Leidse amateur-fotografen hebben grote plannen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Scherp DUINSTREEK DINSDAG 10 SEPTEMBER 1957 DF LETUSE COURANT M WONINGBOUW DUYVEND AKSTRAAT. Het Bouwfonds van Nederlandse L.A.F. vergaderde GEVESTIGD: steeg 21. Amsterdam. A. Lammingastr. TT „u;-T H. Oltheten en fam., leraar, Rijns- 37 I; W. M. E. Noach en fam., Burg. Het doet altijd weer goed, als men burgerweg 33. R. Pasma en fam., boek- gravenlaan 43. Utrecht, A. van Ostade- na de vacantie op een prettige wijze houder, Telderskade 14, J. H. A. van den laan 155; F. van der Mark en fam., nog eens herinnerd wordt aan dc tijd, Heuvel en fam., onderwijzer. Breestr. Hoflaan_ *61, 's-Gravenhage, Abrikozen- JiARATHON- JVJEUWTJES Berichten, opgenomen na tips van lexers aan onze redactie worden gelde- die men in eigen land ofwel in den vreemde heeft doorgebracht. Ook de leden van de Leidse Ama teur-Fotografenver. werden gister avond in de bovenzaal van De Doe len weer herinnerd aan de vacantie- tijcL et prachtig nomen door de leden, de heren P. J. van Mullem en G. L. van de Berg. Gemeenten, bijkantoor I get00nd h0e ge laat in de Duyvendakstraat, die, ^ebeste herinneringen aan mooie zoals men weet, ten zuiden van de Roomburgerlaan is aangelegd, onge veer in het verlengde van de De Goejestraat 24 woningen voor bouw fondsspaarders bouwen. Het ontweip van deze woningen is van het archi tectenbureau van de Leidse architekt plekjes konden vastleggen en op leerzame wijze werd er op gewezen, hoe zij het mooiste resultaat met hun liefhebberij konden bereiken. De heer Van Mullem voerde de le den door Denemarken en de wilde schoonheid van Noorwegens fjor- D. L. Landman; en ook de bouw isiden_en bergen, terwijl de ^e®r Yan in Leidse handen. Deze wordt name-! de Berg juist de warmere en boeien- Iijk uitgevoerd door de aannemer I de "a5uur. Yan de ?.tal,aa?s? Rivièra A. C. van den Oever uit de Maurits-en Dolomieten op zijn dia's had vast- straat. I 6eleSd. Deze laatste liet echter nog I tevens zien hoeveel schoons er ook Paard in sloot. lin Nederland nog te genieten valt Bij het Zwarte Pad geraakte gis-|voor degene die nog open oog heeft teren omstreeks half acht 's mor- v°or deimooie natuur van Hollands gens zo maar een paard in een sloot. w s en Het dier kon er op eigen krachten Na de zeer genoeglijke en leerzame niet uitkomen, zodat men zijn toe-vertoning van de kleuren-dia's werd vlucht zocht bij de Leidse brand- een interessant plan van de voorzit- weer. Deze was spoedig met eenter aan de leden voorgelegd. „broek" ter plaatse en hees hetl .°P deze eerste bijeenkomst in het paard-in-last uit de modder. Op het I nieuwe seizoen kwam de heer Gom- eerste gezicht had he geen letsel op-pelman met een geheel nieuw idee gelopen 'nrv> Opbrengst collecte Kankerbestrijding. De van 2631 augustus j-1. gehou den straat- en huis-aan-huis collecte ten bate van de Kankerbestrijding heeft opgebracht een bedrag van ruim 5855, Leids meisje vermist Sinds 2 september j.l. wordt ver mist de 15-jarige Mulo-leerlinge Jo hanna Henny Fernanda Fruneaux (Joke), wonende Gerrit Casteinstraat 60 te Leiden. Joke Fruneaux, die op 2 september weer naar school aan de Pieterskerkgracht moest bij aanvang van het nieuwe leerjaar, is hier ech ter niet aangekomen. Haar fiets werd aangetroffen op de fietsenbewaar- plaats van het station te Leiden. Zij werd geboren in Indonesië te Singarosi op 3 mei 1942. Haar sig nalement luidt: lang 1.60 meter, don kerbruin haar met de scheiding links, donkere ogen (Indonesisch type). Zij draagt een grijs tweed mantelpakje, blaiuwe blazer met goudkleurige kno pen, lage zwarte zomerschoenen en een goucLen horloge. De heer C. Grijpma