Kapelaan J. W. Schrama neemt afscheid van Alphen aan den Rijn Veertigjarig jubileum van de heer Meyer te Alphen aan den Rijn DE AMSTERDAMSE EFFEGTENSEURS ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 4 De bijzondere omstandigheid, dat die kapelaan Schrama als geestelijk kapelaan J. W. Schrama, die twee jaren in de parochie van de H. Boni- facius te Alphen a. d. Rijn heeft ge staan veel langer dan gebruikelijk is hier heeft mogen vertoeven, nadat hij enkele weken geleden van de Bis schop van Rotterdam, mgr M. A. Jan sen, opdracht had gekregen zijn stu dies in theologie en liturgie aan de katholieke universiteit te Nijmegen voort te zetten, heeft ertoe bijgedra gen, dat zijn afschid van Alphen a. d. Rijn iii verschillende delen is uiteen gevallen. Zo hebben de meisjes van „Meis jesland", een nieuwe vorm van vrije jeugdbeweging voor meisjes van 13 tot 17 jaar, in Alphen door kapelaan Schrama in het leven geroepen, zon dag reeds afscheid genomen tijdens een speciale feestavond, waarop de meisjes zelf voor een eigen program ma hadden gezorgd. Daarna luidden de kajotters ka pelaan Schrama donderdagavond uit tijdens hun wekelijkse bijeenkomst. De Gidsen volgden dit voorbeeld vrijdagmiddag, waarna des avonds de overige instanties in de Sint Joseph- zaal aan de beurt kwamen om hun geestelijk-adviseur, aalmoezenier en godsdienstleraar, maar vooral de ka pelaan der parochie, een hartelijk vaarwel toe to roepen. Uiteraard was de belangstelling deze avond om ge noemde reden al reeds minder dan zulks gewoonlijk het geval is bij een afscheid van een geestelijke der pa rochie. Kapelaan Schrama was in gezel schap van oud-deken L. H. M N'eu- wenhuizen, deken E. A. M. Paap, emeritus pastoor J. C. H. M. Schip horst en de kapelaans C. J. Heijnen en M. J. A. Huiberts. VEEL HARTELIJKE WOORDEN. De heer Breukel die de leiding van de bijeenkomst had, wees in zijn in leidend woord er op, dat kapelaan Schrama de laatste is van de „oude Garde" die gaat. Deken Nieuwenhui- zen ging met emeritaat, kapelaans L. M. G. Biemans en J. v. d. Stap wer den reeds eerder overgplaatst. Als nu kapelaan Schrama „college gaat lo pen" zal er aan de pastorie van de parochie van „Sint Bonifacius" een geheel nieuwe „staf" zetelen. De opdracht die kapelaan Schra ma had ontvangen, noemde de heer Breukel een eervolle, waarmede de parochianen intens meeleden. Zij wensen u hiermede van harte geluk en hopen u t.z.t. als zeereerw. zeergel. professor te kunnen begroeten. Het is een komen en gaan, aan de pastorie, de laatste tijd, zei deken E. A. M. Paap. Nu is het een afscheid en men zou er een „Requiem-ge zicht" bij kunnen zetten, maar dat wil kapelaan Schrama, die zelf altijd vrolijk en opgeruimd is, zeker niet hebben. Overigens, de vreugdevolle benoeming verdraagt een sombere stemming niet. Daarom zullen wij maar met een vrolijk gezicht afscheid van hem nemen. Dit wettigt ook het het feit, dat wij er beter van worden, want voor hem in de plaats zijn er twee kapelaans teruggekomen. Hier uit zou ook af te leiden zijn de grote activiteit van kapelaan Schrama. De deken herinnerde aan de bij zondere opdracht die kapelaan Schra ma heeft ontvangen en noemde het twee belangrijke faculteiten: theolo gie en liturgie, waarin hij zich dieper zal moeten gaan bekwamen. De deken verwacht grote steun van de