Deze week kans op (10.000! M Oranjefeesten te Roelofarendsveen hadden overlast van regen VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1957 DE LElDbE L'OLi./.n FAÜlMA BRIEFKAART Wie de prijsvraag goed bekijkt, heeft zich in een week verrijkt! PUZZELT U MEE? Op deze niets anders meer te doen, dan pagina staan tien zinnen doorgekruiste cijfers op te afgedrukt, waaruit één of tellen, regel voor regel de to meer woorden zijn weggelaten, talen te vermelden per zin en Ce/cUun Aan U de taak te bepalen wel- dan nog eens alle totalen sa- ke van de daarbij vermelde men te tellen en het gevonden ItlZGfldGlt (genummerde) woorden in de- eindtotaal te schrijven in de ze zinnen thuishoren. Het kan cirkel onderaan. H porto van 7 cent U zendt de brief kaart niet in enveloppe, maar open ln. Gebruik alleen geldige postzegels. Vervallen postzegels, radiozegels, plakzegels en dgl. worden door de ^,„<*1*735 Posterijen niet vergoed De oplossingen moeten uiterlijk dinsdag 24 september a.s., 12 uür jn 0ns bez|| jjjn. Later ontvangen briefkaarten wor den onherroepelijk terzijde gelegd. Het ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde Bij deze puzzel ls maar één goede zijn, dat alle drie gegeven mo- Is in zin A b.V. elk van de drie van een briefkaart. Aan de andere 'oplossing mogelijk, omkat geen en- gelijkheden juist zijn, maar antwoorden mogelijk, dan ka,lt adresseert U als volgt: P.P, kele vfaag voor tweeëriei uitleg ook, dat er twee, slechts één of kruist U 1, 2 en 3 door en vult po"bu' 3S- u""ht- vatbaar Is. Indien er geen goede geen enkele van deze ingevuld daarachter in 6. Passen in Naam en volledig adres van de ,n„nd,„t bln(lenkomt, blijft de kan of mag worden. vraag B slechts twee omschrlj- m extï"To.t- 8ehele da De tien zinnen zyn aangeduid vingen, dan zet U twee kruisjes zegels plakken, Plu. het normale gende prgzenpotpuzzeL met de letters A t.m, K. Als U en telt die twee cijfers op. Is nu de antwoorden van een zin bij C slechts één mogelijkheid, weet, neemt U het diagram èn dan streept U dat nummer aan kruist achter de overeenkom- en herhaalt dit als totaal voor stige letter telkenmale de num- C. En treft U het bij D, dat mertjes door van de goede om- geen enkel van de gegeven ge- schrijvingen behorend bij die vallen van toepassing kan zijn, zin- dan kruist U niets aan en Als het gehele diagram op de- schrijft U als totaal by D een ze wijze is afgewerkt, hebt U 0. A. „We gaan beginnen", zei de muziekleraar. „Geef........ ocns aan". 1 de toon; 2 het boek; 3 de vork. B. mensen kunnen bet waarderen, krieken ln bun tuin te hebben. 1 Weinig; 2 Veel; 3 De meeste. uitknippen lang, d. •tlppallljn B.l.lflU'iu.irni Voorwaa 1 alleen abonnee: van hun gezin mogen meedingen naar een prijs, 2 het diagram en de totaal cijfers moeten volledig worden ingevuld; het volledig uitgeknipte diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; A onduidelijke vera ndein- gen of invulling maken een inzending ongeldig; E oplossingen, die na a.s. dinsdag 12 uur o.m. in ons bezit komen, dingen niet meer mee; briefkaarten, waarop niet het verschuldigde porto (7 6 10 rden cent) en het extra porto van 50 cent is geplakt, s\jn ongeldig; briefkaarten, die event, niét door P.T.T. zijn af gestempeld, zijn ongeldig; wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken, beschadiging of vertraging der kaarten; over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie, deze is bindend door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. C. „Heb wel eens een ezel met minder dan poten gezien vroeg de onderwijzer. 1 vier; 2 drie; 3 twee. D. Alleen de aanwezigheid van de markies betekende voor de arme drommel al eenverrassing. 1 aangename; 2 onaangename; 3 onverwachte. ,,Heb je die kranen ook zien tegen haar man. 1 lopen; 2 werken; 3 vliegen. zei moeder F. Vader hoopt morgen zijn zestigste verjaardag te 1 gedenken; 2 herdenken; 3 overdenken. G. „En nu maar blazen I" zei de geroutineerde tegen de beginneling. 