overleden Te Leiden is op 58-jarige leeftijd plotseling overleden de heer C. Grijpma, leraar wiskunde en adjunct directeur van de Gem. H.B.S. voor meisjes aan de Garenmarkt te Lei den. De heer Grijpma werd geboren te Renswoude en was oorspronkelijk verbonden aan het lager onderwijs. Van 1923 tot 1930 was hy leraar wis kunde aan de Chr. H.B.S. te Stadska naal. In 1930 werd hij benoemd tot leraar wiskunde aan de Gem. H.B.S. voor meisjes te Leiden. In maart 1951 volgde zijn aanstelling tot onder-di recteur. De heer Grijpma, die werd geprezen als een zeer bijzonder do cent, bij wie iedereen wiskunde kon leren, was ook nog actief op ander terrein. Hij was lid van de gemeente lijke commissie voor culturele za ken, bestuurslid van de Stichting Volksmuzieksch sol en voorzitter van de Maatschappij voor de Toonkunst. POTLOOD en GEEST No. 533. Horizontaal: 1. buit, 4. maag van herkauwende dieren, 7. duivel, 9. stuur van een schip, 11. mount (afk.), 12. orgaan, 13. voertuig, 14. afkorting van nikkel, 15. ploeg- snede, 19. marterachtig roofdier, 17. plechtige gelofte, 19. tandvormig bo vendeel van kasteelmuren. Verticaal: 1. meervoud (Afk. Lat.), 2. uitruster van schepen, 3. kelner, 5. ingang, 6. dezelfde als Saturnus, 8. kalief, opvolger van Aboe-Bekr, ver overde Syrië, 10. bijwoord, 13. graan, 15. turfland, 18. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 532. Horizontaal: 1. ant, 4. model, 9. pers, 11. dame, 12. Italië, 13. Se. 14. sela, 15. rg, 17. li, 18. ra, 21. e.a., 23. part, 25. A.P., 27 kra ter, 28. Rome, 30. Dina, 31. klant, 32. sas. Verticaal: 1. apis, 2. netel, 3. tralie, 5. Oder, 6. Da, 7. Ems, 8. leek, 10. sla, 16. gratis, 19. arena, 20. mark, 22. Aken, 23. pad, 24. tras, 26. pol, 29. ma. om zijn leden aan het werk te zet ten. Hij stelde hiertoe voor om Leiden in al zijn facetten op de gevoelige plaat vast te leggen. Hiermede wordt dan twee maal doel getroffen: ten eerste komen hierdoor alle leden in actie en tweedens ontstaat een col lectie fotowerk, die voor later tijden van groot nut kan zijn. Men zal moeten werken met ver schillende werkgroepen die elk een eigen onderwerp onderhanden zullen nemen; zoals studentenleven, indus trie, bouwwerken, straat- en markt- l VERTROKKEN: taferelen, inwoners, bruggen, ver keer enz. enz. B. J. Slimmers en fam., van Witte Een en ander werd door de leden Rozenstraat 55. naar Nederlandse An- zeer enthousiast ontvangen en men tiIlen; e-V. fa™-t RHnsbur- besloot van de mooiste foto's een col. ff,™!®18!' L £.„1"" looti» i„ „in,™ fc., n.mcrJclaar en fam^, Turfmarkt 4, s-Graven- hage. Carel Remierszkade 45: R Giel 119, E. van den Hoogen en fam., mili tair, Meerhof 7, W. Kiemel en fam., rangeerder N.S., a/b. Spoorhaven; H. Devilee en fam., vertegenwoordiger. Seringenstraat 37; H. M. A. van de Sanden en fam., controleur dekenfabr., Titus Brandsmalaan 24; A. vom Lehn en fam., buffetbediende, Pioenstraat 4; J. van Egmond en fam.. kleurmaker. Doezastraat 37; W. A Valk en fam.. Storm Buysingstraat 40; H. J Schreu. der en fam., sigarenwinkelier. Room burgerlaan 14; A. J. Eijkman. Da ;Costa- straat 54: R. Steenstra, Kloksteeg 13: N. Hennink geb Van der Bijl, apoth. assistente. Wasstfaat 23. T de Jong geb Ruijter. Koninginnelaan 51: Y H Wang kok, Pieterskerkkoorsteeg 9; F Voor zaat. soldeerder. Resedastraat 33; M Hansen geb. Souverein, Madoerastraat 28: H Westendorp, dienstbode Morsweg 138; E. A. J. Driessen Dubois, verpleeg ster, Mezenstraat 2: Chr Mondt. Thor- beckestraat 40; C. G Verhage. Uiterste gracht 37: N. Lapgeveld. Oude Vest 137; A. de Water, wolspinner. Hoflaan 113: T. H P, Tolsma, huishoudkundige. Ge recht 10; S. F. van der Horst, Oude Rijn 9a; J. J M. van