Professor dr. P. A. H. Rectoraatsoverdracht de Boer bij te Leiden: „Zou 't geen aanbeveling verdienen de vakanties sterk te bekorten?" Teelcens Slagerijen: Berkel vleessnijmachine MAANDAG 16 SEPTEMBER 1957 0E 'CETDSTC COtTRANT PAGINA 3 Prof. dr. P. A. H. de Boer, de af tredende rector magnificus der Leid- se universiteit heeft hedenmiddag in zijn afscheidsrede allereerst gewe zen op de onvoldoende ruimte van het Groot-Auditorium als verzamel plaats voor deze algemeen-universi taire plechtigheid en liet hierover een scherp woord van afkeuring ho ren. Na een in memoriam en een woord van afscheid tot de overleden en de afgetreden hoogleraren en oud-hoog leraren, wees spr. er met vreugde op, dat na de vorige rectoraatswisseling geruime tijd iedere vrijdag inaugure le oraties werden uitgesproken, doch desondanks hielden nog niet alle in 19551956 benoemde hoogleraren de traditionele intree-rede, terwijl er in het afgelopen jaar nog vijf nieuwe hoogleraren bij kwamen. Hierbij uit te spr. de hoop, dat de traditionele oratie niet in onbruik zou raken als of ficiële ambtsaanvaarding. De personeelsstop, beperking materieel. Door de „personeelsstop" van ho gerhand is de lijst van personele aanwinsten kleiner geweest dan voorgaande jaren, zodat er een on derbreking is geweest in de groei van de universitaire samenleving. Voor Leiden en Utrecht is deze inmiddels opgeheven. Voorts is de overheid gewezen op de bezorgdheid in universitaire kring over de beperking der beschikbaar gestelde materiële middelen. Door de aandacht, welke de regering aan ge uite klachten heeft geschonken, is de bezorgdheid hierover wel afgenomen, maar nog geenszins opgeheven. Prof. dr. de Boer zou het onbil lijk noemen op grond hiervan de overheid gebrek aan aandacht en be grip voor verlangens toe te schrij ven. Deze instantie heeft niet alleen in stand gehouden wat is ontstaan, doch ook de hand geboden bij het verwezenlijken van vele initiatieven. In dit verband somde spr. tal van vernieuwingen en restauraties op in het gebouwencomplex der universi teit, waarbij hij o.m. ook aandacht vroeg voor de vernieuwing van het sterrekundig waarnemingsstation in Hartebeestpoortdam in Zuid-Afrika en voor de bijdragen via ZWO en TNO. Onder de vele-wensen, die nog niet in vervulling zijn gegaan, noemde spr. een voorbeeld uit eigen weten schapsgebied, er op wijzen hoe theo logie en letteren en wijsbegeerte wen sen hebben te kennen gegeven over eigen wetenschappelijke centra bui ten de Universiteitsbibliotheek, waarvoor reeds verscheidene instan ties zijn ingeschakeld, maar zelfs als al deze accoord gaan, moet de Rijks gebouwendienst nog in actie komen, ressorterend onder volkshuisvesting en bouwnijverheid, die er aparte ideeën op na houdt over stedebouw- kunde, urgentie en zelfs over het we zen en de behoeften der universiteit. Er op wijzend, dat de voortgang den. Ook sprak hij zijn voldoening uit over het tot stand komen Van de landelijke stichting voor studenten huisvesting, waardoor mede meer contact tussen universiteit en be drijfsleven is ontstaan. De universitaire autonomie. Opnieuw herinnerde spr. aan de Leidse verlangens tot universitaire autonomie, memoreerde hoe in een tijd van vijandelijke druk Leiden zon der regeringstoezicht autonoom heeft gehandeld. Zou Leiden, in een tijd waarin zulk toezicht wel mogelijk is, niet tot autonomie in staat zijn? Het recht tot zelfbestuur houdt geen onbeperkte vrijheid in. Het leeu wendeel der - benodigde gelden komt uit 's