Verplichte verkeerslening Parlementair industriebezoek van kamerleden begonnen Derde parlementaire industriebezoek Voorzitter Twijnstra over BESTEDINGSBEPERKING W. Goudriaan over: Ook bezoek aan Leiden Verstrekkend plan van ir. Prins; DINSDAG 10 SEPTEMBER 1957 nir i vrn^T? r-nrrp nt PAGINA 8 Toespraak van mr. Jonkman I worden van herhalingsoefeningen, omdat dat niet meer de juiste type- ring is. De omstandigheden zijn heel an- aders dan in 1951 en 1964. In dit ver- Maandagavond a te Anu "dm 11 band gcwaagde hy van veronrusten- bezoek, dat een groot a^dal I®**®" de en beschamende verschijnselen van d® eerste en de tweede kamer h h t fei d t v00r. op uitnodiging van de vier centrale j„. „;„,w werkgeversbonden georganiseerd heeft, begonnen. De gasten werden ontvangen door het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Redersver- gehouden wordt, dat er minder be steed moet worden, omdat wij bo ven onze stand hebben geleefd. De blijdschap van 1954 wordt getemperd rvoninKiijKe «eaerianose neaeravw- Qm<J de omstandig:heden nu anders r ,1 ,K<ïïK" liggen. We zouden thans beter kun- lyke Nederlandse Stoomboot Maat- d n6. „n, iin ee schappij in de ontvangstzaal van deze cm ons ergaan te ljn maatschappij aan de Surinamekade. In de loop van de avond hebben ter opening van dit parüementair industriebezoek de heer T. J. Twijn- stra, voorzitter van de contactcom missie van de werkgeversverbonden en mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer het woord gevoerd. Mr. J. A. Jonkman, merkte op dat er weinig oudere-jaapt onder de deel nemers zijn. Acht leden van de Eer ste Kamer en twintig van de Twee de Kamer gaan thans voor de derde maal mee. Herinnerende aan de gang van zaken bij vorige gelegenheden, zei de heer Jonkman dat toen gespro ken werd van „ontmoeting, experi ment en her<cehniing". De resultaten zijn toen zo goed geweest, dat ander maal een reis georganiseerd werd, maar nu kan er niet meer gesproken Ruim 160 leden van de beide Kamers der Statengeneraal brengen deze week een bezoek aan een groot aantal industriële bedrijven in ons land. Het is voor de derde maal, dat zij op uitnodiging van de vier samenwerkende ondernemersor ganisaties het Verbond van Nederlandse werkgevers, het Centraal werkgevers-verbond, het Katholiek verbond van werk geversvakverenigingen en het Verbond van protestants-chris telijke werkgevers in Nederland een dergelijke reis onderne men. De eerste parlementaire industriereis werd in 1951 ge maakt, de tweede in 1954. De belangstelling voor deze reis is mede door de recente uitbreiding der beide kamers zo groot, dat voorzien moest wor den in een splitsing in twee groepen, waardoor de deelne mers een zeer gevarieerd beeld van de Nederlandse industrie zullen krijgen. Een groep gaat bedrijven in het midden en het oosten van het land bezoeken, de andere groep richt zich naar ondernemingen in het westen en zuidwesten van het land, nadat gezamenlijk een bezoek is ge bracht aan de Koninklijke Ne derlandse Hoogovens en Staal fabrieken N.V. te IJmuiden, waarbij prins Bernhard onder de deelnemrs zal zijn. KATHOLIEK THUISFRONT EN HET AANSTAANDE KERSTFEEST. In het kader van de activiteiten van Nationaal Katholiek Thuisfront is ook dit jaar weer in samenwerking met het Protestant Interkerkelijk Thuisfront de kerstviering voor de in Nieuw-Guinea gelegerde militairen voorbereid. In verband hiermede zijn reeds meer dan 3000 kerstgeschenken onderweg naar Nieuw Guinea. Bij de Apeldoornse kunsthandelaar J. Simonis staat een Rubens, waarvan de waarde wordt geschat op 100.000. Het schilderij is op heel toevallige wijze in bezit van de heer Simonis gekomen. Hij trof het n.l. aan op de zolder bij een relatie in de omgeving van Winterswijk. Deze relatie had hem medegedeeld dat hij op zolder .gewikkeld in enke le doeken, een groot schilderij had staan waar nee hij eigenlijk geen raad wist. De heer Simonis meende er al direkt een Rubens in te herkennen, en hij kreeg zekerheid