doe Kappcrstedtie Leidse Wolspinnerij keurde statutenwijzigingen goed Blijf meester gBtncnziSEnaiSïBii Afd. Leiden „SI. Antonius" opende winterseizoen De heer A. F. de Does vijftig jaar werkzaam bij Eduard IJdo N.V. Magazijn-meester vacante plaats WERKSTER WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Taarvprnarlorinn hari v00r aIle middclen dienen te worden JddrVCrydUcriliy II dU aangewend. Deze kwestie is trouwens vlot verloop een onderdeel van een uitvoerig stu dieplan. Er valt evenwel niets over al of niet verplaatsen te zeggen. In de hedenmorgen gehouden bui-i Wat de prijzen der wol betreft, tengewone vergadering van aandeel- merkte spr. op, dat overal een sterke houders der N.V. Leidsche Wolspin- daling valt waar te nemen, doch dit nerij te Leiden werden zonder enige is niet zo direct van toepassing op bespreking de door directie en com- handbreiwol. Het personeelsverloop missarissen voorgestelde wijzigingen kon vrij rustig genoemd worden, de van de statuten goedgekeurd. schulden op korte termijn betreffen Deze wijzigingen betreffen het vol- geen bankschuld. Deze zouden zon- gende: der meer als zodanig genoemd wor- Een nieuw artikel werd toegevoegd, den. luidende: „Elk gewoon aandeel kan I Ten aanzien van een gestelde vraag op verzoek van de houder kosteloos over de gestegen crediettermijn, worden gesplitst in vijf gewone on- I merkte de directeur op, dat deze ter- deraandelen, elk groot nominaal 100 mijn inderdaad wel eens wordt over- gulden, welke het nummer dragen schreden. Het beeld van de geldhan- van het oorspronkelijke aandeel met del wijst daar trouwens op en inter- toevoeging van een der letters a tot nationaal is het zelfs merkbaar. De en met e. I investeringen zijn geschied in ver- Vijf gewone onderaandelen kun- J band met de grote vernieuwingen nen op verzoek van de houder kos-van de laatste jaren. Ten aanzien teloos worden samengevoegd tot één van een vraag over de positie tegen- gewoon aandeel, groot nominaal 500 t over een ev. Euromarkt, zeide de di- gulden", recteur hierover nog geen oordeel te De volgende wijziging betrof het kunnen geven. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel (Advertentie' UITBREIDING KAMERLINGH ONNESLABORATORIUM GEGUND De Rijksgebouwendienst te 's Gra- venhage heeft het uitbreiden van het Kamerlingh Onneslaboratorium dei- Rijksuniversiteit te Leiden, gegund aan de fa. K. Burgy te Oegstgeest voor ƒ110.726. Wat lezers schrijven HET VERKEER OP HET RAPENBURG Het door de bewoners van het Ra penburg ingediende request leent zich m.i. niet voor polemiek in de krant. Naar aanleiding van het stukje van de heer C. J. Baak in de L.C. van 10 dezer zou ik echter de geachte in zender in overweging willen geven zich nog eens daarover te bezinnen na vooraf: 1. ,het verkeer op het Rapenburg lange tijd te hebben gadegesla gen; 2. te bedenken, dat de bewoners al- uitbrengen van één stem voor elke nominaal 100 aandelen, terwijl het laatste betrekking heeft op de uit kering van een winstaandeel voor het personeel. jaarstukken werden hierna goedgekeurd met de stem van de heer v. d. Werff tegen. Daardoor zal aan aandeelhouders een dividend van 13 procent worden uitgekeerd en wel Nadat deze voorstellen waren 1 als volgt: 30 pet. in contanten en 10 goedgekeurd werd de jaarlijkse ver- pet. naar keuze in contanten of in gadering van aandeelhouders ge- gewone aandelen der