lands kas, ook bij autonomie en dit betekent uiteraard overheidstoe zicht. En bovendien worden de le den van de senaat, die bij autonomie een hartig woordje moeten kunnen meespreken, op wetenschappelijke kwaliteit uitverkoren en niet op or ganisatorische. Zelfs wanneer zij or ganisatorische kwaliteiten bezitten kunnen zij toch slechts een zeer be perkt deel van hun tijd en energie aan het universitaire bestuur geven, willen zij hun wetenschappelijke taak niet verwaarlozen. Blik naar binnen. Prof. dr. de Boer herinnerde aan gebeurtenissen uit eigen kring en verdiepte zich vervolgens in de col lege- en vakantie-indeling, zoals deze langzamerhand gebruikelijk is ge worden aan de universiteiten. Het aantal weken, dat er college wordt gegeven, bedraagt tegenwoordig nau welijks 25 per jaar. Hieraan moet overigens worden toegevoegd, dat in stituten, laboratoria en klinieken hun vakantie niet met de andere „groot ste" helft van het jaar laten samen vallen. Voor de professoren en we tenschappelijke werkers vormt die andere grootste helft van het jaar bij uitstek de gelegenheid voor weten schappelijk onderzoek, dat het hart van een universitaire loopbaan is en waarvan het geven van werkelijk ho ger onderwijs afhankelijk is. Het kleine aantal college weken pep jaar, gevoegd bij de veelheid van vakken, veroorzaakt evenwel gedurende deze 25 weken een dagrooster voor de con sciëntieuze studenten en voor de do cent, waarbij de roosters van de mid delbare scholen gunstig afsteken, Spr. schroomde niet dit een misstand te noemen, die met name voor de stu dent nadelig is. De vrijheid van de student is een kostelijk goed. Zij is evenwel niet an ders dan de vrijheid, welke nodig is om hoger onderwijs te kunnen ver werken. Het academisch jaar behoort een vol jaar te zijn, waarin de vrije tijd is geïntegreerd. Slechts dan vormt de studie de jonge mens tot een per- sonnlijkheid met een zelfstandige vrije geest. In dit verband vroeg spr. zich af, of het geen aanbeveling zou verdie nen de inschrijving te vervroegen tot begin september vóór de rectoraats overdracht en deze dag te beschou wen als de opening van het acade mische collegejaar en voorts de kerst en paasvakanties te beperken tot drie weken. Hier moet dan onvoorwaar delijk aan worden verbonden, dat er niet meer colleges worden gegeven dan thans het geval is. Mater Amabilisschool gaat weer beginnen Gezin komt toneelspelen Op woensdag 18 sept. a.s. zal bij ge legenheid van de opening van het nieuwe cursusjaar een feestavond gegeven worden. Deze avond zal het gezin Van der Linden Kruijsen uit Nijmegen optreden, bestaande uit Va der, Moeder en tien kinderen, (waar van de jongste drie en de oudste zes tien jaar is) die de gezamenlijke to neelgroep vormen. Dit gezin gaf reeds 250 voorstellingen in Nederland o.a. A'dam, R'dam, Groningen, Maastricht, etc. en overal werd hun spel een groot succes. Voor deze „tournées" is dan ook een Volksbusje gekocht, waarin het gehele gezin en ook het konijn, dat altijd meedoet, kan worden vervoerd. De club bestaat nu drie jaar en is gesticht na het opvoeren van een to neelstukje ter ere van een familie feest. Dit toneelgezelschap draagt de naam „Liberi Habentes Munus" wat betekent „Kinderen die een taak heb ben". Alle kostuums worden op eigen atelier vervaardigd. Binnenkort zal dit artistieke Nij meegse gezin in vele huiskamers te o bewonderen zijn als het met een spe- van de verwezenlijking der verlan-1 cjaal geschreven stuk op het televi- gens soms