toen de eige naar hem er een certificaat van echt heid van de Nederlandse expert Hof stede de Groot bij toonde. De heer Simonis kocht het schilderij en pro beert er nu een koper voor te vinden. Hij is in onderhandeling met een Amerikaan die er veel belangstelling voor toont. Het doek, dat buiten de lijst 115 bij 90 centemeter meet, stelt een Madonna met Kind voor. Rubens' eerste vrouw Isabella Brandt heeft hiervoor model gestaan. Het doek schijnt eerst in Duits be zit te zijn geweest. De relatie van de heer Simonis heeft het via een erfe nis in bezit gekregen. IR A. VAN KRANENDONK HOOGLERAAR TE DELFT. Ir A. van Kranendonk, die by Kon. Besl. is benoemd tot gewoon hoogleraar in de architectuur aan de afdeling bouwkunde der technische hogeschool te Delft, is architect in Den Haag. Hij is sinds 1948 supervi sor voor het welstandstoezicht te Leidschendam en sinds 1951 te Voorschoten en te Hoge- en Lage Zwaluwe. In 1954 kreeg hij zitting m de welstandscommissie te 's-Graven- hage. Antoon van Kranendonk werd op 17 februari 1917 te Brielle geboren en studeerde bouwkunde aan de mid delbare technische school te Am sterdam en hogeschool te Delft. ooit nodig is. Tenslotte gaf hy te ken nen dat het van betekenis is dat thans ook aan culturele zaken aan dacht wordt geschonken. Men wil de menselijke verhoudingen ten volle op de ereplaats stellen. De laatste spreker op de openings bijeenkomst, de heer M. C. Kieft. di recteur van de K.N.S.M., deed even eens een beroep op de parlementsle den begrip te tooien voor le ernstige moeilijkheden, waarvoor de Neder landse scheepvaart zich ziet ge- plaats. Op zijn uitnodiging verrichtten de voorzitters van de eerste en van de tweede kamer, mr. Jonkman en dr. Kortenhorst de handeling waarmede het nieuwste schip van de KNSM, de „Prins der Nederlanden" in gebruik werd gesteld. Zij haalden daartoe ge lijktijdig twee in de ontvangstzaal geplaatste handles over, die de scheepsfluit van dit schip in werking neren, dat we de moeilijkheden moe ten overwinnen door bereidheid tot samenwerking. De heer Jonkman betoogde ver volgens dat de gedachte aan samen werking op sociaal en politiek ter rein volledige weerklank heeft ge vonden, samenwerking die meer dan stelden. Samenwerking tussen ondernemer en arbeider „Ondernemers en arbeiders zullen in samenwerking die onaangename maatregelen moeten -willen nemen, die zullen kunnen leiden tot een herstel van het evenwicht, waarop alleen een gezonde gemeenschap gedijen kan". Deze woorden sprak de heer T. J. Twijnstra, voorzitter van het Verbond van Nederlandse werkgevers tijdens de bijeenkomst van de rondreizende kamerleden, die verzameld waren aan boord van het nieuwe schip der KNSM, de „Prins der Nederlanden", daarmede zijn eerste visie gevend» op de huidige benauwende financiële-economische situatie van Nederland. „Voor de ondernemer u zult het deze dagen van hem kunnen horen zijn de beperkingen, die de om standigheden hem opleggen, niet an ders dan hindernissen op de weg, die hij voor zich ziet, remmen voor zijn activiteit en zijn energie. Juist die eigenschappen zonder welke een groeiende en florerende gemeenschap niet mogelijk is, zo ging de heer Twijnstra verder. Hoe deze groei sedert 1951 is ge weest demonstreerden de cijfers, die spr. aan de reizende parlementari ërs voorlegde: „het volume van de indiustriële produktie is gedurende die zes jaren met bijna 50 pet, geste gen, dat van de industriële export met 60 pet., terwijl 110.000 personen meer hum plaats in onze bedrijven hebben gevonden. Dit is vooral mo gelijk geweest door dat een bedrag van ruim 12 miljard gulden in de indiustriële bedrijven is geïnvesteerd. Wanneer zich thans de noodzaak voordoet van een beperking van de Gevaren voor onze koopvaardij „Stelt Nederland prijs op het be- houd van zijn koopvaardijvloot, dan zal het noodzakelijk zijn, dat het fis cale regime voor onze koopvaardij grondig wordt herzien, in hoofdzaak als verweer tegen de belastingpoli- tiek