Gelabbeek, kin- derjuffrouw, Sint Jacobsgracht 1; L. Olijerhoek, los arbeider, Herengracht 86; T. Vink, kookster, Rijnsburger weg 86; K. Blekxtoon, Breestraat 51a; A. Hannaart geb. Monteban, Nicolaas Beetsstraat 28; J. J. de Gelder, Ri.ins- burgerweg 140; G. van Brummen. leer ling-verpleegster, Witte Singel 27; P. Memelink. Cobetstraat 66: L. J. Zuur deeg, Dahlastraat 15a; J. P. Keijzer. dienstbode. Thorbeckestraat 5; C. Koopman, onderwïizeres Van den Bran- delerkade 3; F. E. van Dam geb. Van Bruggen. Lammenschansweg 24: M. Du bois, leerl'ng-verpleegster, Rijnsburger- iveg 10; M. J. Wind, leerling-verpleeg ster. Riinsburgerweg 10: E. J. Korf, leerl'ng-verpleeester, Riinsburgerweg 10; W. Buurman, verpleeghulp, Johan de Wittstraat 50: P F A Verhoef. Rijn en Schiekade 36: G. D Klaassen. win kelbediende. Breestraat 114a; W. J. Botman, leerling-verpleegster, Rijnsbur- gerweg 10; G. H. Schaap, Piet Paalt jens- pad 3: H. Filippo, Pioenstraat 4; J. H. F. Fischer, Jan van Goyenkade 1. lectie in een album aan het gemeen tebestuur aan te bieden, wanneer dit zeer goed ontvangen idee verwezen lijkt zal zijn. Afscheid oud-Leidenaar J. A. de Zwart ging met pensioen Voor ongeveer 40 jaar vertrok uit Leiden naar Tilburg een propagan dist van de toenmalige R.K. Volks bond naar het zuiden om in dienst van de K.A.B. werkzaam te zijn, en wel bij het standsorganisatorisch werk. Deze man was de heer J. A. de Zwart. Hij had achtereenvolgens de standplaatsen Tilburg, Den Bosch en is nu 35 jaar in Nijmegen. De laatste 3 jaren was hij speciaal be last met de leiding van het Rechts kundig adviesbureau. Zaterdag j.l. heeft Jan de Zwart afscheid geno men van zijn vele vrienden in de K.A.B., zowel uit üe streek als uit het gehele land. Het was een drukke receptie en bijeenkomst, waarop ook zijn 85-jarige moeder uit Leiden aanwezig was. Hem werd een schrijf machine en een rijwiel aangeboden, hetwelk een aanwijzing is dat men nog niet op rust rekent. Want de ju bilaris is al in een nieuwe functie, n.l. als voorzitter van de Dioc. Bond van Bejaarden en gepensionneerden in het Bossche bisdom gekozen, of schoon hij pas 63 jaar is. Daardoor is hjj ook lid van het nationaal bestuur geworden. De heer De Zwart is nog heel vitaal, zodat in deze nieuwe functie nog werk genoeg ligt. MIDDENSTANDSBOND BELEGT BEZINNINGSDAG. Dinsdag 24 september a.s. belegt de Interdiocesane Kath. Midden standsbond in de bisdommen Haar lem en Rotterdam een bezinningsdag in Vijverduin te Bloemendaal, meer speciaal voor het kader. Op deze dag, die om 10.30 uur aan vangt, zullen spreken: pater Rember- tus over: „Wat is de kerk?"; rector J. Th. Kraakman over: „Is de man minder godsdienstig dan de vrouw of anders godsdienstig?"; Gabriël Smit over: „De lpek in de Kerk". De dag, die in retraitesfeer zal worden gehouden, wordt besloten met een Avondmis om 4 uur 's middags. Burgerlijke Stand Gelb.: Elisabeth Johanna dr. v. J. Pardon en J. Loeber; Gerardina Ja- coba dr v. C. J. van Daalen en C. H. A. Kanbier; Anna Margaretha, dr. v. A. D. Fokker en A. H. Werker; Marjolijne dr. v. J. van Berkel en K. van Rijn; Ynske dr. v. A. Beekman en E. H. Gravekamp; Rudolf Anto- nius Adrianus z. v. A. H. Rietveld en A..M. A. Zonneveld; Arthur Ro nald z. v. G. R. Tiemstra en Th. M. de Wolf; Louwra Margaret dr. v. S. van der Kwast en G. L. Geerstma; Leonardius Pieter Frdnciscus z. v. A. P. Heuzen en C. M. in 't Groen; Pie ter Jacobus z. v. J. D. Hoogervorst en M. J. Rosdorff; Theodora Adriana Cornelia dr. v. Th. N. Hogenboom en J. C. van Dijk; Marianna dr. v. L. van Deelen en M. van de Wijngaard; Anita Jeannette Albertina. dr. v W. R. van den Gerg en H. van der Tuin. Getr.: C. Rhijnsburger