tergend langzaam is, zei i bescherm verschijnt. Voor dit tele- prof. dr. de Boer, dat theologie enivisie debuut zijn reeds contacten ge- letterkunde faculteiten zijn zonder ^e?d. dreigementen. Er is n.l. geen bedrijfs leven, dat zich voor hen interesseert en geen Amerika, dat ons voor is in outillage en salariëring en voor hen zijn er niet de gevaren van andere faculteiten als desertie van mede werkers en de onvervulbaarheid van vacatures. Met erkentelijkheid maakte spr. voorts gewag van de internationale samenwerking en uitwisseling op wetenschappelijk en paedagogisch ge bied, hoewel voor overschatting van korte contacten, die de gewone gang van zaken schaden, gewaakt moet worden. Prinses Beatrix als studente. De rector-magnificus memoreerde vervolgens de intrede van Prinses Beatrix in het studentenleven. Uit allerlei gevoelens zou men voor een vorstelijke studente de waarheid van het „ad augusta per angusta", die voor werkelijke studie geldt, kunnen verbergen. Het pad naar de studie moge smal zijn, breed is de weg naar het studentenleven. Met voldoening constateerde spr., dat Prinses Beatrix deze weg heeft willen begaan en dat het smalle pad der studie door haar evenmin werd gemeden. Voor de ko mende jaren kan de Univ. slechts wen sen, dat haar de vrijheid en de rust zullen worden gelaten, die nodig zijn voor rijping in het academisch milieu. Dat zij zelve en het haar wachtende leven hiervan blijvend profijt zouden ontvangen, rechtvaardigt haar ver zoek haar rust te gunnen tijdens haar studiejaren. Huisvesting universiteit en studenten. Met dankbaarheid memoreerde spr. hierna het bijeenbrengen van een ton in het Van Vollenhoven Fonds voor de verwezenlijking van universitaire bouwplannen, in de eerste plaats die t.a.v. een werkelijk „groot" audito rium, dat in 1975 bij het 400-iar:g be staan vrijwel onontbeerlijk is. Mis schien komt er dan iets terecht van het Doelenplan, hoewel het Ministe rie van Oorlog tot dusverre zeer mi litant blijft en geen duimbreed wijkt. Met betrekking tot de studenten huisvesting sprak de rector zijn vol doening uit over de tot standkoming van de studentenpaviljoens achter het Academisch Ziekenhuis, waarin 103 studenten een onderkomen zullen vin- Het toneelspel „Het Kosterke van Anderlecht", dat woensdag zal wor den opgevoerd, is door de heer Van der Linden zelf geschreven en gere- Ongetwijfeld zal deze avond voor de Mater Amabilisschool een onver getelijke indruk achterlaten Morgenavond van half 89 uur kunnen leerlingen voor de Mater Amabilisschool zich voor het laatst aanmelden bij mej. Gutorius, aan de R.K. Huishoudschool, Galgewater 1. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult. Overleg, W. J Kriek, Hooigracht 12. tel 20018) MAANDAG 16 SEPTEMBER. Pieterskerk. Avondmuziek. Orga nist Joop Brons. Aanvang 8.30 nam. Toegang vrij. DINSDAG 17 SEPTEMBER. Credo Pugno". Bijeenkomst in het gebouw van Chr. Sociale belangen, Oude Singel 236. Aanvang 8 uur nam. WOENSDAG 18 SEPTEMBER. Mater Amabilisschool. Openings avond in de Romanuszaal. Aanvang half acht nam. (besloten bijeen komst). „Oud Hortuszicht". Leidse tuiniers en bloemistenveren. „Door Eendracht verbonden". Dahlia-avond. Aanvang 8 uur. PROGRAMMA MISWEEK PAROCHIE H. LODEWIJK, STEENSCHUUR. De oefeningen worden geleid door de Paters Franciscanen; Paternus de Rooy en Gregorius van der Ven. MAANDAG 16 sept. Des avonds om 8 uur tweede conferentie: Ge sprek tussen God en Mens. DINSDAG 17 sept. Des avonds 8 uur derde conferentie: Gevende han den. Dienst der apotheken De avond en nachtdiei^it van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek van Driesum Mare 110, tel. 204O6; Apotheek Zui- der, Lammenschainsweg 4, tel. 23553; Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- tel. 26274. VERENIGING „OUD LEIDEN" Wandeltocht door polder land langs onbekende wegen Storm en regen waren voor de le den van de vereniging „Oud Leiden", die het voornemen hadden de wan deltocht op zaterdagmiddag mede te maken, geen beletsel om te bestem der tijd en plaats aanwezig te zijn. De wandeltocht begon door wei land waarover de geheel in bomen schuilgaande en door water omring de boerderij genaamd „Moppenhoe- ve" werd bereikt, waar enige tijd moest worden geschuild. Het wach ten op het einde van de al te hevige regen werd bekort met het Van verre aanschouwen van enige groepen boerderijen, vele malende watermo lens, alsmede van het, trots regen en donkere luchten, goed zichtbare sil houet van de stad Leiden. Het verhaal gaat dat de evenge- noemde boerderij deze naam draagt omdat zij eens, in slechte tijd, in an dere handen overging voor een trom mel met moppen, een in de streek bekend gebak. De wandeling werd vervolgd over verschillende vlonders, over erven van boerderijen en over doorweekte dijkies, waar hengelaars waren neer gestreken in de hoop op goede vangst. De gebaande weg die teil- slotte werd bereikt, was kort. Spoe dig moest weer een dijk worden be lopen waar de leider van de tocht de wandelaars verblijdde met de me dedeling dat het einddoel, en wel de watermolen van de Waterloospolder de nabijheid van de Koppoel, wel dra zou worden bereikt. Onder gezellige kout, waarbij de molenaar toonde een onderhoudend nrater te zijn, het genot van 'n kopje thee, het beluisteren van de geluiden van de malende, juist honderd jaar oude, rietgedekte en met een schep rad werkende bovenkruier, brachten de dapüere wandelaars enige tijd in de molen door. Nadat de werking van de molen door de molenaar was verklaard en hij de viskaar had gelicht waarin zich door hem in de molentocht ge vangen armdikke palingen bevon den, werd na wederom langs een vochtige dijk te zijn gewandeld de geplaveide weg bereikt en was de wandeltocht geëindigd. Buurt- en Speeltuinvereniging „Groenoord" Grootse viering van 20-jarig bestaan De buurt- en speeltuinvereniging ..Groenoord" heeft haar leden en donateurs bij het 20-jarig bestaan zaterdagavond in de stadsgehoorzaal verrast op een grandiose feestavond. Nadat dezelfde middag de jeugd Groenoord van een knalmiddag had genoten bij „Malta's Kindervariëté Rang" verwelkomde de voorzitter van het feestcomité, de heer B. de Vriendt, alle aanwezigen in het bij zonder de erevoorzitter dr. K. Reits- ma en echtgenote, beschermvrouwe van het damescomité mevr. R. A. v. Ommeren, de heer J. M. v. Ingen, als vertegenwoordiger van gemeente werken, afgevaardigden van N.U.S.O. en van de stedelijke zusterorganisa ties. Spreker dankte allen, die er aan hadden meegewerkt om juist de jeugd van Groenoord zo'n onverge telijke middag te bezorgen. Nadat de voorzitter van .Groenoord" op het podium was verschenen, feli citeerde de heer de Vriendt de heer J. P. Host en het bestuur met dit heuglijke feest en hij wenste hen toe nog vele jaren met vrucht voor de bloei van de vereniging te kunen GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat mei ingang van 17 september 1957 tot en met 15 oktober 1957 ter gemeente-secretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111) voor