Mr J. Klaasesz en echtgenote toonden grote belangstelling voor Vebo-Jongerendag li jiarathon- jVjeuwtjes Het Koninklijk bezoek aan Eindhoven VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1957 DE LETDSE COITRAN1 PAGINA 7 Zon gaf medewerking tot welslagen Uitstekende prestaties Klokslag half tien arriveerden he denmorgen bij het Rijksmuseum voor Volkenkunde de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land en zijn echtgenote, mevr. Klaa sesz. Beiden werden verwelkomd door enige leden van het Vebo-be- stuur, onder wie de voorzitter, de heer J. W. Bonda, de secretaris, de heer F. Verstegen, en de directeur Markt- en Havendienst, de heer M. Weima. Bij dit gezelschap voegden zich ook de burgemeester van Lei den, jhr mr F. H. van Kinschot en echtgenote. Na enkele ogenblikken in restaurant ,,'t Schuttershof' ver toefd te hebben vertrokken de ho£è gasten naar het Veemarktterrein om een bezoek te brengen aan de van daag aldaar georganiseerde Jonge rendag. Het was op de veemarkt vanmor gen een drukte van belang. Naast de gewone marktbezoekers waren thans ook honderden belangstellenden voor de verrichtingen der jonge' boeren aanwezig. Begunstigd door het uitnemende weer en het enthou siasme der deelnemers en deelneem sters werd het totaalbeeld nog ver levendigd. Vroeg reeds, om kwart ever acht, waren de eerste wedstrij den gehouden: een melkwedstrijd voor meisjes, die hierbij hun beste beentje voorzetten. In een der ge bouwen werd, eveneens voor de meisjes, een examen gehouden in het onderdeel „textiel kennen". Wij zagen menige jongedame in uiterste concentratie over haar werk gebo gen. Toen mr J. Klaasesz en de andere gasten op het terrein aankwamen waren de wedstrijden voor jongens net gevorderd tot de Veebeoorde ling. Het was ook hier. dat de hoge bezoekers grote belangstelling aan de dag legden voor de verrichtingen van de jongelui en voor de prachtig uitziende dieren. Mr Klaasesz liet het niet alleen bij kijken en vatte zelf een koebeest, niet bij de horens, maar wel bij het touw en liep zo langs de jongens, die met het papier voor de beoordeling in de hand, het vrolijke toneeltje met kennelijk ple zier gadesloegen. De commissaris der Koningin vroeg de jongelui hier na wie of ze eigenlijk beoordeeld hadden: hem of het koebeest. Na hun bezoek aan de Jongeren dag vertoefden de hoge gasten nog geruime tijd op de zuiveltentoonstel ling in de Waag. Fleurige resultaten. Bijzonder aardig was ook de wed strijd in het bloemenschikken, waar bij de jongedames voor de fleurigste resultaten zorgden. En zo aantrek kelijk en interessant was het overal eigenlijk op deze Jongerendag; bij het kaasbeoordelen en fruitmanden opmaken voor meisjes als de kalver- opfokwedstrijd, de melkwedstrijd en het wedijveren in toiletteren bij de jongens. Bovendien werden er nog enkele z.g. vrije wedstrijden gehou den, waaraan men kon deelnemen tegen betaling van een kwartje en aan welke wedstrijd kon worden deelgenomen door alle jongeren tot 30 jaar. Voor de meisjes was dit „meelprodukten kennen" en voor de jongens zowel meelprodukten ken nen als veebeoordeling. Een open wedstrijd voor iedereen tenslotte was gewichtschatten van vee en voeder middelen, hiervoor bestond ook gro te belangstelling. Het einde van deze in alle opzichten bijzonder geslaag de Jongerendag vond