De K.R.O. luidt verjongd winterprogramma in Prins Bernhard opent internationaal reclamecongres in Den Haag De plechtige opening der Staten-Generaal Veel goeds behouden, veel nieuws op uitzenddagen ChefariRe.4 visie op televisie WOENSDAG II SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Prins Bernhard opende heden in de Ridderzaal te Den Haag het interna tionale reklamecongres. In een toe spraak zeide de prins verheugd te zijn, dat dit congres ter gelegenheid van de dertigste verjaardag van het Nederlandse genootschap voor rekla- me hier te lande gehouden wordt. Zij, die spreken over reklame en verkoopbevordering en zich de ge weldige invloed van dit werk voor het verbruik voor ogen stellen, wor den heden ten dage geconfronteerd met waarschuwingen tegen overdrij ving van dit verbruik. Economen vertellen ons, aldus de prins, dat wij minder moeten ver bruiken en dat wij onze activiteiten op meer produktief terrein moeten ontplooien. Een zekere matiging in het ver bruik en van onze tegenwoordige welvaart lijkt dan ook onvermijde- lyk.-Zij, die zich met reklame be zig houden, kunnen niet ontkomen aan het vraagstuk, hoe deze nood zaak in overeenstemming gebracht moet worden met de eisen van hun beroep; het opvoeren van het ver bruik. Ik ben van mening, zo zeide prins Bernhard, dat een oplossing voor deze tegenstelling kan worden gevonden, en zou wellicht de nadruk kunnen leggen op de informatieve en advise rende aspekten van de moderne pu bliciteit. Deze zouden heit publiek niet moeten uitnodigen zo veel mo gelijk geld uit te geven, maar wel tot het besteden van geld op de juiste manier. Publiciteit en Euromarkt. Doelende op de Euromarkt zei de prins dat het met het oog op de in tegratie van de Europese machten duidelijk is, dat juist op dit ogenblik de moderne publiciteit in alle landen een enorme taak heeft bij het geven van uitvoerige inlichtingen over de produkten en diensten der betrokken landen. De prins zeide tenslotte met genoe gen het beschermheerschap van het Ned. genootschap voor reklame op zich te nemen, omdat het in 30 jaar tijds een centrale plaats in het Ne derlandse zakenleven heeft veroverd. Nadien verklaarde hij het congres voor geopend. De minister van economische za ken prof. dr J. Zijlstra, was het vol komen eens met het hoofdthema van het congres: de consument. Ofschoon de betekenis van' de consument wel eens versluierd wordt en het er wel eens op lijkt, of de producent met behulp van reklame „decreteert" wat de consument zal verbruiken, doet de oude waarheid, dat het de consu- Keuringsvoorschriften bromfietsen in voorbereiding De keurihgsvoorschriften voor bromfietsen, welke door de minister in het vooruitzicht zijn gesteld, heb ben op de eerste plaats betrekking op de maximum-snelheid van 40 km. per uur en de meting daarvan. In het wegenverkeersreglement zullen bepa lingen worden opgenomen ten aan zien van een maximum remvertra- ging, het gebruik van een knalpot ter beteugeling van het lawaai en van de zitplaats van de duopassagier. In het voorstel van de fabrikanten en importeurs van bromfietsen (ge organiseerd in de Nederlandse Ver eniging de Rijwiel- en Automobiel Industrie, R.A.I.), is het bestaande voorschrift gehandhaafd, dat de bromfiets met uitgeschakelde motor zowel trappend als aan de hand moet kunnen worden voortbewogen. Daarentegen heeft men de in prak tijk bezwaarlijk gebleken formule ring, dat de bromfiets „met redelijke krachtinspanning moet kunnen wor den bereden, laten vervallen. Het doel van dit voorstel, zo be richt de persdienst van de RAI is ook om de veiligheid van de bromfietsge- bruikers te bevorderen, hetgeen ook reeds tot uiting kwam in de onlangs gemaakte vrijwillige