Hoogheemraadschap van Rijnland Scheep Prijsuitreiking bloemencorso Rijnsburg-Leiden Sassenheimse Oranjefeesten De wielerronde bracht veel spanning VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Modeshow bij V. en D. De herfst- en wintercollectie van V. en D. zal vooral worden gehouden in het kleurenschema camparirood, dbsinth-groen, enziaan-blauwlei grijs, brandy-geeldennegroen en turfbruin. Tijdens een drietal mode- flitsen kreeg het publiek in de lunch room, die tot de laatste stoel was bezet, gisteren een met smaak sa mengestelde show te ziendie gro tendeels uit deze prachtige, diepe kleuren bestond. Van vakmanschap getuigde zowel de coupe als de kleurencombinatie. Met zorg had men de tinten bij el kaar gekozen. Het harde enziaan- blauw en het felle rood werden af gestemd op een zachte, lichte kleur van de accessoires als hoed, hand schoenen, sjaal en schoenen. Geen enkele japon of mantel leek op de ander, doordat men alle aan dacht heeft gehad voor de détails, die onderling sterk van elkaar ver schilden. Dit wil niet zeggen dat aan de show geen eenheid ten grondslag lag. In grote trekken kwamen de modellen wel overeen. De lijn was vloeiend en romantisch en bleef dat zelfs in de sportieve modellen. Men heeft gewerkt met ruimte, die voor mantel in de rug net onder de schou ders valt' en voor japonnen op de heup. Soms was het silhouet naar onder versmald, maar ook zag men wel wijde rokken, die in de taille waren gerimpeld, of met plooien die niet waren ingestreken en evenmin gedeeltelijk waren ingenaaid. De Zwitserse en vooral de Ita liaanse mode was gecopieerd, nu eens weinig Frans, chique dus. Naar Italiaanse stijl was er een zwartkan- ten cocktailtoilet met diep uitge sneden, rond décolleté, lange strakke mouwen en een ballonvormige over- rok. Voor een zwart klein-avond- toilet met witte noppen was als ma teriaal nylon organza gebruikt. Ge raffineerd zag de leierijze japon er uit, die bleek te bestaan uit een wit zijden onderlaag met daaroverheen zwarte tulle, die, gedraoeerd, scha duwen wierp over de witte zijde. Een doorknoopmodel zagen we zelfs in cocktail. Een slankmakend effect bezat de strakke dennegroen fluwelen janon met vierkante hals uitsnijding en lange mouwen. Zwart en wit gestreepte flanel bleek geschikt voor een sportieve japon, waarop een rode ceintuur Voor de fleuriee noot zorgde. Een weefsel van wol met zijde leent zich goed voor middagiaponnen; ook ge schikt is een soort veredelde tweod. Een eenvoudig model in absinth- groen (een soort lindegroen), met vierkante halsuitsnijding en als enige garnering twee rijen parelmoer kno pen vond waardering bij veel dames. De lijn van deze japon was geva rieerd op het princesse-model. maar met een naad in de taille en fieuur- plooien inplaats van figuurpaden. Turfbruin met beige vonden we te rug in een strak geruite janon en ook wel in de combinatie kleding stuk met bijpassende hoed. De flou-lijn was gelukkig in zijn meest extreme vorm geweerd, met uitzondering van één mantelpak. De overige kostuums en compléts (waar onder ook de wollen ianon met het jasie tot onder de heuphoogte) wa ren wijd en rerht, of met een cein tuur in de taille bijeengenomen. De baretmodellen namen naast de clche-boed en de zuidwester een belangrijke plaats in. bioscopen. De films in de week van 2027 september zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Inspecteur Callaghan en de geheime code". 