en M. de Wit; A. A. Schenk en E. C. J. Boon; H. G. Rozier en C. Schaap. OverL: M. C. Kostermans 90 jr, vrouw; J. Albert, 81 jr, wed. van F. Seriier; C. C. Pieket, 55 jr. echtgeno te van H. J. Baars; F. Mieremet 75 jr, man; L. Vlastra 88 jaar, man; W. J. F. van Oeffel, 73 jr, wed. van H. Kadé; A. Dulbbelaar, 84 jr, man. fam.. Aalmarkt 11. Ned. Nieuw- Guinea; W. L. Bong en fam., Jan van Goijenkade 33, Verenigde Staten van Noord-Amerika; J. den Holder en fam.. a/b. DeKtse Jaagpad, Voorschoten, Leid- seweg 319; A. Room geb. Reitsma en fam., Veilingkade 54, "Hoetinchem, Sta tionsplein 6; G. M. Rzeszowski geb. Van Herpen en fam., Cronjéstraat 8, Zuid- Afrika; B. L. de Rooy en fam., Donker- Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch en Cult Overleg, W J Kriek, Hooigracht 12 tel 20018) DINSDAG, 10 SEPTEMBER St. Eloy. Adviesavond in gebouw Soc. Belangen, Oude Singel 256. van half acht tot acht uur, WOENSDAG, 11 SEPTEMBER Leidse Instuiven. Plechtige avond mis in de dekenale kerk (H. Lode- wijk) aan de Steensohuur. Zang van het dameskoor „Jubilate". Aanvang half tien. Voor alle jongeren toegang, kei ijk. Bridgeclub „O.O." Seizoen-ope ningsdrive, Aanvang half acht. Café restaurrnt „Royal", Doezastraat St. Petruskerk. Rozenkranskruis- tocht, 7 uur. Gymzaal Ursulasteeg. 8 uur ope ningsbijeenkomst van de Volksdans groep „De Grote Ronde". ZATERDAG 14 SE1TEMBER. Stadsgehoorzaal. Feestavond Buurt en Speeltuinvereniging „Groenoord", 8 uur. St. Antoniusclubhuis. Feestavond Ontspanningsver. S.R.O., 8 uur. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstel ling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1— 5 uur (Tot 1 oktober). Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest maandag 9 sep tember tot en met vrijdag 13 sept. wordt waargenomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 Apotheek Resyst, Steen straat 35, tel. 20136. Apotheek Oegstgeest Wilhelmina- park 8, Oegstgeest tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 6—13 september zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Piroschka" alle leeftijden (Donderdag: „Tussen 14 en 17", 18 jaar. Lido: „Ja, mevrouw de Gene raal", 18 jaar. Luxor: Marie Antoinette, de mar telares". 18 jaar. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De bestorming van d Alamo", 14 jaar. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve O te lefonisch te reclameren alleen nnm mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. straat 82; M. Boon en fam., Hoge Rijn dijk 140, Leiderdorp, A. van Saksen straat 34; J. H. Huigen en fam., Mors maan 31. Utrecht, Bijleveldstraat 12; Th. A. van Gent en fam., Morsstraat no. 47, Voorhout, Engelselaan 11; M. W Hoek en fam., Lammenschansweg 170, Zoeter, woude, Vlietweg 12d; T. Derogee geb. Van de Kleur en fam.. De Genestetstraat 93. Amersfoort. Magelhaenstraat 46; K. Veldkamp en fam., Duinhof 57, Schie dam, Cort van der Lindenlaan 6: C. Smit. geb Zuurdeeg, v. 't Hoffstraat 13a, Ede (Gld.). Bruinhorsterweg la; H. B Sierat geb De Boorder. Leuven straat 39, Amsterdam, Admiralengracht 226 II: H. G. van Houten, Morsweg 11, Zuid-Afrika; E. M. G. Pluiimert. Rijns- burgerweg 5. Oegstgeest. Pr. Bernhard- laan 28: J Paauw, Noorderstraat no. 1, Baarn, Eemweg 18: J J. Smit, Lombok straat 6. Ede (Gld.), Bruinhorsterweg la; W, Struijk. Langebrug 6. Delft, Oostsingel 128; C P. M van Vliet geb. Teuben, Rapenburg 122, Rotterdam, Zwartewaaltftraat 99; M. Schuit geb. Vart den Ameele. Hoge Rijndijk no. 63, Oegstgeest, Willem de Zwijgerlaan 2; D. Verstegen. Melchior Treublaan 55, Harderwijk. Oranjelaan 29; J. M. de Wet, Witte Singel 38, Zuid-Afrika; C. M. Baas, Witte Singel 27, Amsterdam, Marnixstraat 250a; J Verhoeven, Haag- weg 108, Rolde, Papenvoort 15a: J. W. M. de Roode geb. Meertens,-Coornhert- straat 22. Oegstgeest, Warmonderweg 40; E. P. Wegener. Boerhaavelaan 27, Apeldoorn. Loolaan 59; A. P. van den Engel. Rijnsburgersingel 8. Bussum, Ceintuurbaan 43; J. G. Bink, Ooster dwarsstraat 9. Nieuwerkerk a. d. IJssel, Parallelweg 71; A. H. Schrama, Heren singel 3. 