toekomstige professor om het werk tot verbetering van het liturgisch kerkelijk leven, waartoe reeds be langrijke stappen zijn ondernomen door wijlen deken Z. de Korte en voortgezet door oud-deken Nieuwen. huizen, verder te kunnen uitbou wen. Kapelaan Schrama is de enige niet gemotoriseerde geestelijke aan de pastorie, vertelde de deken. De brom fiets had al snel haar intrede gedaan, kortgeleden gevolgd door de scooter, waarmede kapelaan Heijnen zo graag experimenteert. Ik zelf, aldus de de ken, berijd een auto. Maar kapelaan Schrama vindt het op de fiets nog altijd het veiligste. Ondanks dat hij alles per rijwiel aflegt, heb ik en de pastorie heel veel steun van hem on dervonden. Zijn werkkracht kan tot voorbeeld zijn, zei de deken, die tot slot kapelaan Schrama de beste wen- sen aanbood voor zijn „college-perio de" en hem de verzekering gaf, dat Alphen hem in de gebeden zal ge denken. adviseur voor het werk heeft ge toond. Hij dankte hem vooral voor de steun die ondervonden werd met betrekking tot de geestelijke belan gen der leden, voor de wijze lessen in de „Credo Pugno"-club en voor de onderrichting in sociologie en maat schappijleer in de sociale cursussen van de K.A.B., waarvan kapelaan Schrama docent was. Spr. bood sigaren en andere ge schenken onder couvert aan. DE KAPELAAN DANKT. Kapelaan Schrama sprak een dank woord. Hij zei dat hij al een hele week bezig is om afscheid te nemen en medelijden kreeg met de diverse penningmeesters die soms wel heel erg diep in de kas hebben moeten tasten maar het offertje toch voor hem hebben overgehad. Kapelaan Schrama zei met een tikkeltje weemoed afscheid te ne men omdat hij het in Alphen, op de pastorie en heel in het bijzonder in het parochiewerk, het opperbest naar zijn zin heeft gehad. Hoewel de bij zondere opdracht hem verheugt, spijt het hem slechts twee jaar in deze paroohie te hebben mogen werken. Deze tijd is eigenlijk te kort ge weest om in de gelegenheid te zijn zich in alles wat de parochie betreft, in te werken en met alle parochianen voldoende kennis te maken. Spr. dankte allen, in het bijzonder voor het vele goede, de hartelijkheid en medewerking, die hij hier heeft ondervonden. Dat het „Sint Bonifacius"-koor het hart van de kapelaan heeft gestolen werd duidelijk, toen hij zei het pret tig gevonden te hebben nu weer eens iets van zijn zangkwaliteit te heb ben mogen beluisteren in „Weiszt du es noch?" en zei nog lang in herinne ring te zullen houden: „Hoe mooi, fijn en gezellig het was".*., in Al phen!. Tijdens een bijeenkomst ten kantore van de verf-, lak- en vernisindustrie De Graaff en Baas aan de Steekterweg te Alphen aan den Rijn heeft bur gemeester Z. Bruins Slot van deze gemeente vrijdagmorgen, in tegenwoor digheid van zijn secretaris, de heer A. Veenhuijsen, directie, commissarissen en personeel van het bedrijf, namens H. M. de Koningin de koninklijke on derscheiding, de eremedaille in zilver, Verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer J. Meijer, die op deze dag veertig jaar als vertegenwoordiger in dienst was van genoemd bedrijf. Koninklijke onderscheiding De burgemeester sprak de heer Meijer, die vergezeld was van zijn echtgenote en zijn zoon, in waarde rende woorden toe en uitte zijn bij zonder respect voor hetgeen de ju bilaris voor het plaatselijk indus triële leven