18 jaar. (Donderdag: „Het kind van de slonpen", 18 jaar). Lido: „Nina", 14 jaar. Luxor: „He graaf van Monte Chris- to", 14 jaar (gewijzigde aan- vangsuren!) Trianon: „Onveilig signaal", 18 jaar. Rcx: „Het monster, dat de wereld bedreigde", 14 jaar. POTLOOD en GEEST Zangavond voor Diaconessenhuis r\E PIETERSKERK was gisteren- avond uitstekend bezet door be langstellenden, gekomen, zowel voor het mooie doel: het nieuw te bouwen Diaconessenziekenhuis alsook voor wat er door de diverse medewer kenden zou worden uitgevoerd. De verschillende Leidse kerkkoren van de hervormde gemeente hadden hier toe hun medewerking gegeven en wat zij zongen onder leiding van Arie Pronk (Cantor-organist te Gouda), klonk goed en beschaafd. De Zangklassen van enkele Leidse scholen, aangevuurd en voorgegaan door de jonge musicus Pronk, zetten him beste beentje voor evenals het Chr. Capels Mannenkoor. Er was zelfs een meisjeskoor uit Nieuwer- kerk a. d. IJsel, beschikkend over jonge, mooie en aardige stemmen. Er viel veel te waarderen nl. het wel luidend trompetspel van Geert Geu- bes, die een mooie warme toon blaast. De Chr. Muziekvereniging Concor dia had zich in het voormalig tran sept opgesteld en goed voorbereid, klonk wat zij ten beste gaven maje stueus door de hoge gewelven. De sopraanzangeres Riet Stoutenbeek heeft sinds wij haar hoorden goede vorderingen gemaakt en haar voor dracht van Bach's Geistliche Lieder en de Handel-aria's was boeiend en haar stem melodieus. De organist Mees van Huis bespeelde het mooie crgel van de Pieterskerk. Zijn Im provisatie over „Morgenglans der eeuwigheid" getuigde van composi tair talent, van kennen maar ook van kunnen, want zijn orgelspel was vaardig en in zijn registratie betoon de hij zijn muzikale smaak. Van al zijn begeleidingen waren die van Purcell het hoogtepunt. Zo werkte Arie Pronk, Mees van Huis, Riet Stoutenbeek en alle musicerende verenigingen eendrachtig samen ten bate van het goede doel. Het bestuur van het Diaconessen huis verkeert in moeilijkheden bij de financiering van de nieuwbouw we gens de bestedingsbeperking, zoals de voorzitter, prof. Bakhuizen van den Brink uiteenzette. Het werk van het comité om langs deze weg gel den bijeen te brengen* is zeer ge waardeerd. J. KORTMAN'N. Leidse Agenda programma misweek parochie h. looewijk, steenschuur. De oefeningen worden geleid door de Paters Franciscanen: Paternus de Rooy en Gregorius van der Ven. VRIJDAG 20 sept. Des avonds 8 uur conferentie: De mis van nabij. ZATERDAG 21 sept. Geen Avond- conferentie. ZONDAG 22 sept. Plechtige slui ting van de Mis week. Hoogmis met volkszang, slotpreek en Pauselijke Zegen. vrijdag 20 september. Veemarkt en Waag. Vebo-jonge- rendag, fokvee- en zuiveltentoonstel- ling. „De Harmonie". Ledenvergadering Ned. Kath. Ver. van handelsvertegen woordigers, handelsagenten en ver zekeringsinspecteur „St. Christoffel" afd. Leiden. Aanvang 8 uur. zaterdag 21 september r.k. Instuif Haagweg. Ontspan ningsavond met wedstrijd „Ik denk er zó over". Aanvang 8 uur nam. Leonardushuis. Waag. Laatste dag der Vebo-ten- toonstelling, zuiveldag. zondag 22 september r.k. Instuif Herensingel. Henri d'Albert spreekt over zijn ervarin gen als zwerver in Parijs. Aanvang 8 uur nam. Zaal Maria Gijzensteeg. ATER GILDZN O.S.Cr. Zoals uit de lijst van benoemingen bij de Paters Kruisheren blijkt, is pa ter Gilden benoemd in het klooster te Amersfoort. Pater Gilden