afspraak der RAI-leden, geen bromfietsen meer te leveren, die sneller dan 40 km. per uur rijden. In afwachting van de wettelijke regeling en ter uitvoe ring van deze afspraak is het RAI-, TNO-instituut te Delft begonnen met °P vrijdagavonden. Daaronder zal de snelheidsmeting. Op dit moment behoren een yervolgspel, waarin ac- zyn ruim SO bromfietsmodellen door I "*1* vraagstukken van moderne het instituut gekeurd. De merken en 'mensen niet te zwaarwichtig aan de typen van deze bromfietsen zullen, worden gesteld. Voor de zater- Dinsdagmorgen is de ongeveer 70- jarige L. Curvers, die te Berg en Ter- blij t bezig was met peren plukken in een boomgaard, door het breken van een boomtak van de uitschietende ladder gevallen. In zorgwekkende toestand is de oude man naar het zie kenhuis te Maastricht overgebracht, waar hij enkele uren latei als gevolg van inwendige kneuzingen is overle den. ment is, die uiteindelijk bepaalt, wat en in welke hoeveelheden geproduc- ceerd zal worden, nog altijd opgeld. Ook minister Zijlstra sprak over de aspecten in verband met een ge meenschappelijke Euromarkt. Terugwijzend naar de historie en de bewuste keuze van een gemeen schappelijke markt nu met alle moei lijkheden van dien, zeide minister Zijlstra, dat de gehele politieke en economische ontwikkeling in de we reld van ons eist, dat wij de conse- kwenties van deze keuze aanvaar den. Na minister Zijlstra voerden de voorzitter van de „International Ad vertisers Association", George E. Kendall en de heer John S. Coleman het woord. Militair deserteerde in trouwcostuum Een 21-jarige soldaat, A. v. T. uit Rotterdam, die maandagavond uit de legerplaats Oldebroek deserteerde, is enkele uren later in de buurt van Bergen op Zoom weer in de kraag gevat Die avond om zeven uur had hij kans gezien in te breken in het vakantiecentrum de Bieduinenhoi te Putte, waar hij enkele kamers door zocht. Een bewoner van het huis hoorde hem boven lopen en ontaekte de militair. Deze trok een raam open en sprong naar beneden, waar hij goed terecht kwam. Bij nader onder zoek bleek, dat hij een bezoek ge bracht had aan een kamer van een pas gehuwd paar, waaruit hij een trouwcostuum en een portemonnaie met ongeveer zeventig gulden had gestolen. Omstreeks half elf werd de bediende gezet en geld geëist. Toen Route en militair eerbetoon Ter gelegenheid van de plechtige opening van de zitting der Staten-Ge neraal door H. M. de Koningin op dinsdag 17 september a.s. zal de ko ninklijke stoet onderstaande route volgen: Koninklijk paleis a. h. Lange Voor hout: Lange Voorhout (over z.g. Schelppad), Kneuterdijk, Lange Vij verberg, Korte Vijverberg naar de Ridderzaal op het Binnenhof. Langs dezelfde route zal H. M. de Koningin naar het paleis aan het Lange Voorhout terugkeren. Het ere-escorte zal bestaan uit een rijknecht-majoor met twee rijknechts te paard, een detachement Koninklij ke Marechaussee, de koninklijke mi litaire kapel met het tamboerkorps van het garderegiment grenadiers, een erecompagnie van het garderegi- HONDERDJARIGE IN APELDOORN De weduwe Hermina Gerdina v. d. GrondenHogewey te Apeldoorn hoopt op 24 september haar hon derdste verjaardag te vieren. Het krasse oudje, dat nog uitermate vi taal is, woont sinds negen jaar in bij haar dochter. De weduwe v. d. Gron den is nog vol interesse voor dé^ da gelijkse dingen en ze leest nog met gemak elke week een boek en de nodige kranten en tijdschriften. Op de dag van haar verjaardag zal het ongetwijfeld een grote drukte zijn, want oma v. d. Gronden heeft liefst 40 kleinkinderen en een groot aantal achterkleinkinderen. Zelf bracht zij tien kinderen ter wereld. „OVERVALLERS- OP HAAGS TANKSTATION OP VRIJE VOETEN. De drie