's-Gravenhage, Dr Schaepman. straat 2; P. van Diemen geb. Van den Berg. Boshof 7. Rijnsburg. Vliet N Z 82: J. F. Vreeke geb Kesteloo. Noordeinde 39. Biervliet. Havenstraat 10; W. C Bekker. Aarstraat 27, Oegstgeest. Van Assendelftstraat 37; A. Lunenborg. De Gijselaarstraat 1, 's-Gravenhage. Hoek van Hollandlaan 21; H. Groeneveld, De M. van Streefkerkstraat 35. Haamstede. J. J. Boevjensweg 5; A Pietersen, De Sitterlaan 29. Roden, Foxwolde 75; N. Benjamins, Melchior Treublaan no. 1, Enschede. Kottendijk 68; G F. M. Da- mave, Meloenstraat 13, Amsterdam, Schollenbrugstraat 14 I; Th. Zimmer man. Druivenstraat 44, Deventer, Sluis straat 15: H A. Zimmerman, Druiven- straat 44, Deventer, Sluisstraat 15; M. W. van Barneveld geb. Nijenhuis. Tul penstraat 10, 's-Gravenhage, Nienoord- straat 63; H. K. Matters. Hyacinthen- straat 23a, Hilversum. Noodweg 37; A. E. Somberg geb. Huysman, Jan van Goijenkade. 's-Gravenhage. v. Swieten- straat 105; C. M. Hooykaas, Groenho- venstraat 11, 's-Gravenhage, v. Hogen- houcklaan 54; D Parmentier, W. Singel 103, Utrecht. Badstraat 2 bis; H. S. M. van Barneveld, Morsweg 127, 's-Graven hage, Nienoordstraat 63; W. N. Kout, Rijnsburgerweg 86. Haarlem, Nassau- plein 2; E. W. Waeenmakers, Rijnsbur gerweg 10. Ede (Gld.), Bovenweg 56; A P Hovenier, Riinsburgerweg no. 10, Ede (Gld.), Bovenweg 56; A. van de Beek, Riinsburgerweg 10, Rotterdam, Broederstraat 92; R L Buseman, Riins burgerweg 10, Maartensdiik (Utr.), To- lakkerweg 9; D, Jansen, Fagelstraat 16. Eindhoven. Daguerrestraat 6; W. Jansen, Fagelstraat 16, Eindhoven. Daguerrestr. 6; M. van der Kamp. Roodborststraat 41, Rotterdam, Karmelweg 2c; S. Ch H. Strankinga, Merelstraat 30, Oegst geest. A van Burenlaar 6: M van der Giessen. Wassenaarseweg 60. Wassenaar Waalsdorperlaan 7- M Scheele. Lijster- straat 7. Utrecht. Fred Hendrikstraat 28; J. J. A. Hendriks. Lange Mare 31a. Blokker. Westerblokker 77; A J Kre kelaar. Oude Singel 2, Uden. Vliegbasis VolkelH J Kleer Oude Herengracht 13, Leiderdorp. Willem de Zwiigerlaan 14; A. E. S M. Elshof. Haarlemmer straat 139a, Niimegen. Oranies'ngel 41; G. van Eek Waardgracht 91. Hilversum. Noodweg 37: P> Salvador Soembastraat 63. Italië; J. G M van Leeuwen. So- nhiastraat 14. Hilversum. Noodweg 37; T. H. The. Moddermanstraat 15. Am sterdam, Reguliersgracht 45: F. P. Coo- mans de Ruiter. Rapenburg 131. Oegst geest. Kamphuizenlaan 8; H. M. A. Dirkzwager, Kenstraat 7. Doetinchem, Koppels 10: H Brandts Buys. Zoeterw. Singel 11, De Bilt (Utr.), Overboslaan 39; E. A. Kallenborn. Kam. Onneslaan 31. Leidschendam. Pr. Bernhardlaan 59; H. M. Meiikamp. Van 't Hoffstraat 12a, Amsterdam. Marnixstraat 284: C. van Houten. KapteynstVaat 32. 's-Gra- venhaee, Adelheitstraat 64: C. H. M. Doesburg. Bilderdiikstraat 16. Utrecht. W. Barentzstraat 4: G. C. van der Woerd. Gerrit Doustraat 77. Utrecht. Broerestraat 13; D Sloos, Riin- en Schiekade 33. Leiderdorp. Koninestraat 10; H. L. van Dijk, .Vitte Sineel 11. Wassenaar, Wittenbureerweg 78; J Veldhuiizen, Pieter Huibertshof no. 8. Weert. Kazernelaan 101; A. Roggeveen. Riinsburpewpo 31, 's-Graven^ee, Me- zenlaan 17; M. van Dam, Johan de Wittstraat 50. Utrecht. Kromme N,-euwe Gracht 40; A H. J de Geus. Fagelstraat 44, Groningen. IJsselstraat 77a; F. A van Rooiien. Javastraat 8. Vlissingen Vreewaterstraat 14; P van Beiieren Witte Sineel 27, Amsterdam. Oostzaan- straat 87 III; J. van der Plas, Witte Singel 27. Amsterdam. Oostzaanstraat 87 III: J. C. van Scherrenburg. Riins- bureerweg 10. Rheden. Reinaldstraat 2; E. -M J. Th. Goeman. Rijnsburgerwee 10 Warmond. Oranje Nassaulaan 10; J A. Beun, Johan de Wittstraat 11. Zwit serland; J. van der Wal. Aalmarkt 1. Vlissingen, Boulevard Bankert 58; Th. Vermeulen, Vestestraat lb. 