blijft echter directeur van de Handelsavondschool „St. Pie- ter" te Leiden. Gelukkige Leidenaar in puzzel- wedstrijd. De puzzel van „De Telegraaf", wel ke onder het motto „Wie Weet, die Wint" reeds zovele malen de gemoe deren in beweging heeft gebracht, heeft deze week een puzzelpot van meer dan 45.000. Dit bedrag wordt - verdeeld onder 16 oplossingen-inzen ders, die ieder 2860,97 ontvangen. Hieronder bevindt zich ook een ge lukkige Leidenaar, die een bijzonde re feeling voor dergelijke hoofdbreek- zaken schijnt te hebben. De heer H Struwe heeft n.l. reeds twee maal eerder, in enkele weken tijd, de prijs weten weg te slepen, zodat de buit van één maand meer dan 8000 be draagt. AAN DE BEWONERS VAN HET „ZIJLSINGELKW ARTIER". Het bestuur van de speeltuinver eniging „Ons Eiland" verzoekt ons het volgende onder uw aandacht te brengen. Ook nu weer organiseren wij ons jaarlijkse tuinfeest en wel op zater dag 21 september 1957. Hieraan vooraf gaat, zoals gewoon lijk, de Lampion-Optocht op vrijdag 20 september. Er wordt verzameld op het school plein in de Oosterstraat om 7.30 uur des avonds. Ieder meisje en jongen brengt een lampion mede. Muzikale medewerking wordt verleend door 't Tamboer- en Pijperskorps K. en G. Kindertuinfeest. Dit feest wordt gehouden op zater dag 21 september en begint om 2 uur. Einde o 5 uur. Op het terrein zal alles zijn wat een kermis maar kan bieden, zoals schiettent, vistent, rad van avontuur, enz. enz. Ieder kind van 3 tot 14 jaar ont vangt een aantal waardebonnen. Deze bonnen kunnen besteed worden naar eigen goeddunken; b.v. voor oliebol len en versnapperingen. Ook kunnen de bonnen gebruikt worden bij de div. attrakties. Verder zal nog voor de kinderen een poppen kastvoorstelling gegeven worden. Ook nu weer is er besloten geen ouders op df tuin toe te laten. Alleen voor kinderen in de leeftijd van 3, 4 en 5 jaar is geleide van moeder of moeder toegestaan. Dat u, ouderen, 's middags niet op de tuin moogt is geen bezwaar. U wordt diezelfde avond verwacht op het Avond-tuin feest. Om 7.30 uui 's avonds gaan de hekken van het terrein open. Dit wordt weer feestelijk verlicht. De groten kunnen dan weer naar harte lust gebruik maken van de speel- werktuigen. Van alles is aanwezig, Gelegenheid tot dansen. Laat daarom geen Eilandbewoner ontbreken. Het bestuur. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde- Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot i okt Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Japanse prenten Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur (Tot 1 oktober). NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve (1 te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE. 'n Smakelijk stilleven Gelukkig hoeft hij zich niet tevreden te stellen met een ge schilderde kaas. HO hoeft alleen maar even naar de winkelier ie gaan en hjj kan volop genieten van échte, voedzame en ge zonde kaas. Vraag het Kaasreceptenboekje (25 ets) bQ Uw winkelier of schriftelijk (25 ets postzegel bijsluiten!) aan Het Nederlands Zulvelbureau, Cort van der Lindenstraat 7, Rijswijk (Z.H.). doe^meer met KAAS Grote tevredenheid over het welslagen No. 504. Horizontaal: 1. fraaie rode roos, wier knop omgroeid is met een mossig omhulsel, 7. afkorting van be- rylium, 8. staat meestal boven druk werk, 10. naschrift (afk. Lat.), 12. mak, 14. voorzetsel, 15. aanwijzend voornaamwoord, 17. voorvoegsel, 18. stengel, 19. opening, 21. voor, 23. oude lengtemaat, 24. jong schaap, 26. muzieknoot, 27. rivier in Italië. 