van de goedkope-vlaglanden". Dit waren de woorden die gespro ken werden door de heer W. Goudri aan, voorzitter van de Nederlandse Redersvereniging. Na een aantal punten te hebben opgesomd die volgens spr. nodig zijn voor de handhaving van onze koop vaardijvloot, tw.: Meer fiscale zeker heid. Terugkeer van de investerings aftrek van 20 pet. Behoud van de vervroegde afschrijving na 1 januari. Afschrijving op basis van de vervan gingswaarde der schepen. Koppeling van de vennootschapsbelasting aan de winst na de bedrijfseconomische noodzakelijk geachte afschrijving. Geen investeringsbeperking voor deviezen-verdienende scheepvaart, vervolgde de heer Goudriaan: „Wij reders vragen ons af, of deze beperking niet vooral gezocht moet worden in de consumptie sfeer en in investeringen, die niet tot productie verhoging leiden. Geen bestedings beperking dus in de produktiemidde- len of dit nu fabrieken, machines of schepen zijn. Want laarmee moe ten wij straks deviezen verdienen en werk verschaffen aan onze zich steeds uitbreidende bevolking". besteding, dan kén dit voor de indu strie niet anders betekenen dan een markeren van de pas, om na het hervinden van een gezond evenwicht met hernieuwe kracht de expansie van onze volkshuishouding voort te zetten", aldus de heer Twijnstra. Programma voor vandaag Hedenmorgen is het gezelschap kamerleden naar IJnmuiden vertrok ken voor een bezoek aan de Konink lijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken n.v. Een gedeelte van het gezelschap komt vervolgens naar Leiden en zal hier bezichtigen de n.v. Nederlandse Rotogravure Maatschappij, Sikkens' Lakfabrieken, de Meelfabriek „De Sleutels" en Royal Typewriters. Om half zeven hedenavond zal het gezelschap een maaltijd worden aan geboden in café-restaurant „Het Schuttershof". Mgr M.A. Jansen opende Titus Brandsmacollege te Dordt De bisschop van Rotterdam, mgr M. A. Jansen, heeft gisteren de eer ste rooms-katholieke middelbare school van Dordrecht, het Ttitus Brandsma-college, geopend. Deze school zal worden onderhouden door de paters Karmelieten van het kloos ter Amstelwijk te Dubbeldam. Tot rector ervan is benoemd pater dr Canisius Jansen. De bisschop droeg in de St. Bonifaciuskerk van Dor drecht een plechtige pontificale H. Mis op. Daarna werd in hotel Pon sen een plechtige openingsbijeen komst gehouden, tijdens welke het Titus Brandsma-college overgedra gen werd aan de pater provinciaal van de Karmelitenorde, pater dr Re- cardus Meijer, uit Nijmegen, die haar op zijn beurt toevertrouwde aan de rector, pater dr Jansen. Vertegenwoordigers van het dage lijks bestuur der K.V.P van de Ka tholieke Tweede Kamerfractie en van het bestuur van de kring Lim burg en van de statenkring Heer len der partij zijn bijeen geweest om zich nader te oriënteren met betrek king tot de beslissingen van de M.I.R. over de arbeidsvoorwaarden der mijnwerkers. (Zoals bekend is, moet de minister van Ecoriomische Zaken over een deel dezer beslissin gen zijn standpunt nog bepalen). Het dagelijks bestuur is nadrukke lijk van oordeel, dat de prioriteit van de mijnarbeid behoort te wor den aanvaard, waarbij dit bestuur het element van de verbondenheid tussen ondergrondse en bovengrond se arbeid tevens erkent. De hoop en de verwachting wer den uitgesproken, dat de regering het een en ander ten volle zal laten wegen bij haar beslissing terzake en daarbij alle gewin zal toekennen aan de zelfstandigheid van de M.I.R. bin nen het kader van het landsbelang. Haarlemse vrouw herroept bekentenis De 30-jarige vrouw uit Haarlem, A. L. v. M., die onlangs bekende haar zoontje van 7 maanden ver moord te hebben, heeft gisteren haar bekentenis voor de Haarlemse recht bank herroepen. Gistermorgen behandelde de recht bank een verzoek tot haar invrij heidstelling, dat verleden week door haar raadsman, mr A. D. P. V. van Löben Seis, was ingediend. Omdat het bewijsmateriaal tegen haar zeer zwak was maakte de vrouw een goe de kans om vrij t komen. Boven