's-Graven hage. Laakkade 394; L J. Dolman eeb. Schreuder, Roodenburgerstraat 6. Was senaar a/b woonschip „Princehaven"; H. S. The. Diefsteeg 6b. Utrecht. Johan van Oldenbarneveldtlaan 1; E. M. C. Severiens geb. Van Lutsenburg Haas, Rapenburg 62. Denemarken: A. Decle- my, Loridanshnf 5, 's-Gravenhage. Noor derbeekstraat 32; O M J. Matti. Noord einde 50. Arnhem. Velperweg 137; J. W. E. Bakema, Plantsoen 9 Valburg (Gld.). Stationsstraat 5: M. Veenkant geboren Siebum. Hoee Riindijk 10. Oegsteeest. Dorpstraat 26: G. J. van den Berg. Stiel- Hesstraat 28. Katwiik. Laan van Nieuw- "uid 14; C. A J. Thissen. Lammen- •"hanswep 12. Roermond. Christoffelstr. 7; M. C. Schrama, Koninginnelaan 27. Breda, Ulvenhoutselaan 19; A. M T Haanappel. Groenhovenstraat no. 13. Rotterdam. Provenierssingel 50; M. M. J Toers Bijns. Riinsburgeweg no. 10 Amsterdam. Joh. Vermeerstraat 65: M. E. C. Tadema. Oude Herengracht 13 Leiderdorp. Willem de Zwiigerlaan 14: P. J. de Lange. Hoogl. Kerkgracht no. 8. Amersfoort. Huijgenslaan 28; M. Roest Crollius. Hooigracht 3, Grave, Bosche- baan 15; J. C. Wiimer, Waardgracht 38, Katwijk, Seinpoststraat 11. De tipgevers dingeD bovendien mee id onxe nleuws-marathon waarvoor elke maand (de komende drie maanden1 een prys van 25. vïd 10 en van 5 gnldeD beschikbaar wordl gesteld Tijdens de E.H.B.O, „Pleister" actie met geheimen gehouden op zondag 25 augustus, stopte ook de heer Wij- nands, wonende Haarlemmerstr. 33, een van de vele pleisters in zijn zak. Thuis gekomen werd deze achteloos in een hoekje op de schoorsteen ge deponeerd met de gedachte, die kan nog wel eens van pas komen. 's Avonds werd via de radio het ge heim bekendgemaakt maar de heer Wijnands, die da£ met vrouw en kin deren buitenshuis, heeft daar geen aandacht aan geschonken. Toen echter vrijdag j.l. op de hiel van de vrouw des huizes een blaartje verscheen, viel haar oog op de nog steeds op de schoorsteen liggende pleister en zij dacht, laat ik die er opplakken. Zo gedacht, zo gedaan. De pleister werd uit het omhulsel genomen en toen bleek, dat het ^en zeer eigen aardige pleister was. Bij nader on derzoek kwam er een briefje uit met enige cijfers, die bij informatie recht gaven op een prijs van honderd gul den. Door de grote blaar, die toen op de portemonnaie verscheen, was het blaartje op de hiel spoedig verdwe- Z0ETERW0UDE L.T.J. De L.T.J. organiseert in samenwerking van de plaatselijke L.T.B.-afd. een cursus in machinaal melken. Gegadigden moeten zich voor 15 sept. a.s. opgeven bij een der bestuursleden van bovengenoemde organisaties. KATWIJK Woningbouw aan de Boslaan. De aannemingsfirma Wed. P. van Duy- venbode alhier zal eerstdaags begin nen met het bouwen van veertien eengezinswoningen aan de Boslaan. Het ontwerp is van architekt J. J. Splinter jr. uit Leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN Mooie daad. Voor de gondel der Groen teveilirugvereniging Katwijk en Omstreken was een buitengewone hoeveelheid groente en fruit in di verse soorten, gebruikt 1.1. zaterdag avond, met welke gondel een eerste prijs werd behaald. Het bestuur van bovengenoemde vereniging heeft deze producten geschonken aan de vol gende instellingen: Pension St. Jo sef, het Rotterdams Zeehospitium, de Leidse Buitenschool, en het