1 trompettist; 2 damirter; 3 smulpaap. H. „Zou je nu maar eens niet beginnen, dit je hoofd te aetten", zei moeder tegen haar eigenwijze zoon. 1 uit; 2 in; 3 op. I. De afstand van Deelen naar Engeland Is ln een uur best te l lopen; 2 fietsen; 3 vliegen. K. Kleine Mientje een slokje. 1 vroeg om; 2 hield van; 3 verlangde naar. KRUIS Df JUISTE NUMMERS AAN TOTALEN. r* 1 2 3 1 A 1 2 3 1 1 B 12 3] C 1 2 3~~] D 1 2 3^ 1 2 3 L J Q 1 2 3 11 G 1 2 3 j H 1 2 3 M 1 1 2 3^ U y Comité sloeg er zich dapper door die niet aan de versieringen hadden meegedaah, zich in deze optocht een beetje verlaten begonnen te voelen. Aan de versieringen had men de bloemen niet gespaard, zodat het ge heel zelfs aan een bloemencorso deed denken. En dat de kinderen (maar ook de ouders) het enorme werk van het Oranjecomité, voor hen tijdens de feesten verricht, weten te waar deren, sprak ook wel uit de diverse lofuitingen die in deze optocht wer den meegedragen. Het comité liet zich dan ook niet onbetuigd en stelde voor 10 groepen een prijs beschikbaar. Zeer aardig hierbij was, dat het de prijzen 20 had samengesteld, dat alle kinderen van een prijswinnende groep ook persoonlijk allen een prijs in ont vangst mochten nemen. Na de optocht kwamen de kin deren wederom in de veiling bijeen. Evenals de vorige morgen werden zij rijkelijk getrakteerd, waarbij zij nu konden genieten van het voor hen vastgestelde programma „Dik Trom en zijn aap". Ook dit programma viel zeer in de smaak, en was even- Aan de Oranjefeesten 1957 zal men niet die prettige herinneringen kun nen bewaren als aan vele van de voorgaande feesten. De voornaamste oorzaak hiervan zijn in hoofdzaak wel de weersomstandigheden geweest welke varieerden van bar slecht op woensdag tot redelijk op donderdag. De vele regen had het feestterrein moddervet gemaakt, maar dank zij de activiteiten van het oranje comité was hét met enkele vrachten stro toch weer begaanbaar gemaakt. Voorts was het slechte weer oorzaak, dat het gehele programma in de war raakte. Woensdagmorgen kon hier door de kinderoptocht niet doorgaan. Dank zij de toestemming van het veiling-personeel, was het mogelijk om de ruim 1000 kinderen in een van de veilinghallen onder te bren gen. Het oranje-comité had in allerijl telefonisch beslag kunnen leggen op de bekende artiest Geraldini voor de kinderen Oom Gé uit Den Haag, die met goochelen, poppenkast, sneltekenen etc. de kinderen op zeer leuke wijze wist bezig te houden, en hen zelfs het verregende morgenpro gramma deed vergeten. Een teleur stelling was wel dat de kinderspelen voor de namiddag moesten worden afgelast. Ook voor deze moeilijkheid heeft het comité weer een oplossing gevonden. Want niet alleen worden de kin derfeesten nu op zaterdagmiddag te 2 uur gehouden, maar tevens heb ben zij de kermisexploitanten van het feestterrein enigermatig tege moet kunnen komen door ook dit feestterrein zaterdagmiddag in zijn geheel weer open te stellen, en wel tot na het vuurwerk te 10 uur des avonds. Mogelijk dat deze iets van de geleden schade terug kunnen ver dienen. Dit betekent echter geen verlen ging van de Oranjefeesten, want deze zijn donderdagavond officieel besloten. Alleen heeft men ook het vuur werk tot zaterdagavond uitgesteld om het feestterrein nog iets meer aantrekkelijk te maken. Wel ging woensdagmorgen de hen- gelwedstrijd door. Volgens kenners was het daar juist prima weertje voor. Gelukkig viel hier de belang stelling nog niet tegen, zodat ruim 30 deelnemers (sters) de strijd be gonnen. De uitslag werd: le pr. Jos van Ruiten 270 gr., 2e pr. mevr. De Bil 205 gr., 3e pr. L. van Egmond 120 gr., 4e pr. mevr. Lek 110 gr., 5e pr. C. van Egmond 100 gr. Donderdag waren de omstandighe den voor