dien vond de rechter-commissaris geen voldoende termen aanwezig om de vrouw in voorarrest te houden. De vrouw heeft nu voor de Haar lemse rechtbank beweerd, dat de verklaring tegenovei de recherche haar was afgedwongen. Vandaag ver moedelijk zal de rechtbank beslis sen over het verzoek tot invrijheid stelling. Sinds het einde van Wereldoorlog II is het aantal slachtoffers van „lawaai" zeer belangrijk toegenomen. Jawel, slachtoffers van het lawaai, want in onze maatschappij van alle dag waart de herrie rond, gehooror ganen vernietigend en zenuwen on dermijnend, als een gruwelijke extre miteit van onze straaljagereeuw. En overal worden die slachtoffers gevonden: in de fabrieken, langs de straat, bij vliegvelden en ook achter de eensteens muren van onze moder ne flats, waar gezinnen genieten van vier, vijf verschillende -radiostations, zwaar gesteund door stofzuigers in een gruwelijke cacophonie. De medische wetenschap spreekt reeds van „flatneurotici" en waar de oorzaken niet weggenomen kunnen worden is genezing wel zeer moei- lyk. De eenheid van geluid noemt men decibell. Bijgaand grafiekje toont de aantallen decibell die verschillende geluid verwekkers opbrengen. Zoals de grafiek aangeeft is een ongestoorde nachtrust mogelijk tot 25 decibell, maar wij geloven niet dat de stadsbewoners van 1957 aan dit rustige slaapje toekomen. Daarvoor |ongeman omgekomen Op de provinciale weg tussen IJzendijke en Philippine is zondag avond tijdens het opleggen van een reservewiel aan zijn auto de 18-ia- rige jongeman A. B. uit Zaanslag door een achterop komende wagen dusdanig aangereden, dat hij vrijwel op slag dood moet zijn geweest. Waarschijnlijk werd de bestuurder van de achterop komende wagen door een tegenligger verblind, zodat hij de half op de weg staande defec te wagen niet gezien heeft. Een tragische omstandigheid is, dat een broer van het slachtoffer en kele jaren geleden, eveneens op 18- jarige leeftijd, door een auto-onge luk om het leven is gekomen. Wegenbouwers congresseren in Scheveningen Politierechter: „Onmisbaar" Bouwvakarbeider niet de cel in Een 27-jarige metselaar uit Biltho- ven is er vrijdag voor de Utrechtse politierechter „genadig" afgekomen omdat hij in de nieuwbouw werkt aldus „Trouw". De man had in het Dynselbos bij Zeist enige gereedschappen uit een bouwkeet gestolen en de officier van Justitie had daarom twee maanden onvoorwaardelijk geëist. Het was overigens de vijfde maal in zijn leven dat de metselaar als verdachte voor de balie stond. De politierechter echter zei geen spelbreker te willen zijn door een onmisbare vakman in deze tijd van woningnood tijdelijk aan de woning bouw te onttrekken. Het bleef bij een geldboete van dertig gulden of zes dagen hechtenis. De wegenbouwers wensen een verplichte verkeerslening van ongeveer 100 miljoen gulden met een looptijd van 15 jaar ten behoeve van een auto noom verkeersfonds. Deze lening zou moeten worden bijeengebracht door autorijdend Nederland bij het voldoen van de motorrijtuigenbelasting. Een evenredig deel dezer belasting zou dan moeten worden gestort tegen uit gifte van overdraagbare obligaties van een te vormen autonoom Nederlands wegenfonds. Rente en aflossing zouden moeten worden gevonden in een verhoging van de benzineprijs met twee cent per liter, hetgeen 22 tot 25 miljoen gulden per jaar zou opbrengen. Het fonds zou dan voorkomen, dat de door de benarde omstandigheden van de schatkist dreigende grote achteruitgang van ons wegennet geremd zou worden. De schuldenlast van de lagere publiekrechtelijke lichamen zou dan niet worden verzwaard. Aangezien men het bestuur van het gewenste fonds in handen zou willen leggen van de overheid, tezamen met vertegenwoordigers van het vervoers- en het verkeerswezen, zou de besteding van deze obligatielening voor de wegenbouw gegarandeerd zijn. Deze gedachte ontwikkelde ir. H. D. Prins aan het slot van de verga dering van de Nederlandse vereni ging van Wegenbouwers in het Sein