plaats in ,,'t Schuttershof" waar de prijsuit reiking vele gelukkige gezichten maakte. De uitslagen en de prijs winnaars zullen wij in ons blad van morgen laten volgen. Op deze dag hebben de platte land-jongeren hun kans gekregen om te tonen tot hetgeen zij in staat zijn. De jongeren uit geheel de om geving van Leiden hebben hiervan dankbaar gebruik gemaakt en heb ben aldus meegewerkt tot het sla gen van deze dag van wedstrijd en demonstratie. Uitslagen Fokveekeuring Op de gisteren gehouden fokvee- dag van de Vebo zijn in de diverse rubieken weer hele reeksen bekro ningen behaald. Hieronder laten wij de eerste prijswinnaars volgen: AFDELING BLAARKOPPEN Klasse 1: Emiel van Vita Nova te Hazerswoude; Berend van de Ver eniging voor K. I te Gouda; Gustaaf van Vita Nova te Hazerswoude; Gijs- brecht van A. Roest te Leiderdorp; Baron van Vita Nova te Hazers woude. Klasse 2: Marinus van J. J. Ver haar te Ter Aar; Reina's Johan van Vita Nova te Hazerswoude; Cor van Azinga van S. J. van der Stoel te Zoeterwoude. Klasse 3: Trio de Achilles 2 van C. van Zwieten te Alphen aan den Rijn. Klasse 4: Walter van G. Belt te Zoeterwoude. Klasse 5a (groep 1): Klaziena 5 van A. H. Rotteveel te Oude-Wete ring; Doortje 5 van D. van Os te Rijnsaterwoude; Bertha 2 van A. H. Rotteveel; Pietje van L. A. Droogh te Zoeterwoude. Klasse 5a (groep 2): Marian van J. W. Bakker te Roodeschool; Betsie van D. van Os te Rijnsaterwoude; Klaziena 7 van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering; Aartje 7 van D. v. Os te Rijnsaterwoude; Johan 8 van wed. C. Blij leven-Leef lang te Nieuw koop. Klasse 5e (groep 3): Truus 6 van J. Rijlaarsdam te Alphen aan den Rijn; Mieke 3a van J. H. Granne- man te Hillegom. Klasse 5a (groep 4): Sientje 8 van J. Rijlaarsdam te Alphen aan den Rijn; Liena 2 van A. C. Wieman te Alphen aan den Rijn. Klasse 5a (groep 5): Doortje 7 van D. van Os te Rijnsaterwoude; Immi van W. Hoogendoorn te Zoe terwoude; Truus 26 van H. Roest te Zoeterwoude. Klasse 5b: Klazien van G. Belt te Zoeterwoude; Jannie 9 van H. van der Lip te Hazerswoude; Freule van de wed. M. J. M. Straathof te Rijp- wetering; Adrie 9 van A. H. Rotte veel te Oude-Wetering; Gijsje 8 van H. van der Lip te Hazerswoude. Klasse 6 (groep 1): Raina 2 van S. J. van der Stoel te Zoeterwoude; Margo 12 van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering; Lida 2 van A. C. Wieman te Alphen aan den Rijn; Willie 11 van H. v. d. Lip te Hazers woude; Maartje 4 van W. van Santen te Wassenaar. Klasse 6 (groep 2): Antonia 6 van wed. C. Blijleven-Leeflang te Nieuw koop; Marijke 2 van S. J. van der Stoel te Zoeterwoude. Klasse 7 (groep 1): Leentje 72 van wed. M. J. M. Straathof te Rijpwe- tering; Corrie 5 van J. H. Granne- man te Hillegom. Klasse 7 (groep 2): Hansje 3 van C. Kempenaar te Woubrugge; Keetje 17 van H. v. d. Lip te Hazerswoude; Mennie van S. J. v. d. Stoel te Zoe terwoude; Molina van W. v. Santen te Wassenaar. Klasse 8 (groep 1): Margo 4 van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering; Dingena van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering; Carolien van W. v. Santen te Wassenaar; Ellie van W. Hoogendoorn te Zoeterwoude. Klasse 8 (groep 2): Aaltje 2 van H. W. Angenent te Woubrugee; Grietje van J. J. Verhaar te Ter Aar; Coba van H. van Roest te Zoe