de festiviteiten gelukkig iets gunstiger. Wel zag het er veelal don ker en dreigend uit, maar behoudens een licht motregentje bleef het droog. De vrolijke onmisbare muziek van Liefde voor Harmonie bracht weer een prettiger stemming in het dorp, waarbij de optocht der kinderen die zij hierbij vooraf ging wer kelijk een lust voor het oog was. Er was dan ook weer veel werk ge maakt van deze optocht Prachtige groepen en wagens met zeer originele en leuke ideeën, versierde fietsen, steppen en kinderwagens', kortom het was zelfs zo, dat de kinderen comité dit jaar moeten werken. Hui- uit Den Haag. De slechte gesteltenis van het feestterrein was bepaald niet erg aanlokkelijk om deel te nemen aan de volksspelen. De dames toonden zich echter flinker dan de heren, want deze laatsten lieten voor het spel blindvangen zelfs geheel ver stek gaan. Voor het weer ingevoerde tonknuppelen, dat in de morgenuren plaats had, was echter de belang stelling weer vrij behoorlijk. De uitslag hierbij werd: le pr. Ko de Koning en troostprijs Henk Loos; le pr. Antoon van Egmond en troost prijs Herman Schouten; le pr. J. v. d. Stam en troostprijs P. Bosman. Kruiwagenrace: le pr. Ad v. Vel- zen en Toos v. d. Meer; 2e pr. Bert Volwëter en echtgenote; 3e pr. Ig- nas van Velzen en Ria Warmerdam; 4e pr. Toon Koot en Lenie van Zan ten. Balwerpen: le pr. Riet Bouwmees ter, 2e pr. Nellie l'Amie, 3e pr. Lenie van Zanten en 4e pr. Annie Lek. Prijzen kinderoptocht Groepen en wagens: le pr. groep kannibalen (8 kinderen), 2e pr. Bloe menmeisjes (7 kinderen), 3e prijs Zwaan (2 kinderen), 4e pr. Het huisje van Hans en Grietje (6 kin deren), 5e pr. Elfjes en vlinders (12 kinderen). Fietsen en steppen: le pr. Han de Jong, 2e pr. Johan v. Velzen, 3e pr. Corrie Bakker, 4e pr. Hans V. Rui ten, 5e pr. Stella v. d. Haar. Op het feestterrein had het comité voor woensdagavond een interessan te rolschaatsenshow gecontracteerd nl. „The Dutch Rolling Stars". Ver meldenswaard is hierbij, dat de be nodigde attributen door de fa. S. v. Ruiten en fa. J. v. d. Meer Sebr. ge heel belangloos zijn vervoerd; maar paardentractie moest hun behulp zaam zijn om de auto's van het ter rein af te trekken. Voor dit werk waren ook de comitéleden 's morgens te half zeven weer op het terrein aanwezig. Onder wel zeer zware om standigheden heeft het Oranje- de daarom voor de betoonde activi teiten, vooral wat betreft de zorg voor de talrijke jeugd. Alleen inge wijden kunnen slechts bij benade ring vaststellen, hoeveel werk daar voor verricht moet worden. Zware omstandigheden voor dit comité ook, omdat juist tijdens de Oranjefeesten haar toegewijde en beminde secre taris Hein van Veen overleden is. Ook naar onze mening heeft het comité geheel gehandeld in de geest en naar de wens van de overledene, om de feesten in hun geheel door gang te doen vinden. ALPHEN AAN DEN RIJN MODESHOW. De firma J. Werneke, magazijn „De Zon", die een vijftal jaren ge leden de modeshows in Alphen a. d. Rijn heeft geïntroduceerd en er daar na een tweemaal per jaar terugke rend evenement voor de dames van heeft gemaakt, heeft woensdagmid dag en -avond in de Nutszaal haar wintermode parade 1957 gegeven. 's Middags was het niet druk. Veel meer belangstelling genoot de show evenwel 's avonds. Zowel 's middags als 's avonds werd de show geleid en geëxpliceerd door mevr. Landman en muzikaal om lijst door de bekende radio pianist Tonny Schifferstein. De show werd 's middags bezocht door enkele echt genoten van de wethouders. Mevr. J. J. Bruins Slot Padding, de echtgenote van de burgemeester, die gewoonlijk ook van de partij is, was verhinderd. De heer H. Werneke hield een korte toespraak ter inleiding. Hij sprak over de grote rijkdommen van wat de modewereld biedt en zei, dat zijn firma zich bij het vertonen van wat Italiaanse, Franse en Ameri kaanse modehuizen