posttheater te Scheveningen over het effect van de bestedingsbekerking op de wegenbouw. Hij zeide o.a. te beseffen, dat dit voorstel moeilijk acceptabel zou zijn en dat slechts een wettelijke vorm kracht aan deze ideeën zou kunnen bijzetten. Aangezien met he.t eventuele ver wezenlijken van dit plan veel tijd gemoeid zou zijh, meende hy in een voorafgaande fase een premielening ten behoeve van de wegenbouw te moeten aanbevelen. Zijn gedachten gaan in grote lijnen uit naar het oprichten van een onaf hankelijk wegenfonds onder beheer van weggebruikers, wegenbouwers en vertegenwoordigers van provincies en gemeenten. A.N.W.B. is het er niet mee eens Naar aanleiding van dit plan van ir. Prins deelde de Koninklijke Ne derlandse toeristenbond ANWB me de. het niet eens te zijn met deze visie. De opbrengsten van de belas ting op het motorwegverkeer dienen ten volle, of althans tot een voldoende percentage, ten behoeve van wegen aanleg en wegverbetering te worden aangewend. Deze opbrengsten dienen in een speciaal wegenfonds te worden gestort. De ANWB merkt voorts op, dat in de afgelopen jaren de belas tingen op het wegverkeer reeds ruim voldoende waren voor wegenbouw en wegverbetering. Zij zullen in de ko mende jaren steeds ruimer vloeien, om het nodige ten behoeve van de verwerking van het verkeer en van de verkeersveiligheid te verrichten. Dit standpunt, mag, naar de me ning van de ANWB niet worden ver. zwakt of doorbroken door goed te vinden, dat de bezitters van motor voertuigen aan een speciale verplich te extra heffing of lening worden onderworpen. Men kan, aldus deze visie, in re delijkheid tegenover deze zwaar be laste categorie niet goedpraten, dat, waar enerzijds slechts 2"0 tot 30 pro cent van haar speciale belastingen aan de wegvoorzieningen niet al te zeer doen afzakken. Dat een dergeliike lening uitsluitend voor deze werk zaamheden zou moeten worden be stemd, verandert niet aan 't vreemd soortige en onaanvardbare van deze constelailatie. Het uitschrijven van een premie lening ontmoette by de ANWB geen bezwaar. Deze organisatie zal blijven strijden voor het wederinvoeren van het wegenfonds met volledige be stemming van de motorrijtuigenbe lasting en andere verkeersbelastin gen voor het aanleggen en verbete ren van wegen. Ir. Prins, die dit plan aanbeval, stelde verder, dat de aanvallen op de wegenbouwers in deze tyd van geringe opdrachten, die be helzen, dat de prijzen voor we- genwerken op het ogenblik onder de ramingen vallen, als onjuist. Zijns inziens is het zo dat de we gen bouwfirma's op het ogenblik alles in het werk stellen om hun vaste kernen van personeel te be houden door het aannemen van werken, ongeacht mogelijke win sten, en noodzakelijke afschrij vingen. De gepubliceerde winst marge der wegenbouwfirma's staat in geen enkel verband tot de werkelijke prijsverhoudingen, die in een gezonde wegenbouwbe drijf zouden moeten heersen. Bevordering eigen-woningbezit Bemiddelend orgaan toegelaten Minister Witte heeft de Stichting Bemiddelend Orgaan van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Assen, toegelaten als bemiddelend orgaan, als bedoeld is in het besluit bevordering eigen-woningbezit. Toe lating van andere bemiddelende orga nen kan worden tegemoet gezien. De mogelijkheid om premie en jaarlijkse bijdragen te verkrijgen zal voorlopig nog blijven bestaan. De bemiddelende organen hebben in het algemeen tot taak de adspi- rantbouwers en -kopers van wonin gen voor zelfbewoning met raad en daad bij te staan, hun tussenkomst te verlenen by het aanvragen van toe slag en de gemeentebesturen te advi seren omtrent de verlening van ga rantie ten aanzien van hypothecaire leningen die de toekomstige bewo ners van bedoelde woningen aangaan tot een hoger bedrag dan gebruikelijk is. Voorts kunnen bemiddelende or ganen ook zelf gelden onder hypo thecair verband uitlenen. Het orgaan, dat thans is toegelaten, zal echter geen leningen verstrekken. Nu met de toelating van bemidde lende