Ned. Herv. Gasthuis, een daad die door de besturen van genoemde instellingen ten zeerste op prijs werd gesteld. OEGSTGEEST Transformatorgebouw Marine-Elec- tronische Dienst. De Rijksgebou wendienst te 's Gravenhage heeft het bouwen van een Transformatorenge bouw bij de gebouwen van de Mari- ne-Electronische Dienst te Oegstgeest gegund aan de fa. Gebr. A. en J. de Graaff te Voorschoten voor 37.745. VOORSCHOTEN Aanrijding Gistermiddag stak het 9-jarige meisje J. L. uit Voor schoten, komende met haar fiets vanuit de Elstlaan de Leidseweg over. Te laat bemerkte zij een aan komende motorfiets, bestuurd door de 38-jarige J. C. uit Leiden. De mo torrijder remde uit alle macht maar kon een aanrijding niet meer voor komen. Zowel de motorrijder als het wielrijdstertje kwamen te vallen. Het lichamelijk letsel bleef beperkt tot enkele ontvellingen, maar de fiets en de motor werden zwaar bescha digd. Winterseizoen K.A.B. De K.A.B. afd. Voorschoten begint het nieuwe winterseizoen woensdagavond om 8 uur in het bondsgebouw, dus mor gen 11 september Een journalist uit Amsterdam, de heer Jansen, is uit genodigd om eens een praatje te ko men maken Hij zal een sociaal pro bleem aansnijden. Onderwerp: Met de kinder- en zedenpolitie in Am sterdam op stap bij nacht en ontij. De echtgenoten van de leden zijn op deze avond eveneens van harte wel kom. WARMOND Warmondse feesten. De alom be kende Warmondse feesten zijn maan dag geopend met een rondgang door c' gemeenten van de commissie-le den. Bij deze rondgang verleende de Warmondse Fanfare haar medewer king. De rondgang ving aan bij het Politiebureau. Vooral de jeugd was in grote getale opgekomen en sloot zich juichend en zingend bij de stoet aan. Er heerste al direct een ware feeststemming, hetgeen zeker veel goeds belooft voor de komende da gen. Na afloop van deze muzikale rondgang werden de vermakelijkhe den geopend met schaak-kaart en sjoelbakken wedstrijden gehouden in het Trefpunt. Hiervoor bestond grote belangstelling en om de prij zen werd danig gestreden. De defi nitieve uitslag zullen wij morgen na der mededelen. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 10 September 1P57. Londen. Vrijdag 11. werd in de audiëntiezaal van het Kon gerechtshof te Liverpool den heer Fergusson, geneesheer te Bolton, terwijl hij naar de bank ging waar hij getuigenis in een regtszaak moest afleggen, een kostbaar gouden horloge uit den zak gestolen, en zulks onder de oogen der regters, zonder dat iemand den dief wist aan te wijzen. WASSENAAR PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING VOOR DE HEER J. W. A. M. EYSENCK. In de pastorie in de Kerkstraat heeft pastoor J. P. Buys gisteravond de pau selijke onderscheiding „Pro ^-desi» et Pontifice" uitgereikt aan de heer J. W. A. M. Eysenck, een zeer actieve figuur op katholiek sociaal-charitatief gebied in Wassenaar. Pastoor Buys had voor deze feeste lijke gelegenheid vele bestuursleden uit genodigd van organisaties, waarin de heer Eysenck een actieve rol speelt: bestuursleden van het Wit-Gele Kruis, van de Gezinszorg, de St. Vincentius- vereniging, het Wassenaars Brokkenhuis en het Interparochieel Charitatief Cen trum. De onderscheiding kwam voor de heer Eysenck volkomen onverwacht. Hij was door de pastoor voor een be spreking op de pastorie uitgenodigd, was zichtbaar verbaasd toen hij zovele mensen aantrof, maar begreep pas de bedoeling van deze samenkomst, toen de pastoor het woord tot hem richtte en hem mededeelde, dat het Z.H. de Paus behaagd had, hem het gouden ere kruis toe te kennen voor zijn grote ver diensten op katholiek sociaal-charitatief terrein. De pastoor constateerde, dat het bericht van deze onderscheiding door