brengen, heeft laten leiden door de wensen van de doorsnee Alphense dames. Maar voor haar heeft de firma Werneke dan ook een uitgebreide sortering modellen, tinten, soorten en maten van kleding in jurken, japonnen, mantels en hoe den. Dat deze woorden geen holle phrases waren werd hierna weldra duidelijk toen een viertal manne quins en ook een tweetal kinderen aan een lopende band de collectie der firma showden. De show werd gehouden in samen werking met de firma A. Kouwer, wier uitgebreide collectie damestas sen telkens de aandacht vroegen. Ook werd gewezen op de stands van de firma's Kouwerk, Van Keeken (schoenen) e.a., in de koffiekamer van het Nutsgebouw. Leuk, kwiek, chique, koninklijk, fraai, schattig en nog vele soortge lijke aanduidingen volgden elkaar' óp in de explicatie van mevr. Landman, toen dames jurken, japonnen, man tels, baretten, deux-pieces, blouses in combinatie met rok, cocktail] apon- nen, suedine jasjes enz. enz. teveel om op te noemen in vele tinten, vooral in groen, de modetint van het komende seizoen, door de dames wer den getoond. Veel was te zien voor kinderen en jongedames, maar evenzeer voor dames op gevorderde leeftijd in alle maten en creaties èn voor elke beurs, alsmede alle weergesteldheid. Opmerkelijk was, dat de alarme rende berichten, dat de rokken, veel korter zullen zijn, een storm in een glas water is gebleken. Althans op deze show was daarvan weinig te bespeuren. Tot slot werd een show gegeven van mooie geklede cocktailtoiletten alsmede chique couture japonnen. Pech gehad, puzzelaars! Alhoewel u met uw duizenden en duizen- den inzendingen een hevige strijd hebt geleverd om de prijzenpot U en enkele abonnees op een haartje na de eindstreep haalden, heeft geen van u de tien vragen van de verjongde prijsvraag geheel cor- 0 reet weten te beantwoorden. Een woord van lof voor S. D. Becker te Krommenie, C. Geel te Em- Q meioord en T. Vermei te Roelofarendsveen, die de minste fouten r maakten. De beide laatstgenoemden doorzagen de strikvragen H en Q K, maar het heeft niet mogen baten. De pot blijft staan In de prijzenpot stond reedsƒ2070,59 0 De tegenwaardq van de deze week ontvangen geldige briefkaarten bedroeg bruto f 4429,64 Af auteursrechen, omzetbelasting en admini stratiekosten (19%) 934,78 Er komt dus in de prijzenpot bij netto f 3494,8 THANS TOTAAL BESCHIKBAAR IN DE PRIJZENPOT ƒ5565,45 Jammer, dat zoveel inzendingen nog voorzien waren van ongel dige zegels of de zegels aan de verkeerde zijde van de briefkaart Q hadden. Die postzegels zijn waardeloos en maken de briefkaart on- s geldig. Denkt u er dus volgend maal om geldige zegels te gebruiken Q en deze op de juiste wijze (rechts boven in de hoek) aan de adres- z(jde op te plakken! EN DE OPLOSSING VAN PUZZEL 8 LUIDDE: A. 1 is fout, men spreekt niet van een wijnglaasje maar van een wijnglas; 2 is goed en 3 is ook goed, want zowel soep kom als servet (figuurvorm) kan men neerzetten .Totaal B. Alleen 1, sigaretten halen, is goed, want haar knippen en hond trimmen duren te lang om van „even" te spreken. Totaal C. Alle kinderen houden van leuke spelletjes (2), maar niet allemaal houden ze van dieren of van knuffelen. Totaal D. De leeuw (1) kan gedresseerd worden, maar de zebra niet en de olifant kan niet springenTotaal blijft E. Zowel de acteur (1) als de griffier (3) kan de rol aandach tig bekijken en de tekst voorlezen. In het laatste geval doet hij mededeling van de te behandelen rechtszaken. Maar bij 2 is sprake van een monsterrol, waarop uitsluitend namen en functies voorkomen, dus geen sprake is van tekst met bepaalde inhoud en strekkingTotaal derhalve F. Een oude man kan de trap opklimmen (2), maar niet op- sloffen, want dan zou de zool van de schoen over de grond slepen, hetgeen bij traplopen onmogelijk is, en niet opstor men (met enige treden tegelijk opsnellen), dat