en te ver zoeken deze richtlijnen zo spoedig mogelijk te willen wijzigen. De raad stond in zijn geheel achter dit voor stel waarbij de heer Nievaart zijn te leurstelling uitte dat, ondanks de richtlijnen van de minister, het col lege van B. en Wi toch niet met een voorstel waren gekomen voor de lagere ambtenaren om nog duidelij ker tot uiting te brengen dat de be staande voorschriften geen bevredi ging schenken. De voorlopige vaststelling van de rekeningen voor het grond- en wo ningbedrijf leverde evenmin moei lijkheden op. Bij het voorstel ver hoging huren Splinterlaan en Corts- laan had de heer Los bezwaar tegen de kosten voor aanleg en onderhoud van tuinen. Hij vond dat de huidige regeling onevenredige verdeling ver oorzaakt voor de eigenaars van tui nen en vroeg of hier geen andere oplossing mogelijk is. De voorzitter antwoordde dat deze regeling bij de verkoop is gemaakt, welk besluit door de raad is goed gekeurd. Even wel wil hy deze suggestie in het col lege van B. en W. bespreken. Met de aanvraag van een rijksbij drage voor het bouwen van 114 wo ningwet woningen ging de raad van zelfsprekend accoord. De exploitatie van het zwembad willen B. en W., hoewel zij niet ge heel kunnen instemmen met het ge nomen besluit, voor het jaar 1958 weer in handen leggen van de zwem en polovereniging „De Does". Zij nemen daarby in aanmerking dat een beginperiode nu eenmaal moei lijkheden met zich brengt. Dit be greep de raad eveneens en gaf zyn goedkeuring aan dit besluit. Wachtverbod Hoofdstraat. De Hoofdstraat, vanaf de Maurits- singel tot aan de Doesbrug, krijgt, evenals de Koningsstraat, een wacht verbod omdat daar ter plaatse ge vaarlijke situaties ontstaan bij het parkeren van auto's. De heer Boot vindt hierin aanleiding om een voor stel te doen om te komen tot een parkeerplaats in de gemeente. De voorzitter zegt bij een eventuele be spreking van het uitbreidingsplan deze gedachte ter sprake te brengen. Afwijzend werd beschikt over het verzoek van een inwoner om tege moetkoming in de reiskosten voor het bezoeken van de Mytylschool te Leiden. Niettegenstaande dit verzoek gesteund werd door enkele raads leden die duidelijk maakten dat er behalve deze reiskosten nog meer dere kosten zijn. Op grond van be staande tabellen, volgens welke der gelijke verzoeken worden behandeld, moest echter afwijzend beschikt wor den, aldus de voorzitter. Aan het R. K. Kerk. en School bestuur zal een voorschot verleend worden op de exploitatie van de R. K. lagere school te Leiderdorp ten be drage van 2000,in afwachting van de vaststelling van het werke lijke aantal leerlingen waarna per leerling zal worden uitgekeerd 47.75. Geld-leningen. Zoals reeds in de vorige raadszit ting werd gemeld zijn B. en W. erin geslaagd bij de rijkspostspaarbank een kasgeldlening te verkrijgen van 160.000.ten behoeve van de aan koop van gronden en opstallen van de heer Vromesteijn. Hierbij is be paald dat deze kasgeld lening, ad 63/4%, binnen de vastgestelde tijd zal kunnen worden afgelost indien bedoelde kasgeldlening eerder in een vaste geldlening kan worden omge zet. Grondzaken. Doordat de gemeente eigenaar is geworden van de tuin van de heer Sandijk en de pacht rp landerijen der gemeente gelegen in complex IV eind december afloopt, is het mogelijk de Mauritssingel door te trekken naar de Ericalaan en het gehele complex bouwgrond tussen