Scherp Met „de Natuurvriend" dour Holland-waterland Gouden jubileum van de heer A.F.J. de Does DINSDAG 17 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Hartelijke huldiging van de heer J. Boon Hedenmorgen werd in het hoofd- ook buiten de fabriek aan het maat- geouw van de Kon. Nederlandse schappelijk leven zijn belangstelling Grofsmederij de heer J. J. Boon ge- en krachten geeft en hoopt dat het huldigd ter gelegenheid van zijn 40- hem nog vele jaren gegeven zal zijn, jarige werkzaamheid in dienst dezer zijn beste krachten aan het bedrijf te maaschappij. geven. De directeur, ir. M. C. de Jong ont- I Ir. de Jong overhandigde de heer ving de jubilaris, die vergezeld was Boon daarna als blijk van waarde- van zijn echtgenote, in de vergader- ring een couvert met inhoud, een zaal van de vennootschap. Ir. de Jong blauw herinneringsbord en het ere- wenste de heer Boon geluk met diens diploma van de Maatschappij van succesvolle loopbaan en ging daarbij Handel- en Nijverheid met het daar- dieper in op zijn 40-jarige werk- j bij behorende zilveren draaginsigne. zaamheid in de draaierij. De heer Vervolgens spraken nog de werk- Boon is reeds op 18-jarige leeftijd in meester van de draaierij, de heer G. deze afdeling gekomen en heeft zich Schaa, en de heer P. Barendse na- in de loop der jaren ontwikkeld tot mens de Ondernemingsraad. De laat ste bood de heer Boon namens het gehele personeel emige geschenken aan. Na een dankwoord van de jubilaris werd de koffie geserveerd en bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Olieverwarming een der bekwaamste vaklieden. Spr. constateerde dat de jubilaris L. Lintschoten 40 jaar bij de S,L.F. Koninklijke onderscheiding Wpnieuw was het gisteren feest aan de Lichtfabrieken en ditmaal aan de afdeling Magazijn, waar het de heer I. Linschoten was, die in het middel punt van de belangstelling stond. Deze was namelijk gisteren 40 jaar in dienst van de fabrieken, doch al vorens hij aan de Lichtfabrieken aankwam, had de burgemeester, jhr. m. F. H. van Kinschot, hem op het Stadhuis met een toepasselijke toe spraak de eremedaille in brons van de Orde van Oranje Nassau uitge reikt. In de Directiekamer nam de Hoofdingenieur ir F .J. J. Meuwese de honneurs waar in de plaats van ir. Y. Ykema, welke verhinderd was. De heer Meuwese sprak zyn grote waardering uit voor de langdurige prestaties van de heer Linschoten, die door zijn ijver, eerlijkheid en ac tiviteit een waardevolle kracht voor de Lichtfabrieken is geworden. Na mens Gemeentebestuur en Directie dankte spr. de jubilaris daarvoor en met de fraaie oorkonde van het ge meentebestuur werden deze woorden van lof onderstreept. Vanzelfspre kend ontbrak daarbij de bekende en veloppe met inhoud niet. Na de toe spraak van de heer Meuwese werden nog vele sympathieke en waarderen de woorden tot de heer Linschoten gericht door de overige, bij deze plechtigheid aanwezige heren. Hier weg van de Blauwpoortsbrug op de Haarlemmerstraat te komen. Indien men wil bereiken, dat de oversteekplaats inderdaad ook ge bruikt wordt, is het noodzakelijk, dat deze zoveel mogelijk in de route van het voetgangersverkeer ligt. Zou de oversteekplaats verlegd worden in de richting van de Bostelbrug, dan zal dit ongetwijfeld tot gevolg hebben, dat vele voetgangers geen gebruik maken van de oversteekplaats en zich niet alleen blootstellen aan ge vaar, doch ook als 't ware worden verleid tot het begaan van een ver keersovertreding. Tevens is gebleken, dat verlegging van de oversteekplaats voor het ver keer hoegenaamd geen voordelen op levert, omdat er weinig meer ruimte voor de overige weggebruikers om voor de oversteekplaats