een ieder, in ont werp, ter inzage zal l'ggen een plan van uitbreiding met betrekking tot gronden, gelegen tussen de spoorbaan LeidenHaarlem en de Boerhaave- laan, nader aangeeeven op de kaart gemerkt KIIK-1533b, (partieel uit breidingsplan Leiden-Houtkwartier- zuid) met bijbehorende bebouwings voorschriften, een en ander vast te stellen met intrekking van een ge deelte van het uitbreidingsplan van november 1933, sedert gewijzigd, en van een gedeelte van het par tiële uitbreidingsplan „Leiden-Boer- haavelaan", vastgesteld bii raadsbe sluit van 26 september 1955. Leiden, 16 september 1957 De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. werken. Hij voegde bij het feestge schenk van het damescomité, be staande uit 2000.voor nieuwe speelwerktuigen, nog een enveloppe met de namen van 50 nieuwe leden en nog een bedrag aan geld toe. De heer Holst dankte op zijn beurt in de persoon van de heer De Vriendt het gehele feest-comité voor het vele en moeizame werk en wekte de leden en donateurs op, nog meer mede werkers te worden voor het mooie doel: de opvoeding van de kinderen. De verdere avond werden de aan wezigen op prettige wijze vermaakt door het gezelschap „Mans uut Twenthe". Burgerlijke Stand Geb.: Arie zn v. C. Peet en L. A. Hortensius; Jeroen zn v. N. Eradus en S. M. van Ginneken; Alexander Campbell zn v. B. C. Dunn en J. Willems; Willem Frederik Hendrik zn v. W. F. Zwart en H. M. van Oos ten. Overl.: P. M. C. Eist, 14 jr, dochter, K. Schreuder, 48 jr, echtgenote v. 'A. Kooreman. Getr.: P. Buijs en N. Colenbran der. FEESTAVOND SMIT RÖNTGEN IN ANTONIUS CLUBHUIS. Zaterdagavond was het feest voor het personeel van Smit-Röntgen. Na de opening door de voorzitter der personeelsvereniging, de heer M. Rijnbeek, werd direct overgegaan tot een vlot lopend programma, waarin Nol van Dijk de conférence had en de Willanty's een accordeonduo, zo wel voor als na de pauze diverse nummers ten beste gaven. Karin Larsen, cabaritière, kreeg 'n daverend en verdiend applaus, o.m. met het nummer „Leidsche Straat" van Annie M. G. Schmidt en ook an. dere nummers. Vervolgens zag men de Martelly's, dog show, honden die diverse nummers ten beste gaven, o.m. lopen op een bal etc. Joop Severs deed z'n best op de piano, doch het instrument was uit gesproken slecht. Een gezellig bal o.l.v. de heer Albert Gerritsen met de medewerking van de S.R.O. band besloot deze goed geslaagde avond. H00GMADE KABELOMLEGGING. Vanmorgen vroeg is men begonnen de electriciteitskabel en de telefoonka bel van de oude weg over te leggen Inaar de nieuwe rijksweg, van een 800 meter oude sleuf naar de 1200 meter lange sleuf. Het werk is in uitvoering van het aannemersbedrijf IIANAB te Oegst geest. Er is bij dit moeizaam karwei ongeveer 30 man betrokken, en de alom-bekende heer Abr. Filippo uit Leiden heeft bij de omlegging weel de leiding. De heer Filippo, wonende Waard- gracht 8 te Leiden, is vandaag juist 65 jaar. Als kleine jonge is hij al be gonnen aan de kabels te trekken en hij, heeft er nóg de leiding by. Ondanks dat hij vandaag de pen- sioen-gerechtige leeftijd heeft bereikt, hoopt hij nog een tijdje aan het werk te blijven. Zijn stem is nog steeds goed! Trein reed legen arbeiders aan Een dode en een zwaar gewonde Nabij Best zijn gisteravond om omstreeks half twaalf twee arbeiders door de trein Den BoschEindhoven aangereden. Een van hen, de heer N Mannersteeg te Nieuwdijk, werd op slag gedood, terwijl de andere ar beider, de heer