terwoude. Klasse 9 (groep 1): Maartje 5 van W. van Santen te Wassenaar; Gerda 8 van A. H. Rotteveel. Klasse 9 (groep 2): Jopie 2 van H. F. J. Mooren te Leimuiden; Ju liana 8 van C. Kempenaar te Wou brugge; Steintje 2 van W. v. Santen. Klasse 10 (groep 1): Cilia van G. Belt te Zoeterwoude; Nannie 4 van C. Peters te Woubrugge; Margriet 16 van W. van Santen te Wassenaar; Gerda 9 van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering. Klasse 10 (groep 2): Willie 16 van H. v. d. Lip te Zoeterwbude; Letta van W. Hoogendoorn te Zoeterwou de; Boukje van Gebrs. Zwanenburg te Bodegraven. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland bracht met zijn echtgenote een bezoek aan de Jongerendag der Vebo. Wij zien hier links mr J. Klaasesz, in het midden mevrouw Klaasesz en rechts de voorzitter der Vebo, de heer J. W. Bonda, omringd door veebeoorde- lende jongelui. Het voorwerp hunner beoordeling laat alle drukte om hem heen volkomen koud. Klasse 10: groep 1, Rosa van W. Vonk, Leimuiden; Dora 14 van A. P. Blommesteijn De Kwakel-, Dina 30 van H. J. Kompier te Leimuiden; Zwartje 14 van J. C. van Hilten, Zoe- termeer. Klasse 10: groep 2, Wiepke 22 van J. C. van Hilten; Sarina 11 van C. van Wees. Klasse 11: Aegumer Marie van L. Treur, Leimuiden; Rosa, W. Vonk, Leimuiden. Klasse 12: Hermina 2 van Van de Bergh-Stichting; Afke 56 idem. Klasse 13: Dora van J. Stapper te Alphen aan den Rijn; Trijntje 9 van J Stapper Hzn., te Alphen. Klasse 13: groep 2, Anna 10 van H. J. Kompier. Klasse 14: vrouwelijke groep van C. van Wees te Aalsmeer. Klasse 15: geen inzendingen. Klasse 16: groep 1, collecties van J. C. van Hilten te Zoetermeer en W., Vónk te Leimuiden. Klasse 16: groep 2, collecties van 6 dieren van C. van Wees en Bonda's proefboerderij te Wassenaar. Klasse 17: collectie van Van de Bergh-Stichting te Noordwijk. Klasse 17ê groep 2, collectie van 5 dieren van L. Treur, Leimuiden. Klasse 17: groep 3, collectie van 7 dieren van C. van Wees te Aalsmeer. Beste koe uit klasse 7 en 8: Jetske 33 van H. J. Kompier. Beste groep uit klasse 16. C. van Wees. Beste groep klasse 1. Van de Bergh Stichting, Noordwijk. Kampioen-stier: Wetsens Teatske's Adema van Vita Nova. Reserve-kampioen-stier: J. v. d. Lip Ter Aar. Kampi «n koe: C. van Wees, Aals meer. Resefve-kampioen: Dr. Van de Bergh-Stichting, Noordwijk. De uitslagen van de bekroningen bij het klein-vee publiceren wij mor gen. Klasse 12: Lina van S. J. v. d. Stoel te Leiderdorp. Klasse 13: groep 1: Truus 37 van H. Roest, Zoeterwoude; Elie 4 van G. W. v. d. Poel te Zoeterwoude; Toos 10 van H. F. J. Mooren te Lei muiden; Regina 18 van wed. Blijle- ven te Nieuwkoop; Wiepke van H. Angenent te Woubrugge. C. Blij leven te Nieuwkoop. Klasse 16: vijf dieren van S. J. v. d. Stoel te Zoeterwoude; van D. van Os te Rijnsaterwroude; van H. An genent te Woubrugge; van J. Rij laarsdam te Alphen aan den Rijn. Klasse 6: zes of meer dieren van A. H. Rotteveel te Oude Wetering; van W. van Santen te Wassenaar; van H. v. d. Lip te Hazerswoude. Beste koe uit klasse 7 en 8: Margo 4 van A. H. Rotteveel. Beste koe uit klasse 14: groep van Gustaaf van A. H. Rotteveel. Beste groep uit klasse 16: groep van A. H. Rotteveel te Oude Wete ring. Kampioen-stier: Emiel van de K.I. vereniging Vita Nova te Leiden. Reserve-kampioen-stier: Berend van de K.I.