N.V. houden, eveneens onder presidium Nadat de heer E. Bennink Bolt als van de heer E. Bennink Bolt, die bij commissaris was herkozen, deelde de de aanvang een kort in memoriam j directeur mede, dat de afgelopen uitsprak ter nagedachtenis van de i maanden zeer slap waren en dat de verleden jaar overleden commissaris j verkoop minder is geweest, waar der N.V., de heer R. C. Deschee- maeker. De heer G. E. van der Werff wees er bij de behandeling van de jaar stukken op, dat de textielaandelen op de beurs niet populair zijn, voor al wanneer men vasthoudt aan een dividendbetaling als door directie en commissarissen dezer N.V. wordt voorgesteld. Zolang de koers blijft boven pari, blijft de kans bestaan, dat de aandeelhouder zijn stocks ver koopt. Spr. vroeg zich af, of het aandelenkapitaal der N.V. niet te schijnlijk als gevolg van geldgebrek (novembercrisis) en minder gunstig weer in de afgelopen maanden. De afd. Leiden van de r.-k. Bónd van hotel-, café- en restaurant-ge- 1NHPNL employeerden „St. Antonius" opende groot wordt en hij vestigde er de j hedennacht het nieuwe seizoen met aandacht op, dat de stockhandel de fen vergadering in „De Kroon", wei- laatste tijd zeer stroef is. De oor-1 slechts matig was bezocht. Dit zaken zijn daarvan te wijten aan de constateerde de nieuwe afdelings teruglopende conjunctuur, de beste dingsbeperking en het krappe geld, hetgeen een zekere teruggang tot ge volg zal hebben. Sor. verklaarde zich een beslist tegenstander van divi,. dendbetaling in stocks, waarvoor hij liever contanten zag, terwijl hij voorts opmerkte, dat het grootste aandelenkapitaal nog steeds in Bel gische handen is. Op de beurs ging het gerucht, dat de koers der aandelen L.W. met 200 procent daalde en hij vroeg wat er waar was van de geruchten omtrent verplaatsing der fabrieken. Dr. Posthumus Meijes informeerde hoe het stond met de industriegarens en de plannen tot uitbreiding, waar over het vorig jaar werd gesproken, doch in dit jaarverslag niets wordt gezegd, terwijl hij voorts informeer de hoe het stond met de investerings plannen en of de diepte-investerin gen vóór de beruchte datum hebben plaatsgevonden. Verder informeerde spr. of het bekend was, dat de prijzen voor de Merino wol met 12 procent waren ge daald en of dit verontrustend ge noemd kon worden. Ten aanzien van de balans merk te sprekpr op, dat ook dit jaar de grondstoffenpost weer aanmerkelijk hoger was en of onder de schulden op korte termijn ook bankschuld be grepen was. De directeur, de heer A. A. Ver hoef, beantwoordde de verschillende vragenstellers en zeide t.a.v. de uit kering in stockdividend, dat het be stuur de daaraan verbonden bezwa ren terdege heeft overwogen, doch men heeft ertoe besloten in verband met de aanschaffing van nieuw ma teriaal en industrieearens, hetgeen dus neerkomt op een interne emissie. Daarom ook ziin thans onderaande len gecreëerd. Wat de koersdalingen betreft, dat heeft niemand in de hand en daarover kunnen eff^tensoecialis- listen beter oordelen. Dat zii moei lijk verhandelbaar zijn, bewijst dat het grondkanitaal in vaste handen zit, waar men het als goede beleg ging vasthoudt. Wat betreft de geruchten over fa- brieksverplaatsing, zeide snr.. dat ieder erop U't is de productiekosten zoveel mogelijk te bestrijden, waar- B^NOFIVHNGFN LEIDSE UNIVERSITEIT. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en W'4 schappen is aan dr J. P. van de Geer, wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse bij de psychologie aan de rijksuniversiteit te Leiden, opdracht verleend om gedurende het tijdvak van 16 september 1957 tot en met 14 september 1958 in de faculteit der letteren en wijsbegeerte dezer uni versiteit onderwijs te geven in de psychologische statistiek; is aan M. A. M. Suudi opdracht verleend om van 1 september 1957 tot een nader te bepalen datum in de faculteit der letteren en wijsbegeer te aan de rijksuniversiteit te Leiden enderwijs te geven in het Arabisch. Burgerlijke Stand Ge'o.: Else Marijke dr. v. J. Pool en R. Vinkestijn; Jan Hendrik zn v. J. H. Va vier en J. Plu; Josephina Leo- narda Maria dr. v. A. F. van Kuijk en L. J. M. Eekhout; Reinier Theo- dorus zn v. A. C. de Vroomen en M. H. Heemskèrk; Leonardus Pieter Hendrik zn v. L. P. H. van Es en M. E. Verhoog. Overl.: J. L. Schouten, 56 jr, echt genote van J. F. Janse. voorzitter, de heer F. Goddijn tot zijn spijt en daarom wilde hij zijn openingswoord, zijn „maidenspeech" als voorzitter, niet te lang maken. Hij vestigde daarbij de aandacht op het komend winterseizoenprogram- rna van de KAB en van de eigen af deling. In de bijeenkomsten der or ganisatie ligt de meeste actie, want daar kan men de vakbelangen be spreken. Hoewel voor de afdeling enkele rustige zomermaanden zijn voorbijgegaan, was dit voor het hoofdbestuur van de bond toch niet het geval geweest, want daar hebben de talrijke vraagstukken de volle dige aandacht en werkkracht opge ëist. Een enkel woord wijdde spr. ver volgens nog aan de ledenwerfactie, waaraan verbonden de kans voor een gratis-reis naar Lourdes. Ieder lid, die vijf nieuwe leden wint in de pe riode van 1 sept. 1957 tot 1 febr. 1958 dingt mee in de verloting van de Lourdesreis, welke het hoofdbestuur voornemens is volgend jaar te orga niseren. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de afd. Leiden van de K.V.P. inzake het deelnemen aan de werkgroep der afdeling in ver band met de verkiezingen in 1958, over welk punt contact zal worden opgenomen met het hoofdbestuur. Van de zijde van Herwonnen Le venskracht werd nog eens de aan dacht gevestigd op het nut van deze instelling, waarvan men zonder het lidmaatschap niet kan profiteren. De secretaris deelt naar aanleiding hier van een en ander mede over de moeilijkheden, die voorgekomen zijn voor personen, die geen lid waren. De secretaris deed vervolgens en kele mededelingen over de huurcom- pensatie, de A.O.W. en de vakantie regeling, naar aanleiding waarvan een geanimeerde discussie ontstond. Ook de beroepskaartenkwestie kwam weer in het geding en tenslotte kon de secretaris mededelen, dat weer zes nieuwe leden zich hadden aan gemeld, waar echter tegenover staat, dat drie leden moesten worden af geschreven. Vanuit de vergadering werd voorts geïnformeerd of het niet mogelijk is het verenigingsorgaan .Servio" nieuws-actueler te maken. Er staan nu dikwijls berichten in. die al door de tijd zijn achterhaald. Ook hier over zal het H.B. geraadpleegd wor den. Hierna volgde sluiting der verga dering. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult. Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12. tel. 20018) WOENSDAG, 11 SEPTEMBER Leidse Instuiven. Plechtige avond mis in de dekenale kerk (H. Lode- wijk) aan de Steenschuur. Zang van het dameskoor „Jubilate". Aanvang half tien. Voor alle jongeren toegang kei ijk. Bridgeclub „O.O." Seizoen-ope ningsdrive, Aaaivang half acht. Café restaurent „Royal", Doezastraat St. Petruskerk. Rozenkragiskruis- tocht, 7 uur. ZATERDAG 14 SEJ TEMBER. Gymzaal Ursulasteeg. 