heeft betekend. Hij on derscheidde zich als een zeer harde werker. Hij kon zich wel voorstellen, dat het geen gemakkelijke taak is ge weest een bedrijf tot die hoogte me de te helpen opbouwen als men, zo als de jubilaris, in den beginne ais communicatiemiddel uitsluitend ge bruik kon maken van een rijwiel. In het gehele bedrijf weerspiegelt de ijver, werklust en trouw van de ju bilaris, zei de burgemeester, want een vertegenwoordiger is de kurk waarop een zaak drijft. Mej. G. de Graaff, de directrice van de industrie sprak kort en bon dig haar waardering uit voor de steun die zij van de jubilaris mocht ondervinden. Zij dankte hiervoor zeer hartelijk en bood bloemen aan. De heer J. Verduyn uit Voorburg, een der commissarissen van de N.V., herinnerde in zijn korte toespraak aan de prima staat van dienst van ae jubilaris en schetste de grote waar de van een goed ingevoerde verte genwoordiger voor een bedrijf. Zulk een man is de heer Meijer. Vervolgens sprak de heer D. Baas, de oudste commissaris en firmant. Hij uitte zijn bijzondere waardering voor het prachtige werk, dat de heer Meijer in 40 jaren voor de zaak heeft verricht. Hij belichtte voorts de mooie prestatie van zijn jubilerende vertegenwoordiger, toen het in de eerste jaren er op aan kwam de in dustrie naam en bekendheid te ge ven, de heer Meijer in korte soanne tijds, per fiets als enige vervoermid del, erin geslaagd was in een straal van 30 kilometer een klantenkring op te bouwen, die een basis kon worden geacht voor de afzetmogelijkheid van de aanvankelijke productie. Spr. was hiervoor vol bewondering. Als blijk van waardering voor de trouwe en plichtgetrouwe en ijvervolle dienst bood de heer Baas namens het be drijf een haard aan, die op „deftige" wijze werd „onthuld". Daarna brak het hoogtepunt van de huldiging aan, de uitreiking van de koninklijke onderscheiding door de burgemeester. Tijdens de geboden gelegenheid om de jubilaris geluk te wensen, werd nog het woord gevoerd door de heer Th. v. d. Linden, die namens het personeel bloemen en sigarenH. aanbood. Als jongste-collega-vertegenwoor- diger bood de heer G. v. Coevorden uit Hoofddorp aan de jubilaris siga ren en diens echtgenote bloemen aan. Ook de aanstaande nieuwe direc teur van de firma, de heer Z. Naber uit Meppel gaf bij dit jubileum van zijn belangstelling blijk en sprak en kele van medeleven getuigende woorden tijdens het gezellig samen zijn. dirge morele steun en door die tot richtsnoer te nemen, is het gelukt vol te houden en te bereiken waar over men in de zaak voldaan is, zo besloot de heer Meijer, die allen dank bracht voor de waarderende woor den en de aangeboden geschenken. In de loop van de dag ontving de jubilaris en zijn gezin nog tal van blijken van medeleven van collega's, vrienden, kennissen en klanten, in vele vormen, zowel in woord en ge schrift als in stoffelijke vorm. HAZERSWOUDE ECHTPAAR PLAIZ'ER -KL APWIJK IN HET GOUD Donderdag 12 september herdach ten het echtpaar A. Plaizier-Klapwijk de dag dat zij vóór 50 jaar in het hu welijk traden. In de ochtenduren werden de gas ten ontvangen ten huize van het echt paar, terwijl na het eten de thee werd gebruikt in hotel „Het Oude Raadhuis" te Hazerswoude. Des avonds werd aldaar ook het feest gevierd. Van ver uit de omtrèk kwamen familieleden, kennissen en genodigden