lieden, die vrijdagnacht met een alarmpistool de bediende van het pompstation aan de Lijnbaan te Den Haag hebben bedreigt, heb ben voor de politie volgehouden, dat zij slechts een grapje voorhadden met de man. De officier van justitie iUiajlwcre ujam is van mening, dat er niet voldoende ge waarvan D«- Rotterdamsche Bank aanwijzingen zijn, die het wettigen, - de mannen wegens poging tot roof te vervolgen. „Die drei von der Tankstelle" zijn thans weer op vrije voeten gesteld. Een van de z.g. oververvallers had in de nacht van vrijdag op zaterdag het alarmpistool op de borst van de Bankdirecteur verduisterde De directeur van het bijkantoor van De Rotterdamsche Bank te Steenber gen, de.40-jarige J. W. B., heeft maan dag vrijwillig bekend, dat hij zich in zijn vroegere functie van directeur van het bij Kantoor der Rotterdamsche Bank te Haren (Gr.) schuldig heeft gemaakt aan verduisteringen. B. is van 1954 tot begin 1957 in Ha ren werkzaam geweest-en gedurende al deze tijd verrichtte hy ongeoorlooL de financiële manipulaties, ten gevol- jongeman door de marechaussee aan de grote verkeersweg van Putte naar Bergen op Zoom aangehouden. Hij droeg het trouwpak. Ook het geld was terecht, op enkele guldens na. Hij was gedeserteerd omdat hij weer naar Rotterdam terug wilde. de drie mannen bemerkten, dat de pompbediende niet alleen was draai den zij bij en zeiden, dat het maar voor de grap was. Ze hadden alleen maar wat kwartjes willen wisselen om sigaretten uit de automaat te kunnen kopen. voor verscheidene tienduizenden gul dens zou zijn benadeeld. B. is maan dag naar Rotterdam gereisd, waar hij de hoofddirectie alles heeft opge biecht. Vergezeld van één der directeuren van de bank heeft hij zich vervolgens bij het hoofdbureau van politie in de Maasstad gemeld. Dinsdag is hij over gebracht naar Haren, waar onmiddel lijk een intensief onderzoek naar de omvang en de aard der verduisterin gen is begonnen In afwachting van de resultaten hiervan kon men ons gisteravond nog geen verdere mede delingen doen. ment grenadiers met vaandel en vaandelwacht en een detachement van de rijkspolitie te paard. Voor het paleis Lange Voorhout wordt de erewacht betrokken door 100 man van het garderegiment ja gers. Hierbij zijn ingedeeld het vaan del met vaandelwacht alsmede de ka pel van de koninklijKe luchtmacht. De erewacht voor de Ridderzaal wordt gevormd door 70 man van het korps mariniers met vaandel en vaandel wacht, ■'e marinierskapel en de tam boers en pijpers van het korps mari niers. Op het Binnenhof zal de ereaf- zetting gevormd worden door een de tachement van het garderegiment fu seliers Prinses Irene ter sterkte van 100 man. Ook hierbij is het vaandel van dit garderegiment met vaandel wacht ingedeeld. De bij het militair eerbetoon en de afzetting ingedeeldf troepen staan onder de bevelen van de gouverneur der residentie, luitena -t-generaal D. C. Buurman van Vreeden. Alle militairen en de ruiters van de rijkspolitie voor zover zij deel uit maken van het ere-escorte, de ere wacht of ere-afzetting alsmede muziekkapellen dragen de ceremo niële tenue. ZWARTE RUITER HOUDT VIJFTIEN JAAR. De Hoge Raad heeft het cassatiebe roep van de 31-jarige koopman J. J. G. uit Mierlo-Hout, beter bekend als de Zwarte Ruiter, verworpen; ook de procureur-generaal had tot verwer ping geconcludeerd. Door dit arrèst houdt de Zwarte Ruiter dus zijn vonnis van vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de rege ring, dat hem werd opgelegd door de rechtbank in Den Bosch en dat werd bevestigd door het gerechtshof aldaar. Hij was veroordeeld wegens een aantal inbraken en diefstalen, maar het zwaarste woog de overval op het postkantoor te Ravenstein, waarbij