verwacht niemandTotaal G. Een meisje kan gaan dansen in de avond (1) als zij naar een bal gaat, in de middag (2) in het geval van een thé- dansant of dgl., maar ook in de ochtend, als zij gaat oefenen voor het ballet (3), want repetities zijn 's morgens H. Jammer, maar hier waren alle antwoorden onmogelijk. Een el dorado is fout omdat el het Spaanse lidwoord is en „een waar het goudland" verkeerd is; luilekkerland is niet be doeld, omdat men daar niets behoeft te doen en de gebra den duiven u in de mond vliegen, terwijl de avonturier aan de slag wilde; het paradijs past niet, omdat dit een lusthof of vrede-oord is vol rust, waar geen menselijke hebzucht en avontuur passenTotaal I. Een paladijn is een vazal, leenman van een koning of keizer, die zich in de strijd aan diens zijde kan dringen (1); de edelknaap is echter een hoveling, die niet in een strijd be trokken wordt en daarin niet bedreven is; maar de schild knaap als leerling en hulp van de ridder trekt mee ten strijde (3) Gelukkig hebben velen begrepen, dat ook dit een nulvraag was. De kantonrechter behandelt nl. geen moord of dood slag, waarmee 1 en 2 vervallen, en van een doodse pijl wordt nooit gesproken. Ook niet bij een verkeerspijl. Totaal K. Het totaal der totalen werd: 25 n 0 OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIOIIOllOll Ter animering van de show werd een wedstrijd gehouden in het raden van de prijs van een bepaalde hoed, japon en tas, waarmede men zich waardebonnen kon verwerven respec tievelijk groot 5.10.en 7.50. Botsing. Op de weg-splitsing Steekterweg-Goudse Rijpad is don derdagmiddag omstreeks vijf uur de bromfietser T. H. uit Beusichem, ko mende uit de richting Bodegraven, op een personenauto van de heer A. V. uit Moordrecht gevlogen. De bromfiets is daarbij zwaar vernield, de auto licht beschadigd, terwijl er zich geen persoonlijke ongelukken hebben voorgedaan. De automobilist kwam uit de rich ting centrum Alphen a. d. Rijn en zwenkte rechts het Goudse Rijpad op. Kort voor het rijwielpad, dat zijn weg kruist, stopte de bestuurder, naast een andere auto, die van het Goudse Rijpad afkwam en de Rijks straatweg Leiden—Utrecht op wilde rijden. Nog voor dat deze auto weg reed en het uitzicht voor de heer V. vrijmaakte, trok laatstgenoemde op, juist op het moment aat links van hem de bromfietser kwam aanrijden. Een botsing was onvermijdelijk. De bromfietser kwam te vallen, doch bezeerde zich hoegenaamd niet. Zijn voertuig werd evenwel, zoals gezegd, aanzienlijk beschadigd. Bij spel been gebroken. Heden morgen zijn twee kinderen tijdens de speeltijd van een kleuterklas in de speeltuin „Kindervreugd" over elkaar gevallen, waarbij de 5-jarige Yvonne Drenth haar linkeronder been brak. Na behandeld te zijn door dr. J. Pilon werd het kind naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Motor- en Autoclub „Rijnland". Naar het zich nu reeds laat aanzien, is het equipe WürzerVan Leeuwen, beiden uit Leiden, kampioen gewor den in de autoklasse van de Motor en Auto Club „Rijnland" te Alphen aarv den Rijn. De vijfde rit voor de competitie van dit jaar vindt 24 september plaats; start en finish bij hotel „Toor". De M.A.C. „Rijnland" verzorgt dit keer ook de laatste rit van de Delft- landcompetitie, welke rit op 28 sep tember wordt gehouden. Gestart wordt bij café „Sport" te Bleiswijk en gefinisht bij hotel „Toor" te Alphen aan den Rijn. Geslaagd. De heer M. W. A. Knaapen is geslaagd voor het tweede I deel van het vakexamen P.T.T. dienst. ALKEMADE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargeno men door dr. v. d. Bijl en dr. Hu«- kens. Geboren: Jacoba A. J. d. van C. A. van Mook en M. M. Volland. Jo hannes E. M. z. van E. Th. van Rui- ten en P. M. Bakker. Franciscus R. M. z. van P. J. Boere on M. G. Strijk. Jacobus J. M. z. v. H. M. Semp en Th. H. M. Hassing. Leonardus