van het echtpaar toestro men. Vele gelukwensen en telegram men, vergezeld van véle cadeaux en bloemen werden het echtpaar aange boden. Onder de gelukwensen be hoorden ook die van de burgemeester en gemeente-secretaris. Een van de hoogtepunten van de feestavond was wel, dat te ongeveer 9.00 uur in de avond, de bijna vol tallige dorpsharmonie met drumband het echtpaar een serenade kwamen brengen. Het echtpaar met hun kin deren en familieleden hoorde staande voor het hotel „Het Oude Raadhuis" de serenade aan. Namens de leden van de Harmonie feliciteerde de heer H. v. Velde het echtpaar waarna zij zich naar het ca fé van de heer Timmermans bega ven, alwaar de lede:- van de Harmo nie een consumptie en sigaar werden aangeboden door het echtpaar. Tot laat in de avond heeft het feest voortgeduurd. He* echtpaar kan, met hun kinderen en familie, op een ge slaagde feestdag terugzien welke zij niet licht zullen vergeten. Dammen. De R.K. Damvereni ging „Samen Sterk" hield een borden wedstrijd. De uitslag was als volgt: A. StolwijkN. Schoonderwoerd 2-0; Jac. KraanW. v. d. Made 2-0; J. LourierC. Kraan 0-2; C. Kerkvliet NIEUWVEEN Loos Alarm. Donderdagavond tegen 12 uur, na een hevige onweer- slag, meende de heer J. v. Dongen te zien dat aan de achterzijde van zijn timmerfabriek, rook omhoog steeg en vermoedde blikseminslag. Onmiddel lijk waarschuwde hij de plaatselijke brandweer. Deze was zeer spoedig ter plaatse en na een ingesteld on derzoek, was ©r niets te vinden dat op brand geleek. Hoewel aanvanke lijk ernst, was het toch een goede alarm oefening en het bleek dat de gehele plaatselijke brandweer binnen enige minuten paraat was. GOED AFGELOPEN Gistermiddag, omstreeks 5 uur, had op de Dorpsstraat een ongeval plaats dat, hoewel het zioh aanvankelijk ernstig liet aanzien, naar omstandig heden goed is afgelopen. De 4-jarige Eefje v. Amerongen liep plotseling zonder op het verkeer te letten, van af het trottoir de rijweg op, juist voor een met matige snelheid rijdende vrachtauto bestuurd door een inwo ner uit Ter Aar. Door krachtig rem men en het stuur naar links te draaien kon de bestuurder de aanrij ding in zoverre voorkomen dat het kind niet voor de auto kwam, maar met het hoofd tegen de zijkant van het rechtervoorspatbord botste. Het kind bleef met een grote buil wat versuft op de rijweg liggen. Dr. A. M. van Dongen verleende het slacht offertje de eerste hulp, waarna het jongetje per auto naar zijn woning werd vervoerd. LANGERAAR L.T.J. WERD JONGERENGEMEENSCHAP In het parochiehuis kwam de L.T.J. I bijeen voor het houden van de jaar vergadering. Deze vergadering was tevens de opening van het winter seizoen. Pater C. Peterse, Carm. sprak het openingswoord. Hij ver welkomde de aanwezige jongeman nen en hij hoopte dat op deze avond I de organisatie van de mannelijke jeugd in de parochie. Na dit openingswoord bracht de voorzitter een jaarverslag uit, waar bij door hem enkele punten nog bij zonder werden toegelicht. Door de penningmeester werd de financiële toestand besproken aan de hand van cijfers uit het financieel jaarover zicht. Omdat er in de naam van de ver eniging voor sommige jóngeren aan leiding bestond om afzijdig te blijven van de jongeren organisatie was men van mening dat het goed zou zijn, over te gaan tot verandering van de naam. De vereniging is