rijksweg 4a en de Doeslaan te ontsluiten. Deze ontslui ting is van groot belang voor com plex V. Voor de uitvoering van dit plan hebben B. en W. van de Ned. Heide Mij. de toezegging van een lening van 200.000.per 1 januari 1958, welke voorshands een kasgeld lening is, bedoeld als vóór-financië- ring om (met ingang van 1 januari 1958) te worden omgezet in een vaste geldlening. Deze vaste lening moet worden afgelost in twintig jaar te beginnen in 1969 en eindigend in 1988. De eerste tien jaar is geen af lossing mogelijk. De voorzitter vond dat de gemeente niet ontevreden mocht zijn met deze financiëring en de raad was van hetzelfde gevoelen. Restten nog intrekking van enige onteigeningsbesluiten omdat inmid dels of wel de grond in overeenstem ming werd aangekocht, of door wij ziging van het uitbreidingsplan op andere wijze werd voorzien. By de rondvraag vestigde de heer Boot de aandacht op de vrijwel on begaanbare Willem Franckenlaan die dringend verbetering behoeft, het geen de voorz. ter kennis van de ge meente-architect zal brengen, terwijl de heer Kuilcnberg tot genoegen van hem en de bewoners van de Berken kade op zijn hernieuwde klacht ver nam dat opdracht was gegeven ge noemde wetering uit te baggeren. Evenwel kan dit nog wel even aan lopen. Ook de heer Nievaart moest tot zijn spijt een oud zeer opnieuw aan de orde stellen nl. de sloot langs de Zijloordkade welks penetrante geuren door de bewoners allerminst worden gewaardeerd. Bovendien had de gemeente hier nu niet bepaald een voorbeeld gegeven. De voorz. zegde een onderzoek te zullen instellen en sloot hierop de vergadering. NOORDWIJK K.J.B.-nieuws. Druiventocht: de beslissing is nog niet gevallen over het al of niet doorgaan van deze fietstocht naar het Westland. Mocht het deze zondag niet lukken, dan toch zeker de volgende zondag. Bekend making geschiedt bij de fietsenstal ling, zo ook het uur van vertrek. Postzegelklub. De Postzegel- klub zal voor de eerste maal in dit seizoen bijeenkomen a.s. maandag avond van 7.308 uur. Alle verzame laars van harte welkom. Hukasch. Deelnemers voor de Hukasch kunnen zich opgeven bij de heer Jos de Mooij. Geslaagd. Mej. Alkemade, onder wijzeres aan de r.k. school te Katwijk aan den Rijn is geslaagd voor de aqje volledige bevoegdheid (hoofdacte). Tafeltennis. T.O.V. Ook deze week werden weer enkele bekerwed strijden gespeeld, waarbij het le team op overtuigende wijze met 81 wist te winnen van E. N. uit Den Haag. Dinsdag 1 oct. a.s. komt de winnaar van DocosDVS naar Noordwijk, maochten de T.O.V.'ers ook deze match tot een goed einde brengen, dan komen zij in de demifinale en wordt er dan in een volgende wed strijd gespeeld voor een plaats in de finale. Maandag gaan het le en 2e team hun krachten meten tegen twee teams van Reflex in Lisse. Binnenkort zal er in Den Haag een massa-kamp worden gehouden tegen de Salaman ders. Voor deze ontmoeting komen 6 teams in aanmerking.. Nadere bijzon derheden volgen. Medische dienst. De zondags dienst zal worden waargenomen door dr. Kruyt, tel. 2030. Alleen de apotheek aan Zee is ge opend van 11.3018 uur. Puiten deze tijd voor spoedgevallen de Duinrand apotheek. Marktberichten LEEUWARDEN, 27 sept. Kaas. Gouda volvet 2.032.04, Edammer 40 plus 1.87ƒ1.88, broodkaas 40 plus 1.891.90. Stemming redelijk. 