H. z. van Q. J. Weselman en W. G. Castelein. Henriëette C. M. d. van Th. P. van der Meer en C. M. van Ruiten. Hen- drikus L. C. z. van W. A Kerkvliet en A. M. W. Bol. HAZERSW0UDE Rode Kruis. Gisteravond werd in Hazerswoude een filmavond belegd door het Nederlandse Rode Kruis, af deling Leiden en omstreken. De zaal was zeer goed bezet maar door een technische fout konden de films niet vertoond worden. De uitreiking van de Landsteinêr-penningen had wel plaats. De heer E. Moens reikte aan de volgende personen de penningen uit: C. Adegeest, mej. J. M. van Deu- zen, mej. M. J. M. Droogh, W. Geers, J. de Gelder, M. den Haan, D. van der Haven, mej. J. Kaptein, G. Kerk vliet, C. Matze, G. L. van Meurs, P. van Oeveren, J. Raaphorst, J. Raap horst Jr., A. Schouten, P. J. van 't Wout, J. van 't Wout en A. Zaal, al len van Hazerswoude (Dorp), M. P. Verleun uit Boskoop. DE KAAG Dubbele botsing op het water Gisteravond omstreeks half acht, terwijl de heer J. v. Asselt met zijn rondvaartboot, geholpen door enige anderen bezig was hout te laden in die boot, kwam een beurtvaartboot van de fa. Van der Kwast te Leiden uit het Gravenwater en zou de bocht nemen in de richting Amsterdam, door de Ringvaart. Door een weigering van de stuur inrichting, ging de beurtvaartschip- rechtuit, ramde een aan de Huig- sloterdijk gemeerde vergrote B.M., die op de kant geduwd werd, zwaaide toen om en drukte de rondvaartboot toen op de keien onder hevig ge kraak. Gelukkig hadden Van A. en de an deren de boot tijdig verlaten zodat alleen materiele schade op de eind- balans staat, die door verzekering gedekt wordt. De politie te water van Warmond heeft de zaak in onderzoek. Z0ETERW0UDE SINT JANS-FANFARE GEREORGANISEERD. De krachtige opleving van de Sint Jans-fanfare demonstreerde zich gis teravond door een zeer geanimeerde ledenvergadering waarin zeer be langrijke besluiten werden genomen tot reorganisatie. De nieuwe statuten en het huis houdelijk reglement werden behan deld en met enige door de leden voor gestelde aanvullingen vastgesteld. Door aftreden van het bestuur werd tot verkiezing van een nieuw bestuur overgegaan. De functies zijn in de statuten nauwkeurig omschreven. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. P. J. Paardekooper en tot tweede voorzitter de heer N. J. Straathof tevens belast met de wer ving van werkende leden. Eerste se cretaris werd de heer N. C. van Vel zen. Tweede secretaris tevens belast met de zorg voor het instrumenta rium en uniformen de heer J. P. de Boer Rz. Tot eerste penningmeester werd benoemd de heer R. J. de Boer en tot tweede penningmeester-pro pagandist voor de donateurs de heer W. van Bohemen, mede als vertegen woordiger van het tamboerkorps. Als bibliothecaris zal fungeren de heer W. van Slingerland en de heren B. Roessen en L. v. d. Akker krijgen als commissarissen de zorg voor de be spreking inrichting en verwarming van de reptitiezaal en het schenken van koffie in de pauze. De contributie werd voor het lo pende jaar, waarin nog geen begro ting is gemaakt, bepaald voor de le den boven 16 j. op 40 ct; voor adspi- rantleden de eerste uit één gezin op 25 ets en het tweede op 15 ct. per week. Voor het te laat komen op een re petitie wordt een boete toegepast van 10 ets,, voor verzuim op 25 ets. en voor absentie bij het geven van een uitvoering enz. op ƒ1,—. Bij de aanvaarding van het voorzit terschap sprak de voorzitter over de noodzakelijke vriendschappelijke verhouding zowel in het bestuur als onder de leden. De vereniging kan met grote krachtsinspanning tot gro te bloei gebracht worden als alle le den door ernstige studie en onder sterke discipline zich inspannen om goede muzikanten te worden. Veelbe lovende leerlingen geven weer moed voor de toekomst, tot bloei van de vereniging.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5