bestemd om alle mannelijke jongeren van de parochie op te nemen. Men werd het erover eens deze jeugdvereniging „Jongeren gemeenschap" te noemen. Door dit besluit meende men goed te doen een nieuw bestuur te kiezen. Tot voorzitter werd met overgrote meerderheid gekozen A. v. d. Pijl. Tot leden van het bestuur werden gekozen P. Keijzer, S. Zwirs, C. v. d. Hoorn en A. Hoogeveen. Nadat de aanwezigen een kop kof fie was aangebodep, sprak pater Pe terse over de nieuwe vereniging en over enige punten voor het nieuwe jaarprogramma. De keuze van een patroonheilige voor de vereniging werd nog aangehouden. Men besloot vervolgens om binnenkort 'n contact avond te organiseren voor de leden en hun ouders. De pater die in deze parochie belast is met de zorg voor de mannelijke jeugd deed een heel ernstig beroep op de jeugd van 16 jaar en ouder om te komen en lid te worden van deze jongeren ge meenschap. Aan de opbouw van deze nuttige en noodzakelijke jeugdver eniging moet iedere jongen meedoen en zijn volle medewerking verlenen. In een grote parochie als hier kan een jongerenvereniging bestaan die klinkt als een klok. Daar zal gewerkt worden aan de vorming en voorbe reiding tot het latere leven waarin deze jongeren dan zullen moeten zijn de goede katholieken die de kerk schragen en de maatschappij chris telijk houden. Na deze toespraak werd de ver goed werk gedaan zou worden voor gadering gesloten. De „Gouden Tulp prijs voor de beste reclame De „Gouden Tulp", de ereprijs, die iedere twee jaar vanaf 1959 be schikbaar wordt gesteld door het Ne derlands Genootschap voor Reclame aan dat reclamebureau in Europa dat de beste prestaties heeft geleverd op reclamegebied. Gelet zal worden op zowel de beste als de meest verant woorde reclame. ALKEMADE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargenqmen door dr. Brinkhorst en dr. v. d. Werf. WEET U HEI OOK NIET Vraag: Wie speelde de rol van de Witte Non in de gelijknamige film? Antwoord: Deze rol werd vertolkt door Yvonne Sanson. (De manne lijke hoofdrol door Amedeo Nazzari). Vraag C. C.: Tot welk adres moet ik mij wenden om welfare-werkster te worden? Antwoord: u kunt hiervoor inlich tingen verkrijgen bij de afdeling Wel zijnszorg en vorming, Kalvermarkt 32 te 's-Gravenhage. Vraag Abonnee: Vallen metaal wa- renbedrijven onder de oensioenwet? Antwoord: U kunt hierover inlich tingen krijgen bij de katholieke me- taalbewerkersbond, Schiedam, Swam- merdamsingel 49. Vraag R. v. d. V.: Waar kan ik in lichtingen krijgen over familiewa pens? Antwoord: Bij de Nederlandse ge nealogische Vereniging, Adm. de Ruyterweg 341, Amsterdam. Vraag W. K.: Waar verstrekt men inlichtingen over oude munten? Antwoord: U kunt de munten op sturen naar het koninklijk kabinet van munten, penningen en gesneden stenen, Lange Voorhout 50 Den Haag. U krijgt dan gratis advies. U kunt ook een volledige omschrijving aan uw krant opzenden, dan zal onze medewerker wel eens zien wat u hebt. Vraag B. M.: Ik heb last van slak ken in mijn keukenkastje. Wat te doen? Antwoord: Wij raden u aan dit eu vel te bestrijden met gebrande gips. De gedode slakken niet aan dieren geven. Vraag mevr. J.: De zolen van mijn ontruiming, doch niet meer nadat het gehuurde na het einde der hum aan de verhuurder is opgeleverd. Vraag H. H. M. B.: Betreft erfrecht tweede echtgenote