-vereniging Gouda. Kampioen koe: Margo 4 van A. H. Rotteveel. De tipgevers dingen bovendien mee in onze nieuws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. NALATIGHEID VAN OUDERS? Dezer dagen was de inzendster van dit bericht voor de tweede maal ge tuige van een ongeluk, dat haars in ziens toch grotendeels op de schuld van sommige ouders komt te staan. Een jongetje van ongeveer 4 jaar geraakte met zijn enkeltje geheel reeds v.a. 45.- FALCON DEALER NOLET'S Herenmodemagazijn HAARLEMMERSTRAAT 206 BOTERMARKT 8—9 Op de Vebo-Jongerendag werden al lerlei wedstrijden gehouden. Een zeer fleurig toneeltje ziet u op deze foto. Bij het bloemenschikken voor meisjes was het ene resultaat nog mooier dan het andere. Klasse 10 (groep 3): Clara 3 van G. Belt te Zoeterwoude; Koosje 4 van H. Roest te Zoeterwoude. Klasse 11: Flora 2 van wed. C. Blijleven te Nieuwkoop. Afdeling zwartbonten. Klasse 1: Wetsens Teatske's Ade ma van Via Nova, Hazerswoude; Peanste Eduard van Vita Nova. Klasse 2. Anton J. v. d. Lip, Ter Aar. Klasse 3: Ceres Vita Nova, Hazers woude. Klasse 4: Bertus Van de Bergh- Stichting, Noordwijk; Carolina's Piet, W. Vonk, Leimuiden. Klasse 5a: groep 1, Dora 9, C. van Wees te Aalsmeer; Hiltje 23 van C. van Wees. Klasse 5a: groep 2, Uslua 5 van C. van Wees; Klaske 9 van Van de Bergh Stichting, Noordwijk; Pietje 5, C. van Wees; Uilkje C 8 van Van de Bergh-Stichting. Klasse 5a: groep 3, Anna 17 van C. van Wees. Klasse 5b: Agnes van C. van Wees; Grietje Trijntje van H. J. Kompier te Leimuiden. Klasse 6: Afke 55 van de Van de Bergh-Stichting; Mina 5, J. C. van Hilten te Zoetermeer. Klasse 6b: geen eerste prijs. Klasse 7: groep 1, Jetske 33 van H. J. Kompier te Leimuiden; Anna 14 van Bonda's proefboerderij te Wasse naar; Pietsje 6 van J. C. van Hilten, Zoeterwoude; Carolina 4 van W. Vonk, Leimuiden. Klasse 7: groep 2, Thea 2 van C. van Wees, Aalsmeer; Klaske van C. van Wees; Marie 42 van C. van Wees. Klasse 8: groep 1, Leeuwarden 35 van Van de Bergh-Stichting, Noord wijk; Bleske 42 van L. Treur, Leimui den; Anna 9 van Bonda's proefboer derij te Wassenaar. Klasse 8: groep, Klaske 16. L. Treur, Leimuiden; Anna idem. Klasse 9: groej 1, Klaske 40, C. van Wees, Aalsmeer; Egberdina 44 van H. van Dijk, Aalsmeer. Klasse 9: groep 2, Felsum Catharina Adema 5, W. vonk te Leimuiden; Groetje 356 van C. van Wees. Klasse 13: groep 2: Gonda 15 van G. W. v. d. Poel te Zoeterwoude; Aaltje 32 van H. Angenent te Wou brugge. Klasse 14: groep 1: oudere dieren van A. H. Rotteveel te Oude Wete ring; van S. J. v. d. Stoel te Zoeter woude; van H. v. d. Lip te Hazers woude; van D. van Os te Rijnsater woude. Klasse 14: groep 2: oudere dieren van A. H. Rotteveel; van H. F. J. Mooren te Leimuiden. Klasse 15: pinkengroepen van ge broeders Zwanenburg te Bodegra ven en G. W. v. d. Poel te Zoeter woude. Klasse 16: gefokte volbloeden van A. C. Wieman te Alphen; van J. H. Grandeman te Hillegom; van wed. tussen de spaken van de fiets, waar hij achterop zat, gekneld. De ver wondingen waren gelukkig van niet zo heel ernstige aard en het knaapje kon, na in het St. Elisabethziekenhuis verbonden te zijn wper naar huis te rug. Maar het had erger kunnen zijn. Als het kalf verdronken is dempt men de put; zo is het over het alge meen. Inzendster maant de ouders voorzichtiger te zijn en de