de postkantoorhouder werd doodgescho ten De programmaleider van de KRO, de luisteraar niet kan weten. Wie Toon Rammelt heelt gisteren het ko- nochtans goed raadt, ontvangt een mende najaars- en winterprogramma prijs. aangakondigd onder deze begrijpe lijke verantwoording, dat „al blijft het gewaagd te zeggen dat het veel goeds belooft, minstens mag worden vastgesteld, dat het veel nieuws be looft". Op de gehouden persconfe rentie is deze verzekering waar ge maakt. Dat geldt voor alle rubrieken, van het serieuze genre tot en met het amusement, van de radio tot en met de televisie. Voor wat de muziek betreft worden ruimere kansen geboden, en uit het door sprekers zwaar beladen pro gramma zijn bepaalde uitzendingen naar andere uren verzet. Met name op de zondagmiddagen is meer ruimte gemaakt voor concerten van langere duur. Er komen nu ook Pauzeconcer ten van ernstige aard, in te leiden door Wouter Paap. Op zaterdagen blijft de lichte muziek ruim baan houden, de jazz daarbij inbegrepen. Verderop in dit overzicht komen we op een en ander nader terug. We zullen de nieuwe programma's vol gens de uitzenddagen bespreken. Luisterspelen. Het succes van de reeks „Sprong in het heelal" heeft geleid tot voort zetting. De derde en laatste van twintig delen zal gewijd zijn aan de invasie door Marsbewoners. Er komt weer een luisterspel wedstrijd. Het systeem van de besloten prijsvraag heeft goed voldaan; daarom zal het worden herhaald. De auteur, wiens spel door de jury als veruit het beste wordt bekroond, ontvangt een prijs van drieduizend gulden. De uitzen dingen zijn geplaatst op de zondagen na „De sprong in het heelal". De KRO heeft zich het recht op uitzen ding verworven van een Engels boek „The Walls came tumbling down"; ook dat valt op zondag. Grote werken worden op dinsdagen opgevoerd, de kleinere spelen volgen na het van kracht worden der wets wijziging, in de Nederlandse Staats courant worden gepubliceerd. Man steekt stiefdochter met een mes Gistermiddag heeft de 54-jarige los werkman A. V. van de Tugalaweg te Amsterdam in de Palembangstraat 16 zijn 23-jarige stiefdochter G. A. H. enkele malen met een mes in de borst gestoken. De politie van het hoofdbureau was de reden tot dit op treden niet bekend en de wacht commandant van het bureau Lin- naeusstraat, waar de werkman na zijn arrestatie werd opgesloten wei gerde inlichtingen te verstrekken. Het slachtoffer werd in het O. L. Vrouwe-gasthuis opgenomen. Haar verwondingen zijn niet levensge vaarlijk. Ook een 28-jarige wijkbe- zorger van een leesmap, die op het hulpgeroep van de stiefdochter samen met andere buren het huis binnenging nadat de deur met ver eende krachten was geforceerd, liep een hoofdwond op, toen de werkman hem met een pan een klap op de schedel toediende. De productie van Tierelantijnen is toevertrouwd aan Tonny Schiffer- stein. Zaterdag 12 oktober zal hij een uitzending geven in Krefeld, waar veel Nederlanders wonen. „Bonjour Caroline" is de titel van een Musical in vervolgen. Deze ru briek zal komen in de plaats van Trant '56 en staan onder leiding van Leo Nelissen. De tekst is van Bab Westerveld, de muziek grotendeels van Harry Bannink. De muzikale lei ding berust bij Pierre Wij nobel. Deze uitzending is geplaatst op zondag avond acht uur. Onder de titel „Wad- ders" heeft Jan de Cler een kolder strip gewijd, omstreeks het lunchuur op zondag uit te voeren ;hijzelf schrijft ook de muziek. Het cabaret „Wegwijs" brengt nieuwe, aardige liedjes op zondag avond. En om de veertien dagen zal Jules de Corte terugkeren met de veel beluisterde rubriek Roulette. Zowel de Springplank als „De boer tjes van buuten" blijven op het re pertoire. De gesproken uitzendingen. Er