en drie kinderen." Antwoord: Tot onze spijt kunnen wij niet op uw vraag ingaan. U zegt, dat er een testament is, waarbij de tweede echtgenote benoemd is tot executeur-testamentair. Dit testament houdt verschillende mogelijkheden in ter keuze aan de weduwe enz. enz. Met deze gegevens zouden wij moe ten uitmaken wat ieder zal krijgen? U begrijpt, dat wij op deze gege vens niet kunnen en mogen afgaan. Het enige advies dat wij kunnen ge ven is: neemt u de notaris in de arm. Alleen deze kan, na verkregen na dere inlichtingen en gepleegd over leg, tot een juist advies komen. Vraag P. J. L.: Hoe komt hout worm in het hout, kan uit dode stof leven ontstaan? Antwoord: hetgeen men worm noemt is in feite de larve van kleine bruine kevertjes, ongeveer cm. iang. Deze leggen uiterst kleine eitjes op naakt hout, in poriën, scheurtjes, oude vliegegaatjes e.d. Op gepolijste of glad geverfde vlakten worden geen eitjes gelegd. Na een paar we ken komen uit deze eitjes zeer kleine larfjes, die zich direct in het hout vreten, eerst evenwijdig aan de ve zel later in alle richtingen, tot diep in het hout. Ze groeien al vretende, volwassen zijn ze ongeveer 5 mm lang, wit en zien er uit als een worm pje. De buitenkant van het hout \xr Yrer<Jegaal, 'rv. [schoenen van slangeleer zijn bruin, W Verdegaal 2-0; Th. Wortman met gevolg dat het leer van de schoe Verdegaal Teilingen 0-2. De heer J. J. M. van Gils, hoofd van de glo-meisjesschool van de pa- DANKWOORD VAN DE JUBILARIS rochie en die mede namens de andere scholen en de ulo sprak, dankte de kapelaan mede namens de leerlingen, voor de wijze lessen, die hij gaf tij dens het godsdienstonderricht. De heer v. Gils bood een kaartsysteem aan. De heer v. d. Mark, directeur van het gemengd koor „St. Bonifacius", memoreerde o.m. de grote belangstel ling va nkapelaan Schrama voor de zang en muziek, inzonderheid voor het gemengd koor. Wij zouden u, al dus spr., zo gaarne een reeks van machtige „Te Deums" hebben toege zongen, maar de dunne bezetting van de koren laat dit niet toe. Als een kleine tegemoetkoming in dit gemis, nodigde de heer v. d. Mark kapelaan Schrama uit tot bijwoning van de aanstaande herfst-uitvoering van het koor op 10 oktober in „Avifauna", wanneer „Die Chardaszfürstin" wordt uitgevoerd. Het koor zong daarna op prachtige wijze het duet „Weiszt du es noch?" uit „Die Csardasz Fürstin". Namens de K.A.B., de K.A.V. en de vele onderafdelingen van de vak- en standsorganisaties der katholieke arbeiders, sprak de heer A. W. G. v. Leeuwen, tweede voorzitter, woor den van dank voor de belangstelling Toen de officiële plichtplegingen achter de rug waren, zat de heer Meijer weldra zelf op zijn praat stoel. Er werden allerlei herinnerin gen opgehaald en daarbij ontbrak het natuurlijk niet aan de nodige humor, waarmede een goede vertegenwoor diger vaak gemakkelijk een stap over de drempel zet. De heer Meijer releveerde voorts enkele in vergetelheid geraakte epi soden uit zijn loopbaan en vertelde hoe de klantenkring langzaam maar zeker in grootte toenam. Maar hij wees er ook op, dat de moed hem wel eens in de schoenen was gezon ken als hij pech, weer en ontij op zijn weg tegenkwam. Van het reizen per fiets was hij later gekomen tot enkele treinritten, vervolgens kreeg hij een abonnement op de trein en weer later vond de directeur, dat