8 uur ope ningsbijeenkomst van de Volksdans groep „De Grote Ronde". Stadsgehoorzaal. Feestavond Buurt en SpeeltiLnvereniging „Groenoord" 8 uur. St. Antoniusclubhuis. Feestavond Trnnm aan amhnrlll bekende ladingen per vrachtwagen 1 ruuw ctdll dlilUdL.111 naar even onbekende adressen. Dat hij bij het vervoeren van deze gevaar- en hokvast Toen wij dezer dagen in de Tromp straat een gezellige huiskamer bin nenstapten en aan de heer werden voorgesteld, om wie het eigenlijk ging, dachten wij dadelijk aan een vergissing. „Deze man is geen 64 jaar", vonden wij. Iemand die vijftig jaar constant in touw is geweest kan er zo niet uitzien. Maar toch bleek van een misverstand geen sprake te zijn. Hij was het. De heer A. F. J. de Does, die volgende week dinsdag vijf tig jaar, een halve eeuw, een mensen leeftijd bij een en dezelfde baas werkzaam is. En het bedrijf, dat het voorrecht heeft een zo getrouwe em ployé onder het personeel te tellen is de boek- en steendrukkerij Eduard lijke vrachten geen enkele maal te> gen de lamp is gelopen mag een won der worden genoemd. Een paar keer is hij gegrepen, maar dan was zijn wagen juist leeg. De heer De Does doet het de laat ste tijd een beetje kalmpjes aan; hij heeft zijn lauweren reeds dubbel en dwars verdiend. Als vormen inslaan- der maakt hij zijn slotperiode door. Volgend jaar zal hij van zijn rust gaan genieten, hoewel dit hem zelf helemaal niet aanstaat. Maar zijn vrouw vindt het dan welletjes en dit lijkt ons ook niet bepaald overdreven. Misschien dat de heer De Does zich zal gaan wijden aan de edele vissport, maar dat is nog niet zeker. Het is nogal een koude bezigheid, en thuis wordt het hem heel erg gezellig ge- IJdo N.V. Het is zoals de heer De .maakt. Does self zegt: een dergelijk jubileum Volgende week dinsdag 17 septem- zal over enige tijd wel niet meer j ber zal hij dan gehuldigd worden. Het voorkomen. In deze moderne tijd met liefst wilde de heer De Does hier on zoveel meer eigenbelang, soms nodig der „u, maar dat zal hem niet luk om het hoofd boven water te houden, is men niet zo honkvast meer. Maar de heer De Does is er nog een van de oude garde: trouw aan zijn ambacht, gebonden aan zijn werkgever. En hij voelt er zich wel bij. Vijftig jaar geleden, hij was toen net 14 jaar en vers van de schoolbank, be gon deze geboren Leidenaar zijn eer ste geld te verdienen. Als leerling trad hij in dienst van de drukkerij, welke toen nog onder leiding stond van de oude heer Eduard IJdo. Hier leerde de heer De Does met de letters omgaan. Hij drong door in de gehei men van kapitalen en onderkast en liet daarbij nog wel eens een lettertje vallen, maar geleidelijk aan kreeg hij de feeling te pakken. En 'dat alles voor het honorarium van zegge 60 cent per week. Nu vonder de ouders van de heer De Does dat geld verdie nen nog niet eens zo belangrijk; als hij maar een vak leert, zeiden zij. Vroeger waren er nog geen leermees ters in deze druktechniek. AlleS moest zelf geleerd worden, zonder hulp. Daar kon de heer De Does dan ook lang over doen. Om 7 uur 's morgens stond hij achter de bak, dat was in de winter, 's zomers begon men om 6 uur. Het ging officieel door tot 's avonds 