te wachten door vrijkomt. Het meeste verkeer zal zich op de Blauwpoortsbrug, of op de afrit van deze brug moeten opstellen; immers bij elke 5 meter verlegging van de oversteekplaats komt er slechts ruimte voor ten hoogste een perso nenauto. Op grond van het voren staande hebben wij gemeend niet tot verlegging van de oversteekplaats op de Prinsessekad° te moeten over gaan. Vorenbedoeld onderzoek heeft te- ,vens uitgewezen, dat het mogelijk voor Leids stadhuis ;fas de bocht °P de Prmssesekade bij de Blauwpoortsbrug flauwer te ma- Kosten f 103.500, In een voorstel van 2 juli 1956 (In gekomen Stukken no. 200) hebben b. en w. een plan overlegd tot het ver anderen van de huidige centrale ver ken, zonder dat het trottoir ter plaat se te smal wordt. Door deze verbete ring, die inmiddels is aangebracht, is het de wielrijders mogelijk gemaakt tusen het trottoir en de rails te blij ven rijden, terwijl nu ook de bestuur ders van vrachtauto's en autobussen bij werden de bekwaamheid, het I ptem", waarbij zij als haar mening tA Vpnnpn erppft riaf Hp vprnipuwinf vakmanschap en het goede geheugen warmingsinstallatie van het stadhuis. ir.* de bocht kort kunnen nemen. aa^bevehnjf om ^an h'et stokerT van ve^£e'kfe 'mededehng^e^doen Üege- hel1tokeï™fe. De'noodS om i vaTeen «teuik^enKme? kriek te ve™an"1' ovëSleLptaate bif de Utrechts^brug, gebruik genbmen ketels te vervan-., J- pvpnppn- in dp vereade- faeentorVOStddonrrhi{ van de Raad var 4 maart j'L W lw w v nnleetelihf ïbfn m hebben toegezegd. Het aanvankelijke L D<:frns N.V. opgestelde plan zou oyerleg m£f de Commissaris van Po. tmIK lm L en de Verkeerscommissie om- o if 10SK IWO w hn trent dit denkbeeld heeft reeds plaats 9 juli 1956 heeft he college het bo- h d d h een lefinitiel stan§punt vengenoemde voorstel teruggenomen.,ft c j t bep£ald Sedertdien heeft de Commissie voor L j een nader advies van de de Openbare Werken zich diepgaand Commissarts van Politie is gevraagd, beraden omtrent de vraag, of de ver- Hi ht tot nu t de uitvoe. nieuwmg van de centrale verwar- mingsinstallatie niet op een andere wijze en met belangrijk minder kos ten kon worden verwezenlijkt. De Commissie had daartoe naast het plan-Deerns de beschikking gekregen over een door uw mede-lid, de heer A. van Dijk, ontworpen plan. Na zeven vergaderingen aan deze materie te hebben gewijd, heeft de commissie onder dagtekening van 31 augustus j.l. een uitvoerig advies uit- van de heer Linschoten speciaal roemd. Een vertegenwoordiging van de Personeelsvereniging bood met een korte toespraak een herinnering aan deze dag namens het personeel aan, waarna de heer Linschoten har telijk dankte voor de gelukwensen en de vriendelijke woorden. Temidden van het magazijn-perso neel werd de heer Linschoten, thans vergezeld van zijn echtgenote en zijn kinderen, op „eigen terrein" in het zonnetje gezet. Hier waren het de heren G. Veer man en W. J. v. d. Hoeven, die de bekwaamheid en de wijze van sa menwerken van de heer Linschoten ten zeerste waarderen. Zij voegden aan hun woorden nog een waarde volle attentie toe. Ook de heer G. A. Kuyper, chef In- en Verkoop, sprak een kort woord, waarin hij de all round-magazijnman prees en ook hij voegde aan zijn woorden een herin nering, namelijk van het kantoorper soneel der afdeling, toe. Het was de heer Linschoten wel aan te zien, dat het hem wat te machtig was, doch niettemin sprak hij zijn dank en zijn waardering uit voor de tot hem gerichte woorden en de aangeboden attenties, waardoor deze dag voor hem onvergetelijk was geworden. Met onderscheiding en jubileum werd hij daarna var. vele zijden ge lukgewenst. POTLOOD en GEEST No. 539. Horizontaal: 1. ver keerd, 3. soort, 5. laagvlakte, 7. bier soort, 9. bekend Nederl. dichter, 11. muzieknoot, 12. voegwoord (Fr.), 13. vreemde taal, 16. gem. in Gelderl., 17. onheilaanbrengende godin, 19. voor zetsel, 20. optelling. Verticaal: 1. inhoudsbaat, 2. graan elevator, 3. voorlichting, 4. stok met voettrede, 6. deel van de dag, 8. schoenvorm, 10. ontkenning (spreek taal), 11. dorp in Gelderl. bij Druten, 14. stad in België, 15. wapen, 18. wa ter in Utrecht. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: I. vorst, 5. sier, 6. arak, 8. ets, 10. ere, 13. Son, 15. mankement, 16. pit, 17. mee, 18. pet, 20. leer, 22. adel, 24. korst. t Verticaal: 1. V.E., 2. ore 3, sas, 4. dat het merendeel van de voetgan Tr, 5. stempel, 7. kanteel, 9. trede, gers, komende van de Blauwpoorts- II. Rai, 12 ent, 13. Sem, 14. one, 18. brug en gaande in de richting Haar- pro, 19. tas, 21. E.K., 23. dt. 1 lemmerstraat tracht langs de kortste te kennen geeft, dat de vernieuwing van de verwarmingsinstallatie van het stadhuis dient te geschieden over eenkomstig de inzichten van het ad viesbureau Deerns. Het plan-Deerns omvatte enerzijds het aanschaffen van 2 grote ketels voor olie-stook en anderzijds het re pareren van 2 oude ketels, te stoken met ess-nooljes. De kosten van laatst bedoelde revisie waren opgenomen in het bedrag van 119.860.De herstelde ketels zouden n.l. als aan vulling en/of reserve dienst doen, in dien dit door de omstandigheden ge boden zou zijn. Nu er in het komen de winterseizoen nog volledig met de 4 oude ketels moet worden gestookt, is herstel van de twee relatief be zien beste ketels, alsmede de re paratie van twee kolentransporteurs dringend vereist. Het herstellen van de twee ketels zal een uitgave ver gen van 20.000.Met deze voorzie ning hopen wij te voorkomen, dat in het stookseizoen 1957/1958 de verwar mingsinstallatie in het ongerede ge raakt met alle nare gevolgen van dien. Deze maatregel biedt echter slechts een tijdelijke uitkomst. Het is dan ook duidelijk, dat op korte ter mijn het stadhuis in het bezit behoort te worden gesteld van een volledig bedrijfszekere verwarmingsinstallatie van voldoende capaciteit, daar wij ook na de revisie van de twee oude ketels in het komende stookseizoen nog wel onaangename verrassirfgen zouden kunnen ondervinden. B. en w. achten het daarom dringend noodzakelijk, dat men ten behoeve van het stook seizoen 1958/1959 de beschikking heeft over de 2 nieuwe ketels c.a. Dit betekent, dat, gelet op de levertijd van 6 a 8 maanden en de duur van de montage, thans tot aanschaffing van de nieuwe ketels c.a. moet worden besloten. Hiermede zal een bedrag zijn gemoeid van 103.500. Teneinde de daaraan verbonden fi nanciële moeilijkheden het hoofd te bieden, zien b. en w. zich genoopt een beroep te doen op de Minister van Binnenlandse Zaken c.a., die immers in zijn rondschrijven van 12 juli j.l. de mogelijkheid heeft geopend om „in geval van uiterste noodzaak" ten be hoeve van een dringend geboden in vestering op ander gebied dan wo ningbouw en onderwijs zijnerzijds de helpende hand te bieden. B. en w. zijn van mening, dat ten aanzien van het vernieuwen van een bedrijfson- zekere, bijna 20 jaar oude verwar mingsinstallatie in een gebouw als het stadhuis zeker sprake is van een „geval van uiterste noodzaak". Zij hebben het volste vertrouwen in de medewerking, welke wij op dit punt, naast die van de Minister van Bin nenlandse Zaken c.a., ook van de Ge deputeerde Staten en de Minister van Financiën mogen verwachten. Met le meeste spoed zullen zij na aanvaar ding van het voorstel door de raad de terzake nodige stappen ondernemers emh gp-. -en ij OVERSTEEKPLAATS PRINSESSEKADE. Op vragen van de heer Mr J. Drij- ber inzake de beschermde oversteek plaats op de Prinsessekade hebben b. en w. het volgende geantwoord: 1. Omtrent de situering van de be schermde oversteekplaats op de Prin sessekade hebben wij overleg ge pleegd met de dienst van Gemeente werken en de Politie. ^Tader onder zoek ter plaatse heeft uitgewezen, K.A.B.