organen begonnen is kunnen degenen, die een woning bouwden of kochten, die voldoet aan de gestelde voorwaarden, door tussenkomst van dit orgaan toeslag en eventueel ga rantie aanvragen. zorgen de trams, de auto's, bromfiet sen en de open knalpotten van de motorrijders die op straat zo'n 80 de cibell produceren. Al met al vormt het lawaai een probleem, dat bij de verwekkers zelf aangegrepen dient te worden. Som mige landen zijn reeds op weg om de strijd tegen de herrie tot een goed einde te brengen. Frankrijk kent reeds verschillende jaren een verbod om te toeteren, in Duitsland zijn er verschillende steden waar men de vuilnisemmers van rubber stootran- den heeft voorzien en ook wordt daar intens gezocht naar de lieden van het „burengerucht". Ook in Nederland hebben enige particulieren zich aaneengesloten tot bestrijding van het lawaai. Samen vormend de „Commissie voor onder zoek naar geluidshinder" hebben zij reeds vele reacties ontvangen en al deze reacties waren even zovele klachten waarin lawaaischoppers aan de kaak werden gesteld. Vaak ook horen we via de radio het vriendelijk verzoek om onze ra dio's alleen voor eigen gebruik te bestemmen. Voorwaar een pril begin, maar toch een harde noodzaak in de strijd tegen de herrie. Dat we de kracht van het geluid niet mogen onderschatten blijkt uit proefnemingen van Amerikaanse ge leerden, die met ultrasone geluids golven van 450.000 trillingen per se conde een vis onmiddellijk konden doden. Met geluid kan men ook weefsels vernielen, melk homogenise ren, whiskey oud maken, onder- zeeëers ontdekken enz. enz. Geluid is een gevaarlijk verschijn sel geworden in onze eeuw. Het „hallo" uit een meisjesmond mag als lieflijke muziek in de oren klinken, het „hallo" van een sta tionsluidspreker doet de mens ineen krimpen. Het is de decibell die de muziek maakt. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50. Voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.359.40 Waterst.). 10.00 Boekbespr. 10.05 Morgenwijding. 12.20 Gram. 11.00 RVU: De positie van de West-Euro- pese vrouw in de loop der eeuwen, door mevr. dr. S. C. Regtdoorzee Greup-Roldanus. 11.30 Gevar.progr. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 HammondorgeLspel. 13.00 Nws. 13.15 Te.itoonstellingsagenda. 13.20 Amus.muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Pianoduo. 16.50 Gram. 17.25 Lichte muz. 17.50 Rege- ringsuit.: Rijksdelen Overzee: Jeugd- uitz. De brievenbus gaat open: Cor respondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 RVU: De godsdiensten v. h. Midden-Opsten in verleden en heden door prof. dr. C. J. Bleeker. 19 00 Gram. 19.10 Klankb. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Rad'ophil- harm.ork. en solist. 20.50 De Ballade van Hapalo en do Staat, hoorsp. 21.55 Orgelspel. 22.20 Tussen mens en ne velvlek, caus. 22.35 Viool en piano. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15 Gram. 23.4024.00 Soc.nws. in Es peranto. HILVERSUM II 298 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag 8 n0 Nieuws en weerber. 8.15 Gram 8.30 Idem. 9.00 Voor de zieken 9 95 W'par voor uw geld. 9.30 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Kpmorork en soliste. 11.40 Gram 12 00 Piannrer'tal. 12.30 Land- en tninb.meded. 12 33 Zi?e' - nerkwint. 12.53 Gram. of act. 13 00 Nieuws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Ka- merork. en sol. 15.00 Voer de jeugd. 16.25 Int. voetbalwedstr. Neder'and Luxemburg 18.20 Meisieskoor en solist. 18.45 Tien jaar Onen Deur- werk, bijeenkomst. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Orgelcone. 19.30 Bui- tenl overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio- krant 20.20 Evansrelisatipsarrmnkorrst 21.30 Muzikale luisterwedstrijd. 22.15 Metrooole-ork. en radiokoor. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 Voor de kinderen. AVRO: 20.00 Sportpanorama. 20.20 22.00 Gasten op het kasteel, toneel stuk.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8