7, resp. 6 uur, maar in de praktijk stond hij avonden achtereen om 10 uur nog te werken, om maar niet te spreken van de nachtelijke uren. Wij vroegen de heer De Does, of hij nog leuke dingen had meegemaakt in al die jaren. „Nou", zei hij, „dat valt wel mee. Ik heb in elk geval de twee oorlogen gehad". De laatste oorlog was hij actief werkzaam in het ver zet. Deze werkzaamheden varieerden van het nieten van levensmiddelen kaarten tot het wegbrengen van on- Ontspanningsver. S.R.O., 8 uur. R.K. Instuif Haagweg. Feestelijke openingsavond m.m.v. het Veri-dans- orkest. Leonardushuis. Aanvang 8 uur nam. ZONDAG 15 SEPTEMBER R.K. Instuif Herensingel. Feestelij ke openingsavond m.m.v. „The Ryth- me Club" o.l.v. Th. Wisse. Zaal Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Japanse prenten Op werkdagen 105 uur, op zondag 1— 5 uur (Tot 1 oktober). Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest maandag 9 sep tember tot en met vrijdag 13 sept. wordt waargenomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 Apotheek Resyst, Steen straat 35, tel. 20136. Apotheek Oegstgeest Wilhelmina- park 8, Oegstgeest tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 613 september zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Piroschka" alle leeftijden (Donderdag: „Tussen 14 en 17", 18 jaar. Lido: „Ja, mevrouw de Gene raal", 18 jaar. Luxor: Marie Antoinette, de mar telares". 18 jaar. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De bestorming van de Alamo", 14 jaar. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. daar zich iedere dag in dit ver keer moeten begeven; 3. zich bij de bewoners op de hoog te te hebben gesteld van de scha de van diverse aard door het ver keer veroorzaakt; 4. zich af te vragen welke bedragen moeten worden besteed voor her stel en hoeveel de schade kan be dragen op aestetisch en toeris tisch gebied; 5. zich op de hoogte te stellen van de toestand van het wegdek; 6. te informeren naar de betekenis van de uitdrukking „doorgaand verkeer"; 7. te bedenken, dat naast de econo mie ook nog de cultuur van be lang is. De stoepen zijn de geachte inzen der blijkbaar een ergernis. Ik ver moed, dat vele bewoners gaarne hun stoep zouden ruilen tegen het duur zaam bereiken van hun ideaal: een rustig Rapenburg. Of dit offer ech ter iets anders tengevolge zou heb ben dan verlies van cachet, is te be twijfelen. EEN RAPENBURG-BEWONER Een straat spoorloos? Een onzer lezers maakte ons op merkzaam op de geruisloze verdwij ning van de Kooistraat hier te Lei den. De voorheen zo genoemde straat is thans een verlengstuk van de Kooi- laan geworden, de huisnummers zijn dienovereenkomstig veranderd. Bij informatie ten stadhuize bleek ons, dat de Kooistraat inderdaad uit het Leidse stratenplan verdwenen is. Dit is echter minder geruisloos ge gaan, dan onze lezer meent. Het betreft hier namelijk de uitvoering van een raadsbesluit van vorig jaar, dat indertijd wel degelijk is aan gekondigd (gelijk met een hele se rie naamsveranderingen). Ook nu zijn de bewoners van de straat (laan) in kwestie op de hoogte gesteld van de wijziging. Wij raden in dit verband onze le zers aan, in deze ex-straat eens een kijkje te gaan nemen; men kent het oude straatje niet meer terug. ken. Hij moet er aan geloven en wij zijn er van overtuigd, dat hij zijn le venlang deze dag niet zal vergeten. Hij heeft een halve eeuw lang hard gewerkt en zich onbaatzuchtig gege ven. Nu zal hij daarvan de konse- kwenties moeten aanvaarden en zich de dankbaarheid en hulde moeten la ten welgevallen van allen, die hij door zijn arbeid tot steun en nut is geweest: zijn gezin, zijn firma en col lega's. Doch vóór het zover is zal hij zelf zijn dankbaarheid uiten. Zondag a.s. zal in de kerk van O. L. Vrouw mende uit dezelfde richting'gre*ep"S Hfimplvaart pn St Inoof i„..