35ES0DEN 2 De Knittax breit in 'tie in. wat anaeis ekenlang moest durer.! De Knittax breimachine reit recht-avercht Da nt en ontelbare Datro- ~*n. Inlichtineen Van der ïek. Haarlemmerstr 196a -'den tel K 1710—23214 2 Te koop: 2e hands da mes-. heren- en kinderrii- wielen Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A Grimbergen. Uubbelebuurt 11 Rijns- burg. tel K 17182667 2 Strijkinrichting „Ozon" voor uw fijne was. Hoge 1 undijk 34. tel 22675. 2 Probeer en ondervind. Dat fotowerk van Pijl het wint. A A. Pijl, 'Haarlem- inerstraat 103. Leiden. Gitaar, Accordeon, pia no, mandoline, ba.iio. 1 lokfluit Hawaiian gitaar '~rinet saxoDhoon. trom pet. slagwerk cursussen Instrumenten in bruik leen. Gratis prospectus "iwp sppcïple lesmetho den. Muziekschool Zwaaa "nr^vap'-str 5 tel 24358 2 Wist U dat? Voor kooo of huur van alle sierteelt vergunningen ook bedrij ven of land is het adres: J Elstgeest Roelofarends- veen tel 291. K 1713 2 Accu-service Groenen. Ni-juwe Rijn 106. Tel 23140 Leiden Het aangewezen adres voor aankoop van Uw batterii Tevens revi sie. reparatie, laden en verhuren van batterijen. Gratis leenbatterij Han del en industrie korting. 2 V.W zig-zag naaimach. van de „Victoria" Werke A. G Neurenberg (Did sinds 1886. en de Carson als gewone huishoud naai machine lopen soepel en geluidloos! Uw adres: Roovackers. Leemanstraat 31. Leiden tel 31324. 2 26 m2 beige vloerbed., nieuw, motvrij. wegens overcompleet, van 40. voor 15.p. m2. 3 plu che tafelkleden 20.p. stuk. dito divankleed. Ve lours overgordijnen. 3 stel 30 m. a 3.50 p. m. Joh. de Wittstraat 13. tel. 26190 2 c.v. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen K 1713- 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt- vergunningen. 2 Schuimrubber, schuim- plastic. kunstleder, plastic in alle maten complete be kledingen, auto-hoezen, kappen, pyama's, asbakies zonnekleppen. bloemvaas- ies, spiegels, kaplak, rpb- bermaties. tochtrubbfrs. vloermatten, sloten, enz. Autobeklederij Van Kuijk Morsstraat 46. Tel. 30552. Leiden. 2 Roovackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit voordelig, vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn Naai machinehandel Roovackers Leemanstraat 31. Leiden tel 31324. 2 1958. de nieuwe Solex direct leverbaar. Nog mouier. nog solider nog krachtiger. Gebr Huisman Hogewoerd 66 68" Eigen financiering. Tel. 31292 2 Een-twee-drie De nieu we Berini M 31 met DKW motor heeft 3 versnellin gen Speciaal vooi 2 per sonen Pa Van Zijp. Haar .emmerstraat 295 Filiaal Korevaarstraat 6 2 In één dag uw oude matras als nieuw terug maar dan alleen bij Jan Vonk matrassenmakerii— stoffeerderii. Haarlemmer straat 81. Leiden. Tele foon 22580. 2 Albalien wasmachines met centrifuges ƒ395.-. Nog slechts enkele hier van zeer weinig bescha digd met zeer grote reduc tie. Bernard Schulte Voor hout. 2 Haard, kachel of olie- stook. Grote sortering tr de meest bekende merken Vakkundige plaatsing Gratis advies op verwar- mingsgebied Üok voor bii- verwarmingsartikelen: gaskachels gasradiatoren. zonneKachels. ventilator kachels. petroleumkachels Bernard Schulte. Voorhout 2 Alt op de Mare. Dames- sport 110.met verl. 62.50, 75.trommelr. driegang 180.Dames- rijw. 55.Herenrijw.: Sport 45.-—. werkfiets, verl. 35.Fongers. drie gang 95.Balako. verl. 75.—. 2 Te koop aangeboden: een zwarte studie-piano. Te bevragen bij: J. C. P. Timmermans. Dorpsstraat 130, Hazerswoude (Dorp) tel. 259. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Te koop: motorrijwiel Gilara Alcore. 500 c.c Sport 1200 en tweewieli ge aanhangwagen gesloten ƒ500.—. Tel. 0 2532—7592. 2 Brandhout. Aangebo den grote partijen brand hout. Te bevragen op het sloopwerk Tieleman en Dros, Hooigracht. Leiden. Sloop, en Handelsbedrijf. <2* Vloerhout. Amerikaans grenen binten, kraalhout. baddings, eiken moer- en kinderbinten, ijzeren bin ten. pijpen, ramen, deuren, planken, houten werkta fels, dakpannen, stolpdeu- ren. Fa. H. de Bolster. Overrijn 8, Leiden. 2 1 Renault Juve Kartie 1-16-48, luxe, vracht, 300 kg. ƒ400: 1 C.Z. 49-125 c.c. 275; 1 Vauxhall '46 350: 1 J.L.O. 100 c.c. met ach terwiel en tank voor bak fiets ƒ85; 1 H.M.W. 40 c.c. ƒ200: electrische kookpan 15. Koningstraat 35 Lei den. 2 Te koop: verschillende merken 2e hands brom fietsen, alle maten, ban den 80%. Auto. merk Fiat, ook te ruilen; en kinder- step. Bii dorpstraat 61. Voorschoten. 2 Falda droog-centnfuges 166 met deksel, maakt 2100 toeren, remt automa tisch binnen 4 minuten. Winddroog wasmachines vanaf 125. Gratis proef- wassen. Tel. 30372. Oude Singel 206, Leiden. 2 Aangeboden: zitkamer met slaapkamertje voor één of twee r.k. dames (b.v. verpleegsters, onder wijzeressen). Br. onder no. 5386 bur. v. d. blad. 2 Aangeboden: z.g.a.n. tweelingwagen. J. W. Fri- sostraat 5, Leiden. 2 Voor 3 oktober! Papie ren vlaggen. Linnen vlag gen. Guirlandes. Chenille- draad. Fakkels. Lampions. Lampionkaarsen. Lam- pionstokken. Confetti. Ser pentines. Maskers. Snor ren. Brillen. Schmink. Fopartikelen. Goochelarti- kelen. Papierhandel Pad- denhandel. Nieuwe Rijn 11. 2 Jonge hennen. Groene- veld. Rijkserk. 15386. Valk boumanweg 26a, tel. 25590. Verk. uitsl. maandag, woensdag en vrijdag. 2* Te koop gevraagd: oud ijzer en draaisel, oude kachels, haarden en for nuizen, baden, geysers, zink, lood, koper, alumi nium, accu's, kabels, gara ge- en fabrieksopruimin- gen. Castelein, Herensteeg 9. tel. 23092. Leiden. 2 Te koop: 4 kelim fau teuils z.g.a.n. met klooster tafel. Te bevr. 's avonds tussen 8 en 10 uur Rhijn- geesterstraat weg 8, Oegst- geest (3x bellen). 2 Te koop: goede kachel (Sun). Tevens te koop gevr. grote hang- of hang- legkast. Br. met prijsopg. aan agent J. v. d. Wereld, Oud-Ade. 2* Kinderrijwielen f 25.— goedkoper Door aankoop van enorme partij kinder rijwielen ioneens en meisjes met remnaaf in 5 kleuren Volle garantie Thans 56.— alleen con tant. Fa Dusoswa. Turf markt 2. Leiden, Kerkstr 48. Noordwijk: Zeeweg 1 Katwijk/Zee 2* Wasmachines f 395.— met sneldroaer merk Al ba Lien, onverwoestbaai gaat een mensenleven me de. Enkele beschadiedf machines belangrijk goed koper üok op gemakke liike betalinesvoorwaar den Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwiik: Zee wee 1 Katwijk/Zee 2 Ter gelegenheid van de 3 oktoberoptocht. welke dit jaar in het teken van het sprookje zal staan, eta leren wij een fraaie col lectie sprookjesboeken. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 2* Pako-prints. Het foto succes van dit jaar: ver grote afdrukken. 7x7 en 7x10 20 cent 9x9 23 cent 9x13 25 cent. Fotoreport. - Fotoh. N. v. d. Horst Doe- zastraat 39, tel. 24702 Steeds de eerste met het nieuwste! fr Waalstenen. Aangebo- en grote partijen gebr. waalstenen. Fa. H. de Bol ster. Overrijn 8. Leiden. Tel. 23502—22156 K 1710. Sloop- en Handelsbedrijf. 