28. landbouwwerktuig, 30. bewerkte steen, donkerblauw. Verticaal: 2. rivier in Siberië, 3. sportterm, 4. boom, 5. rund, 6. ver schijnen, 9. model, 11. muzieknoot, 13. strijdperk, 14. onbekende (afk.), 16. Europeaan, 17. berg, 20. telwoord, 22. eerw. heer (afk. Lat.), 24. roem, 25. maand van hel jaar, 27. familielid, 29. voornaamwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 541. Horizontaal: 1. spoed, 7. ereis, 9. op, 11. knel, 12. lap, 14. dra, 15. are, 16. eel, 18. rol, 20. reis, 22. si, 23. enter, 25. sater. Verticaal: 2. p.e., 3. ork, 4. eender, 5. dier, 6. volière, 8. slaolie, 10. pa, 13. palita, 17. eens, 19. os, 21. set, 24. re. Gisteravond vond in een der zalen van veiling Flora te Rijnsburg de uitreiking plaats van de prijzen van het onlangs gehouden bloemencorso. De heer G. Hogewoning, voor zitter van het corso-comité, opende deze avond. Allereerst heette hij de aanwezige deelnemers met hun da mes hartelijk welkom, in 't bijzon der de verschillende vertegenwoor digers van de gemeente Rijnsburg en Leiden en van het VVV. In zijn openingswoord gaf spreker een kor te terugblik op het afgelopen corso, wat spr. zeer goed geslaagd noemde en waarbij het mooie weer een grote rol heeft gespeeld. Als wij, aldus spreker, het werk van de heer en mevr. Kiers overzien, dan kunnen wij niet anders zeggen dan dat dit voor 100 procent geslaagd is. Vooral wat betreft de luxe wagens staan wij aan de kop. Ook de tentoonstel ling „Romantiek en Bloemen", welke door ruim 5000 bezoekers trots de vele regen is bezocht, heeft aldus spreker onze verwachting overtrof fen. Wat het aantal bezoekers van het corso betreft, die kunnen wij niet benaderen, maar dat deze de 100.000 gehaald heeft, kunnen wij wel aan nemen, waarbij ook zeer veel buiten landers het corso hebben gadege slagen. Het is dan ook weer een goéde propaganda voor het bloemendorp Rijnsburg geweest. Wat de praalwagens aangaat zei spreker, dat deze weer mooier dan verleden jaar was. Wij kunnen dan ook met vertrouwen het corso van volgend jaar tegemoet zien, hetwelk dan een lustrum-corso zal worden, aangezien het comité 5 jaar bestaat. Vervolgens bracht spreker dank aan de heer en mevr. Kiers voor het artistieke werk dat zij weer gedaan hebben. Ook de gemeenten Rijns- burg, Leiden en vele andere orga nisaties en particulieren bracht spr. dank voor hun financiële medewer king, tevens de heer Galjaard van de plantsoenendienst met zijn staf voor hetgeen zij gedaan hadden. Ook de muziekverenigingen DWS met hun drumband, de rijkspolitie en al len die medegewerkt hebben om dit corso weer te doen slagen, ontvingen een dankwoord. Na de uitreiking van de prijzen werd door de heer Bol uit Oegstgeest de film vertoond van het jl. gehou den corso, doch vóórdat hü deze ver toonde, werd nog de film van het corso 1956 gedraaid, om te laten zien dat het corso van 1957 die van 1956 weer overtrof. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer Kiers, die be toogde dat de samenwerking weer uitstekend was, en dat als deze zo blijft het corso kan groeien en bloeien, want met liefde voor de bloemen, aldus spreker, kan men met een corso veel bereiken. Wij hebben reeds eèn goede naam met ons corso. Laten wij daarom zo door mogen gaan. Als laatste spreker sprak de heer Stikkelorum uit Leiden nog enkele woorden, waarin hij zijn dank uit sprak jegens het corsocomité dat zo welwillend is geweest aan Leiden het corso te tonen. Deze zeer gezellige en intieme avond werd gesloten door de heer Hogewoning met een woord van dank. Advertentie. De tweede dag der jaarlijkse fees ten in Sassenheim werd gekenmerkt door verschillende wedstrijden en veel beter weer dan op de eerste dag. Voor de wielerronde van Sassen heim bestond gistermorgen vrij veel belangstelling. Het weer liet zich om 9 uur niet best aanzien, toen de heer M. v. Breda namens de burgemeester die verhinderd was, het startschot loste voor de ruim 40 nieuwelingen. Er werd al direkt fel gestreden en de favorieten zaten al spoedig aan kop. De Sassenheimer P. v. d. Lans gaf hier wel de toon aan. Maar het parcours was zwaar en erg bochtig. Dit was voor vele nieuwelingen funest. Valpartijen bleven dan ook niet uit en dit bezorgde vele uitval lers. Helaas waren ook P. v. d. Lans en zijn plaatsgenoot J. Herruer het slachtoffer. De laatste was deerlijk gewond terwijl v. d. Lans zijn fiets niet meer kon gebruiken door gebroken wiel en voorvork. In de eindsprint, waarin zwaar ge vochten werd bleek A. v. d. Bos uit Castricum het sterkste te zijn met een tijd van 1 uur 28 minuten 19 sec. Hierna kwamen de amateurs en onafhankelijken voor de startlijn Hieronder bevond zich een Engels man die met toestemming zijn fiets met versnelling mocht gebruiken. In dit sterke veld, waaronder rijders als Gijs Pauw, Manus Brinkman, Coentje Niesten. Marius, Van 't Hof e.d. zich bevonden kon de Engelse gast niet meekomen en verliet spoe dig het veld. Ook hier werd direkt zeer hoog tempo ingezet. Het ge lukte Jan v. Wetten en H. Scholten al spoedig een kleine voorsprong te nemen. Het peloton kreeg geen kans om de uitlopers in te halen, mede door het zg. drukken van het peloton door één renner. Toen ongeveer de helft van de ronde was gedraaid, kregen de uitlopers aansluiting bij het peloton en lagen dus één ronde voor. Men dacht dat de strijd toen reeds was afgelopen, maar door het uitstekend rijden van Aren van 't Hof, Coen Niesten, Marius, van Stra ten en de Boer, kwam er nog meer strijd. Deze namen weer een halve ronde terug. Het tempo lag zo hoog en er werd zo fel gejaagd dat vele anderen afvielen. Zelfs Jan v. Wet ten, die zo'n uitstekende eerste helft had gereden, moest de strijd staken. Zijn broer Arie zakte ook steeds ver der af. Toen er nog 10 rondjes te rijden waren sprong de felle Coen Niesten uit het kopgroepje weg en wist dit tot het einde te handhaven. H. Schol ten uit Rijswijk bleef rustig in het tweede groepje hangen en kwam als eerste over de streep. Zijn tijd was over 100 km. 2 uur 20 min. 12 sec. Slechts 17 renners behaalden de eindstreep. De organisatie was goed verzorgd en mede door hulp van politie en goede houding van het publiek is deze vierde ronde onder goede weersomstandigheden 'n suc ces geworden. de uitslagen De litslagen zijn als volgt voor nieuwelingen, parcours 60 km. (46 ronden)1. A. v. d. Bos, Castricum 1 u'. 