iedereen, die ervan hoorde, met grote voldoening was ontvangen. De pastoor overhandigde de heer Eysenck de bul, die de onderscheiding vergezelde en verzocht mevr. Eysenck het gouden ereteken op te spelden. Dr. W. Burgers, voorzitter van de St. Vincentiusconferentie, wenste de heer Eysenck hartelijk geluk in een toespraak waarin hii o.m. opmerkte dat het door de heer Eysenck op velerlei terrein verrichte werk moeilijk ver vangbaar is. Drs. W. S. Lubsen sprak namens het bestuur van het Wit-Gele Kruis een ge lukwens uit en mr. G. J. M. Stulemeyer, diocesaan voorzitter van het Wit-Gele Kruis, die gaarne voor deze gelegen heid naar Wassenaar was gekomen, ge tuigde van de grote belangstelling, die de heer Eysenck steeds aan de dag legt voor het Wit-Gele Kruiswerk, ook bui ten Wassenaar en sprak namens de hoofdraad van de St. Vincentiusvereni- ging zijn grote vreugde' uit over deze welverdiende pnderscheiding. Er was daarna gelegenheid de heer Eysenck persoonlijk geluk te wensen. CONDUCTEUR H. ZALMé NAM AFSCHEID. Na afloop van zijn laatste rit, die gistermiddag om 3 uur bij de Was- senaarse remise eindigde, is hartelijk afscheid genomen van conducteur H. Zalmé, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd de HTM ging verlaten. Ongeveer 40 jaren heeft de heer Zalmé ais conducteur dienst ge daan, waarvan de laatste 20 jaren op de Wassenaarse lijn. De scheidende conducteur, die vergezeld was van zijn echtgenote, kinderen en kleinkinderen werd in het remisegebouw toegesproken, eerst door hoofdcontroleur F. Jager, die een zeer bijzondere plichtsbe trachting een van de meest opvallen de kenmerken noemde van de heer Zalmé's loopbaan bij de HTM. De heer G. A. van Leijenhorst sprak na mens de collega's en namens de r.-k. Bond van Spoor- en Trampersoneel „St. Raphael^ hartelijke woorden van dank voor de prettige kameraad schappelijke wijze, waarop de schei dende conducteur altijd met zijn collega's omging. Namens de bond werd hem een slof sigaretten aan geboden. De heer Van Leijenhorst bracht namens de heer Wielders de beste wensen over van het jubileum fonds, welke wensen vergezeld gin gen van een geschenk onder couvert. Tenslotte werden nog afscheids woorden gesproken door de heer A. M. Be ij ers bergen, controleur T. van Duren, voorzitter van de reisclub van het Wassenaarse HTM-personeel en eertijds de leermeester van de scheidende conducteur en de heer Van Zelm, waarnemend remise-chef. Mevrouw Zalmé werd verrast met enkele boeketten bloemen. Bouw dienstwoningen Stichting „Rust en Vreugd". Architect ir M. E. v. d. Wall te 's Gravenhage heeft namens de Si-chting Park Rust en Vreugd aan de Rijksstraatweg het bpuwen van 3 dienstwoningen op de terreinen van de Stichting gegund aan de Fa Remmerswaal en Looyen- steijn alhier. Scooter slipte. Op de Rijksstraat weg bij de Eikenlaan slipte gister middag de 30-jarige J. G. V. uit Schiedam met zijn scooter, toen hij vrij sterk afremde, omdat voor hem rijdende auto's snelheid verminder den. De man kwam op het wegdek terecht en liep een hersenschudding op. Hij werd, nadat dokter Hubbeling eerste hulp had verleend, naar de St. Ursulakliniek overgebracht. Motorrijder verleende geen voor rang. Doordat op de kruising Rijksstraatweg—Lange Kerkdam de 28-jarige motorrijder van B. uit Was senaar geen voorrang verleende aan de 24-jarige scooterrijder W. uit Heemstede, had een aanrijding plaats. Van B. werd aan hoofd en rechter hand gewond en W liep een hersen schudding op. Beide gewonden zijn naar het academisch ziekenhuis over gebracht. Motor en scooter werden ernstig beschadigd. Tegen de motor rijder werd proces-verbaal opge maakt.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2