2* 3 oktober sprookjes optocht. Profiteer van on ze bijzondere aanbieding: prachtig sprookjes-kleur boek inhoud tien fraaie platen, formaat 27x37 cm. om te kleuren, voor slechts 30 et. Ziet etalage! Papier handel Paddenburg. Nieu we Rjjn 11. 2 Dames polshorloges. Edel-doublé 17 st. Anker, onbr. veer. schokvrij (In- cabloc). In de onovertrof fen EWE-Anker kwaliteit. Geen ƒ79.50 slechts ƒ57.50 „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn.. Haar lemmerstraat 207. 2* Pieterse, 'n Sola casset te gratis geven wij bil een porseleinen eet-, thee- en ontbijtservies. Voor 6 per sonen met fraai bloemde- cor en goud lijn. tijdelijk slechts voor 75.Zie on ze etalages. Watertje 22, Zoeterwoude. Tel. 290. 2 Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zü de rolfilm- en flitslampjes automaat van fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39, tel. 24702. 2* Rijbewijs halen, weinig betalen, dan naar de er kende gedipl. auto-rii- school „Lowi". Onze erva ring, prima instructie en vol lesuur, is U garantie. Voor weinig kosten een rijbewijs „Lowi". Coorn- hertstraat 63. Leiden. Meubelen. Complete uiskamer-ameublemen- ten en bankstellen (blank eiken, enz.) in iedere prijs klasse, direct van fabriek leverbaar. Betaling is te regelen. Vraagt vrijblij vend reizigersbezoek on der no. 5373 bur. v. d. blad. 2* Voor de taptoe. Lam pions, fakkels enz. Verder hebben wii een prachtige sortering mutsen, fluiten, werpballetjes, feeststok- ken. Voor iedere beurs wat Het vanouds bekende adres: G. van Brussel. Haarlemmerstr. 267. Lei den. 2 Het Vreewijkhuis. Re clame-schortjes 3.95. Ne- veda sirene-wol, babywol, Dames en heren onder goed. Sokken, badhand doeken, theedoeken, ny lon kousen. Geplatteerde kousen 2.75. Kousenrepa ratie in 1 dag gereed. J. D. v. Egmond—Swanenburg, Boisotkade 1. 2* Toonbanken. Aangebo den pracht blank eikehou ten vitrine-toonbanken 2.10x1.x0.62 m. en ande re maten. Fa. H. de Bolster Overrijn 8. Leiden. Sloop- en Handelsbedrijf. 2 „Het Schuttersveld op 3 oktober" een bijzonder fraaie legpuzzle, 80Ö stuk jes 5.95. Leidens ontzet- legpuzzle plm. 400 stukjes slechts 2.25. Ziet onze speciale legpuzzleetalage. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 2 Ter overname aangebo den: trouwjapon (exclu sief model), maat 40-42. Te bevr. Lange Mare 69. Lei den. 2 Poëzieplaatjes. enorme sortering. grote vellen slechts 0.2Ó, zes vellen 1.Poëzieplaatjes met diamantine. grote vellen slechts 0.25. Fraaie poë ziealbums. diverse kleuren slechts 1.252.00. Papier handel Paddenburg. Nieu we Rijn 11. 2 Wasmach., haard, stofz. bur. enz. Electr. wasmach.. haarden, gashaarden, gas radiatoren, fauteuils, boe kenkasten. bureaus, vloer kleden, vloerbedekkingen, gasfornuizen. hutkoffer, radio's, pick-ups, spiralen, ledik.. Inkoop, antiek. Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150 let op_60. Voor de taptoe. Lam pion met kaars en lam- pionhaak 30 ct.: fluiten vanaf 10 ct: fakkels heb ben wii voor reeds 55 ct.: feeststokken 25 ct.; mut sen vanaf 15 ct. Voor we derverkopers extra kor ting. G. van Brussel. Haar lemmerstraat 267, Leiden. 2* Voor 3 oktober! Drink bekers. Drinkrietjes. Cais- ses. Servetten. Gebakdo zen. Koffielepels. LJslepels Consumptiebonnenblocs. Kellnerbonboeken. Garde- robeblocs. Rijwielstalling- blocs. Nummerblocs. Elas tiekjes. Kaarsen. Pakpa pier. Perkamentpapier. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 2* Aangeboden tegen eind oktober zonnige zit-slaap- kamer met centrale ver warming en stromend wa ter op goede stand voor dame b.b.h.h. Brieven on der no. 566 bur. v. d. blad. 2 4 Fauteuiltjes te koop t.e.a.b. adres: Hugo de Vriesstraat 10. 2 3 oktober-feestartike- len koopt U stukken goed koper bij Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. dan tij dens de feesten op straat. Ziet onze etalages! 3 okto ber is onze zaak de gehele dag eesloten. 2 Voor 3 oktober! Auto maatschaaltjes. Fruitscha len. Gebakschalen. Vlees schaaltjes. Cellophaan- zakjes. Oliebollenzakken. Koekzakken. Patates-frites zakjes. Vleeszakjes. Fruit- zakken. Plasticbroodzak ken. Bonbonzakjes. Cello- phaan. Damast tafelpapier. Crêpepapier. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 2 Voor 3 oktober! Feest- mutsen. Feeststokken. Feesttoeters. Opblaasbal- lonnen. Uitrollers. Mirli tons. Ratels. Woudduivels. Werpballen. Windmolens. Uitspringscharen. Klim- apen. Trekpoppen. Fluiten Jojo's. Tambouralns. Waaiers. Parasols. Water pistolen. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 1L 2* Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi :mevr J Brons- eeest. Zeemanlaan 57 tel 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen Ami vedi neemt geen dieren op 2* Gevraagd: allerhande timmer- en metselwerk Lisserdiik 303. tel 3003 Lisse. post Abbenes. 2 R.K. Dame. weduwe. vraagt r.k. dame voor ge zelschap in de avonduren, heeft ook slaapgelegen heid. Br. onder no. 5366 bur. v. d. blad. PERSONEEL 2 B.z.a. r.k. meisje, 18 jr. als hulp in de huishouding voor h. dagen. Britven on der no. 587 bur. v. d. blad. 2 Gevraagd winkelmeisje voor directe indiensttre ding. leeftijd 18—20 jr. Le- vensmiddelenbedrijf N J. de Jong. Herenstraat 34. Voorhout. 2 Bernard Schulte, cen trale verwarming. Voor hout, vraagt monteurs, hulpmonteurs, aankomend monteur en een oliestook- monteur. Aahmelden na 6 uur of tel. onder 02532— 7306. 2 Net r.k. meisje, 15 jaar oud, b.z.a. als hulp in de huishouding. J. Hooger- vorst, Hein Baderstraat 5. Sassenheim. 2 R.K. Meisje biedt zich aan voor dag of dag en nacht in r.k. gezin te Lei den of omstreken. Liefst met kleine kinderen en huiselijke verkeer. Br. on der no. 5380 bur. v.d. blad. 2 B.z.a. r.k. aank. kan toorbediende (vrl.). leef tijd 22 jaar. In het bezit van type-diploma. Brie ven onder no. 5379 bur. v. d. blad. 2 R.K. Jongeman 16 jr. met dipl. M.U.L.O.-B. ty pen en middenst. zoekt hem passende werkkr op bank. kantoor of technisch gebied. Br. onder no. 5375 bur. v. d. blad. WPNIHGRUIL 2 Woningruil. Aangebo den te Sassenheim .vrij huis bevattende: 5 kamers, douchecel, keuken, voor- en achtertuin en schuur. Gevraagd te Leiden of Oeesteeest dito woning of iets grotere. Br. onder no. 5372 bur. v. d. blad. 2 Gepens. hr. v.r.h.. ge zond en vitaal, zoekt liuis- vestine en pension bii da me alleen in Leiden of omgeving, Br. onr'er no. 1548 Adv. bur. ..Rijnland" Leiden. J de Wittstraa' 35 2 Woningruil: Middel burg—Leiden. Aarigeb.: Middelburg: Vrij huis bev. suite, keuken, bijkeuken. 3 slaapk en badk. Gevr. Leiden ol omstreken: on geveer gelijkwaardig huis. Br. onder no. 165 bur. v. d. blad VERENICifc'fS DRUKWERK PROGRAMMA'S SUJETTEN RESLEMENTEN CONVOCATIES nv. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32. LEIDEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3