28 min. 13 sec.; 2. G. Rutten, Haar lem; 3. P. v. d. Zwet, Lisse; 4. A. v. d. Voort, Honselersdijk; 5. F. Klar- die, Castricum; 6. H. Hoopman, Zaan dam; 7. G. Cuvelier, Nieuw Vennep; 8. B. Bor, Den Haag; 9. H. Potman, Nieuw Vennep; 10. A. v. d. Kaay, Leiden; li. H. Sluyter, Amsterdam; 12. B. J. Raat, Amsterdam. Amateurs, parcours 100 km. (75 ronden). Uiteindelijk was de uitslag: 1. H. Scholten, Den Haag 2 uur 20 min. 18 sec.; C. Niesten, Beverwijk; 3. J. de Boer, Edam; 4. A. van 't Hof, Sassenheim; 5. G. v. Straten, Schie dam; 6. H. Marius, Amsterdam; 7. C. Visser, Santpoort; 8. A. v. Wetten, Nw. Hout; 9. A. Kool, Delft; 10. P. Kortland, Vlaardingen; 11. K. Roo- senberg, Leidschendam12. H. Kooyer, Haarlem; 13. F. Bolvert, Amsterdam; 14. A. de Vries, Amster dam; 15. J. Schipper, Amsterdam; 16. W. Knoppert, Nw. Hout. N00RDWIJK Autobus kantelde om Bestuurder wist zich te redden De Noordwijkse verkeerspolitie had gisteren een drukke ochtend, 's Morgens om 5 uur al rinkelde de telefoon voor een ongeval bij „De Krom". Een uit de richting Katwijk I Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 20 September 1857. Advertentie (verkort): Verkoop van het aanzienlijk en uitge strekt Landgoed Berg en Daal met deszelfs Heerenhui zing, stallingen, koetshuis bosch wachters- en knechtswoningen, bosschen, boomkweekerijen, moestuinen, wei- en teelland; voorts de ruïne van het slot T ey ling en, onderscheidene huizen, waaronder het Huis ge naamd Klein Teylingen, extra beste bouwlanden, waaronder eenige zeer geschikt voor de Bollenteelt, uitgestrekte Bos schen, zoowel met zware opgaan- den Boomen, als met welig hak hout bezet, de Teyl'nger- laan met de daarop staande tol en tolwoning, afzanderij duin- gronden, alles met wildrijke jagt, vischrijke vijvers en water enz., alles staande en gelegen in de gemeenten Voorhout en Sassenheim. naderende autobus van de NZHVM, die op weg was om te Noord wijk personeel op te halen, slipte op de Herenweg. Het voertuig kwam in de zachte berm terecht sloeg om en schoof op zijn kant langs het daar hoger gelegen weiland. De 40-jarige bestuurder, woonach tig te Leiden, bekwam een hevig bloedende hoofdwonde en letsel aan armen en benen, maar wist toch door de vernielde voorruit naar bui ten te kruipen. Hij werd door dr. Mulder verbon den en is daarna naar het Academ. ziekenhuis te Leiden overgebracht. Hier bleek, dat de aard van het let sel nogal meeviel. De autobus werd zwaar beschadigd. Een paar uur later kwam een tweede melding binnen voor een aanrijding op de Herenweg, nu ter hoogte van de woning van de gebr. Van Oosten. De bestuurder van een autobus, die met vissers op weg was naar IJmuiden, ontdekte dat hij een zeeman had vergeten, die bij de Zwarteweg stond te wachten. Service biedend aan de vergeten passagier, reed hij achteruit, maar schampte daarbij tegen de zijwand van een op de berm geparkeerde volkswagen. De personenwagen liep flinke scha de op. VOORSCHOTEN Mislukte aanranding Gisteravond omstreeks half elf heeft op de Rijksstraatweg tussen de Haagse Schouw en de Maaldrift, nog op grondgebied van de gemeente Voorschoten, een mislukte aanran ding plaats gehad. Een 20-jarige jongedame uit Was senaar, die in Leiden naailes had ge geven, keerde op de fiets naar haar woonplaats terug, toen zij op een donker gedeelte van de weg werd aangehouden door een autobestuur der, die haar wilde aanranden. De man had zijn auto langs de berm van de weg gezet. Het meisje riep om hulp, terwijl zij haar fiets tegen de aanrander smeet en in de richting van de daar staande huizen holde. Gealarmeerd door het hulpgeroep renden enige pensiongasten van het huis, bewoond door de heer en mevr. J. Barendse, Haagweg 6, naar buiten. Zij konden, vóór de auto wegreed, het nummer noteren De Voorscho- tense politie had de dader, een 