-WINTERPROGRAMMA. Alle kaderleden, die zijn uitgeno digd tot het bijwonen van de ope ning van het K.A.B.-winterprogram- 21 september, kun nen alsnog het strookje, dat aan het hun toegezonden schrijven is beves- De Aquarium- en Terrariumhou- dersver. „De Natuurvriend" hield gisteravond in het gebouw van de Loge aan het Steenschuur haar le denvergadering. De vergadering werd geopend door de 2e voorzitter, de heer C. Borg- hart, die in zijn welkomstwoord tot zijn spijt nog geen cijfers aangaande de gehouden tentoonstelling „Aqua- Hortus" kon geven, doch hij twijfel de niet aan een zeer gunstig resul taat hiervan. Na ballotage van enkele nieuwe leden werd het woord gegeven aan de heer Zoutewelle, die zijn natuur films „NederlandWaterland" en het „Aquarium" inleidde met een lans te breken voor het prachtige natuurleven in onze polders. Spr. be treurde het, dat een massa mensen voortrazen langs de wegen en door ons polderland en geen open oog hebben voor het wonderlijke natuur leven, dat hier als het ware „voor het grijpen" ligt. te staan aan het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan in de richting de Zijl. Het worden ook nu weer flat woningen en er komt een 17-tal wo ningen voor ouden van dagen bij, voor deze laatste woningen bestaat grote belangstelling. Iets werd vernomen over de voorlopige huurprijzen en deze zijn wel aan de hoge kant. Het zal zeer de vraag zijn op het voor een goed beheer van de vereni ging in de toekomst niet wenselijk zal zijn, dat er een administrateur wordt aangesteld. Reeds zijn er en kele bestuursleden die over veel vrije tijd beschikken. In het vorig jaarver slag werd de vrees uitgesproken, dat het plansoentje waarin het beeld „Moeder en Kind" staat in de Marnix- straat en waar een tweetal banken zich bevindt van gemeentewege zou worden afgesloten. Die vrees is, jam mer genoeg, werkelijkheid geworden. Het valt te betreuren dat vele ouders niet zoveel invloed op hun kinderen konden of wilden opbren gen, dat de vernielingen van het be zit van anderen achterwege bleef. Een bittere ervaring deed het bestuur ook op met de ruiten in de portieken van de flatwoningen. Het bestuur heeft Ruwe zee en storm tonen ons deer dan °°k toe moeten besluiten de gebroken ruiten door de bewoners te laten betalen. Het bestuur bestaat thans uit de heren: J. Gerritsen, voorzitter, J. G. v. d. Pompe, 2e voorz., P. J. Schouten, secretaris, H. J. v. Haastrecht, 2e se cretaris, Joh. v. d. Bos, penningmees ter, P. Winterkamp, 2e penningmees ter, A. de Wolf commissaris, A. Cor net, commissaris, W. van Zonneveld, commissaris. De raad van commissarissen bestaat thans uit de heren: Chr. Vijlbrief, D. de Graaf, A. Gerritsen, J. J. de Tom be en D. P. Weijers. Middels de Federatie van Woning bouwverenigingen bleven wij in con tact met onze zusterverenigingen. In het bestuur van de Federatie hebben namens „Ons Belang" zitting de heren Joh. v. d. Bos en J. Gerritsen; laatst genoemde is tevens penningmeester van de Stichting van Woningen voor Ouden van Dagen. Onze bestuurder Joh. v. d. Bos nam ook zitting in de commissie voor het Bejaardencen trum. Ons lidmaatschap van Natio nale en Provinciale Woningraad, bleef bestendigd. De verhouding met de andere woningbouwverenigingen in stad en omgeving was van zeer enorme en