L. Sogers uit Heeze, zwaar gewond naar het binnenzie- kenhuis te Eindhoven werd overge bracht. Marktberichten ROTTERDAM, 16 sept. Vee. Aan voer 1783 stuks vee. 1064 koeien; 719 varkens. Prijzen: Vette koeien 2.95 —3.10; 2.70—2.90; 2.90—2.70; var kens 1.76- 1.74—1.72; handel: vette koeien aanvoer korter, handel tame lijk, goed prijshoudend, enkele pri ma's boven notering; varkens aan voer groter, handel redelijk, iets min der in prijs, zware varkens 1.60 1.62. Mlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll TYPEWRITERS (HOLLAND) N.V. LEIDEN E zoekt voor spoedige indiensttreding: 1 Telefoniste/Receptioniste 1 E Leeftijd tussen 20 en 25 jaar. E Voor deze functie wordt gezocht een beschaaf- E E de jongedame met goede omgangsvormen en r een behoorlijke schoolopleiding. E Enige kennis van de moderne talen is vereist. E s Ervaring in een soortgelijke functie strekt tot aanbeveling. E b. voor de afdeling BOEKHOUDING een 1 Vrl. administratieve kracht S in het bezit van het M.U.L.O.-diploma. Leeftijd E omstreeks 16 tot 18 jaar. Enige boekhoudkun- E s dige kennis strekt tot aanbeveling. E c, voor de POSTKAMER een Jongste Bediende (mnl.) Leeftijd omstreeks 16 jaar. E d. voor het BEDRIJFSKANTOOR een Bekendmaking De burgemeester der ge meente Zoeterwoude brengt ter algemene ken nis, dat op de gemeente secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd het uitbreidingsplan „rioolwaterzuiveringsin stallatie" vastgesteld door de raad dezer gemeente bii zijn besluit van 4 maart 1957 no. 475 en goedge keurd door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bii be sluit van 2 september 1957 G.S. nr. 538. Zoeterwoude. 14 sept. 1957 De Burgemeester van Zoeterwoude H. SMEETS I Typiste die tevens belast zal worden .met enige lichte administratieve werkzaamheden. Leeftijd omstreeks 18 jaar. e. voor de DRUKKERIJ i Leerling s ter opleiding tot kantoordrukker. Leeftijd omstreeks 16 jaar. s Brieven met volledige gegevens omtrent oplei- E E ding en ervaring met bijsluiting van pasfoto jjj voor de onder a. genoemde functie te richten E aan de Personeelsafdeling van Royal Type- E =j writers (Holland) N.V., Oosterkerkstraat 11, - Leiden. V Minimimil Gevraagd Beschaafde Dame voor de huishouding, hoofdzakelijk voor de ver zorging ouder echtpaar. Mooie kamer met radio, centrale verwarming. Vol slagen hulp aanwezig Om geving Leiden. Brieven onder no. 9945 bur. v. d. bl. Nette slagersbediende of aank. bediende In- of extern. Vleeshouwerü J. C. HOOGEVEEN Langstraat 29 Wassenaar Tel. 2541 3? Schuur te koop, geheel van schotten. Ook geschikt voor schaftkeet. Te bevr. N. Bolleboom. Dr. v. Noortstr. 12c, Stompwyk. 'S Spoed, vertrek. Philips radio met drukknoppen van 1957 ƒ150.-. Callaro platen-wisselaar, 3 snelhe den van 1957 ƒ75.-; pracht damesfiets ƒ35.-. Sleestof zuiger 125 V. ƒ25.- prima zuigend. Vloerkleed 2.25 x 3.25 35.-. Heerenstraat 82. 3? Gevraagd: r.k. meisje voor de ochtenduren Aan melden: Da Costastraat 29. TAST TOE 'T IS VAN J Fantastische Prijsverlaging Varkensvlees KARBONADE klein beentje NU: 1.58 MOOIE VARKENSLAPPEN NU: 2.10 VARKENSROLLADE 2.20 VARKENSBRAADSTUK, extra mals 2.10 Alleen dinsdag: I Alleen woensdag: 1 Alleen donderdag: 500 gr. Verse worst 1.38 500 gr. Gehakt 1.28 500 Rr- Doo™". 200 gr. Zure zult 0.281 100 gr. Bacon 0.56 250 gr. Leverworst" (K5? IEDERE DAG: KERSVERSE RAUWE ROOKWORST 38 ct. per 100 gram Extra Weekreklame: MALSE ROSBIEF 2.50 DOORR. RUNDERLAPPEN 1.35 Varkenspootjes 0.40 Verse worst 1.50 Gehakt, halfom 1.40 Mag. speklappen 1.30 500 gr. Palingworst 1.25 Braadkrabjes Hamlappen Kalfsfricandeau 0.75 2.50 2.60 Doorr. speklappen 0.90 Mag. runderlappen 2.