hij maar autorijden moest leren. Zijn „gemotoriseerde" loopbaan dateert nog niet van zo heel lang. Een DKW, later een Ford en nu de Volkswagen bevielen hem best. Met die periode is zijn rayon dan ook van een gebied binnen een straal van 30 km uitge breid tot provinciale grootte. Noord- Holland, Utrecht en Gelderland kwa men erbij. Van zijn patroon kreeg m] de no nen, waarmede ik in de regen liep, Geb.: Hendrikus Cornelis Johannesbruin geworden is. Wat te doen? -A-N. Groen en Th. v. d. Haas; I Antwoord: Als het werkelijk py- Petronella, v. J. den Haan en A v.|thonleer iSi raden wij u aan, de brui. Staal; Gerarda Levina Maria d. A. C. v. d. Meer en Th. N. v. Meurs. Ondertr.r A. P. Hoogendoorn 28 jr en A. van Staveren 22 jr; J. Bos 29 jr en B. de Gelder 22 jr; P. T. Esveldt jr en N. W. Tom 24 jr. ne vlekken te behandelen met een sopje van synthetisch wasmiddel. Er is echter veel namaak in de handel en dan wordt het moeilijker, want deze schoenen zijn min of meer ge kleurd en loopt u kans, dat de kleur Getr.: J. P. L. M. Vester 28 jr en verdwijnt. Probeert u het dus eerst A. G. v. d. Heiden 25 jr; Th. G. v d. I0p een klein plekje. Poel 33 jr en A. N. W. van Dijk 34 0UDE-WETERING Programma Wet. Boys. Het eer ste elftal gaat zondag naar VTL 1. De wedstrijd begint om half drie en wordt gespeeld op het terrein aan de Morsweg. Het tweede elftal krijgt Roodenburg 6 op bezoek om kwart over twee. De A-junioren spelen om 12 uur thuis tegen SJZ B. De ver trektijd van het eerste op de raamblijetten. Vraag mevr K. B.: In mijn witte everglaze blouse is een chloorvlek ge komen. Hoe kan ik de vlek er uit krijgen? Antwoord: U kunt de door u be doelde blouse niet zei' behandelen, zodat wij u aanraden de hulp in te roepen van een chem. wasserij. Scheepsberichten AAGTEKERK. 13 sept, ten anker baai van Manilla: ALKAID 14 sept. te Basrah; ALWAKI 13 sept. v. Aden n. Suez; ARGOS p. 13 sept. Kaap St. Vin cent n. Rotterdam; ARKELDIJK 14 sept. te Penang; AASTRID NAESS 13 sept. nam. aan de Hoek van Holland verw. na Rotterdam: ATTIS 13 sept. te Antwerpen: BAWEAN 13 sept. v. Ma nilla 15 sept. te Ilo verw.; BENKALIS 13 sept. v. Manokwari 14 sept. te Sorong verw.; BLITAR 13 sept. v. Surabaja 14 sept. te Semarang; CERONIA (t.) 13 sept. van Singapore n. Hongkong; ERIN- NA (t.) 14 sept. te Balik Papan verw.; GABONKUST 13 sept. te Abidjan;; GA- DILA (t.) 13 sept. v. Bangkok naar Pladju; HAULERWIJK 14 sept. te Lon den verw.; HEEMSKERK 13 sept. te Hongkong: KARIMATA 13 sept. te Suez; KLOOSTER WIJK 13 sept. te Antwerpen; KOPIONELLA (t.) 13 sept. v. Hamble n. Saltend; LEMSTERKERK 13 sept. v. Milos n. Beyrouth; LEO- POLDSKERK 13 sept. nog bij Cuxha- ven; MAASDAM 13 sept te Le Havre; METULAT 14 sept. te Pladju; MOD- JOKERTO 13 sept. te Hamburg verw.; MYONIA (t.) 13 sept. v. Balik Papan n. Hongkong; OLDEKERK 13 6ept. v. Mombasa n. Aden; OMALA (t.) 13 sept. v. Piraeus n. Algiers; ORANJE p. 13 sept. Kaap St Vincent n. Port Said; OUWERKERK 13 sept. te Marseille; PARKHAVEN 13 sept. te Bremen; PENDRECHT <t 15 sept. te Fao ver wacht: PRINS JOHAN WILLEM FRI- SO 13 sept. te Antwerpen; PR. WILLEM V 13 sept. nam. te Rotterdam verw.; RADJA p. 13 sept. Philippeville naar Beyrouth; RITA (t.) 13 sept. v. Pladju 16 sept. te Telokason verw.; ROTULA (t.) te Surabaja verw STAD UTRECHT it.) 14 sept. te