imposante kracht van het water, die het voor onze schepen zo moeilijk kan maken om de thuisha ven binnen te lopen. Schelpenvissers geven een indruk van hun speciaal beroep. Mooie opnamen werden ver toond van meerkoeten, waterhoen tjes, zwanen, futen, enz. Voorts werd een reigerkolonie bezocht en zag men het drukke gedoe van deze vo gels. Daarna opnamen van een- broe dend ooievarenpaar te Oudewater. Het vierde deel „Het Aquarium" liet naast de gebruikelijke gezelschaps- bakken ook afzonderlijke vissen zien: o.a. Pantedon buchholzi (vlin der vis), Monodactylus argenteus, Scatophagus argus, Hyphessobrycon eos» H. innesi. enz. Al met al een film, waarnaar met genoegen geke ken is en die een goede indruk gaf van de schoonheid van Nederland, als men de ogen gericht houdt op het water, waaraan ons land zo rijk is WONINGBOUWVERENIGING „ONS BELANG". Jaarverslag 1956. Van b. en w. werd bericht ontvan gen dat aan ,Ons Belang" een aantal woningen zou worden toegewezen Deze woningen (243 in getal) komen vriendschappelijke aard. Koninklijk onderscheiden Vandaag herdacht de heer A. F. de Does, en met hem zijn familie, werk gever en collega's, de dag waarop hij nu vijftig jaar geleden, in dienst trad van de boek- en steendrukkerij Eduard IJdo N.V. Om half twaalf van morgen had op het stadhuis de ont vangst plaats door de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot. De jubi laris was vergezeld van zijn vrouw, dochter en een broer, terwijl ook een tigd, vóór woensdagavond bij een I der directeuren, de heer Eduard IJdo der bestuursleden inzenden. J jr< fojj de ontvangst aanwezig was. De n x burgemeester gewaagde in zijn toe- Klaverjassen o.K.U. spraak tot de heer De Does van de Morgen, woensdag 18 september, eersje schreden in het bedrijf, een beginnen m het parochiehuis St. Leo- jjajve eeuw geleden. Op deze dag kan nardus aan de Haagweg weer de kla- de jubilaris vol dankbaarheid terug ver jas wedstrijden voor alle dona- zien op deze ange tijd, vorai daar hij teurs van O.K.O. Aanvang der wed- al dle jaren verbonden bleef aan één stryden des avonds 8 uur. Verdere venn00tschap. bijzonderheden in O.K.O.-meuws. Als jongen van 14 jaar had hij zich Concert Van der Werffpark. dat wel nooit kunnen indenken. De Hedenavond geeft de r.-k. Leidse I burgemeester roemde de heer De Does Harmoniekapel in het Van der Werf -1 m zjjn plichtsbetrachting en om zijn park te 8 uur een openluchtconcert. jjver waarin hij steeds hee(t uitge. munt. Mensen als de jubilaris hebben LEIDSE PLUIMEEVER. „DE OUDE LEIDSCHE". Bovengenoemde ver. hield zaterdag in café-rest. „Oud Hortuszicht" een jonge duivenkeuring, waarbij de jury bestond uit de heren C. de Graaf uit Den Haag en J. Westhoek uit Was senaar. De kwaliteit der dieren was over het algemeen zeer goed. De bekroningen waren als volgt: Fraaiste konijn en fraaiste der mid denrassen: mej. C. v. Eden, met groot zilver. Fraaiste op 1 na: A. den Hol lander met Groot Chincilla. Fraaiste kleine rassen: P. v. d. Kwaak met Klein Zilver. Fraaiste getekende ko nijn G. J. H. y. d. Bosch met Hol lander. De ereprijs voor Black and Tan was voor mevr. Berkde Heij. Bij de Grote Hoenders was de beste van mevr. Berkde Heij, evenals de beste Padua. De beste op 1 na, en de beste Red, was van J. Lambooij. H. v. d. Bosch won in de Holl. Hoenders en G. J. H. v. d. Bosch in de Ancona's. W. v. d. Nieuwendijk won in de groot ste klasse met een R. I. Red-hen de ere-prijs. Bij de Dwerghoenders had F. v. d. Mark Jr. de beste, evenals de beste op 1 na en de mooiste Hollandse Kriel. Pim Walenkamp had de mooiste Zwarte Holl. Kriel en won ook de ere prijs der jeugdleden. Burgerlijke Stand Geb.: Johannes C. B„ z. v. J. v. d. Meeberg en C. T. v. Zeist; Hendrikus W., z. v. W. H. Moraal en A. Spaar garen; Mar ja, d. v. H. Oppelaar en N. A. v. Varik; Alida, d. v. G. Bleijen- berg en R. de Roode; Wilhelmus A., z. v. L. A. v. d. Ham en J. G. Roze- meijer; Hendrika, d. v. C. v. Spengen en H. v. Dijk; Lucas z. v. L. Olivier en H Egberts; Elizabeth A. M., d. v. E. J. v. Winsen en J. P. v. d. Meer; Jansje, d. v. P. J. Jansen en C. Dis- selveld; Johan, z. v. F. Galjaard en E. Kooien; Johanes H., z. v. D. M. Boe- lee en F. C. Harteveld; Johanna, d. v. J. Ubink en J. Gommans; Erwin M. M., z. v. M. M. de Weijer en A. H. van der Voort. Getr.: P. Singeling en C. M. Bij man; W. Neuteboom en J. Verduin. Overl.: A. A. G. Bergers, 54 jr. man; P. J. v. Bakel, 46 jr. man; R. Jager man, 9 jr. zoon; M. Kramp 80 jr. weduwe van J. P. A. v. Cleef. gemaakt, dat de drukkunst hier Leiden op zo'n hoog niveau staat. Eduard IJdo N.V. mag zich dan ook gelukkig pj rijzen een dergelijke kracht onder zijn personeel te tellen. Aan het slot van zijn toespraak deelde de burgemeester mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer De Does te onderscheiden met de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, waarna hij de jubilaris zelf de onder scheiding op de borst speldde. De heer De Does en ook zijn echtgenote ver zochten de burgemeester hun buiten gewone dank voor deze hoge eer te willen betuigen aan de koningin. Na de ontvangst ten stadhuize volg de een korte huldiging in hotel-, café- rest. „Het Gulden Vlies" waar de ju bilaris en familie werden toegespro ken door de oudste directeur, de heer J. W. IJdo. De heer IJdo, die zijn feli citaties vanmorgen reeds aan de ju bilaris had gericht, wilde thans de heer De Does van harte gelukwensen met de koninklijke onderscheiding, welke behalve voor de feesteling ook een onderscheiding voor de firma is. Ook de voorzitter van de personeels vereniging bood namens het hele per soneel zijn gelukwensen aan en noemde de heer De Does een voor beeld van verdraagzaamheid en vriendschap voor zijn collega's. Hij was altijd een steun in het dagelijks werk en nooit was hem iets te veel. Spr. sprak dan ook zijn hartelijke dank daarvoor uit. Maar hij wilde het hierbij niet laten en bood de jubila ris een geschenk onder couvert aan namens het gehele personeel. Onder hilariteit werd de heer De Does ook nog verrast met een bedrag, welk hij moest besteden voor zijn aanstaande hobby: het vissen. Maar de feesteling, die vroeger wel aan deze edele spodrt zijn plezier heeft ge had, ontkende hardnekkig, dat hij ooit het plan zou hebben een vishen gel of ander visattribuut aan te raken. Als hij trek in vis had, zou hij er wel een kopen, dat komt in de beste vis serskringen voor. Maar de bestem ming voor het geld zal toch wel ge vonden worden, al was het voor een kippenhok. Mevrouw De Does werd hierna nog een boeket anjers aange boden. Men bleef nog enige tijd ge zellig bijeen en vanmiddag is van 4 tot 6 uur de receptie ten huize van de jubilaris. Vanavond is het in de Trompstraat een voortzetting van het feest en het belooft buitengewoon prettig te worden als de collega's het hunne tot de hulde en feestvreugde komen bijdragen. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kin schot speldt de koninklijke onder scheiding op de borst van de jubilaris. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 18 September 1857. 