wordt wel eens geklaagd over teveel gesproken woord in de radio- uitzendingen. Ook de KRO heeft die klacht vernomen en houdt rekening met een verantwoorde verdeling. In het nieuwe programma heeft men ge tracht, zoveel mogelijk maat te hou den. Beginnen we met de streekpro- gramma's. In de toekomst zal ruimte worden gemaakt voor nieuwe streek, uitzendingen naast de bekende Bra bantse en Friese halfuren. Aan de beurt komen: de eilanden van Hol land en Zeeland, Zeeuws Vlaanderen, Groningen, Drente, Twente en de Achterhoek. Deze programma's wor den samengesteld in overleg met ge westelijke autoriteiten, instellingen en deskundigen. Ten behoeve van een goede poli- BETER ut SNELLER De 4 geneesmiddelen in één tablet ver enigd, werken niet alleen beter bij de bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen elk op zichzelf al beroemd - is bovendien be reikt, dat de geneeskrachtigé werking sneller tot stand komt. Chefarine „4" helpt ook dan, wanneer andere midde len falen en doet werkelijk wonderen! tieke voorlichting blijven de beken- wet" komt een reeks uitzendingen de wekelijkse rubrieken, onder an dere het bekende weekpraatje van het Tweede Kamerlid Jan Peters „Bent U ook van de partij?". In het licht van de komende verkiezingen wordt het programma uitgebreid met een aantal nieuwe uitzendingen. Het politieke forum wordt in ere hersteld. Om de veertien dagen komt Bernard Verhoeven met een politiek praatje i en in reportages zal aandacht worden besteed aan het streven van de KVP. Maar Ook de rubrieken over de W" P«nen gfitp. Geschikt voorde gevoeligste maag. KAB, de katholieke middenstand en I *«n» d,e keihnddtel Cfcd.roi. de katholieke boeren blijven aan hun j (Advertentie), trekken komen, zoveel mogelijk ge- plaatst op geschikte uitzendtijd. Dr Paul Julien blijft zijn reisver halen geven in de reeks „Kampvuren langs de evenaar", hetgeen menigeen zal verheugen. De van vroeger be kende Radiodokter zal wederom op treden en in de geest van de groeien de Europese saamhorigheid zal Her man Fikkert enkele documentaires voorbereiden. Iets nieuws is de cursus Katechis- mus op dinsdagavonden, door rector G .J. J. Harmeling van de Sint Lud- gerus kweekschool te Hilversum. De ze spreker zal een methodische uit eenzetting geven van de katholieke geloofsleer en zich daarbij richten naar het systeem van de officiële ca techismus. Ter voorbereiding van het tienjarig bestaan van de KRO-schoolradio ko men er verschillende manifestaties. Reeds is een boekje op de pers, dat vele inlichtingen, over schoolradio verstrekt. In een reeds verschenen fraai verzorgd geïllustreerd pro grammaboek heeft Leni Verstegen en haar staf reeds een inzicht gege ven in het schoolradio-programma, dat straks aanvangt. Vermelden we nog, dat ook nu een kleinkunst-cursus zal worden gehou den, en dat in de vrouwenrubriek „Onder ons" vrouwenportretten wor den gegeven en iets over de taak van de vrouw in het gezin in de veran derde maatschappij. In Moeder wil is dagen in de vasten zal Bernard Ver hoeven een bewerking verzorgen van zijn boek „Pleidooi voor een non". De „literaire grap" die reeds verle den jaar was aangekondigd, zal nu aan de orde komen, onder de titel „Ben je nog vry". Aantrekkelijk amusement. De „Tierelantijnen" op zaterdag krijgen een nieuw aanzien; daarbij zal Jan Oradi als conferencier optre den. Natuurlijk blijft ook het fami liespel „Eensgezind wint" behouden. Daarnaast komt een tweede spel „Weet je veel", een onderzoek in wedstrijdvorm naar parate kennis. Aan de opstelling van de vragen heb ben deskundigen tevoren medewer king verleend. In elke serie van vijf tien vragen ligt een klimmende lijn van moeilijkheid. Wie over het ganse seizoen het hoogste bedrag heeft be haald, ontvangt een studieverzeke ring. De muzikale clown Fantasia (Bob Bleyenberg) zal wekelijks in Tiere lantijnen optreden onder de naam Frits Frats. Ook daaraan is een wed- strijdattractie verbonden. Tijdens elke uitzending zal Frits Frats een Deze foto, gemaakt tijdens een op- bepaalde handeling verrichten, die name in de K.R.O.