fiets te laten voorzien van een jasbescher- mer. Veel ongelukken kunnen dan voorkomen worden. Ingezonden door Mevr. J. Tuurnhout, Voldersgracht 24, Leiden. „Het Ei" voor K. en 0. LIET TONEELSEIZOEN van K. en O. is gisteravond ingezet en wel, zoals in de toneelwereld gebruikelijk is, met een luchtig stuk. In dit op zicht zou de naam van het spel symptomatisch kunnen zijn, n.l. een zachtgekookt „eitje" aan het ontbijt „Het ei", dat de Nederlandse Come- die ons voorzet, is evenwel toch wat al te „luchtig". De Franse schrijver Félicien Mar- ceau laat zijn hoofdpersoon Emile Magis vertellen, hoe hij er toe ge komen is om de wereld als een ei te beschouwen, een afgesloten ei, waar van je het systeem moet kennen om erin te komen. Dat systeem, zo is hem gaandeweg gebleken, is niet al tijd even netjes, maar als men zich daar nu maar bij aanpast, komt men er wel in. Marceau zou geen Frans man moeten zijn, als hij de „wereld" niet vereenzelvigde met de wereld van de liefde en dus laat hij in twee bedrijven zien, hoe zijn Emile zich door de vele perikelen van de liefde in allerlei variëteiten heenslaat. Zo als dat in Frankrijk nu eenmaal de gewoonte is, bespreekt men zulke zaken buitengewoon openhartig met volkomen verwaarlozing van zulke verouderde begrippen als bijv. in de Tien Gebóden staan. Emile filosofeert en leeft er dan ook maar zo'n beetje op los en neemt het niet zo nauw Het is allemaal erg charmant, het is geestig verteld, alles wordt met de lichte toets behandeld, maar de Franse vrijmoedigheid gaat naar onze smaak wel wat al te ver en voor een instelling als K. en O. achten wij een klein regeltje als: „Naar onze mening is dit pikante blijspel minder geschikt voor jeugdige toeschouwers" niet voldoende. OVER HET SPEL als zodanig kun nen wij kort zijn. Het werd ge dragen door één man, Guus Oster, die zich met bravour en losse zwier van zijn zware taak kweet. Hij was vrij wel aan één stuk op de planken en kreeg dan ook terecht het leeuwen deel van het applaus. De talrijke bij figuren draaiden op 'n drietal draai schijven het toneel op en af; een aardige vondst. Burgerlijke Stand Geb.: Johanna Maria Hendrika dr v. G. A. van Hulst en A. C. Kluts; Pieter zn v. P. Ruwaard en M. G. Goedbloed; Alexander Hendrjk zn v. A. Ros en J. H. J. van der Aa; Chris tine dr. v. G. H. Blikman en A. Aartsen; Jan Martijn zn v. J. F. Caljé en E. C. Luytjes; Gerrit Peter zn v. G. P. van Loenen en M. J. Vogelen zang; Lucia Theresia Maria dr. v. F. A. van der Boog en C. A. van der Steen. Getr.: F. Piket en A. E. Wagenaar; W. F. H. Bonte en G. M. Fa vier P. Bol en J. Linschoten; H. P. Olivier en M. W. E. Neuteboom; O. Dijkstra en C. J. Mooten; C. Nonkes en G. Beij; A. M. Vertegaal en A. E. Luij- ten; J. W. van der Drift en M. C. de Heiden; W. Verbeek van Maurik en A. Duffels; J. Ossevoort en A. van Luinen; A. Florissen en L. G. Schrijer; M. P,. Zijlstra en E. A. de Koning. Overl.: C. J. Faas, 33 jr, man. Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406; Apotheek Zui- der, Lammenschansweg tel 23553; Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8. Oegstgeest, tel. 26274. Over de vaandels van de schuttersgilden schrijdt H.M. Koningin Juliana naar de ingang van het stadhuis in Eindhoven, dat zij gisteren bezocht.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7