30- jarige bewoner van Den Haag, spoe dig te pakken. Na ten huize van de familie Ba rendse op verhaal te zijn gekomen, kon het meisje haar reis voortzetten. Kynologenver. „Rijnland" Opening seizoen met „De hond in het gezin" In de goed gevulde bovenzaal van „Zomerzorg" hield gisteravond de kynologenver. „Rijnland" haar eerste maandelijkse bijeenkomst van het nieuwe seizoen. De voorzitter, dr. ir. P. C. Lindenbrgh, verwelkomde de talrijke aanwezigen en spoorde hen aan om voor eigen bestwil en in het belang der vereniging de bijeenkom sten trouw te bezoeken. In ieder ge val bewees de causerie van dr. H. J. Stol dat men op deze vergadering nog wel enige wijsheid op kan doen om trent „de hond in het gezin". Op on derhoudende wijze gaf de spreker eerst de afkomst van de hond aan en besprak het genot van het houden van een hond. Achtereenvolgens be handelde hij de verzorging en de diverse ziekten van de hond en ging diep in op de voeding van deze die ren, wat zeer belangrijk is. Dat de causerie door de aanwezi gen zeer op prijs gesteld werd, bleek wel uit de hoeveelheid van vragen die vervolgens werden gesteld en door dr Stol bevredigend kanden worden beantwoord. Na de pauze, waarin zich een levendige discussie ontspon tussen de leden onderling over hun dieren, werden enige kleu- renfilmpjes vertoond waarvan de hond vanzelfsprekend de hoofdscho tel vormde. De voorzitter sloot daarna de ver gadering onder dank egging voor de medewerking en de getoonde be langstelling. De Verenigde vergadering van Rijnland heeft zich op woensdag ochtend j.l. vooral bezig gehouden met het installeren van de nieuw be noemde Dijkgraaf, de heer mr. F. M. A. Schokking (zoals in de pers reeds werd vermeld). De zakelijke agenda was weinig omvangrijk. De herkozen en nieuw verkozen hoofdingelanden en plaats vervangers zijn toegelaten en de ge bruikelijke besluiten van meer for mele betekenis werden genomen. Wederom was aan de orde de regeling RijnlandWoerden. Men is nu zover, dat men het over een finale oplossing, ook insluitende de ingeno men landen, eens is, doch nog niet over het bedrag; hierover zal een arbitrale uitspraak der Unie van Waterschapsbonden worden gevraagd. Naar aanleiding der voorgenomen uitdieping van de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder werd ge vraagd of dit kapitaalswerk onder de huidige omstandigheden uitvoer baar zou zijn; geantwoord kon wor den, dat er reeds een vaste geld lening is opgenomen voor de in de begroting voorziene kapitaalsuitga ven, waaronder deze. Maar de uit voering zal ook van de omstandig heden der gemeente Leiden afhan gen. Met dankbaarheid kon worden vastgesteld, dat te midden der peil- beheersingsmoeilijkheden, die vele andere waterschappen thans hebben, Rijnland de watertoevloed volledig baas kon blijven en zelfs nog anderen heeft kunnen helpen. Het overlijden van een machinist van een der ge malen als gevolg van een bedrijfs ongeval werd met leedwezen verno men. Het gezelschap heeft per autobus de Lekstreek bezichtigd, teneinde kennis te krijgen van de weg waar langs Rijnlands verswatertoevoer plaats heeft en om onderweg ook het Grootwaterschap van Woerden met de ingenomen landen te zien. De tocht werd helaas niet doir het weer begunstigd. DOE MEE MET DE P.P. 1 2 J 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 llZ 1 2 3 1 2 3 1 2 3 TOTAAL OER TOTALEN,

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2