«.i /~»„„i SASSENHEIM Gecompliceerd auto-ongeval in Sassenheim Hedenmorgen reed een luxe Opel bij de Postbrug te Sassenheim en wilde, komende uit de richting Lei den, de Zandvaartkade opdraaien waartoe de chauffeur z.g. voorsor teerde. Een trailer met oplegger, ko- Hemelvaart en St. Jozef om kwart over elf een H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen. Dankbaarheid tegenover God voor alles wat bereikt werd, ook na zorgen en moeilijkhe den. Dankbaarheid ook voor de grote steun, die hij van zijn vrouw en doch ter al die jaren hpeft mogen ontvan gen. Opel in de flank en drukte deze te gen een volkswagenbusje dat juist passeerde. De trailer met oplegger vloog het trottoir op en kwam tot staan over een daar geplante kleine boom. politie heeft de zaak in on vallen deden zich gelukkig niet voor. De wagens hebben het verkeer daar ter plaatse geruime tijd gestremd. Bouw woonhuis aan de Mennewef gegund. Architekt Th. N. J. Geels te Leiden, heeft namens de heer J. A. Reuzer het bouwen van een woon huis aan de Menneweg gegund aan de Gebr. C. en L. Meeuwisscn alhier. KATWIJK Bungalowbouw aan de Sportlaan. Architel.t J. J. Splinter jr uit Lel den heeft namens de heer Zijlstra al hier het bouwen van een bungalow aan de Sportlaan gegund aan het aan nemersbedrijf H. N. v. Leeuwen en zn eveneens uit Katwijk. VOORSCHOTEN AANRIJDING. Hedenmorgen omstreeks half 11 reed de 23-jarige D. B., wonende Molen laan, op een bromfiets op de Leidse- weg in de richting van het dorp. Ver moedelijk door onoplettendheid bot ste hij teegen een stilstaande bak fiets. De jongeman werd gewond aan de rechterknie; met een auto werd hij naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den overgebracht. St. Laurentiusharmonie. De St. Laurentiusharmonie heeft het plan opgevat om op de Donklaan een con cert te geven. Dit zal plaats vinden op vrijdagavond 13 september a.s. des avonds om 8 uur. Het bestuur van St. Laurentius heeft juist de Donklaan uitgekozen, omdat de praktijk uit wijst, dat deze straat nogal eens stiefmoederlijk wordt behandeld bij muzikale rondgangen. Postduivenwedvlucht. De post duivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Duffel (België), afstand ongeveer 115 km. In concours 185 duiven. Wegens slecht weer gelost maandag 11 uur. Aankomst eerste prijsduif 12.21.55 uur, snelheid 1403.30 meter per minuut; aankomst laatste prijsduif 12.32.49 uur, snelheid 1243.53 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: P. d' Haens 1, 2, 13, 18, 23, 33; J. P. v. d. Assem 3, 5, 7, 26; C. Zwaan 4, 10, 27, 32; P. N. van Wis sen 6, 8, 9, 17, 20, 36, 37; Fr. Hendriks 11, 14, 15, 22. 28; G. L. Schrijvers 12; F. C. V. Heusden 16, 24, 31; A. de Graaf 19, 25, 35; D. M. Kloosterman 21, 29, 30. 38; H. v. d. Wal 34. Marktberichten WOERDEN, 11 sept. Kaas. Aan voer 102 partijen. Eerste kwaliteit 2.282.32, tweede kwaliteit ƒ2.21 —2.27, extra kwaliteit tot 2.58. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 10 sept. Groen te. Rijenkomkommers A 31—38, idem B 20—24, idem C 12—18, idem krom 24—33, kaskomkommers A SI ST, idem B 22—24, idem C 16—18 to maten A 9.30—10.10, idem B 9.20— derzoek. De Opel werd zeer zwaar 10.10, idem C 8.40—9 30 andijvie beschadigd doch persoonlijke onge- 7—11, sla A 9—13, idem B 3—0, Universiteitslaboratorium te Leiden vraagt een: voor het magazijn van wetenschappelijke en techni- sche apparatuur: voor het uitgeven en administreren van materiaal in de meest uitgebreide zin van het woord. Kennis van eenvoudige magazijnadministratie is nood zakelijk. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties met volledige inlichtingen aan de Hoog leraar-Directeur onder no. 9723 bureau van dit blad. Maandag 16 september HERVATTING club- privé-lessen G. F. van Oarle Burggravenlaan 92 Telef. 24335 Salvator Hofje Gegadigden voor een in bovengenoemd Hofje kunnen zich aanmelden bil ondergetekende op vrijdag 13 september a.s. tussen 4 en 5 uur. Rapenburg 16. Namens Regenten: Mr A. J. SORMANI Studio Scripta zoekt: ib Leeftijd 15 t.m. 16 jaar. voor interessant bedruk- kings- en assisterend werk in onze reclame studio's. Zii, die wat gevoel heb ben voor kleur en lijn. zijn hier op hun plaats. Aan melden dagelijks van 4 tot 6 uur. behalve zaterdags. Maarsmansteeg 12a. Lei den. Fa. J. J. Taverne Slagerij Telefoon 20192 Donkersteeg 17 Leiden of HALFWAS Met spoed gevraagd een voor herensalon, zelfstan dig kunnende werken. In- of extern. H. J. Bakker. Voorleg 7a. Noorden Z.H. Tel. K 1724—112. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Galgewater 1 Leiden Gevraagd een NETTE Aanmelden Galgewater 1. s morgens 10—12 u. Gevraagd: NET MEISJE voor dag en nacht, v.g g v Pieterskerkhof 34. Leiden' Fel. 0 1710—21212 S°'e* Standaard f 349 50, d m 17 30 So lex de Luxe 399 50 o m (20 24. inclusief All Risk verzekerinp Service Sta tion Gebr Huisman Ho eewoerd 66—68 tel 31292 2* Een-twee drie De nieu- we Berini M 31 met DKW motor heeft 3 versnellin gen Speciaal voor 2 per sonen Fa Van Ziip, Haar lemmerstraat 295 Filiaal: Korevaarstraat 6. 2* H.M.W. dubbelzits- bromfiets met dubbele veerelementen De enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen Prlis t 725.Gebrs Huisman Hoppwoerd 66—68 2* V.W zig zag naaimach. van de „Victoria" Werke A. G. Neurenberg (Did sinds 1886. en de Carson als gewone huishoud naai machine lopen soepel en geluidloos! Uw adres: Roovackers. Leemanstraat 31. Leiden tel. 31324. 2 Bromtu ts< nverhuur, De nieuwste Berin' M 21 1957 per uur dap of lan 'er J dt Jong. Varkevis- serstraa: 66. Katwijk aan Zee telefoon 2795 2* Roovackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit voordelig, vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd ziin Naai machinehandel Roovackers Leemanstraat 31. Leiden, tel. 31324. 2* Gevraagd net meisje voor de ochtenduren plm. 15 a 16 jaar of iets ouder meisje voor 4 ochtenden per week. Zoeterwoudse- weg 60 bij de Herenstraat. 2 Bankstel, clubs, grote fraaie eiken kast. 2-pers. boogledikant met Auoing- spiraal. fraaie open haard, pracht Mechels eiken dres soir met leeuwenkoppen, prima bad en geiiser, dres soir, kasten, clubs, tafels. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. let op tel. 23261. 2* Jongens en meisjes ge vraagd voor het vervaar digen van chocolade- en suikerwerkdozen. Leeftijd 15 tot 17 jaar. Hoog loon 4- premie. Middelstegracht 125, Leiden. 