Narvik; STATENDAM 13 sept. te Le Havre; SUMATRA 13 sept. v. Marseille n. Le Havre; THE- LIDOMUS (t.) 14 sept. te Miri verw.; WESTLAND in de nacht van 13 op 14 sept. te Hamburg verw.; WILLEM blijft, onaangetast. Na een of 2 jaar RIr^s p 13 sepl Kaap Gukrdafui naar gaan de larfjes tot dicht onder het - -- - - - oppervlak en verpoppen daar, uit het popje komt een kevertje, dat zich onmiddellijk uitboort naar buiten om te paren. Hierdoor ontstaan de gaat jes, vliegegaatjes genaamd Dit ge schiedt van de lente tot einde zomer. De kevertjes keren niet in het hout terug, maar na het paren worden weer eitjes gelegd en zo verspreidt de infectie zich. U rijdt on een voor rangswee we.ke ge ruist wordt door een ■n iet-voorrans weg. 913 September 1957. Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever ROELOFAREfISVEEN Duivensport. Uitslag wedvlucht Duffel 9 sept. 1957. Z.-w. wind, 55 duiven. Grootste snelheid 1396 m., afst. 124 km. 1, 4, 7, 8, 12 J. v. d. Stam; 2, 5, 10, 11, 14 J. Paauw; 3, 13 C. v. Veen; 6, 9 gebrs. Hoogen- boom; 15 J. C. v. d. Meer. TER AAR Polio-inenting. In deze gemeen te zal de inenting tegen de gevrees de kinderverlamming plaats vinden op maandag 7 oktober a.s. in het Groene Kruisgebouw te Aardam en op maandag 14 oktober in het St. An- tonius Rustoord te Langeraar. Deze inenting geldt alleen voor kinderen j geboren in het jaar 1955. »*.*- imijn tegenwoordige woning. Toen ik vermeld deze huurde was er een schuurtje bij dat later wegens bouwvalligheid moest worden afgebroken. Ik heb toen zelf op een andere plek een schuurtje van hout gebouwd. Nu krijg ik binnenkort een andere wo ning en wil mijn schuur afbreken, doch de verhuurder bedreigt mij daarom met gerechtelijke vervolging. Is dat juist? Antwoord: De verhuurder is door natrekking eigenaar van de door de huurder aangebrachte werken en daarom heeft de huurder geen recht op vergoeding voor wat hij aan het gehuurde heeft ten koste gelegd. De wet geeft hem echter het recht, om af te breken en tot zich te nemen al wat hij heeft aangebracht (mits het gehuurde daarvan geen beschadiging ondervindt, wat hier niet het geval zal zijn). Dit recht mag de huurder 1 slechts uitoefenen voor en tijdens de Kon. Ned. Stoomboot Mij Ned. Scheepvaart Unie Amsterdam Rubber H.V.A Ver. Deli Mij en 3 Yi Staffellening 194' 3 Invest, cert. Ned. Nederland 1962-64 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) A.N.P.-C3.S. Beursindices 1953 vrijdag 13 sept. Laagste hoogste laatste koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 6 sept. 165 3/4 172 1/2 169 1/4 4 3/4 192 3/4 194 3/4 194 181 1/2 185 182 1/4 3 1/2 281 292 1/2 288 2 261 270 264 6 256 268 265 7/8 8 1/4 366 1/2 383 1/2 382 1/8 11 3/8 215 221 217 5 199,20 ƒ208,80 f 208,30 ƒ3,30 151 1/2 154 1/2 154 1/4 2 1/2 133 136 133 1/4 5 145 150 146 5/8 4 5/8 230 1/2 225 1/4 11 1/4 65 1/2 68 3/4 68 3/4 1 1/4 111 116 11C 1 78 1/8 81 80 1/2 2 81 1/2 84 1/2 33 7/° 2 89 90 1/2 89 3/4 11/32 88 1/16 89 1/2 88 13/16 -f 11/32 Aandelen 6.780.009 Obligaties 12.256.463 Aandelen 7.686.908 Obligaties 10.532.936 Internationale concerns Industrie Scheepvaart Banken Indonesische fondsen Algemeen 100: vrijdag 6 sept. 317,89 143,28 142,63 111,45 91,48 216,01 vrijdag 13 sept. 311,03 141,21 137,60 109,66 91,67 211,77

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6