-hoorspelstudio, In dit seizoen zendt de K.R.O. wederom op de zondagavond de derde en laatste serie uit van „Sprong in het Heelal", gewijd aan de inva sie door Marsbewoners. toont op de voorgrond de regisseur Léon Po vel geassisteerd door NRU- technicus Ad v. d. Ven, met vóór de microfoon de vier hoofdfiguren uit het spel, v.l.n.r.: Jimmy Barnett (Jan Borkus); dr Matthews (Louis de Bree); Steve Mitchell (Jan van Ees) en Jeff Morgan (John de Freese). De televisie-afdeling. De televisiestaven van de Omroep organisaties hebben met allerlei te kampen. Er is beperkte uitzendtijd en even beperkte financiering, zodat wel een keuze moet worden gedaan waardoor lang niet iedereen aan zijn trekken komt. Zo is het ook bij de KRO-televisie. Toch ziet de aankon diging voor de komende winter er niet zonder fleur uit. De rubriek „Opendoekjes" van Jan Willem Hof- stra heeft ook buiten toneelkringen succes bereikt, zodat de leiding er mee zal door gaan. Terecht zullen minder geslaagde onderdelen als „Po litieke poppenkast" en „Blik in de monitor" vervallen. Pater Leopold Verhagen blijft de epiloog verzorgen. Om met de maandag door te gaan: Enny MolsDe Leeuwe zal enige Falklandjes presenteren en hopelijk komen er reportages vanuit typisch Nederlandse bedrijven of plaatsen. Tot januari zal het programma van donderdag zijn huidige vorm behou den; maar na januari komt er een nieuwe rubriek, waarin J. W. Hof- stra een vraaggesprek zal hebben met bekende katholieke hoogleraren. Onder meer Anton van Duinkerken, prof. W. Grossouw en prof dr F. van der Meer, allen van de Nijmeegse universiteit, hebben reeds hun me dewerking toegezegd. De woensdagavond blijft gereser veerd voor dramatische producties. Doch het wordt voor de KRO steeds moeilijker, geschikte toneelspelen te vinden. In het jeugdprogramma op zaterdagmiddag komt een serie met een quiz voor kinderen tot 1214 jaar, geleid door A. van Oorschot. De quiz op zaterdag „Alle negen" komt in een geheel nieuwe opzet, thans definitief met Jan Willem Hof- stra als leider. „Krocodil" is nu defi nitief ter ziele. Eveneens J. W. Hof- stra zal er een vraag- en antwoord spel tegenover plaatsen, gebaseerd op het bekende oud-Nederlandse spelle tje „Boter, kaas en eieren". Dan volgt het KRO-gastenboek en een cabaret- programma „Ad fundum", afgesloten door een opera-persiflage. N. V. SCHOKBETON ONTSLAAT 93 WERKNEMERS Binnen een tijdsbestek van twee a drie weken zullen bij de N. V. Schok- beton te Kampen 93 werknemers worden ontslagen als gevolg van de bestedingsbeperking, welke in dit bedrijf zeer wordt gevoeld. Men pro beert alles om voldoende opdrachten te krijgen, aldus deelde de directie ons mede, maar de werkvoorraad loopt steeds terug. In februari van dit jaar moesten reeds 130 werknemers worden ont slagen. Er zijn nu nog 580 personen werkzaam bij het bedrijf in Kampen. Voor de Hoge Raad heeft vanmor gen de principiële zaak tegen een rij- examinator uit Maastricht gediend, waarbij uitgemaakt zal worden of de wet een verkeersrotonde als een rondweg dan wel als een kruising be schouwt. Om een beslissing over de ze kwestie in hoogste instantie uit te lokken heeft de Maastrichtse rij-exa- minator, de heer H. Ij van E. zich destijds door de politie laten verbali seren. De kantonrechter heeft de heer E. toen veroordeeld tot 12 gulden boe te, de rechtbank bevestigde dit von nis later. De Hoge Raad zal over een maand uitspraak doen en dan zal blij ken of men volgens de weJ op een ro tonde rechts moet houden zoals op een doorgaande weg of dat men er naar links mag voorsorteren, zoals op een normaal kruispunt. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Idem. 9.10 Voor ae vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Twee piano's. 11.45 Het Monster v. Hannover, caus. 12.00 Hammond orgelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het be drijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 Logboek 1934. 15.00 Gram. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Neder land en de wereld: De Film als we tenschappelijk instrument, door Prof. Dr. H. M. Dekking. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Amus. muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Lichte muz. 19.20 Ritm. muz. 19.40 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Radio Filh. ork. en soliste. (In de pauze: 20.5521.05 Niet kleiner dan de wereld, klankb.) 21.50 Act. 22.00 Cabaret. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen. 23.16 Act. of gram. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Instr. oct. 12.20 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platen- nieuws. 13.25 Bariton en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.25 Vo caal ens. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Instr. trio. 15.40 Gram. 16.00 Bijbel- overdenking. 16.30 Viool en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.45 Leger des Heilskwart. 19.00 Nws. en weerber^ 19.10. Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Verz. progr. 20.00 Radio krant. 20.20 Promenade-ork., koor en sol. 21.00 De jeugd vloog uit, klankb. 21.20 Lichte muz. 21.50 Gram. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. KRO. 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Kookpraatje. 20.25 Televitrine. 20.55 Muzikale fantasie. 21.30 Tien jaar G3, rep. (Van onze t.v.-medewerker). Met niet minder dan twee nieu we rubrieken heeft de Avro haar jongste programma uitgezonden. Arie de Gooijer was leider van het vra- genspel „Ziet U er iets in?". De ge toonde foto's verborgen twee voor stellingen in zich. Het bleek moeilijk te zijn, juist de minst opvallende voorstelling te raden. „Meridiaan" is de titel van een maandelijks journaal onder leiding van Dick de Vilder. Het was interessant, maar zó lang, dat een graag verwachte film over het speur- derswerk van Scotland Yard moest komen te vervallen. Dr Ritter, die bij Avro jarenlang literair medewerker is' geweest, nam rijkelijk lang af scheid, in aanwezigheid van zijn op volger dr Max Teipe en Annie Salo mons. Het scheen een complete re ceptie, gekruid met allerlei herinne ringen aan een grijs verleden. Vanavond is de Avro opnieuw op het scherm, eerst met een sport- panorama en verder met een spel „Gasten op het kasteel" van Jean Anouilh. Het is de vreemde geschie denis van een tweeling die zo op elkaar lijkt, dat de pijnlijkste vergis singen ontstaan. Er liggen onder meer enige addertjes onder het gras van de vituoze dialogen verscholen. Voor wat het KRO-programma van donder dag betreft, wordt verwezen naar een vorige bespreking. Zoals gebruikelijk is de Nederlandse televisie vrijdag niet in de lucht. We verwijzen naar de aankondi ging van het KRO-televisie-program ma voor het bomende najaar en de winter. Men zal er enkele vernieuwin gen in aantreffen, waarbij het accent min of meer komt te liggen op een voortgezette en uitgebreide medewer king van Jan Willem Hotstra in ver scheiden rubrieken. Men verzuime de lectuur niet

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6