2* Biedt zich aan: rijwiel en bromfietsmonteur. Te vens in bezit van autorij- bewijs. Br. aan het bur. v. d. blad onder no. 9740. 2 In de olie.doen wij natuurlijk ook. laat U ook daarin deskundig op de hoogte brengen. De beste merken verkooen wij dus Seen risico's. Valk a d. H. chouw. Voorschoten. 2* Haarden, gasfom,. lin- nenk.. enz. Pracht kolen- en gashaarden, als nieuw gasfornuis, linnenkasten, bureaux, stoelen, tafels, antieke kist. schrijfmachi nes. kachels, litsjumeaux. ooklanbedden. sniralen. radio's. Nieuwe Rijn 60. let goed op 60. Tel. 22150. 2* Gevraagd een bekwa me electriciën. en electri- ciën-oliestook monteur, leeftijd 23 iaar Bii ge bleken geschiktheid vast werk. Aanmelden na 6 u. Bernard Sehulte. Voorhout Tel. K 2532—7306. 2* Pas op voor zogenaamd goedkoop closetpapier, het verstopt uw riolen. Ons closetpapier lost snel op. kost slechts 17 ct.. oer grote rol. 72 stuks f 11 25 Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 2 Op»»I f^korri 1957 te huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Cnn stil beiden me. radio en Morris Minor Alléén nieuw m°tprinal bill"*' ta rief S'indonk Hoo-1 KerkTnrht 30 tel 3160R 2* Iedereen Is enthouslncf als wi» uw matras over trekken met da1 ast Een één-ners vanaf (19 50 twep-ners vanat f 26 50 Smits bedden en tapiiten- magaz Mare 98 Vrouwen- steeg 9 tel 23913 21 Wist U dat? Voor kooo of huur van alle sierteelt- vergunningen ook bedrij ven of land is het adres: J Elstgeest Roelofa rends- veen. tel. 291. K 1713. 2* Strijkinrichting „Ozon" voor uw fijne was. Hoge Rijndijk 34. tel 22675. 2* Verbuur zonder chauf feur. 4-5-6 pers All risk- verzekering De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billijke tarieven. Werkhoven's luxe auto verhuur Van 't Hoffstraat 11 Leiden tel. 22300 2* Te koon: wegens ver trek. Opel Olympia. in pr. staat. Te bevr. Th. Steen kamer. Mgr. Broerestraat 2. Voorhout. 2* Net r.k. meisje b.z.a. voor enkele midd. in een winkel. Br. onder no. 5155 bur. v. d. blad. 2* Net r.k. meisje biedt zich aan voor 4 dagen per week. leeftijd 18 iaar. Br. onder letter R. Paauw. Kantoorboekhandel. Roe- lofarendsveen. 2* Biedt zich aan r.k. meisie 20 jr voor de huis houding liefst in Leiden J. van Dijk. Nieuwstraat 16. Roelofarendsveen. 2* Spoed vertrek. Philips radio van 1957 met druk knoppen en nieuwe pick up, 3 snelheden in cassette met platen, samen ƒ275 vloerkleed 2x3/ 17.50. Maresingel 3. 2 Woningruil. Leiden Prof wiik heel huis 5 ka mers. douche, v.-a.-tuin. zolder. Gevraagd: Oegst geest. huis of flat. Brieven onder no. 5157 bur. v. d. bl 2* Verloren lichte regen jas. gemerkt J. d. Hoist, eaande van Burgeme«ster Ketelaarstraat tot War monderhek. Terug te be zorgen Aeent Leidse Cou- rant. Warmond. 2* Spoed. Kantoortje met bijpassend bureau, geheel uitneembaar. mooigeheel tegen aannemelijke prijs te koop. G. A. Sassen. Ma- rediik 45. Leiden. 2* Biedt zich aan ervaren tvpiste voor halve dagen. Br. onder no 5154 bur v. d. blad. 2* Gevraagd nette werk ster. Maison Snier. Haar lemmerstraat 109. Leiden. 2* Net r.k. meisje, leeftijd 18 jaar zoekt leuke vrien din om gezellig mee om te gaan. Liefst uit Leiden. Br. onder no. 5162 bur. v d. bl. 2* Fiat. Te koop van par ticulier prima onderh. Fiat 2 pers. auto met 9chuifdak. kachel, enz. Te bevr.: B. Sassen. Bloem- straat 8 A. Langeraar.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3