— Mooie doorr. r.lappen 1.70 Braadstukjes 2. 250 gr. Heerlijke Leverworst 0.60 HAAL HET VLUG EN VOORDELIG BIJ: HOGEWOERD 72 LANGE MARE 90 LANGE MARE 94 3? Muziekver. D.G.V.. Nieuwe Wetering, verlo ting. de onderstaande nummers nog af te halen bij Jo Borst, Achterweg Nieuwe Wetering: 819 136. 1994, 1419, 1418 1800. 1373, 210. 1996. 1589, 533 3? WonderverfU lx ver ven. prachtig resultaat Enorme dekking, spieeel- hoge glans, 't Is niet te ge loven Probeer het zelf en overtuigt U. Inlichtingen door erkend schilder De monstratie Hogewoerd 62. Rich. J. Blok. Tel 23123. 2* Trekbakken voor bol len broeien en stekwerk gemaakt van vetkisten. in elke hoeveelheid uit voor raad leverbaar, mooie maat zware kwaliteit. Nic. Verhaar. Kistenhandel. Noordeinde 91, Roelof- arendsveen. Tel. 469. Bekendmaking Gem. Hazerswoude De burgemeester van Ha zerswoude brengt ter openbare kennis, dat van 17 september tot en met 16 oktober 1957 ter gemeente- sekretarie voor een ieder ter inzage ligt een ont werp van een regeling met kaart en toelichting betref fende wijziging van de grenzen van Hazerswoude en andere gemeenten. Van 17 september tot en met 6 november 1957 kan iedere inwoner der ge meente en ieder ter plaat se gevestigde rechtsper soon tegen de ontwerp-re- geling schriftelijk bezwa ren inbrengen bij Gedepu teerde Staten der provin cie Zuid-Holland te 's Gra- venhage. Hazerswoude, 13 sept. 1957 De burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER Te koop aangeboden een in prima staat zijnde C. A. J. v. SCHIE Kraaierstraat 34A Leiden Te koop: Sparta met 200 cm3 Villiers-motor. Voor- en achtervering. Êrima banden. Na 6 uur. •r. v. Noortstr 7, Stomp- wijk, HilversumU.V.S. Dinsdag begint de kaart verkoop bussen t.m. zater dag zeven uur. Charité, Morsweg 3. Plantfeber, Apothekersdijk 8. Wasse naar. Levendaal 78a. •21 Rijbewijs halen, weinig betalen Dat kan. maar dan naar een erkende burger en rijks gediplomeerde rij school „Lowi". Met Opel Olvmpia slaagt U in wei nig lesuren. Coornhert- straat 63. 2? Naaldeliketten. Naald- beschermetiketten. Hang- etiketten. Aandruketiket- ten Corona-etiketten. Naai etiketten. Stukgoedhang- kaarten. Confectiehang- kaarten Labels. Plaketi- ketten. Zelfplakkende eti ketten. Splinten. Panier- handel Paddenburg Nieu we Rijn 11. S* Te koop een massief eiken 2-persoons ledikant met soiraal en kapok-ma tras. 2 bijpassende nacht kastjes. 2 stoelen en tafel tje Teven partii weckela- zen. Te bevr Emmalaan 15, Oegstgeest. *2* Aangeboden aanmaak- kachelhoutjes in zakken verpakt 's Avonds na zes uur. Voorstraat 1. Roelof- arendsveen. Pinken. Wie heeft er nog gras voor 5 5 6 pinken L. C van Vliet. Gemene- wee 11. Hazerswoude-dorp tel K 1728—295, PI. min. 200 RR. Nar- cissenland te huur in de Veense poldor Br onder no. 100 R Paauw. Kan toorboekhandel. Roelof- arendsveen. "S* Aangeboden:* Singer- handnaaimachine. in z g st. met garantie, prijs ƒ75. Singer handnaaimachine in prima staat met garan tie f45Herenstraat 23 Leiden Tel 32027. TT Kabinet, open haard. Mechelse tafel en dressoir met leeuwenkoppen, pri ma bankstel, clubs, pracht rundlederen bank. maho nie kasten, secretaire la- dekasties met beslag, bad en geiiser. W. F Koore man. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. let op tel. 23261.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3