's-Gravenhage. Eergisteren heeft er bij Z.K.H. Prins Fre- derik, op het buitengoed Bak- kershagen, een déjeuner dinitoir en daarna een diner plaats ge had, waarbij H.M. de Koningin en de Kroonprins en Kroonprin ses van Wurtemberg tegenwoor dig waren. Al het mobïlaer de gemeente New York toebehoorende is in beslag genomen, door een per soon die zegt dat hij van de stad 196.000 dollars te vorderen heeft. Volgens het proces-verbaal is aan de stad 8 dagen gegund om de schutd af te doen, bij gebreke waarvan al de meubelen en de kunststukken van het stadhuis in 't openbaar zullen verkocht worden. Rembrandtprijs- uitreiking De Rembrandtprijs voor de schil derkunst, welke vijfjaarlijkse prijs door de raad in 1956 is ingesteld, is voor 1957 door de jury toegekend aan mejuffrouw Coba Ritsema te Amsterdam. De Verordening op de verlening van de Rembrandtprijzen der ge meente Leiden bepaalt, dat de uit reiking van de prijs, zo enigszins mo gelijk in de maand september van het jaar, waarin zij wordt beschik baar gesteld, moet plaats vinden. B. en W. stellen zich voor de uit reiking van de prijs aan mejuffrouw Ritsema te doen samenvallen met de opening van een te harer ere in te richten tentoonstelling in de Laken hal. Aangezien een zodanige ten- toonstellin? uiteraard de nodige voorbereiding vereist en de Laken hal bovendien tot medio december 1957 bezet is. zal de uitreiking niet voor dat tijdstip kunnen geschieden. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult Overleg, W J. Kriek, Hooigracht 12. tel 20018). WOENSDAG 18 SEPTEMBER. Mater Amabilisschool. Openings avond in de Romanuszaal. Aanvang half acht nam. (besloten bijeen komst). „Oud Hortuszicht". Leidse tuiniers- en bloemistenveren. „Door Eendracht verbonden". Dahlia-avond. Aanvang 8 uur. O.K.O. Klaverjaswedstrijden voor alle donateurs. St. Leonardushuis, Haagweg. Aanvang 8 uur nam. PROGRAMMA MISWEEK PAROCHIE H. LODEWIJK, STEENSCHUUR. De oefeningen worden geleid door de Paters Franciscanen; Paternus de Rooy en Gregorius van der Ven. DINSDAG 17 sept. Des avonds 8 uur derde conferentie: Gevende han den. WOENSDAG 18 sept. Des avonds om 8 uur vierde conferentie: Op Golgatha. Dienst der apotheken De avond en nachtdiei_.t van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 20406; Apotheek Zui- der, Lammenschansweg 4. tel. 23553; Apotheek Oegstgeest, Wiïbelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 26274. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 nur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen DE ADMINISTRATIE. Z0ETERW0UDE- LEIDEROGRP MEERBURG KRIJGT CLUBS VOOR ZAALSPORTEN. Onder grote belangstelling is gister avond in het parochiehuis de oprich tingsvergadering gehouden van een vereniging voor het beoefenen van badminton, volleybal en tafeltennis. Het voorlopig bestuur, dat reeds en kele weken bezig was om een en an der te organiseren, boekte hiermede een groot succes. De voorzitter, de heer v. Kesteren, was dan ook zeer verheugd zo'n groot aantal belang stellenden welkom te mogen heten. Nadat hij vervolgens een uiteenzet ting over het doel van deze avond had gegeven verleende hij het woord aan de heer W. v. Wetten die een techni sche uitleg gaf over tafeltennis. De heer De Keuning uit Leiden deed dit over badminton en kapelaan Keesen over volleybal. Er werden veel vragen gesteld en nadere informaties gevraagd die door de inleiders werden beantwoord. De heer v. Kesteren bracht dank aan de verschillende sprekers en stelde ver volgens de gelegenheid open zich op te geven voor één of meerdere tak ken van sport. De grootste animo be stond voor badminton, waarvoor zich pl.m. 50 leden aanmeldden. Tafel tennis boekte er ongeveer 20 en vol leybal een vijftiental. Morgen, woens dag, zijn er in de grote zaal in het parochiehuis demonstraties, waarbij alle belangstellenden worden ver wacht.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2